Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15451) PistiSan válasza Sziszifeca (#15450) üzenetére


PistiSan
addikt

Igen

(#15452) PistiSan


PistiSan
addikt

Cpu terhelés figyelésére a load értéknél van valami pontosabb, vagy az is bőven elég?

(#15453) bigdady válasza stopperos (#15449) üzenetére


bigdady
nagyúr

Es ha a force ellenére mégis zavar valakit akkor mi történik?

(#15454) Sziszifeca válasza PistiSan (#15451) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Köszi.
Akkor ha megérkezik akkor megy is fel rá az openwrt..
De itt majd lehet kérek srgítséget mert eddig csak padavant tettem fel ami egyszerű volt.

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#15455) stopperos válasza bigdady (#15453) üzenetére


stopperos
senior tag

akkor a szomszédod ideges lesz :))

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#15456) bigdady válasza stopperos (#15455) üzenetére


bigdady
nagyúr

Őt ledobhatja ha 1-esen van ő is?

(#15457) krealon válasza bigdady (#15453) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Es ha a force ellenére mégis zavar valakit akkor mi történik?"

A zavar = hiba.
A hibas kereteket eldobja a vevo.
Ha nem sikeres az atvitel akkor meg kell ismetelni.
Tehat csokken az atviteli sebesseg., mert egysegnyi adat atvitelehez minimum ketszer tobb ido kell.

(#15458) Véreshurka válasza stopperos (#15444) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Érdeklődés szintjén: ebben az esetben is érdemes akkor logoltatni, hogy milyen DNS szerverekre mennének a kliensek? Hiszen ezzel akkor pont mindegy, hiszen úgyis tiltva vannak és csak a helyit használhatják. Vagy vakvágányon járok?

El Psy Kongroo

(#15459) stopperos válasza Véreshurka (#15458) üzenetére


stopperos
senior tag

A DNS szervereket nem tudod szerintem logoltatni (de lehet este van és nem értem), a router által feloldott neveket látod csak az adblock logban. Kényszerítés esetén pedig ami kimenne, azt is igyekszik megfogni és feloldani.
Ha a dns szerverre vagy kíváncsi, akkor minden forgalmat nézned kellene és kiszűrni azokat, amelyek az 53-as portra mennek. De ez sem garancia, mert más portot is meg lehet adni kliens és szerver szinten.

bigdady: 20MHz-es kiosztás mellett az 1-6-11 csatornák nem zavarják egymást, 40 MHz esetén olyan mintha 1+5, 2+6, stb leosztást használnál két csatornát összefogva. Egy telített környéken elkerülhetetlen, hogy a ne zavarják egymást és a sebesség sem olyan jó.
Nekem bőven elég a 130 Mbit/sec elméleti sávszélesség, és az adóteljesítményt is visszavettem, mert így jobb sebességet tudtam elérni (bármennyire is meglepő a nagyobb adóteljesítmény több gondot okozhat). Ahol kell a sebesség, az 5GHz-en van, vagy kábelen.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#15460) Véreshurka válasza stopperos (#15459) üzenetére


Véreshurka
senior tag

:R Lehet én értettem félre a dolgot a válaszodban. Elolvasva az volt az érzésem, hogy logolja azokat a szervereket amikre pl. A tv vagy az android menne mint külső dns.

El Psy Kongroo

(#15461) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Na megvan, beüzemelve az AC65p. :)
Eddig megy szépen, de panelban lakom és a wifijétől nem vagyok elragadtatva.
Gyári fw van rajta.
Szerintetek húzzam fel rá az Openwrt-t?
Ha igen akkor részletes leírást linkekkel tudok kérni? (Mit töltsek le milyen sorrend..stb.)
Így a wifi jelet meg tudom erősíteni?
Kár hogy nincs padavan fw, mert azt már ismerem.
Köszi és bocsánat ha bénázom.

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#15462) krealon válasza Sziszifeca (#15461) üzenetére


krealon
Topikgazda

"panelban lakom
[...]
Így a wifi jelet meg tudom erősíteni?"

Az a baj, hogy mindenki erositi, a helyett, hogy optimalisan elhelyezne (nyilt terben, nem rejtegetve) es csokkentene a radio adas teljesitmenyet.

Belteren, az erositessel csak az interferencia es a "hangzavar" novekszik.

(#15463) Sziszifeca válasza krealon (#15462) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Próbáljam minél feljebb tenni?
Nincs eldugva, ott figyel az asztalon :)

[ Szerkesztve ]

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#15464) pchris


pchris
tag

Sziasztok!

