Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14651) sonar válasza vargalex (#14650) üzenetére


sonar
addikt

Igen.
Na mindegy lesz itt még egy két build.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#14652) Gyurka6 válasza sonar (#14651) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Ugyan nem válasz, van egy 700-as (asus) nekem is. Hibás a flash ic most pontosan nem tudom mennyi a jó belőle. Az eredeti, sem régebbi opnwrt-s nem indul el. Amennyiben úgy is forgatsz esetleg egy jóval rövidebbet lehetne/tudnál-e készíteni? Gondolok itt arra, hogy teljesen a hdd-n lenne minden, az ic-n csak annyi hogy induljon a hdd-ről amúgy sem lehetett valami sok minden rajta. Nyilván csak akkor, ha lehet olyan rövid, minden egyéb nélkül. Soros porton látni, hogy indulna.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#14653) sonar


sonar
addikt

Helló,

Szombat van megint tudok kicsit foglalkozni a WL-700GE-vel.
Tanácsot szeretnék kérni. Úgy néz ki, hogy hiába flasheltem rá az OpenWRT-t vmi nem kerek. Látszólag elindul a router, de sehogy sem érem el. Újra flashelés után ismét van OpenWRT.
Itt van minden infó amit ki tudtam nyerni a router-ből: [pastebin-link]
Most kicsit tanácstalan vagyok, hogy merre tovább. Hogyan tudnám kinyomozni, hogy miért nem indul el normálisan?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#14654) sonar válasza sonar (#14653) üzenetére


sonar
addikt

Helló,

Valaki tudja, hogy a Post #13-ban amit irnak [link] hogy /sbin/init (see also: http://forum.openwrt.org/viewtopic.php?id=11495 - 1. Boot from USB-Stick Ezt hogy kell értelmezni?
Hogyan tudok USB-ről boot-olni?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#14655) CheGhost


CheGhost
aktív tag

Sziasztok!
Nézegetem a openWRT-s WireGuard leírást. Az egyik pontban lehetséges, hogy elírás van? A harmadik sorban wgclient.pub-nek kellene szterepelnie?

2. Key management
# Generate and exchange the keys
umask u=rw,g=,o=
wg genkey | tee wgserver.key | wg pubkey > wgserver.pub
wg genpsk > wg.psk

WG_KEY="$(cat wgserver.key)"
WG_PSK="$(cat wg.psk)"
WG_PUB="$(cat wgclient.pub)"

[ Szerkesztve ]

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#14656) Headless válasza CheGhost (#14655) üzenetére


Headless
őstag

Igazából a wireguard nem egy konvencionális szerver hanem peer to peer ezért irták el valószínű.

A lényeg, hogy minden kliens nek van egy private key-e és egy public key-e. És a public keyt kell megadni a másik kliensnek, hogy a handshake megtörténjen.

Röviden
wg genkey > privkey
wg genkey <privkey >pubkey

Természetesen ez két fájlt fog létrehozni az éppen aktuális mappába. privkey és pubkey néven.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#14657) samujózsi


samujózsi
tag

Szeretném feléleszteni a régi, TpLink WDR4300-as routeremet. Valamikor hónapokkal ezelőtt raktam rá egy LEDE 17.01.4 rendszert, majd gondosan elfelejtettem a jelszavát. Most meg a doksiban lévő failsafe mód ( [link] ) valahogy nem akar összejönni. Megvan az 5/sec villogás, megnyomom hátul a WPS/Reset gombot, felgyorsul a villogás, de a laptopomról nem érem el.
Sem pingre, sem ssh-ra nem reagál.
Soros konzolom nincs.

Tudna valaki segíteni, hogy mit csináljak vele?

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#14658) vargalex válasza samujózsi (#14657) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ugye a laptopon beállítottál egy fix IP-t a 192.168.1.x tartományból?

