Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15151) LiteCross91


LiteCross91
aktív tag

Bocsi, de nem kaptam még választ és kérném a segítségetek. Ha nem megy a friedzombie.com, ahol a stripped gyári firmek vannak, akkor hogyan tegyem vissza Gargoyle-ról az eredetit?
Ha ezt nem lehet, akkor Gargoyléról sima Openwrt-re hogy tudok váltani? Ott van factory-s bin és van sysupgrade bin is.

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#15152) Tarokk79 válasza Tarokk79 (#15150) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Na, most leindult a VPN az előbb linkelt leírás alapján, csak a belső hálózaton vagyok, akkor nem tudok csatlakozni :). Ennek gondolom nincs jelentősége, viszont nem lehet megoldani, hogy ha a belső hálón vagyok ne dobjon hibát?
Jól sejtem, hogy azzal van probléma, hogy a szerver és a kliens ugyanazon a porton van engedélyezve, de mind a két esetben a routerre küldi a csomagokat?
Segíthet rajta, ha a forgalmi szabályok között mondjuk a bejövő portot átírom és a client.ovpn-ben is?

Wed Apr 15 12:58:50 2020 TCP/UDP: Incoming packet rejected from [AF_INET]192.168.50.1:1194[2], expected peer address: [AF_INET]XXX.XXX.XXX.XXX:1194 (allow this incoming source address/port by removing --remote or adding --float)

(#15153) vargalex válasza Tarokk79 (#15152) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Gondolom a kliens ovpn file-ban a remote-nál a host neved van megadva, de a kliens belső IP-ről kapja a választ. Belső hálózat esetén szerintem belső IP kell a remote-ba.

Alex

(#15154) vargalex válasza LiteCross91 (#15151) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Gargoyle-ról simán tudsz OpenWrt-re váltani sysupgrade firmware-val, hiszen mindkettő OpenWrt. Csak érdemes a beállítások megtartása nélkül. Arra figyelj, hogy OpenWrt esetén a snapshot firmware-okban nincs webes felület.
Egyébként úgy tűnik, hogy ugyan úgy 256 KB-ot kell levágni a gyári firmware-ból, ha u-boot-ot is tartalmaz:

MTDPARTS := spi0.0:128k(factory-uboot)ro,128k(u-boot)ro,15104k(firmware),128k(product-info)ro,640k(config)ro,64k(partition-table)ro,128k(logs)ro,64k(art)ro

Alex

(#15155) krealon válasza LiteCross91 (#15151) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Ha nem megy a friedzombie.com, ahol a stripped gyári firmek vannak, akkor hogyan tegyem vissza Gargoyle-ról az eredetit?"

Mivel a Gargoyle is OpenWRT csak sajat kezelofelulettel, igy az OpenWRT oldalon minden lenyeges informacio elerheto, tobbekkozott a gyari TFTP recovery modszer is.

Itt van az en leirasom, ha az angol nem ertheto.
https://prohardver.hu/tema/tp-link_wdr3600_router/hsz_10893-10893.html
A gyari firmware fajlt WR1043v5_tp_recovery.bin -re kell atnevezni.

(#15156) LiteCross91 válasza krealon (#15155) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Ezt köszönöm, de vágott firmware nélkül neki sem fogtam az olvasásnak.
Látom vargalex, amit írtál, de konkrétan 0 tapasztalatom van firmware szerkesztésben. Te azt mondod a gyáriből tudsz csinálni?

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#15157) Tarokk79 válasza vargalex (#15153) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Igen, ha belül a belső IP címet adom meg, akkor megy :).

(#15158) vargalex


vargalex
Topikgazda

A partíció felosztás alapján igen, ugyan úgy csak le kell vágni a gyári letöltöt firmware-ból, ha az tartalmazza azt. Illetve nyilván lehet fejléc rajta.

Alex

(#15159) woodworm válasza LiteCross91 (#15156) üzenetére


woodworm
veterán

A tftp recovery-hez nem kell vágott fw, mindegy hogy bootos vagy nem bootos. A friedzombie.com-on sincs csak v2-esig uboot nélküli fw (1043).

