Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38051) Syl válasza Czo (#38050) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem első backup, eddig is ide mentett (Synology). Ezért is nem értem. Gondolom ez is valami extra Ventura feature, csak hogy a többi szopatásával nehogy unatkozzak...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#38052) Czo válasza Syl (#38051) üzenetére


Czo
őstag

Nalam mindenfele problema nelkul ment halozatra a Ventura is. Halozati timemachine eseten , ugye egy sok filera darabolt sparseimagebe kerul a mentes, amit halozaton at csatol fel. Ha ezt kezzel felcsatolod, tudod irni?

(#38053) Syl válasza Czo (#38052) üzenetére


Syl
nagyúr

Végül töröltem a sparsebundle mappát és elindítottam egy teljes TM mentést. Megbízható egy TM. Még szerencse hogy eddig nem volt szükségem a teljes rendszer-visszaállításra :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#38054) Czo válasza Syl (#38053) üzenetére


Czo
őstag

Milyen daemon van benne egyebkent? samba? vagy netatalk?

(#38055) Syl


Syl
nagyúr

Zseniális, hogy a Ventura minden napra tojik nekem valamit...
Ha bekapcsolom a második monitort, az egér(húzás) így működik:
youtube
Mindkét monitor ugyanoda van dugva, ugyanazok a felbontások vannak beállítva mint az elmúlt évben. Mégis, tegnap még minden rendben volt, ma meg... :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#38056) vadkörte válasza Syl (#38055) üzenetére


vadkörte
addikt

Biztos az én készülékemben van a hiba, de esküszöm nem látom mi a probléma...

Üdv. V. Körte

(#38057) Syl válasza vadkörte (#38056) üzenetére


Syl
nagyúr

"Csupán" annyi, hogy egérrel (vagy trackpaddel) való mozgatáskor a nyíl ottmarad az indulási pozícióban.
Nagy élvezet Photoshopban így dolgozni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#38058) Geri85


Geri85
csendes tag

Üdv.,
Mac Mini vásárlásban gondolkozom, de előtte érdekelne egy pár dolog.
Mivel Apple telefonom van így ismerem a rendszert.
MacOS gondolom rajta van alapból.
Azonban érdekelne:
-torrent programot a telefon AppStorejában nem találtam, így kérdés számomra, hogy mennyire futtatható ez Mac Minin
-normál (Asus vezetékes USB-s egeret és billentyűt szeretnék használni) ami az asztali gépemhez volt, ezt támogatja a Mini vagy saját méregdrága perifériát kell vásárolnom
-elsősorban 4K filmnézésre, netezésre venném, kérdés mennyire halk, mennyire bírja ezt a hardver, illetve esetleges játékok közül mi fut rajta (Fifa22 pl emulátorral esélytelen?)
-a gyárilag megadott 512GB-ból mennyi áll valóban rendelkezésre
Az esetleges válaszokat előre is köszönöm!
Geri

[ Szerkesztve ]

(#38059) Boss81 válasza Geri85 (#38058) üzenetére


Boss81
senior tag

Szia!

Mivel én munkára használom, a gépet, csak az első kérdésedre tudok válaszolni, igen tudsz rá letölteni torrent klienst, max nem az app store-ból, hanem a kliens weboldaláról szeded le és telepíted. ;) Van egy pár amiből tudsz válogatni.

(#38060) hkari válasza Geri85 (#38058) üzenetére


hkari
őstag

Szia!

Egér és bill menni fog az biztos. 4K sima ügy, meg sem nyekken tőle. Hűtése nagyon csendes, nagyon ritka az amikor meghallod. Fifát nem tudom, de nem hiszem, mert egy CSGO is csak eléggé lebutítva megy. Talán Cloud Game-el menne szépen. Hely ügyileg nekem csak 256 os van, nem friss telepítéssel macOS 13,04GB, Rendszeradatok 17,73GB. + hozzá jönnek a gyári alkalmazások.