Alex

(#14659) samujózsi válasza vargalex (#14658) üzenetére


samujózsi
tag

Igen... miután lejárt a szerkesztés ideje... :C
És ezt minden egyes alkalommal megszívom. Régen statikus IP-t használtam mindenhol.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#14660) samujózsi válasza vargalex (#14658) üzenetére


samujózsi
tag

De minek... :(
Most nézem, hogy ebben csak 4MB a flash, az meg not supported kategória a jelenlegi változatokkal. Lehet szopni az extroottal, ráadásul LuCi nélkül. Nem nagy élmény. :W

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#14661) woodworm válasza samujózsi (#14660) üzenetére


woodworm
veterán

Biztosan csak 4MB az a flash?

(#14662) vargalex válasza samujózsi (#14660) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A TL-WDR4300-ban 8 MB Flash van.

Alex

(#14663) samujózsi válasza vargalex (#14662) üzenetére


samujózsi
tag

Akkor valami nem stimmel. :)
O.K., igazatok lehet: én a System/Software menüben néztem, hogy free 93% (4MB).
De ez csak a plusz szoftverhez fenntartott terület, nincs benne a telepített rendszer által elfoglalt.

Épp jöttem volna kérdezni, hogy akkor miért 8MB-os a .bin file. Így már érthető. :R

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#14664) bali66


bali66
tag

Sziasztok. Asus RT-AC65P-n OpenWrt van. A Tinyproxy-t szeretném használni,de nem tudom beconfigolni.Külföldi leírásokban találni valamit ,de nem értem.A https oldalakat is lehet tiltani valahogy ,de egy értelmes magyarázat sincs.Vagy blokkol olyat is amit nem akarok,vagy fordítva.A "filter" fájlt is beállítom de semmi.A tűzfalat is forwaldolni kell valahogy.Segítséget szeretnék kérni olyantól akinek ez jól működik.Köszönöm.

(#14665) Magnat


Magnat
veterán

Üdv,

Suste-féle 0.8.1 Barrier Breaker 14.07-et használok TP-Link 3600-on.
Egy Synology NAS-ra feltoltam Docker alatt egy PI-Hole-t általános adblockernek és a routerben Hálózat/interfészek/DHCP alatt beállítottam 6-os kóddal a NAS és a router ip címeit, így most alapból a PI-Hole old fel, ha az kiesik akkor még mindig ott a router DNS-e.

IPV4-en szépen működik is, viszont azt nem tudom hol vagy milyen kóddal ( [link] <- itt nincs DNS 6) lehetne IPV6 DNS-t beállítani, ugyanis IPV6-on még mindig a router az elsődleges DNS.
(Ha a gépen IPV6 konfigjában kézzel beállítom a NAS IPV6 címét akkor szépen látszik a PI-Hole logban, h blokkolgat, szóval működik minden, csak a dhcp konfigot lenne jó módosítani, h ne kelljen egyenként buherálni a kliensek konfigját)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#14666) Geth válasza Magnat (#14665) üzenetére


Geth
addikt

Nem ismerem a BB-t, stock 18-ast használok, és tudom hogy alapból az odhcpd-ipv6only csomag végzi a DHCPv6-ot, de amikor a dnsmasq-ot konfiguráltam, szembejött egy ilyen a manual-jában:
The IPv6 option name space is disjoint from the IPv4 option name space.
Ez alapján 23-as, de nem tudom hogy kell jelezni hogy ez v6-os option.

Nem biztos hogy segít közvetlenül, de álljon itt:
Én lecseréltem az odhcpd-t dnsmasq-dhcpv6-ra, utána így kellett uci-val:
uci add_list dhcp.lan.dhcp_option='option6:dns-server,[fd00::]'
vagy az /etc/dnsmasq.conf-ban:
dhcp-option=lan,option6:dns-server,[fd00::]

(Lehet konkrét cím is, de van 1-2 shorthand alak, amit felold magától, a példában az fd00:: az ULA cím lesz.)

(#14667) Magnat válasza Geth (#14666) üzenetére


Magnat
veterán

Köszi,

közben én is találtam még olyat (nem is tudom hogy nem láttam elsőre), h Interfészek/lan/dhcp/IPV/ settings és ott van egy olyan opció, h announced DNS servers, de sajnos hiába dom meg a címet, a kliensen mégsem veszik fel a dhcp konfigból.

Érdekes egyébként, ssh-t nézem az etc/confog/dhcp filet, és az ipv4-es dns szerverek így látszanak:

list dhcp_option '6,192.168.1.217,192.168.1.1'

És ebből szépen át is kerül a kliensek konfigjába a két dns szerver címe, míg az IPV6 announced DNS servers így látszik:

list dns 'x:x:x::1'
list dns 'x:x:x::46a'

És utóbbit semmiképpen sem akarják a kliensek megenni...

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#14668) Magnat válasza Geth (#14666) üzenetére


Magnat
veterán

Egyébként az átállás miből áll dnsmasq-ra, ha már fent van a csomag?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#14669) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

OpenWrt 19.07.0-rc1 r10649-c4fdb377a2 / LuCI openwrt-19.07 branch git-19.309.76540-c0e73d3

Eddig nalam tokeletesen mukodik!:)
Nagyon jo lett az uj LuCi, es vegre mobilon is normalisan bongeszheto...

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14670) vargalex válasza Archttila (#14669) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A tervek szerint ma délután lesz 19.07-rc2 tag-elés, úgyhogy várható az új build.

Alex

(#14671) Archttila válasza vargalex (#14670) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Figyelni fogom, koszi!:R
Egybkent jol latom, hogy a beallitasokat megtartva mar lazan frissithetek ath79-re? (Archer C7)

openwrt-19.07.0-rc1-ath79-generic-tplink_archer-c7-v4-squashfs-sysupgrade.bin

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14672) Archttila válasza Archttila (#14671) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Kozben talaltam egy ilyet a known issues-ban:

Sysupgrade from ar71xx to ath79 and vice versa is not officially supported, a full manual reinstall is recommended to switch targets for devices supported by both ar71xx and ath79

Ezt most ugy kell erteni, h mondjuk putty alatt loginoljak be az eszkozre es ugy upgradeljek, vagy rakjam vissza a gyari fw-t es tisztan menjen ra a factory.bin?

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14673) vargalex válasza Archttila (#14672) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha jól emlékszem, LuCI alól egyébként sem fog menni, mert az ellenőrzi a targetet. Persze lehet, hogy ott is van force jelölő.

Alex

(#14674) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok!

Egy olyan vad ötletem támadt, hogy egy routeren 2db LTE modem legyen. redundancia, loadbalance meg egyéb okok miatt.

OpenWRT-vel kivitelezhető ez? Lenne értelme egyáltalán, vagy egy darab 4G modem is leterheli már a CPU-t?

Két routerem van, egy nexx wt3020 és egy WR842N v3. ezek közül az egyikre gondoltam a két modemet dugni, a másikra meg HDD-t és FTP meg SAMBA share-t futtatni

Akár két USB tethering is szóba jöhet :)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#14675) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Üdv. Hozzám került egy múzeális LinkSys WRT54GS V7 router. Erre lehet openwrt-t telepíteni? mert a weboldalon csak v3-ig van róla írás

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#14676) vargalex válasza easy...rider (#14674) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nyilván terheli, de elméletben lehetséges. Anno 1043ND v1-el (vagy 4300-al, már pontosan nem emlékszem) 3 szolgáltató stick-jeit próbáltuk egyszerre.

Alex

(#14677) samujózsi válasza st3v3np3t3r (#14675) üzenetére


samujózsi
tag

Google találatok alapján arra tippelnék, hogy erre csak dd-wrt megy fel, abból is valami számomra ismeretlen micro kiadás.
[link] - igaz, elég régi.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#14678) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Luci-ssl csomag telepitese utan sipakol a Kiwi browser, hogy not trusted a ruti ipje.:)
Ilyenkor honnan keritek neki valid cert.?

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14679) Headless válasza Archttila (#14678) üzenetére


Headless
őstag

Két lehetőséged van, vagy elmented kivételnek, vagy pedig felraksz valami rendes kulcsot ezek vagy fizetősek, vagy letsencryptet tudsz ingyen, de 3 havonta frissíteni kell, jah és nem használhatsz ip címet valószínű az eléréshez.

Szóval maradjunk annyiba, hogy hozzáadod kivételnek.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#14680) Geth válasza Archttila (#14678) üzenetére


Geth
addikt

Nálam a luci-ssl-openssl mellé ment a ddns-scripts (DuckDNS) + acme-dnsapi is.
Ha megvan a cert (későbbiekben cronjob naponta csekkolja, közeledve az utolsó 30 naphoz pedig meg is újítja), akkor már csak a belső elérés marad.

Aztán ott a CNAME bejegyzés a DNS alá, pl. így:
uci add dhcp cname
uci set dhcp.@cname[-1].cname='valami.duckdns.org'
uci set dhcp.@cname[-1].target='belso-cim.lan'
Így belül is használhatod azt a ddns címet, és a cert is stimmelni fog :)

(IPv6 esetén még nem ér véget itt a történet...)

[ Szerkesztve ]

(#14681) ferslaci


ferslaci
friss újonc

Üdv!

Az Asus RT-AC57U-ra melyik fájlt kell feltölteni? Az asus_rt-ac57u-initramfs-kernel.bin-t vagy az asus_rt-ac57u-squashfs-sysupgrade.bin-t?

(#14682) Archttila válasza Geth (#14680) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Koszi sracok! :R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14683) BullZeye válasza ludnik (#14422) üzenetére


BullZeye
veterán

Akkor fölöslegesen kötötték be az 500as netet ma?
TP Link WR 3600 OpenWRT-vel 230mbs letöltési sebességet produkál, azt hittem ennyit bír a digi hálózat vagy valami kábelszakadás van.

Megoldották ezt az elmúlt fél évben?

(#14684) vargalex válasza BullZeye (#14683) üzenetére


vargalex
Topikgazda

ath79 targeten van software flow offload.

Alex

(#14685) BullZeye válasza vargalex (#14684) üzenetére


BullZeye
veterán

Ne haragudj, de nem értelek, ez nekem most jó, vagy rossz?

szerk.: viszont google a barátom, ahol lennie kéne, ott nincs ilyen opció nálam 18.06-nál.

[ Szerkesztve ]

(#14686) vargalex válasza BullZeye (#14685) üzenetére


vargalex
Topikgazda

19.07-ről volt szó és ATH79 target-ről. Nálad nem ar71xx van telepítve?

Alex

(#14687) BullZeye válasza vargalex (#14686) üzenetére


BullZeye
veterán

OpenwRT oldaláról szedtem le még 1 éve~ Az alapján annak néz ki:
http://downloads.openwrt.org/releases/18.06.5/targets/ar71xx/generic/openwrt-18.06.5-ar71xx-generic-tl-wdr3600-v1-squashfs-sysupgrade.bin

De nem tudom, hogy pontosan mit telepítettem, és nem igazán írja ki a webui. Ezt akkor nem tudom updatelni ATH79-el?

Ha telepítek egy 19.07 rc2 ATH79 target-et, akkor a várhatóan a 230mbs mennyivel fog nőni? Mert ha minimálisan, teszem azt 10-20%al, de még a 300at se éri el, akkor lehet inkább nézelődök egy új router irányába.

(#14688) BullZeye válasza BullZeye (#14687) üzenetére


BullZeye
veterán

Itt egy guide ami alapján lehet upgradeni, délután/este neki esek, váltott már valaki ar71-ről ath79re közvetlenül sysupgraddel?

(#14689) vargalex válasza BullZeye (#14688) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A force (-g, --force) kapcsoló a lényeg. Akkor nincs ellenőrzés.

Alex

(#14690) Archttila válasza BullZeye (#14688) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nem, de várjuk az eredmenyt:D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14691) vargalex válasza Archttila (#14690) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Én egy DIR-825-re feltettem egyszer régebben. Mondjuk sebességet nem teszteltem...

