Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38101) cigam válasza TechN7ne (#38100) üzenetére


cigam
félisten

Köszönjük Emese!

Van egy kis difi, hogy légből kapott állításokat teszek, vagy hiszek az Apple dokumentációnak. Nem mellesleg a többiek kiigazítottak, szóval kérdező megkapta a jó választ.

Viszont Te és titi12 még nem álltatok elő olyan tényekkel, ami igazolná, hogy nem alkalmas otthoni gépnek, és miért jobb más platformokon futtatni a torrent programokat.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#38102) TechN7ne válasza cigam (#38101) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Értem Bütyök ,

Évek-óta itt vagy a fórumon de fingod sincs a témáról.

(#38103) cigam válasza TechN7ne (#38102) üzenetére


cigam
félisten

Még jó hogy itt vagy és kijavítasz!

Viszont a kérdésre még mindég nem feleltél: Miért nem alkalmas otthoni gépnek, és miért jobb más platformokon futtatni a torrent programokat?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#38104) TechN7ne válasza cigam (#38103) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Akkor vegyük az elejétől...

"-torrent programot a telefon AppStorejában nem találtam, így kérdés számomra, hogy mennyire futtatható ez Mac Minin"

Gyakorlatilag használható torrent-re de alapjába véve nem erre találták ki és hivatalos megoldás nincs is erre csak külsős.
Beépített ssd-nek sem kellemes hosszútávon ,ha aktuális a dolog mindenképp érdemes egy külső adattárolót beszerezni hozzá.

"-normál (Asus vezetékes USB-s egeret és billentyűt szeretnék használni) ami az asztali gépemhez volt, ezt támogatja a Mini vagy saját méregdrága perifériát kell vásárolnom"

Ha szűz Mac felhasználóról van szó (ami valószínű hisz kérdéseket rak fel) az Asus bill. kiosztásán nem fogja megtalálni a kulcs fontosságú mellék karaktereket és a tanulni valót ami egy Windows vagy más rendszerről érkező felhasználónak szüksége lehet első körben.
Erre nyilván ott a google és az Apple support ami valljuk be elég macerás.

Egy külső sima egér használata nagyon csúnyán néz ki macOS rendszeren.
A görgetés használata biztosan nem lesz folyékony és egy csomó "Apple" funkció is hiányozni fog.

"-elsősorban 4K filmnézésre, netezésre venném, kérdés mennyire halk, mennyire bírja ezt a hardver, illetve esetleges játékok közül mi fut rajta (Fifa22 pl emulátorral esélytelen?)"

Filmezésre ,netezésre és még nagyon sok mindenre több mint tökéletes extra halkan ,játék viszont nagyon kevés van és Fifa-t sem nagyon találtam rá az elmúlt években.

"-a gyárilag megadott 512GB-ból mennyi áll valóban rendelkezésre"

Erre már pontosan nem emlékszem de ha jól rémlik nálam az 500gb-os iMac ssd-n kb. 460/470gb maradt szűz tisztán.

[ Szerkesztve ]

(#38105) Ear001 válasza TechN7ne (#38104) üzenetére


Ear001
addikt

Egy külső sima egér használata nagyon csúnyán néz ki macOS rendszeren.
A görgetés használata biztosan nem lesz folyékony és egy csomó "Apple" funkció is hiányozni fog.

Ez hülyeség. Egy csomó egérrel hibátlan, egy csomóhoz van Mac driver, amivel minden gomb tanítható és használható, és a görgetés meg az egérmutató mozgásának végtelen finomra szabásához, ha kéne, van több, akár ingyenes program.

Ha szűz Mac felhasználóról van szó (ami valószínű hisz kérdéseket rak fel) az Asus bill. kiosztásán nem fogja megtalálni a kulcs fontosságú mellék karaktereket és a tanulni valót ami egy Windows vagy más rendszerről érkező felhasználónak szüksége lehet első körben.
Erre nyilván ott a google és az Apple support ami valljuk be elég macerás.

Ez hülyeség. Egyfelől nem ez volt a kérdés. A Mac elmegy mindenféle billentyűzettel. Az pedig, hogy az adott billentyű lenyomására mi történik, tökéletesen követhető az alapértelmezésben a jobb felső sarokban megjelenő Billentyűzetmegtekintőn, a billentyű parancsok meg egy keresés után elérhetők az Apple honlapjáról.

Gyakorlatilag használható torrent-re de alapjába véve nem erre találták ki és hivatalos megoldás nincs is erre csak külsős.
Beépített ssd-nek sem kellemes hosszútávon ,ha aktuális a dolog mindenképp érdemes egy külső adattárolót beszerezni hozzá.

Ez hülyeség. A windows PC-n van beépített torrent kliens? A Windows PC SSD-je másképp öregszik a torrent alatt?

(#38106) Krethx válasza TechN7ne (#38104) üzenetére


Krethx
aktív tag

"-torrent programot a telefon AppStorejában nem találtam, így kérdés számomra, hogy mennyire futtatható ez Mac Minin

Gyakorlatilag használható torrent-re de alapjába véve nem erre találták ki és hivatalos megoldás nincs is erre csak külsős."

Mac App Store 2011-ben jött be a képbe. Azelőtt csak külső forrásból származó programok voltak.
Amúgy meg ilyen nézettel a Win és Linux-ot sem erre találták ki. :)

Az hogy többen érdeklődnek a Mac iránt az az iPhone sikerének köszönhető. 2007 előtt sokan nem is tudták mi az a Mac.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#38107) general válasza cigam (#38099) üzenetére


general
addikt

Nálam a torrentek valahogy lassabban jönnek, mint win alatt, nem tudom, miért. Hackintoshon is ez volt, ha win-t kapcsoltam be, max savszellel jött le minden, ha macOS-t, akkor jóval lassabban, tök ugyanaz a konfig. Most meg M1 macbookon se wifin, se kábelen (adapterrel persze, ami mondjuk lehet limitált) nem megy 30mb/s letöltési sebesség fölé. Elég idegesítő.

