Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37051) agyhalal válasza TechN7ne (#37049) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Jogos... Közben találtam egy sokkal érthetőbb leírást róla.
[link]
A számozott lépéseket kövesd! Recovery módban ki kell kapcsolni a SIP-t, majd bebootolni a szokásos módon és utána törölhető a kérdéses telepítő. Ha kész vagy vele, akkor ismét recovery és visszakapcsolni a SIP-t.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#37052) TechN7ne válasza agyhalal (#37051) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Sikerült ,nagyon király vagy köszönöm szépen. :R

Elképesztő ez az egész ,annyi terminálos feladatot tanulok a végén még programozó lesz belőlem. :D
Nem tudom mire van ez a “SIP” ,mindenesetre sikeres kuka ürítés után ismét visszakapcsoltam a “ csrutil enable” szöveggel a Recovery mód/terminálban.

(#37053) cigam válasza TechN7ne (#37052) üzenetére


cigam
félisten

A System Integrity Protection rövidítése, és a leírás magyarul.
Röviden egy önvédelmi mechanizmus, ami nem enged belepiszkálni a rendszerbe.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37054) TechN7ne válasza cigam (#37053) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Neked is köszönöm... :R

Más,
Ha jelenleg most töltöm le a macOS Monterey telepítőt az App Store-ból ,akkor nagy valószínűséggel a 12.3.1 friss változatot fogom megkapni?

Jól sikerült ez a frissítés a gépemnek és szeretnék egy biztonsági usb telepítőt erről az operációs rendszerről készíteni.

(#37055) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

Sziasztok!

M1 macmini, vajon meg tud hajtani egy 3840 x 2560 felbontású monitort, Thunderbolt USB-C-n keresztül?

[ Szerkesztve ]

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#37056) cigam válasza kazsmerlaca (#37055) üzenetére


cigam
félisten

Simán. A specifikáció szerint:
Egy 6K‑s felbon­tású, 60 Hz‑es frissítési gyakoriságú kijel­ző az egyik Thunderbolt porton
Vagyis 6144 x 3160 felbontásnál van a határa.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37057) kazsmerlaca válasza cigam (#37056) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Köszönöm szépen. :R

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#37058) hibavissza


hibavissza
veterán

M1 Mini ismeri a nagy ISO azaz a 105 gombos magyar kiosztàst. Virtuàlisa mutatja mi ès hol van rajta. Hogy tudnàm elèrni, hogy a fizikai 105 gombost is annak làssa. Í ès 0 csere nagyon zavaró.

(#37059) CharlieDrop válasza hibavissza (#37058) üzenetére


CharlieDrop
veterán

billentyűzetbeállításban nézted már?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#37060) kazsmerlaca válasza hibavissza (#37058) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Ez segíthet: [link]

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#37061) hibavissza válasza kazsmerlaca (#37060) üzenetére


hibavissza
veterán

Sajnos nekem nem világos mint kell csinálni. Bemásoltam a keyboard layouts könyvárba. Nem változott semmi.

(#37062) Syl válasza hibavissza (#37061) üzenetére


Syl
nagyúr

Hozzáadtad az új billentyűzetkiosztást? [kép]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#37063) hibavissza válasza Syl (#37062) üzenetére


hibavissza
veterán

Közben rájöttem, hogy az "egyebek" között lesz! Onnan hozzáadtam és müxik. Köszönöm a segítséget mindenkinek :R

(#37064) kazsmerlaca válasza hibavissza (#37061) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Meg kell tanulni de sikerült látom :)

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#37065) hibavissza válasza kazsmerlaca (#37064) üzenetére


hibavissza
veterán

Szokni kell. Sajnos a Logi k310 mosható bill-nek nincs Apple megfelelője.

(#37066) Tonyo


Tonyo
őstag

Sziasztok,

Mac mini M1-hez keresek monitort. Tudtok olyat ajánlani, ami bevált és megfelel az alábbiaknak, de leginkább annak, hogy tűéles legyen rajta minden?

-legalább 34-es Ultrawide (2 db 24 colos full hd-m van jelenleg)
-jobb panel
-tűéles betük (retina?)
-magasabb képfrissítés, mint 60 Hz
-nem ívelt

Köszi!

(#37067) r4z válasza Tonyo (#37066) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem letezik ilyen monitor. Retina, nagy meret, magas kepfrissites - valassz kettot.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#37068) kazsmerlaca válasza hibavissza (#37065) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Én is Logitech-et használok K750. Napelemes, kényelmes, okos, jó gépelni rajta. Az ESC és az F1-F12-ig van közöttük rész így az új jobban megtalálja. Ilyen jó bill-t az alma nem gyárt sajna. Nekem még szerencsére HUN kiosztású van :D

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#37069) Tonyo válasza r4z (#37067) üzenetére


Tonyo
őstag

Akkor retina, nagy méret. (itt gondolom az ultrawidera gondolsz igaz?)

