Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15901) kutga válasza kutga (#15892) üzenetére


kutga
nagyúr

Végül nem tudtam megnézni. Tegnap volt itt egy áramszünet és azóta az openwrt router nem látja az itthoni wifit. Mindent lát a környéken, csak azt nem. Valami ötlet?

Let the Zone take me if I am.

(#15902) vargalex válasza kutga (#15901) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Más eszközök látják rendesen? Nem állt valami olyan csatornára, ami az OpenWrt wifi-jén beállított country-n nem elérhető?

Alex

(#15903) kutga válasza vargalex (#15902) üzenetére


kutga
nagyúr

Minden más látja rendesen. Hazaérek nekiállok kísérletezni vele, úgy emlékszem a a host router csatorna automatára van állítva, érdemesebb lenne kézzel megadni?

Let the Zone take me if I am.

(#15904) vargalex válasza kutga (#15903) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nézd meg, hogy milyen csatornán van az elsődleges router, illetve milyen country code van beállítva az OpenWrt-n. Majd ezzel vesd össze.

Alex

(#15905) abcde22


abcde22
tag

Sziasztok!

Sehogysem érem el a Tp Link wdr4300 routeremet amin openwrt van és a reset gombja nem működik, firstboot parancssal szoktam resetelni amikor még elértem ssh-val. Mivel sehogysem érem el ezért most serial-lal próbálom elérni de az sem sikerül. Másik működő routremet (amit elérek webes felületen és ssh-val is) sem sikierül serial ttl-lel elérnem. Odáig eljutottam hogy megnyitom a soros port-ot, de nem ír semmit, csak pár karaktert amik olvashatatlanok. Valaki tudna segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#15906) abcde22 válasza abcde22 (#15905) üzenetére


abcde22
tag

Azt hiszem most sikerült:

Aztán nyomtam egy entert és sikerült firstboot-tal resetelni.

[ Szerkesztve ]

(#15907) abcde22 válasza abcde22 (#15906) üzenetére


abcde22
tag

Vagyis sikerült kiadni a firstboot parancsot, de továbbra sem érem el a 192.168.1.1-en a routert.
Most sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#15908) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok! Van, egy TP Link Archer C5 v1.20as routerem. Feltettem hozzá azt az OpenWRT verziót amit írt az oldal, de azóta nincs netem, illetve hiányzik az USB menupont, es nincs benne DDNS sem. Mikor ujraindítom a routert es wifin csatlakozom vab netem kb 10 másodpercre, utána semmi. Ötlet esetleg?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#15909) fatal` válasza cellpeti (#15908) üzenetére


fatal`
titán

DDNS alapból nincs benne, fel kell telepíteni. USB menüpont alatt mire gondolsz? Alapból nincs ilyen menüpont, emlékeim szerint.

Milyen neted van? Gyáriról frissítettél vagy másik OpenWRT verzióról?

(#15910) cellpeti válasza fatal` (#15909) üzenetére


cellpeti
veterán

Szia!
Honnan tudom feltelepíteni a DDNS-t? USB alatt arra gondolok, hogy van a routeren 2db USB port és pl.: gyári FW tudtam médiaszerverként használni az okosTVhez. De itt nincs említés sem az USB-ről.

Inviteles netem van. Gyári FW-ról frissítettem, igen.

Esetleg, ha nem tetszene ez a dolog, tudtok segíteni visszarakni a gyárit? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#15911) fatal` válasza cellpeti (#15910) üzenetére


fatal`
titán

Ha gyáriról frissítettél, akkor a netet be kell állítani. Gondolom VDSL, ezesetben PPPOE-re tedd és kelleni fog a usernév/password.

Csomagot telepíteni a system->software menüponton keresztül tudsz (persze előbb az internet kelleni fog), a Dyndnshez a luci-app-ddns csomagra lesz szükséged. Ha média szerver alatt DLNA-t értesz, akkor valószínűleg a luci-app-minidlna fog kelleni.

A gyári szoftver visszatételéhez szerintem részletes leírás van az OpenWRT oldalán, általában csak a gyári imaget kell forceolva visszaflashelni.

