Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14401) ludnik válasza ludnik (#14400) üzenetére


ludnik
tag

Azt azért hozzáteszem nem vagyok oda annyira a routerekért, hogy esténként azok konfigurálgatásával verjem el az időt. :D Most egyelőre kicseréltem a routert egy másikra. Kábel teszterrel ki fogom mérni a kábeleket, lehet valahol lekorlátozódik 100 megabitre, mert az első routernél még magasabb a wifi sávszélessége is.

[ Szerkesztve ]

(#14402) suste válasza ludnik (#14400) üzenetére


suste
veterán

30K egy 3600-asért :F
Valaki nagyon átvert :(.
Én is 14K körül vettem anno, hivatalosan boltban!
Talán Mediamarkt-ban tudom elképzelni ilyen brutális áron. Ott a 1043-ast is láttam 25K-ért, de nem gondoltam volna hogy valaki meg is veszi annyiért....

(#14403) ludnik válasza suste (#14402) üzenetére


ludnik
tag

Elképzelhető. Te jó isten, ez egy legalább 7 éve forgalmazott router. Én kérek elnézést, hogy még ilyet használok :DD

[ Szerkesztve ]

(#14404) Gyurka6 válasza Gyurka6 (#14358) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Végül is találtam egy leírást, ami 3 lehetőséget mutat be itt, és a kérdésem ezt a lehetőséget a mir3g -ben meg lehet-e valósítani? Igaz nem egy nagy dolog beírni és kipróbálni (folyamatban).A 2. lehetőséget néztem, ez sebesség csökkenést, proci terhelés növekedést okoz?

Másik kérdésem szintén 3g, suste féle 17... van most rajta, 18-ra áttérést hogyan lehet (lehet-e) megoldani eredetire való visszatérés nélkül? (Nyilván nem találom az esetleges mentéseket, egy 320GB wd megdöglése folytán).

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#14405) F34R


F34R
nagyúr

Sracok...

Egy eleg regi verziorol szeretnek a legujabb openwt-re valtani, hol tudom a router mac cimet megtalalni, hogy majd az uj verzion visszacimkezzem?(nem akarok minden egyes verzional betelefonalni a szolgaltatohoz, hogy eszkozt regisztraljanak)

(#14406) vinibali válasza F34R (#14405) üzenetére


vinibali
őstag

a router MAC címe nem változik akkor sem, ha új verzió kerül fel
vagy csak én nem értem a kérdést :U
az eszközön alján biztosan fent van a cím, de lokálisan az
ip a
paranccsal tudod lekérdezni a szoftveresen is meglévő MAC addresst, vagy Lucival:
Network->Interfaces

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#14407) woodworm válasza F34R (#14405) üzenetére


woodworm
veterán

A 860l csinált ilyet, ha nem lettek helyesen visszaállítva az eredeti partíciók. Nem normál működés.

(#14408) vzozo


vzozo
senior tag

Csak gyors sanity check: a firmware upgrade során tényleg elvesznek a telepitett alkalmazások, vagy én rontottam el valamit?

OpenWrt 18.06.1 -> 18.06.4 upgrade volt, aztán most látom csak, hogy se a ddns, se az adblock nincs fent.

(#14409) anglergab válasza vzozo (#14408) üzenetére


anglergab
addikt

Elvesznek, a driverek is.

(#14410) vzozo válasza anglergab (#14409) üzenetére


vzozo
senior tag

Köszi - viszont legalább a cfg fájlok megmaradtak, szóval nem volt megerőltető visszaállítani a dolgokat. :) Legközelebb jobban figyelek, mielőtt kizárom magam DDNS hiba miatti távelérésből.

(#14411) anglergab válasza vzozo (#14410) üzenetére


anglergab
addikt

Nem minden konfigfájl marad meg. Csak az alapértelmezetten backupoltak és amit még megadsz.

(#14412) Laszlo733


Laszlo733
aktív tag

Sziasztok! Lenne egy Zidoo Z9S média lejátszó, amin OpenWrt fut. A rajta lévő Transmission / 2.94 (d8e60ee44f) / be van lőve, de az url alapú beillesztésnél hibára fut. Betallózáskor amúgy működik rendesen.

