Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14901) vargalex válasza Claude Leon (#14900) üzenetére


vargalex
Topikgazda

De OpenWrt előtt nem Padavan volt rajta? Tehát a gyárira rögtön OpenWrt-t tettél? Ha igen, akkor hidd el, amit wigyori kolléga írt. Persze meg lehet még próbálni, hátha valamelyik GPIO-t kellene magasra/alacsonyra húzni az erősítő működéséhez.

Alex

(#14902) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Szevasztok!
Megváltoztattam volna az ip címét a routernek (már mint azt hittem)
OpenWrt 18.06.1 r7258-5eb055306f / LuCI openwrt-18.06 branch (git-18.228.31946-f64b152)
Ez van rajta, de nem hagyta, ha jól értem ez egy újdonság, hol a (cs-ba) lehet kikapcsolni? Soros(!)portot kivezettem.

Gyurka

(#14903) Claude Leon válasza vargalex (#14901) üzenetére


Claude Leon
senior tag

De-de, a gyárira padavan került, arra ment a gargoyle.
Most az openwrt guijából downgradeltem padavanra, és már nem süket a wifi.
Wigyori válaszából az jött le, hogy a driverben nem sikerült semmit találni, így valami lehetőség szerinti supportot tolt alá, de ebből nem arra gondoltam, hogy az eszközcserét jelent(:. Amint emlegetted a GPIO-t, arra nagytestvér mutatta is Wigyori 2 éves LEDE patchét, amiből még a ledeket talán elkapcsolgatom UCI-n, de a "gpio0 17"-tel lehet, hogy bajban leszek :D

(#14904) vargalex válasza Claude Leon (#14903) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A gyárira a Padavan-t a saját felületen tetted rá, vagy prometheussal? Gyári firmware-t rátéve jó még a wifi?

Alex

(#14905) Claude Leon válasza vargalex (#14904) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Igen, saját felületen, és gyárival is jó a wifi.

(#14906) abcde22


abcde22
tag

Sziasztok!

ospf dinamikus routolást szeretnék, feltelepítettem luci-app-bird4 csomagot, etc/bird4.conf-ban próbálom beállítani de nem tudom hogyan kell

(#14907) abcde22


abcde22
tag

vagy quagga-ospfd-vel próbálom inkább

(#14908) kriszrap


kriszrap
tag

Sziasztok :)
OPENVPN tudok csatlakozni a szerverre PC vel ez eddig müködik gondoltam ha így működ tök jó routeren is.

Hát nem . Felvittem ovpn fáljlokat és mondom rákattintok a startra (enable pipa) de semmi.
Interface nincs . Sok helyen tune0 néven futt de nekem nincs olyanom.
Van ötletetek hogy mi lehet a baj?
Manuálisan kell az interfacet hozzá rendelni ha igen hogy?

Segítségeteket elöre köszönöm.

(#14909) kriszrap válasza kriszrap (#14908) üzenetére


kriszrap
tag

Sikerült de ha olvastam volna ezt valahol...
[link] 1:21 nél mindegy sikerült eddig.

Annyi a bajom akkor müködik a rendszer amikor beállítom hogy használja a vpn átjáróját de nem szeretném csak a nast szeretném elérni 192.168.1.0 hálózaton amit 192.168.0.0 hálózatról szeretném elérni. Hogy lehet ezt megoldani?

(#14910) kriszrap


kriszrap
tag

Sziasztok :)
Konkrétumot tudok mutatni .

Ha nincs beállítva a vpn szerveren az hogy az átjárót használhatják a kliensek akkor sehogy se érem el a szervert a 192.168.1.1 en. Se ping se semmi csak a sajátomat ami 192.168.1.2 est.
szeretnék vpn keresztül netezni csak annyit hogy a nas a hálózaton legyen ennyi lássa a pc meg a tv.
Routin táblám :
Destination     Gateway         Genmask         Flags Metric Ref    Use Iface
0.0.0.0         192.168.127.1   0.0.0.0         UG    0      0        0 eth0.2
78.139.40.0     192.168.1.1     255.255.255.0   UG    0      0        0 tun0
192.168.0.0     0.0.0.0         255.255.255.0   U     0      0        0 br-lan
192.168.1.0     192.168.1.1     255.255.255.0   UG    0      0        0 tun0
192.168.1.0     0.0.0.0         255.255.255.0   U     0      0        0 tun0
192.168.127.0   0.0.0.0         255.255.255.0   U     0      0        0 eth0.2