(#15912) vargalex válasza fatal` (#15911) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Még annyi, hogy az USB háttértárhoz kell az usb-storage, a megfelelő filerendszer driver (ext4, ntfs-3g, stb.) és a block-mount is.

Alex

(#15913) fatal` válasza vargalex (#15912) üzenetére


fatal`
titán

Jogos, nem használom, úgyhogy elfelejtettem. :)

Egyébként ezek nincsenek függőségként beállítva a minidlna-nak?

(#15914) vargalex válasza fatal` (#15913) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nincsenek, hiszen nem biztos, hogy a routerre kötött USB HDD-n található a forrás, a filerendszerről nem is beszélve.

Alex

(#15915) cellpeti


cellpeti
veterán

Köszönöm szépen a segítséget :R

Tigris, tigris, csóvafény...

(#15916) cellpeti válasza fatal` (#15911) üzenetére


cellpeti
veterán

Ez a dolog úgy néz ki, hogy van Inviteles net, ahhoz kaptam egy ZTE router modem kombót.
Arra kötöttem egy switchet az alsó szinten egy PC miatt, majd az emeletre kábelt húztam és ebbe a végpontba raktam a TP Link Archer C5 v1.20-ast. Így elvileg nem kell állítanom semmit,vagy? :U AP módba van most a vezetéknélküli beállítás, de nincs netem. Ötlet?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#15917) fatal` válasza cellpeti (#15916) üzenetére


fatal`
titán

Innen két lehetőség van, ha WAN lábba dugtad a routert, és DHCP-n van a wan beállítás, akkor elvileg mennie kellene, csak a routerre dugott eszközök nem fogják elérni a többi gépet a hálózaton.

Ha csak simán switchként bedugtad a LAN portba, akkor pedig valószínűleg az a baj, hogy a ZTE is oszt ip címet és az openwrt is. Ebben az esetben az openwrt-t futtató routernek ugyanabban az ip cím tartományban kell lennie (saját címe), mint a ZTE és le kell tiltani a DHCP szervert.

Nem biztos, hogy jól emlékszem, hogy mi hogy van beállítva alapból, ha valami hülyeséget írtam, akkor a többiek majd javítanak :)

(#15918) cellpeti válasza fatal` (#15917) üzenetére


cellpeti
veterán

Innen két lehetőség van, ha WAN lábba dugtad a routert, és DHCP-n van a wan beállítás, akkor elvileg mennie kellene, csak a routerre dugott eszközök nem fogják elérni a többi gépet a hálózaton.

Igen így van. Azért nem értem. :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#15919) suste válasza cellpeti (#15918) üzenetére


suste
veterán

LAN-LAN kösd össze, LAN ip ua tartomány (fő=192.168.1.1, akkor alrouter=192.168.1.2) és LAN DHCP kikapcs

(#15920) vargalex válasza cellpeti (#15918) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az Inviteles eszköz véletlenül nem ugyan úgy a 192.168.1.x tartományt használja LAN oldalon, mint az OpenWrt? Ha igen, akkor OpenWrt-n a LAN IP-t állítsd át pl. 192.168.2.1-re, mert nem lehet a két tartomány azonos (nem tudja melyik interface-on induljon).

(#15917) fatal`: LAN-LAN összekötve nincs ilyen gond, ugyanis az OpenWrt a DHCP szerver indítása előtt megnézi, hogy az adott interface-on elérhető-e másik DHCP szerver. Ha igen, akkor alap konfiguráció szerint a sajátját nem indítja el.

Alex

(#15921) fatal` válasza vargalex (#15920) üzenetére


fatal`
titán

Ezt nem tudtam, köszi a kiegészítést. :R

(#15922) cellpeti válasza vargalex (#15920) üzenetére


cellpeti
veterán

Köszi, meglesem

Tigris, tigris, csóvafény...

(#15923) kutga válasza vargalex (#15904) üzenetére


kutga
nagyúr

Végre volt egy kis időm ezzel foglalkozni. 11-es csatornára tettem a fő routert, így már az openwrt is látja.

Let the Zone take me if I am.

