Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15701) labuwx válasza krealon (#15699) üzenetére


labuwx
tag

Ez így magában miért működik?
Nem kellene még egy SNAT, hogy a modem a 192.168.100.11-tól kapjon csomagot és ne a 192.168.10.x-től?

(#15702) vargalex válasza fatal` (#15698) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Érdemes keresni a wiki-n, mert ezzel pl. egy egész oldal foglalkozik...

Alex

(#15703) fatal` válasza vargalex (#15702) üzenetére


fatal`
titán

Na ez nem tudom miért nem jutott eszembe, inkább a fórumon keresgéltem, de nem találtam semmit.

Köszi. :R :R

[ Szerkesztve ]

(#15704) Balazs_


Balazs_
aktív tag

Sziasztok!
Nexx WT3020F-es eszközöm van, minden előzmény nélkül ma kikapcsolva találtam. Ha megnyomom a reset gombot, vagy kihúzom és bedugom, akkor villog a led, majd fél perc múlva kikapcsol. Hogy jöhetnék rá mi a baja? Ilyenkor mi a teendő?

(#15705) vargalex válasza Balazs_ (#15704) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Leginkább soros porton, de én először kipróbálnám egy másik táppal.

Alex

(#15706) -szabi- válasza vargalex (#15619) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi
Ma volt időm erre, így visszatettem, de nem találtam ezt a force-olást.
Viszont kipróbáltam dd-wrt-t is.
Sebességek wifin így alakultak 2.4GHz és 5GHz esetén:
Gyári fw: 60Mbps, 72MBps
Openwrt: 40Mbps, 72Mbps
DD-wrt: 60Mbps, 60Mbps
A gyári mindkettőnél jobb.

A tervem az volt, hogy AP-t csinálok az öreg routerből, ilyen beállítás gyári fw esetén nincs ezért futottam a két custom fw-vel még egy tesztkört.
Végül visszakerült a gyári fw, mert openwrt AP és dd-wrt AP beállítása túlkomplikált, ezt a vonalat elengedtem.
Openwrt alatt nem csak a korábban említett force-olást nem találtam meg de IP cím megújítást sem tudtam kérni, ez a gyári fw esetén egy klikk.
Azt sem igazán értem miért nem megy egyszerűen a 2.4GHz és 5GHz egyszerre, többször kellett ki-bekapcsolni 5GHz-t mire a telefonom azt is láttam.
Kezelőfelületre dd-wrt valamivel felhasználóbarátabb.
Ott legalább találtam egy "operational mode" menüt.

Persze AP mód a választható 5 mód között véletlen sincs.
Az oldalsó súgó nem sokat segít de legalább van. Openwrt-ben ennyi sincs.
Ugyanaz a következtetésem, mint múltkor. Openwrt nem az átlagos felhasználóknak készül.
Asus vagy TP-Link routerek gyári felülete viszont sokkal felhasználóbarátabb.
üdv

(#15707) suste válasza -szabi- (#15706) üzenetére


suste
veterán

gyári AP mód:
-WAN portot elfelejted
-LAN oldali DHCP kikapcs
;)
openwrt-n is ennyi az egyszerűsített megoldás, viszont lehet profibban is "5 portos switch+AP"-t állítani....

(#15708) vargalex válasza -szabi- (#15706) üzenetére


vargalex
Topikgazda

5 GHz-en a router először radar detect-et hajt végre (időjárási radarok), így normális, hogy az 5 GHz-es wifi később jelenik meg.
Pontosan milyen verziót tettél fel? A force 40 MHz nem minden verziónál van kivezetve a felületre...

DD-Wrt alatt így kell AP módot beállítani. De ez nem az OpenWrt topic témája.

Alex

(#15709) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Otthoni hálózatba a szolgáltatói routerre van kötve egy openwrt-s, arra egy asztali pc. Hogy tudom azt beállítani, hogy ne az openwrt routertől kapjon ip-t, hanem a szolgáltatóitól?

Let the Zone take me if I am.

(#15710) Starchm válasza kutga (#15709) üzenetére


Starchm
őstag

openwrt-t switch/ap modba rakod.