(#38108) blakey válasza general (#38107) üzenetére


blakey
titán

Maxon megy, nincs vele probléma, a nálad lévő probléma egyéb eredetű. 500-as netem van, 60MB/s az átlag.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#38109) cigam válasza TechN7ne (#38104) üzenetére


cigam
félisten

alapjába véve nem erre találták ki

Hanem mire? De fordítsuk meg. Tegyük fel hogy ez egy üzleti felhasználásra szánt gép. Pontosan mi akadályozza meg azt, hogy otthoni gépnek használd?

Filmezésre ,netezésre és még nagyon sok mindenre több mint tökéletes extra halkan

Ne zavarj össze. Most akkor mégis tökéletes otthoni használatra?

hivatalos megoldás nincs is erre csak külsős

Ki mit ért hivatalos alatt. Ha beépített szolgáltatásra gondolsz, az más op.rendszerekben sincs. Windows-on is kell tölteni egy külsős alkalmazást.
Az meg csak egy dolog hogy az AppStore-ban nem elérhetőek a torrent programok. Nem azért mert bármi kárt okoznának, egyszerűen csak jogi csűrcsavar, mivel nem támogatják a warezt, és nagyon kevesen használják másra.

A Windows-t futtató SSD-k jobban bírják az irást? Ott is ugyanúgy elhasználódik egy idő után, de ez években mérhető. ( [link] ) Ez attól is függ, hogy mekkora torrent bubus az illető. Igaz itt nem cserélhető otthoni körülmények között. De torrenttől függetlenül az elektronika bármikor feladhatja. Plusz ha akkora torrent bubus, úgysem fér el a belső tárhelyen, egy pár TB-os külső meghajtóra amúgy is szükség van. (pl.TM, vagy egyéb mentés).

az Asus bill. kiosztásán nem fogja megtalálni a kulcs fontosságú mellék karaktereket és a tanulni valót

Mint írtam erre ott a matricázás, és a bill. kiosztás újradefiniálása. Nem csak ezért fogja tanulmányozni az apple bejegyzésit, vagy keresni a google-ön, vagy éppen itt kérdezni valami problémáról. Ugyanakkor még az MS-nek is van útmutatója a kiosztás eltéréseiről [link]

Egy külső sima egér használata nagyon csúnyán néz ki macOS rendszeren.

Hoppácska! Erről nem tudtam és valószínűleg ezért használok évek óta probléma nélkül nem Apple egeret. Miért nem szoltál előbb?! Most egy világ dőlt össze bennem, hogy eddig elégedett voltam másik egérrel. Most járhatok terápiára, hogy ez nekem évekig bevált.
Nem azt mondom, hogy az Apple eszközeinek plusz funkcióit nyújtja, de nagyon jól használható ezek nélkül is.

Meg azt is írta, hogy a "Játékot meg simán elengedem". De ha ragaszkodik a FiFa-hoz, állítólag streamelheti, vagy keres magának másikat. A store és a játék kiadók portáljai is tele vannak jópofa játékokkal, a tilitolitól kezdve a komolyabb nagy címekig. [link] [link]
Persze nem gamer gép, és jópár nagy címe nem elérhető, de jópár órát el lehet vele szórakozni így is.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#38110) Syl


Syl
nagyúr

Aha. Így már érthető, hogy jött össze két/három tucatnyi hsz egy nap alatt :DDD
Akkor beböfögöm én az ultimate okosságot: torrentre NAS-való ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#38111) -Skylake- válasza titi12 (#38096) üzenetére


-Skylake-
addikt

felek megkerdezni, de felvilagositanal, hogy macen miert problemas a torrent ? azon kivul, hogy konkretan semmilyen szempontbol nem kulonbozik semmilyen mas platformon torrentezestol termeszetesen.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#38112) -Skylake- válasza TechN7ne (#38104) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Gyakorlatilag használható torrent-re de alapjába véve nem erre találták ki és hivatalos megoldás nincs is erre csak külsős.
Beépített ssd-nek sem kellemes hosszútávon ,ha aktuális a dolog mindenképp érdemes egy külső adattárolót beszerezni hozzá."

hogy mi ? ugyertem. mi ? ??

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#38113) kkp900 válasza -Skylake- (#38112) üzenetére


kkp900
senior tag

Szia! Az lenne a kérdésem ,hogy a Safariban ,hogy tudnék lementeni 100-300 megnyitott oldalt egyben , és utána megnyitni egy helyről egyben újra ? Erre nem találtam még megoldást. Tudom van a könyvjelző de ott egyessével kell lementegetni. Én meg egyben szeretném és utánna mikor újra szükségem van akkor megnyitni egyben így a Rammal is spórolnék kicsit mert megzabálja a 32 GB is egy idő után.Előre is köszönöm a segítséget.

Amúgy a vitára visszatérve én is egy külső SSD használok a torrentezésre. Plusz a billentyűzetben lehet jobb a Maces , én is azt használok egy Keybord 2-est. Mellesleg ha lenne LOGITECH magyar billentyűzettel ami meces az új aminek van háttérvilágítása is akkor azt venném meg , de mivel nincsen magyar így marad a az almás fehér. Egér fronton a gyári alma egy rohadt szar kényelmetlen fogású lassú 400 DPI fostalicska ,és nem is változtatnak rajta sajnos. Volt el is adtam gyorsan . MX Master 2-es egerem van , de ezt se használom már hanem egy sima vezetékes 6 ezer ft Logiteches vezetékes HALK egeret vettem mert már rohadtul idegesít a kattogó hang minden egérnél .Nem értem miért kell és egy fullos 30 ezer feletti csúcs munka egérnek is kattognia...