(#38061) Geri85


Geri85
csendes tag

hkari és Boss81 köszönöm a válaszokat! Majd max veszek külső ssd-t ha nem elég a hely. Játékot meg simán elengedem, ha mégis rávenne az élet veszek majd pst vagy xboxot. Gondolom hasonlóan stabil mint a telefonok, szóval szeretni fogom. Szép hétvégét mindenkinek!

(#38062) general


general
addikt

Akinek esetleg van tapasztalata, meg tudná mondani, van-e lényegi különbség a magic trackpad 2 és a 3 között? :) Nyilván a dizájntól eltekintve.

(#38063) TechN7ne válasza general (#38062) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nincs

(#38064) Boss81 válasza Geri85 (#38061) üzenetére


Boss81
senior tag

Ha esetleg bővítőt akarsz venni, a linkben megtalálod, és kapásból lesz +1Tb.

(#38065) idegbeteg18


idegbeteg18
tag

Sziasztok!

Mac Mini M1-hez használt valaki már ilyet?

(#38066) Boss81 válasza idegbeteg18 (#38065) üzenetére


Boss81
senior tag

Én használok :DD És szeretem nagyon.
De a tiedéhez nem az való, mert nem M1-es.

Neked ez kellene, mert ez az M1 kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

(#38067) Czo válasza Boss81 (#38066) üzenetére


Czo
őstag

Mitol lesz az elso nem M1 kompatibilis? Illetve, mitol lesz a 2. az?

(#38068) Boss81 válasza Czo (#38067) üzenetére


Boss81
senior tag

Az M1-es verzióba, csak NVme SSD megy bele, amit idegbeteg18 írt, ha jól láttam a 2,5-ös SSD-t is befogadja, valamint az M1 csak 1Tb kapacitásig bővíthető.

[ Szerkesztve ]

(#38069) Czo válasza Boss81 (#38068) üzenetére


Czo
őstag

Ezt nem is ertem amit irsz. A gepnek semmi koze ahhoz, hogy mit tehetsz bele a kulso dobozba, ugyonigy, a meretlimitnek sincs semmilyen, technikai korlatja.

(#38070) Boss81 válasza Czo (#38069) üzenetére


Boss81
senior tag

Nem tudok rá mit mondani, akkor vegye meg mindenki azt mit jónak lát. :)

(#38071) -Skylake-


-Skylake-
addikt

kerdes.
tudom, hogy a macnek az idealis DPI az 110 v 220. ugye ez alapjan jon ki, hogy az imac pl pont azert 5K , mert 4xWQHD ami 27" mereten 110DPI
a kerdes az lenne, hogy valojaban milyen hatranyt szenvedek el, ha mondjuk egy 32" 4K monitorit hasznalok ugy, hogy pont a negyedere (110DPI-re) scalelem , mint a 6K xdr display? ugye annak a negyede az 3008x1692. ez 32" mereten pont a 110DPI alap (nem retina) dpi. ha ilyen scale-en hasznalok egy 32" 4K monitort es tegyuk fel (csak tegyuk fel mert nem) letezne NATIV 32" 3008x1692 monitor , akkor ezek kozott valojaban mi lenne az elteres ? mondjuk teljesitmeny tekintetben ez jelent valamit ?
az az igazsag, hogy nagyon nem talalok monitort magamnak, a 34UW nekem kicsit "alacsony" mikozben idealis DPIben , a 32" 4K nem idealis dpiben , viszont meretre a 34UW-nel kenyelmesebb nekem , ami meg idealis DPI-ben es meretben is, az a 38UW + , amire meg keret nincs jelenleg. tehat a kerdest igazabol ugy is megfogalmazhatnam, hogy egy 34UW 3440x1440 monitor nativ 110DPI-jenel mennyivel jarok rosszabbul, ha egy 32" 4K monitort skalazok 110DPI-re

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#38072) general válasza -Skylake- (#38071) üzenetére


general
addikt

Szerintem az UW monitorok sehogy sem az igaziak machez, mert hiába a megfelelő dpi (110), nem ugyanaz a pixel elrendezés, így a betűk nem lesznek elég élesek. Ez a gond a többi felbontással is, ami nem 2560x1440 vagy az 5k, ami ua csak minden pixel helyén 4 van.
A skálázás maga erőforrást von el folyamatosan, ez alapvetően nem számít, bírja, de bizonyos videós muveleteknél bezavarhat tudtommal, ott lassít. A gond mindig a képélességgel lesz, a betűk, szélek nem lesznek olyan szépek. Hogy mennyire, az gondolom monitor tájolástól, felbontástól függ.

