Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) zsolt0638


zsolt0638
tag

Üdv!

Előre szólok hogy full amatőr vagyok a témában :)
Van egy dlink dir 869 routerem amire feltettem az openwrt-t, mégpedig azért hogy tudjak mac cím alapján szűrni. Sikerült, megy minden. Van a ház körül 5 wifi ip kamerám amit mobilról is tudok nézni, hogy mind kapjon stabil netet vettem egy tenda "hatótávnövelőt" ezen vannak a kamerák. Az itthoni wifiről, bármelyikről, látom a kamerákat,de mobilnetről már nem. Openwrt előtt ment mobilnetről is. Mit kell beállítanom a routeren?
Ja még annyi történt hogy a netet t-home szolgáltatja sagemcom kábelmodemmel, én a talált leírások alapján a dir869-et át tettem ap módba, tehát tiltottam a dhcp-t.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#14002) zsolt0638 válasza zsolt0638 (#14001) üzenetére


zsolt0638
tag

Köszönöm, megoldottam!
Tűzfal beállítási gond volt.

(#14003) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Hello,

Valakinek van ötlete, miért halhat el a 15.05.1 imagebuilder
"Inconsistency detected by ld.so: dl-open.c: 661: _dl_open: Assertion `_dl_debug_initialize (0, args.nsid)->r_state == RT_CONSISTENT' failed!
Makefile:2105: recipe for target 'kernel_prepare' failed
make[3]: *** [kernel_prepare] Error 127
"
hibával?

Make clean, rootként futtatás, stb. megvolt, de mindig ezzel áll meg. A 17-es, 18-as megy. Ubuntu x86-64-en van ez, Debian-on el se jut eddig :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#14004) hcl válasza hcl (#14003) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ja! Lemaradt : Ar71xx-re építenék, TP 741-re kéne olyan image, amiben wpad van... 17-esbe nem fér. korábban csináltam 15-ös imaget, több cuccra is.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#14005) suste válasza hcl (#14004) üzenetére


suste
veterán

Én tuti inkább BB-vel buildelnék, mert ott még kisebbek a csomagok, és jól is futnak a BB-s ar71xx -ek.

(#14006) vargalex válasza hcl (#14003) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Gondolom az újabb kernel miatt nem fordul le.

Alex

(#14007) hcl válasza vargalex (#14006) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ajj. Köszi! Amúgy volt az is a hibaüzenetek között, hogy nem tud kernelt választani, de álmomban nem gondoltam volna, hogy az OS kernele (azon kívül, hogy 64 bites kell, mert azon fut a fordító) kiakasztja :D
Köszi :)
Amúgy lehet, hogy beleférnek a szükséges dolgok 17-tel is... 14-est már nagyon nem akarnék (KRACK patch hiánya, ilyesmik... nem a 15 lett még patchelve?)

A Debian-om meg leesett közben... i686... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#14008) wigyori válasza hcl (#14007) üzenetére


wigyori
tag

CC-be beletoltuk a KRACK fixet, meg amig volt ra kapacitas, a core packageket es a kernelt upgradelgettem, ja. Ettol fuggetlenul mar az is qrvaregi, es maximum belsohalon logo AP-kent hasznalnam csak, public facing routernek nem.

-w-

(#14009) hcl válasza wigyori (#14008) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Azaz. Anyámnál is 17 van már. Ez a 741 is belső hálóra kellett, relaynek, de végülis belefért 17-tel is.
:R

Azt sajnálom, hogy ezek az olcsó cumók már nem támogatottak a 18-ban, de hát nem lehet mindent... :) 17 meddig lesz karbantartva? :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#14010) wigyori válasza hcl (#14009) üzenetére


wigyori
tag

A kerdes jo. :) Kerulnek azert me'g be bugfixek a 17-es branchbe, szoval szerintem egy maintenance release me'g bennevan, de semmi konkret. Igazabol a 19-es releaset kene elokeszitenunk, de nagy elszantsaga senkinek nincs, hogy lekoordinaljon egy major releaset.

Az a baj, hogy ha megnezed egy 3.3, egy 3.18, meg egy 4.14-es kernel meretet, az evek alatt gyakorlatilag megduplazodott, 800Kb-rol 1.5-1.6Mb-ra, es egyre nehezebb kiqrni^Wkikonfigolni belole a *new* *cool* *omg* feature-t - ez meg egyenesen vezet oda, hogy a 4Mb-s eszkozoket keptelenseg supportalni normalisan.

