Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15101) Viktoár válasza Gyurka6 (#15100) üzenetére


Viktoár
addikt

Annyit értek hogy le van tiltva. :DDD A többi nekem kínai, ki tudnád fejteni hogy mit írjak be vagy mivel próbálkozzak tovább? Hogyan tudom feloldani a tiltást?

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#15102) Viktoár


Viktoár
addikt

Téves

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#15103) Gyurka6 válasza Viktoár (#15101) üzenetére


Gyurka6
őstag

Nem kell engedélyezni (sőt).
Putty letöltés ssh kapcsolat (22 est kínálja alapból) Esetleg winscp letöltés scp kiválasztása 22-es port, ,kétablakos fájlkezelő.

Gyurka

(#15104) Viktoár válasza Gyurka6 (#15103) üzenetére


Viktoár
addikt

Ezzel a puttyval tudok kapcsolódni a routerhez meg belépni. Utána csak a firstboot && reboot now parancsokat kell beírni a resethez?

Üdv:Viktor

(#15105) Gyurka6 válasza Viktoár (#15104) üzenetére


Gyurka6
őstag

Azt írják, én a reset gombot szoktam használni...

Gyurka

(#15106) Viktoár


Viktoár
addikt

Na sikerült resetelni, mintha első indítás lenne. :)
Gondolom akkor most a modem egyik lan portjából kell egy kábel a router wan portjába?
Utána hogyan tovább, mit állítsak be a routeren és mit állítsak a modemen legyen helyi hálózat és net a routeren is?
Amit még sejtek hogy wifit ki kell kapcsolni a modemen és a routeren meg be mert a modem wifije egy kalap kaki.

Üdv:Viktor

(#15107) Gyurka6 válasza Viktoár (#15106) üzenetére


Gyurka6
őstag

Valamelyik topik összefoglalóban le van írva többféle lehetséges megoldás, ezt találáltam [link], nem olvastam végig.

Gyurka

(#15108) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! TpLInk WDR3600-ra feltettem az openwrt-t. Alapokat beállítottm, és próbából feltettem a luci-i18n-base-hu csomagot. Nagyjából magar is lett a felület, de gondoltam visszaállítom angolra. A nyelvi beállításoknál azonban nem lehet az angolt választani, csak az "auto" és a "magyar" van. Hogyan lehet az angolt visszaállítani?

(#15109) mexel válasza mexel (#15108) üzenetére


mexel
veterán

Ezt úgy sikerült megoldani hogy az "etc/config/luci fájlban hozzáadtam a
" option en 'Angol (English)'" sort a magyar mögé, ez valamiért nem volt ott. Így elvileg azonnal át lehet állítani.

(#15110) xabolcs válasza amstro555 (#15050) üzenetére


xabolcs
őstag

Ha mar van futo OpenWrt kornyezeted, akkor sysupgrade-del folteheted a 19.07-es kiadast!

Ha van internete a routernek, akkor:
sysupgrade -n http://downloads.openwrt.org/releases/19.07.2/targets/ath79/generic/openwrt-19.07.2-ath79-generic-tplink_tl-wr842n-v3-squashfs-sysupgrade.bin

Ha nincs internete, akkor:
* scp-zd fol a sysupgrade.bin fajlt a /tmp konyvtarba, majd
* hasonloan az internetes esethez: sysupgrade -n /tmp/az_elobb_folmasolt_sysupgrade.bin

LuCi feluleted pedig azert nincsen, mert SNAPSHOT verziot tettel fel, amibol direkt kihagyjak.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#15111) yodee_


yodee_
őstag

Üdv Mindenki!

Szeretnék néhány infót / tanácsot kérni Tőletek. Van itthon egy régi, 1.7-es verziójú 1043 routerem. Átesett egy memória bővítésen, és most használni szeretném ha sikerül mindent beállítanom amit szeretnék. A lényeges kérdés jelenleg az lenne, hogy a wifi no_scan '1' funkció nélkül ha nem megy fel 40MHz HT sávszélességre, akkor az lehet azért mert a sok zavaró tényező a környezetben? Így a max kapcsolati szebesség 130mbps. Amennyiben bekapcsolom a no_scan funkciót, akkor azonnal felmegy 40MHz-re a sávszélesség és a kapcsolati sebesség is 300mbps-re. Ebben az esetben viszont vannak DMA hibák a kernel és rendszernaplóban. Van összefüggés, vagy teljesen független a két dolog egymástól? Ez a "hiba" a memóriabővítés előtt is megvolt, nem újkeletű dolog.