(#15924) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Van valakinek tapasztalata flash upgrade-el?
Szereztem egy elflashelt TP 941-et, mondom jól felírom, és van olcsón routerem.
Nem :D
Teljesen halott a flash, az olvasóm sem látja. (A router el sem indult korábban, de a switch működik, szóval a SoC valószínűleg jó.)
Spansion FL032P van rajta, helyette tudok feltenni Winbond W25Q64-et. Ezt más már megoldotta, működik vele.
Nekem viszont nem indul, és ugye van annyi nehezítés, hogy semmi nincs meg az eredeti fw-ből. Hogyan tudom úgy felírni a bootloadert, hogy el is induljon?
Megpróbáltam simán a gyári fw-t, meg moddolt U-boot-ot is, de ezekkel annyi a különbség, hogy más LED-ek világítanak miközben nem bootol be :D A kérdés leginkább az, hogy pl. mennyi kellene levágni a gyári fw elejéből, meg ilyesmik... (Elvileg a gyárinak is be kéne bootolnia nagyobb flash-el.)

Köszi minden tippet :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#15925) vargalex válasza hcl (#15924) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Leginkább egy működő router u-boot-ját kellene beírni. De ami a lényeg, hogy módosítsd a MAC címet és a WPS pin-t a gyárira, illetve a flash végére be kell írnod az ART partíciót is (amit egy működő routerből tudsz kinyerni).
Nem néztem, de a gyári firmware tartalmaz u-boot-ot? Ha tartalmaz is, akkor is van az elején egy header, amit le kell vágnod.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#15926) hcl válasza vargalex (#15925) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez a kérdés, hogy mennyit kell levágni :D A gyáriakban elvileg van bootloader.
ART nélkül vajon bebootol? Mert ha már van U-boot, akkor lesz soros is, azon keresztól meg lehet műteni.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#15927) hcl válasza vargalex (#15925) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Illetve, itt találtam módosított U-Boot-ot, azt a flash elejére írva sem működik.

Mutogatni való hater díszpinty

(#15928) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha valakinek van 941v5.1 vagy 841v8 full eeprom dump-ja, azt megköszönném. Még azzal működhet, de sehol nem találok :S
Mondjuk lehet halott az egész, mert a flash nélkül is ugyanazt csinálja.

Mutogatni való hater díszpinty

(#15929) woodworm válasza hcl (#15928) üzenetére


woodworm
veterán

Régen futottam egy gyűjtőoldalba, megpróbálom előkeríteni.

(#15930) hcl válasza woodworm (#15929) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sry, közben elindult. Találtam full 841 dumpot is, de mivel a moddolt U-boot indult el először, maradt az.
Egy setmac után meg is halt. Újraírtam, most jó :D Már az Openwrt is fent van :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#15931) woodworm válasza hcl (#15930) üzenetére


woodworm
veterán

Megtaláltam közben. Hátha kell később valakinek:
Dump gyűjtemény a 4PDA fórumán.

(#15932) hcl válasza woodworm (#15931) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi :R

...visszaépítettem a flasht a routerbe (eddig drótokon lógott, csatlakozóval, így lehetett dugdozni az íróra)
Most természetesen nem indul :W

Mutogatni való hater díszpinty

(#15933) vargalex válasza hcl (#15926) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Látom megoldódott (félig), de azért leírom: ha hexdump-al megnézed a gyári firmware-t, akkor láthatod, hogy az első 200 byte a fejléc, azt le kell vágni. Majd utána van 128 KB-on a bootloader, majd 200 byte-on ismét egy fejléc, aztán a firmware.
A flash-ba beírva 0x1fc00-án (130048-as byte-on) van a MAC cím 6 byte-on, illetve 0x1fe00-án (130560-as byte-on) a WPS PIN 8 byte-on.

Alex

(#15934) hcl válasza vargalex (#15933) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Oje köszi :) A MAC-et vissza tudtam írni a setmac paranccsal, a WPS-t egyenlőre hagytam, gondoltam majd ha jól működik.