Openwrt 19.07.3 alatt szeretnék a Medion nasomon (MEDION Live P89626) usb hangkártyával(ilyen) netrádiót beüzemelni. CC alatt még simán működésre tudtam bírni, de mióta frissítettem nem tudok hangot kicsikarni belőle sem online stream megadásával, sem a meghajtóján lévő mp3 fájl helyének megadásával. Látszólag elidul a lejátszás, van adatforgalom is, de hang egy szál se. Downgrade ennél a vasnál (vissza 15.05-re) nem triviális, próbáltam, de téglásítja, csak soros porton tudom újraflashelni. Az alábbi csomagok telepítve vannak:
kmod-usb-ohci
kmod-usb-uhci
kmod-usb-audio
kmod-sound-core
madplay
alsa-utils
usbutils

Az openwrt leírás hibadiagnosztikai részén lévő javaslatokon túl vagyok. A hangkártyát látja, inicializálja (látszólag).

BusyBox v1.30.1 () built-in shell (ash)

_______ ________ __
| |.-----.-----.-----.| | | |.----.| |_
| - || _ | -__| || | | || _|| _|
|_______|| __|_____|__|__||________||__| |____|
|__| W I R E L E S S F R E E D O M
-----------------------------------------------------
OpenWrt 19.07.3, r11063-85e04e9f46
-----------------------------------------------------
root@OpenWrt:~# lsusb
Bus 001 Device 002: ID 0d8c:013c C-Media Electronics, Inc. CM108 Audio Controller
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
root@OpenWrt:~# alsactl init
Found hardware: "USB-Audio" "USB Mixer" "USB0d8c:013c" "" ""
Hardware is initialized using a generic method
root@OpenWrt:~#

Valami javaslat, hogy merre induljak? Esetleg ha valaki sikeresen használ usb hangkártyát 19-es openwrt alatt, akkor annak típusa?

Köszönöm!

(#15465) vargalex válasza pchris (#15464) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem lehet, hogy csak a hangerő van 0-ra véve?

Alex

(#15466) pchris válasza vargalex (#15465) üzenetére


pchris
tag

Felraktam suste usb audio mentését is (cc alatt is ezzel használtam) abban még ott van a hangerő állítás. Alapból valami 75-80%-on indul és a meglévő alapzaj (zúgás) ereje változik a hangerő változtatásnak megfelelően.
Egyébként a kártya win10 64bit rendszeren plug and play működik, szóval nem hardveres a gondom.

[ Szerkesztve ]

(#15467) yusukee


yusukee
aktív tag

Sziasztok!

Létezik valami megoldás arra, hogy real time lássam a webes felületen melyik kliens(ip / mac) mennyi sávszélességet eszik?

19.07.3 van fent

[ Szerkesztve ]

(#15468) Gyurka6 válasza pchris (#15464) üzenetére


Gyurka6
őstag

Ha a hangerő szab. Nélküli van, azzal nekem a régebbi verzióval nem ment, az újjal még nem néztem.
A régebbi h.sz.között van a mikor suste beállította nekem. (nem tudom visszakeresni 1-2 éve lehetett)

Gyurka

(#15469) pchris válasza Gyurka6 (#15468) üzenetére


pchris
tag

Köszi! Megtaláltam a suste BB firmware topic-ban. Nálam más a helyzet. Felismeri hogy az usb-n ott csücsül egy hangkártya, a hangerőt is állítgatja (sajnos csak az alapzajon tudom tesztelni), de le nem játszik semmit, értelmes hang nincs.

(#15470) Gyurka6 válasza pchris (#15469) üzenetére


Gyurka6
őstag

látszólag nekem is ment, de csak egy nyomógombossal szólalt meg. Akkor még 1,5kft volt, harmadnap akartam másikat is venni már2700 volt. Kínából 5db lett volna ennyiért.

Gyurka

(#15471) pchris válasza Gyurka6 (#15470) üzenetére


pchris
tag

A hangerőgombos verziót milyen verzió alatt tudtad használni? Az enyém gombmentes, de mint írtam, cc alatt még ment.

(#15472) Gyurka6 válasza pchris (#15471) üzenetére


Gyurka6
őstag

most nem tudom megnézni, mintha 17...v.mennyi v. bb, volt.(hol találtad a hsz-t?)

Gyurka

(#15473) vargalex válasza pchris (#15466) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Valahol van egy ilyen audio adapterem, csak elő kellene túrni. Pontosan hogy indítod a lejátszást?

