Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37501) A.Market.hu válasza Czo (#37500) üzenetére


A.Market.hu
tag

ez kb mekkora összeget jelent ? érdemes egyáltalán foglalkozni vele ? :R

Minden napra van egy.....

(#37502) Czo válasza A.Market.hu (#37501) üzenetére


Czo
őstag

Ez egy jo kerdes. Ugy tippelem, hogy az egesz gep nem er annyit, mint amennyiert panelt tudnal bele szerezni.

(#37503) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

Sziasztok!
Ez a könyvtár tartalom miért ilyen halvány? Alig lehet elolvasni. Nem lehet valamilyen módon felerősíteni? Ez elég gáz az osx-ben.

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#37504) Czo válasza kazsmerlaca (#37503) üzenetére


Czo
őstag

Regen (10.3-ban, 10.4-ben es 10.5-ben tuti :D) , azok a filenevek voltak szurkek, amiknek a tipusa nem egyezett a menteni kivant tipussal. Most igy, hogy ezt beraktad megneztem, es ez nalam is ilyen, mint nalad (12.5). Megneztem, 10.14-ben is ilyen, tehat valamikor, a multban ez elromolhatott, csak senkinek nem tunt fel. (nekem sem). De mivel zavarni nem zavar, felolem aztan maradhat is igy. Ha zavar, nyiss rola egy ticketet.

(#37505) blakey válasza kazsmerlaca (#37503) üzenetére


blakey
titán

Mert mentenél és ilyenkor nem aktív tartalomnak kezeli, + akkor is szürke ha az adott fájl épp nem kompatibilis az adott programmal.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37506) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

Okés srácok de túl halvány. Nekem fontos lenne, hogy el tudjam olvasni mint windows alatt mert a fájlnevet onnan választanám ki. Gáz :(

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#37507) Czo válasza kazsmerlaca (#37506) üzenetére


Czo
őstag

A screenshotodon siman olvashato. De mint mondottam, nyiss egy ticketet, hogy ez nem jo igy. Nekem tenyleg nem okozott gondot ez az elmult 20 evben.

(#37508) blakey válasza kazsmerlaca (#37506) üzenetére


blakey
titán

Simán olvasható, esetleg állítsd be a monitorodat, kalibráltasd, bármi, mert annyira azért nem halvány. A másik amit tehetsz, hogy írsz az Apple-nek, hogy mi a gondod ezzel. Nekem sem okoz/okozott gondot.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37509) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Használ valaki VMware Horizon Client-et? Gondoltam rákötöm a 2019-es iMac-et az AW3823DW-re, de belépve a kliensbe (Win 10- van rajta) a betűk szőrösek, mintha nem skálázná jól a felbontást (3860x1600).

(#37510) trialboj


trialboj
őstag

Megint kellene egy kis segítség, nem értem miért generál egy tonna extra fájlt a rendszer.

Canon R5c kamera, az MXF formátum a videó az XML is a kamera által generál info fájl, aztán mikor beimportálom Adobe premierebe nem minden esetben de sokszor .pek fájlokat generál, és ma már nekifogott még egynek ez az .mxfindex

Miért szemeteli tele a gépet ezekkel a hasztalan marhaságokkal? Miért nem rejti el őket? Tehát minden egyes klipphez generált egy pek és egy mxfindes fájlt is.

Windows is csinál falami .identifier féle fájlokat ha netről letöltött tartalmat használok, de ezeket az anyagokat én filmeztem, és mentettem a gépre egyenesen sd kártyáról.

Van erre bármi tipp mi lehet, talán valami beállítás gond? Amúgy eddig jól ment a premiere, de mától nagyon szar volt, semmit nem frissítettem, gondolom az os sem frissült anélkül hogy szólt volna, elég fura mitől lett rosszabb.

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#37511) cigam válasza trialboj (#37510) üzenetére


cigam
félisten

Olvasd el a Premier manuell-t. Mindenik vágóprogram generál "peak" fájlt, amiben letárolja a hangsáv megjelenítéséhez szükséges infóka. Ahogy a videók kezelésének gyorsításához is készít saját fájlokat. Pl a timeline-on megjelenő indexképeket elég egyszer legyártani, nem kell valósidőben pluszban ezzel is pepecselnie.
A proxy módról ne is beszéljünk. ;]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37512) trialboj


trialboj
őstag

Sikerült átmigrálni az egész gépet, minden nagyobb gond nélkül, de azért tökéletes nem lett, mert pár alap Mac beállítást csak elfelejtett, ami fura. Pont nem arra számítottam hogy elfelejti hogy felcseréltem a cmd és ctrl gombokat, habár lehet azért mert más billentyűzettel volt indítva első alkalommal.

