Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) syler123 válasza syler123 (#8000) üzenetére


syler123
veterán

Mindegy töröltem és újraraktam, most jó :)

[ Szerkesztve ]

(#8002) Headless válasza syler123 (#8000) üzenetére


Headless
őstag

minidlna init scriptjében 1.1.4 alatt volt egy kis hiba ha jól emlékszem, és a stop/restart nem állítja le.

killall minidlna egészen addig míg nincs több minidlna. Majd utána indítsd el.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#8003) hcl válasza vargalex (#7999) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Csomaglistát néztem, abba nm volt bene, amit beleépíttettem... :S
-n az törli a nvramot? Megpróbálom majd (amióta először kérdeztem, azóta rájöttem, hogy erre kivételesen tudok telepíteni, szóval megcsinálok vele pár dolgot, aztán lehet vele játszani, akkor ha már nem, soroson kap új fw-t.

Mutogatni való hater díszpinty

(#8004) vargalex válasza hcl (#8003) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

OpenWrt alatt nincs nvram. A -n kapcsoló nem tart még semmilyen config-ot, cache-elt csomaglistát. Én azért a most feltelepített firmware-ban megnézném file szinten is, hogy ott vannak-e a LuCI file-ok.

Alex

(#8005) syler123 válasza Headless (#8002) üzenetére


syler123
veterán

Köszi, végül újraraktam, de később jó szolgálatot fog tenni :)

Van frissebb verzió? Ha igen, akkor azt miért nem látom?

[ Szerkesztve ]

(#8006) hcl válasza vargalex (#8004) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

OK :)
A file ellenőrzést megejtem :)

Szerk : Nincsenek.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#8007) suste válasza syler123 (#8005) üzenetére


suste
veterán

Ha jol emlekszem, akkor az 1.1.4-2-ben mar javitva van...

(#8008) vargalex válasza hcl (#8006) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Abban egész biztos vagy, hogy az image-ban ott vannak? Tar.gz is keletkezik ilyenkor? Ha igen, abban meg tudod nézni.

Alex

(#8009) hcl válasza vargalex (#8008) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát ha nincsenek, akkor az Image Builder hülyült meg, de megnézem.

Tar.gz nekem nem van, ezek vannak a bin könyvtárban :
md5sums
openwrt-15.05-ar71xx-generic-root.squashfs
openwrt-15.05-ar71xx-generic-root.squashfs-64k
openwrt-15.05-ar71xx-generic-tl-mr3420-v1-squashfs-factory.bin
openwrt-15.05-ar71xx-generic-tl-mr3420-v1-squashfs-sysupgrade.bin
openwrt-15.05-ar71xx-generic-tl-mr3420-v2-squashfs-factory.bin
openwrt-15.05-ar71xx-generic-tl-mr3420-v2-squashfs-sysupgrade.bin
openwrt-15.05-ar71xx-generic-uImage-gzip.bin
openwrt-15.05-ar71xx-generic-uImage-lzma.bin
openwrt-15.05-ar71xx-generic-vmlinux.bin
openwrt-15.05-ar71xx-generic-vmlinux.elf
openwrt-15.05-ar71xx-generic-vmlinux.gz
openwrt-15.05-ar71xx-generic-vmlinux.lzma
openwrt-15.05-ar71xx-generic-vmlinux-lzma.elf
sha256sums

Viszont a build_dir mélyén van egy ar71xx root, amiben tényleg nem szerepel semmilyen Luci-s file (pl.)., csak az a kérdés, hogy azt a könyvtárat mire használja? Abban építi fel az image-t, ha jól gondolom?
A dl alatt ott vannak a csomagok, amiket kijelöltem.

Elég félrevezető, mert eddig minden image build szépen lement, korábban is :W

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#8010) Headless válasza hcl (#8009) üzenetére


Headless
őstag

Szerintem jobban jársz egy rendes forgatással.. Image buildert sosem használtam mondjuk, de szerintem egyáltalán nem nehezebb mint a builder. Leírás ott van openwrt wikiben.

menuconfigban tudod beállítani, hogy készüljön a gyökérről egy tar.gz is.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#8011) hcl válasza Headless (#8010) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem jelenleg elég lenne a builder is, és eddig ment is rendesen.

