Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15351) micsu válasza micsu (#15350) üzenetére


micsu
tag

bár az is lehet, hogy rosszul gondoltam, mert ha attól félek, hogy a torrent szerver miatt belassul az egész router, akkor nekem pont az 1 szálon futó torrent szerver kell, mert az csak az egyik cpu magot tudja 100%-ra terhelni

(#15352) vargalex válasza micsu (#15348) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Én már évek óta nem torrentezem routeren, így nem tudok róla nyilatkozni.
Az 1 db torrent le tud terhelni 100%-ig egy x86-os PC-t is, minden csak a sebességtől és a peerek számától függ...

Alex

(#15353) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Csak hogy meglegyen az utókornak, mert én egy hetet szívtam az alábbi problémával.
Több subnetet használok, az IoT cuccok jellemzően egy vlan-on, más ip tartományban, elszeparáltan, kizárólag wan irányú kommunikációval.

Feladat:
Másik vlanon lévő chromecast eszközre tartalmat átküldeni a mobilokról (eltérő wlan), laptopról, asztali gépről.

Probléma:
A chromecast eszközöket csak az azonos vlanban lévő többi eszköz éri el.

Megoldás:
Multicast routing:
1. avahi-daemon telepítése
2. config fájlban enable-reflector=yes flag beállítása
3. openwrt tűzfal forgalmi szabályokban új szabály létrehozása: UDP protokoll, 5353-as port bármely zónából --> Eszköz (bemenet)

[ Szerkesztve ]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#15354) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

Van egy TP-Link 1043ND v1 routerem amire feldobtam a legfrissebb OpenWRT-t, bekonfigoltam wifi bridge üzemmódba, mögétettem 4 etherneten csatlakozó pc-t.

A probléma az, hogy a router 1.5-2 óra után MINDIG kifagy. Az összes led egyszerre világít, egy gyors áramtalanítással azonban egyből újraéled, megint 1.5-2 órára. Ha pont kifagyáskor resetelem, akkor is bírja ezt az időt, ha 1 óránként mindig újraindítom, akkor valószínűleg a végtelenségig megy gond nélkül.

Találkoztatok már ilyennel, vagy van ötletetek, hogy mi okozhatja a problémát?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#15355) stopperos válasza Mosqu!to (#15354) üzenetére


stopperos
senior tag

Melyik verziót tetted fel egészen pontosan?

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#15356) Mosqu!to válasza stopperos (#15355) üzenetére


Mosqu!to
addikt

19.07.3

Közben megtaláltam a 4/32 warningot, ez a router meg ugye 8/32-es, és a 32 miatt épp írja, hogy lehet crashekre számítani. Talán nem a legjobb helyen járok, de a DD-WRT esetleg jobb lehet ilyen tekintetben? Vagy célszerű lenne egy régebbi fw-t felflashelni, aminek elegendő a 32MB RAM?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#15357) stopperos válasza Mosqu!to (#15356) üzenetére


stopperos
senior tag

Próbáld meg a 18.06.8 -as verziót. Arra figyelj, hogy az ath79->ar71xx architektúra váltás miatt törölnöd kell frissítéskor az összes beállítást. A hardveres NAT lehet nem megy még azon a kiadáson és architektúrán, de ezt majd látod.

Én forgattam saját 4/32-es eszközeimre 19.07.2 ath79-es fw-t, és ha nagyobb forgalmat kaptak akkor meghaltak. A 19.07.[2,3] ar71xx fordításaimmal nincs gond. Nem jöttem rá mi volt pontosan a probléma oka, de nem is foglalkoztam vele sokat.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#15358) Mosqu!to válasza stopperos (#15357) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Arra gondoltam, hogy mountolok usbn egy pendriveot swapnak. Ez működhet így "extended" RAM-ként?

[ Szerkesztve ]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#15359) Gyurka6 válasza Mosqu!to (#15358) üzenetére


Gyurka6
őstag

Lassúnak lassú, élettartalma várhatóan rövid lesz. (amennyiben használja is)

Gyurka

(#15360) Mosqu!to válasza Gyurka6 (#15359) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Ha használja is, gyanítom, hogy nem túl nagy méretű és mennyiségű cuccokat pakolna rá. Elvileg 128MB-on már kényelmesen elfér az OpenWRT, úgyhogy ha adok a 32MB RAM mellé még 256MB swap-et, akkor az bőven sok is. Ha ezt feldobom egy 16GB-os pendrivera, akkor pedig alig kerülne "anyag" az eszközre.