Alex

(#15474) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! Sikerült feltelepítenem az openwrtt tplinkre, minden ok, de nem tudom beállítani azt, hogy a router tud csatlakozni wifi hálózatra de, nem osztja tovább a géphez, azt hogyan kel beállítani? A választ előre is köszi :) .

(#15475) bali66


bali66
tag

Sziasztok! Elsősorban Vargalextől kérdezném. Van egy xiaomi telefonom és openwrt-vel egy 65P. A telefonon nem tudok renszerfrissítéseket csinálni, mert azt írja ki, hogy nem sikerült kapcsolódni a hálózathoz. A google play és minden más tökéletes, böngésző facebook stb...És ez csak erre a telefonra vonatkozik, a többi telefon hibátlanul frissít stb.. Ha kihagyom a routert és a net közvetlenül egy pc-be megy és azon osztom meg wifi-vel , akkor azonnal tud kapcsolódni a telefon a xiaomi szerverére. Mit blokkolhat, vagy mit kell beállítanom? Köszönöm ha van valami tipp.

[ Szerkesztve ]

(#15476) vargalex válasza bali66 (#15475) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nincs engedélyezve az adblock? Nem lehet, hogy az blokkol? Nálunk is Xiaomi telefonok vannak (2 db Redmi 5 Plus, 1 Redmi Note 5 és 1 Redmi Note 7), de nincs ilyen probléma.

Alex

(#15477) bali66 válasza vargalex (#15476) üzenetére


bali66
tag

Nincs bekapcsolva. Valami csak az openwrt-vel van mert mint írtam ha kihagyom akkor jó. Nincs szétmókolva, a TE builded. Ha a mobilnetet használom akkor is jó. Persze vagy így, vagy úgy meg tudom csinálni a frissítést, de azért érdekel mi lehet ez. A munkahelyemen is jó, szóval nem értem.

(#15478) vargalex válasza bali66 (#15477) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha a PC a routerhez csatlakozik és úgy osztod ott wifi-n a netet, akkor sem jó? Nem használsz egyedi DNS szervert?

Alex

(#15479) bali66 válasza vargalex (#15478) üzenetére


bali66
tag

Ha a router utáni pc-n osztom meg a netet wifivel , akkor sem jó. Azért nem értem, mert van még két különböző tipusú telefon amikkel semmi gond. Mi lehet az amiért csak a rendszerfrissítéskor nem tud kapcsolódni a hálózathoz, egyébként meg hibátlan?

(#15480) vargalex válasza bali66 (#15479) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nyilván a rendszerfrissítés egy bizonyos IP-t (vagy URL-t) akar elérni. Valami azt blokkolhatja de a routeren biztos nincs alapból ilyen.

Alex

(#15481) pchris válasza Gyurka6 (#15472) üzenetére


pchris
tag

Innen indult a téma.

Vargalex: Köszönöm! Alapvetően kétféleképpen próbálok indítani. Az egyik a suste féle szolgáltatás oldalról megadom az online stream (mp3 kódolású) címét, illetve a hdd lévő mp3 fájlt is megtalálja az automata kereső, és onnan is próbálom indítani.
A másik az itt található hivatalos leírás szerint a telepített madplayel pl így:
wget -O - http://stream1.kekduna.hu:7006/1-hot.mp3 | madplay -
Elindul, adatforgalmat generál, de nem szól.

(#15482) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Kérnék egy kis segítséget. Egy TP link Wr841nd routert akarok Repeater módban beállítani. Követtem az útmutatót, de a Repeater Interface résznél elakadtam, mert nekem nincs Relay a protocol listában. Szoftverek fülön sem látom a telepített és elérhető csomagok közt. Hogyan tovább innen?

(#15483) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#15482) üzenetére


Gabesz87
addikt

SSH-n sikeult feltelepiteni. Viszont itt a Repeater bridge Interface resznel Local IPv4 address-nek mit kell megadni?

