Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15801) vargalex válasza Andris246 (#15797) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha van csatolt meghajtó, akkor van helyed is samba telepítéshez... Oda is telepítheted, elég átlinkelni a file-okat.

Alex

(#15802) Andris246 válasza vargalex (#15801) üzenetére


Andris246
tag

Igen :Y
Segítenél benne hogyan kellene?
Köszi szépen 😉

(#15803) Andris246 válasza stopperos (#15800) üzenetére


Andris246
tag

Ezeket a modulokat amit mondtál nem találja sajnos :F

(#15804) Andris246 válasza vargalex (#15801) üzenetére


Andris246
tag

Extroot ami nekem kell?
Hétvégén majd neki ugrok akkor ismét 😉

(#15805) stopperos válasza Andris246 (#15803) üzenetére


stopperos
senior tag

Nálam OpenWRT 19.07.3 fut az eszközön, ott a csomaglistában benne van a samba36 és az nfs is. Luci felületen belül keress rá (előtte frissítsd a csomaglistát).

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#15806) fatal` válasza Andris246 (#15804) üzenetére


fatal`
titán

Igen, az kell. Én még az előző routeren ez alapján csináltam:
[link]

(#15807) vargalex válasza Andris246 (#15804) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A legjobb az extroot, ha tudsz erre külön partíciót szánni. De akár úgy is megoldható, hogy az opkg-ba felveszel egy új destination-t, oda telepíted, aztán kézzel megcsinálod a symlinkeket. De ez utóbbi a bonyolultabb.

Alex

(#15808) Andris246


Andris246
tag

Köszi mindenkinek. Hétvégén neki ugrok és majd kiderül :DDD
Ha elakadtok újra jelzek.

(#15809) fpeter84


fpeter84
senior tag

Sziasztok!

Egy openwrt-t futtató mobil eszköznél azt szeretném elérni, hogy amikor távol van az itthoni wifitől akkor egy gprs modemmel kapjon netet, ha hatótávban van akkor viszont adatforgalom spórolás érdekében használja a wifit - és persze automatikusan. Működik a gprs modem, kapcsolódik, a metric-et 200-ra vettem, továbbá működik a wifin csatlakozás is az itthoni AP-re 100-as metric-el.

Ha úgy indul el a vas hogy a wifi nem elérhető akkor szépen használja a mobilnetet, ha bekapcsolom az AP-t akkor kis döccenéssel át is jelentkezik arra és többé nem gyűlik az adatforgalom a mobil kapcsolaton, de ha ismét kikapcsolom az AP-t, akkor nem megy vissza a mobilnet kapcsolatra. Ha ismét bekapcsolom az AP-t akkor wifin keresztül ismét kijut netre...

Van rá ötletetek hogy miért nem talál vissza mobilnetre magától amikor a wifi nem elérhető?

root@mylinkit:/etc/config# cat network
config interface 'loopback'
        option ifname 'lo'
        option proto 'static'
        option ipaddr '127.0.0.1'
        option netmask '255.0.0.0'
config globals 'globals'
        option ula_prefix 'fde5:3d6f:f488::/48'
config interface 'lan'
        option ifname 'eth0'
        option force_link '1'
        option macaddr '9c:65:f9:1c:02:71'
        option type 'bridge'
        option netmask '255.255.255.0'
        option ip6assign '60'
        option ipaddr '192.168.100.1'
        option proto 'dhcp'
config switch
        option name 'switch0'
        option reset '1'
        option enable_vlan '0'
config interface 'wan'
        option proto 'dhcp'
config interface 'gprs'
        option proto '3g'
        option device '/dev/ttyS0'
        option service 'gprs_only'
        option apn 'internet'
        option metric '200'
root@mylinkit:/etc/config# cat wireless
config wifi-device 'radio0'
        option type 'ralink'
        option variant 'mt7628'
        option country 'TW'
        option hwmode '11g'
        option htmode 'HT40'
        option channel 'auto'
        option disabled '0'
        option linkit_mode 'apsta'
config wifi-iface 'ap'
        option device 'radio0'
        option mode 'ap'
        option network 'lan'
        option ifname 'ra0'
        option ssid 'ap-home'
        option seq '1'
        option key 'pass'
        option encryption 'psk2'
config wifi-iface 'sta'
        option device 'radio0'
        option mode 'sta'
        option ifname 'apcli0'
        option led 'mediatek:orange:wifi'
        option ssid 'ap-mobil'
        option key 'pass'
        option encryption 'psk2'
        option network 'lan'
        option metric '100'

(#15810) afi0903


afi0903
aktív tag

Sziasztok!
A LuCI felületen a tűzfal résznél töröltem a kettő szabályt, amit nagyon nem kellett volna l. Így most nincsen internetem. Milyen szabályokat adjak hozzá és hogyan, hogy újra jó legyen?