Mutogatni való hater díszpinty

(#15935) kutga válasza vargalex (#15904) üzenetére


kutga
nagyúr

Erre az eszközre amúgy melyik a legutolsó openwrt? 18.06.8?

WR841ND v9

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#15936) vargalex válasza kutga (#15935) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Snapshot is van rá, de abban nincs LuCI. Azt nem tudom, hogy a 19.07.4-be belefért-e, most éppen nem érhető el a letöltő oldal.

Alex

(#15937) hcl válasza vargalex (#15933) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Visszahoztam az életbe (felforrasztva nem megy a router, de a flasherhez való adapter board-on bedrótozva működik :D :W )
Hogyan tudok egy működő art-ot beletenni? /dev/mtd4 üres. Gondolom fel tudom írni Openwrt alól, csak hogyan :F , meg mit. Hogyan lehet egy art-ot kiszedni egy gyári fw vagy egy dump-ból?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#15938) wigyori válasza woodworm (#15931) üzenetére


wigyori
tag

Wow, koszi, ezt elrakjuk :)

-w-

(#15939) kutga válasza vargalex (#15936) üzenetére


kutga
nagyúr

Nekem luci kell mindenképpen.

Let the Zone take me if I am.

(#15940) hcl válasza kutga (#15939) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Telepíteni tudsz rá ssh-ról.

Mutogatni való hater díszpinty

(#15941) kutga válasza hcl (#15940) üzenetére


kutga
nagyúr

Ja, azt nem tudtam.

Let the Zone take me if I am.

(#15942) kutga válasza vargalex (#15936) üzenetére


kutga
nagyúr

Hol találom a snapshotot?

Let the Zone take me if I am.

(#15943) hcl válasza kutga (#15942) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

841-re csak 17-est láttam...
https://archive.openwrt.org/releases/17.01.6/targets/ar71xx/generic/
Anyámnál a 841-en már DD van :(

A sajátomat meg nem értem.
Az orosz 841 full dump-pal van wifi. Igaz, teljesen tehénség MAC-ekkel, de felimeri az eszközt.
Erre egy 841 DD vagy Openwrt -t felnyomva, nincs wifi :D
Kiszedtem a 841 dumpból az ART-ort, de nem vagyok benne biztos, hogy jó, illetve hogy hogyan írjam fel egy 941 image-be.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#15944) vargalex válasza kutga (#15942) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Közben megnéztem, mert elérhető lett az oldal. 18.06.8-as az utolsó stable build a 4 MB flash miatt. Snapshot sincs, én a build környezetben néztem.

Alex

(#15945) vargalex válasza hcl (#15937) üzenetére


vargalex
Topikgazda

OpenWrt alatt nem írható az ART partíció (persze készíthető olyan saját build, amiben igen). Az a rádió kalibrációs adatokat tartalmazza, elvileg minden példány esetén egyedi. De én is írtam már 1043ND-be másik routerről (DD-Wrt alatt teleírták csupa 0-val).

Alex

(#15946) hcl válasza vargalex (#15945) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Közben kiegészítettem az előzőt. Erős WTF van :D
Valahol egy másik típushoz láttam olyan ART-ot, amiben +60db van defaultból, ezt külön kiemelte a készítő, hogy túlhúzta a wifit :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#15947) hcl válasza vargalex (#15945) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja... a "gyári" fw-el sincs wifi, csak kiír egy MAC-et, de valójában az SSID-t más eszköz nem látja.
Így azzal az ART-al sem megyek semmire, amit a 841 fw-ből szedtem ki.

...ha valakinek van egy full dumpja 941 v5.1-ről, azt megköszönöm, különben meg ez ennyi volt :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#15948) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

De ha már dump, akkor itt van pár

Mutogatni való hater díszpinty

(#15949) kutga válasza hcl (#15943) üzenetére


kutga
nagyúr

Közben beállítottam ez alapján.

[link]

Let the Zone take me if I am.

(#15950) stopperos válasza kutga (#15935) üzenetére


stopperos
senior tag

Ha kell, akkor tudok küldeni saját fordítású 19.07.3-at:
- IPV6, PPP, opkg
+ muninlite, miniupnp, luci

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.