Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) yodee_ válasza vargalex (#16000) üzenetére


yodee_
őstag

Értem. Akkor viszont nem lesz jó az IC. Semmit sem csinál a router, csak világít a power led.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#16002) vargalex válasza yodee_ (#16001) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Kíváncsi vagyok, hogy soros porton mi látszik.

Alex

(#16003) yodee_ válasza vargalex (#16002) üzenetére


yodee_
őstag

Tüskék beforrasztva, CH341A rákötve. Putty nem csatlakozik :W

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#16004) vargalex válasza yodee_ (#16003) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Mi az, hogy nem csatlakozik? Valami hibát ír, vagy csak egyszerűen nem jön semmi a soros porton?

Alex

(#16005) yodee_ válasza vargalex (#16004) üzenetére


yodee_
őstag

Putty elindít, soros csatlakozás kiválaszt, COM-port kiválaszt, sebesség 112500, majd open. Megnyílik a fekete ablak, és semmi. Még prompt sem villog. Lehet hogy rossz az IC típusa?

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#16006) vargalex válasza yodee_ (#16005) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Putty megnyitása után helyezted áram alá a routert?

Alex

(#16007) sonar válasza Starchm (#15998) üzenetére


sonar
addikt

Miért kéne TTL-re rakni?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#16008) yodee_ válasza vargalex (#16006) üzenetére


yodee_
őstag

Nem, már előtte.

sonar: Akkor nem ttl módban kell?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#16009) vargalex válasza yodee_ (#16008) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha már eljutott valameddig és nem indul folyamatosan újra, akkor nem is fogsz semmit látni. Indítsd el a putty-ot, csatlakozz a soros portra és utána tedd áram alá a routert.

Pontosan milyen ez a CH341 író?

Szerk.: ha ez a fajta van, akkor szerintem csak a rajta lévő TX/RX/GND-t kell csatlakoztatni a router RX/TX/GND-re. (Azaz TX-RX, illetve RX-TX bekötés kell!)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#16010) sonar válasza yodee_ (#16008) üzenetére


sonar
addikt

Én azt mondom, hogy NEM TTL, hanem Pin 1-2 CMOS level
Chip detect működik?
Illetve ugye figyeltél az 1-es lábra amikor a programozót csatlakoztattad?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#16011) yodee_ válasza sonar (#16010) üzenetére


yodee_
őstag

Ezt a módot kétszer végig csináltam. Most a soros port kellene..

vargalex: megpróbálom. Nem hiszem hogy újraindulgatna, mivel nem villanik fel semmi. Csak és kizárólag a power led világít egyfolytában

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#16012) kutga válasza yodee_ (#16011) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem lett volna egyszerűbb venni egy használt routert több memóval?

Let the Zone take me if I am.

(#16013) sonar válasza kutga (#16012) üzenetére


sonar
addikt

Abban nincs kihívás.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#16014) kutga válasza sonar (#16013) üzenetére


kutga
nagyúr

Az igaz, viszont hatékony. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#16015) yodee_ válasza kutga (#16012) üzenetére


yodee_
őstag

Ez volt itthon, nem kellett venni :-) RAM is volt, a flash meg 500 pénz volt :-)

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#16016) yodee_ válasza vargalex (#16009) üzenetére


yodee_
őstag

Ez a fajta igen. Visszaforrassztottam az eredeti flasht. Szépen csatlakozik a serial és látok is mindent. Sajnos akkor nem jó típus lesz a flash. De akkor milyet vegyek?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#16017) kutga válasza yodee_ (#16015) üzenetére


kutga
nagyúr

Nekem ne mond, pár éve én is mindent hasznosítok újra. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#16018) yodee_ válasza kutga (#16017) üzenetére


yodee_
őstag

Ezt a routert anno teljesen újan vettem, amikor megjelent. Jópár évig használtam teljes megelégedettséggel :-) Mikor lecseréltem, a családban maradt, pár éve pedig a műhely polcon pihen. Mondom kezdek vele valamit. Sajnos most ki kell derítenem pontosan milyen nagyonbb méretű flash ic jó bele

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#16019) kutga válasza yodee_ (#16018) üzenetére


kutga
nagyúr

Nálunk otthon három ilyen is teljesít a 'nagy' router mellett. Mondjuk az én igényeimnek elég a bennük lévő kisméretű flash.

