Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15551) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Sziasztok!
Van egy TP-Link C5 AC1200 V4 routerem és szeretném felrakni az OpenWRT-t.
Ezt [link] és ezt [link] néztem mint leirást. Ezek alapján megoldható?

(#15552) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.
Archer C5v4 routerer tftp vel az eredeti fw raknám vissza. Ezt az módosítást hogy kell megcsinálni ? Leírnátok ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#15553) Pelican válasza rostiron (#15552) üzenetére


Pelican
őstag

Én ezt írtam rá

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#15554) rostiron válasza Pelican (#15553) üzenetére


rostiron
őstag

Még mindig kínlódok vele, felment rá az openwrt, de azzal is szarakodott. Most olyan mintha tftp-be ragadt volna. A pc-n fut a tftp, és folyamatosan újraindul és feltölti a bin fájlt.
Már megrendeltem a ttl usb átalakítót. Ha nem gond kereslek majd privátba ha megjött.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#15555) Pelican válasza rostiron (#15554) üzenetére


Pelican
őstag

Ok, keress.
Nekem windows alól nem működött a tftp-s recovery bár az openwrt-t azzal raktam fel.
Egy linuxos gépről futtatott tftp-vel végül ment minden, mint a karikacsapás.
Szerintem az openwrt még nincs használható állapotban erre a routerre.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#15556) @Jocó@


@Jocó@
tag

Sziasztok!

Guest wifi hálót akarok létrehozni "okos" eszközeim számára.

Évekkel ezelőtt a TPLink 1043-as topicban megosztott guide-ok alapján WDS-be kötöttem két routert, Ethernet backbone-al.

Nah, azóta nem is nyúltam a router-ekhez, tudásom is megkopott kissé.

A fő routeren sikerült is guest wifi-t létrehozni. A gond a másodlagos "routeren" van.

Ott hogyan kezdenétek hozzá?

- Kihúzni mégegy kábelt nem tudok a két eszköz között.
- Szétvágni a gigás linket két 100-asra nem szeretném
- A swith-router2 sorrendet fel tudom cserélni, ha az segítene.

Esetleg a router2-n létrehozni a guest hálózatot, saját DHCP szerverrel, esetleg saját IP range-el, de minden forgalmat static route-olni a router1-re?

Csatoltam egy képet a jelenlegi topológiáról.

[kép]

(#15557) rostiron válasza Pelican (#15555) üzenetére


rostiron
őstag

Néztem a linuxos tftp videókat, de nekem ez magas.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#15558) ludnik


ludnik
tag

Cisco Meraki MR42-re lehet majd 3 év múlva Openwrt-t heggeszteni, ha lejár a licenc hozzá? :DD Mert ha nem lehet inkább eladnám ha valakit érdekel itt (új, ki sincs csomagolva még, a 3 éves licence sincs aktiválva. 1000 USD kb az ára de én sokkal olcsóbban adnám).

[ Szerkesztve ]

(#15559) Headless válasza @Jocó@ (#15556) üzenetére


Headless
őstag

Szia láttam ásik topikban is feltetted már a kérdést, ha tényleg separált guest networkről van szó, amiknek csak internet elérés kell, és nem zavar, ha külön alhálózatót kap, én simán felépíteném a második routeren is a sima guest hálót a saját wifijével és annyi, hogy az internet eléréshez keonfigurálsz egy tűzfal szabályt., hogy guest-ből wan-ba mehet a net, habár ügye a wds bonyolítja a helyzetet... kicsit játszanod kell a szabályokkal, hogy az tényleg csak a wan felé kommunikáljon...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#15560) @Jocó@ válasza Headless (#15559) üzenetére


@Jocó@
tag

Szia!

Vagyis legyen a "normál" hálóm 'a' tartomány. Ezt router #1-en futó DHCP szolgálja ki.
Most létezik 'b' tartomány a router #1-en, pár (3-4?) szabállyal hozzáfér nethez, de csak nethez.