(#38114) general válasza blakey (#38108) üzenetére


general
addikt

hm, de mi a bánat miatt ilyen lassú nálam vajon..? :W

(#38115) cigam válasza general (#38114) üzenetére


cigam
félisten

Ez router/kábel gond is lehet. Milyen adaptert használsz? És minek? Külső vagy belső meghajtóról/ra töltesz?
Amúgy ez a 30MBps limit ez a 240Mbites-es internet, ill. 300Mbites WiFi kapcsolat sebessége is lehet. Speedtest oldal mekkora sebességet mér?
Hogyan, miken keresztül éred el az internet-et?
Bár a kérdésed inkább az otthoni hálózatok topokba illik.

Ráadásul a torrent sebessége nem garantált, n+1 paraméter befolyásolja.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#38116) general válasza cigam (#38115) üzenetére


general
addikt

Netes speedtest (két oldalon is lefuttattam) szerint
- kábelen 900Mbps feletti letöltés - 25Mbps körüli feltöltés (nevetséges kategória, itt, ebben az utcában ezt tudja a Telekom, Amúgy 1000/25-ös csomagban vagyok)
- de wifin is megy a 450-500Mbps körüli letöltés, feltöltés ugyanez

Ennek ellenére Transmission torrent klienssel max 30Mbps a letöltésem wifin is, kábelen is... Az adapter egy egyszerű usb-c to usb-a + ethernet cucc, asszem valami istyle-os. De a mérés szerint tudja a gigabites letöltést.

De ahogyan írtam is, hackintoshon is hasonlóan szar volt mindig is a letöltés, macOS alatt sokkal lassabban jött le minden, mint ugyanazon a konfigon, csak Windowst indítva. Sosem értettem ezt. Szerencsére ennyire nem érdekel a torrent, ritkán használom.

(#38117) cigam válasza general (#38116) üzenetére


cigam
félisten

A 4-es bétát használod, ami már natívan fut M1-en?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#38118) joey04 válasza cigam (#38103) üzenetére


joey04
titán

ne etesd :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#38119) general válasza cigam (#38117) üzenetére


general
addikt

Megnéztem, nem, ez a 3.00. Amikor nem olyan régen letöltöttem, ezt adta. Csekkolom majd a 4-est! :)

(#38120) hkari válasza general (#38116) üzenetére


hkari
őstag

Ezzel nem vagy egyedül. Windows-on tényleg gyorsabb, de nem tudom miért. Olyan lomha valahogy mac-en. Talán a qbittorrent gyorsabb mint a Transmission de lehet csak beképzelem :D Nekem nem katasztrófa, mert NAS-ra torrentezek, de nekem is feltűnt már ez.

(#38121) cigam válasza hkari (#38120) üzenetére


cigam
félisten

A Transmission azért tűnhet lassabnak, mert csak egy CPU magot képes kihasználni, míg a versenytársak, pl. a qbittorrent kihasználja a többi magot is.

Amúgy meg én is NAS-on futtatom, az úgy is állandóan megy.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#38122) blakey válasza hkari (#38120) üzenetére


blakey
titán

Amikor az 500-as netemet kihajtja a letöltés, azaz 60-62MB/s, akkor nem beszélhetünk lomhaságról. qBittorrentet használok már vagy 5 éve, Transmission a múlté, szerintem nem olyan jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#38123) general válasza blakey (#38122) üzenetére


general
addikt

Nekem pont a qbittorrentből lett elegem, teljesen megbízhatatlan. Rengetegszer csak áll, nincs kapcsolódás, lefagy, nem lép ki, sorolhatnám. De nekem is gyorsabbnak tűnt, ha éppen futott. Transmission lassabb, de eddig nem volt vele gondom.

(#38124) cigam válasza blakey (#38122) üzenetére


cigam
félisten

Az is lehet hogy Ő módszeresen elteker valami alap beállítást(vagy éppen te, és azért száguld nálad), de lehet n+1 más (háttérben) futó program (valós idejű víruskereső, hálózati reklámszűrő, bármi...)

Az is lehet hogy egy szálon megvan a sebesség (mérés) a hálózaton, de ha n+1 kapcsolatot kell kezelnie, már létérdel a hálókártya.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#38125) blakey válasza general (#38123) üzenetére


blakey
titán

Ha neked leállt, lefagyott, akkor az megint egy olyan probléma, ami nem feltétlenül általános. Nálam 5 éve megbízhatóan működik. Tegyük hozzá, hogy ennek köze van a hálózathoz, tehát pl. a routerhez is, ha nem megfelelőek a beállítások, akkor lehet, hogy később vagy épp hibásan reagál egy ébresztés után. Ezek összetett dolgok, de nálam soha nem volt vele gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#38126) -Skylake-


-Skylake-
addikt

remelem annyira nem r=1 a forum, hogy azt kulon el kelljen magyarazni, hogy a torrent sebessege nem egyenlo a net sebessegevel, CSAK AKKOR, ha nagyobb a seed savszel mint a neted savszele. tehat ha 1000neted van de a torrenten egyetlen seed van 500kbps-el , akkor 500kbps a letoltesi sebesseg. ez tiszta ugye ?

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#38127) hkari válasza blakey (#38122) üzenetére


hkari
őstag

Majd még játszom vele. Nem a "végsebesség" a lomha, hanem hogy hozzáadok valamit és sokkal több idő mire összeszedi magát, mint régen Winen. De ez nekem tényleg kb tök mindegy, csak megjegyeztem hogy én is kicsit lassabbnak érzem.