Mutogatni való hater díszpinty

(#8012) vargalex válasza hcl (#8011) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Pontosan milyen paranccsal csinálod az image-t? Én sem használtam még imagebuilder-t, ezért nem tudom, hogy az hogy viselkedik akkor, ha nem fér el minden csomag az image méretében...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#8013) Blasius válasza Blasius (#7973) üzenetére


Blasius
tag

Volt ez a konfigurációm:

Hotspot------(wifi wps)------Tplink router-----(utp)-----OpenWrt router-----(wifi)-----Kliens(ek)

Tplink is és az OpenWrt router is transzparens (bár az elérhetőség miatt egy-egy ip címet megadtam nekik), a dhcp a Hotspot. A hálózat minden tagja 192.168.1.xxx

OpenWrt router és a Kliens között a kapcsolat letöltéskor sokkal lassabb volt mint a Hotspot--Tplink kapcsolat.

A sebesség-problémát nem sikerült megoldanom. Elég sok beállítási lehetőség van an OpenWrt-n (MTU csomagméret meg ilyenek), ezekkel lehet hogy lehetne kezdeni valamit, de eléggé misztikusak nem is tudom hol kedjem...

Inkább arra gondoltam hogy felcserélem a két routert, így:
Hotspot------(wifi wps)------OpenWrt router-----(utp)-----Tplink router-----(wifi)-----Kliens(ek)

Ezt a receptet követem: https://wiki.openwrt.org/doc/recipes/atheroswds
(a routerem nyílván Atheros vas, egy BTHHV2B egyébként; BB14.07 fut)

Odáig eljutottam hogy a Hotspot-OpenWrt router kapcsolat létrejön. De valamiért a kapcsolat csak a wifi interfészig "jut"; A lanon csatlakoztatott kliensek nem kapnak ipt. A lan interfészen a dhcp ki van kapcsolva, és a hotspotnak kéne osztogatni.

Ebben a konfigurációban mire kell ügyelni a híd beállításoknál? Hogyan tudnám elérni hogy a wifi "legyen a főnök", ne a lan :F ?

[ Szerkesztve ]

Ha ''a'' ram megy dualban ''b'' rammal, és ''c'' ram megy dualban ''b'' rammal, akkor ''a'' ram megy dualban ''c'' rammal?

(#8014) hcl válasza vargalex (#8012) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha nem fér bele, akkor nem építi fel a bin-t, hanem egy rakás egyéb marad utána. A legjobb, hogy nem a végén jelzi, hogy nem csinálta meg, hanem a kimenet vége előtt vagy egy képernyőnyivel van egy "image too big" üzenet :D
De amúgy nekem bejön, egyszerű, gyors.

A parancssor make image PROFILE=TLMR3420 packages="kmod-usb-core kmod-usb2 kmod-fs-ext4 kmod-usb-storage kmod-usb-storage-extras kmod-usb-ohci kmod-usb-uhci block-mount luci-base lua libubus liblua libuci-lua libubus-lua rpcd luci-mod-admin-full uhttpd -kmod-ppp -kmod-pppoe -kmod-pppox -ppp-mod-pppoe"
A libua és egyéb helyett volt már, amiben simán csak luci volt beírva, elvileg az rántja magával a függőségeit is, ezt lekezeli a builder.

@Blasius : Kétszer továbbosztod a wifit, azért ot már eléggé tud csökkenni a sávszél... nem ezzel van a baj?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#8015) Blasius válasza hcl (#8014) üzenetére


Blasius
tag

Hotspot------(wifi wps)------Tplink_router-----(wifi)-----Kliens(ek)

Ebben a konfigurációban valóban dupla adatforgalom lenne tehát a sávszél effektíve feleződik.