(#38073) -Skylake- válasza general (#38072) üzenetére


-Skylake-
addikt

hat ezt ertem, de ez alapjan akkor az egyetlen valodi lehetoseg nagy monitorra az az xdr. az meg nyilvan nonszensz, hogy egy 259ezer forintos (ennyi volt mikor vettem tavaly novemberben) base mac minihez az egyetlen lehetoseg az vagy egy kicsi 5k monitor az lgtol 300-400ezerert, vagy egy mar kelloen nagy monitor 2millio + a maradek szaros 400k-ert a talpa. tisztaban vagyok vele, hogy a macnek a nagy felbontas kellene, csak nekem meg a nagy meret kell ES a mac. apamnak 27es imace van, ertem en a felbontast meg a betuket meg minden, csak rohadt kicsi. biztosan tudom, hogy konpromisszumos az elkepzelesem, de nincs mas ut. nekem a 32 is kicsi, a 34is. nekem az lg uj 45UW monitora kellene, csak az mar a lo tuloldala es felteszem sokkal rosszabb a nativ 80dpi, mint a valojaban 140dpis , 110dpi-re visszaskalazott kep. keret persze arra sincs , de ott jelenik meg a meret amit en endgamenek tartok 1 monitoros setupnal. az 1 monitorhoz viszont ragaszkodok ennel a setupnal.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#38074) -Skylake- válasza -Skylake- (#38073) üzenetére


-Skylake-
addikt

+ azt meg hozzatennem, hogy 60hz sem jatszik. alapbol se, de egy mbp mellett mar vegkepp nem. tehat az apple gyari megoldasai alapvetoen nem azok amit keresek.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#38075) kleinguru válasza -Skylake- (#38074) üzenetére


kleinguru
addikt

Már majdnem írtam, hogy próbáld meg az LG monitorját, de a 60Hz miatt ez is kizárva. Én 2 ilyen monitort használok (egyet itthon, egyet munkahelyen). Anno 3 db 22" monitort váltott ki egy ilyen. Meg vagyok elégedve. Persze lehetne jobb feketéje, lehetne 120+Hz... figyelembe véve az árát és amit tud, szerintem nem rossz vétel.

M1-es mac mini esetén usb-c kapcsolattal vannak anomáliák, de HDMI-vel és display porttal is tökéletes amúgy.

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#38076) general válasza -Skylake- (#38073) üzenetére


general
addikt

Maximálisan egyetértek veled, mert én is keresem a nekem kellő monitort és nem a 27” 5k az álom, mert én is szeretnék magasabb képfrissítés a 60 Hz-nél, de ez van. Ha tökéletes képminőséget akarsz, akkor a natív felbontás kell, 2560 vagy 5120. Az alom nekem is a 32”, de sokan mondjak YT-on is, hogy a 4K, pláne ebben a méretben nem tökéletes közelről. De az meg kit érdekel. 😄

(#38077) -Skylake- válasza general (#38076) üzenetére


-Skylake-
addikt

nem akarok tokeletes kepet epp ez a lenyeg, arra vagyok kivancsi, hogy ez mekkora kompromisszum. osszegeben ez mivel jar, mennyire lassitja a gpur adott esetben, mennyire okoz kepi hibakat, ilyenek.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#38078) Ear001 válasza Czo (#38069) üzenetére


Ear001
addikt

Pontosan. A géphez illeszkedés annyiban merül ki, hogy színben passzol-e a Minihez, meg a hátsó USB port helye, hogy elég-e a mellékelt rövid USB kábel. Az, hogy milyen háttértár megy bele, meg milyen portok vannak a kiegészítőn, az Mini típustól független.