-w-

(#14011) paparazzi2


paparazzi2
tag

Sziasztok!

TP-Link TL-WDR4900 v1 routeremen OpenWrt Chaos Calmer 15.05.1 / LuCI 15.05-149-g0d8bbd2 Release fut.

Szeretném frissíteni a rendszert.

Jól értelmezem a leírásokat hogy

A meglévő rendszeren be kell jelentekkezek a 192.168.1.1. ip címen és a rendszer/mentés/firmware frissítés menüpontban a Új firmware image flash-elése résznél csak ki kell válasszam a lenti linkről letöltött fájlt.

http://downloads.openwrt.org/releases/18.06.2/targets/mpc85xx/generic/openwrt-18.06.2-mpc85xx-generic-tl-wdr4900-v1-squashfs-sysupgrade.bin

Ezt követően a rendszer frissül és újraindul?

Van teendőm vele ezen kívül?

Köszönettel János

(#14012) hcl válasza wigyori (#14010) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Igen, ezt sejtettem... Sajnos a szoftverek mérete nő (a kernelek támogatási idejeit meg nem tudom), szóval ez borítékolható volt, ezért is nem ugrálok. A bugfixeknek azért örülnék, igazából az a lényeges ezekre az olcsó eszközökre, az alap tudása az Openwrt-nek tök elég rájuk.

A major release-t megértem, baromi meló lehet... :R Amúgy is kisebbfajta csoda, hogy ilyen OS egyáltalán létezik, és ilyen kiterjedt támogatással...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#14013) korcsi


korcsi
veterán

Sziasztok!

Eladásra szánt Xiaomi 3G router-emen Openwrt 18.06.1-el nyomtam luci-ban egy perform reset-et újraindulás után bejött a 192.168.1.1-en a belépési képernyő figyelmeztetéssel, hogy adjon jelszót, gondoltam (lehet elkapkodva) megnézem vevőnél is rendben legyen minden így indul e újra, táp kihúz, bedug... (nem indulhatott még el rendesen és kihúztam alóla a tápot?)

Azóta IP-t oszt, pingelni lehet, de se ssh se luci nem működik.

Soros konzolon kívül van más lehetőség, hogy visszahozzam az élők sorába?

Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#14014) Gyurka6 válasza korcsi (#14013) üzenetére


Gyurka6
őstag

Privi ment.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#14015) korcsi válasza korcsi (#14013) üzenetére


korcsi
veterán

Failsafe segített.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#14016) woodworm válasza korcsi (#14015) üzenetére


woodworm
veterán

Reset gomb nem működik?

(#14017) korcsi válasza woodworm (#14016) üzenetére


korcsi
veterán

Bekapcsolt állapotban megnyomva újraindította a készüléket, olvastam egy github bejegyzésben, hogy hosszan nyomva törli a beállításokat, de "hivatalos" infó nem volt róla, így nem erőltettem, induláskor leden látni mikor kell megnyomni a gombot, utána ssh-n keresztül belépve elintézhető a karbantartás.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#14018) leroyclub válasza Intruder2k5 (#5761) üzenetére


leroyclub
senior tag

Szia! Még régen te írtad nekem ezt a megoldást windowsra. Esetleg OSX esetén is van ilyen lehetőség? Terminálban ez a parancs nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#14019) hcl válasza leroyclub (#14018) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Elvileg :
open 'smb://username:password@server/share'

A windóz parancsai meg persze, hogy nem működnek OS X-en :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#14020) Patry0t válasza Patry0t (#13996) üzenetére


Patry0t
tag

Nos, akkor mások okulására elmondom, hogy a rejtélyes hiba megszűnt amikor visszaváltottam a "sima" openwrt-re.
A probléma az volt, hogy amikor gyári firmware-ről váltottam openwrt-re, akkor a router minden egyes restartolásakor elfelejtette a beállításokat és kezdhettem elölről a konfigolást. Feltettem rá a LEDE verziót, de azon nem sikerült netet csiholni, így visszaraktam a "sima" openwrt-t, és lőn, elmúlt a restart bug..

(#14021) Sniper888


Sniper888
csendes tag

Helló

1043nd v2 OpenWrt 18.06.2, r7676-cddd7b4c77

Frissítettem a legújabb openwrt-re és a logban folyamatosan a

Wed Apr 3 14:53:49 2019 daemon.err dnsmasq[5009]: failed to send packet: Permission denied
Wed Apr 3 14:53:49 2019 daemon.err dnsmasq[5009]: failed to send packet: Permission denied
Wed Apr 3 14:54:51 2019 daemon.err dnsmasq[5009]: failed to send packet: Permission denied

üzenetet kapom, nem tudnátok segíteni hogyan tudnám kideríteni mihez nincs joga?