(Kliens->Router->Hotspot; ez kétszer annyi mint a szimpla Kliens->Hotspot)

Hotspot------(wifiwps)------Tplink_router-----(utp)-----OpenWrt_router-----(wifi)-----Kliens(ek)

Itt egyszer valóban továbbosztom: Hotspot------(wifi wps)------Tplink_router
De utána kábeles kapcsolat van: Tplink_router-----(utp)-----OpenWrt_router
És egy új wifi: OpenWrt_router-----(wifi)-----Kliens(ek)

Szerintem itt nincs még egy feleződés. Miért lenne a Hotspot--Tplink_router vonalon dupla adatforgalom :F ?

[ Szerkesztve ]

Ha ''a'' ram megy dualban ''b'' rammal, és ''c'' ram megy dualban ''b'' rammal, akkor ''a'' ram megy dualban ''c'' rammal?

(#8016) hcl válasza Blasius (#8015) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, az utp elkerülte a figylemem.
A wds amúgy mindig lassulással jár, mert az egyik sávot fenntartja a wds forgalomnak.

Mutogatni való hater díszpinty

(#8017) scream


scream
veterán

Hali!

A következő sor mit jelenthet, mit tudok ellene tenni (mit is takar, védelem, elhárítás, ellenőrzés, hogy még fent áll-e) a rendszernaplóból?

"Jan 24 09:26:18 OpenWrt daemon.warn dnsmasq[2639]: possible DNS-rebind attack detected: 13490031-0-2051442257-4240031758.ns.122-70-134-81-ns.dns-spider.ffdns.net"

(#8018) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, nagy nehézségek árán sikerült felraknom egy hame mpr a1 klónra egy, az oroszok által készített BB-t, ami az of modems and men oldalról származó fw lite verziója.

Ő lenne az:

Alapvetően arra vettem, hogy a céges telenor mobilnetet stickről tudjam wifivel megosztani a többieknek, amikor nem az irodában vagyunk. A gyári kínai fw egy hulladék volt és nem működött olyan stickekkel, amin pin kód volt (a cégs sticken van és nem kapcsolhatom ki), de legalább a pin nélküli stickeken kb azonnal létrejött a net kapcsolat és már szórta is, elég volt 3 dolgot beállítani az apn beállításoknál (apn net, CHAP, *99# tárcsázási szám).

A BB-vel viszont nem tudom megfelelően beállítani.
A stick zölden világít, szóval felőle minden rendben, csak csatlakozni nem tud a hálózathoz, illetve a modem beállításoknál hiába törlöm a benne lévő azonosítót és jelszót, azok mindig visszajönnek (eleve nem én írtam bele, mert elvileg nem is kell a sikeres csatlakozáshoz):

Hogyan kéne vajon beállítanom?

Itt vannak a képek a beállításokról:

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#8019) energiezolee


energiezolee
aktív tag

Sziasztok!

2 hete volt egy ilyen segítség kérésem: LINK

Kaptam is választ: LINK

Amihez kaptam további javítást, kiegészítést: LINK

Itt elvesztettem a fonalat! :P

Szóval...

Az eddigi lépéseim pontosan:

1.
Felraktam a wdr4300 suste statset mentését: innen.

2.
putty-ban, SSH-n kiadtam a WDR4300-nak ezeket a parancsokat:
/www/cgi-bin/termo_meter
#!/bin/sh
eval temp="${QUERY_STRING}"
cat <<__EOF__
Content-type: text/html

<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<META HTTP-EQUIV="CACHE-CONTROL" CONTENT="NO-CACHE">
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html" charset="ISO8859-2">
</head><body>
<form id=form0 action="termo_meter" method=get>
<input name=temp value=$temp>
</form>
</body></html>
__EOF__
if [ "$temp" ];then
dbl=/mnt/STATS/temp
mkdir -p "$dbl"
fn="$dbl/$(date +%F).db"
echo "'$(date +"%R")',$temp" >>$fn
fi

Az első sorba beraktam vargalex módosítását, de nem vagyok benne biztos, hogy jól illesztettem be!