(#37070) Tonyo válasza r4z (#37067) üzenetére


Tonyo
őstag

Ez se tudja mindhármat? Bár nagyon olcsónak tűnik, ha igen..
[link]

(#37071) CharlieDrop válasza Tonyo (#37070) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nem tudom. De a 27”-om is tudja ezt a felbontást. Ekkora méretben mondjuk 5K lenne a jó.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#37072) hibavissza válasza Tonyo (#37070) üzenetére


hibavissza
veterán

[link] Specifikációk alapján inkább ezt. Monitornál én mindenkép megnézném vásárlás előtt a terméket. Sokszor egy papíron gyengébb is felülmúlja az ember elvárásait és fordítva. Nekem egy 27-es Acer van 2K-val. Gyermekemtől "örököltem" mikor laptopra váltott. Gémer. Bármikor elcserélném a 144 Hz-et egy 5K-s panelre. Én a magas frissítést engedném el először a listádból.

[ Szerkesztve ]

(#37073) Tonyo válasza hibavissza (#37072) üzenetére


Tonyo
őstag

Ezt néztem jónak tűnik nagyon, de próbálok a 300 k-s keretben maradni.

(#37074) r4z válasza Tonyo (#37070) üzenetére


r4z
nagyúr

34" 3440x1440 az nem retina, az azonos magassagu 27" iMac 5120x2880-as. Kb az LG 5K (ha meg lehet kapni), a Studio Display es a Pro Display XDR az, ami tudja a retina pixelsuruseget (220 ppi) 27 coltol felfele, mas nem nagyon. Meg talan ha a Samsungnak van 7680x2160 monitora, de emlekeim szerint nincs. Nagyobb felbontast meg nem bir el a DP1.4.

A masik vonal pedig a 27-28" 4K-nak megfelelo (ide tartozik a mar linkelt 34" 5120x2160 LG is), de ott vagy tul nagy lesz minden, vagy a skalazasbol adodoan kisse szorosek lesznek a betuk.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#37075) Tonyo válasza r4z (#37074) üzenetére


Tonyo
őstag

Értem köszi!

Lényegében akkor tényleg csak a 32" 4 K marad (skálázva). Ebből 1 db viszont szerintem nem vált ki 2 db 24 " colost, ezért kettő kell belőle, ami meg brutál nagy.. :((

(#37076) r4z válasza Tonyo (#37075) üzenetére


r4z
nagyúr

Vagy 2x 27" 2160p, az azert megse olyan nagy. 100k korul mar van belole normalis panellel. Altalaban adott mindket csatlakozo, de arra azert figyelj oda, hogy az M1 mini csak ugy tud 2 monitort meghajtani, hogy az egyiket Thunderbolt/DP-n, a masikat meg HDMI-n.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#37077) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Helóka

Olyan kérdésem lenne, hogy hogy lehet SMB network driveot felmappelni Mac alatt ?

Ma kötöttek új netet, T , kaptam hozzá egy olyan routert ami tud USB-ről külső meghajtót kezelni. Be is állítottam faszán ( ez biztos, ugyanis W11 alatt hibátlanul működik ) , de Mac alól az istennek nem tudok felcsatlakozni, mindig hibát dob hogy nem jó az ip (jó.). Valakinek valami tipp, hogy mit nézek el ?

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#37078) cigam válasza -Skylake- (#37077) üzenetére


cigam
félisten

Kicsit konkrétabban?
Hol próbálasz csatlakozni (betallózod a hálózaton, vagy a Finderből nyomsz egy CMD+K-t?)
A megosztás user/pass párosa stimmel?
Tüzfalon ki van engedve?
Pingre válaszol az a bizonyos IP?

Amúgy meg [link]

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37079) -Skylake- válasza cigam (#37078) üzenetére


-Skylake-
addikt

Igazad van, bocsi. Szóval.

Amit linkeltél, próbáltam. Próbáltam kézzel megadni neki Connect to server-hez is Finderbe, illetve próbáltam kitallózni a "Networks" alól is. A probléma ez :

User-pass párosig el sem jutok, mert instant ez az üzenet fogad. Tűzfal ki van kapcsolva.
"Pingre válaszol az IP ? " - Mint mondtam , ez a konkrét network drive jelenleg is fel van csatolva egy Windows gépen, tehát maga a megosztás biztos, hogy jó. A Winnel működik, a Mac-nél van a gond, nem az SMB konfiggal.