GIGABYTE Z490 VISION G, Intel i7-10700KF, 32Gb Ram, RX580 8GB , Corsair HX850i Platinum, CoolerMaster RC 690

(#14022) paparazzi2


paparazzi2
tag

Sziasztok!

Ma teljesen újratelepítettem a routert.
OpenWrt 18.06.2 fut rajta.
Magyarítottam, szerkesztőt tettem fel, ddns telepítettem.

Próbálom beállítani hogy elérjem kívülről a nasom, illetve idővel a router felületét is.

Valamit nem jól csinálok. A luci felületén leállítom a Ddns-t.
Beállítom, a tűzfalnál a portforward pontnál, hogy a külső 7701 portot továbbítsa a nas 192.168.1.101 ip címére 80 as belső portal.

Valamit nem jól csinálok, ugyanis nem érem el. Tudtok ajánlani nekem egy jól használható portforward leírást?

Köszönöm

(#14023) hcl válasza paparazzi2 (#14022) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

A Traffic Rules-nél is be kell állítanod az átirányítást.Magában a port beküldésével nem fog menni.
Először IP címmel próbálgasd, és ha az jó, akkor mehet a DDNS.
Érdemes majd https-t megoldani a NAS-ra, mert a 80-as port forgalma könnyen lelopható, és titkosítalan.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#14024) vargalex válasza hcl (#14023) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A port forward-hoz nem kell traffic rule.

Alex

(#14025) hcl válasza vargalex (#14024) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Akkor én csináltam valamit rosszul, de nekem csak úgy működnek a beirányításaim :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#14026) paparazzi2 válasza paparazzi2 (#14022) üzenetére


paparazzi2
tag

Sziasztok!

A port forvard beállítását befolyásolja az internet szolgáltatás?

Mikrohullámú netem van fix ip címmel.
Ha az ip címem beütöm, https előtaggal akkor egy AIR OS admin felületet nyitok meg, melyhez csak a szolgáltató tudja a jelszót.

(#14027) vargalex válasza paparazzi2 (#14026) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha a saját routered privát IP-t kap, akkor bizony a szolgáltató eszközén is forward-olni kell. Ha pedig az említett fix IP-jű szolgáltatói eszköz is privát IP-vel rendelkezik, akkor még az előtte lévő szolgáltatói hálózati eszközön is továbbítani kell.

Alex

(#14028) paparazzi2 válasza vargalex (#14027) üzenetére


paparazzi2
tag

Ezek szerint még az is lehet jók a beállításaim, csak a szolgálttaó nélkül nem sokat érnek:)

(#14029) vargalex válasza paparazzi2 (#14028) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Pontosan.

Alex

(#14030) paparazzi2 válasza vargalex (#14029) üzenetére


paparazzi2
tag

Azt mondta a szolgáltató hogy átrakott DMZ-be így minden beállítást nekem kell megtennem a routeren.

Mit javasoltok még pontosítani?

[ Szerkesztve ]

(#14031) tibor23


tibor23
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék összehozni egy 4G modemet, ami nem Natolja tovább a Telenoros netet a meglevő routerem felé. A kezdeti cél ez lenne, de lehet, hogy később ez lenne a fő router is, és esetleg Bonding a meglevő vezetékes nettel. Semmi más alkalmazás különösebben nem kell, de azért a Gbites LAN igen. Az lenne a kérdésem, hogy ezekre az igényekre egy régi TL-WR1043ND v1.x router is elég-e mint hardver (használtan pár ezerért), vagy érdemes inkább egy új erősebb routert venni. Az új TP-Linkek nagyjából mindegyikén támogatott Openwrt vagy figyelni kell a verzió számokra?

[ Szerkesztve ]

(#14032) xabolcs válasza tibor23 (#14031) üzenetére


xabolcs
őstag

A V1-es 1043-as mind memoriaban, mind CPU eroben keves hozza.

Kiprobaltam GL-AR300M-mel is: mukodni mukodott, de az internet sebesseg messze elmaradt az elvarhatotol (pl. amikor szamitogepen merem a modem sebesseet).