Köszönöm :-)

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#15112) krealon válasza yodee_ (#15111) üzenetére


krealon
Topikgazda

"A lényeges kérdés jelenleg az lenne, hogy a wifi no_scan '1' funkció nélkül ha nem megy fel 40MHz HT sávszélességre, akkor az lehet azért mert a sok zavaró tényező a környezetben?"

Igen. Minden bizonnyal az az oka.
Szerk: gepelesi hiba

[ Szerkesztve ]

(#15113) yodee_ válasza krealon (#15112) üzenetére


yodee_
őstag

Közben sajnos így, 20Mhz-en is van DMA hiba :(

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#15114) Petikeje


Petikeje
tag

Sziasztok,
Azt szeretném kérdezni, hogy m3g routeren, ha paraván fw van, akkor az openwrt bin filet akár betallozhatom az adminisztrációs felületen, vagy kell valami előkészítés? Esetleg teljesen más a telepítési módszer?
A kernel1.bin vagy a rootfs0.bin filet Kell telepíteni?
Thx:
P!

(#15115) biega


biega
aktív tag

Sziasztok!

Tudom, hogy OpenWRT topik, de remélhetőleg belefér.
Tp-LINK WRT3600 routeremen OpenWRT fut jelenleg és kipróbálnám a DD-WRT -t.
Simán rátehetem a DD-WRT Webupgradet?

(#15116) LiteCross91


LiteCross91
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék TL-WR1043N routerre DD-WRT-t, de azt írja a gyári firmware alól flashelve, hogy "This operation is not allowed for remote management" . Természetesen LAN-on vagyok, kábellel.
Illetve néztem a gargoyle-t, de nem mertem ráengedni, mert nem tudom, hogy tudom azt eredetire visszaállítani, ha nem jön be. Ebben tudtok segíteni?

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#15117) Petikeje válasza Petikeje (#15114) üzenetére


Petikeje
tag

Hello,
A kernel meg a root fajlokra mar rájöttem.
Pafavanra mehet openwrt?
Thx:
P!

(#15118) LiteCross91 válasza yodee_ (#14987) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Erre végl lett megoldás? Hasonló cipőben járok. Egy idő után nem megy a WOL. Volt egy ASUS routerem, ott ha arp -s paranccsal bevittem a ip és mac párost, akkor a következő restartig ment a wol. Itt TL-1043N v5 gargoyle párossal, ip neigh-el bevittem és permanent is, de nem ébreszt egy idő után. Viszont ha belépek a webes kezelőjébe és ott nyomok a Wake LAN-ra, akkor felkelti, de ha Magic Packetes ébresztéssel próbálom, akkor nem. Kezdek megbolondulni :D

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#15119) yodee_


yodee_
őstag

Hali! Sajnos én úgy látom hogy az openwrt képtelen a normális wake on lan-ra szóval felhagytam vele. A webes vagy ssh-s felületen keresztül nem érdekel. Illetve van a wifin dma hiba is szóval dobom ezt a projektet.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#15120) woodworm válasza yodee_ (#15119) üzenetére


woodworm
veterán

Milyen dma hiba, nem v1-es véletlenül? Ott egy ismert jelenség, nem minden klienssel jön elő és nem kizárólag az openwrt az oka. A gyári fw pl. sokkal komolyabban megzuhan ilyenkor.

(#15121) Geth válasza LiteCross91 (#15118) üzenetére


Geth
addikt

WoL - bár én a webeset használom, most kipróbáltam ezt a broadcastot használó megoldást:
1. felvettem az /etc/rc.local-ba az exit elé:
ip neigh add 192.168.1.30 lladdr ff:ff:ff:ff:ff:ff nud permanent dev br-lan
(nekem /27-es az alhálom, a .31 a broadcast, a .30 az utolsó kiosztható cím)
Ezt a parancsot kiadtam közvetlenül a terminalban is egyszer, újrainditás után már az rc intézi.
Így már van egy kamu IP-m a broadcast mac-el.
2. Tűzfal:
uci add firewall redirect
firewall.@redirect[10].target='DNAT'
firewall.@redirect[10].name='woltest'
firewall.@redirect[10].proto='udp'
firewall.@redirect[10].src='wan'
firewall.@redirect[10].src_dport='9'
firewall.@redirect[10].dest='lan'
firewall.@redirect[10].dest_ip='192.168.1.30'
firewall.@redirect[10].dest_port='9'
3. Teszt: működik

Ha restart után nem megy, akkor nem adtad hozzá sehol hogy újraindítás után is vegye fel :)
(az ip neigh argumentumában a permanent az nem jelent újraindítást..)