Ezt próbálnám felcsatolni egyébként :

(háttérben az apple support aki annyit segített, hogy ellinkelte ugyan azt amit Te is, vagy amit az első keresésre kidobott a google, hogy "mac cant connect network drive")

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#37080) -Skylake- válasza -Skylake- (#37079) üzenetére


-Skylake-
addikt

Bocsi a szar telós képért, de hogy ez Win-en egyébként így néz ki jelenleg és Mac-en is ugyan ez lenne a cél :

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#37081) blakey válasza -Skylake- (#37079) üzenetére


blakey
titán

A teljes útvonalat add meg, lehet, hogy csak így fog működni, tehát: 192.168.1.1/mappaneve, ezután kéri e felhasználó/jelszó párost, elmented az adatokat és készítesz belőle egy "alias"-t, később csak ráklikkelsz és megnyítja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37082) r4z válasza -Skylake- (#37079) üzenetére


r4z
nagyúr

A masodik kepen a cmd+K-ra felugro ablakban a sandisk_akarmi legyen az URI vege, mert az maga a share. A /NetworkDrive vagy mi nem kell a vegere.

Ha ugy se megy, win alatt meg tudod nezni, milyen verzioju Samba fut a routeren? Lehet, hogy ott van a kutya elasva.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#37083) -Skylake- válasza r4z (#37082) üzenetére


-Skylake-
addikt

A NetworkDrive magának a mappának a neve ami a rootban van az SSD-n. Az már egyébként azutáni próbálkozás, hogy maga a natur sandisk nem működött, utána hoztam létre az említett mappát és próbáltam felmapelni azt.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#37084) -Skylake- válasza blakey (#37081) üzenetére


-Skylake-
addikt

Még alias sem kell, mert lehet perma mappelni, a baj hogy magáig a user/pw sem jutok el.
És nem értem miért, a valódi gond ez, hogy a "cant connenct" az nem hibaüzenet, azt nem tudom debugolni, hogy cant connect. Illetve megerősítésként : winen ez jelenleg is fel van csatolva. Tehát a megosztással magával biztos, hogy nincs gond.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#37085) r4z válasza -Skylake- (#37083) üzenetére


r4z
nagyúr

Kozben latom, hogy alapbol az SMBv1 is engedelyezve van macOS alatt (wtf), talan ez megoldja:

If you want to try, you can edit ~/Library/Preferences/nsmb.conf (only for a user) or /etc/nsmb.conf (for all users, but you will need to use sudo) and add:
[default]
protocol_vers_map=6

Forras: [link]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#37086) cigam válasza -Skylake- (#37079) üzenetére


cigam
félisten

Mint mondtam , ez a konkrét network drive jelenleg is fel van csatolva egy Windows gépen, tehát maga a megosztás biztos, hogy jó. A Winnel működik, a Mac-nél van a gond, nem az SMB konfiggal.

Na és? Szerinted ez a jó válasz a kérdésemre? Az fel sem merül, hogy arra vagyok kíváncsi, hogy a macOS "ellát"-e a routerig? Mert ha a pingre se válaszol...
Nem lehet hogy a Windows-os gép LAN-on kapcsolódik, a Mac pedig WiFi-n?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37087) blakey válasza -Skylake- (#37084) üzenetére


blakey
titán

Persze, lehet állandóra is, csak azért ajánlottam az Alias-t, hogy ne legyen folyamatosan felcsatolva. Azzal a kijelentéssel, hogy biztosan nincs gond, óvatosan bánnék, nem biztos, hogy jó az a megosztás, valamint az egy dolog, hoy win11-es gép látja. Melyik macOS van fent?
Egyébként így is próbáltad: smb://user:password@server/share?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37088) -Skylake- válasza cigam (#37086) üzenetére


-Skylake-
addikt

Mindkettő Wifi. Arra a kérdésre pedig, hogy látja a routert az a számítógép amire épp próbálom felmapelni a routeren lévő ssd-t , had ne válaszoljak inkább. Nézd no offense, de nem azért írok ide mert elment az áram és ki van kapcsolva a monitor, hanem mert megcsináltam úgy egy mappinget ahogy az apple mondja, szart sem ér mert nem jó, az Apple Support is ellnikelte a szart sem érő leírásukat, majd felajánlották hogy majd felhívnak (de minek...) , miközben másik gépről a megosztás rendben van. Nyilván azonos feltételekkel próbálom, azaz pl mindkét eszköz wifi és nyilván azon a routeren van a Mac , mint amin a network drive is van, nem a facebook regisztráció közben akadtam el...