Tűzfal beállítás:
config rule 'ovpn'
 option name 'Allow-OpenVPN'
 option src 'wan'
 option dest_port '1194'
 option proto 'udp'
 option target 'ACCEPT'

config zone
 option network 'vpn'
 option input 'ACCEPT'
 option name 'vpn'
 option output 'ACCEPT'
 option forward 'ACCEPT'
 option masq '1'

config forwarding
 option dest 'vpn'
option src 'lan

Network:
config interface 'lan'
 option type 'bridge'
 option ifname 'eth0.1'
 option proto 'static'
 option netmask '255.255.255.0'
 option ip6assign '60'
 option ipaddr '192.168.0.1'
 option gateway '192.168.127.1'
 list dns '192.168.127.1'
 option broadcast '192.168.0.255'

config interface 'wan'
 option ifname 'eth0.2'
 option proto 'static'
 option netmask '255.255.255.0'
 list dns '192.168.127.1'
 option ipaddr '192.168.127.2'
 option gateway '192.168.127.1'

config interface 'vpn'
 option ifname 'tun0'
 option proto 'none'
config route
 option target '0.0.0.0'
 option gateway '192.168.127.1'
 option netmask '0.0.0.0'
 option interface 'wan'

Hol rontottam el?
Segítségeteket élőre köszönöm

(Sorry a dupla postokért)

[ Szerkesztve ]

(#14911) itanczos


itanczos
senior tag

Srácok, otthon van valaki a VLAN-ok használatában az OpenWRT-ben?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#14912) Headless válasza itanczos (#14911) üzenetére


Headless
őstag

mit szeretnél, írd, le aztán hátha tudunk segíteni..

amúgy az openwrt wikiben le van írva minden kb.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#14913) itanczos válasza Headless (#14912) üzenetére


itanczos
senior tag

Van egy virtuális OpenWRT (x86) gépem. Proxmox virtualizálás, QEMU virtuális gép.
Annak van egy WAN és egy LAN interfésze (2 db virtuális hálózati kártya).
Tehát nincs az OpenWRT-n belül SWITCH.
A LAN hálózatban van 2 db Ubiquiti Unifi Switch. Azokra van dugva két Unifi AP is.
Azon bár van guest Wi-Fi beállítás, nem igazán működik Unifi GW nélkül.
Szóval, ha beállítom a Wi-Fi-t, guest módban, látszanak a LAN-os gépek is, amit nem szeretnék.
A Unifi AP ben van lehetőség olyan Wi-Fi-t létrehozni, ahol megadhatom a VLAN számát.
Arra gondoltam, hogy így egy interface-t létrehozva az OpenWRT-n, tudnám tűzfal szabállyal korlátozni az Unifi-s GUEST Wi-Fi hozzáférését.
Kérdés, hogy elég ehhez csak létrehoznom egy interface-t az OpenWRT-ben, ahol egyedi eszközt megadva mondjuk eth0.3 formában?
Akkor már csak oda futna be a LAN hálózaton érkező forgalom?

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#14914) vargalex válasza itanczos (#14913) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Igen, elvileg interface szinten ennyi a dolog.

Alex

(#14915) itanczos válasza vargalex (#14914) üzenetére


itanczos
senior tag

Sajnos nem működik! :(
Nincs forgalom az interface-en!
Illetve van pár kB kimenő forgalom, de bejövő nincs.
Így DHCP sincs.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#14916) vargalex válasza itanczos (#14915) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Pontosan milyen config-ot hoztál létre?

Alex

(#14917) L4CI2


L4CI2
aktív tag

hi

A Mi Router 4A Gigabit "R4AG"-ra fel raktam az OpenWrt-t és azt vettem észre hogy másik modellt ír rá mint ami. Ez lehet gond valami elrontottam ?

(#14918) vzozo válasza itanczos (#14915) üzenetére


vzozo
senior tag

A virtualizációs rétegben jól konfiguráltad a vNIC-ekre a VLAN tagginget? Nem ismerem a Proxmoxot, de Hyper-V alatt ezt explicite be kell állitani.

(#14919) golya87 válasza L4CI2 (#14917) üzenetére


golya87
őstag

Tudtommal a kettő ugyanazt az SoC-t használja, ezért a kavar.

(#14920) L4CI2 válasza golya87 (#14919) üzenetére


L4CI2
aktív tag

Most olvasom akinek jó a modellszám ö magának csinált image-t (Én ezt kihagyom lusta Windows-os user vagyok :D ) .
Akkor valószínűleg nincs semmi para kösz az infót.