(#38079) Czo válasza -Skylake- (#38071) üzenetére


Czo
őstag

Semmi technikai gond nem lesz a skalazassal, azon tul, hogy teljesitmenyt veszitessz*, valamint a nem egesz szamu pixeles oszthatosag miatt, nem lesz minden olyan eles es szep, mintha 1:1 vagy 1:2 lenne az arany, a logikai pixel es a fizikai pixel kozott.

A teljesitmenyvesztes pedig abbol fakad, hogy a rendereles, mindig a valasztott logikai felbontas 2x mereten tortenik, majd ezt skalazza vissza a meglevo fizikai felbontasra. Tehat ha 3000x2000 a fizikai felbontasod, es te 2000x1500 -as logikait akarsz rajta hasznalni, akkor 4000x3000-ben fog renderelni, majd ezt skalazza vissza 3000x2000-re. Az elesseghibak is ebbol fakadnak, mert 1:1 vagy 1:2 eseteben mindig jut pixel oda, ahova jutnia kell, mig mas esetben jonnek a skalazasbol fakado hullamos betuszelek, meg a tobbi, hasonlo dolog.

Ezert van egy "sweet spot"-ja a megfelelo monitornak. Ha a DPI megfelelo, a keparany barmi lehet, az OSX azzal siman elboldogul.

(#38080) -Skylake- válasza Czo (#38079) üzenetére


-Skylake-
addikt

tehat osszegezve, bar nem idealis 32" 4K monitort 3000x1600-ra skalazni, alapvetoen mivel kiadja a 110DPI-t ami a non retina sweetspot, igy nagyjabol renden van a vegerdmeny. ha jol ertem.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#38081) Czo válasza -Skylake- (#38080) üzenetére


Czo
őstag

Kb, igen. Illetve, elkepzelheto, hogy "kulso" segitsegre lesz szukseged. Pl. a SwitchResX -vel tudsz tetszoleges virtualis felbontast beallitani, tehat ha a rendszer nem ajanl fel ilyet, akkor ezzel, kezzel, letre tudsz hozni ilyen virtualisat, majd at is tudsz ra switchelni. En pl az MBP-n, a belso kijelzon, ezzel hasznalok 1920x1200-as virtualisat, retinaban.

(#38082) cigam


cigam
félisten

Hátha valaki ép most keres egy jelszókezelőt:
Sticky Password - Windows, macOS
A Sticky Password egy díjnyertes jelszókezelő olyan funkciókkal, mint az automatizált bejelentkezés, az automatikus űrlapkitöltés, a jelszógenerátor és a biztonságos jelszómegosztás. Olyan ipari szabványnak megfelelő AES-256 titkosítással védi az adatait , amelyhez egy mester jelszó, vagy biometrikus hitelesítés (pl. ujjlenyomat) párosul.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#38083) idegbeteg18


idegbeteg18
tag

M1-es minihez milyen hdmi elosztót ajánlanátok mivel két hdmire lenne szükségem vagy egyéb alternatívát?
Előre is köszönöm! :R

(#38084) cigam válasza idegbeteg18 (#38083) üzenetére


cigam
félisten

A kép tükrözésére van szükséged, vagy egyetlen nagyfelbontású monitort lásson gép, és a képet a két monitor között oszza el az eszköz?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#38085) idegbeteg18 válasza cigam (#38084) üzenetére


idegbeteg18
tag

Kép tükrözésre van szükségem, TV+monitor.

(#38086) Czo válasza idegbeteg18 (#38085) üzenetére


Czo
őstag

Akkor barmelyik par dollaros ize? :D

(#38087) cigam válasza idegbeteg18 (#38085) üzenetére


cigam
félisten

pl [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#38088) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Ha jól rémlik, akkor ebbe a mac minibe tudok ramot bővíteni ugye?