(#15484) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#15483) üzenetére


Gabesz87
addikt

Csak megfejtettem ezt is. Sikerült is elvileg így beállítani, de volna egy nagyon ostoba kérdésem. Hogy tudom csekkolni hogy tényleg működik-e? Mert egy wifi analyser-el ramertem az AP-tol távol, még a Repeater bekapcsolás előtt illetve utána is (a Repeater kb.az AP es a meres helye között feltavon van), és kb.ugyanazt az értéket mértem, mintha ott sem lenne a repeater :F

(#15485) Pelican


Pelican
őstag

TP-Link Archer C5 v4 wifije furán működött, ezért letöltöttem hozzá a gyári fw-ét, aztán tettem rá openwrt-t (openwrt-19.07.3-ramips-mt7620-tplink_c5-v4-squashfs-tftp-recovery.bin), de az nem akart lementeni semmi változást így nem tudtam használni, aztán ráerőltettem a suste-OpenWRT-BB-0.8.1-archer-c5-squashfs-factory.bin-t, amitől bootloopba került:
U-Boot 1.1.3 (Aug 15 2019 - 08:56:44)
Board: Ralink APSoC DRAM:  64 MB
relocate_code Pointer at: 83fb4000
enable ephy clock...done. rf reg 29 = 5
SSC disabled.
******************************
Software System Reset Occurred
******************************
spi_wait_nsec: 29
spi device id: 1c 70 17 1c 70 (70171c70)
Warning: un-recognized chip ID, please update bootloader!
============================================
Ralink UBoot Version: 5.0.0.0
--------------------------------------------
ASIC 7620_MP (Port5<->GigaSW)
DRAM component: 512 Mbits DDR, width 16
DRAM bus: 16 bit
Total memory: 64 MBytes
Flash component: SPI Flash
Date:Aug 15 2019  Time:08:56:44
============================================
icache: sets:512, ways:4, linesz:32 ,total:65536
dcache: sets:256, ways:4, linesz:32 ,total:32768
 ##### The CPU freq = 580 MHZ ####
 estimate memory size =64 Mbytes
rt_rtl8367_init(1705):Begin
Wait for RTL8367C Ready
.
RTL8367C is ready now!
rt_rtl8367_init(1749):Call Func rt_rtl8367_enableRgmii()
continue to starting system.                                                  0
disable switch forward...
3: System Boot system code via Flash.(0xbc020000)
do_bootm:argc=2, addr=0xbc020000
## Booting image at bc020000 ...
   Uncompressing Kernel Image ... LZMA ERROR 1 - must RESET board to recover

Meg tudom állítani, a leírás szerint most ezt kellene kiadni:
tftp 0x80060000 test.bin
erase tplink 0x20000 0x7a0000
cp.b 0x80060000 0x20000 0x7a0000
reset
de nincs tftp parancs, csak tftpboot (a help szerint).
(192.168.0.225-ön ott a tftp szerveren az openwrt-19.07.2-ramips-mt7620-tplink_archer-c5-v4-squashfs-factory.bin test.bin-re átnevezve.)
Első találkozásom az openwrt-vel, segítsetek légyszives. Köszi!
Már ha a gyári fw-t vissza tudnám rakni annak is örülnék, mert akkor visszaadnám a Telekomnak. Persze jobb lenne működésre bírni.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#15486) Pelican válasza Pelican (#15485) üzenetére


Pelican
őstag

A help szerint van bootp (boot image via network using BootP/TFTP protocol):
MT7620 # help bootp
bootp [loadAddress] [bootfilename]
de arra is ugyanazt írja, mint a tftp-re:
MT7620 # bootp 0x80060000 test.bin
Unknown command 'bootp' - try 'help'

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#15487) woodworm válasza Pelican (#15485) üzenetére


woodworm
veterán

A v1.x után kétszer is architektúra váltás volt, így nem csodálom, hogy ráerőltetve egy régi fw-t bootloopba menekült a router. Az openwrt-re váltás után nem történt bootloader változás, ezért ugyanúgy mennie kellene, ahogy az első openwrt is rákerült. (A másik topiban írod, hogy így raktad rá.)

(#15488) Centaurus


Centaurus
tag

Sziasztok.

Szeretném visszarakni a gyári Fwt.egy TLWRD 3600 van de sajnos nem működik
Tp-link routerekhez OpenWrt-ről gyári fw-re visszaállító fw-k gyüjteménye.
Légyszi válaszba írja meg valaki hogy hol találhatrm meg a visszíálltó fwt.
Köszi.