(#14921) woodworm válasza L4CI2 (#14920) üzenetére


woodworm
veterán

Találtak valamilyen egyszerűbb módszert a felrakásra, vagy még mindig kell hozzá az eeprom égető?

(A két routerben nem csak az soc egyezik meg, hanem ugyanaz a két router más néven.)

(#14922) L4CI2 válasza woodworm (#14921) üzenetére


L4CI2
aktív tag

Hi
Sajnos nincs egyszerű módszer FW cserére. Forasztani kell hozzá és stb.
De ennek ellenére megcsináltam mert a globál angol fw be még IPv6 támogatás sem volt , ARP binding , és web felületet se lehetett elérni kívülről.

(#14923) woodworm válasza L4CI2 (#14922) üzenetére


woodworm
veterán

A forrasztás kimerül a soros port beforrasztásában vaqy kell mást is? A nand chipet közvetlenül kell flashelni csipesszel vagy van egyszerűbb megoldás?

Megjelent a promeheusban is támogatott eszközként és az orosz fórumot gyorsan átfutva csak a soros portot láttam említeni tftp-n bootloader cserével.

(#14924) itanczos válasza vzozo (#14918) üzenetére


itanczos
senior tag

Bevallom, ez az első VLAN-os próbálkozásom.
Minden köztes eszközön be kell állítani VLAN tag-et?
Ráadásul Unifi swith-ek is vannak. Azokon is meg kell adni?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#14925) L4CI2 válasza woodworm (#14923) üzenetére


L4CI2
aktív tag

Így csináltam ahogy írod. Csipesz segítségével ki olvastam a tartalmát módosítottam 5 másodpercre a boot várakozási időt majd vissza írtam. Utánna be forasztotam a soros portot és már kapta is a parancsokat. Openwrt forum leírását követtem.
Promeheus dologhoz nem tudok hozzászólni nem találkoztam vele.

(#14926) Blasius


Blasius
tag

Sziasztok,

Van egy gyári fő router, ezen van a net (A). 192.168.1.xxx-t oszt a rácsatlakozott klienseknek.
Van egy openwrt router (B), ez wifin csatlakozik A-ra routed client módban. B 192.168.0.xxx-t oszt a klienseinek.

Ha portot akarok nyitni, hogy a B-n futó ftp, ssh, rtorrent stb kívülről elérhető legyen akkor mit hova port forwardoljak? Arra az ip-re kell amit B kap A-tól, ugye (192.168.1.xyz)? Amúgy most net van B-n, pingel, csomaglistát frissít stb.

A router gyári, és nincs wds beállítási lehetőség. B atheros, így tud wds-t. De ha B-n a wds-t engedélyezem és a wifi-t a lan interface-re teszem sta módban akkor ugyan a csatlakozás megtörténik, de internet B-n mégsincs. Ezért lett routed client. A relayd meg végülis nem kell mert routed clientben is hozza amit akarok, csak most itt a portforwardolással van egy kisebb probléma.

Üdv

Ha ''a'' ram megy dualban ''b'' rammal, és ''c'' ram megy dualban ''b'' rammal, akkor ''a'' ram megy dualban ''c'' rammal?

(#14927) krealon válasza Blasius (#14926) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Van egy gyári fő router, ezen van a net (A). 192.168.1.xxx-t oszt a rácsatlakozott klienseknek.
Van egy openwrt router (B), ez wifin csatlakozik A-ra routed client módban. B 192.168.0.xxx-t oszt a klienseinek.
Ha portot akarok nyitni, hogy a B-n futó ftp, ssh, rtorrent stb kívülről elérhető legyen akkor mit hova port forwardoljak? Arra az ip-re kell amit B kap A-tól, ugye (192.168.1.xyz)?"

Pontosan.

(#14928) szjoci


szjoci
őstag

Sziasztok!

Bedöglött a régi routerem (Tp-link WDR3600), vettem egy Asus ac65p típusút, amire felraktam az openwrt-t. A wdr3600 openwrt-s beállításairól van mentésem, ezt fel lehet rakni a jelenlegi routerre?
szerk.: mármint úgy hogy működjön is... :B

[ Szerkesztve ]

(#14929) krealon válasza szjoci (#14928) üzenetére


krealon
Topikgazda

Valoszinuleg nem lehet egy az egyben attenni.
En a konfig fajlok kezi szerkeszttesevel vinnem at a beallitasaokat.