Így is gyorsan megölné?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#15361) Mosqu!to válasza Mosqu!to (#15360) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Btw a router elég basic funkciói kellenek csak, egy extrával.

Egy wifi bridgeként funkcionál, mögé van kötve 4 gép etherneten, amik csak egy szerverrel kommunikálnak, nem netezős gépek.

Se PPPoE, se VPN, se FW, se semmi se LUCI, se ki tudja még mi nem kell. Ezeket le tudom úgy törölni, hogy a fenti funkciók zavartalanul továbbra is működjenek?
Mit tudok még esetleg törölni?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#15362) Gyurka6 válasza Mosqu!to (#15361) üzenetére


Gyurka6
őstag

A kész firm-ből nem lehet törölni, újra kell fordítani, én egy olcsó ssd-t tennék mögé(bár így is egy jobb cucc árának a fele lenne, egy pen viszont olcsó és meglátod.

Gyurka

(#15363) Azharel


Azharel
aktív tag

Sziasztok!

Segítsetek mert megőrülök már. asus ac57 v1 -em van. openwrt volt rajta mindig. Van a pc-n egy megosztott könyvtár ahova wifin keresztül telefonokról szoktunk képeket feltölteni. Mióta frissítettem 19.0.3-ra azóta meghülyült a router. Semmilyen hálózati megosztás nem működik. telefonok nem látják a pc-t. Reseteltem, feltettem padavan-t, vissza a gyárit akkor se jó. Csak egy módon megy újra minden normálisan, mégpedig: recorveryvel vissza a gyári, ssh alól mtd-write -i /tmp/owrt.bin -d linux parancsal 19.0.2-re frissítve jó. Bármiylen más módon, reset ide vagy oda flash régire nem megy. Most ilyenkor mi van ?

[ Szerkesztve ]

(#15364) Azharel


Azharel
aktív tag

Még kiegészítve annyival, hogy most megint vissza tettem a gyári firmwaret, emlékszik a gyárin beállított jelszóra meg beállításokra egy teljesen más openwrt után. Szóval szerintem van valami config ütközés és nem tudom hogyan lehetne kitörölni.

[ Szerkesztve ]

(#15365) Gyurka6 válasza Azharel (#15364) üzenetére


Gyurka6
őstag

Olvastam olyant, hogy szoft csere után ajánlatos egy teljes reset/nvram törés...

Gyurka

(#15366) woodworm válasza Azharel (#15364) üzenetére


woodworm
veterán

Az openwrt nem nyúl az ac57u azon részéhez, ahol a beállításokat tárolja. Ezért maradnak meg a beállítások és nincs értelme a más asus routereken megszokott resetnek.

(#15367) vargalex válasza Azharel (#15363) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A Windows hálózati felderítése soha nem volt a helyzet magaslatán. Próbáld IP címmel.

Alex

(#15368) Azharel válasza vargalex (#15367) üzenetére


Azharel
aktív tag

Mindig ip alapján csatlakozom, illetve van egy Linux rendszerem is azon sem megy ilyenkor a samba megosztás. Nem tudom mi okozza. 19.0.3 után teljesen meghülyül a router, csak a fentebb le írt telepítés után 19.0.2 openwrt alatt jön helyre.

(#15369) vargalex válasza Azharel (#15368) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Lan-lan is ezt tapasztalod, vagy csak wifi-n?

Alex

(#15370) Azharel válasza vargalex (#15369) üzenetére


Azharel
aktív tag

Ott is, tehát nem látják egymást az eszközök legyen az akármilyen megosztás. Tuzfalon is hiába nyitok portot vagy bármit, akkor sem.

(#15371) Azharel válasza vargalex (#15369) üzenetére


Azharel
aktív tag

Routeren samba megosztást sem látja semmi. Az egy dolog, hogy egy verziónál belefutok ilyen dolgokba. Engem az érdekelne mitől szaródik el annyira, hogy alap fw-re vissza kell menjek. Mi és hol maradhat a Routeren olyan dolog amitől megkergül.

(#15372) vargalex válasza Azharel (#15371) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Alap konfiguráció szerint LAN-LAN semmilyen forgalomba nem szól bele a SoC, így a tűzfal sem, azaz abban hiába config-olsz bármit.

A router samba megosztását hogy próbálod elérni? Esetleg, ha lenne rá lehetőség, teamviewerrel, vagy hasonlóval szívesen ránézek. Privátban keress meg, ha gondolod.