3.
Ismét WDR300-nak putty-ba ssh-n:
/etc/config/cstat_temp
dbl='/mnt/STATS/temp'
header="'Temperature'"
y_axis='Temperature [°C]'
g_footer(){}
data(){}
prlo(){}
type='Area'
zoom='//explorer'
trendline='//trendlines'
info=''

4.
A5-V11-be beléptem LuCI-n és beírtam a képen látható parancsot:

Gondolom sok helyen rosszul írtam, csináltam valamit (pl.: szerintem az időzítés értékét is rosszul adtam meg), így kérek, ha van rá lehetőség egy összesített szájbarágós, javított leírást.

Tudom sok velem a baj, de nagyon nem vágom a linux programozást, úgyhogy bocsánat!

Nagyon köszönöm a segítséget előre is!!!

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#8020) Headless válasza energiezolee (#8019) üzenetére


Headless
őstag

Fincsi :D Alex módosítását most hagyjuk az egy félregépelésből indult ki. Mert a meghívásba nem írtam be a váltózó nevet másodjára.

Azért írtam elérési útvonalat mindegyik elé, hogy azt abba a fájlba másold. Legegyszerűbb WINSCP-vel létrehozni a fájlokat és futtatási jogot is adni neki.

Fájlnév: /www/cgi-bin/termo_meter
Tartalom:

#!/bin/sh
eval ${QUERY_STRING}
cat <<__EOF__
Content-type: text/html

<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<META HTTP-EQUIV="CACHE-CONTROL" CONTENT="NO-CACHE">
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html" charset="ISO8859-2">
</head><body>
<form id=form0 action="termo_meter" method=get>
<input name=temp value=$temp><button type=submit>Send</button>
</form>
</body></html>
__EOF__
if [ "$temp" ];then
dbl=/mnt/STATS/temp
mkdir -p "$dbl"
fn="$dbl/$(date +%F).db"
echo "'$(date +"%R")',$temp" >>$fn
fi

Fájlnév: /etc/config/cstat_temp
Tartalom:
dbl='/mnt/STATS/temp'
header="'Temperature'"
y_axis='Temperature [°C]'
g_footer(){}
data(){}
prlo(){}
type='Area'
zoom='//explorer'
trendline='//trendlines'
info=''

Innentől az A5-V11 az a cron bejegyzés egyenesen rossz. Gondolom óránként akartad, akkor így, viszont azt hogy honnan veszed a temp értékét, még mindig neked kell megoldanod... ott egy parancsot kell beirnod a két zárójel közé.
0 * * * * temp=$(hőmérséklet kinyerése, neked kell megoldanod);wget -O - "http://192.168.1.1/cgi-bin/termo_meter?temp=$temp"

Csakhogy teszteljük a wdr beállítását, nyisd meg böngészőben a fájlt, és ha ott hozzáadsz egy elemet, akkor annak megkell jelennie a grafikonon...
valahogy így kell megnyitnod.
192.168.1.1/cgi-bin/termo_meter

Egyetlen input-nak meg egy send gombnak kell lennie. írj be egy számot és nyomj rá a küldésre. Ebben a pillanatban a statisztika lekérő oldalon megkell, hogy jelenjen az, amit beírtál. Ha ez működik, akkor kezdjünk el a crontabbal való meghíváson gondolkozni.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#8021) Zirowe válasza Zirowe (#8018) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Közben tárgytalan lett, mert elflasheltem, recoveryből meg nem válaszol. ;]
Na mindegy, várok míg megjön az uartom hozzá.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#8022) energiezolee válasza Headless (#8020) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Mikor WinSCP-vel a 22-es porton belépek nem történik semmi ! Elvileg bejelentkezik, de azonnal visszadob a Winscp főablakába (1. kép) !
Ha meg 21-es porton jelentkezek be, az ugyan működik, azonban nem engedi a file-t létrehozni (2. kép) !