Te azt javaslod, hogy legyen 'c' tartomány is a router #2-n, ott futó DHCP-vel?
Az ottani 'lan'-al kellene bridge-elnem, hogy elérjem router #1-en a wan-t, nem?

(#15561) Headless válasza @Jocó@ (#15560) üzenetére


Headless
őstag

hát igen szerintem ez a legkézenfekvőbb, nem tudom, létezik-e dual wds,

ott a lan-t nem bridgelheted egybe, mert akkor elfogja érni a lanodat, szóval csak megadott tartományokba engedheted meg a kommunikációt, vagy a lan tartománya felé tiltod bizonyos ip cím tartomány, azt most nem tudom, de lehet a fő router felé engedned kell a forgalmat. ott pedig egy másik tűzfal szabállyal tudod korlátozni őket tovább, hogy csak wan felé kommunikálhasson. src ip-vel...

Bár ez most így elsőre elég káoszosnak tűnik, amit leírtam, remélem valamennyire érthető.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#15562) attilav2


attilav2
őstag

Sziasztok! Végre rászántam magam és AC57U-ra felraktam az OpenWrt-t, sebességben ennyi a max(win10 alatt, majd linux alatt is mérek egyet):

Padavan és gyári fw alatt 8-900mbit körül volt.
Hardveres-NAT -ot nem találok a beállítások között:

Csak szoftverest. Ezt raktam fel:
openwrt-19.07.3-ramips-mt7621-asus_rt-ac57u-squashfs-sysupgrade.bin
Asus gyári fw alól SSH-n keresztül raktam fel, követve a hivatalos leírást
Vissza tudok majd állni a gyári fw-re Asus Fw restoration tool-al? Openwrt telepítése után is működik még a recovery mód? Mielőtt visszaállnék ugye érdemes resetelni az Owrt-t?
SSH-n milyen paranccsal lehet visszaállítani az alapbeállításokat?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#15563) vargalex válasza attilav2 (#15562) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A HW NAT megjelenéséhez a Software flow offloading-ot is be kell kapcsolni... De már maga a software-os is sokat segít.

A tftp recovery (amit a restoration tool is használ) továbbra is elérhető, hiszen az OpenWrt nem módosítja a bootloader partíciót. Visszaálláskor resetelni semmit nem kell, mert az OpenWrt a beállításokat filerendszeren tárolja, nem az NVRAM-ban.

Alex

(#15564) attilav2 válasza vargalex (#15563) üzenetére


attilav2
őstag

Bekapcsoltam a HW natot, de így is csak max 700mbps-t mér a szelessav.net -en és speedtest-cli -vel is. Tehát nem egy kiforrott dolog még az openwrt-s HW nat. Padavannal és gyárival simán megvolt a ~900mbit.


-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#15565) vargalex válasza attilav2 (#15564) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Közben azért mérj egyet-egyet közvetlen kapcsolattal is, mert előfordul, hogy éppen nem is jön akkora sebességgel.

Alex

(#15566) wigyori válasza ludnik (#15558) üzenetére


wigyori
tag

Kaptal te is? :D

-w-

(#15567) attilav2 válasza vargalex (#15565) üzenetére


attilav2
őstag

Router nélkül megvan a 8-900mbit, linux alól mérve, kernel módú pppoe be van kapcsolva.

Ezt firefoxban mértem:

Egyébként Arch Linuxon vagyok.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#15568) attilav2


attilav2
őstag

Más is panaszkodott hogy lekorlátozza a sebességet az OpenWrt, végül bekapcsolt HW nat-tal ő is 700mbit-et mért router mögött, igaz AC65P-n, de az AC57U és AC65P hardveresen elég hasonló ha jól tudom.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#15569) attilav2


attilav2
őstag

Router mügül mérve:

Tarokk79 is kb ennyit mért AC65P-vel bekapcsolt HW nat mellett.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#15570) attilav2 válasza PistiSan (#15422) üzenetére


attilav2
őstag

Sziasztok
vargalex, PistiSan asus restoration toolal is simán fel lehet rakni az openwrt-t?
Padavanon voltam, visszatértem a gyárira és onnanan ssh-n raktam fel az openwrt-t, a hivatalos leírás nem említi hogy restoration toolal is fel lehet tenni az openwrt-t. *.bin fájlokat is elfogad a restoration tool, nem csak *.trx-et?
AC57U-ra is lehet restoration toolal openwrt-t rakni? Gyári fw-n kell hozzá lenni vagy padavan alól is megy?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#15571) vargalex válasza attilav2 (#15570) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Mivel a restoration tool is csak egy tftp kliens, a szerver pedig a bootloader-ben található, így azzal bármelyik firmware bármikor felrakható.

Alex

(#15572) abcde22


abcde22
tag

Sziasztok!

Vettem egy Verizon Fios Actiontec MI424-WR Rev. F routert. Openwrt-t szeretnék rá, az openwrt oldala azt írja van Rev A, C, D-re, de F-re nincs. Nem lehet mégis valahogy rátenni az openwrt-t?

(#15573) xabolcs válasza abcde22 (#15572) üzenetére


xabolcs
őstag

Eloszor portolnod kellene!

A WikiDevi szerint CN5020-s SoC van benne, ami nem ugyanaz, mint az A, C es D valtozatokban van.

Ilyen SoC-cal van egy eszkoz: Ubiquiti EdgeRouter Lite.
Szerencsere van hozza GPL csomag a gyartotol.

Ha van soros port csatlakozasod hozza, akkor batran megprobalhatod az initramfs.bin-t bebootolni rajta. :K

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#15574) ludnik válasza wigyori (#15566) üzenetére


ludnik
tag

Te is az Meraki MR42-est kaptad a beigért MR33 helyett? Az jobb lett volna, mert arra van legalább Openwrt. Vagy lehet csinálnak az MR 42-höz egyszer? Ki tudja milyen hardverek vannak benne ami Openwrt kompatibilis lehet.

[ Szerkesztve ]

(#15575) abcde22 válasza xabolcs (#15573) üzenetére


abcde22
tag

Nagyon köszönöm a segítséget. Akkor lehet hogy nem éri meg ezzel az eszközzel ennyit dolgozni, viszont van egy arris nvg468mq routerem MoCA porttal, erre szívesen tennék openwrt-t. Ebben tudnál segíteni? Hol keressem meg hogy milyen SoC van benne?

Azt el tudnád magyarázni mire való a GPL csomag?

[ Szerkesztve ]

(#15576) abcde22 válasza xabolcs (#15573) üzenetére


abcde22
tag

Meg sagemcom f@st 3686 routerre szeretnék még openwrt-t.

(#15577) Starchm válasza abcde22 (#15576) üzenetére


Starchm
őstag

Véletlen nem a telekom előfizetésedhez kaptad? Mert akkor elvileg az nem a tiéd csak bérled és nem hiszem, hogy a telekom értékelné, ha mást tennél rá.

(#15578) attilav2


attilav2
őstag

vargalex ezt kérdezted(nem megy a 2.4g 40mhz-n témában) a padavan topicban itt válaszolok:
Milyen klienssel próbálod 2,4 GHz-en?
Egy redmi8(android 9-el) és egy valamilyen samsung tablet android 4.4-el
A routeren egy
iw dev
parancs mit ad vissza?
Elküldtem privátban.
Pontosan mi a wifi configod?