Illetve ami nagy gond, hogy az előző gépen, valahogy sikerült kiüssem a CMD+M gombot hogy ne kicsinyítse le az ablokakat, hanem tegye azt ami a dolga, export a programokban.

Most nem tudom megoldani, mert már nem emlékszem milyen módszer működött, a neten nem találok egyértelmű választ rá, hiába kreáltam új shortcutot amin a Minimize más kombó, csak lelövi az összes appot.

Itt a forumban sem találtam rá valaszt, az a trükk sem működik hogy egy másik parancsnak adom a cmd+m kombót, és akkor elveszi a Minimize opciótól. :W

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#37513) UX


UX
junior tag

Sziasztok!
Vásároltam egy 2022 Magic Mouse Black egeret. Az volna a kérdésem hogy windows 7-hez, és 10-hez valóban ilyen egyszerű csatlakoztatni?
Valahol láttam egy nagyon bonyolult leírást illesztőprogrammal, azt kihagynám ha lehet.
Kipróbálni nem tudom egyelőre mert kellene hozzá valami bloototh vevő egység.
A másik kérdésem ez volna hogy milyen bt kütyüt érdemes venni hozzá?

(#37514) cigam válasza UX (#37513) üzenetére


cigam
félisten

Valóban ilyen egyszerű 10 és 11 alatt. A Windows7-et meg felejtsük már el!
Mivel nem támogatott Windows-on ezért valószínű mezei egér funkciók lesznek csak elérhetőek. Az extrákhoz külső fejlesztő támogatása/programja szükséges.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37515) UX válasza cigam (#37514) üzenetére


UX
junior tag

Köszönöm a segítséget. Remélem boldogulni fogok.
Rendeltem egy Magic Tracpadot is, mert az egér kattintása túl kemény és hangos. A fokozatmentes zoom viszont fantasztikus.

(#37516) UX


UX
junior tag

A Megtekintő-től van valami értelmesebb program amivel lapozni is lehet a Onedrive mappából megnyitott képeket?
Úgy kellene működnie mint a Fotók.

(#37517) Czo válasza UX (#37516) üzenetére


Czo
őstag

Ha tobbet kijelolsz, tudsz lapozni. De ha folderben van, miert nem quicklook? Spacera elojon, kurzorral mozogsz. (soha nem lattam meg onedriveot)

(#37518) UX válasza Czo (#37517) üzenetére


UX
junior tag

Köszi.
Folderben van.
Lehetne olyan intelligens hogy a mappában lévő összes elemet automatikusan lehessen lapozni. Ez így gáz hogy nekem kell kijelölni a képeket.

Foldert több ablakban nem lehet megnyitni?
A rendszerezés nálam úgy zajlik windowson hogy egyik mappából dobálom a fájlokat a másikba. Ettől gyorsabb módszer talán nincs is.

Charlie:
De gyors voltál. 🙂

[ Szerkesztve ]

(#37519) CharlieDrop válasza UX (#37518) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Azt megcsinálja a Finder is, csak be kell állítani a nézetet.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#37520) kazsmerlaca válasza UX (#37515) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

jó egeret kell venni ami nem hangos és kemény!

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#37521) UX válasza kazsmerlaca (#37520) üzenetére


UX
junior tag

Mondj egy jó egeret. 🙂

Egyébként van nálam egy iszonyat jó egér, 3D Connextion Pro, de vissza fogom küldeni mert az én felhasználási szokásomnak a Magic Mouse felel meg jobban.
Nagyon fontos számomra a zoomolás tervezés közben, és amit a Magic mouse nyújtott ezen a téren, attól összepisiltem magam. :DDD
Cserébe pontatlan.

A 3d Connextion Pro viszont a legpontosabb egér ami valaha a kezemben volt, csendes, siklik a laminált lapon. Nagyon igényes az anyaghasználata, van néhány extrája, és csak egy hátránya van, hogy kicsit nagy, és nehéz.

Ha nem tudom a Magic mouse-t összehozni windowson, akkor sem tartom meg. Feleannyiért kipróbálom a Mx Mastert.

(#37522) kazsmerlaca válasza UX (#37521) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Logitech MX ANYWHERE 2. Halk, nagyon puha kattintású. Sokáig bírja. Van lassú és gyors görgetés is. Szerintem kiváló...

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#37523) hkari válasza UX (#37521) üzenetére


hkari
őstag

A görgők miatt nekem évek óta MX MASTER sorozat van. Imádom :)

(#37524) Syl


Syl
nagyúr

A Fotók alkalmazást vajon rá lehet venni, hogy ne a photolibrary állományba dolgozzon, hanem fix mappát (például /user/synologydrive/photos) kezeljen?