(#38128) general válasza -Skylake- (#38126) üzenetére


general
addikt

Persze, hogy tiszta, nem ma kezdtem én sem. ;) A torrent sebességet csak olyankor szoktam csekkolni, relevánsnak tekinteni, ha 10-20+ seedelő van legalább, de inkább több. És megint elismétlem, nekem korábban hackintoshon (Monterey) is lassú volt, ha windows ment a konfigon, maxon futott a sebesség, sőt, néha fölötte is fura mód, ha viszont macOS futott, mindig lassabb volt, akadozott, stb.
Most megint felteszem majd a qbit-et, adok egy esélyt neki, aztán kiderül.

(#38129) kkp900


kkp900
senior tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem ,hogy a Safariban ,hogy tudnék lementeni 100-300 megnyitott oldalt egyben , egy két kattintással esetleg valami "bővítménnyel "és utána megnyitni egy helyről egyben újra az összes oldalt? Erre nem találtam még megoldást. Tudom van a könyvjelző de ott egyessével kell lementegetni. Én meg egyben szeretném és utána mikor újra szükségem van akkor megnyitni egyben így a Rammal is spórolnék kicsit mert megzabálja a 32 GB is egy idő után.Előre is köszönöm a segítséget.

(#38130) Czo válasza kkp900 (#38129) üzenetére


Czo
őstag

A konyvjelzok kozott sem egyesevel kell mentegetni. Ha megkattintod a Bookmarks menut, az abban talalhato "Add Bookmarks for These XX Tabs..." pont ezt csinalja. Illetve, a Tab Group nevu feature is erre valo, ez is elmenti az osszes tabodat (vagy a File menuben, vagy a Sidebart megnyito nyilra kattintva), raadasul ugy, hogy ha atvaltassz arra a tab groupra, akkor azok "visszatoltodnek", igy ha ebbol pl bezarsz egyet, mert mar nem kell, akkor ez a mentesben is "bezarja".

(#38131) kkp900 válasza Czo (#38130) üzenetére


kkp900
senior tag

Ugyan ezt lehetne magyarul is ! :R Nem angolul használom ezért nem értem amiről írsz . Előre is köszi szépen . És utánna azt ,hogy fogom elérni ha bezárom a Safarit majd? Mert ez a lényeg ,hogy bezárjam kinyissam ,és ne vesszen el semmi se pld egy Frissítés után ,mert akkor kb mindig kilövi magát a Safari sajnos..

Azt hiszem rájöttem köszi szépen . Új lapcsoport hozzá adása magyar nyelven és ott el is tudom nevezni majd. De azért megvárom a válaszodat is majd.

[ Szerkesztve ]

(#38132) Czo válasza kkp900 (#38131) üzenetére


Czo
őstag

Lovesem sincs, hogy mit hogyan hivnak magyarul. Talan "ful csoport"?

Ilyen tab groupbol lehet tobb is, ezek kozott tudsz valtogatni. Amikor atvaltassz az egyik tab grouprol a masikra, akkor a nyitott tabjaid kicserelodnek, az abban a tab groupban levo tabjaidra.

(#38133) cigam válasza kkp900 (#38131) üzenetére


cigam
félisten

Lapcsoport:

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#38134) cigam


cigam
félisten

Nálatok simán megy a hozzászólásokon belüli képfeltöltés? Pár napja/hete(?) hiába kattintok a feltöltés gombra, nem nyílik meg a fájl tallózó ablak. Mivel Firefox alatt működik nem a pi-hole okozza a problémát. De akkor mi?
A Safari 15.6.1 verziójú. Meg tudom nézni hogy mikor mire frissült? Esetleg valami biztonsági szigorítás miatt valahol engedélyezni kell a fájlok tallózását?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#38135) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Szerintetek az alábbiakra MacMini-t vagy iPhone 14-et vegyek? Facebook, YouTube, filmnézés, e-mail olvasás/válaszolás

(#38136) blakey válasza timelord1987 (#38135) üzenetére


blakey
titán

Most komolyan ez a kérdés? Telefont vagy gépet? Amire szükséged van. iPadet

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#38137) devil-k válasza blakey (#38136) üzenetére


devil-k
nagyúr

Itt tartunk már manapság.

- mozi bolondéria -

(#38138) cigam válasza blakey (#38136) üzenetére


cigam
félisten

;]

Közben (magától?) megoldódott a #38134, ma már megnyílik a fájlböngésző ablak.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#38139) cigam


cigam
félisten

Van egy lejelszavazott zip fájlom. Ki tudom venni belőle a jelszót anélkül, hogy ki/becsomagolnám?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#38140) freelanced


freelanced
addikt

Üdv,

Mi a véleményetek az alábbi gépről? Nem volt még asztali Apple gépem, így nem tudom mire lehet számítani egy ilyen eszköznél. Mennyire időtálló, mennyire szolgál ki stb?

Apple Mac Mini M1 MGNR3MG/A

Felhasználási szempontból főleg internetezésre (böngészés, videók, streaming szolgáltatók), képszerkesztésre és programozásra lenne használva.

Ha valakinek van ilyen, mennyire van megelégedve vele?