[ Szerkesztve ]

(#15711) daropeter


daropeter
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Asus AC57U v1 routerem. Kábelmodemes internetem van. A szolgáltató MAC cím szűrést alkalmaz. Felraktam az OpenWRT-t. Fel is ment. Luci-n meg akartam változtatni WAN-on a MAC címet, de hiába írtam be a hálókártyám MAC címét nincs internet. Olyan mintha nem is írná át.
Tudtok valami megoldást?
Válaszotokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#15712) vargalex válasza daropeter (#15711) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Pedig átírja. Illetve magán az interface-on azt hiszem, hogy nem, de a DHCP kérésbe azt a MAC címet teszi. Biztos jó helyre írtad? (Hálózat->Csatolók->WAN->Speciális beállítások->MAC-cím felülbírálása)

Alex

(#15713) -szabi- válasza vargalex (#15708) üzenetére


-szabi-
őstag

Ami az oldalon van legfrissebb, 19.07.4 verzió.
Linkelt DD-Wrt leírást én is megtaláltam, fentebb én is belinkeltem, jó hosszú leírás akárcsak openwrt leírása. Agyonbonyolított mindkettő.
Pláne ha azt veszem, hogy asus és tplink megoldja egy kattintással. ;)

(#15707) suste
Azért egyszerűsített megoldásnak nevezni openwrt esetén ezt?
Konfigurációs parancsokat irkálni?
Mint látom utánam született hozzászólónak sem sikerült rátalálni a menüben. ;)

Gyári megoldásnál wan miért nem használható?
Magamtól eszembe nem jutna lan-lan összeköttetést csinálni kettő router között.

[ Szerkesztve ]

(#15714) vargalex válasza -szabi- (#15713) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha elég 3 db LAN port, akkor OpenWRT esetén rögtön működik automatikusan az AP mód, ha LAN-LAN kötöd össze a két routert.
Ha nem elég, akkor is elvégezhető webes felületen. Azóta változott a felület, illetve switch config eltérés lehet, de most is egyértelmű.
Nincs rá 1 gombos megoldás, mert nem néhány funkció van kiemelve, mint gyári firmware esetén, hanem bármilyen konfiguráció lehetséges.

Alex

(#15715) -szabi- válasza vargalex (#15714) üzenetére


-szabi-
őstag

Ez már érthetőbb.
Miért nem így van fenn az oldalukon!?
Már csak a wifi 40MHz forceolásra kellene megoldás, hogy tudja amit a gyári firmware.
Vajon nálam miért nincs a kezelőfelületen?
Egyébként DD-Wrt-t miért nem kedveled?

(#15716) vargalex válasza -szabi- (#15715) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A 40 MHz force nincs az advanced fülön? Ott kellene legyen...
DD-WRT-t azért nem szeretem, mert innen: onnan lopja a kódot...

Alex

(#15717) kutga válasza Starchm (#15710) üzenetére


kutga
nagyúr

Jó, és azt hogy kell? :)

Let the Zone take me if I am.

(#15718) suste válasza -szabi- (#15713) üzenetére


suste
veterán

1: nem kell parancssorozni, luciban is megoldható
2: pont ugyan annyi lépés mint gyárin (de ahogy vargalex is írta, alapból is működik, de én szeretem fixen kilőni a dhcp-t...)

az egyszerű beállítás esetén az eleve meglévő switch-et használod (LAN), így a WAN interfész nem játszik
ha kell az 5. port is, akkor CFW-n megoldható ez is.....

anno nekem is hasonló kérdéseim voltak, de meg kell érteni, hogy opnwrt-ben pont az a jó, hogy szabadon konfigurálható, az egyes elemeket úgy kapcsolod össze szoftveresen ahogy akarod, és ez óriási szabadságot ad, viszont laikus számára bonyolultabbá teszi a rendszert
valójában egyszerű, csak nem a gyári buta fw-ben kell gondolkodni, ahol van egy WAN port meg 4 LAN port, hanem van 5 portod....

(#15719) Starchm válasza kutga (#15717) üzenetére


Starchm
őstag

Link
Van ott lucis es commandlineos verzio is.

(#15720) kutga válasza Starchm (#15719) üzenetére


kutga
nagyúr

:R

Köszi, kipróbálom.

Let the Zone take me if I am.

(#15721) abcde22


abcde22
tag

Sziasztok!

Actiontec MI424WR Rev D routerre hogyan tudnám rátenni az openwrt-t?
[link]
Ha jól látom A-ra meg C-re van de a D letöltő linkjét nem találom.

(#15722) kutga válasza kutga (#15720) üzenetére


kutga
nagyúr

Nos ez elsőre nem ment. Igazából másodjára sem.

Átírtam az IPV4 címet, gatewayt, DNS-t a fő routernek megfelelően, majd Save and apply és nem történik semmi.

Pontosabban felugrik egy hibaüzenet, hogy nem tudja módosítani a beállításokat. Ha az Apply unchecked válaszra böktem, onnantól elérhetetlen az eszköz.

Let the Zone take me if I am.