Jelenleg GL-B1300 illetve D-Link 860L-B1 routereket hasznalok 4G mobilnet megosztasra, teljesen megelegedve.

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#14033) tibor23 válasza xabolcs (#14032) üzenetére


tibor23
senior tag

Köszönöm, akkor DIR860L-B1 után fogok nézni. Milyen firmware-vel használod? Mennyire válogatós a rengeteg féle 4G stick kismillió firmware-jére? Fritzbox-om van de az a 3 stickem egyikével sem működik megfelelően, csak a 3G tipusokkal.

(#14034) taki01 válasza tibor23 (#14033) üzenetére


taki01
őstag

Szia, szerintem vegyél egy Huawei B525 vagy ha még nem elérhető nálad a 300 Mbps, akkor elég egy B593. Ezekben sincs bridge de van bennük DMZ és emiatt majd nem olyan mint ha router kapná a publikus IP-t.
Nekem a jelenlegi felállás úgy néz ki, hogy B593-ban a SIM és ott lan1-be van dugva egy Dlink DIR-860L (persze a dlink ip címe be van írva b593-nak a DMZ-be).
Próbálgattam én is usb modemeket de általában az volta vele a problémám, hogy felmelegettek és olyankor visszább eset a sávszél is.

(#14035) tibor23 válasza taki01 (#14034) üzenetére


tibor23
senior tag

Köszönöm a tanácsot.
Van B593-am (és B525 is kölcsönbe), de kiderült, hogy ezek felől nem kapok publikus IP-t. A B525 valamelyik gyári firmware-e pedig tudja, de szolgáltatós router nem, és ki meri ezt bütykölni. Sokan keresik hozzá a Bridge módot, de nincs leirás, hogy valakinek sikerült volna rátenni - gyártó meg nem ad hozzá támogatást. Port forwardot próbáltam rajt, majd kipróbálom a DMZ-t is ha nincs más.

(#14036) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!

Van egy WDR4300-as routerem amin OpenWrt fut, és mostanában elég gyakran behal a wifi, egyszerűen ledobja az eszközöket és a router újraindításáig nem lehet rá csatlakozni. Mitől lehet ez?
A mobilom ezt írja ki: NETWORK_SELECTION_DISABLED_ASSOCIATION_REJECTION=2

Múltkor meg olyan furcsa dolog történt, hogy a mobiltelefonom ugyan csatlakozott a wifi-re, de nem volt internetelérés. A telefont és a routert is újra indítottam de semmi változás nem volt. Majd később látom a Raspberry Pi-n hogy a Kodi még reggel 7-kor lefagyott (7:47-nél állt meg az óra), nem reagált semmire. Alatta a Linux viszont nem, mert SSH-n (wifi-n) keresztül sikerült újraindítani.
Ami érdekes, hogy az RPi újraindítása után már a mobil is tudott csatlakozni a netre. Viszont még érdekesebb, hogy amikor a mobiltelefonnal csatlakoztam a netre, akkor egyből le is állt az éppen játszott online tartalom a Raspberry Pi-n. :F
Ha tippelnem kellene akkor a statikus és DHCP bérletek környékén kellene keresni a hibát. Szerintetek?

(#14037) hcl válasza maestro87 (#14036) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

IP ütközés még lehetett is volna, de magától nem szokott lenni... Fura.
Azt mondanám, hogy hardver, vagy túl nagy adatforgalom (nekem a 1043v1 csinált ilyet, az említett okokból), de egyikre sem fogadnék nagy összegben. A hibaüzenetből meg az derül ki, hogy maga a wifi dobja vissza a párosítást, de hogy az miért (rossz adóvégfok, és nincs válasz, vagy szoftveres hiba), az nem.
Viszont ha eddig működött, és nem volt változás a routeren, az meredek.
Esetleg valami ugyanazokon a csatornákon, mint ahol te vagy?

Amikor a wifi lehal, akkor kábelen mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#14038) maestro87 válasza hcl (#14037) üzenetére


maestro87
őstag

Kábelen van net, azzal nincs probléma.
Mintha csak akkor szokott volna ilyet csinálni ha Raspberry Pi-n futtatok torrentet (wifi-n), de ez max 4MB/s terhelést jelent. Mondjuk a net is csak 50 Mbit-es. De ha le is dob, akkor miért nem enged újracsatlakozni? :F
Még karácsonykor csinált olyat, mikor +3 eszköz volt a házban, hogy mobil böngészőben az oldalakat csak 3-4. nekifutásra töltötte be. Azt se értettem, hogy miért, mikor csak én használtam volna aktívan, nem volt letöltés sem.
Lehet az OpenWrt-t kellene újrahúzni.
Fejlécben egyébként ez szerepel:
OpenWrt vargalex v1.1.7 r35342
Ez mikor verzió? Nem lehet, hogy automatikusan frissült és az új verzióban van valami bug?