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#15579) attilav2 válasza attilav2 (#15578) üzenetére


attilav2
őstag

vargalex:
Nem említettem de egy Himedia Q30 lejátszó(android 7) is csatlakozik időnként 2.4-es wifi-n (általában kábelen használom) most kipróbáltam és 40mhz-en csatlakozik :N Valamint van egy Redmi 1S is(android 7.1), de az is csak 20mhz-en tud csatlakozni mint a redmi 8 és a samsung tablet.
Himedia Q30 csatlakozási adatai Luci-ból screenshotolva, valamint az újabb iw dev parancs kimenetét is elküldtem privátban - ezek szerintem szenzitív adatokat tartalmaznak, ezért nem merem nyilvánosan megosztani -

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#15580) attilav2 válasza attilav2 (#15579) üzenetére


attilav2
őstag

Úgy néz ki rootolni kell a Xiaomi-kat hogy 2.4g-en 40mhz-en csatlakozzanak:
Link
:(( Én nem fogok belerondítani, meg garivesztéssel is jár. Valószínűleg a samsung tabletet is csak így -rootolva átírva valami configot- lehetne rávenni a 40mhz-re, anyám használja, így abba sem rondítok bele. Akkor ez van, 5ghz-es Ac-s készülékekre kell majd cserélni a 2.4g only készülékeket.
Szerencsére az LG webos tv és a 2db Mi Box S tudják az 5ghz-et, így videó streamelési problémáink nem lesznek. Max telókon tableten lehet gond.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#15581) vargalex válasza attilav2 (#15580) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Privátban válaszoltam, de azt gondoltam, hogy más routerrel (vagy inkább gyári és Padavan firmware-val, mert nagyjából úgy fogalmaztad meg) ment 40 MHz-en a 2,4 GHz-es wifi.
Egyébként igen, a legtöbb Qualcomm SoC-al szerelt mobil default-ban 2,4 GHz-en csak 20 MHz-es csatornaszélességet tud, mivel a Qualcomm driverben gyárilag nem engedélyezett a channel bonding 2,4 GHz-en. Xiaomi telefonok esetén root után módosítható, vagy pl. xiaomi.eu romot kell feltenni.

Alex

(#15582) attilav2


attilav2
őstag

DSA-s 5.x kerneles fw-knél nem lesz HW NAT ?

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#15583) arn


arn
félisten

felraktam ma az openwrtt a masodlagos netgear r7800 routeremre. kicsit kinai volt elsore, de azert az alap dolgokon tuljutottam. par dolog nem vilagos:

* hogyan lehet bridge modra konfiguralni? tehat van az elsodleges routerem, ahhoz csatlakozom 4x4 mu-mimon keresztul a masodlagos routerrel es erre van kotve a pcm.

* tud egyaltalan 4x4 modot? csomot allitgattam a wifit, de nem igazan jutottam tul a tenyleges filemasolasnal (nas-pc) 600mb/s koruli sebessegen, a gyari firmware 900mb/sot tud alapbol.

* ha a router alapbol nem tamogat link aggregaciot a gyari firmwarrel, attol elkepzelheto, hogy openwrtvel megoldhato?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#15584) wigyori válasza ludnik (#15574) üzenetére


wigyori
tag

En jobban orulok az MR42-nek, mert ipq806x-es boardom nincs me'g, es elvileg ez egy standard QCA AP160-as reference board.

Ez alapjan [1] a kerdes persze az, hogy az u-boot-ba be lehet-e maszni valahogyan - a szokasos par masodperces bootwait-et nem latom, az u-boot pedig nem talalt ethernetet, ami alapjan valoszinusitheto hogy nincs is beleforgatva, tehat ha bele is lehet maszni, a tftp-rol torteno felflashelest el lehet felejteni -, szoval van benne azert kihivas. :)

(Update, az "xyzzy" sztring beveresevel meg lehet allitani az u-boot-ot, de ethernet ettol me'g nem lesz.)