(#15723) wigyori válasza abcde22 (#15721) üzenetére


wigyori
tag

Szia,

Az A/C es D kozott az a kulonbseg, hogy a D-nel RGLoader-t hasznalnak bootloaderkent RedBoot helyett, hardveresen majdnem teljesen ugyanaz. Kernel image-bol es rootfs-bol ugyanazt a generic-et tudod hasznalni.

RGLoader-t amugy nagyon keves routeren lattam, erdemes lehet elso korben lerugni rola es RedBoot-ra kicserelni, ez [1] segithet, de utana is nezhetsz, hogy hogyan kell az RGLoader-rel tftp-zni vagy barmit ratolteni a flash-re. Nem a legegyszerubb, de nem is eselytelen vallalkozas.

[1] https://openwrt.org/toh/actiontec/mi424wr#stock_software

-w-

(#15724) abcde22 válasza wigyori (#15723) üzenetére


abcde22
tag

Akkor most mit csináljak? Ami az openwrt oldalán van fent a D-re egy lista, onnan valamelyiket ha letöltöm az jó rá? Melyiket töltsem le?

Bocsánat, teljesen kezdő vagyok benne. Amit tudok az annyi hogy tpl link routerre sikerült felraknom openwrt-t ttl adapterrel.

[ Szerkesztve ]

(#15725) wigyori válasza abcde22 (#15724) üzenetére


wigyori
tag

Elso korben rakd ra a serial adaptert, es nezd meg, hogy latsz-e output-ot rajta, az eredeti firmware van-e rajta, stb.

Utana a jungo-image.py-t itt talalod [1] , az eredeti URL, ami a wikin van, mar nem mukodik, es mielott az egesznek nekiugrasz, ezt azert toltsd le [2].

[1] https://github.com/jameshilliard/jungo-image/blob/master/jungo-image.py
[2] rb-mi424wr-ROM.bin

Ha ezek megvannak, es a soroskonzol is keznel van, akkor nekiugorhatsz a "OEM Installation using TFTP (Requires replacing bootloader with RedBoot)" resznek. Nyilvan a kerdes az, hogy van-e kedved egy ilyennek nekiugrani. :)

-w-

(#15726) abcde22 válasza wigyori (#15725) üzenetére


abcde22
tag

Az biztos hogy az eredeti firmware van rajta. Nem tudom hol van a ttl csatlakozása a nyák lapon. De ha tudnám sem mernék ráforrasztani, mert elég drága volt és nem vagyok biztos benne hogy működni fog utána. Azt hittem van már rá openwrt firmware, csak le kell tölteni. De lenne kedvem nekiugrani, ha meg tudnám csinálni, vagy lenne részletes leírás vagy videó mit hogyan.

(#15727) attilav2


attilav2
őstag

Sziasztok! Most 19.07.3-on vagyok AC57U-n, megjelent a 19.07.4. Ha jól olvastam variáltak valamit a lucival -client side rendering- kinek mi a tapasztalata a 19.07.4-el? Frissítés után jól működik a luci? Érdemes frissíteni, vannak problémák ?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#15728) vargalex válasza attilav2 (#15727) üzenetére


vargalex
Topikgazda

En trunk-ból build-eltem magamnak RT-AC65P-re. Nincs gond a LuCI-val sem.

Alex

(#15729) Azharel


Azharel
aktív tag

Van valakinek valami tippje hogy lehetne openwrt alatt az 1 gigás netet ki maxolni? 700 mbit/s fölé még nem sikerült mennem. Hw offload be van kapcsolva. 19.07.4 illetve snapshotokbol is forgattam már de azokon még rosszabb. Ac57u v1

(#15730) -szabi- válasza vargalex (#15716) üzenetére


-szabi-
őstag

Nem tudom megnézni már visszatettem a gyári fw-t.
Felmerült ha nem megoldható a kábelezés akkor WDS mód kellene az meg a gyári fw-ben is van, így mostanában nem lesz visszatéve openwrt.
Nekem jobban tetszik dd-wrt felhasználói felülete.

(#15731) suste válasza -szabi- (#15730) üzenetére


suste
veterán

Majd mesélj a gyári WDS-ről, ha összehozod!
Eddig jó tapasztalatot nem igen hallottam :( (lassú és nem stabil, ha egyáltalán működik)

(#15732) -szabi- válasza suste (#15731) üzenetére


-szabi-
őstag

Régen asus routerrel gyári fw-vel próbáltam, az elég rosszul működött végül meg is szüntettük.
Gondoltam most jobb lenne kábelezni ezért is érdekelt ez a téma az elmúlt pár napban csak megakadtam a custom fw-k túlkomplikált beállításain és a gyárinál lassabb wifi sebességen.
Viszont ahol kellene újra előkerült mi lenne ha megpróbálnánk a wds-t tplink routterrel, talán jobban megy, mint múltkor az asussal.