[ Szerkesztve ]

(#14039) suste válasza maestro87 (#14038) üzenetére


suste
veterán

Ismét a tönkrement a szoftver dolog :W
Pedig szinte 100% hogy a hw öregedés a baj. Gondolom gyári táp, és a 4300 nem mai darab....

(#14040) hcl válasza maestro87 (#14038) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

@maestro87 : Ha nem állítgattad az Openwrt-t, akkor nem kéne annak bármi bajának lennie. A flash chipben nem szoktak maguktól változni az adatok. (Nem frissül magától.)
Amúgy akkor sem kéne gondjának lennie, ha túl sok eszköz sokat forgalmaz, akkor egyszerűen mindenki lassabban kapja az adatokat.
Nekem inkább az a fura, hogy a wifi nem enged kapcsolódni, annak a hibaüzenetnek érdemes lenne utánagúglizni. (Gyors keresés, itt pl. a csókának attól szűnt meg, hogy lejjebb vette az adóteljesítményt, ami a wifi chipre utal - nem bírja hosszú távú, nagy kimenő teljesítményű adást. Elég nehéz értelmes találat fogni, mert mindenki csak telefonra panaszkodik)
Nekem a 1043 pl. az asszony céges gépétől feküdt le, ami borzalmas sok kapcsolatot nyit, és valószínű kevés volt a router RAM-ja. De pl. a 841 (mndegyik Openwrt-vel) nem.
Gyanúgs nálad is egy wifi hiba (nekem pl. 100% wifi hibás másik 1043 is jónak tűnt, amíg nem kapott nagyobb terhelést, és az is ilyeneket csinált, hogy nem lehetett felcsatlakozni). Ha tudsz, akár kérj kölcsön egy másik routert, állítsd be ugyanúgy (ssid, ilyesmik), stb.
Érdemes lenne másik csatornára átpakolni a forgalmatokat, mert az is lehet, hogy valami interferál a tiétekkel (pl. a szomszád Karácsonykor cserélt routert, és az azonos csatornára állt be veled...)

@Suste : Nekem táptól még semmi nem csinált ilyet. Bemenő pufferektől sem. Ráadásul az összes TP kisebb feszre van méretezve, mint amit a router kiad (a 741, 841 pl. 3,3V-ról megy, a 9V két lépésben stabilizálódik le... Megfelelő helyre 3,3V kötve szépen működik :D)
Ha a bemenő szűrés, vagy a tápegységben a szűrés/220 puffer elkezd pusztulni, azt én még csak abból vettem észre, hogy be se bootolt a cucc.
Inkább wifi rádió gond lehet. Mondjuk kevesebb ilyen hiba van motanában, mint a 2000-es években, de még mindig nem látom úgy, hogy ezek a majd' 1W teljesítményű végfokok nagyon tartósak lennének.
Pl. a 741, 841, G-s cuccok nekem nagyon jól bírják, több is van, amik borzalmas régóta mennek.

Mondjuk két TP táp szétégett mostanában nálam (elhalt a táp, szétszed, kondicsere, biztosíték helyetti 1ohm cseréje, és következő bedugásnál már füstöl is... borzalmas gagyik)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#14041) hcl válasza maestro87 (#14038) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Itt pedig ha megnézed, a forráskódhoz a kommenteket, ezek az üzenetek a jelerősséggel kapcsolatos visszautasításhoz tartoznak :

/**
* Quality network selection disable reason String (for debug purpose)
*/
- private static final String[] QUALITY_NETWORK_SELECTION_DISABLE_REASON = {
+ public static final String[] QUALITY_NETWORK_SELECTION_DISABLE_REASON = {
"NETWORK_SELECTION_ENABLE",
- "NETWORK_SELECTION_DISABLED_BAD_LINK",
"NETWORK_SELECTION_DISABLED_ASSOCIATION_REJECTION ",
"NETWORK_SELECTION_DISABLED_AUTHENTICATION_FAILURE",
"NETWORK_SELECTION_DISABLED_DHCP_FAILURE",

Mutogatni való hater díszpinty

(#14042) maestro87 válasza hcl (#14040) üzenetére


maestro87
őstag

Na az viszont lehetséges, hogy az adóteljesítmény túl nagy, mert múltkor max-ra vettem, de most akkor visszább vettem és majd meglátjuk hogy fog működni. Köszi a tippet. :R

suste: Mivel az esetek 90%-ban a szoftverrel van a gond, és mint ahogy kiderült valószínűleg most is... :U

(#14043) hcl válasza maestro87 (#14042) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Kivéve, amikor nem sw... Amikor a hardver csak elkezd döglődni, az okozza a legmeredekebb dolgokat...