Ha a regi routerrol elerheto egy
uci show
kimenet, azt konnyebben lehetne atkonvertalni az uj eszkozre.

(#14930) Blasius válasza krealon (#14927) üzenetére


Blasius
tag

Még Luciban a "wan" tűzfal zónát át kellet hogy állítsam accept accept rejectre (input output forward), és most úgy tűnik hogy megy.

Esetleg hogy a B routeren futó minidlna látható legyen A router hálózatában is az megoldható valahogy :)) ?

Üdv

Ha ''a'' ram megy dualban ''b'' rammal, és ''c'' ram megy dualban ''b'' rammal, akkor ''a'' ram megy dualban ''c'' rammal?

(#14931) krealon válasza Blasius (#14930) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Esetleg hogy a B routeren futó minidlna látható legyen A router hálózatában is az megoldható valahogy?"

Masik alhalo, igy a valasz: nem.

(#14932) Blasius


Blasius
tag

Ha teszek relayd-t (pseudobridge), akkor menne a minidlna?

Ha ''a'' ram megy dualban ''b'' rammal, és ''c'' ram megy dualban ''b'' rammal, akkor ''a'' ram megy dualban ''c'' rammal?

(#14933) szjoci válasza krealon (#14929) üzenetére


szjoci
őstag

A kézi szerkesztésen pl az /etc/config/dhcp fájl szerkesztését érted, vagy pedig van más módja is?
Lehet nekiesek és inkább beállítom nulláról ismét... Viszont a luci xhr timeout hibát dob, ez mi lehet?

(#14934) krealon válasza szjoci (#14933) üzenetére


krealon
Topikgazda

Ha kovetni tudod az uCI altal letrehozott formazast, akkor lehet kozvetlenul szerkezteni az /etc -ben a fajlokat.

En inkabb az uci parancsokkal valo opralast reszesitem elonyben.

(#14935) pcmaster90


pcmaster90
csendes újonc

Üdv mindenkinek! Jól jönne egy kis segitség.Szeretném beállitani a routert hogy távolról elérjem a gépemet VNC-keresztül .A Dynamic DNS csomag telepitve van az OpenWRT-ben .Lucin keresztül is elérem.Regisztráltam a dyndnss.net -re is .De most elakadtam egy kicsit,hogyan tovább?

(#14936) suste válasza Blasius (#14932) üzenetére


suste
veterán

Régebben teszteltem ilyet, és csak kábelen ment át a dlna. Wifin nem.
Nem tudom hogy az újabb openwrt-k hogy állnak hozzá. És arra sem jöttem rá, hogy miért csak kábelen ment át :F

(#14937) itanczos


itanczos
senior tag

Srácok, használ valaki Fail2Ban helyett hasonló csomagot OpenWRT alatt?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#14938) vargalex válasza pcmaster90 (#14935) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha a LuCI-t eléred kívülről, akkor a ddns már rendben van. Csak egy port forward kell a belső IP megfelelő portjára.

Alex

(#14939) pcmaster90 válasza vargalex (#14938) üzenetére


pcmaster90
csendes újonc

Nem sajna a Licit sem érem el ,csak arra utaltam hogy a Luciból elérem a DDNS beállításait .A port forward-os dolog megvan ,de az a baj hogy a külső IP -t teszteltem és azt írja hogy zárva van a port. Amúgy mikrohullámú netem van.Valószínűleg a mikrohullámú antenna tehát a szolgáltató felől nem engedélyezi a port nyitását.Mi a meglátásod erről?

[ Szerkesztve ]

(#14940) vargalex válasza pcmaster90 (#14939) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Inkább azt mondanám, hogy privát IP-t oszt a szolgáltatód. De akkor nem értem, hogy mire írtad, hogy "Lucin keresztül is elérem.". Ezek után azt gondolom, hogy belülről.

Alex

(#14941) pcmaster90 válasza vargalex (#14940) üzenetére


pcmaster90
csendes újonc

Akkor szerinted mit lehet tenni így?

(#14942) vargalex válasza pcmaster90 (#14941) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha valóban privát IP-t oszt a szolgáltató, akkor 2 dolgot tehetsz:

1. Felveszed velük a kapcsolatot, hogy adjanak neked publikus IP címet (nem fix IP-t, mert azért biztosan pénzt fognak kérni). Nem biztos, hogy ad a szolgáltató, akkor esetleg a 2. pont
2. Kéred, hogy bizonyos portokat forward-oljanak hozzád. Ezt sem biztos, hogy megteszik.