1.
2.

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#8023) Headless válasza energiezolee (#8022) üzenetére


Headless
őstag

Hát ebben alex tud jobban segíteni, az ő buildje, de elég furcsa, hogy SSH-n be tudsz lépni és SCP-n nem? ugyanazt használja mind a kettő, FTP-n nem csak olvasási jogod van vagy chroot read-only?. De mindegy csináltam belőle neked futtatandót.

cat <<'EOF' >/www/cgi-bin/termo_meter
#!/bin/sh
eval ${QUERY_STRING}
cat <<__EOF__
Content-type: text/html

<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<META HTTP-EQUIV="CACHE-CONTROL" CONTENT="NO-CACHE">
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html" charset="ISO8859-2">
</head><body>
<form id=form0 action="termo_meter" method=get>
<input name=temp value=$temp><button type=submit>Send</button>
</form>
</body></html>
__EOF__
if [ "$temp" ];then
dbl=/mnt/STATS/temp
mkdir -p "$dbl"
fn="$dbl/$(date +%F).db"
echo "'$(date +"%R")',$temp" >>$fn
fi
EOF
chmod +x /www/cgi-bin/termo_meter
cat <<'EOF' >/etc/config/cstat_temp
dbl='/mnt/STATS/temp'
header="'Temperature'"
y_axis='Temperature [°C]'
g_footer(){}
data(){}
prlo(){}
type='Area'
zoom='//explorer'
trendline='//trendlines'
info=''
EOF

csak copy+jobbklikk puttyon.
és a böngészőben rögtön el kell, hogy érd. a router_ip/cgi-bin/termo_meter oldalt, küldj el pár random számot csak letesztelni, hogy működik-e.. Itt pedig a statisztika lesz. router_ip:9092

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#8024) energiezolee válasza Headless (#8023) üzenetére


energiezolee
aktív tag

A parancs lefutattásu után a router_ip/cgi-bin/termo_meter oldalt elérem, azonban az router_ip:9092 oldal nem elérhető! :(
Viszont létrejött az mnt-n a STATS/temp és ebben benne vannak az elküldött teszt értékek. TC-el néztem...

Szerkeztve: az egyik fi parancsot if-nek ( if [ "$temp" ];then ) írtad, gondolom ez a baj.. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#8025) energiezolee


energiezolee
aktív tag

Bocs, tévedtem nem az volt a baj, úgyhogy nem írtad el!

Üdv : Energie Zolee

(#8026) Headless válasza energiezolee (#8024) üzenetére


Headless
őstag

Ne írjál semmit át a parancsban, addig, amíg nem tudod mit csinál.A kód 100%-ban helyes.
a "fi" az "if" lezáró eleme. Az, hogy a 9092-őt nem éred, el az annak a hibája, hogy nem raktad fel suste mentését... vagy nem jót raktál fel, vagy nemes egyszerűséggel nincs elindítva az uhttpd másodpéldánya.

/etc/init.d/uhttpd_suste start

/www_suste/cgi-bin mappa létezik és ha igen milyen fájlok vannak?

A statisztika fogadó oldal tökéletesen műkdöik, ha a /mnt/STATS/temp mappában látod az adatbázist.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#8027) energiezolee válasza Headless (#8026) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Mint írtam, a mentést felraktam! Hogy jót raktam-e fel, azt nem tudom, de ez volt az: statset-2016-01-20.tar.gz

A /www_suste/cgi-bin mappában ezek vannak: bin mappa; acces_denied; links.cgi; stats.cgi és statset.cgi.
A /etc/init.d/uhttpd_suste start parancsot kiadva, továbbra sem tölt be a http://192.168.1.1:9092/cgi-bin/stats.cgi oldal! :(

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#8028) Headless válasza energiezolee (#8027) üzenetére


Headless
őstag

Ránézhetnék? egyszerűbb/gyorsabb lenne. Írj pü-t.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#8029) The DJ


The DJ
addikt

Megint a saját dolgom nehezítem, kellene egy kis segítség, mert összekavarodtam.

