Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15951) kutga válasza stopperos (#15950) üzenetére


kutga
nagyúr

Köszönöm, de nekem ez egyelőre elég. Egy gépet kell csak kiszolgálni ahova nem ér el a kábel.

Let the Zone take me if I am.

(#15952) hcl válasza hcl (#15947) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Waaaaaaahhhh
Megjaviult. (Azaz remélem.)

Azt az apróságot felejtettem el, amit itt írt a csóka.
"First go to http://192.168.1.1/art.html and send art.bin previously backed up, this procedure is fast "

Aha... csak nekem nem volt ART backupom. De van egy C progi, valahol a Github-on, amivel ki lehet szedni az ART-ot routerből, vagy image-ből. És az orosz 841-es full dump-ból már korábban kiszedtem.
És megette, és működik :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#15953) hcl válasza hcl (#15952) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Annyira mégsem kerek.
A wifi megy, de valahogyan 10db csomagonként megáll a a WAN, aztán csomó idő múlva még 10 csomag... mi a franc...
Valaki fogott már ilyet?
Nézem majd másik fw-el is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#15954) hcl válasza hcl (#15953) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

...15.x és 17.x-el tök halott a WAN.
18.06-tal 10 csomagonként megáll :D
DD-Wrt frissel megy... ha Disabled a WAN.
Nem értem. Olyankor olyan, mintha a WAN port a switch része lenne, nem külön interface. Mondjuk legalább azt tudom, hogy a hardver jó.

...mégiscsak kéne egy 941ND v5.x ART partíció :W

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#15956) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Van egy Tp-link archer c5 V4 routerem. Ap-ként üzemel (router módban) a szolgáltatói router után. Nincs semmi különös gondom a gyári fw-el, viszont előtte egy mr3220-at használtam openwrt-vel, erre is raknék, mert pár feature hiányzik. Pl. wifi korlátozás bizonyos időpontban és bizonyos mac címekre, ilyesmik. Illetve úgy látom, hogy ez az egy router is simán lefedi a házat, ezért a szolgáltatói wifit ki is kapcsolhatnám.
Na a lényeg: Megnéztem az openwrt oldalát, van rá CFW, viszont valami external image-et írank, ez nem tudom mit jelent? Ettől függetlenül lehet ezt is sima upgrade-el megcsinálni? Valamit írnak arról is, hogy a 2.4 Ghz-el sebesség problémák vannak, ez mennyire valid?

Előre is köszönöm a segítséget.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#15957) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

DDWRT-sített routerrel meg lehet oldani a mesh-t? Vagy mindenképp ugyanolyan chipsettel kell rendelkeznie a 2 eszköznek? Az a cél, hogy ne vegye észre a telefon, hogy melyik WiFi-n van.

Köszi a segítséget előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#15958) vargalex válasza csabyka666 (#15957) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ezzel a kérdéssel valami DD-Wrt topicot kellene keresni...

Alex

(#15959) yodee_


yodee_
őstag

Sziasztok!

Megérkezett a 16 MB-os flash IC-m, így nekiesnék az okosításnak. Kérhetném valakinek a segítségét aki csinált már ilyet?

Köszönöm!

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#15960) vargalex válasza yodee_ (#15959) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Mi a kérdés? Nagyjából már leírtam...

Alex

(#15961) yodee_ válasza vargalex (#15960) üzenetére


yodee_
őstag

Az [első három pont]
rendben van, de utána érdekelne a pontos menet. Hogy írom a végére, elejére meg mit :)

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#15962) vargalex válasza yodee_ (#15961) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Tegyük fel, hogy megvan a teljes flash tartalmad (OpenWrt alól mentve az u-boot, firmware és art partíciók összefűzve). Legyen a neve 8mbflash.bin. Akkor a következő utasítások kellenek:

1. Az ART partíciót kihagyva (64 KB) beírjuk egy új file-ba (neve 16mbflash.bin):

dd if=8mbflash.bin of=16mbflash.bin bs=64K count=127

2. Az új file-t felhízlaljuk 16MB-64KB méretűre:

dd if=/dev/null of=16mbflash.bin obs=64K seek=255

3. Az új file-hoz hozzáírjuk az ART partíciót az eredeti mentésből:

dd if=8mbflash.bin of=16mbflash.bin oflag=append conv=notrunc skip=127 bs=64K count=1

Alex

(#15963) yodee_ válasza vargalex (#15962) üzenetére


yodee_
őstag

A teljes flash tartalom nincs meg szerintem, az eredeti leírás alapján ezt mentettem:

backup:
cat /dev/mtd0 > /tmp/mtd0.bin
cat /dev/mtd4 > /tmp/mtd4.bin

Ezen felül (a méretéből adódóan) gondolom kell teljes mentés is. Azt hogyan?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#15964) vargalex válasza yodee_ (#15963) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Egyszerűbb, ha mented még a firmware partíció tartalmát is. Ez a három egymás után fűzve a 8mbflash.bin. Így legalább visszaírva rögtön egy működő routered lesz (ha ar71xx build van ratja).
Összefűzés mehet egyszerűen cat-al:

cat mtd0.bin firmware.bin mtd4.bin > 8mbflash.bin

Alex

(#15965) yodee_ válasza vargalex (#15964) üzenetére


yodee_
őstag

Hogyan mentem a firmware partíciót? Igen jelenleg ar71xx van rajta. Van értelme ATH79-el foglalkozni?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#15966) vargalex válasza yodee_ (#15965) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A cat /proc/mtd megmondja, hogy melyik a firmware partíció, de szerintem az mtd5 lesz az. Azaz:

dd if=/dev/mtd5 of=/tmp/firmware.bin bs=1M

Alex

(#15967) yodee_ válasza vargalex (#15966) üzenetére


yodee_
őstag

Ez is meg van :-) Hogyan fűzöm össze az mtd0,mtd4 és mtd 5 partíciókat egy 8mbflash.bin-be? :))

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#15968) woodworm válasza yodee_ (#15967) üzenetére


woodworm
veterán

Nem tudod behelyettesíteni az előző válasz alapján?

(#15969) vargalex válasza yodee_ (#15967) üzenetére


vargalex
Topikgazda

(#15970) yodee_ válasza vargalex (#15969) üzenetére


yodee_
őstag

Bocsánat figyelmetlen voltam! Egészen addig meg vagyok hogy :

"3. Az új file-hoz hozzáírjuk az ART partíciót az eredeti mentésből:.."

Amint ezt a parancsot kiadom, kiabál hogy valami nem oké. Elírtad vagy Én rontottam el valamit?

root@TL-WR1043ND:/tmp# dd if=8mbflash.bin of=16mbflash.bin oflag=append conv=not
runc skip=127 bs=64K count=1
dd: invalid argument 'append' to 'oflag'

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#15971) vargalex válasza yodee_ (#15970) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem tudom, hol próbálod (lehet, hogy a routeren), de az általad használt dd nem ismeri az append oflag-ot. Helyette akkor csináld ezt:

dd if=8mbflash.bin skip=127 bs=64K count=1 >> 16mbflash.bin

[ Szerkesztve ]

Alex

(#15972) yodee_ válasza vargalex (#15971) üzenetére


yodee_
őstag

Köszönöm szépen így már sikerült! Igen a routeren csináltam nem akartam oda-vissza másolgatni a pc-re. Akkor forrasztás és próba a hétvégén :) :R :R :R

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#15973) csabyka666 válasza vargalex (#15958) üzenetére


csabyka666
addikt

Az a baj, ilyet nem találtam a PH-n.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#15974) kdavid86


kdavid86
tag

Sziasztok!