(#15160) LiteCross91 válasza woodworm (#15159) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Mondjuk így nem akarok járni:
https://forum.openwrt.org/t/i-have-a-bricked-tp-link-1043n-v5-at-my-desk-help/20722/33

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#15161) woodworm válasza LiteCross91 (#15160) üzenetére


woodworm
veterán

Miért, ő hogy járt?

(#15162) LiteCross91 válasza woodworm (#15161) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Openwrt-re factory.bin-es openwrt-t telepített (mert vmiért lassú volt a sebesség), így brickelte és tftp-ről nem tudta visszatenni a gyári fw-t. Aztán leírja tftp-nél mire kell figyelni. Szóval az sem olyan elronthatatlan, még ha mindent úgy csinálsz, ahogy le is van írva.Aztán ha azt is elszúrja az ember, akkor jöhet az itt leírt: https://openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr1043nd#installation_on_hw_rev5 , UART. Lehet inkább megbarátkozok ezzel a 200Mbits letöltési sebességgel. Aztán majd veszek egy normális routert.
Ja, hogy teljesen tiszta legyen a story. Azért kezdtem ebbe a third party firmware őrültségbe, mert kizárólag az iphone-omon 0,5 Mbits le és feltötlséi sebességem volt a gyári firmware-el. 3x reseteltem alaphelyzetbe a routert és minden alkalommal, 2-3 nap után használhatatlan lett a wifi és 4G-znem kellett itthon. Van egy TP-link AP is, ha arra csatlakoztam, akkor is 0 volt a netsebesség, szóval gondoltam, hogy a fő router a ludas. Meguntam és kipróbáltam a Gargoylet, azóta hibátlan a wifi. Cserébe 200Mbits a max le és feltöltésem, a gigás netemmel. :W

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#15163) yodee_ válasza LiteCross91 (#15162) üzenetére


yodee_
őstag

Nem akarok kötözködni, de ezzel a routerrel az életben nem lesz sosem 1000res neted sajnos. Oda komolyabb kell. Nekem egy Mikrotik hAP ac2 oldotta meg a problémám :) azóta ~930-980 mbit / 920-950 mbit. Már ha akad ami ki is szolgál ekkore sávszélt .... Ritka hogy a teszt annyival megy. De a router tudja :-)

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#15164) LiteCross91 válasza yodee_ (#15163) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Amikor bekötötték 850 Mbits sebességet mértem, itt állt a szerelő mellettem, vhol meg is van screenshot. Én ezzel boldog voltam :K
Ha tudnám, hogy ha Gargoyle-ról átváltok original OpenWRT-re és az tudja ezt a NAT offload/boost akármit, amitől tán helyreállna a sebesség bajom, akkor még azt megpróbálnám. Ebben még esetleg tud valaki segíteni? Azt be kell kapcsolni vagy telepíteni kell vmi csomagot hozzá? Láttam amúgy, hogy nincs webes felülete gyárilag, de lehet feltenni Lucit.

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#15165) yodee_


yodee_
őstag

Most épp ennyi fért ki a csövön:

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#15166) woodworm válasza LiteCross91 (#15162) üzenetére


woodworm
veterán

Tehát akkor nem a vágott/nem vágott fw volt a brick oka? A további leírás nem ütközik mondjuk krealon leírásával, csak ugye nem windowsos környezetet használ.
Ha itt, vagy a 1043-as topikban rákeresel, találhatsz visszajelzéseket, hogy a 1043-asnál a v3 utáni gyári recovery felismeri a bootos fw-ket és jól írja fel (lehet más tp-linkeknél is, csak senki se próbálta, amíg volt vágott). Ha pedig openwrt-re szeretnél váltani gargoyle-ról, akkor ott a sysupgrade.

(#15167) Gyurka6 válasza LiteCross91 (#15164) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Ugyan 4300-as 17valamennyi owrt-vel 210körüli sebesség (kábelen) a 19...-es verzió gyorsítással 550-600 körüli lett. (wi-fit nem néztem)

Gyurka

(#15168) LiteCross91 válasza Gyurka6 (#15167) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Gyurka6: Már az is nagy előrelépés lenne, ha annyi menne.
yodee_ : Te milyen csomagban vagy, hogy 1000/1000 az elvi sebesség? Ennek a Mikrotiknek utánanéztem kicsit. Elég pöpecnek tűnik. Nekem fontos funkciók: DDNS, WOL, stabil wifi iphone-on is!, gigás WAN sebesség. Ezeket üzembiztosan tudja? Akkor lehet beruházok. Nem kicsi a lefedettség a belső antenna miatt? Esetleg más típus tipp? Szerintem nincsenek nagy igényeim.
woodworm: Tehát elvileg tftp-vel feltudom húzni gond nélkül a gyári oldalról letöltött fw-t. Akkor fogom kipróbálni, ha lesz pótrouterem. Az openwrt-nek lehet még nekimegyek unalmas perceimben.

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#15169) Geth válasza yodee_ (#15165) üzenetére


Geth
addikt

Ezt azért olcsóbban is össze lehet hozni :)

(#15170) yodee_ válasza Geth (#15169) üzenetére


yodee_
őstag

Én meguntam a gondolkodást... Ezt erőből tudja és stabilan tudja. Mióta be van állítva a frissitésem kívül nem volt más teendő vele. WiFi erős, gyors, nincs semmi hiba. Lassan az AP-ket is cserélem mikrotikre.

Litecrosd91: tudja mind, amit szeretnél.

Szerintem inkább ez 24000-ért mint valami olcsóbban és monyákolva tud többet. Ez alapból tud mindent és erős is.

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#15171) LiteCross91 válasza Geth (#15169) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Például? Te mire gondolsz?

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#15172) LiteCross91 válasza yodee_ (#15170) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Print servert tud usb-n? Ez meg bonus lenne nekem.

[ Szerkesztve ]

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#15173) yodee_ válasza LiteCross91 (#15172) üzenetére


yodee_
őstag

Tudtommal igen, de utána nézek!

Megnéztem sajnos nem tudja. :(

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#15174) woodworm válasza yodee_ (#15170) üzenetére


woodworm
veterán

Lehet, hogy a mikrotik nem használja a gyári hwnatot, de azért itt sem erőből megy még, kell a "trükk" hozzá.

(#15175) yodee_ válasza woodworm (#15174) üzenetére


yodee_
őstag

Nekem az volt a lényeg hogy PPPOE-n meg legyen a Max. Ezt semmi sem tudta a hap ac2 előtt. Ez meg folyamatosan stabilan teszi a dolgát :) ap-ként maradt a DIR825 és 1043ND openwrtvel.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#15176) vargalex válasza yodee_ (#15170) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A HaP ac2 is csak fastpath-al tudja a gigabitet, CPU erőből elvérzik az is. A wifi stabil, de sebességben nagyon elmarad a ma ajánlott routerektől.
Egyébként nem rossz, de az biztos, hogy bővebb hálózati ismereteket igényel.
A DIR-825-re és a v1-es 1043ND-re soha nem mondta senki (még csak gyári firmware-val sem), hogy tudja a gigabitet. Így azokkal ilyen szempontból kár is összehasonlítani.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#15177) yodee_ válasza vargalex (#15176) üzenetére


yodee_
őstag

Volt még DIR842, WDR4300, de az olvasott tesztek alapján meg a Linksys WDR1900AC sem tud ennyit.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#15178) Geth válasza yodee_ (#15177) üzenetére


Geth
addikt

Flow offload-dal (régebbi teszt amit találtam) vagy anélkül? :)

(#15179) vargalex válasza yodee_ (#15177) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ezeket milyen firmware-val próbáltad? A WDR4300 elvileg gyárival tudja a gigabitet, hiszen csak ott megy a hardware NAT. OpenWrt alatt legfeljebb software flow offload van, ami segít, de nem éri el a hardware-os megoldás teljesítményét.
A WDR1900AC viszont tudja szerintem. Konkrétan WDR3200ACM-ről tudok nyilatkozni. Igaz, még durvább felállásban: WAN oldal PPPoE kliens, LAN oldal pedig PPPoE szerver. Azaz kétszer kell a csomagokat kibontani és összerakni. Így is átmegy CPU erőből a gigabit rajta...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#15180) yodee_ válasza vargalex (#15179) üzenetére


yodee_
őstag

Sajnos a gyári fw nem játszott sosem mivel mindig volt valami amit nem tudott. Ezért kellett az openwrt, amivel meg ugye nincs meg a kívánt sebesség. Ezért engedtem el. Amúgy 21000ért vettem a hap-t, ennyiért nem hiszem hogy lett volna jelentősen olcsóbb megoldás.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#15181) Geth válasza yodee_ (#15180) üzenetére


Geth
addikt

De lett volna, most próbáltuk felhívni a figyelmet :)

(#15182) yodee_ válasza Geth (#15181) üzenetére


yodee_
őstag

Számokban mégis mennyi lenne az annyi? :D igazából már mindegy... Nem bántam meg!

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#15183) vargalex válasza yodee_ (#15180) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Én még 20490 Ft-ért vettem egy éve, hogy legyen egy Mikrotikem is. Nem rossz, de nekem az OpenWrt valahogy jobban bejön... Egyébként olcsóbb megoldás nem sok lett volna (nagyjából az Asus RT-AC57U v1), a tudásához mérten nem drága eszköz ez. Viszont meglepően kicsi. :)

Alex

(#15184) Geth válasza yodee_ (#15182) üzenetére


Geth
addikt

Pl. amit írtál WDR4300 Openwrt alatt szoftveres flow offloaddal 800-900 körül hoz azok alapján amit találtam, szerintem az nem olyan rossz.
Ha meglévő eszközzel oldod meg az 0 forint, annál nincs olcsóbb :)

(#15185) yodee_ válasza Geth (#15184) üzenetére


yodee_
őstag

Jogos, viszont az akkori openwrt-vel ott is voltak pl DMA hibák sajnos. Nem volt stabil a wifije. Szerintem nem csináltam rossz üzletet :-)

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#15186) vargalex válasza Geth (#15184) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az egyik probléma az, hogy azok a mérések nem PPPoE kapcsolaton készültek, hanem DHCP-n (az első írja is, hogy Cable router, az biztos, hogy DHCP), ami jóval kisebb erőforrásigényű. Másrészt a megosztott eredmények leginkább emelt órajelű routerekre vonatkoznak (pl. az első hozzászólásban 560 MHz->700 MHz, ez 25%-os teljesítmény növekedés!!!).
Harmadrédszt 1 szálon mérnek és még így is a CPU a korlátozó tényező. Azaz éles használatban (pl. több szálas torrent letöltésnél) nem lesz ekkora sebesség. És ugye a CPU-nak a wifi-t is ki kellene szolgálnia, ha esetleg az is megy közben...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#15187) Geth válasza vargalex (#15186) üzenetére


Geth
addikt

Vágom, ezért sajnálom hogy sehol nem találtam releváns, valódi használat alatti teszteredményeket :( (itt nincs gigabites net, tesztelni nem tudom).
De már elengedtem, folyamatban van a következő router (x86-64 ;]), a kérdés tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

(#15188) LiteCross91 válasza Geth (#15187) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Ezek utan ne is kérdezzem milyen rouetert ajánlotok, ha nem a Mikrotiket? (max 25 körül) ;] már így is elég parázs a hangulat :U

[ Szerkesztve ]

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#15189) Geth válasza LiteCross91 (#15188) üzenetére


Geth
addikt

Mielőtt eldöntöttem hogy a házi szerver lesz a router, én direkt olyanokat néztem amihez megy openwrt alatt a hardveres nat (MT7621).

[ Szerkesztve ]

(#15190) vargalex válasza LiteCross91 (#15188) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Jelenleg (hogy a milyen router topicban a hozzászólók általában) az Asus RT-AC65P ajánlható leginkább ár/teljesítmény szempontjából.

Alex

(#15191) yodee_ válasza vargalex (#15190) üzenetére


yodee_
őstag

Jut eszembe! Szerettem volna már kérdezni Tőled! Módosítottam a RAM méretét a 1043-mamban. A firmware tudja hogy nagyobb a tárhely vagy hozzá kell ahhoz is nyúlni? Mert egy alap rendszerre alig teszek fel pár csomagot és már tele is a tár. Tudnál segíteni nekem ebben?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#15192) vargalex válasza yodee_ (#15191) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A RAM méretének növelése nem lesz hatással a szabad tárhelyre. Ahhoz a flash-t kellett volna nagyobbra cserélni...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#15193) yodee_ válasza vargalex (#15192) üzenetére


yodee_
őstag

Ó értem már! Akkor ennyi lett volna :-) Köszönöm

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#15194) aicon


aicon
senior tag

Az egyik routert switchkent konfigoltam dhcp kikapcsolva, az előtte lévő router osztja az ip címeket.
Switch modban eltárolja valahol a csatlakozott wifi kliensek adatait?
Mac címet ki tudom szedni, de a wifi kliensek nevét nem.
Létezik valami bash parancs hogy kinyerjem a csatlakozott wifi kliensek nevét? Egyáltalán tárolodik valahol?
A másikon, ami routerkènt üzemel a dhcp logban minden benne van, ott könnyű dolgom van...
Legfrissebb openwrt van mindkettőn.
Megköszönöm, ha valaki ad valami támpontot.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#15195) vargalex válasza aicon (#15194) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A wifi frame-okban nem utazik a hostnév. Legfeljebb a 2 eszköz között tudsz valami kommunikációt csinálni.

Alex

(#15196) Repsol600


Repsol600
addikt

Sziasztok!
Van egy Tp link wr841nd V5.3 routerem, erre feldobtam egy Openwrt 18.06.8 rendszert, repeater ként szeretném használni, a jelet telóról kapná hotspoton keresztül, ezt kellene erősíteni + kábellel pc-re. Ezzel a routerrel ez megoldható? Ha igen hol találnék egy egyszerű leírást? Ilyennel nem próbálkoztam még. :D
Ja, és a routeren nem megy a Wan port nem rudom ez gondot jelent e.

[ Szerkesztve ]

(#15197) aicon válasza vargalex (#15195) üzenetére


aicon
senior tag

Köszönöm,
végülis megoldottam másképp, a mac címeket tárolom, ha nem szerepel a cím a listában, akkor értesítést küld telefonra + email, ez lenne a lényeg, kiszűrni, ha valaki behatol wifin, valahogy feltöri a jelszót

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#15198) krealon válasza Repsol600 (#15196) üzenetére


krealon
Topikgazda

OpenWRT kezdoknek inkabb a Gargoyle valtozatot tudnam ajanlani.
TP-link TL-WR841ND v5-re, az 1.10-es firmware elerheto.
A gyari szoftverbol ezzel lehet atallni:
https://www.gargoyle-router.com/downloads/images/ar71xx/gargoyle_1.10.0-ar71xx-generic-tl-wr841nd-v5-squashfs-factory.bin

(#15199) Wolfy999


Wolfy999
tag

Sziasztok!
Van egy TP-Link TL-MR3020 v3 típusú routerem, amin 19.07.2 OpenWRT fut. Ezen szeretnék egy Huawei E3372 USB LTE modemet beüzemelni. Rövid időre már sikerült működésre bírni, de az USB sajnos úgy néz ki flappel.
dmesg kimenetén "device descriptor read/64, error -145" meg "USB disconnect" üzenetek üzenetek vannak.
Néha fél percre magához tér, akkor a modem admin felületét is el lehet érni, kap IP-t a router, de utána megint megszakad.
A modem gépre dugva működik. Közvetlenül a routerbe van dugva, nincs hosszabbító közte. Próbáltam 2 amperes tápra dugni a routert, próbáltam másik kábellel megtápolni. Ugyanaz az eredmény mindenhogy.
Találkozott már valaki ilyennel? Van valakinek ötlete merre induljak?

(#15200) vargalex válasza Wolfy999 (#15199) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Valószínűleg tápellátási gond lesz. Ezek az LTE modemek viszonylag sokat fogyasztanak. Egy aktív USB HUB-al próbálkoznék.

Alex

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.