(#15122) yodee_ válasza woodworm (#15120) üzenetére


yodee_
őstag

Igen V1, mivel ez van itthon gondoltam befogom. Sajnos úgy hogy G módban megy kevés és nem kell.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#15123) Geth válasza Geth (#15121) üzenetére


Geth
addikt

Hopp, ami írtam firewall indexek azok természetesen nem 10-ek akartak lenni, hanem -1-ek...

(#15124) LiteCross91 válasza Geth (#15121) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Na igen, addig már eljutottam, hogy router restart nélkül jó vagyok. Ha az IP és MAC páros PERMANENT, akkor működik az ébresztés, de ha restartolom a routert, akkor ez a bejegyzés el is tűnik. Én a gépemet, konrétan a 192.168.1.3 ip című gépet ébresztem, nem kell nekem broadcastolni minden címre.
Ebben tudnál kicsit részletesebben írni, hogy tehetném ezt "véglegessé"? Tehát, hogy router restart után is megmaradjon. Ezt a tűzfal beállítást én bevittem a webes felületen és működik, szóval nekem a 2. pont nem kell, ugye? (Én 7-es portot használom)

[ Szerkesztve ]

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#15125) LiteCross91 válasza Geth (#15121) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Sikerült az rc.localba beírnom. Aki nem tudná hogy kell:
command line parancs: vi /etc/rc.local
Mentés módosítás után::wq

Azt vettem észre, hogy ha megy a számítógép, amit ébreszteni akarok, amikor újraindtom a routert, akkor az arp táblában, a gépem sorában REACHABLE felirat jelenik meg.
Ha akkor indítom újra a routert, amikor NEM megy a gépem, akkor pedig valóban PERMANENT lesz a bejegyzés.
Na most, még nem teszteltem, de ha REACHABLE-ön van, tehát az első eset áll fent, akkor ha kikapcsolom a gépet, akkor sejtésem szerint ez a bejegyyzés pár perc után el fog tűnni és nem ébred a gép. Erről mi a véleményed? Esetleg erre megoldás? (Tudom, hogy a change paranccsal lehet REACHABLE-ről PERMANENT-re váltani, de hogy kezelem azt, hogy megy a gép vagy sem a router újraindításakor?

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#15126) Headless válasza LiteCross91 (#15125) üzenetére


Headless
őstag

Azt nem értem miért szenvedtek ezekkel.

A wake on lan lényege, hogy broadcasoljon. egy bizonyos magic packetet, miért forwardoltok tűzfal szabályall fix ip-re ami lehet nem is létezik, ahelyett, hogy a lan broadcast ip-re forwardolnátok, így akár több gépet is feltudtok éleszteni, ahogy ki lett találva.

szimplán a tűzfalban csak a broadcast ip-t adod meg, mint cél ip 192.168.XXX.255
ha már ennyire külön alkalmazást akartok használni a wake funkcióra.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#15127) LiteCross91 válasza Headless (#15126) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Port forwardingnál nem enged megadni olyat, hogy 192.168.1.255

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#15128) vargalex válasza LiteCross91 (#15125) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az rc.local-ban ellenőrizheted, hogy az a bizonyos IP válaszol-e és annak megfelelő parancsot adsz ki:

ping -c 1 -w 1 192.168.1.3 > /dev/null 2>&1
if [ $? -eq 0 ]; then
   # megy a gép
else
    # nem megy a gép
fi

A megjegyzésekhez írhatod a megfelelő ip neigh parancsot. Az elején 1 ping-et próbál, 1 másodperces timeouttal.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#15129) Headless válasza LiteCross91 (#15127) üzenetére


Headless
őstag

tesztelni, nem teszteltem, de beírni be lehet. Bár én továbbra sem értem minek a külön alkalmazás ott van a router gond nélkül ébreszteni fogja minden esetben.

vargalex: akkor van gond, ha a gépen tiltva van az imcp a tűzfalban. szerintem windowsban alapértelmezetten már egy ideje tiltva van alapból.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#15130) vargalex válasza Headless (#15129) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem windows-ozom, úgyhogy simán lehet... De a kolléga tudja engedélyezni, hiszen a saját klienséről van szó.