Let the Zone take me if I am.

(#16020) sonar válasza yodee_ (#16016) üzenetére


sonar
addikt

Valószínű, hogy a bootloaderrel lesz a baj.
Egy pepe2k-t kéne felrakni rá, de ahogy rákeresetem 1043nd-hez nem találtam uboot-ot [link]
Nem tudom, hogy esetleg melyik lehet kompatibilis a te routereddel.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#16021) vargalex válasza yodee_ (#16018) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hogy biztosan kiderítsük, hogy valóban a flash IC-vel van a baja, írd bele a teljes 8 MB-os tartalmat.
Hülye kérdés, de biztosan jó irányban forrasztottad be? :)

Alex

(#16022) yodee_ válasza vargalex (#16021) üzenetére


yodee_
őstag

Mivel a gyárit is már harmadjára forrasztottam vissza jól, gondolom ott nem lehet gond. A teljes gyári 8 megás tartalmat írjam rá?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#16023) vargalex válasza yodee_ (#16022) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Igen, a teljes mentést. Annak is mennie kell, csak nem lesz nagyobb helyed. :)

Alex

(#16024) wigyori válasza sonar (#16020) üzenetére


wigyori
tag

Ahhoz hogy 1043-ra is legyen u-boot_mod, valakinek be kene mergelnie a pullrequest-ek kozul a QCA956x es 9558 supportot (ugyebar 1043-bol v2/v3 az 9558, v4/v5 az 9563). Nem tunik lehetetlennek amugy.

https://github.com/pepe2k/u-boot_mod/pulls

-w-

(#16025) yodee_ válasza vargalex (#16023) üzenetére


yodee_
őstag

64 MB-os flash, eredeti tartalomma. A router üzemképes. Akkor most mi a probléma? :W :W :W

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#16026) vargalex válasza yodee_ (#16025) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem 16 MB-os?

Azért fura a dolog, mert az első 8128KB-ot változatlanul hagytuk. Tehát a bootloader-nek el kellene indulnia. Tedd már fel valahová a 8mbflash.bin és a 16mbflash.bin file-okat!

Alex

(#16027) yodee_ válasza vargalex (#16026) üzenetére


yodee_
őstag

Bocs, igen 16 MB. Jelenleg töröltem mindent, csak mtd0,mtd4 és mtd5 fájlom van.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#16028) yodee_ válasza vargalex (#16026) üzenetére


yodee_
őstag

Ezzel elindult, felállt a rendszer, viszont a mellékelt képen látszik, hogy nem jó a partíciók helyzete és emiatt nincs wifi. Illetve mennyi szabad helynek kellene lennie így a Rendszer/Szoftver menüben? 16MB-os flash mellett.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#16029) sonar válasza yodee_ (#16028) üzenetére


sonar
addikt

Hi,

vargalex - azt a 16MB-set én csináltam neki. Előre raktam a uboot-ot, majd squasfs és a bin legvégére meg az art részt tettem.
yodee_ - nálam még megvan azeredeti 8M-ed, feldobjam vhová?
Wifi-d lehet azért nincs mert mondtam, hogy egy konfigurálatlan squasfs-t tettem bele. Szerintem konfigolnod kéne.

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#16030) yodee_ válasza sonar (#16029) üzenetére


yodee_
őstag

A kernel logban látszik hogy eeprom bad checksum, ezért tiltja a wifit. Vagy rosszul gondolom?

[ 13.197536] ath: phy0: Bad EEPROM checksum 0x0
[ 13.202052] ath: phy0: Unable to initialize hardware; initialization status: -22
[ 13.209491] ath9k 180c0000.wmac: failed to initialize device
[ 13.215279] ath9k: probe of 180c0000.wmac failed with error -22

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#16031) vargalex válasza sonar (#16029) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nekem ebből nem az jött le... De elhiszem

Szerk.: Ja, hogy azt csináltad, amivel elindult. Mi az a bin? A rootfs_data-ra gondolsz? Saját mentésről csináltad?