Alex

(#14943) Blasius válasza suste (#14936) üzenetére


Blasius
tag

Ha a TV-t az openwrt routerre kábelezed (B), akkor azon a subneten lesz a TV is amin a router, es a dlna is működni fog. Ha a TV-t wifin "kötnéd" B-re szerintem akkor is menne. De ha a fő routerre (A) megy a TV akkor (alapból) se kábelen, se wifin nem megy.

Ha ''a'' ram megy dualban ''b'' rammal, és ''c'' ram megy dualban ''b'' rammal, akkor ''a'' ram megy dualban ''c'' rammal?

(#14944) kriszrap


kriszrap
tag

Sziasztok.
Van egy M2M routerem ami 4g képes openwrt futt rajta.
Azt vettem észre hogy (router) elindítástól számítva kb 24-22 óra elteltével nincs internetem.
Ping és tracert segítségével kiderítettem hogy a NAT olt átjáróm nem érvényes nem él.
Ha nem indítom újra az eszközöm akkor 1 óra elteltével újra lesz internetem persze más ipvel.
Van lehetőség interface resetre vagy is újra csatlakozik a hálózatra.
Egyszer azt csináltam hogy nagyából tudtam mikor megy el az internet és reseteltem az interfacet ugyan azt a címet kaptam és rá kb 1 órára megint elment megint reseteltem az interface és működőt. Ebböl gondolnám hogy nem az eszközbe van a hiba.

Mit tudok tenni ??
Annyit ajánlott az ügyfélszolgálat hogy kártya csere. Nem jutottam el odáig de egy kártya csere megoldhatja?O.o
Segítségeteket előre köszönöm.

(#14945) suste válasza Blasius (#14943) üzenetére


suste
veterán

én úgy teszteltem, hogy a 2. routerre volt kötve a tv mindkét esetben (wifi/kábel), és csak kábelen ment át a dlna
a ethernet és a wifi is a "LAN" interfészen volt
a "WWAN"-on csatlakozott a másik routerre, és a "WWAN" volt relayd hídba (STABRIDGE) kötve a "LAN"-nal, szóval logika szerint nem lehetett volna különbség wifi és kábel között ..... de mégis volt :)

[ Szerkesztve ]

(#14946) Plehboj


Plehboj
tag

Sziasztok!

Van két eszközöm: egy Google Home + egy openwrt-és routerem.
Hangvezérléssel szeretnék elindítani egy routeren telepített programot.

Létezik olyan ipk-ás csomag, ami ezt a kapcsolatot létrehozná ?
A Google Home SSH-án keresztül közvetlenül nem tud parancsokat futtatni,
csak webes kéréseket tud indítani, amibe gondolom "beleágyazza"
a parancsokat.

(#14947) vargalex válasza Plehboj (#14946) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Tedd fel a luci-app-command csomagot. Azzal tudsz parancsokat futtatni, még külső URL-t is kiajánl hozzá.

Alex

(#14948) Blasius válasza suste (#14945) üzenetére


Blasius
tag

Hát ez érdekes. Ha a tv a router mellett van akkor végülis a kábel nem rossz megoldás. Gondolom az internet és minden más működött 2.router wifin? 1.routerre kötve a tv-t (wifi/kábel) ment amúgy?

Én routed client módban használom, azaz relayd nélkül, de ha bele akarsz nézni a konfigfilejaimba akkor küldhetek néhányat valahogy priviben. Nekem jól megy a dlna az alhálón.

Ha ''a'' ram megy dualban ''b'' rammal, és ''c'' ram megy dualban ''b'' rammal, akkor ''a'' ram megy dualban ''c'' rammal?

(#14949) Plehboj válasza vargalex (#14947) üzenetére


Plehboj
tag

Az alábbi parancs terminálból működik.
wget -O - http://icecast4.play.cz:80/frekvence1-128.mp3 | /usr/bin/madplay -

De luci-app-command-ból futtatva azt írja, hogy "Parancs végrehajtása sikertelen"

Ennek mi lehet az ok ?

(#14950) Headless válasza Plehboj (#14949) üzenetére


Headless
őstag

Valószínű nem kezel jól valamit (pipe,hkötőjel, stb) ha nem akarsz változtatgatni vagy valami én csinálnék belőle egy script fájlt majd azt hívod meg, így lucinak nem lehet gondja.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.