Alex

(#15131) Geth válasza LiteCross91 (#15125) üzenetére


Geth
addikt

Alternatív megoldás: rc.local-ban egymás után mehet az ip neigh add ..., majd ip neigh change ... (többi paraméter változatlan).
Ehhez lehet kell legalább az ip-tiny package.

Az rc.local amúgy szerkeszthető Luci alól is:
System / Startup alatt Local Startup

A "broadcast" (ahogy nálam működött, az IP nem broadcast, de a MAC igen) nem járható út? Kevesebb karbantartást igényel.

7-es port (echo) helyett talán jobb a 9-es (discard).

pingelős mókához: IPv4-en a win alapból válaszol a pingre emlékeim szerint.

[ Szerkesztve ]

(#15132) LiteCross91 válasza Geth (#15131) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Köszönöm neked is vargalexnek is segítséget!
Azt tapasztalom, hogy amikor megy a gép és úgy restartol a router, akkor REACHABLE, majd ha kikapcsolom a gépet, akkor egy fél óra után nem eltűnik, hanem STALE-re átvált és továbbra is ébred szépen. De köszönöm mindkettőtök megoldását, ha több idő után mégis törlődne valamiért, akkor alkalmazni fogom.

Nagyon szívesen használnám ezt a broadcastos témát is. Viszont, ahhoz kicsit több útmutatót kérnék. Headless írja, hogy be lehet írni a port forwardingnál a webes felületen (Gargoyle firmware van a routeren). Hát nekem nem engedi, vagy rossz dolgot próbálok, mert félre értjük egymást. Itt a kép: [kép]

Ja és válasz, hogy miért is kell ez. Mert munkahelyről sokszor kapcsolom be az otthoni gépem és/vagy fordítva. Nem akarom, hogy menjenek egész nap, azért ki is kapcsolom őket, miután végeztem a dolgommal. Na most, a telómon van egy app, ami két gomb widgetet tesz az "asztalra", így egy gombnyomással tudom kapcsolni az irodai gépem vagy az otthonit és nem kell belépkednem a routerekbe.

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#15133) Geth válasza LiteCross91 (#15132) üzenetére


Geth
addikt

Akkor ne a felületen állítsd be :) Nekem is van olyan beállítás ami a felületen piros, de egyébként simán működik.
Ha mégis a felületen állítanád be, egy tipp: anno egy routernél bevált ilyenkor hogy kisebbre vettem a netmaskot (több alhálózat, kevesebb géppel), mert ilyenkor a broadcast IP nem 255-re végződik, és a felületi buta ellenőrzés valid-nak vette a megváltozott broadcast IP-t. Persze még működött is a broadcast, nem csak a felületet cseleztem ki.

Viszont nekem Openwrt-n nem működött a szimpla tűzfalas megoldás. A fix broadcast MAC-re hozzáadott IP-vel viszont megy, ahogy írtam.

(#15134) LiteCross91 válasza Geth (#15133) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Fixen nekem is működik és ez már elég is.
Viszont nagyobb bajom, most vettem észre, hogy felére csökkent a le/feltöltési sebességem, amióta Gargoyle van fent.
Router után mérve: [kép]
Közvetlenül a digi ONT-be: [kép]
Ezzel most mit tudok csinálni? :(

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#15135) Headless válasza LiteCross91 (#15134) üzenetére


Headless
őstag

kulcsszó a szoftveres/hardveres offload ha ez nincs gargoylban, akor nemtudsz mit tenni, csak ha access pointként használod.

ha natolni akarsz, akkor pedig marad az openwrt vagy a gyári.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#15136) LiteCross91 válasza Headless (#15135) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Szívesen felrakom az Openwrt-t, csak nem tudom, hogy innen Gargoyle-ról, hogy tudok átváltani rá? TL-1043N V5 .Utána lesz normális net sebességem? :D
Azt tudom, hogy gyárira visszaváltani stripped firmware-el lehet, de ez az oldal nem működik jó ideje... https://www.friedzombie.com/tplink-stripped-firmware/

[ Szerkesztve ]

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#15137) Tarokk79


Tarokk79
aktív tag

Vargalex féle OpenWRT-t használok Asus AC65P-vel, és szeretnék openVPN servert összerakni. A cél az lenne, hogy a laptopommal azt lássam máshol, amit itthon.