(#15811) afi0903 válasza afi0903 (#15810) üzenetére


afi0903
aktív tag

Az kimaradt, hogy a NAT szabályok résznél.

(#15812) afi0903 válasza afi0903 (#15811) üzenetére


afi0903
aktív tag

Sikerült megoldani.

(#15813) yodee_


yodee_
őstag

Sziasztok!

Tervben van a 1043 V1.8 flash növelése. A RAM már 64 MB, hamarosan megérkezik a 16 MB flash IC is. A kérdésem az lenne, ki csinált már ilyet? Tudna nekem segíteni valaki? Mert a leírás nem teljesen egyértelmű hogyan rakjak össze saját image fájlt (ar71xx), sőt az meg hogy a legújabb architektúrára hogyan lehet megcsinálni az meg teljesen homály (ATH97). A hardver részét megoldom, illetve a jelenlegi tartalmat már lementettem.

Köszönöm

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#15814) vargalex válasza yodee_ (#15813) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Persze, én anno cseréltem. A két architechtúránál az a különbség, hogy ar71xx esetén az ART partíció elejét megkeresi, így alakítja ki a jffs2 partíció méretét. Azaz minden teljesen automatikus (persze ahogy a linkelt hozzászólásban olvashatod, az ART partíciót neked kell a végére írni).
Ath79 esetén azonban dts-ben vannak definiálva a partíciók pozíciói és méretei. Így ez utóbbi esetben mindenképpen saját build-et kell készíteni, előtte módosítva a firmware partíció méretét, illetve az ART partíció pozícióját.

Alex

(#15815) fpeter84 válasza yodee_ (#15813) üzenetére


fpeter84
senior tag

ha a gyári flash méretbe bele tudod tolni az usb mass storage támogatást - akár imagebuilder-el is - akkor igazából értelmét veszti a flash upgrade, mert extroot-al is ugyanolyan jól meg lehet oldani a korlátlan szabad hely kérdését onnantól

(#15816) vargalex válasza fpeter84 (#15815) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nyilván 1043nd esetében ez nem probléma, de abban nincs semmi kihívás...

Alex

(#15817) yodee_ válasza fpeter84 (#15815) üzenetére


yodee_
őstag

Mindenképp cserélni szeretném a flasht, mert érdekel a dolog :) Amint megérkezik jelentkezem.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#15818) sonar válasza yodee_ (#15817) üzenetére


sonar
addikt

Azt had kérdezzem meg, hogy milyen IC-t cserélsz milyenre?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#15819) yodee_ válasza sonar (#15818) üzenetére


yodee_
őstag

Gyárilag FL064P1F flash IC van benne és ezt cserélem 25Q128-ra.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#15820) sonar válasza yodee_ (#15819) üzenetére


sonar
addikt

Arra figyeltél, hogy a frekik és a sebességek egyezzenek?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#15821) fpeter84 válasza sonar (#15820) üzenetére


fpeter84
senior tag

szerintem ezek nem hajtják olyan magas frekin az SPI buszt hogy foglalkozni kelljen vele - amire viszont oda kell figyelni, hogy nem csak 3.3V-os flashek léteznek hanem van alatta és felette is élet, szóval pl a W25Q128FW nem jó, csak a W25Q128FV

én is lecseréltem a múltban már pár MR3020, MR3220, MR3420-on valamint HLK-RM04 modulon is a flasht és ramot is nagyobbra - jó móka, de nem veszélytelen, főleg a memória csere - volt olyan ami többé nem éledt fel, valami megsérülhetett melegítés közben...