Esetleg várható mostában frissített modell?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#38141) ddsteel válasza freelanced (#38140) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Szia, nekem 2020-as MacMinim van, 21-ben vettem. Ez a 16GB-s változat. Egyszerűen imádom. DTP-re használom (ID, PS, AI),videónézés, netezés. Nagyon gyors, pár mp alatt bootol, ugye nincs benne mozgó alkatrész, ezért egészen enyhén langyosodik csak, alig fogyaszt energiát. VIdeót nem vágok vele, de a youtube alapján azt is bírná. Jól ki kell választanod, melyik verziót vedd, ugye a vinyó és a RAM is rá van forrasztva, nem cserélhető. Negatívum, hogy csak 2 USB port van benne, én vettem egy USB HUBot, külső HDD-n van minden olyan meló, amin éppen nem dolgozom. Abból kiindulva, hogy 2021-ben adtam el a 2012-es Macmini Late-t, azt is azért, mert mégiscsak kell néha újítani (és milyen jól tettem) én biztosan használom még 5-6 évig. Bluetooth bugok fordultak elő, de a perifériáim nem apple-sek, lehet, hogy azért. Egérrel és billentyűzettel is vezetékest használok már, nekem nem probléma. Szerintem BT eszközökből a gyárit szereti.

(#38142) punisher1


punisher1
aktív tag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne egy imac 2009 late kapcsán 27"-os 7Gb ram,i7-860-as proci,amd radeon hd4670 256mb.A kérdésem az lenne ha youtube videót nézek full hd be a gép bal felső sarka melegszik és egy idő után lekapcsol a kép vagy lefagy a gép.De telepitve van egy macs fan control ha ott felnyomom a ventik fordulatat akkor megy rendesen.Ez normális vagy valaminek a hibája?

(#38143) hkari válasza punisher1 (#38142) üzenetére


hkari
őstag

Egy szétszedés tisztítás pasztázás biztos jót tenne neki. 2009 óta a gyári paszta már kővé dermedt gondolom. Lehet ez meg is oldja.

(#38144) punisher1 válasza hkari (#38143) üzenetére


punisher1
aktív tag

Szia!

Azon túl van takarítva és pasztázva is lett.

(#38145) blakey


blakey
titán

A héten "megviccelt" az Apple féle Big Sur 11.7.2 frissítés, szétb@xta az L2TP VPN-t, egyszerűen nem működött, illetve a személyes hotspot-ra való csatlakozás sem működött, persze, hosszas keresgélés és nyomozás után derült ki, hogy a frissítés a gond, mert ugye mindenki mást mondott, ezt csináld, azt csináld, de én nem nagyon hallgattam rájuk, inkább előrehoztam a a jövő hétre tervezett Venturára való frissítést. Megtörtént a frissítés, első próbálkozás a VPN volt és működött, úh,. nekem volt igazam, a frissítésnél történt valami hiba, úgy döntöttem, hogy tiszta telepítés lesz, megtörtént az is, persze mindez munka mellett, szóval a lényeg gyorsan megtörtént, a végső beállítások, belépések, stb. mára rendeződtek. iPhone-t és Apple Watchot-ot gyári állapotba helyeztem, minden csatlakozás létrejött. Maga a Ventura gyorsabb, mint a Big Sur volt (2017-es iMac i5), a programok gyorsabban nyílnak meg (SSD-t használok), egyelőre minden jónak tűnik, sőt, nagyon jónak, de majd később minden kiderül. Ami elsőre szembetűnő volt, hogy az iMac-et nagyobb fényerőre "tekerte" (gondolom szoftveresen magasabb fényerőre kalibrálták), azaz sokkal erőteljesebb lett, ezt onnan tudom, hogy kalibrált értékeket használok, és ami eddig 7-es fényerőn volt, az most 4-esen jó. Remélem jó lesz a jövőben is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#38146) kkp900


kkp900
senior tag

Sziasztok! Na egy újabb szenvedés a Ventura fos miatt. :W Most random lekapcsol (Kb hetnete 1-szer) a külső SSD amire torrentezek .Ami ma most volt. Eddig sose volt vele semmi probléma. Csak mióta a Ventura van. És nem jövök rá ,hogy mitől lehet. Mac mini 2018-as a gépem. Most át dugtam a másik USB 3.0-asba hátha a csatlakozó volt a baja. Aztán esetleg új házat kellene vennem ? Vagy mitől lehet ,és hogy tudnék utána járni ennek?

(#38147) kkp900


kkp900
senior tag

És most pedig a gép is fújt egyet és leállt. És újra indítja magát. Ilyenkor mi történik vele? Miért állhat le? Utoljára kb 2 hete volt ilyen vele . De ez is a Ventura óta van?! Túl melegszik vagy mi? De akkor a ventilator miért nem kapcsol be nem hallom ,hogy menne . Itt ültem előtte sötét képernyő mert akkor akartam ránézni a fórumra aztán fújt egyet és leállt,és újra indult. Van jelzés , hogy miért csinálta ,de azon én ugye nem tudok eligazodni sajnos. Aki jobban ért ezekhez a problémákhoz el tudná mondani mit kell keresni a legalább 3 oldalban?