-w-

[1] https://docs.google.com/document/d/e/2PACX-1vR6bRLhkBtWeStOEhSHwX-OjPo5ebhBJzmeF0PExWjoO97tvx5lePSEofaDcMG6Gk0Vu8UzLIkCC2-k/pub

(#15585) arn


arn
félisten

Nah banyek... mondom lefekves elott megnezem a ddwrtt is, erre sikerult brickesiteni :( csak boot loop aztan semmi. Tftpvel probaltam, de nem all meg a boot, probaltam tobb ponton inditani, de nem segitett. Hogy lehet ezt a bootwaitet elocsalni?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#15586) arn válasza arn (#15585) üzenetére


arn
félisten

sikerult visszahozni, kemeny munka volt, folyamatosan pingeltem, meg neztem, hogy mit csinal a resetekre, kozben meg elinditottam a wines tftpt - egyszer csak atment a firmware. a gyarit raktam vissza, ami fura, hogy azonnal bridge modban indult, epp mint legutobb ezzel a firmwarrel.

olyan mintha nem is raktam volna fel az openwrtt... hogy a fenebe lehetseges ez? hogy total kakukk volt az egesz, erre meg emlekezett.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#15587) vargalex válasza arn (#15586) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Többször leírtuk már, hogy az OpenWrt filerendszeren tárolja a konfigurációit is, így a gyári firmware által konfigurációk tárolására használt NVRAM partíció érintetlen marad. Azaz egy visszaállítás után éppen az OpenWrt telepítése előtt aktuális konfiguráció lesz érvényes (pl. a jelszó is).

Alex

(#15588) attilav2


attilav2
őstag

Kísérletképpen frissítettem a régi routerem -wrt160nl- 15.05.1-ről 19.07.3-ra. Először reseteltem a Luci-ban, majd utána ssh-n nyomtam egy a leírás szerint "hard" resetet is a binzonság kedvéért: umount /overlay && jffs2reset && reboot now
Ezután feltöltöttem scp-vel a /tmp -be a 19.07.3 sysupgrade image-t(előtte természetesen állítottam be jelszót és azt hogy az ssh a LAN-on hallgatózzon), majd ssh-n
sysupgrade -n openwrt-19.07.3-ar71xx-generic-wrt160nl-squashfs-sysupgrade.bin
Simán lefutott a frissítés, újraindulás után már a 19.07.3 fogadott. Készítettem két képet az első 15.05.1 a második 19.07.3, össze lehet hasonlítani a memória foglalást.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#15589) wigyori válasza attilav2 (#15588) üzenetére


wigyori
tag

Es ez me'g csak az ar71xx-es 4.14-es kernel, az ath79-es 5.4 ennel csunyabb...

-w-

(#15590) daeyvd44


daeyvd44
tag

Sziasztok,

Tegnap vettem egy Asus RT-AC86U routert.
Egy Asus RT-AC65P eszközt cseréltem le a fenti modellre.
Sebességben kb ugyan azt hozza a kettő. Az új routernek viszont erősebb a jele hosszabb távon és talán valamivel stabilabb.
Gondolkoztam, hogy egy CFW-t raknék rá. Megérné szerintetek? Lehetne erősebb sebességben az AC86U?
Ha jól tudom sajnos OpenWRT nincs egyik routerhez sem, de ha jól olvastam Merlin talán igen.

(#15591) vargalex válasza daeyvd44 (#15590) üzenetére


vargalex
Topikgazda

RT-AC65P-re van OpenWrt (snapshot), RT-AC86U-ról nem tudok nyilatkozni.

Alex

(#15592) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi
Feltettem TL-WDR3500 routerre a 19.07.3 OpenWrt factory firmware-t.
Mivel jelentősen más, mint a gyári amivel eddig használtam a kérdésem: alapértelmezett beállításokhoz képest a hozzáférési jelszón és a wifi jelszón kívül ha semmi mást nem konfigurálok akkor rendben vagyok?
Vagy van még valami amit szükséges konfigurálni a jobb, biztonságosabb működés érdekében?
üdv

(#15593) ludnik válasza wigyori (#15584) üzenetére


ludnik
tag

Az ipq806x lesz rá később OpenWRT? Illetve konrétan a Merakira?