Az URL beillesztésénél az alábbi hibaüzenet fogad: Error adding "https://akármi/torrents.php?action=download&id=2403301&key=3bf1b3b0328388e795ba426ef2ee8147": gotMetadataFromURL: http error 0: No Response

Próbáltam már feltenni a lejátszóra a 9092 -es felületen is a TransmissionWeb2 -őt és mauál is tmwebui2-2018-05-30.tar.gz, de nem történik semmi.

(#14413) anglergab válasza Laszlo733 (#14412) üzenetére


anglergab
addikt

Támogatja a https protokollt?

(#14414) Laszlo733 válasza anglergab (#14413) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Nem találtam hozzá érdemi információt, de már nem aktuállis, mert áttértem az Aria2 -re az meg tökéletes.

(#14415) Alteran-IT


Alteran-IT
őstag

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni abban, hogy a vlan-ok közti kommunikációt hogy tudnám tiltani? Tűzfal beállításokkal már szórakoztam, de nem túl egyértelmű.

(#14416) vargalex válasza Alteran-IT (#14415) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha a VLAN-ok között az átjárást nem engedélyezed a tűzfalon, akkor nem megy közöttük a kommunikáció...

Alex

(#14417) Alteran-IT válasza vargalex (#14416) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Na igen, de azt hol kell beállítani? Mert vagy vak vagyok, vagy a webes felületen a tűzfal beállításoknál nincs ilyen beállítási lehetőség, szabályok létrehozásával meg már próbálkoztam, de nem akarta az igazat.

(#14418) vargalex válasza Alteran-IT (#14417) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A zónáknál. De alapból a különböző zónák esetén nincs átjárás. Illetve még magánál a network interface-nál tudod megmondani, hogy őt melyik zónába teszed. Ha ugyan arra állítottad, akkor nem is kell átjárást definiálni (nem is tudnál), hiszen azonos zóna.

Alex

(#14419) Alteran-IT válasza vargalex (#14418) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Nekem ott nem sikerült beállítani. A helyzet az, hogy az alap LAN-on és az 1-es VLAN-on felül létrehoztam két VLAN-t két új interfész-el, ugyan azokkal a tűzfal zóna beállításokkal, persze hogy legyen rajtuk internetelérés, mert alapból nincs, viszont mihelyst ezt létrehozom, a VLAN-ok is tudnak kommunikálni egymással, de nincs zóna átfedés olyan szempontból, hogy két külön interfész azonos zónában lenne, szóval vagy én b@sztam el valamit, vagy az openwrt hülye, mondjuk az is hülye, legalább is aszerint, hogy a WAN port gyakorlatilag a 2-es VLAN-ban van és úgy van összehozva a SoC-al, ami elég hülye megoldás így, mert eddig a 2-es VLAN-t használtam a hálózatban egy olyan router-el, ami nem ilyen hülyén működik, így viszont nem tudom, mert valahol át kell állnom másik VLAN-ra, bár valószínűleg a hálózat lesz az, ha nem akarok sokat szenvedni vele. Mondjuk oké, így legalább a WAN portot lehet LAN portként is használni, de akkor is meg lehetett volna oldani értelmesebben is, na mindegy.

Egyébként még az is érdekelne, hogy a menedzsmentet egy VLAN-on hogy tudom letiltani? Mármint ezalatt azt értem, hogy az eszközt ne tudják elérni menedzselési szempontból. Mert ugyen az interfész protokoll beállításainál be tudok állítani a statikus helyett nem kezeltet (bocs, magyarul van), de akkor IP címe sincs a hálózatnak és nincs mit NAT-olni, ez egy egy hálózatban lévő AP-nál mondjuk oké az adott VLAN-nál, de az átjáróként szolgáló routerben ez nem megoldás ilyen szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#14420) Alteran-IT válasza Alteran-IT (#14419) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Hahó? Valaki?

(#14421) vargalex válasza Alteran-IT (#14419) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ahogy korábban írtam: azonos tűzfal zónába tartozó interface-ok elérhetők egymásnak. Tedd őket különböző zónákba és a zónák közötti átjárást definiáld úgy, ahogy szeretnéd.