(#37523) hkari

Nekem a Magic Trackpad + MX Master 3 kombó vált be.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#37525) Czo válasza Syl (#37524) üzenetére


Czo
őstag

A Photos a Photolibraryt kezeli. De lehet tobb libraryd, tobb helyen (ugyonakkor, system library, amibe az iCloudos dolgok mennek, az csak egy lehet).

Ha appok elindulasa elott elkezded nyomni az ALT-ot, akkor sok appnal le van kezelve az "alternate open", mint opcio. A Firefox pl megkerdezi, hogy legyen-e troubleshooting mode, a Photos es a Music pedig megkerdezi, hogy melyik libraryt nyissa meg. Ha itt csinalsz a Synologyn egy masik libraryt, akkor az ezentul ott lesz. Ilyenkor arra kell pl figyelni, hogy tobb geprol ne hasznald parhuzamosan, mert osszeakadhatnak az adatbazisfileok.

(#37526) Syl válasza Czo (#37525) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszi! Ezt ismerem, ez nem jó. Nem másik libraryt akarok kezelni, hanem hogy a Photos alkalmazás importálás nélkül kezelje a kijelölt mappát. Ahogy én elnézem ezt a programot, ilyet nem tud :(

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#37527) Czo válasza Syl (#37526) üzenetére


Czo
őstag

Annak ugy semmi ertelme nincs. A Photos libraryd sokkal tobb, mint egy raklap kepfile. Ott vannak az undo lepesek a kep modositasnal, ott vannak a metaadatok (mi van a kepen, hol keszult a kep, egyedi cimkek, megjegyzesek, bejelolt emberek), stb.

Ha a kepeid folderben vannak, akkor neked eleg ott a quicklook, megnezni oket, nem? Marmint, mi az, amivel tobbet tudna adni a Photos egy "CMD+A; SPACE" keysequencenel?

(#37528) trialboj


trialboj
őstag

Egy ex macgurutól megtudtad hogy van rá lehetőség hogy fájlok másolásánál, kiírja pontosan mekkora sebességgel dolgozik, mint win alatt. Nem tudta megmondani hol találom, de határozottan állította hogy van rá lehetőség, és keressek rá.

Na most én meggugliztam de nem találok erre vonatkozó opciót, a kérdés akkor, tévedett a csávó, vagy ez egy hidden menü, esetleg plugin kell hozzá?
Köszi

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#37529) Syl válasza Czo (#37527) üzenetére


Syl
nagyúr

Ellenkezőleg, számomra csak így van értelme. A fotókat Synology Drive-val kezelem és kellenek a mapparendszerek, hogy más rendszerekről is el tudjam őket érni. A Fotók program “tudása” pont megfelel nekem, egyedül a library kényszerítése miatt kerülöm.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#37530) UX válasza hkari (#37523) üzenetére


UX
junior tag

Formáját elnézve Anywhere lesz.
Érdekes hogy mindkettőre írnak ilyen olyan véleményt, hogy gagyi műanyagok, hangos kattintás és görgő. Es jót is.
Na majd meglátjuk.
Anno a Razer egérről is ódákat zengtek az egértopikban, de az én szememben az egy ipari hulladék.
A steelseries nem rossz, de már a harmadik adja meg magát.
1-2 évet bírnak.

(#37531) Czo válasza Syl (#37529) üzenetére


Czo
őstag

De ha kiveszed a Photos-bol a libraryt, akkor kapsz egy preview/quicklookot es kesz. Nem? :D

(#37532) Syl válasza Czo (#37531) üzenetére


Syl
nagyúr

Nagyon nem.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#37533) Skynet258 válasza UX (#37530) üzenetére


Skynet258
veterán

Én MX MAster 3s-t vettem itt rámentek az ultrahalk kattintásokra, és valóban tök néma. :K

https://geekpulse.hu

(#37534) kazsmerlaca válasza Skynet258 (#37533) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

MX MAster 3
Hátrányok
- drága
- nehéz 150g
- kényelmetlen fogás, hüvelykújjal fogod kábé
- fém görgő használhatatlan, nem lehet pontosan kattintani vele hiába racsnisra állítom
- bal klikk szuper érzékeny és duplázik, rövid úton jár.
- extra gombot nehéz lenyomni
- vmi habosított gumiszerű valami van rajta, amire odalehet izzadni pár óra után

[ Szerkesztve ]

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#37535) Skynet258 válasza kazsmerlaca (#37534) üzenetére


Skynet258
veterán

Nekem a 3S van, ennek a klikkje tök jó (mindegyik gombnál és a görgőnél is). A fogás meg... hát nem fingertip-re való az biztos. :D Nagy és nehéz egér, de egyelőre nem érzem a csuklómon, hogy zavaró lenne, szóval nálam az említett hátrányok egyike sincs meg.