Adott volt egy Asus RT-N 56U router, emellé került egy Xiaomi Mini AC router, amire felkerült az OpenWRT/Pandorabox.

A jelenlegi felállás a következő:

- Az Asus intézi a PPPoE betárcsázást, de kikapcsoltam a Wifi rádiót, tehát vezeték nélküli jelet nem szolgáltat
- A Xiaomi Minit összekötöttem az Asussal, mégpedig úgy, hogy az Asus egyik szabad LAN portjából átvezettem egy UTP kábelt a Xiaomi WAN portjába

Az eredmény: Van net, gyors, az AC-s laptopom száguld, mindennel elégedett vagyok, csak az a fránya DLNA nem működik mióta bekötöttem a Xiaomit. Van egy LG okostévém és eddig a laptopomon található filmeket Serviio segítségével szépen tudtam streamelni rá. A TV bemeneti menüjében megjelent a Serviio, semmi dolgom se volt, csak megnyitni a sorozatot/filmet. Most viszont nem tudom életre kelteni. A Serviio látja a TV-t, de a TV nem látja a Serviiot és fogalmam sincs mi lehet a gond.

A TV wifin csatlakozik a netre és net is van, tehát a konfiguráció működőképesnek tűnik, csak a DLNA nem megy, azaz a Serviio nem működik, ez pedig roppant zavaró.

Az lehet a gond, hogy a Xiaomi más tartományból oszt IP címeket? Vagy nem is kellene mind a két routeren futni a DHCP-nek? Vagy nem is a WAN-ba kellett volna kötnöm az Asust? Vagy az egész konfigurációm rossz?

Az Asus jelenleg 192.168.1.1-en érhető el, a Xiaomi pedig 10.0.0.1-en. A Xiaomi kap IP-t az Asustól, ez jelenleg 192.168.1.170. A Wifin csatlakozó eszközök pedig a 10.0.0.x tartományból kapnak IP-t, a laptopom jelenleg 10.0.0.249. Érzésem szerint ez így nem lesz jó, de fogalmam sincs mit állítsak át és hol.

Tudna valaki segíteni?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#8030) suste válasza The DJ (#8029) üzenetére


suste
veterán

jól gondolod, a dlna azonos hálózaton működik
dugd át a xiaomiban az egyik LAN-ba a kábelt, adjál a LAN interfésznek az asus tarrtományából ip-t, és a LAN oldali DHCP tiltsd le
az asuson nem kell csinánod semmit, de a pc-t jobb ha újraindítod
ha már egy tartományban lesz a tv-pc, akkor menni fog a DLNA is

(egyébként ha már ilyen routereid vannak, akor én biztos hogy nem a PC-ről nyomatnám a médiákat)

(#8031) The DJ válasza suste (#8030) üzenetére


The DJ
addikt

Köszönöm, félsiker :R

Átdugtam a LAN-ba a kábelt, kikapcsoltam az oda tartozó DHCP-t, adtam meg egy IP-t az Asus tartományából, átjárónak beállítottam a 192.168.1.1-et, újraindítottam a laptopot, a Serviio rögtön megtalálta a TV-t és a TV is látja a laptopot, net is van. Eddig tökéletes.

Már csak az a gond, hogy nem tudom elérni a Xiaomit. A 192.168.1.1 behozza az Asus belépését, a Xiaominak beállított 192.168.1.147 statikus IP nem nyit meg semmit, a korábbi https://openwrt pedig szintén nem nyílik meg. Kizártam magam? Mit hagytam ki?

MOD: Most pakoltam össze egy NAS-t itthonra, arról fog menni a DLNA hamarosan. HP Microserver N40L 4GB rammal, 4x2TB HDD-vel RAID5-ben, mindezt az XPEnology vezérli. Már csak be kell rendesen állítani, csak nem akartam addig nekiugrani amíg a routerekkel nem végeztem.

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#8032) woodworm válasza The DJ (#8031) üzenetére


woodworm
veterán

A másik topikban azt írtad, nem megy a dlna a gyári fw-n, most meg azt, hogy nem is a routert akarod használni szervernek. Akkor most a switch/AP üzemmód miatt raktál rá openwrt-t?

(#8033) hcl válasza vargalex (#8012) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Hogy ez nekem eddig nem tűnt fel!
Most tudtam végre foglalkozni a "nem upgradelhető" routerrel.
Bejelentkezek, /dev/sda , sda1, sda2 megvan (particionált SD kártya). Mountoljuk. Read-only file system.
Nem failsafe-be bootol, de read-only a filerendszer...
Nem lehet, hogy ettől nem csinál semmit a sysupgrade?

Nem sok értelmeset találok Google-al, de pl. a mount_root hatására sem lesz jobb semmi (mondjuk ugye nem failsafe-ben van, szóval annak nem is biztos, hogy kéne működnie).

Aha, megvan mi baja : tele az eszköz :D Jajdejó. Akkor hamarosan meg kell ismerkednem a failsafe móddal... :D De elég fura, hogy a sysupgrade nem közli, és még a fw-t is fel tudtam másolni korábban...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#8034) Headless válasza hcl (#8033) üzenetére


Headless
őstag

Flashelj mtd-vel írtuk múltkor már, ha úgyis van kábeled, legfeljebb éleszted. openwrt alatt ha az nem úgy van forgatva, és alapból nem úgy, akkor bootloadert csak olvasható, úgyhogy nagy kárt nem tudsz tenni. Írtad nyuszi vagy mtd-hez. bootloaderben élesztéshez nem?

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#8035) hcl válasza hcl (#8033) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az is megvan, miért lehet felmásolni... :)

@Headless : Az lesz, csak az idő és macera. Ki akartam próbálni pár dolgot, amihez csak USB és extroot kellene, de így nem fogom :D
Illetve a flashelést otthonról kell, mert melóhelyről lógok az otthoni gépemen, és arról a routeren -> megflashelem csak úgy, akkor meghülyül az otthoni háló.

Most azt próbáltam, hogy benyomom a swapot (ez működik) de csomagokat leszedni így sem tud. :(

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#8036) suste válasza hcl (#8033) üzenetére


suste
veterán

az fw felmásolást a RAM-ba végezted, a router szoftverének tárhelye más....

(#8037) hcl válasza suste (#8036) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azaz :) Közben leesett.

És lehet, hogy megoldás :

mount -o remount,rw /
és sysupgrade

és megcsinálja, azaz eddig úgy tűnik.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#8038) hcl válasza hcl (#8037) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Csak úgy tűnt. Visszaáll a pluszban telepített csomagok nélküli állapotra :) De ez már valami.

Mutogatni való hater díszpinty

(#8039) The DJ válasza woodworm (#8032) üzenetére


The DJ
addikt

Régi angol verziós FW-vel érkezett a Xiaomi router, mindenképp szerettem volna lecserélni valami normális (általam is érthető és okos) FW-re, ezért választottam az OpenWRT/Pandoraboxot. Meg elvileg itt már a wifi is ugyanolyan erős, mint a gyári FW mellett. Azért szívtam vele rendesen, felment szépen az Openwrt, de minden újraindítással elfelejtette az összes beállítást és a log is tele volt jjfs2 hibaüzenetekkel. Eltelt 1 óra mire rájöttem, hogy formázni kell a rootfs_data partíciót, azóta tökéletesen üzemel.

Viszont továbbra se tudom mi a gond a fenti konfigurációval és miért nem érem el a routert ha fix IP-t adok a LAN-nak és kikapcsolom a DHCP-t. Vagy ebben az esetben nem kell megadnom átjárót? Ha valaki tudna segíteni, akkor azért nagyon hálás lennék. Nem kizárt, hogy megint én rontottam el valamit.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#8040) The DJ válasza The DJ (#8039) üzenetére


The DJ
addikt

Hülye vagyok, nem láttam a fától az erdőt :)

SSH-n beléptem a Xiaomiba és átírtam az uhttpd configban az IP-t, mivel fix IP-t kapott (192.168.1.2) és már nem 10.0.0.1-en kellett hallgatóznia. Utána mentettem, újraindítottam az uhttpd-t és máris életre kelt a webes felület is.