Küldjetek egy eredeti 8 MB-os mentést (vagy mtd0, mtd4, mtd5 partíciókat) és összerakok egyet.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#16032) yodee_ válasza vargalex (#16031) üzenetére


yodee_
őstag

Eredeti partíciók, cat-al mentve openwrt alatt:

mtd0-4-5

Így, hogy már elindul a router a nagyobb flash-el még mindig ki kell forrasztanom, vagy már megoldható a frissítés putty-al?

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#16033) sonar válasza vargalex (#16031) üzenetére


sonar
addikt

Ezt a squasht tettem bele neki: openwrt-19.07.4-ath79-generic-tplink_tl-wr1043nd-v1-squashfs-sysupgrade.bin

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#16034) vargalex válasza sonar (#16033) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Na, ez lett volna éppen a tippem. Az baj, ha ath79 build-ből raktad össze. Ott ugyanis, ahogy írtam, a partíciók mérete fix (dts-ben definiált), nem dinamikus a jffs2 mérete, mint az ar71xx-nél. Azaz, nem lesz jó nagyobb méretű flash-hez, a wifi sem fog működni, mert az ART partíció nincs a dts-ben definiált helyén.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#16035) sonar válasza vargalex (#16034) üzenetére


sonar
addikt

Valóban, ott a pont.
És azt nem lehet, hogy kibontom a sqaushfs-t és abban szerkesztem át? Vagy mindenképpen buildelni kell?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#16036) vargalex válasza sonar (#16035) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Elvileg ezt a kernel kapja meg paraméterként. Szerintem utólag nem nagyon szerkeszthető, hiszen akkor a checksum nem lesz megfelelő.

Alex

(#16037) wigyori válasza wigyori (#16024) üzenetére


wigyori
tag

Egyebkent valakit erdekelne ez a "1043-ra csinaljunk u-boot_mod-ot" ? Ha igen, lovok valahonnan egy 1043-ast, ha nem, nem. :)

-w-

(#16038) yodee_ válasza wigyori (#16037) üzenetére


yodee_
őstag

Ez miért is lenne jó? Nem vagyok tisztában vele.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#16039) Gyurka6 válasza wigyori (#16037) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Amennyiben 4300-ra jó, akkor egyikre fölteném.

Gyurka

(#16040) aicon


aicon
senior tag

Openwrt mögött több webszervert kellene uzemelnem belso halon, fizikailag tobb gep.
Mi a legegyszerubb modja, hogy webrol a standard portokon (80, 443) el lehessen erni a szervereket? Tegyek egy nginx reverse proxyt az openwrtre?

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#16041) tibor23


tibor23
senior tag

Érdeklődni szeretnék Openwrt-s router tud kliense (repeatere) lenni egy már működő (Fritzbox) Mesh hálózatnak?

(#16042) sonar válasza aicon (#16040) üzenetére


sonar
addikt

Szia,

Tegyek egy nginx reverse proxyt az openwrtre? Én úgy gondolom, hogy ennek ez a módja.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#16043) Mcrazy


Mcrazy
őstag

Sziasztok!
Adott egy HGW(kikapcsolt wifivel) és utána van kötve egy router Openwrt-vel (Archer C7 v5 – korábban egy WR1043nd volt). A HGW-n lóg direktben egy iptv mediabox (10.0.0.x).
A routertől távolabbi helységben van egy repeater, amin színtén van egy iptv mediabox, plusz időnként egy Xbox.
A távolabbi mediabox csak akkor működik (vagy csak én nem tudom a routerben beállítani a megfelelő beállítást) ha ugyanazon a hálózaton van, mint az első (10.0.0.x).
Ezt a korábbi 1043nd rotuerrel úgy oldottam meg, hogy a kapcsolóknál létrehoztam egy Vlan2-öt, létrehoztam egy második Wifi hozzáférési
pontot, amit nem a LAN, hanem a WAN porttal kötöttem össze.