(#15822) sonar válasza fpeter84 (#15821) üzenetére


sonar
addikt

Cseréltem én már flash-t (egyik blogomban találsz is róla leírást), de tapasztalatból mondom, hogy ha nem egyezik akkor nem biztos, hogy menni fog.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#15823) fpeter84 válasza sonar (#15822) üzenetére


fpeter84
senior tag

Az lehet nem a sebességen múlt, hanem van minden flash-ben lekérdezhető azonosító regiszter, és pl hiába jelent meg az FV után a JV végű winbond flash, bizonyos modulokon nem lehetett használni mert egyszerűen nem volt hajlandó használni a bootloader - a legtöbb akkor ismert azonosítója benne szokott lenni a bootloader kódjában, tehát elég rugalmas, de ami később jelenik meg és új azonosítót kap, azt elutasítja...

Ami router/modul nem indult el a műtét után, annál tudom hogy olyan chip került rá amivel ugyanolyan modellt már építettem át előtte, és hiába tettem vissza a gyárit, onnantól már azzal sem indult

[ Szerkesztve ]

(#15824) sonar válasza fpeter84 (#15823) üzenetére


sonar
addikt

Érdekes amit írsz. Én routereknél akárhányszor tettem vissza a gyári IC-t azzal mindig elindult.
Tudsz vmi konkrét példát is mondani amikor nagyobb sebességű flash IC-t tettél fel és működött?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#15825) fpeter84 válasza sonar (#15824) üzenetére


fpeter84
senior tag

Soha nem néztem a sebességet - stimmeljen a lábszám és a feszültség... Az FV-t mind megette amire csak tettem, a JV-vel asszem már volt ami nem indult el egyszerűen, de FV-vel utána meg igen... Illetve ha jól rémlik a pepe2k féle ar9331 bootloader-t felrakva már azzal is jó lett - de már elég régen játszottam ilyesmivel...

De most elkezdett érdekelni a dolog - megpróbálom kinyomozni hogy milyen órajelen is ketyeg egyik másik vason az SPI busz...

(#15826) fpeter84


fpeter84
senior tag

Ahogy sejtettem, nincsen igazán kicentizve az SPI busz órajele az AR9331 platformon. A max is mindössze 50MHz lenne, de ez az MR3020-as vasamon vissza van véve 33MHz-re:
https://www.openhacks.com/uploadsproductos/ar9331_datasheet.pdf
6.20.2 SPI Control (SPI_CONTROL)
Address: 0x1F000004
...
5:0 CLOCK_DIVIDER    0x8    Specifies the clock divider setting. Actual clock frequency would be (AHB_CLK/((CLOCK_DIVIDER+1)*2)).
root@OpenWrt:~# dmesg | grep -i AHB
[    0.000000] Clocks: CPU:400.000MHz, DDR:400.000MHz, AHB:200.000MHz, Ref:25.000MHz
root@OpenWrt:~# io -r -4 0x1F000004
1f000004:  00000042
Tehát a CLOCK_DIVIDER=2, vagyis AHB 200MHz /((2+1)*2) = 33MHz
A Winbond FV és az említett Spansion FL064P 104MHz-et, a JV pedig 133MHz-et tud hivatalosan csatornánként. Lehet a múltban voltak lassabbak is, de azoknak a mérete valószínűleg olyan kicsi hogy már labdába se rúgnak, illetve a 33MHz-et tuti tudják azok is...

(#15827) sonar válasza fpeter84 (#15826) üzenetére


sonar
addikt

Logikus amit írsz.
Viszont akkor segíts megfejteni, hogy annó sikerrel cseréltem a tp-link 841-ben a 4M-es flash-t 8M-re.
Volt még maradék flash IC-m és kaptam egy újabb reviziós 841-et és az meg se mekkent. Még a régi 841-ről levett gyári IC-vel sem.

Illetve alaplapnál is jártam már 2x-er úgy, hogy ha nem stimmelt minden paraméter akkor a csere után nem működött. (jelszó miatt kellett cserélni egyik esetben, a másik esetben meg hibás flash miatt kellett cserélni az IC-t és a művelet közben letörték a lábát)

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#15828) vargalex válasza sonar (#15827) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Elég, ha az aktuális u-boot-ba nincs befordítva a flash IC azonosító. Akkor nem fog bootolni...