Probaltam utanaolvasgatni, de sajnos meg nem tiszta teljesen. Szoval a lenyeg, hogy eddig nagyon megszerettem az OpenWRT-t, mint hobbi-felhasznalo, viszont most hozzamkerult egy Asus AX55, ami Broadcom BCM6755 CPU-val rendelkezik. Az OpenWRT listaban sajnos meg nincs hasonlo sem, illetve semmilyen AX-es router sincs. Itt meg lehet valahogy oldani az elerheto firmwarekkel, hogy mukodokepes legyen?
Kicsit altalanosabban a kerdes: Mennyire van az egyes CPU-knak egyedi utasitaskeszletuk markan belul? Letezik olyan, hogy egymas kozott van kompatibilitas?

[ Szerkesztve ]

(#15975) Tarokk79


Tarokk79
aktív tag

Szia Vargalex,

Még mindig a SNAPSHOT r12173-01c8f2e97c-ot érdemes használnom az AC-65P-n?

Előre is kösz a választ.

(#15976) vargalex válasza Tarokk79 (#15975) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Én másikat nem adtam közre...

Alex

(#15977) yng80


yng80
csendes tag

Sziasztok! Ma kezdtem el ismerkedni az OpenWrt-vel és az lenne a kérdésem, hogy használható-e arra, hogy az internetszolgáltatás kieséseit éjjel-nappal nyomon tudjam követni (percre pontosan mettől meddig tartanak a kiesések), és utólag (min. pár napos) logom vagy statisztikám legyen róla. Ha igen, akkor tudna valaki segíteni abban, hogy hogy férek hozzá ehhez a funkcióhoz onnantól, hogy sikerült telepítenem az OpenWrt-t? Lehetőleg ne kelljen hozzá programozói tudás. Előre is köszönöm!

(#15978) wigyori válasza kdavid86 (#15974) üzenetére


wigyori
tag

Szia,

Az esetek nagy tobbsegeben nem a soc-cal van a problema - legtobbszor relative egyszeru egy openwrt-t megbootolni -, hanem a wifi chipekkel. AX-es Broadcomhoz egyelore nem fogsz talalni normalis drivert, legalabbis olyat nem, amit mainline openwrt-be be lehetne huzni.

Ha jol remlik, brcmfmac support talan a 4360-hoz (11ac) van hogy tudjon AP-kent is uzemelni, de mashoz nincs. A gyari broadcom drivereket nem igazan lehet behuzni openwrt ala, mar csak azert sem, mert mac80211-en keresztul csak minimalisan konfiguralhatoak, egy kulon binary (dhd) van, amivel a kicsit is advanced-ebb dolgokat, pl. a chanwidth-et lehet allitani, de ehhez openwrt-ben nincs support.

Ha AX-es routert keresel, olyat nezz, amiben MT7915-os kartya van, ehhez valamilyen szintu support van mar.

https://git.openwrt.org/?p=openwrt%2Fopenwrt.git&a=search&h=HEAD&st=commit&s=11ax

Udv,
-w-

(#15979) Flowtation válasza Flowtation (#15956) üzenetére


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Ebben tudtok segíteni? Esetleg menjek másik topicba?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#15980) suste válasza Flowtation (#15979) üzenetére


suste
veterán

szerintem jobban jársz Padavan fw-vel...

(#15981) kutga válasza Flowtation (#15979) üzenetére


kutga
nagyúr

+1 a Padavanra, a topikjában kész fw-t találsz rá, én is azt használom.

Let the Zone take me if I am.

(#15982) yodee_ válasza vargalex (#15971) üzenetére


yodee_
őstag

Flash megírva, beforrasztva. Sajnos csak a power led világít azon kívül se kép se hang :( Tudok próbálni valamit?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#15983) vargalex válasza yodee_ (#15982) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Írás után ellenőrizted a tartalmat? Soros konzolon sincs semmi?

Alex

(#15984) yodee_ válasza vargalex (#15983) üzenetére


yodee_
őstag

Tartalom ellenőrizve, rendben találta az író. Soros konzol nem tudom hogyan megy, sosem csináltam.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#15985) vargalex válasza yodee_ (#15984) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Itt találod a soros portot. Egy USB-TTL illesztővel a legegyszerűbb.

A forrasztás biztosan jó lett? Bár, a flash IC elég nagy...