Érdemes egyáltalán? Ventura elketyeg rajta, de lehetne smoothabb. Kicsit olyan a használata, mint amikor egy alulmotorizált, nehéz autót vezetnél. Nem rángat, megy, de érzed,hogy nem az igazi. :)

Illetve milyen típusú memóriát javasoltok bele?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#38089) cigam válasza V.Stryker (#38088) üzenetére


cigam
félisten

2018-asban nem cserélhető.
Vélhetően nem a RAM mérete miatt olyan megfontolt.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#38090) CharlieDrop válasza cigam (#38089) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Hogyne lehetne cserélhető?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#38091) cigam válasza CharlieDrop (#38090) üzenetére


cigam
félisten

Az Apple oldala szerint nem az.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#38092) Syl válasza V.Stryker (#38088) üzenetére


Syl
nagyúr

Persze hogy lehet benne cserélni ([kép]) (én ilyet használok: [link]), csak kell hozzá pár torx csavarhúzó [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#38093) CharlieDrop válasza cigam (#38091) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Az lehet, de nekem ilyen gépem van :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#38094) titi12 válasza Geri85 (#38058) üzenetére


titi12
tag

Efféle felhasználásra nem való Mac.
(Inteles vagy M-es minire gondoltál?)

(#38095) -Skylake- válasza titi12 (#38094) üzenetére


-Skylake-
addikt

marmint mire nem valo ? az egyetlen amit irt es nem valo ra a jatek, de arra se az inteles se az M1 nem valo amugy sem.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#38096) titi12 válasza -Skylake- (#38095) üzenetére


titi12
tag

Akkor fogalmazzunk úgy, hogy a felsorolt felhasználások egyike sem kiált Mac-ért, a torrentezés különösen nem.

(#38097) kkp900 válasza titi12 (#38096) üzenetére


kkp900
senior tag

Miért szerinted csak munkára vesznek az emberek Mac gépet? Én is halandó emberi felhasználásra vettem és azóta is használom megelégedeséssel. Kár ,hogy hamarabb nem ezt vettem a laptop helyett amikor vettem win fost.
Titi12 nem kell venned új egeret meg billentyűzetet használhatod azt ami most is van. Az 512 ből elsőre szerintem kb 460-470 szaba dhely marad aztán meg amennyit hagynak a programok . A torrent telefonról nem működik de itt simán tudod a Transmission nal vezérelni a letöltéseket. Ncore pld tökéletes sehol semmi hiba vele.. A játék azt nem tudom el fut e rajta szerintem a M1 en már el kellene neki sosem játszottam vele eddig.

(#38098) TechN7ne válasza kkp900 (#38097) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Csak munkára veszünk mac-et igen + természetesen filmezni és böngészni is lehet vele nyilván.

Torrentre is van jobb alternatíva ahogyan a Játékra főleg.
Külsős (nem gyári) egeret használva nem lesz meg a 100%-os Apple mac felhasználói élmény és nem is az igazi + egy külsős billentyűzeten nem lesznek rajta a Apple karakter kiosztások ami elég szívás aztán mehet a google a barátod szinkronban.

[ Szerkesztve ]

(#38099) cigam válasza TechN7ne (#38098) üzenetére


cigam
félisten

Csak munkára veszünk mac-et igen

Ekkora butaságot régen olvastam, pedig elég sok konteó is eljut hozzám is. Akkor most tessenek megkapaszkodni!

A föld nem lapos, és kizárólag otthonra, otthoni feladatokra vettem/használom a Mac-et.

Torrentre is van jobb alternatíva
Butaság!
A Transmission, qbittorrent, stb... mennyivel jobban fut más op.rendszeren?

Csak pár gomb lesz más helyen, de erre már régóta kitalálták a matricákat, és a billentyűzetkiosztás módosító programokat.

Tudom szeretsz trollkodni, de ez túl megy mindenen :(((

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#38100) TechN7ne válasza cigam (#38099) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Tőled is olvashatunk sok butaságot ,nem is kell messzire menni.

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.