Az, hogy gyári firmware-ra vissza kell menni, kicsit hihetetlen. A firmware teljes mértékben felülírásra kerül egy sima 19.07.2 felrakásakor is. A gyári firmware ezen kívül csak maximum a bootloadert írja fel (ha OpenWrt alól rakod fel, még azt sem, mert oda ugye bootloader nélküli firmware szükséges). Config megtartása nélkül próbáltad visszatenni a 19.07.2-t?

Alex

(#15373) Azharel válasza vargalex (#15372) üzenetére


Azharel
aktív tag

Igen config nélkül, szerintem feladom. Gyerek mellett nem sok időm van rá sajnos. Köszönöm a segítséget.

(#15374) Jofi81


Jofi81
őstag

Sziasztok!

Egy Mi Router 3G-t használok HeadLess-Lede-18.01 verzióval. A kérdésem az lenne, hogy ha upgrade-elem 19.07.3-ra, megmaradnak-e a beállításaim (samba, transmission)?

(#15375) Headless válasza Jofi81 (#15374) üzenetére


Headless
őstag

Szia, nem ajánlatos megtartani, de frissítés után manuálisan visszaállíthatsz pár beállítást.

az etc/config mappából ésszel visszamásolhatsz dolgokat, pl dhcp lease lista, network konfigok, wifi konfig stb. De úgy, hogy felülvizsgálod a dolgokat. Transmission konfig valószínű egy az egyben maradhat, de erről nem tudok nyilatkozni pontosan.

Csomagokat külön kell telepítened.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#15376) Jofi81 válasza Headless (#15375) üzenetére


Jofi81
őstag

A wifi konfig még a legkisebb probléma, a többi lenne jó, ha megmaradna (a transmissiont például anno te segítettél beállítani). Most jut eszembe, hogy még a p910nd printer servert is használom. Tehát akkor ezeket külön fel kell telepítenem és nulláról újra beállítani?

szerk.: Ja és köszi a választ! :)

[ Szerkesztve ]

(#15377) Headless válasza Jofi81 (#15376) üzenetére


Headless
őstag

ezeket mind telepítened kell, és beállítani, persze mondjuk a p910nd-t nagyon nem kell állítgatni,

De igen a csomaglistádat lementeném helyedben egy textfileba és onnan feltudod telepítgetni őket.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#15378) Jofi81 válasza Headless (#15377) üzenetére


Jofi81
őstag

Értem, köszi, akkor lementem őket. Még egy dolog, ez a :9092 tök hasznos, de gondolom ez nem lesz benne semmiképpen.

(#15379) Headless válasza Jofi81 (#15378) üzenetére


Headless
őstag

Mentésként fel lehet tenni suste oldaláról. többnyire menni fognak a dolgok, de reportolhatsz, ha valami nem habár, én már nem fogok javítgatni benne, mert jelenleg nem openwrt-zek.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#15380) fireqpeg válasza Mosqu!to (#15354) üzenetére


fireqpeg
csendes tag

Üdv.
Esetleg ajánlom figyelmedbe a gwlim féle build-ot. openwrt-sfe-flowoffload-ath79, QCA Hardware NAT. A pali állítólag kész FW-ket készít és nincs semmi gond velük.
[link]
32Mb-os ROM: [link]
64Mb-os ROM: [link]
További szép napot!

(#15381) Jofi81 válasza Headless (#15379) üzenetére


Jofi81
őstag

Köszi! Egyébként a frissítés segíthetne azon, hogy szakadozik a wifi? Ez lenne a fő ok, amiért frissítenék. Amikor csatlakozva vagyok, pár percig jó, aztán kiírja, hogy nincs internetkapcsolat. Ekkor szétkapcsolom és csatlakozom a másik wifihez (5GHz<->2.4GHz). Ekkor pár percig megint jó, aztán ugyanez. Lehet, hogy eddig is ilyen volt, nem tudom, de most vettem észre, mióta itthonról dolgozom. Kénytelen vagyok vezetéket kerülgetni a szoba közepén.

(#15382) Headless válasza Jofi81 (#15381) üzenetére


Headless
őstag

szerintem felejtesd el az egyik wifit a telefonnal. leginkább a 2.4GHz-est és akkor kissebb az esélye, hogy oda vissza csatlakoznak.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#15383) Jofi81 válasza Headless (#15382) üzenetére


Jofi81
őstag

Köszi, megpróbálom. Bár eleve azért ismeri mindkét hálózatot, mert amikor megszakadt a kapcsolat, akkor átcsatlakoztam a másikra és jó volt egy darabig.