Működött is szépen az iptv mediabox, nyitott volt a NAT az Xbox-nak, azért, mert a második Wifi-re csatlakozott eszközök a HGW hálózatába kerültek és onnan kaptak ip-t.
Jött a router váltás az Archer C7 v5 választásával. Itt is beállítottam mindent úgy, mint az előző routernél. Viszont van egy probléma, mégpedig: A dupla 2,4Ghz Wifi hozzáférési pont miatt néha olyan zavar keletkezik, hogy a közelben lévő minipc-be dugott vezetéknélküli bill-egér kombó is használhatatlanná válik és a wifik is akadozva működnek. Néha egy újraindítás megoldja, de nem mindig.
A kérdésem az lenne, hogy megoldható-e valahogy ez a helyzet úgy, hogy ne kelljen 2db Wifi hozzáférési pontot használnom? Nem igazán vagyok otthon a hálózatkezelés világában, de megpróbálkoznék minden 5lettel.
Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#16044) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Tűzfal beállítási gondom lenne.
Kérnék kis segítséget.

A hálózat felépítése a következő:
Két tplink 1043nd router az alábbi módon összekötve vezetékkel WDS.
Wifi-vezeték-wifi

Szeretnék egy készüléket időkorláthoz kötni internet illetve hálózaton lévő eszközök elérésében.

Vagyis 1. gép este 20:00 után ne érje el az internetet illetve a "belső" hálózaton lévő tárolókat, nyomtatókat reggel 6:00ig . Vagyis semmit.

Addig eljutottam, hogy Tűzfal>>forgalmi szabályok
De itt akárhogyan állítom a szabályt amit létre akarok hozni nem hajlandó a tiltásra.
Mit kellene itt pontosan beállítanom a fő routeren illetve a másodlagos routeren kell-e állítani valamit?

A nevezett készülék bármelyik routerhez tud csatlakozni wifin, helytől függően

Powered by LuCI openwrt-19.07 branch (git-20.247.75781-0d0ab01) / OpenWrt 19.07.4

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#16045) vargalex válasza aicon (#16040) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha úgyis van több webszerver akkor miért a routert terhelnéd ezzel? Forwardold az egyikre a 80, 443 portokat és ott állítsd be a proxy-t. Én pl. a szerveremen futó nginx-en beállított reverse proxy-n keresztül érem el a router webes felületét is...

Alex

(#16046) aicon válasza vargalex (#16045) üzenetére


aicon
senior tag

Ez volt az első gondolat, de akkor ha az a szerver leáll a többi se lesz elérhető.
Még nem probaltam, mennyire terhelné a routert, jelenleg átlag 15-20% a terhelés az M3G-n.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#16047) vargalex válasza aicon (#16046) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Persze, akkor nem lesz elérhető. De, ha a router áll le valamiért, vagy épp net nincs, akkor sem...

Alex

(#16048) yodee_


yodee_
őstag

Üdv!

Kíváncsi lennék olyanok eredményeire, akik használnak USB-s 4G modemet Openwrt-vel. Milyen sebességet lehet elérni és mennyire stabil a mutatvány.

Köszönöm

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#16049) vargalex válasza yodee_ (#16048) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Én főnökömnek éppen most állítottam be egy TP-Link TL-MR3020 v3-at Huwei E3372-vel, ROOter fiwmware-val. Stabilan hozta a nálunk mobillal is mérhető 25 Mbps-t Telekom hálózaton.

Alex

(#16050) Wolfy999 válasza vargalex (#16049) üzenetére


Wolfy999
tag

Erdekes, nalam ugyanebben a setupban rendszeresen keves volt a tapellatas a 4g modemnek. Aktiv Usb hub nelkul nem is nagyon ment, de azzal is neha lehalt. Azota egy raspberry pi 3b-t uzemeltem be erre a celra szinten openwrtvel. Azzal teljesen stabil. Junius ota megy igy a netunk, mert olyan helyre koltoztunk, ahol nincs vezetekes. Kb fele idoben volt az MR3020. A csere ota semmi gondunk nincs. Nem mertem speedtestel, de amikor letoltok valamit siman jon 6-8MB/s-kel, ugyhogy 50mbps korul biztos megvan. Telenor.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.