Alex

(#15829) fpeter84 válasza sonar (#15827) üzenetére


fpeter84
senior tag

igen ahogy vargalex is írja, nagy valószínűséggel a revizió váltással más proci, lehet más a gyártó is, amihez új bootloadert fordítottak, amiből meg kispórolták a további flash azonosítókat. 841-ből ahogy elnézem pont elég sokféle volt, még a proci gyártókat is szépen cserélgették az évek során... illetve néha valószínűleg itt is előfordulhat 1-1 hardver inkompatibilitási probléma, hogy elméletben minden paraméter stimmel, de valahogy mégsem jön össze...

(#15830) wigyori válasza vargalex (#15828) üzenetére


wigyori
tag

Egyebkent ha mar nekialltok flash cserevel jatszani, miert nem cserelitek le a bootloadert a pepe2k-felere? Ha me'g nincs is support esetleg a device-hez, amit piszkaltok, relative straight-forward egy uj devicet portolni hozza.

-w-

[ Szerkesztve ]

(#15831) vargalex válasza wigyori (#15830) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Amikor én cseréltem, akkor még nem volt annyira ismert ez az alternatív bootloader....

Alex

(#15832) fpeter84 válasza wigyori (#15830) üzenetére


fpeter84
senior tag

az AR9331-es eszközökhöz ezt használtam miután rátaláltam és jól bevált

(#15833) sonar


sonar
addikt

@fpeter, @vargalex
Kösz a felhomályosítást, ma is tanultam valami újat. Igaz nem tervezek mostanság flash-t cserélni, de jól jöhet még az infó

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#15834) Andris246 válasza fatal` (#15806) üzenetére


Andris246
tag

Hali

Ez alapján csináltam és jó lett :R

Köszi :)

(#15835) Andris246 válasza vargalex (#15807) üzenetére


Andris246
tag

Hali

Sikerült az extroot és utána már minden ment :R

Köszi :)

(#15836) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Sziasztok!

Egy ASUS RT-AC65P-en szeretném a mobilnetet USB tetheringen keresztül megosztani.
A routeren OpenWrt SNAPSHOT r12173-01c8f2e97c van.
Ezen leírás alapján probálok eljárni: [link]
Tudásom kimerült abban, hogy az openwrt-t felvarázsoltam a routerre, így a lenti hibaüzenettel nem nagyon tudok mit kezdeni:
Collected errors:
* satisfy_dependencies_for: Cannot satisfy the following dependencies for kmod-nls-base:
* kernel (= 5.4.72-1-581e3be1bf0df812542bd1683dc1ef03)
* opkg_install_cmd: Cannot install package kmod-nls-base.

Mit csinálok rosszul?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#15837) vargalex válasza Gh0sT (#15836) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Régebbi kernelű snapshot build-et tettél fel, mint amitúl a repo-ban található kernel csomagok függenek.
Alapszabály: snapshot build esetén azonnal telepíteni kell a szükséges kernel csomagokat is, mert lehet, hogy még aznap este újak kerülnek fel.

Alex

(#15838) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

Van egy ilyen routerem, elméletileg működhet DD-WRT-vel (állítólag ez egy Tp-Link router, csak másik kabátban), de nem vagyok benne a témában, szóval a kérdésem az lenne, mi a alapján kell kiválasztani hozzá a megfelelő FW-t?
Azért szeretném frissíteni, mert a WiFi-re nem tud minden eszköz csatlakozni, van egy okoskonnektorom, ami bár látja, de nem kapcsolódik, közben a WiFi más eszközökön stabil.

Köszi a segítséget előre is! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#15839) Gh0sT válasza vargalex (#15837) üzenetére


Gh0sT
addikt

Köszi!
Az általad készített FW van a routeren. Jól gondolom, hogy ha használni szeretném a csomagot, akkor egy frissebb kernel verziós FW-re lenne szükségem? Más megoldás nem létezik ugye? Ha igen, akkor megkérdezhetem, hogy nem készítettél/tervezel készíteni frissebb buildet?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#15840) kiborg


kiborg
aktív tag

Sziasztok!