(#15384) lucky00


lucky00
tag

Sziasztok!

meg tudná valaki mondani mi a külömbség a két firm között:
https://downloads.openwrt.org/releases/19.07.3/targets/ar71xx/generic/openwrt-19.07.3-ar71xx-generic-tl-wdr4300-v1-squashfs-sysupgrade.bin

és a
https://downloads.openwrt.org/releases/19.07.3/targets/ath79/generic/openwrt-19.07.3-ath79-generic-tplink_tl-wdr4300-v1-squashfs-sysupgrade.bin

Tplink wdr4300-as szertném feltenni, de nem értem és a leírás sem sokat segített.

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv Néktek

(#15385) stopperos válasza lucky00 (#15384) üzenetére


stopperos
senior tag

Az ar71xx architektúra meg fog szűnni, helyette az ath79 van, amit modernizáltak és fenntarthatóbbá tettek. [link] Váltáskor törölni kell minden gyári beállítást.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#15386) lucky00 válasza stopperos (#15385) üzenetére


lucky00
tag

Köszönöm a gyors választ!

Érdekes. Az ath-s verzióval nagyon szép meg minden, de a hilti vizes fúró sem megy át a tűzfalon.
Az ar-esnél meg a 2,4G-ás Wifi Generik; az 5G meg Atheros... Nem értem.

És láss csodát nem akar elindulni a Wifi. Vagy az egyik vagy a másik. :W

U.I. töröltem minden beállítást. Csak a "pure" vas.

[ Szerkesztve ]

Üdv Néktek

(#15387) lucky00 válasza lucky00 (#15386) üzenetére


lucky00
tag

És tudjátok mi az érdekes:
Kipróbáltam egy wr1043nd-vel is ugyanaz.

az ath-n a tűzfal semmire nem reagál, upnp, nél van egy kis látszat, de lényegében áthatolhatatlan.
az ar-es nél meg hülye a wifi. bár ott legalább elindul, három négy reboot után.

Üdv Néktek

(#15388) vargalex válasza lucky00 (#15387) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Mi az, hogy nem reagál? És a wifi-nél? Config megtartása nélkül frissítettél? Biztos nem raknának ki ilyen stabil verziót, vagy azonnal le is szedték volna...

Alex

(#15389) lucky00 válasza vargalex (#15388) üzenetére


lucky00
tag

Szia!
Töröltem mindent! Kézzel konfigoltam, először konfigban, az nem volt jó utánna Luci-n.
Konkrétan az 51415-ös port a 192.16..2-ő felé kellene nyitni.
Port fowart, rules, még a NAT-olni is próbáltam semmi, miniupnpd -telepítése után legalább befelé volt adat. Kifelé semmi. (Először a te 9 éves beállításaisdat próbáltam vissza configolni.)

Üdv Néktek

(#15390) vargalex válasza lucky00 (#15389) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Valamit nagyon elálltottál akkor. Mert kifelé továbbra sem korlátoz semmi az alap konfiguráció szerint.
Ha egy LAN-on lévő eszközre akarod nyitni a tűzfalat, akkor port forward kell neked. Ha a routeren futó alkalmazásnak, akkor rule. A NAT-olásodat nem is értem... Nem routerként használod? Alap config szerint NAT van...

Alex

(#15391) lucky00


lucky00
tag

A másiknál pedig elsőre kinyilt, a port (ahogy kilenc évig is működött) de ott meg a wifi...

Üdv Néktek

(#15392) lucky00 válasza lucky00 (#15391) üzenetére


lucky00
tag

Most stabilizálódott. Mitől nem tudom... De vissza configoltam az eddigi beállítást a wifin kézzel, minden eszköz (5-8db) kapcsolódik simán, csak a samsung j3-as nem. :Y

[ Szerkesztve ]

Üdv Néktek

(#15393) lucky00


lucky00
tag

No! Tisztelt uraim!
Közben a lementett firewall configot feltettem egy x86-os virulual-ra és ott működik. Csak ugye ott nincs wifi....