(#15733) attilav2 válasza Azharel (#15729) üzenetére


attilav2
őstag

Tippem nekem sincs én is csak 700mbit-et mérek általában Openwrt-vel 57U-n. Néha néha felmegy 800mbit-re. Előtte padavan-t használtam azzal megvolt a 900mbit de kb havonta/pár hetente lefagyott a router se lan se net újraindításig, ezért váltottam openwrt-re, ez sokkal stabilabb, fagyás még nem volt, bár sebességben kompromisszumot kell kötni, nekem elég a 700mbit. A gyári fw is hozza a 900mbit-et de ott több perces késlekedések voltak az oldalbetöltésekben illetve sokszor hibásan töltötte be az oldalakat.
Köszi hogy kipróbáltad a snapshotot, én is tervbe vettem hátha a DSA miatt eléri majd a 800mbit-et stabilan, Dchard lelkendezett a DIR860L topikban hogy ezen a SoC-on DSA-val meglesz a 800mbit, de akkor ezek szerint nem :( Jó hogy kipróbáltad, én félek a snapshotoktól a téglásodás veszélye miatt. Most frissítettem 19.07.3-ról 19.07.4-re, egyelőre nincs gond, ssh-n sincsáltam a sysupgrade -v paranccsal, így biztosabbnak éreztem, a frissítés ideje alatt villogott a power led, amikor abbahagyta a villogást tudtam hogy sikerült :) Megvártam még az összes led kigyullad(wifi-k is) és rámentem a luci-ra, működik rendben :N

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#15734) vargalex válasza attilav2 (#15733) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Azért azt tudni kell, hogy gyári firmware, illetve Padavan esetén gyári MTK kernel modulok használatával van HW NAT, OpenWrt alatt open source. Illetve OpenWrt alatt szerintem soha nem lesz teljes értékű HW NAT, hiszen akkor a netfilter rengeteg szolgáltatását buknák.
Egyébként DHCP-n (nem PPPoE neten) tudja a gigabitet, de a PPPoE plusz tehet a Soc-nak.

Alex

(#15735) attilav2 válasza vargalex (#15734) üzenetére


attilav2
őstag

De hát a legtöbb gigás netnél 'optikán' már csak PPPoE van, csak koaxon van még DHCP. Kellene egy külön PPPoE gigabitre specializált OpenWrt fork ami el tudná érni a ~900mbit-et, cserébe a netfilter funkcionalitás csökkenne ebben a forkban.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#15736) fatal` válasza attilav2 (#15735) üzenetére


fatal`
titán

Van néhány router, amivel simán eléri így is. Pl. Linksys WRT3200ACM. Illetve talán valamelyik Qualcomm chippel szerelt routereknek sem jelent problémát.

Persze ha QoS vagy SQM is kell mellé akkor már más a helyzet (bár ha jól rémlik akkor a linksysen a software flow offloaddal még SQM-mel is bírja).

[ Szerkesztve ]

(#15737) vargalex válasza attilav2 (#15735) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ahogy a kolléga írta, vannak ilyen eszközök. Nem feltétlenül kell egészen WRT3200-as árig elmenni hozzá...
Viszont gigás net van Telekomnál úgy is, hogy nem engedélyezik a bridge módot (IPTV esetén, ha jól tudom), akkor nyilván a saját routered már DHCP-n kér IP-t...

Anno én DIR-860L esetén mértem PPPoE-n is (egy notebook volt a PPPoE szerver), kb. 900 Mbps át is ment rajta. Igaz, az jóval régebbi kernelen volt. (Viszont azonos SoC az RT-AC57u-val.)

Alex

(#15738) fatal` válasza vargalex (#15737) üzenetére


fatal`
titán

Nekem bridge módban van, nincs IPTV. A WRT NAT-ol.

(#15739) attilav2


attilav2
őstag

vargalex:
Koaxos net+iptv-nél nincs bridge telekomnál úgy tudom, optika+iptv-n van, de akkor a saját routernek iptv képesnek kell lennie mert ekkor az fogja vinni az iptv-t is.(Nem tudom az Owrt iptv képes e?)