TP-Link TL-WR1043N/ND v2 routeren OpenWrt Barrier Breaker 14.07 / LuCI Trunk (0.12+svn-r10530) van jelenleg. Ha jól látom, akkor elérhető rá a 19.07.4 -es release.

Megéri feltenni? Hoz valami pluszt?

Üdv Köszi

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#15841) suste válasza kiborg (#15840) üzenetére


suste
veterán

-újabb :)
-sok javítás, akár biztonságiak is (de azért nagy Backdoor eddig sem volt tudtommal)
-NAT gyorsabb egy szoftveres módosítással (továbbra sincs HWNAT, de sokkal nagyobb netet kezel)
-a kernel bonyolódott, növekedett, ezért viszont minden más is lassabb (kivéve NAT :) )

ezek alapján neked kell eldönteni, hogy frissíted-e
főleg a gyorsabb NAT ami miatt váltanak többen szerintem

(#15842) fatal` válasza suste (#15841) üzenetére


fatal`
titán

14-es óta azért rengeteg security patch volt szerinte, mind kernel szinten, de még az SSL libraryben is. Egy 6 éves rendszert mindenképp érdemes frissíteni.

(#15843) suste válasza fatal` (#15842) üzenetére


suste
veterán

Egyáltalán nem biztos, mert mi van ha csak egy belső hálózatban switch+AP+NAS -ként használják?
Ilyen esetben legninkább AA-t tennék fel ;).
De nekem és ismerőseimnek pl több helyen van BB-s rendszer, és köszönik jól vannak....

(#15844) fatal` válasza suste (#15843) üzenetére


fatal`
titán

Nem mondtam, hogy használhatatlan, csak azt, hogy érdemes frissíteni az elavult rendszert. :) Local hálón persze szinte mindegy.

(#15845) kiborg válasza fatal` (#15844) üzenetére


kiborg
aktív tag

Kívülről elérhető,mert munkahelyről SSH-n lépek be mindig, saját netről netezek a cégnél(korlátozások nélkül)
Ezért akkor érdemes frissíteni. (erről még fogok kérdezni)

DIGI 1 Gigabites WAN-t ki tudja használni vagy kevés hozzá a router? (elvileg a WAN port is 1G-s, de hiába, ha a hardver esetleg kevés hozzá)

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#15846) attilav2 válasza kiborg (#15845) üzenetére


attilav2
őstag

Szerintem érdemes frissíteni. Frissítés előtt csinálj resetet és konzolon a sysupgrade -n kapcsolóval frissíts.
Persze ilyen nagy verzió ugrásnál téglázásra is lehet számítani, te döntöd el vállalod e a kockázatot. Nekem Wrt160nl-en a fenti módszerrel sikerült a forkolás előtti uccsó owrt-ről a mostani 19.07.x-re frissíteni, de az linksys, a tied meg tp link, minden megtörténhet, meg az ellenkezője is :DDD
Ha mákod van akkor el fogod érni a ~700mbit-et sw flow offloaddal, a hw flow offloadot ne kapcsold be! Csak MT7621 SoC-n megy, és azon sem hibamentes. A flow offloadot a tűzfal menü alatt tudod kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#15847) kiborg válasza attilav2 (#15846) üzenetére


kiborg
aktív tag

Huh.
A frissítést én openwrt-19.07.4-ath79-generic-tplink_tl-wr1043nd-v2-squashfs-sysupgrade.bin fájl segítségével gondoltam.
Ekkor gondolom minden beállításom eltűnik ?
Ha a sysupgrade -n -el frissítek, akkor a beállítások megmaradnak?

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#15848) fatal` válasza kiborg (#15847) üzenetére


fatal`
titán

Beállítások megtartásával ne frissíts főverziók között, mert rengeteg probléma ütközhetsz.

(#15849) kiborg válasza fatal` (#15848) üzenetére


kiborg
aktív tag

OK.
Akkor hogyan csináljam ? (egyszerű win user vagyok) a routert egy volt kollégám állította be és azóta csak használom.

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#15850) fatal` válasza kiborg (#15849) üzenetére


fatal`
titán

Főverzió frissítésnél sajnos be kell állítani a nulláról újra. Ha nem tudod hogy kell, akkor lehet hogy jobb ha hagyod, ahogy van :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.