Üdv Néktek

(#15394) aicon


aicon
senior tag

Multicast-ot próbálok beállítani wifinek egy R3G-n, az openwrt oldalán található leírás alapján, de valamiért nem megy, tudna valaki segiteni?
ez inkabb alexnak, van par sonoff pow eszkozom és home assistant alá integrálható firmware csere nélkül, viszont az ewelink felhő kiiktatasahoz, hogy működjön localban az eszkoz, kell neki multicast. Hiába csinálom végig mindazt ami az openwrt oldalan le van irva, a sonoff nem akar működni localban, csak cloudban, erre kérnék egy kis segítséget
Köszönöm

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#15395) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, jelenleg az openwrt-s AC65P-re van csatlakoztatva az összes wifis okosotthon eszköz (kb 20db) 2,4ghz-n.
Bár rendes eszközökkel (laptop, tablet, tv) való használat során nem tapasztaltam szakadást vagy lassulást, de azért jó lenne felszabadítani a rendes eszközök által használt sávot és az összes okosotthon cuccot átrakni egy másik routerre úgy, hogy az egész maradjon egy helyi hálózaton (192.168.1.xxx), illetve a netelérésük is maradjon.

A célra egy openwrt-s nexx-wt3020-as eszközt használnék, ami kábellel csatlakozik a főrouterhez és eltérő csatornán sugároz.
Hogyan állítsam be?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#15396) krealon válasza Zirowe (#15395) üzenetére


krealon
Topikgazda

"felszabadítani a rendes eszközök által használt sávot és az összes okosotthon cuccot átrakni egy másik routerre úgy, hogy az egész maradjon egy helyi hálózaton (192.168.1.xxx), illetve a netelérésük is maradjon.
A célra egy openwrt-s nexx-wt3020-as eszközt használnék, ami kábellel csatlakozik a főrouterhez és eltérő csatornán sugároz."

Ha tudod, hogy mitol AccessPoint egy eszkoz, akkor csak ennek megfeleloen kell beallitani a WT3020-ast. (LAN uzemmod: DHCP client; switch config: LAN mindket ethernet csatolora; wifi beallitas.)

Elvileg a gyari WT3020 firmware is tud AP modot. [link]

(#15397) Abron


Abron
csendes tag

Sziasztok.
Adott egy BB14.07 openwrt a wdr3600amon.
Szeretnem beidoziteni a torrentek inditasat minden ejjelre. Utananeztem itt forumon, elvileg volt is tema, tehat csak a
0 2 * * * transmission-remote -n transadmin:pass123 --torrent all --start
parancsot kell kiadnom az utemezett feladatok mezoben es feltelepitenem ket csomagot melyek: transmision cli es transmission remote.
Itt kezdodnek a problemaim. Azt irja az openwrt, hogy 2% helyem van ezert nem tudja telepiteni a csomagokat. Amikor konfiguraltam a routert -kb fel evvel ezelott- hoztam letre overlay-t asszem 128mb ot szoval ez biztos nem telt be. Valamiert par havonta ledobalja a csatolt particiot. Mar fel eve is emiatt kellett teljesen ujra raknom a rendszert.
Az lenne a kerdesem, hogy van e ra mod hogy visszacsatoljam a mar meglevo particiot anelkul hogy mindent az elejerol kellene kezdenem.
Vagy lehetseges, hogy betelt valami miatt a 128as overlay em? Amikor anno elkeszultem tisztan emlekszem, hogy boven maradt helyem rajt.
Koszi elore is sracok. Tovabbi szep napot :)
kepek:

(#15398) suste válasza Abron (#15397) üzenetére


suste
veterán

Szerintem csak teleirta az overlayt.
Töröld a "/overlay/mnt" mappát, ha van ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#15399) Zirowe válasza krealon (#15396) üzenetére


Zirowe
nagyúr

KÖszi, hétvégén megpróbálom beröffenteni. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#15400) daeyvd44


daeyvd44
tag

Sziasztok,

Tegnap vettem egy Asus AC65P routert. Sikerült is beüzemelni, megy minden nagyjából ahogy kell. Egyetlen egy probléma, hogy úgy vettem észre, mintha szakadozna a jeltovábbítás. Mikor este leültem megnézni egy 4K-s filmet a Plex-en úgy nagyjából másfél órán keresztül jól is ment. Majd megakadt és szakadozva ment tovább. Ez a probléma megoldódott akkor, ha visszább tekertem egy kicsivel és újra elindítottam. Ezt eljátszotta párszor és nem tartom kizártnak, hogy a TV-m gyári Plex appjával van a hiba mert olyan mintha az is lefagyna ennél a képszakadásoknál. De például külső hálózatból szintén a Plex 4K-s lejátszás akadozik.
Esetleg ezt a problémát megoldhatja egy OpenWRT feltelepítése?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.