Tökéletes minden jelenleg, jöhet a NAS beállítása.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#8041) vargalex válasza hcl (#8038) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Squashfs filerendszert nem tudsz rw módban csatolni. Bár, most nem teljesen világos, mert az előző hozzászólásban sda1-ről írtál. Ha az a helyzet, hogy az sda1 fel van mountolva pivot-root-ként (ha jól tippelek), akkor a sysupgrade után (-n kapcsoló nélkül, azaz a beállítások megtartásával) ne is számíts arra, hogy az új firmware-ba bekerülő csomagok megjelenjenek, hiszen azok nincsenek a külső eszközön, amit a kernel betöltése után rögtön fel is csatol a rendszer a /-be. Azon pedig ugye nincsenek ezek a csomagok. Boot-olj külső eszköz nélkül és csináld meg újra az extroot-ot (azaz a teljes / tartalmát másold a külső partícióra egy formázás után, ahogy a wiki-ben le van írva).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#8042) Blyan


Blyan
félisten

Helló urak!

Openwrt LuCI, böngészőn keresztüli (windows alatt ) beállításon hogyan tudnék egy tetszőleges portot megnyitni?

Meg NAT-PMP és UPnP engedélyezését is szeretném megtudni.
Tud valaki segíteni ezügyben?

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#8043) hcl válasza vargalex (#8041) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, ez félreérthető volt.
Ha megvan az sda, akkor megy az USB, csak ennyi.
Azóta már rátoltam egy mtd-s firmware-t, csak ugye miután azzal 192.168.1.1 -re áll be az IP, mert nem tartja meg a beállításokat, többet nem értem el (ugye az éles routerem címe is ez).
Valószínű holnap este, vagy hétvégén tudom áttenni másik IP-re, és amikor tudom, utána folytatni a nyúzását...
De remélem ezt az upgrade visszautasítós hülyeségét abbahagyja.

Mutogatni való hater díszpinty

(#8044) vargalex válasza hcl (#8043) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha a files/etc/config-ba betetted volna a network config-odat build előtt, akkor az elkészült firmware-ban már a neked kellő IP lett volna és nem a default 192.168.1.1.

Alex

(#8045) hcl válasza vargalex (#8044) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen :) Lustaság = szívás :D
Gondoltam este lesz annyi időm, hogy külön gépről bemegyek rá, és beállítsam, de nem volt... De mindegy, mert most melóban sem lesz arra, hogy távolról nyúzzam. Az otthoni hálónak meg nem volt baja, a router elvileg túlélte, legalábbis úgy néz ki, bebootolt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#8046) Headless válasza vargalex (#8044) üzenetére


Headless
őstag

Nem tudom hogy image builder esetében van-e "files" mappa lehetőség.

Szerk: van

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#8047) hcl válasza Headless (#8046) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Van, csak nem akartam vele szórakozni, és természetsen érdemes lett volna :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#8048) vargalex válasza hcl (#8047) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Vagy az otthoni hálózatot kell más tartományban üzemeltetni. Én is így teszek, mert elég sokan hoznak hozzám routereket (javítani), amik eddig kivétel nélkül default IP-vel mentek (192.168.0.1, vagy 192.168.1.1).

Alex

(#8049) hcl válasza vargalex (#8048) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, ez is jó ötlet, de nálam elég ritka, hogy más router is bekerül... :) Mostanában volt pár, de az elmúlt 5 évben nem sok fordult elő.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#8050) Headless válasza hcl (#8049) üzenetére


Headless
őstag

VPN is elég indok a más tartományra.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.