[ Szerkesztve ]

(#15594) attilav2 válasza attilav2 (#15588) üzenetére


attilav2
őstag

Megvan az OpenWrt kísérletezésem első áldozata, a régi wrt160nl -em. Azthittem túlélte a 15.05.1-ről 19.07.3-ra frissítést, a frissítés után még bebootolt, alap dolgokat állítottam csak be, jelszavat és ssh elérést, semmi mást, majd elraktam, ma próbálnám ki és nem érzékeli a lan portra dugott kábelt, nem jön létre a link :DDD A wan portot érzékeli, ha bedugom a kábelt világít. Na készülhetek életem első debrick-jére. :DDD Még jó hogy vettem egy 1200GU-t tarteléknak, mert az AC57U-n az Owrt-vel időnként kísérletezek, guest wlan-t állítottam be, második nekifutásra sikerült a leírás szerint megcsinálni úgy hogy ne k*rjam szét a tűzfalszabályokat, a 2. próbálkozás előtt nyomtam egy hard resetet - umount /overlay && jffs2reset && reboot now - hagytam dolgozni amíg a power led villogott, és amikor már világított folyamatosan, akkor kezdtem neki a konfigurálásnak tiszta lappal :DDD
Dchard szerint fejlődő pályára állhat az Owrt az 5-ös kernelre és a DSA architektúrára való átállással.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#15595) vargalex válasza attilav2 (#15594) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A snapshot azóta már régen átállt 5.4-es kernelre.

Alex

(#15596) attilav2 válasza vargalex (#15595) üzenetére


attilav2
őstag

wrt160nl élesztésre van valami ötleted? Állítólag van benne TFTP recovery(szerver vagy kliens?)
Soha nem TFTP-ztem még, hogy kell azt csinálni?
Ha Arch alól csinálom akkor melyik tftp alkalmazás ajánlott? A megfelelő fix ip-t és a 255.255.255.0 netmaszkot elég ha a Kde felületén beállítom a Lan adapterre? Utána már működni fog a tftp?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#15597) vargalex válasza attilav2 (#15596) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Tftp szerver van a routerben, igy használhatod. Bármelyik tftp klienst használhatod. A hálózati beállításokat is elvégezheted bárhol, akár KDE-ben is.

Alex

(#15598) attilav2


attilav2
őstag

Nem téglásodott a wrt160nl ! Valami hw-es baja lehet, egy másik ethernet kábellel kötöttem össze a géppel és így már érzékelte a lan portot világított a lan led, de egy ideig hol elment a link hol visszajött, aztán stabilizálódott(olyankor kialudt a 160nl-en a lan led mikor elment a link). Most egyelőre stabil. Kipróbáltam a wifi-t, átmegy rajta ~40mbit, 40mz működik csak nem tudja stabilan, vissza vissza vált 20mhz-re a himedia lejátszó wifije, a noscan = '1' sem segít, lehet hogy az öreg atheros miatt van, a 160nl nem mai csirke. Kábelen ~94mbit jön át a 160nl-en. A 19x az utolsó release a 160nl-re és még sok másik kevés flash/ram-al rendelkező routerre.
Magyarított felület a 160nl-en:

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#15599) vargalex válasza attilav2 (#15598) üzenetére


vargalex
Topikgazda

100 Mbps-es porton kb. 94 Mbps a maximálisan elérhető sebesség.

Alex

(#15600) kovyhun


kovyhun
tag

Sziasztok!
Mikrotik-et használok egy ilyen feladatra: felcsatlakozik egy publikus wifire, nyit egy vpn kapcsolatot otthonra és ezt a vpn kapcsolatot ossza tovább wifin.
Szükségem lenne még egy ilyen eszközre, eszembe jutott hogy van egy régi routerem, amit már nem tudok semmire használni: TP-Link WR1043ND Ver. 1.8 és ez van éppen rajta: OpenWrt Chaos Calmer 15.05.1.
Alkalmas erre a feladatra? Ha igen, találok szájbarágós, kezdőknek való leírást hozzá?

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.