Alex

(#14422) ludnik


ludnik
tag

Openwrt 19.07: [link] Valaki nem akarja szétcseszni a Tp-link 3600-asát, hogy tesztelje a gigabit körüli sebességet? ;]

[ Szerkesztve ]

(#14423) Archttila válasza ludnik (#14422) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Majd en az Archer C7-et:D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14424) ludnik válasza Archttila (#14423) üzenetére


ludnik
tag

Na tapasztalat? Vagy már nem tudsz válaszolni, mert valamiért elment a neted :))

(#14425) stopperos válasza ludnik (#14424) üzenetére


stopperos
senior tag

Én archer C20i-re felraktam egy pár napja az egyik 19.07-SNAPSHOT képet, és nem volt semmi gond. Mondjuk a ti szemszögetekből lényegtelen, mert nem gigabites, és nem is ath79.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#14426) Gyurka6 válasza ludnik (#14422) üzenetére


Gyurka6
őstag

Mi az a initramfs-kernel.bin ?

Gyurka

(#14427) yodee_ válasza Gyurka6 (#14426) üzenetére


yodee_
őstag

Pont ezt akartam Én is kérdezni! Van itthon elfekvőben 1043 kipróbálnám

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#14428) Archttila válasza ludnik (#14424) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nem volt meg idom... :DDD

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14429) leviske


leviske
veterán

Sziasztok!

Ha az itt található leírás alapján felpakolom a routerre az OpenWRT-t, akkor hogyan tovább, ha pppoe kapcsolattal rendelkezem?
ssh-n keresztül módosítom a /etc/config/network fájlt, majd service network reload? Ha pedig sikerült csatlakozni, akkor végül a LuCI-hoz szimplán opkg install luci?

Semmit nem kell törölni, particionálni, stb? Illetve az AC57U-hoz egy darabig felesleges is várni olyan képfájlt, ami a UI-t is felpakolná?

mod: közben belefutottam a basic configuration részbe, ezt gyorsan átfutom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14430) vargalex válasza leviske (#14429) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Igen, így kell csinálnod. LuCI-t tartalmazó build a következő stabil kiadás lehet. De magamnak a hét közepén buildeltem, így ha megírod, hogy mi kellene bele, akkor fordítok neked egy olyat.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#14431) leviske válasza vargalex (#14430) üzenetére


leviske
veterán

Köszönöm! Igazából imho semmi különöset nem csinálok a routerrel, csak a pppoe kapcsolat, az ipv6, a software/hardware offload, a két wifi modul működése/konfigurálhatósága, meg a gui a lényeg. Ezek gondolom az alap buildben benne vannak a luci kivételével.

A vargalex buildre ugyanaz a telepítési útmutató igaz, mint a linkelt ssh-s esetben? Mert akkor szívesen megvárom, minthogy esetleg megakadjak a pppoe cli konfigurálásánál. Most úgyis dörög itt az ég, szóval sietni nem sietek vele sehova. :DDD :R

(#14432) vargalex válasza leviske (#14431) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem "hagyományos értelemben vett" vargalex buildre gondoltam. Semmi extra beállítás, csak LuCI.

Alex

(#14433) leviske válasza vargalex (#14432) üzenetére


leviske
veterán

Okés! Az úgy tökéletes! Köszönöm előre is! :R

(#14434) vargalex válasza leviske (#14433) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Itt eléred a build-et. Az alapokon kívül beleraktam még:

- curl
- luci
- luci-app-adblock
- luci-app-ddns
- luci-app-uhttpd
- luci-app-wifiscshedule
- luci-i18n-*-hu

és természetesen a függőségeiket.

Alex

(#14435) anglergab


anglergab
addikt

Sziasztok!

Szolgáltatói NAT mögötti OpenWRT-s router távoli eléréséhez (SSH, Luci) mit javasoltok?

(#14436) Dadan01 válasza vargalex (#14434) üzenetére


Dadan01
senior tag

Helló!

Csak egy kérdés, tudom hogy van/volt neked Dlink 860l routered. Ez az Asus AC57U miben múlja felül? Azt láttam hogy csak usb 2.0 van rajta, de nem is fileszervernek használom a dlinkemet már, ram-rom meg ugyanannyi. Jobb wifi?