Mutogatni való hater díszpinty

(#14044) suste válasza maestro87 (#14042) üzenetére


suste
veterán

Nagyon máshogy látom.
Ha normál max beállítást nem bírja, akkor az nem sw hanem hw hiba. (Pont a gyengélkedő táp okoz ilyet)
Ha meg túl van hajtva, az user hiba ;).

(#14045) maestro87 válasza suste (#14044) üzenetére


maestro87
őstag

Szerintem meg a szoftver fejlesztőnek kellene tudnia, hogy mennyit bír az adó és nem a usernek.
Lásd hcl linkjét, ahol a TP-Link a következő firmware frissítéssel javította is a hibát úgy, hogy bekorlátozta az adó teljesítményt 23dBm-re. Kérdés, az OpenWrt adott ki ilyen frissítést? Gondolom nem.
Egyébként kedvedért leteszteltem a tápot, vígan lead 12W-ot, így az az 500mW nem okozhat neki gondot. :N

(#14046) krealon válasza maestro87 (#14045) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Egyébként kedvedért leteszteltem a tápot, vígan lead 12W-ot, így az az 500mW nem okozhat neki gondot."

Kivancsiva tettel, hogy hogyan merted le a leadott teljesitmenyt. Legyszives ird meg a reszleteket!

Korabban mar n+1 esetben megjavitotta az oreg TP-link routereket a tapegyseg csere, ennek folyomanyakent letre is jott egy Halozati GY. I. K. bejegyzes. :R

(#14047) suste válasza maestro87 (#14045) üzenetére


suste
veterán

Ezzel sem értek egyet :).
Az openwrt -ben pont az a jó a gyárihoz képest, hogy nincs sehol/semmi limitálva.
A user dönti el, hogy milyen értéket ír be (persze azért vannak bizonyos törvények/szabályok....).
Mondjuk egy transmission esetén nincs meghatározva mennyit állítasz be sebességeknek, mert ez egyéni felhasználattól függ mennyit fog bírni (adott routertipuson belül is).
Wifinél is mást bírhat el pl 20/40 MHz alatt, de van még sok egyéb beállítás......

[ Szerkesztve ]

(#14048) vargalex válasza maestro87 (#14045) üzenetére


vargalex
Topikgazda

30 dBm soha nem volt engedélyezve OpenWrt alatt... Az alap build betartja az ETSI standard-ot. Ez 2,4 GHz-en 100 mW (20 dBm), 5 GHz-en 200 mW (23 dBm).

Alex

(#14049) hcl válasza maestro87 (#14045) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Suste-nek van igaza. HW hiba, azaz inkább hiányosság. Vagy kezd döglődni, vagy az van, hogy a max. teljesítményt nem szabad tartósan kinyomnia, mert túlmelegszik pl.
Halódó szűrés is okozhatja persze (nézz bele a routerbe is, hátha ott durrant el a puffer), de alapvetően inkább a chip melegedésére gondolok. Az is tud olyat, hogy sokáig jó, aztán ahogy telik az idő, sok év múlva, egyre kisebb melegedéstől is hülyéskedni kezd, ahogy valami elkezd degradálódni. Aztán hűtve még megy, de egyre kevésbé... nagyon szívatós tud lenni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#14050) maestro87 válasza krealon (#14046) üzenetére


maestro87
őstag

Természetesen műterheléssel. 12 ohm-mal terhelve a 11,6 V feszültséget tartósan tartja.

vargalex: Nálam akkor miért 27dBm a max beállítás? És szerintem ez az alapértelmezett is, mert emlékszem, hogy anno egyből vissza is vettem, tesztelve hogy mennyi az elég és maradtam vagy 5 mW-on.

hcl: Akkor majd valamikor sort kerítek arra is, bár nem hiszem hogy a tápszűrő kondik okoznának ilyet.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.