panic(cpu 1 caller 0xffffff800d548953): Kernel trap at 0xffffff7fa310cf23, type 14=page fault, registers:
CR0: 0x0000000080010033, CR2: 0xffffff9a1a76f0f8, CR3: 0x00000008555d0046, CR4: 0x00000000003626e0
RAX: 0xffffff7fa2b93e01, RBX: 0x0000000000000001, RCX: 0x0000000000000000, RDX: 0x0000000000000020
RSP: 0xffffffa0a2a2f270, RBP: 0xffffffa0a2a2f270, RSI: 0xffffffa07f8d4780, RDI: 0xffffff9a1a8ef000
R8: 0x0000000000000000, R9: 0x0000000000000003, R10: 0xffffffffffff0000, R11: 0xfffffffffffd0000
R12: 0xffffff9a1a8ef000, R13: 0xffffff8bb6679700, R14: 0xffffff8bb69ad1a0, R15: 0x0000000000000020
RFL: 0x0000000000010247, RIP: 0xffffff7fa310cf23, CS: 0x0000000000000008, SS: 0x0000000000000010
Fault CR2: 0xffffff9a1a76f0f8, Error code: 0x0000000000000000, Fault CPU: 0x1, PL: 0, VF: 10
Panicked task 0xffffff9082693208: 12 threads: pid 168: WindowServer
Backtrace (CPU 1), panicked thread: 0xffffff9a1a449b30, Frame : Return Address
0xffffffa0a2a2ec50 : 0xffffff800d3eb31d
0xffffffa0a2a2eca0 : 0xffffff800d559236
0xffffffa0a2a2ece0 : 0xffffff800d548480
0xffffffa0a2a2ed30 : 0xffffff800d385951
0xffffffa0a2a2ed50 : 0xffffff800d3eb5fd
0xffffffa0a2a2ee40 : 0xffffff800d3eaca9
0xffffffa0a2a2eea0 : 0xffffff800dbe08cb
0xffffffa0a2a2ef90 : 0xffffff800d548953
0xffffffa0a2a2f110 : 0xffffff800d548642
0xffffffa0a2a2f160 : 0xffffff800d385951
0xffffffa0a2a2f180 : 0xffffff7fa310cf23
0xffffffa0a2a2f270 : 0xffffff7fa310d98d
0xffffffa0a2a2f2c0 : 0xffffff7fa2ad3562
0xffffffa0a2a2f330 : 0xffffff7fa2b1b859
0xffffffa0a2a2f540 : 0xffffff7fa31017ae
0xffffffa0a2a2f5c0 : 0xffffff7fa3100b44
0xffffffa0a2a2f5e0 : 0xffffff7fa3119bc0
0xffffffa0a2a2f640 : 0xffffff7fa30ea0a5
0xffffffa0a2a2f670 : 0xffffff7fa3125ddc
0xffffffa0a2a2f6d0 : 0xffffff7fa329bc16
0xffffffa0a2a2f810 : 0xffffff7fa328602e
0xffffffa0a2a2f8a0 : 0xffffff7fa3286278
0xffffffa0a2a2f8c0 : 0xffffff7fa3299802
0xffffffa0a2a2f950 : 0xffffff7fa32996a3
0xffffffa0a2a2f9e0 : 0xffffff7fa32a004c
0xffffffa0a2a2fa30 : 0xffffff800db53f0a
0xffffffa0a2a2fb90 : 0xffffff800d4ffe89
0xffffffa0a2a2fca0 : 0xffffff800d3c2c69
0xffffffa0a2a2fd50 : 0xffffff800d3dbb62
0xffffffa0a2a2fdc0 : 0xffffff800d3dc26a
0xffffffa0a2a2fef0 : 0xffffff800d52aa7a
0xffffffa0a2a2ffa0 : 0xffffff800d385db6
Kernel Extensions in backtrace:
com.apple.iokit.IOGraphicsFamily(597.0)[010297CF-E2F4-3E92-A1C1-5636E819C121]@0xffffff7fa327b000->0xffffff7fa32a9fff
dependency: com.apple.iokit.IOPCIFamily(2.9)[752CD69F-309E-31FF-881C-2A22ACB6C0B6]@0xffffff800fe00000->0xffffff800fe2ffff
com.apple.iokit.IOAcceleratorFamily2(475.0)[A9236CAC-1AAE-3FB4-9E63-6EEF592067B0]@0xffffff7fa30db000->0xffffff7fa3145fff
dependency: com.apple.driver.AppleMobileFileIntegrity(1.0.5)[4E741445-0025-3DB8-8292-C7533F3C0917]@0xffffff800e992000->0xffffff800e9c0fff
dependency: com.apple.iokit.IOGraphicsFamily(597)[010297CF-E2F4-3E92-A1C1-5636E819C121]@0xffffff7fa327b000->0xffffff7fa32a9fff
dependency: com.apple.iokit.IOPCIFamily(2.9)[752CD69F-309E-31FF-881C-2A22ACB6C0B6]@0xffffff800fe00000->0xffffff800fe2ffff
dependency: com.apple.iokit.IOReportFamily(47)[EF0F8F2D-D40B-3B22-A3BC-8BB0145DA2F7]@0xffffff800fe41000->0xffffff800fe43fff
dependency: com.apple.iokit.IOSurface(334.0.1)[19CB8352-2D97-3C66-B29B-38EF0A9DF8AD]@0xffffff800ff61000->0xffffff800ff88fff
com.apple.driver.AppleIntelKBLGraphics(20.0.2)[0918F309-F9CE-32B6-99E8-D31D2210BFEA]@0xffffff7fa2ac0000->0xffffff7fa2b7dfff
dependency: com.apple.iokit.IOAcceleratorFamily2(475)[A9236CAC-1AAE-3FB4-9E63-6EEF592067B0]@0xffffff7fa30db000->0xffffff7fa3145fff
dependency: com.apple.iokit.IOGraphicsFamily(597)[010297CF-E2F4-3E92-A1C1-5636E819C121]@0xffffff7fa327b000->0xffffff7fa32a9fff
dependency: com.apple.iokit.IOPCIFamily(2.9)[752CD69F-309E-31FF-881C-2A22ACB6C0B6]@0xffffff800fe00000->0xffffff800fe2ffff
dependency: com.apple.iokit.IOSurface(334.0.1)[19CB8352-2D97-3C66-B29B-38EF0A9DF8AD]@0xffffff800ff61000->0xffffff800ff88fff
Process name corresponding to current thread (0xffffff9a1a449b30): WindowServer
Mac OS version:
22C65
Kernel version:
Darwin Kernel Version 22.2.0: Fri Nov 11 02:08:47 PST 2022; root:xnu-8792.61.2~4/RELEASE_X86_64
Kernel UUID: 6B3374E9-7FD7-354D-886F-E995FAAC2CA3
roots installed: 0
KernelCache slide: 0x000000000d000000
KernelCache base: 0xffffff800d200000
Kernel slide: 0x000000000d0dc000
Kernel text base: 0xffffff800d2dc000
__HIB text base: 0xffffff800d100000
System model name: Macmini8,1 (Mac-7BA5B2DFE22DDD8C)
System shutdown begun: NO
Hibernation exit count: 0
System uptime in nanoseconds: 341913428440045
Last Sleep: absolute base_tsc base_nano
Uptime : 0x000136f7ec723633
Sleep : 0x0000000000000000 0x0000000000000000 0x0000000000000000
Wake : 0x0000000000000000 0x00000006ff46317c 0x0000000000000000
Compressor Info: 0% of compressed pages limit (OK) and 1% of segments limit (OK) with 1 swapfiles and OK swap space
Zone info:
Zone map: 0xffffff8080746000 - 0xffffffa080746000
