Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33301) Alex91 válasza MiklosSaS (#33298) üzenetére


Alex91
félisten

Azt nem tudom, hogy mit csinalhattal felre, de szerintem valami beallitasi gond (is) lesz. Egyreszt a Finderben nincs megjelenitve valoszinuleg minden meghajto. Es elkepzelheto, hogy jogosultsagi problemak vannak.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#33302) 8 válasza MiklosSaS (#33300) üzenetére


8
senior tag

Indítsd újra, apple logó előtt cmd-R nyomvatart, disk utility, és nyomj egy first aid-et mindenre ami a listában van.

Mit mutat ha nyomsz egy get info-t?
Próbálj rányomni a get info ablak alján található "ignore ownership on this volume" opcióra, ha van olyan.

A rendszer volume-nak valahogy így kellene nálad kinéznie (ha te vagy az admin):

Minden más volume-nak:

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#33303) MiklosSaS válasza 8 (#33302) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

1st aid már megvolt. Az apple support azt tanácsolja hogy telepitsem újra, neki is indultam a telepitésnek amikor megakadtam azon hogy kell az internet. Ok, de nem tudom aktiválni a wifit mert nincs ikonja.....se hálókártya...csak két retkes usb type c.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#33304) Czo válasza 8 (#33299) üzenetére


Czo
őstag

10.15 ota kulon particio az OS es kulon particio az OS particion levo sajat adataid, mountolas utan van "osszefesulve", hogy a ketto egynek tunjon. Ez normalis.

(#33305) Czo válasza MiklosSaS (#33296) üzenetére


Czo
őstag

Ha volt bekapcsolva Time Machine, akkor pl Time Machine snapshotok lesznek lathatatlan kotetek. A tmutil parancs megfelelo kapcsolojaval tudod listazni. (ezeket egyebkent torolgeti TM mentes utan, illetve ha helyszuke van, akkor is szokott automatan torolni)

(#33306) blakey válasza MiklosSaS (#33300) üzenetére


blakey
titán

Nem jól formázod, az Apple SSD-t kell kiválasztani és azt kell formáznod, pl. HFS+-ra, ha ez megvan akkor utána mehet a telepítés, majd akkor rendbe teszi az SSD-t és minden normális lesz. A Macintosh Hs-Data az "Other". Minden fájl megmaradt.
Pendrive-ról telepíts, mindig legyen az aktuális OS-ről egy telepítő, különben problémákba ütközhetsz.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33307) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Nem értem mi történhetett, Catalinán minden rendben volt. Jött a big sur és ez lett belõle, nem tudom mit csináltam rosszul.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#33308) moleculez válasza MiklosSaS (#33307) üzenetére


moleculez
veterán

És most minden okés?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33309) MiklosSaS válasza moleculez (#33308) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem. Semmi nem változott.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#33310) 8 válasza MiklosSaS (#33307) üzenetére


8
senior tag

Bár van többszörös backupom, de ezért várok én macos verzióváltásnál minimum 3 hónapot vagy 2 alverziót.
Február elejéig vagy a 11.2-ig (vagy mi is most az alverzió számozása) bottal sem piszkálom a big sur-t az utóbbi évek apple core rot tapasztalatai miatt

[ Szerkesztve ]

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#33311) TigerCat válasza 8 (#33310) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Engem hajt a kíváncsiság, meg egyébként is szeretek veszélyesen élni.
:D

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33312) tboldi válasza TigerCat (#33311) üzenetére


tboldi
nagyúr

Akárcsak Austin Powers. :D

(#33313) TigerCat válasza tboldi (#33312) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Még növesztenem kell egy kis mellkasszőrt, de ja. Kb. :D

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33314) MiklosSaS válasza TigerCat (#33311) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Azt hittem a windows a veszélyes életmód, tévedtem....a macOS az :D. Ennyi bajom nem volt az összes windowsos laptopjaimal mint ezzel :))

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#33315) TigerCat válasza MiklosSaS (#33314) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen, de másként. Ez a lényeg!
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33316) Divinity válasza MiklosSaS (#33314) üzenetére


Divinity
őstag

Már bocs de ha a kacsa nem tud úszni akkor nem a tó a hülye.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#33317) blakey válasza MiklosSaS (#33314) üzenetére


blakey
titán

Leírtam, hogy mit csinálj. Egyszerű.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33318) r4z válasza MiklosSaS (#33296) üzenetére


r4z
nagyúr

Catalina ota kulon volume-on vannak a felhasznaloi adatok, az a Data. A Macintosh HD-n csak a rendszer van.
Edit: lapozni is kene... :(((

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#33319) cigam válasza MiklosSaS (#33296) üzenetére


cigam
félisten

De miért "container disk3"? Hol a második lemez? Gondolom a telepítőről futtattad a lemezkezelőt, amikor ez a fotó készült.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#33320) MiklosSaS válasza cigam (#33319) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem tudom mire gondolsz. A catalináról a frissités mindent összekutyult, semmit nem tudok még mindig lementeni az ssd-re, csak iCloudba. Újra húzzom stick-rõl a rendszert mert netrõl nem tudom mivel nem találom a wifi opciót, de kéri hogy csatlakoztassam a netre.

Az lesz hogy beviszem egy apple guruhoz hogy nézzék meg mert nekem erre sem idõm, sem kedvem. A mac mini tökéletesen müködik, ott rendben van minden de ezen meg baj van. Garanciában van, b@szák meg...ne nekem kelljen órákat rá áldoznom egy fél millás 3 hónapos laposra. Azért váltottam windowsról.....
Érdekes hogy Catalinán minden rendben volt, simán müködött minden.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#33321) blakey válasza MiklosSaS (#33320) üzenetére


blakey
titán

Meddig tartana kábelre csatlakoztatnod és úgy frissítened? iCloud felhasználó miatt szeretne netre csatlakozni. Ennyi idő alatt már 20X újrahúztam volna neked a rendszert és be is állítottam volna mindent. Nem atomfizika, egyszerűen fel kell telepíteni. De akkor szervizeltesd, ha neked az kényelmes.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33322) MiklosSaS válasza blakey (#33321) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

És hova dugjam be a kábelt? Egy 13"-os 2020-as macbook pro-ról van szó.......ezen csak wifi van.

Mondtam hogy újra fogom húzni, de gondolom ott is hasonló problémába fogok ütközni...kell majd a net, de nem lesz opció a wifi bekapcsolása....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#33323) okoska74 válasza MiklosSaS (#33322) üzenetére


okoska74
senior tag

How to do Internet Recovery 4:15 nél mutatja

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#33324) blakey válasza MiklosSaS (#33322) üzenetére


blakey
titán

USB-LAN átalakítóval azonnal megoldható, nekem olyan is van vész esetére.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33325) MiklosSaS válasza okoska74 (#33323) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Kicsit olvasd te is hogy mit írok, nincs wifi ikon a kijelzõn!

Megtalalod hol van?

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#33326) okoska74 válasza MiklosSaS (#33325) üzenetére


okoska74
senior tag

Shift + Command + Option + Power kb 5sec nyomni
Ezekkel a gomb kombinációkkal ki ill. be lehet kapcsolni a wifi modult. