Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) gogi007 válasza suste (#7000) üzenetére


gogi007
csendes tag

A wan résznél nem egyezik meg az ip a publiccal, de azt hittem hogy ez csak az alap vlan beállitásnak köszönhető. De ez azt jelenti hogy ennél az internet szolgáltatónál nem tudom össze hozni a ddns-t ?

(#7002) suste válasza gogi007 (#7001) üzenetére


suste
veterán

jól gondolod
vannak szolgáltatók, akik ingyenesen adnak nyilvános IP-t, ha kérsz tőlük, de vannak akik csak pénzért....

vagy csinálsz vpn kapcsolatot visszafelé, de azért elég macera...

[ Szerkesztve ]

(#7003) gogi007 válasza suste (#7002) üzenetére


gogi007
csendes tag

Hát köszöntem legalább már ezt is tudom.

(#7004) gogi007 válasza suste (#7002) üzenetére


gogi007
csendes tag

A munkaállomáshoz 1 db (dinamikusan változó) publikus IP címet biztosítunk... Ezt írja a szolgáltatóm ami alapnak számít, szóval jogosan reklamálnék?

(#7005) suste válasza gogi007 (#7004) üzenetére


suste
veterán

ez akkor reklamálható
úgy hallottam hogy a t-home is sok helyen már NAT-olt ip-ket ad, és persze sok kliens észre sem veszi, mert csak webezik...

(#7006) pivi.l


pivi.l
tag

Sziasztok.
Megjelent a Chaos Calmer 15.05

(#7007) vargacs0909


vargacs0909
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy TP Link wr842nd v2. Most először próbálkozom az openwrt-vel (suste/HeadLess@OpenWrt@0.7 Barrier Breaker 14.07), vagyis nem vagyok ász :)

Rendben felraktam, viszont a wifi beállítással megakadtam. A kliensek (android) látják a wifit, rendben csatlakoznak (mármint a jelszón túljutnak), viszont ott megakad a folyamat, hogy nem kapnak ip címet. Csak várnak és várnak és várnak...

Az áttekintés/állapot ablakban megjelennek mint kapcsolódó kliensek... MAC szűrés (még) nincs. Nézegettem a dhcp fület, de nem találtam - számomra - bármit is mondó beállítást...

Mit csinálok rosszul?

(#7008) Archttila válasza pivi.l (#7006) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

:R

remélem nem lesz gond :) (1043ND v2)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#7009) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Ne haragudjatok, de mobilról vagyok, és kicsit kényelmetlen lenne most keresgélni, ezért direktbe kérdezem. Ha valaki tud segíteni azt megköszönöm. Ha túl szemtelen a kérdés így, akkor elnézést. :/

Szóval Tp link tl wr 740n router open wrt fw-vel. És fogalmam sincs miért nincs wifi, és hogy hol keressem a hibát?
Network, wifi alatt szerintem mindent jól állítottam be. Fogalmam sincs mi lehet? Amúgy tomatot hasznalok, ha van valami összefüggés esetleg a kettő között. :R

[ Szerkesztve ]

(#7010) suste válasza vargacs0909 (#7007) üzenetére


suste
veterán

miket állítottál el a wifinél?
próbáltad többféle csatornán, 20/40mhz?
SSID micsoda? van benne extra karakter?
semilyen wifis eszköz nem megy? laptop?
jó lenne kipróbálni teljes alapbeállításon, csak simán engedélyezni jelszó nélkül, hogy úgy megy-e

(#7009) z123456789
nem értem a kérdést:(
most akkor openwrt vagy tomato?
ha openwrt, akkor pontosan mit látsz a wifi fülön a luciban?

[ Szerkesztve ]

(#7011) vargalex válasza vargacs0909 (#7007) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A wifi beállításoknál válaszd ki, hogy a LAN hálózathoz tartozik, ha nem úgy lenne.

Alex

(#7012) z123456789 válasza suste (#7010) üzenetére


z123456789
addikt

Elnézést.
Ez egy barátom routere amin open wrt van, amit nem ismerek. Sosem használtam.
(Én itthon tomato-t használok.)

Elhoztam a routert, most itthon próbálom megoldani. De így sem tudom hogy mire kéne rákeresnem.
Ezt látom.

(#7013) suste válasza z123456789 (#7012) üzenetére


suste
veterán

és nem látnak a wifis eszközök ilyen Ancsa hálózatot?

(#7014) vargacs0909 válasza suste (#7010) üzenetére


vargacs0909
csendes tag

Default beállításokkal kezdtem eredménytelenül. 20/40mhz próba sikertelen. Android eszközök, illetve okostv nem megy, laptop nincs. Levettem a titkosítást, jelszó, mac szűrés nincs.

A logban ezt látom:

A kapcsolódó kliensnél látszik a csatlakozási próbálkozás, csak éppen nem jön össze...

[ Szerkesztve ]

(#7015) suste válasza vargacs0909 (#7014) üzenetére


suste
veterán

Miert raktad a WAN interfeszre is a wifit :Y ?
Csak a LAN legyen bepipalva!

(#7016) vargacs0909 válasza suste (#7015) üzenetére


vargacs0909
csendes tag

Mert béna vagyok (és ezt a verziót nem próbáltam) :W

Köszönöm, így már működik :R

(#7017) z123456789 válasza suste (#7013) üzenetére


z123456789
addikt

De látnak, de miután rácsatlakozom, az "IP cím lekérésén" kívül nem történik semmi. :(

[ Szerkesztve ]

(#7018) suste válasza vargacs0909 (#7016) üzenetére


suste
veterán

ezért nem kéne össze vissza állitgatni elsőnek, hanem kipróbálni először alapbeállítással
ugyanis alapból csak a LAN-on volt:)

(#7017) z123456789
neked is egy factory resetet és alapbeállításon engedélyezést ajánlanék, meglátjuk úgy megy-e....

[ Szerkesztve ]

(#7019) z123456789 válasza suste (#7018) üzenetére


z123456789
addikt

Fúúú :F
És azt hogyan? (Youtube, és itteni keresőben nem találtam a megoldást, googleban meg csak angolt találtam. Annyira nem értek hozzá hogy sikerült volna az alapján. :S )

(#7020) Headless válasza z123456789 (#7019) üzenetére


Headless
őstag

Azért annyira nincs eldugva az...
Ha körbenézel a LuCI-ban akkor meg kell találnod.. Rendszer -> mentés firmware flash -> gyári beállítások visszaállítása...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#7021) yodee_


yodee_
őstag

Üdv mindenki!

Olyan gondom lenne egy D-link DIR-825-el, hogy ha beállítom a dinamikus dns-t akkor szépen dolgozik az első restartig. A beállítások megmaradnak, de nem frissít. Ha bemegyek a Luci->Rendszer->Rendszerindításba és rányomok a ddns-nél az újraindításra akkor utána azonnal frissít és teszi a dolgát a következő rebootig. Van valakinek ötlete mi lehet a gond? Érdekesség még hogy az egyik led-trigger is így viselkedik...

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#7022) tmp0124


tmp0124
tag

Egy WL500gP-re bíznám néhány torrent seedelését, mivel kevesebb a szabadidőm, így kevesebbet megy a gépem is. Odáig még elmerültem szakmailag a dologban, amíg a rajta lévő 2012-es oleg firmware-re rávarázsoltam az entware-t.
Aztán megörültem a rutorrent-easy-install csomagnak, rábíztam magam, működik is szinte minden. De boot után a ruTorrent RSS pluginja nyilván nem indul el, amíg meg nem nyitom a webes felületet. Az ITT leírtak alapján próbálnám ezt orvosolni, a /opt/etc/rtorrent/rtorrent.conf fájlba ezt írtam:
execute ={sh,-c,/opt/bin/php-fcgi
/opt/share/www/rutorrent/php/initplugins.php &}

De nem megy. Addig jutottam a hibakeresésben, hogy egy execute = {logger,teszszoveg} paraméter hatására boot után megjelenik a logban egy sor, tehát valószínűleg jó config fájlba írtam, de hogy elindul-e az RSS pluginom vagy más a gond, arról már ötletem sincs. A webes felület megnyitása utáni következő frissítéskor viszont szépen elindul az RSS új torrentjeinek letöltése. Mi lehet a gond? Mit kellene még tesztelnem?

[ Szerkesztve ]

(#7023) sesomaru1989


sesomaru1989
aktív tag

Sziasztok. Tudnatok segiteni. Szuksegem lenne Tp-link wdr4300 ashoz a gyari oprendszerre. Amit letolottem a hivatalos oldalrl, abbol nem tud felbootolni, azt irja hibas a feltoltott image fajl. Eltudna valaki kuldeni nekem a megfelelot. Verzioszama 1.6

Elore is koszonom.

[ Szerkesztve ]

(#7024) pchris válasza sesomaru1989 (#7023) üzenetére


pchris
tag

Webrevert
Leírás

Hogy pontosan milyen verzió azt nem tudom, de frissíteni biztosan lehet a gyári firmwerek újabb verzióival.

Köszönd suste-nek (vagy -nak?)!

[ Szerkesztve ]

(#7025) alfiboy


alfiboy
aktív tag

Sziasztok!

Egy ismerősnek próbálnék segíteni, de elakadtunk. Adott egy TL-WDR3600 és
suste-OpenWRT-0.7-tl-wdr3600-v1-squashfs-sysupgrade.bin
Minden rendben, de ezt kapja mikor elszeretné indítani a P910ND-t.
" A p910nd használata előtt szükséges az USB (kmod-usb-printer), vagy párhuzamos (kmod-lp) portokat támogató csomagok telepítése."
Mi itt a gond? Hogyan kellene ezt konfigolni, hogyan kellene hozzáadni a nyomtatót?

Köszi.

...

(#7026) suste válasza alfiboy (#7025) üzenetére


suste
veterán

ez az üzenet szerintem a luci/szolgáltatások/nyomtatómegosztás weboldal alapértelmezett szövegében van benne
a kmod-usb-printer be van építve egyébként (luci/rendszer/szoftver/telepített csomagok), és usb-s nyomtatóval általában mennie is kell, kivétel azok a nyomtatók, ahol a drivert is külön be kell tölteni, vagy a nem támogatottak között szerepel
a beállítás annyi, hogy be kell dugni a nyomtatót a routerre, engedéylezni a p910nd -t, és feltelepíteni és beállítani a nyomtató driverét arra a gépre amiről nyomtatni szeretnél (minden ilyen gépre): pl windowson így

(#7027) alfiboy válasza suste (#7026) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Közvetítem felé.
:R
Sajnos nem látom mi is van nála valójában...

...

(#7028) sesomaru1989 válasza pchris (#7024) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Köszönöm működik

(#7029) Cimi86


Cimi86
tag

Sziasztok!
Openwrt-s routereket használ valaki WDSben? Milyen típusokat? Nekem a 1043v2 és 841v8 kombinációja nem igazán akar működni. A 1043v2 az AP, és néha nem engedi kapcsolódni a 841et és az azon lévő gépeket.

(#7030) Headless válasza Cimi86 (#7029) üzenetére


Headless
őstag

Pont ugyan ez a két típus van nálam is... Valamit elconfigoltáltál... Én javaslom suste kiegészítő oldalt...
1043NDv2 AP, 841NDv8 kliens. Tökéletesen működik, az említett felülettel csináltam én is, sokkal gyorsabb mint bepötyögni luciban, vagy config fájlba beírni.

Letöltöd a wds.tar.gz-t majd felrakod luciban mint egy mentést. 9092-őn el is éred a webes felületet. Persze csak a wds meg még pár dolog lesz benne.(beállításaid nem vesznek el ettől, de én javaslok egy factory resetet az egész művelet előtt, a 841-en szerintem amúgy se nagyon kell mit beállítani a 1043 a lényeg ott meg ahogy írja,csak a wifi módot kell átállítanod wds ap-re)

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#7031) Cimi86 válasza Headless (#7030) üzenetére


Cimi86
tag

Mekkora távolságra van egymástól a két router? Falak? Eddig is suste volt rajtuk, de factory reset, és gyári openwrt-vel is ezt csinálja. Esetleg ap,client configjaid meg tudnád osztani valahol?

(#7032) Headless válasza Cimi86 (#7031) üzenetére


Headless
őstag

Az én wds kliens configom pont ugyanolyan, mint amit a felület létrehoz, az AP konfigom is kb ugyanaz mint a gyári, jelszó, ssid csatorna ami különbözhet, na meg van egy kis csavar, mert volt dma hibám, ezért txantenna és rxantenna is van beállítva.

Táv: kb 8-9 m 1 db panel tartófal, meg egy vékony. 841-re nincs suste fw tudtommal...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#7033) Cimi86 válasza Headless (#7032) üzenetére


Cimi86
tag

841re csak a suste 4megás backupot használtam,nincs rá fw. Ez a dma hiba mit takar? Lehet emiatt szakadozik nekem is a net a 2 router között?
Csináltam még egy factory-t mindegyiken 841-re stabil BB (openwrt-ar71xx-generic-tl-wr841n-v8-squashfs-factory.bin) 1043-ra suste 0.7 ment fel. Meglátjuk,köszi.

(#7034) Headless válasza Cimi86 (#7033) üzenetére


Headless
őstag

Dma hiba rákeresel google-ben a tx-dma szóra látni fogod, általában akkor jön elő, ha valamelyik klienst nem "szereti" a router, ilyenkor megszakad a net wifin keresztül és logban kb mást nem is látsz, mint dma hibát, ha ezt nem tapasztalod, akkor nem ez a hiba nálad. Ne rakd fel a teljes 4 mb-os mentést főleg nem azért mert, szerintem rég nem a legfrissebb. Hanem azt amentést rakd felamit írtam. Ott mindig a "legfrissebb" fájlok vannak.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#7035) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!

Dropbear-ben hiába állítom be, hogy ssh-n csak kulccsal engedjen be, mégis beenged jelszóval a routerre. Why?

(#7036) vargalex válasza _NCT (#7035) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Milyen build? Újraindítottad a dropbear-t? Én a saját build-emen egy 1043ND v1-en kipróbáltam, rendesen működik.

Alex

(#7037) yodee_


yodee_
őstag

Helló!

Tudna nekem segíteni valaki hogy hogyan tudok beállítani egy openwrt-s routert WDS range extender-nek beállítani? A fő router egy WDR4300 openwrt-vel, a második egy 1043ND V1.

Köszönöm

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#7038) _NCT válasza vargalex (#7036) üzenetére


_NCT
őstag

Szia!

OpenWrt Chaos Calmer 15.05 / LuCI Master (git-15.245.46763-b179283)

Asszem ez még nem a final volt, lehet fel kellene azt pakolnom. Dropber/router restart megvolt.

root@OpenWrt:~# cat /etc/config/dropbear

config dropbear
option Port '333'
option PasswordAuth 'off'
option Interface 'lan'
option RootPasswordAuth 'off'

Általában root-al megyek, de neki is kikapcsoltam a PasswordAuth-ot, mint a fenti ábra mutatja.

(#7039) vargalex válasza _NCT (#7038) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Elsőre próbáld meg, hogy az off helyet 0-át írsz a config-ba. Hátha csak hibás abban a verzióban a logikai értékek on/off kezelése.

Alex

(#7040) e90lci


e90lci
senior tag

Sziasztok
Feltettem az új chaos calmer 15.05 fimwaret és a dyndns eléréssel gondjaim lettek.RFC 1918 at kikapcsoltam az uhttpd-nél és ennek ellenére sem érem el a routert kívülről,belső hálózaton működik az elérés.Mit kellene még be vagy kikapcsolnom.Köszi a segítséget előre is.

(#7041) suste válasza e90lci (#7040) üzenetére


suste
veterán

Tenyleg kivulrol probalod, vagy belulrol kulso cimmel?
Probald ki mobilnettel.

(#7042) e90lci válasza suste (#7041) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Mobilnettel próbáltam.Szerinted állítsam vissza a routert alapállapotra?És configoljam fel újból?Vagy csak ez a firm nem szereti a no-ip.com-os dyndnst?

[ Szerkesztve ]

(#7043) Headless válasza e90lci (#7042) üzenetére


Headless
őstag

A ddns-t mindenképp állítsd újra, mert más lett az egész ddns script... Noiphez még szedd le a kiegészítő scriptet is.

De legjobb lenne az egész routert újra konfigolni manuálisan, elvégre más főverziós fw..

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#7044) e90lci válasza Headless (#7043) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Leszedtem a szkriptet beállítottam,de semmi javulás szerintem újrakezdem az alapbeállításokról.Köszi a segítséget! :R

(#7045) e90lci


e90lci
senior tag

Sziasztok
Újrahúztam az egészet és nem működik a dyndns kívülről.Valakinek ötlet?

(#7046) vargalex válasza e90lci (#7045) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Biztos publikus IP-t kap a router?

Alex

(#7047) e90lci válasza vargalex (#7046) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Én bambáskodtam el most sikerült megoldani,tűzfalban kellet egy portot nyitnom.BB14-07 ben benne volt.Mostmár ok minden elérem kívülről.Köszi azét hogy próbáltatok segíteni. :R :R :R

(#7048) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

érdemes frissíteni az új chaos calmerre? 1043v2-vel van valakinek tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#7049) Archttila válasza UnSkilleD (#7048) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Igen, nalam minden rendben! (1043ND V2)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#7050) Blasius


Blasius
tag

Sziasztok,

Van egy BTHH v2B router (1), barrier breaker fut rajta. Egy másik, nem openwrt, routerre (2) van kötve kábellel. Ezen a routeren (2-n) van a net.

Érdekes jelenségbe futottam bele. A gép router-1 re wifivel csatlakozik (40 MHz sávszélű wifi-n). 1 en keresztül 2-n lévő gépre és fordított irányba is a másolás lanon nagyon gyors (100 MB/sec; kb 9-10 Mbyte/sec). Viszont az internet lassú (3 MB/sec; kb 350 Kbyte/sec); ez win 8 alatt. Ubuntu alatt viszont a net gyors (20 MB/sec; 2.5 Mbyte/sec).

Vannak a Luciban azok a real-time grafikonok. Amikor lassú a net (win 8), akkor a megfelelő grafikonon látszik az adatforgalom. Ha gyors a net (ubuntu), akkor viszont nem mutat adatforgalmat a Luci grafikonja.
Ha kábellel kötöm a gépet router-1 re akkor windows alatt nem gyorsul a net.

Ha a gépet kábellel router-2 re kötöm a net gyors (20 MB/sec).

Van valakinek ötlete hogy mi lehet a hátérben? Milyen beállÍtásokkal kellene próbálkoznom hogy felgyorsítsam a netet?

Üdv

Ha ''a'' ram megy dualban ''b'' rammal, és ''c'' ram megy dualban ''b'' rammal, akkor ''a'' ram megy dualban ''c'' rammal?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.