. PGZ : 0xffffff8080746000 - 0xffffff8084747000
. VM : 0xffffff8084747000 - 0xffffff8550a7a000
. RO : 0xffffff8550a7a000 - 0xffffff86ea0e0000
. GEN0 : 0xffffff86ea0e0000 - 0xffffff8bb6413000
. GEN1 : 0xffffff8bb6413000 - 0xffffff9082746000
. GEN2 : 0xffffff9082746000 - 0xffffff954ea79000
. GEN3 : 0xffffff954ea79000 - 0xffffff9a1adac000
. DATA : 0xffffff9a1adac000 - 0xffffffa080746000
Metadata: 0xffffffab1ddf9000 - 0xffffffab3ddf9000
Bitmaps : 0xffffffab3ddf9000 - 0xffffffab49df9000
last started kext at 333855568134639: >!UAudio 500.2 (addr 0xffffff7fa2f4b000, size 335872)
last stopped kext at 266091985790510: >!UAudio 500.2 (addr 0xffffff7fa2f4b000, size 335872)
loaded kexts:
com.paragon-software.filesystems.ntfs 485.10.15
com.binaryfruit.driver.SATSMARTDriver 0.10.3
com.kairos.driver.DuetDisplay 1
com.globaldelight.driver.Boom2Device 1.2
>!UTopCaseDriver 6000.22
>!ATopCaseHIDEventDriver 6000.22
>!APlatformEnabler 2.7.0d0
>AGPM 131
>X86PlatformShim 1.0.0
@filesystems.autofs 3.0
>!AUpstreamUserClient 3.6.9
>!AMCCSControl 1.16
>!AGraphicsDevicePolicy 7.1.18
@AGDCPluginDisplayMetrics 7.1.18
>pmtelemetry 1
@filesystems.nfs 1
|IOUserEthernet 1.0.1
>usb.!UUserHCI 1
>!AGFXHDA 200.2
>!A!IKBLGraphics 20.0.2
>!AHV 1
>!ADiskImages2 198.40.3
>BridgeAudioCommunication 300.10
>!AAVEBridge 6.1
>!ABridgeAudio!C 300.10
>!AThunderboltIP 4.0.3
>!A!ICFLGraphicsFramebuffer 20.0.2
>!A!IPCHPMC 2.0.1
>!A!ISlowAdaptiveClocking 4.0.0
|SCSITaskUserClient 476
>BCMWLANFirmware4387.Hashstore 1
>BCMWLANFirmware4378.Hashstore 1
>BCMWLANFirmware4377.Hashstore 1
>BCMWLANFirmware4364.Hashstore 1
>BCMWLANFirmware4355.Hashstore 1
>!AFileSystemDriver 3.0.1
@filesystems.tmpfs 1
@filesystems.lifs 1
@filesystems.hfs.kext 627.40.1
@BootCache 40
@!AFSCompression.!AFSCompressionTypeZlib 1.0.0
@!AFSCompression.!AFSCompressionTypeDataless 1.0.0d1
@filesystems.apfs 2142.61.2
>!ABCMWLANBusInterfacePCIeMac 1
>!ASDXC 3.3.0
|!ABCM5701Ethernet 11.0.0
@private.KextAudit 1.0
>!AACPIButtons 6.1
>!ASMBIOS 2.1
>!AACPIEC 6.1
>!AAPIC 1.7
$!AUserConsent 1
@!ASystemPolicy 2.0.0
@nke.applicationfirewall 403
|IOKitRegistryCompatibility 1
|EndpointSecurity 1
@Dont_Steal_Mac_OS_X 7.0.0
@kec.Compression 1
@kec.!AEncryptedArchive 1
>!UAudio 500.2
@plugin.IOAVBDiscoveryPlugin 1120.2
>!AHIDKeyboard 231
>!AMultitouchDriver 6400.44
>!AInputDeviceSupport 6400.40
>!AHS!BDriver 6000.22
>IO!BHIDDriver 9.0.0
>!ASMBus!C 1.0.18d1
>!AGraphicsControl 7.1.18
>!AAudioClockLibs 200.5
@kext.triggers 1.0
>IOHIDPowerSource 1
|IO!BSerialManager 9.0.0
|IO!BPacketLogger 9.0.0
|IO!BHost!CUSBTransport 9.0.0
|IO!BHost!CUARTTransport 9.0.0
|IO!BHost!CTransport 9.0.0
>IO!BHost!CPCIeTransport 9.0.0
|IOAVB!F 1120.2
|CSR!BHost!CUSBTransport 9.0.0
|Broadcom!BHost!CUSBTransport 9.0.0
|IONDRVSupport 597
@plugin.IOgPTPPlugin 1110.13
|Broadcom!B20703USBTransport 9.0.0
>!ARSMChannel 1
|IORSM!F 1
>!AIPAppender 1.0
>!A!ILpssUARTv1 3.0.60
>!A!ILpssUARTCommon 3.0.60
>!AOnboardSerial 1.0
>usb.IOUSBHostHIDDevice 1.2
|IOAudio!F 400.3
@vecLib.kext 1.2.0
>X86PlatformPlugin 1.0.0
>!AThunderboltDPOutAdapter 8.5.1
|IOAccelerator!F2 475
>IOPlatformPlugin!F 6.0.0d8
@!AGPUWrangler 7.1.18
@!AGraphicsDeviceControl 7.1.18
|IOGraphics!F 597
|IOSlowAdaptiveClocking!F 1.0.0
>driverkit.serial 6.0.0
>usb.!UHub 1.2
>usb.cdc.ecm 5.0.0
>usb.cdc.ncm 5.0.0
>usb.cdc 5.0.0
>usb.networking 5.0.0
>usb.!UHostCompositeDevice 1.2
>!AThunderboltPCIDownAdapter 4.1.1
>!AThunderboltDPInAdapter 8.5.1
>!AThunderboltDPAdapter!F 8.5.1
>!AHPM 3.4.4
>!A!ILpssI2C!C 3.0.60
>!A!ILpssI2C 3.0.60
>!A!ILpssDmac 3.0.60
>!ABSDKextStarter 3
|IOSurface 334.0.1
@filesystems.hfs.encodings.kext 1
>!ASyntheticGame!C 10.3.5
>!AXsanScheme 3
>!AThunderboltNHI 7.2.81
|IOThunderbolt!F 9.3.3
>!ABCMWLANCoreMac 1.0.0
|IO80211!F 1200.13.0
>IOImageLoader 1.0.0
>!AOLYHALMac 1
|IOSerial!F 11
>corecapture 1.0.4
>usb.!UVHCIBCE 1.2
>usb.!UVHCICommonBCE 1.0
>usb.!UVHCI 1.2
>usb.!UVHCICommon 1.0
>!AEffaceableNOR 1.0
|IOBufferCopy!C 1.1.0
|IOBufferCopyEngine!F 1
|IONVMe!F 2.1.0
>usb.!UHostPacketFilter 1.0
|IOUSB!F 900.4.2
>usb.!UXHCIPCI 1.2
>usb.!UXHCI 1.2
>!AEFINVRAM 2.1
>!AEFIRuntime 2.1
>!ASMCRTC 1.0
|IOSMBus!F 1.1
|IOHID!F 2.0.0
|IOTimeSync!F 1110.13
|IOSkywalk!F 1.0
>mDNSOffloadUserClient 1.0.1b8
|IONetworking!F 3.4
>DiskImages 493.0.0
|IO!B!F 9.0.0
|IOReport!F 47
$quarantine 4
$sandbox 300.0
@kext.!AMatch 1.0.0d1
>!ASSE 1.0
>!AKeyStore 2
>!UTDM 547
|IOUSBMass!SDriver 232
|IOSCSIBlockCommandsDevice 476
|IO!S!F 2.1
|IOSCSIArchitectureModel!F 476
>!AMobileFileIntegrity 1.0.5
$!AImage4 5.0.0
@kext.CoreTrust 1
>!AFDEKeyStore 28.30
>!AEffaceable!S 1.0
>!ACredentialManager 1.0
|CoreAnalytics!F 1
>KernelRelayHost 1
|IOUSBHost!F 1.2
>!UHostMergeProperties 1.2
>usb.!UCommon 1.0
>!ABusPower!C 1.0
>!ASEPManager 1.0.1
>IOSlaveProcessor 1
>!AACPIPlatform 6.1
>!ASMC 3.1.9
|IOPCI!F 2.9
|IOACPI!F 1.4
>watchdog 1
@kec.pthread 1
@kec.Libm 1
@kec.corecrypto 12.0