Alex

(#14692) Archttila válasza vargalex (#14691) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Egyebkent ha betallozom LuCi alatt a sysupgrade-et akkor meg nem dobja el, sejtesem szerint ha elinditanam a procedet akkor belekezdene:)

Az a gaz hiaba van guide ha nincs most gepem (telora vagyok kenyszerulve meg egy ideig) de majd valamikor szeretnek en is upgradeelni mert jol esne a gigabit ha mar van:)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14693) BullZeye válasza vargalex (#14689) üzenetére


BullZeye
veterán

Rendben, ahogy nézem 2-3 parancs és a WIFI beállítás resetelés,

Jelenlegi sebesség, ha nem jönnék 1 órán belül, akkor valamit elrontottam :)

Download 249.11 Mbps
Upload 194.81 Mbps

(#14694) vargalex válasza BullZeye (#14693) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A sysupgrade-nál használnám a -n kapcsolót, így nem tart meg semmilyen config-ot.

Alex

(#14695) BullZeye válasza vargalex (#14694) üzenetére


BullZeye
veterán

Iszonyat mennyiségű beállítás szükséges nálam, sajnos picit túlhasználom a routert a javasolthoz képest. Okos otthon van, és iszonyat mennyiségű eszköz van ráterhelve, így újrakonfigurálás napokba tellene.

Viszont jó hír, elsőre felment pár perc alatt SSH-ból indítva -F paranccsal.

Software flow offloading OFF (200/230) (új firmwarrel, sajna elfelejtettem kimenteni a linket)

Software flow offloading ON (508/326)

Úgyhogy köszi a tippet, így most megint elhúzhatom az új router vásárlását egy rövid ideig, csak bírja még ki amíg kijön TP Link AX10 vagy AX50 openwrt-vel :)

(#14696) BullZeye válasza BullZeye (#14695) üzenetére


BullZeye
veterán

1) Feedback még annyi, hogy picit lomhább lett a GUI, többet gondolkodik ha rákattintok valamire.
2) Valamint a telepített Softwarek eltűntek, pl DDNS-Client hiányzott, OPKG-update, majd újratelepítettem, de a menüje továbbra is hiányzik felülről, gondolom valahova bekerült, de nem találom, a konfig fájl maradt a helyén, és telepítés után rögtön működik, úgyhogy végülis nem probléma.

Azért még egy router restartot megnézek, hogy mennyire stabil.

(#14697) Archttila válasza BullZeye (#14696) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Neked melyik verzio van a 3600-as routerbol? Lehet ratolom en is v4-re lesz ami lesz alapon... (force nelkul keep settings opcioval)

Nalam igazabol most csak pppoe kell meg a wi-fi, szoval nem gaz ha osszefossa magat a konfig... (a feluletet meg valszeg el tudom majd erni)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14698) vargalex válasza BullZeye (#14696) üzenetére


vargalex
Topikgazda

1. Lehet akár normális is, nyilván újabb kernel, nagyobb memória használat, stb. Terhelés milyen?
2. Minden utólag telepített csomag elvész, legfeljebb config-ok maradnak meg.
DDNS-hez biztos nem a ddns-client hiányzott, hanem a ddns-scripts. Ha LuCI menüt is akarsz, akkor tedd fel a luci-app-ddns csomagot is.

(#14697) sati: TL-WDR3600-ból az összes hardware verzió azonos, csak kisebb módosításokat alkalmaztak.
Ha nálad nem számít a config, akkor mindenképpen config megtartása nélkül frissítenék.

Alex

(#14699) BullZeye válasza vargalex (#14698) üzenetére


BullZeye
veterán

1) Így, hogy hagytam picit nyugodtan, visszagyorsult a szokásos sebességére, kevesebb a pörgő kör a menük között. Vagy 50 eszköz csüng rajta, úgyhogy nem alacsony.

2) Igen, scripts, elírtam, köszi felrakom azt is.

(#14700) vargalex válasza BullZeye (#14699) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Meg a grafikon rajzolás és adatok gyűjtése is viszit a CPU-t, ezért érdemes SSH-n nézni az uptime-t, vagy a top-ot.

Alex

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.