Elkezdtem a sokféle leírás alapján, és már ment is, de most megint nem megy. Elvileg a server megy, de TLS handshake error van most.

Van valami jó leírás erre a configra, vagy milyen logokat nézzek, hogy mi lehet a hiba?

Easy-RSA 3,
OpenVPN 2.4.8,
Powered by LuCI Master (git-20.040.59009-53b80ea) / OpenWrt SNAPSHOT r11618+3-416d2cc71e

(#15138) vargalex válasza Tarokk79 (#15137) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Azóta van újabb buildem, de az általad használtban is benne van az OpenVPN. Csak a kulcsokat kell berakni és a config-ot beállítani.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#15139) CheGhost válasza Tarokk79 (#15137) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Az OpenWRT-s leírás [link] alapján nekem elsőre ment minden. Régebben próbáltam sok leírást, azokkal nagy nehezen összejött. Ezzel viszont elsőre működik.

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#15140) Tarokk79 válasza vargalex (#15138) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Igen, ezen vagyok rajta, de nem megy :(. Vagyis már ment, most meg már 2 nap hibakeresés után azt sem tudom mi lehet a baj.

Az új buildre fel tudok updatelni? Hogyan?

(#15141) vargalex válasza Tarokk79 (#15140) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Persze, a sysupgrade firmware-t tedd fel. A wifi sokkal jobb benne.

Alex

(#15142) Tarokk79 válasza vargalex (#15141) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Honnan töltsem le :) ?

(#15143) vargalex válasza Tarokk79 (#15142) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Itt megtalálod. Neked a "korábbi" tartalommal ellátott verzió kell.

Alex

(#15144) Tarokk79 válasza vargalex (#15143) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Bocs, a hülye kérdésekért, de a beállítások resetelődnek?

(#15145) vargalex válasza Tarokk79 (#15144) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha a beállítások megtartásával frissíted, akkor nem...

Alex

(#15146) Tarokk79 válasza CheGhost (#15139) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Sajnos nekem ugyanúgy a TLS handshake-nél áll meg hibával :(.

(#15147) vargalex válasza Tarokk79 (#15146) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A tűzfalon nyitottad a szükséges portot?

Alex

(#15148) Tarokk79 válasza vargalex (#15147) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Ezt futtatgatom:

# Configure firewall
uci rename firewall.@zone[0]="lan"
uci rename firewall.@zone[1]="wan"
uci rename firewall.@forwarding[0]="lan_wan"
uci del_list firewall.lan.device="tun0"
uci add_list firewall.lan.device="tun0"
uci -q delete firewall.vpn
uci set firewall.ovpn="rule"
uci set firewall.ovpn.name="Allow-OpenVPN"
uci set firewall.ovpn.src="wan"
uci set firewall.ovpn.dest_port="1194"
uci set firewall.ovpn.proto="udp"
uci set firewall.ovpn.target="ACCEPT"
uci commit firewall
/etc/init.d/firewall restart

Lehet csinálnék a routerrel egy resetet, vagy lehet, hogy csak a zónák, tűzfal beállításokat tüntessem el?

(#15149) vargalex válasza Tarokk79 (#15148) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Azt nem értem, hogy a 2 zónát miért nevezed "át", hiszen alapban is ez a neve. A forward láncot sem kell átnevezni. Majd törlöd a vpn szabályt és ovpn szabályt adsz hozzá... Ugye publikus IP-t kapsz a WAN oldalra?

Alex

(#15150) Tarokk79 válasza vargalex (#15149) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Ez alapján csinálom az egészet. Amúgy szerintem is az első uci set-ig felesleges amit beírok. A WAN-os kérdést nem értem rendesen, de ppoe kapcsolattal megyek rá a T-s optikai modemre. Van publikus IP címem és beállítottam ddns-t is, és így van "fix" ip elérésem is.

Most újra raktam az image-t, amit tegnap küldtél, és alapbeállításoktól indultam újra. Most a "easyrsa --batch gen-dh" parancsot futtatom , de ez nagyon sok idő :).

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.