[ Szerkesztve ]

(#38148) blakey válasza kkp900 (#38146) üzenetére


blakey
titán

Nincs beállítva, hogy tétlenség esetén leálljon? ennek hatására a ház lekapcsol? Bár nem értem, hogy hogyan kapcsol le, mert elvileg készenléti módba kéne menjen.

A gép azért fújt, mert túlmelegedett, esetleg valamilyen program felpörgette és ennek hatására kritikus hőmérsékletet ért el.

Nem tudok ennyire véleményt alkotni a Venturáról, de nálam 5 napja hibátlan és nagyon jónak tűnik, pedig rendesen megdolgoztatom.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#38149) kkp900 válasza blakey (#38148) üzenetére


kkp900
senior tag

Nincsen beállítva tétlenség , eddig sem volt .Meg nem is volt tétlen megy a Torrentezés. Nem állítottam el semmit se ,és ugyan azokat a programokat használom mint eddig. Csak a Transmissiont kellett letörölnöm és úrja raknom mert rohadt lassú volt és állandóan gondolkodott valamin. De mióta újra telepítettem azóta jó. Gondolom Ő lehet a tóúlmelegedésért is a felelős szerintem .de azért tettem be a hiba jelentését ,hogy aki ért hozzá hátha meg tudja fejteni a hiba okát! Mondjuk ezek az utolsó sorokban levő @-kec-os dolgokat nem értem mik lehetnek pld...

(#38150) blakey válasza kkp900 (#38149) üzenetére


blakey
titán

A naplófájlt így betenni elég "para", + amikor írtam a választ, akkor nem volt ott, valamilyen más módon kéne ide betenni, ott a programkód vagy monospace megoldás, esetleg valamilyen oldal ami ezt kezeli. Frissítetted Venturára, vagy friss telepítés volt? Egyébként az elején tele van "panic"-kal.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.