Alex

(#15986) yodee_ válasza vargalex (#15985) üzenetére


yodee_
őstag

Jónak tűnik a forrasztás igen. Kipróbálom az eredetivel, ha azzal sem megy akkor valami nem szerette a melegítést :( Esetleg egy pontos típus amivel neked működött?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#15987) yodee_


yodee_
őstag

Vissza forrasztottam az eredetit és azzal szépen indul. Akkor most vagy tényleg nem jó a típus, vagy rosszul írtam meg. De hogy derítsük ki? Valakinek nincs pontos típusa ami 100%, hogy jó bele?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#15988) sonar válasza yodee_ (#15987) üzenetére


sonar
addikt

Serial-t beforrasztottad?
Kellene látni, hogy mi történik. Ezen információk hiányában csak tippelgetés megy.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#15989) yodee_ válasza sonar (#15988) üzenetére


yodee_
őstag

Beforrasztom, viszont nincs usb-ttl csatolóm :(

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#15990) (jan)


(jan)
őstag

Sziasztok!

Melyik gyártó eszközei a leginkább ajánlottak OpenWRT futtatására? Ár érték arányban, valamint stabilitásban ki viszi a prímet ?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#15991) wigyori válasza (jan) (#15990) üzenetére


wigyori
tag

Ha router, akkor szerintem tplink, csak meg kell valogatni h melyiket veszed meg, ha AP (single ethernet mondjuk) akkor meg ubiquiti.

-w-

(#15992) stopperos válasza (jan) (#15990) üzenetére


stopperos
senior tag

A tplink archer C7-esek jól szolgálnak a kollégiumban, ahová telepítettem őket openwrtvel. Az egyetemen az eduroam nálunk archer c5-ösökkel van kiosztva, bár azokról nem tudom hogy gyári vagy openwrt.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#15993) fatal` válasza (jan) (#15990) üzenetére


fatal`
titán

Attól függ milyen internet sebességed van. Gigabithez nincs túl sok opció.

Nekem 2 hónapja egy Linksys WRT3200 tesz szolgálatot, semmi gond nincs vele, teljesen stabil. :)

(#15994) (jan)


(jan)
őstag

És ha nem kell wifi csak drót? Van a tpnek only wired openwrt ready eszköze?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#15995) aicon válasza (jan) (#15994) üzenetére


aicon
senior tag

Routerkent vagy switchkent szeretned hasznalni?

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#15996) (jan) válasza aicon (#15995) üzenetére


(jan)
őstag

Router

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#15997) yodee_ válasza sonar (#15988) üzenetére


yodee_
őstag

Üdv újra! Az imént újra megírtam a flasht. Tartalmát ellenőriztem, minden rendben volt. Mégsem indul. Van itthon CH431 íróm, ami elvileg tud ttl csatlakozást. Meg tudná valaki erősíteni ezt? Illetve most hogy végig olvastam vargalex leírását ismét feltűnt valami. Az alap 8MB-os flash mentés tartalmazza az ART partíciót, de a folyamat végén még egyszer bele kell másolni a 16MB-osba. Ez direkt vagy valami elírás?

Köszönöm

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#15998) Starchm válasza yodee_ (#15997) üzenetére


Starchm
őstag

Ha az arany/fekete van akkor azon van ttl. At kell rakni a 1-2 pinrol 2-3-ra.

Nem olvastam el a guide-t, de gondolom az ujrafelmasolasnal arra gondolsz, h a 16MB vegere teszed az ART-t, legalabbis ha jol emlekszem ott kell lennie.

(#15999) yodee_ válasza Starchm (#15998) üzenetére


yodee_
őstag

Igen, Arany / fekete. Beforrasztom amit kell, aztán hogyan tovább?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#16000) vargalex válasza yodee_ (#15997) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A full mentés természetesen tartalmazza az ART partíciót, de az 1-es pontban az utolsó 64 KB-ot (ART partíció) nem írjuk át a 16MB-os file-ba.

Alex

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.