Akadt egy kis probléma a 19.07.4-el, mióta fenn van jópárszor volt PPPoE szakadás, manuálisan és reboottal sem csatlakozott újra aztán egy idő múlva megjavult, nem akarom elkiabálni hogy ez biztosan a 19.07.4 hibája, lehet hogy a digi szakadozik.(Ftth optika).
Szerencsére van tartalék routerem, egy AC1200GU gyári fw-rel, ha nagyon sokat szakadozna a net akkor beállítom a tartalékot, felkonfigolva várja a bevetést :N így talán kiderülhet hogy az Owrt hibája e vagy a digié.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#15740) vargalex válasza attilav2 (#15739) üzenetére


vargalex
Topikgazda

OpenWrt alatt is megoldható az UDP multicast.

Alex

(#15741) Starchm válasza attilav2 (#15739) üzenetére


Starchm
őstag

Nem kell a sajat routerednek vinnie az iptv-t, ha pppoe logint a sajat router intezi.

(#15742) Wolfy999


Wolfy999
tag

Sziasztok!
Kis segitseget szeretnek kerni. Van egy raspberryn futo openwrt-m, ami csatlakozik a fo routeremre wifin es azt bridge-eli tovabb egy eszkoznek aminek csak vezetekes ethernet interfesze van. Tok jol mukodik is normal esetben. A problema az, hogy a Raspberry gyorsabban bootol egy aramszunet utan, mint a fo router, igy nem tud elsore felcsatlakozni. Kesobb viszont nem probalja ujra magatol. Altalaban ilyenkor csak ujrainditom a Raspberryt, amikor mar megy a masik router es onnantol minden jo. Sajna a GUIn nem talaltam opciot auto reconnectre.
Van tippetek a megoldasra?

(#15743) suste válasza Wolfy999 (#15742) üzenetére


suste
veterán

Gyors megoldásként rakjál sleep-et a rendszerindításhoz.

(#15744) Wolfy999 válasza suste (#15743) üzenetére


Wolfy999
tag

Kreatív megoldása a problémának. :)
Elég hozzá egy "sleep 60" vagy hasonó érték a /etc/rc.local -ba?

(#15745) suste válasza Wolfy999 (#15744) üzenetére


suste
veterán

Igen.
Hogy mennyi legyen a sleep az te tudod kimérni/kitapasztalni....

(#15746) Wolfy999 válasza suste (#15745) üzenetére


Wolfy999
tag

Köszi!

(#15747) attilav2


attilav2
őstag

Miután a 19.07.4 továbbra is bontogatta a PPPoE kapcsolatot AC57U-n, beraktam a tartalék 1200GU-t gyári fw-rel, ezzel már stabil volt a kapcsolat, másfél napig ment és nem bontott. Majd ma gondoltam egy merészet vissza kötöttem az AC57U-t és frissítettem snapshotra. A sebesség siralmas :( ~300mbit, sw és hw offload bekapcsolt állapotában, ha ki vannak kapcsolva még szarabb :( Ennyit a nagy reményekkel várt DSA-ról :((
Hogyan tudok snapshotról visszatérni stabilra? Ha leresetelem a snapshon a beállításokat és az asus recovery tool-jával feltolom a 19.07.4-et akkor téglásodhat? Mivel ugye a snapshot alapbeállításai a DSA miatt máshogy néznek ki és így ugye nem biztos hogy bebootolna a stabil. Vargalex? Suste?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#15748) attilav2


attilav2
őstag

Viszont öröm az ürömben hogy végre a chrome-val be enged a Luci :) A stabil ágon az instennek sem engedett be a Luci chrome alól(érdekes mód chrome klónok alól igen: pl edge, vivaldi, opera)

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#15749) vargalex válasza attilav2 (#15747) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ugye nem a konfigurációk megtartásával frissítettél? Az teljesen tönkrevágja a hálózatkezelést...

Alex

(#15750) attilav2 válasza vargalex (#15749) üzenetére


attilav2
őstag

Nem! sysupgrade -F -n paranccsal frissítettem, utána pedig ahogy a forcing upgrade leírása ajánlotta:
uci set system.@system[0].compat_version="1.1"
uci commit system
Majd ezután beállítottam a PPPoE netet a leírásod szerint.
Ha csak simán -n kapcsolóval hívtam a sysupgrade-t úgy nem is volt hajlandó frissíteni az eltérő konfiguráció struktúra miatt(DSA-ra is hivatkozott).

Sajnos a snapshot is bontogatja szorgosan a PPPoE kapcsolatot ahogy a 19.07.4 is tette, itt valamit nagyon elcsesztek a wrt-sek.
Frissítés előtt természetesen reseteltem a 19.07.4-et és úgy eresztettem rá a sysupgrade -F -n paranccsal a snapshot image-t.
Mindennek klappolnia kellene, de mégsem....

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.