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#37536) UX válasza kazsmerlaca (#37534) üzenetére


UX
junior tag

Még annyit kérdeznék hogy Anywhere 3?
Vagy a 2-vel van tapasztalatod, és mindenképpen azt ajánlod?

(#37537) hkari válasza UX (#37536) üzenetére


hkari
őstag

Rendeld meg mind a kettőt, a jobbikat megtartaod, a másik mehet vissza :)

(#37538) UX


UX
junior tag

Tegnap a win 10-hez sikeresen csatlakoztattam a Magic Mouse-t, majd mikor bekapcsoltam a minit már elfelejtette és kábelre kellett dugni hogy csatlakozni tudjak.
Ez így működik? Vagy van erre is valami okosság?

hkari:
Céges vásárlás esetén nem annyira egyszerű, csak ha az Emag forgalmazza.
De már így is van nálam két egér, és úton van egy Trackpad, ki leszek tiltva. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37539) kazsmerlaca válasza UX (#37536) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

A Anywhere 3-ra több panasz érkezett mint a 2-re. Sajna tapasztalatom nincs a 3-al de a kettő tökéletes. Könnyű és 5 év után is olyan mint az új napi 8 órás melóval...

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#37540) UX


UX
junior tag

Fullscreen-re létezik billentyűzet kombináció?

kazsmerlaca:
Köszi

(#37541) Czo válasza UX (#37540) üzenetére


Czo
őstag

(#37542) UX válasza Czo (#37541) üzenetére


UX
junior tag

Köszi.
Lehetne 4 vagy 5 billentyű, ez így túl egyszerű. :DDD
De már megszoktam hogy néha a bal kezükkel vakarják a jobb fülüket az apple szakemberei.
A lényeg hogy van, és nem a miniatűr zöld pöttyel kell vacakolni.

(#37543) hkari


hkari
őstag

Lehet egy olyan kérdésem lesz, hogy megőrültök :D Teljesen megszoktam már kb mindent a Windows után, viszont azt nem hogy a delete gombra nem történik semmi, az kicsinál. Erre van valami megoldás esetleg?

A rejtélyes alvó módban lévő fogyasztás dolog is megvan még sajnos. Itt már mindent kipróbáltam. Kikapcsoltam az értesítéseket, ne zavarjanak módba raktam, kikapcsoltam a hálózati felébresztést, és a tevékenység figyelőben is kilőttem azokat amikre azt írja hogy alvó állapot megakadályozása. Ugyan úgy felébred, ami tudom hogy alapvetően nem gond, sőt fel is kell neki, de közel 1 órákra ébred fel ami azért kicsit sok szerintem.

Tudom ez apróságnak tűnik, de sajnos nem olyan időket élünk majd mostanság amikor örülök hogy valami céltalanul eszi az áramot.

Nincs valami olyan program ami meg tudja mutatni hogy mégis mitől ébred fel, és főleg mitől nem alszik el közel egy órán át a gép?

(#37544) blakey válasza hkari (#37543) üzenetére


blakey
titán

...azt nem hogy a delete gombra nem történik semmi, az kicsinál. - a törlés billentyű a kurzortól jobbra (előtte) lévőket törli, a "backspace" törli a balra (mögötte) lévőket.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37545) trialboj válasza hkari (#37543) üzenetére


trialboj
őstag

Szerintem a fajlok törlésére gondolsz, ehhez CMD+Backspace kell.

Engem az zavar hogy foldereknél ha entert nyomok akkor bejön a rename menü, ahelyett hogy belépne a folderbe.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#37546) Syl válasza trialboj (#37545) üzenetére


Syl
nagyúr

Én rendes fájlkezelőt használok (Forklift), így az Enter is, meg a Del is normálisan működik :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#37547) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

Én rendes fájlkezelőt használok (PathFinder), így az Enter is, meg a Del is normálisan működik :D

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#37548) tboldi válasza kazsmerlaca (#37547) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én rendetlen fájlkezelőt használok (Finder + XtraFinder kiegészítő), így az Enter normálisan működik, a Del-t viszont meghagytam ⌘Backspace-nek, sima Backspace-re visszalép egy mappával. :))

(#37549) kleinguru válasza tboldi (#37548) üzenetére


kleinguru
addikt

Én is rendes filékezelőt használok: Totalcommander. A Mac megmarad kapcsolattartásra :DDD

TC-ben minden is működik a megszokott módon.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37550) kazsmerlaca válasza kleinguru (#37549) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Ha nem vagy hajlandó tanulni akkor marad a megszokott. Mac-en is mindent be lehet állítani tökéletesre. Nem úgy kell használni a mac-et mint a windowst és láss csodát minden szuper...
PathFinder még jobb is mint a TC. Én sem gondoltam volna, hogy van nála jobb..

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.