Köszi!

(#14437) vargalex válasza Dadan01 (#14436) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Semmiben. Csak kíváncsiságból vettem, Openwrt támogatás elkészítése miatt.

Alex

(#14439) SteveBeard


SteveBeard
senior tag

Sziasztok!

Adott két azonos időben készült firmware, az egyik samba, a másik VPN támogatással.
Sajnos a kettő együtt nem fért el a 8 megán.
Én a samba támogatással készült verziót használtam eddig, de most úgy adódott, hogy kéne az OpenVPN is, de már nem tudom telepíteni, mert a fordítás után már voltak változások és kernel különbözőségre hivatkozva nem engedi telepíteni. Létezik erre valami megoldás, ha én ragaszkodom ehhez a firmware-hez.

Steve

(#14440) tibcsi0407 válasza SteveBeard (#14439) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A Samba share-re nem lehet felcsatolni egy mappát, ahol az alkalmazásaid lehetnek? Régen mintha lett volna ilyen lehetőség.
Más router-eken az Entware-rel tudtam ilyet csinálni, szerintem itt is lehetséges.
Mindjárt megmondják a szakik. :))

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#14441) vargalex válasza SteveBeard (#14439) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A VPN támogatással rendelkezőből szedd ki a szükséges (legalább kernel) csomagokat.

Alex

(#14442) SteveBeard válasza vargalex (#14441) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia Alex!

Köszi. És azt hogyan? Egy leírást vagy linket, ahol meg tudom nézni...
Még soha nem próbáltam...

Steve

(#14443) vargalex válasza SteveBeard (#14442) üzenetére


vargalex
Topikgazda

unsquashfs-el ki tudod bontani az image-ot. Hirtelen rákeresve, windows-on elvileg a 7zip tudja kezelni. De nem windows-ozom, így soha nem is próbáltam.

Alex

(#14444) suste válasza SteveBeard (#14442) üzenetére


suste
veterán

A routeren fent lévő fw-bol is ki tudod mazsolazni a szükséges fájlokat (csomaglista alapján). Aztán feltéve az SMB buildet és a csatolt HDD -re simán fel asolod a fájlokat majd belinkeled a helyükre.
Ez is egy megoldás ;)

(Én így használtam 841-esen 4MB-tal ftp-t és ftpbackup-ot :)

[ Szerkesztve ]

(#14445) SteveBeard válasza vargalex (#14443) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Mondjuk azt, hogy kibontottam.
De mit és hol keressek?

A luci-app-openvpn git-19.190.55614-35357e4-1 openvpn-easy-rsa 3.0.4-1 telepítőből
simán felment.

Az openvpn-openssl meg valami ext-rooter-vpn hiányzik. Ez utóbbi gondolom a firmware készítőjének valami saját configja.

Amit kiderítettem, hogy az openvpn-openssl függőségei a kövekezők: libc, libssp, kmod-tun, liblzo, libopenssl

Gondolom ezeket kéne valahogy megtalálnom, meg magát az openvpn-openssl-t

Nem lesz ez egyszerű....

Steve

(#14446) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Hali!
mir3g-re tenném fel a18... valamennyi változatot, most (már) a fejlesztői verzió rajta van. A kérdésem a BREED bootloader minden további nélkül telepíthető elsőre?

Gyurka

(#14447) suste válasza Gyurka6 (#14446) üzenetére


suste
veterán

Alap openwrt-re nem. Kell egy nyitott bootloaderes build. Vagy ha jól tudom a gyárin nyitott...

(#14448) vargalex válasza Gyurka6 (#14446) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Intruder2k5 által készített leírás szerint igen, a BREED bootloader mehet a fejlesztői Xiaomi firmware-ra.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#14449) Gyurka6 válasza vargalex (#14448) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszi mindkettőtöknek, nemsokára kipróbálom...
Meg is történt, hogyan lehet legegyszerűbben leellenőrizni?

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#14450) Gyurka6 válasza Gyurka6 (#14449) üzenetére


Gyurka6
őstag

Az ...1.1-es címen kellett keresni

Gyurka

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.