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#37089) -Skylake- válasza blakey (#37087) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ugyan az. Mindjart megpróbálom a fentebbi nsmb conf file szerkesztést, az tűnik eddig a legvalószínűbbnek. OSX 12.3.1

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#37090) -Skylake- válasza r4z (#37085) üzenetére


-Skylake-
addikt

Oké , létrehoztam ezt a conf filet ( mert amúgy nincs, szóval az "edit" jól hangzik csak nincs mit ) etc alá is meg user alá is, mindkettőt meg is írtam a map=6-al , továbbra is semmi, nem értem. Dobhatna egy hibaüzenetet hogy mibaja....

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#37091) hibavissza


hibavissza
veterán

Ha már hálózati megosztás...valamiért nem látják az otthoni eszközök - elsősorban tv - a megosztott mappában lévő filmeket. Próbáltam Plex, Serviio, 5k player alkalmazásokkal (M1 Macminin). A mappát látja, megnyitja a tv, de a benne lévő .mkv filmeket nem. Mit nem pipálhattam be jól? A konkrét mappa - amiben az .mkv-k vannak - egy külső hdd-n van.

[ Szerkesztve ]

(#37092) cigam válasza -Skylake- (#37088) üzenetére


cigam
félisten

Nem lehet átnevezni a megosztások neveit? Mondjuk úgy, hogy kevesebb mint 12 karakterlegyen?
N+1 évvel ezelött még limitálva volt az smb megosztás nevének hossza.
Lehet a mai napig él ez a limit?

hibavissza
A fájlnevekben van spéci karakter?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37093) zioncsabi


zioncsabi
tag

Mac Mini 2014 es iPad Air M1 a ket resztvevo gep.

A mac-ről akrok kuldeni airdroppal fajlokat, de vagy mar el sem kezdi kuldeni (kuldes Sikertelen), vagy ugy nez ki elkuldi, azt irja, hogy atment, de egyreszt sehol sem talalom, masreszt a tarhelynel sem jelenik meg ( erthetobben… elkuldtem 2x egy filmet, kb 2 giga, de a tarhely nem csokkent semmit).

Jellemzoen viragbolti tartalmakrol beszelek ( mittudom en… Rejto Jeno kepregeny, Halo sorozat uj resze, epub konyv…). Kb a kuldott fajlok egy harmadanal jott elo a fenti ket hiba kozul az egyik. Probaltam a fajlinfoknal korbenezni, feloldani, amit lehet, de az sem vezetett eredmenyre.

Ha valakinek van otlete, elore is koszonom 👍

(#37094) Czo válasza zioncsabi (#37093) üzenetére


Czo
őstag

Szerintem, ilyen nagy meretu fileokat ne ezzel a technologiaval masolj fel.

(#37095) zioncsabi válasza Czo (#37094) üzenetére


zioncsabi
tag

A filmmel kapcsolatban ertem amit mondasz( bar nem ertek egyet, tul sokszor raktam at ennel lenyegesen nagyobb dolgokat, pl forma 1-es futam), de a kepregenynel mar nem annyira, de az epub konyvnel egyaltalan nem gondolom, hogy ezen mulna. Van valami egyeb tipped?

(#37096) Czo válasza zioncsabi (#37095) üzenetére


Czo
őstag

Van fenn barmid, ami epub-ot tud fogadni? Illetve, ha 1-nel tobb dolog van ilyen, akkor vajon melyik szoftver aktivalja magat?

(#37097) zioncsabi válasza Czo (#37096) üzenetére


zioncsabi
tag

Amennyire tudom a Books alapertelmezett epub olvaso, az fenn van a tableten ( es sok mas epub-ot elfogadott).
Amugy mindegyik dolog, ami nem ment at, azokat mind meg tudtam nyitni a Mac-en olyan programmal-appal, ami van a tableten is. Szoval a hibas fajl lehetosege szinten ki van zarva.

(#37098) Czo válasza zioncsabi (#37097) üzenetére


Czo
őstag

Arra gondolnek, hogy van fenn valami a tableteden, ami pl fogad epubot es szepen elmenti ezt a sajat Documents folderere. Ha gepre dugod, Finderben nem latszik valamelyik app tarhelyen?

(#37099) Adee_91


Adee_91
aktív tag

Üdv!
M1 Mac minit cserélek M1 IMac-re.
A Time Machine mentésből,ami a NAS-on van minden további nélkül visszaállíitható az új gép? MacOS verzió számít ilyenkor?
Köszönöm

(#37100) zioncsabi válasza Czo (#37098) üzenetére


zioncsabi
tag

Na ezt majd megnezem, koszi a valaszaidat

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.