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#15489) Pelican válasza woodworm (#15487) üzenetére


Pelican
őstag

Ha ugyanúgy próbálom, akkor ezt kapom:

TFTP from server 192.168.0.66; our IP address is 192.168.0.2
Filename 'tp_recovery.bin'.
 TIMEOUT_COUNT=10,Load address: 0x81000000
Loading: checksum bad
Got ARP REPLY, set server/gtwy eth addr (2c:fd:a1:1e:ff:a9)
Got it
checksum bad
checksum bad
checksum bad
T checksum bad
checksum bad
checksum bad
checksum bad
checksum bad
T checksum bad
T T T T T T T T
Retry count exceeded; starting again
És a tftp szerveren nem látom nyomát, hogy bármi is történne. Amikor sikeres volt, akkor látszott, hogy felcsatlakozik a router és letölti a bint. Próbáltam régebbit is (19.07.2, 18.06.7)

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#15490) Headless válasza Pelican (#15489) üzenetére


Headless
őstag

tftp szerveren inkább gyári fw-t rakj fel és utána mehet a webes frissítés.

állítottál be statikus ip-t? a gépen?

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#15491) Pelican válasza Headless (#15490) üzenetére


Pelican
őstag

Sikerült közben rárakni egy openwrt-t.
A gyári firmware-t hogyan tudom visszarakni?
Valahol azt olvastam, hogy a gyári bin nem jó, le kell vágni 500(?) byte-ot az elejéről...
Ezt raknám rá: Archer_C5(SP_CZWISP)v4_3.16.0_0.9.1_up_boot(190815)_2019-08-15_10.02.14

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#15492) xabolcs válasza Pelican (#15491) üzenetére


xabolcs
őstag

TFTP-vel fel tudod tenni a vagatlan gyari firmware-t.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#15493) Pelican válasza xabolcs (#15492) üzenetére


Pelican
őstag

Hogyan?
Próbáltam a .66-ról és a .225-ről is de nem hajlandó működni.
Ez egy félig-meddig működő openwrt, ami rajta van, linux parancssorból nincs valami, amivel rá lehetne tenni?

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#15494) xabolcs válasza Pelican (#15493) üzenetére


xabolcs
őstag

Pont ahogy az OpenWrt-t folteted, ugyanugy fol kellene mennie a gyarinak is.

Annyi a kulonbseg, hogy a tp_recovery.bin mostmar a gyari firmware-rol legyen atnevezve, ne az OpenWrt firmware-rol!

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#15495) vargalex válasza Pelican (#15493) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Mintha már valamelyik topicban írtam volna. A checksum bad hálózati hibára utal. Próbáld másik kábellel másik portban.

Alex

(#15496) Pelican válasza vargalex (#15495) üzenetére


Pelican
őstag

Az nem lehet, hogy sérült (rossz) a tftp kliens a routeren?
A TP-Link fw-rel (mondjuk nem azzal, ami rajta volt) elsőre működött a tftp-s openwrt telepítés. Azóta viszont már ráerőltettem egy nem rávaló fw-t (suste), az nem ronthatta el?
Vagy a bootloader nem íródik ilyenkoir felül?
A tftp szerveren nem látszik semmi, mintha hozzá sem fordulna a router, az első openwrt-s telepítésnél szépen kiírta, hogy melyik file-t töltik le róla éppen...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#15497) Tarokk79


Tarokk79
aktív tag

Sziasztok,

Van egy HP 9020-as nyomtatóm. Wifin csatlakozik a routerhez, de 1-2 naponta beadja az unalmast. Úgy tűnik, hogy minden rendben, de nem tudok nyomtatni. A router restart megoldja a problémát, de mást még nem találtam ami igen. Mi lehet a probléma? Esetleg miben keressek?

Előre is kösz

(#15498) sanzi89


sanzi89
addikt

OpenWRT oldalon van olyan megoldás, mint a Mikrotik CAPsMAN? Több AP, egy WiFi hálózat, a kliens mindig az optimális WiFi-hez kapcsolódik.
Csak AP + switch-ként használva OpenWRT-vel van tapasztalat a TP-LINK Archer C5 V4 AC1200 vezeték nélküli Dual Band-es Gigabites Routerről? Nyomtató szerver működni szokott vagy van buktatója?

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#15499) vargalex válasza sanzi89 (#15498) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A CapsMan-nál sem a kliens csatlakozik a legerősebb AP-hez, hanem a többi ledobálja. Aztán vagy összejön, vagy nem.
A CapsMan inkább a központi konfigurálásról szól, de sokan nem szeretik.

Alex

(#15500) sanzi89 válasza vargalex (#15499) üzenetére


sanzi89
addikt

Másról nem tudok nyilatkozni, ahol használtam ott működött és szerettem.
Ha a Mikrotik egyéb kreténségeitől nem kaparnám a falat, akkor nem is keresnék mást. Sajnos nem így van...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.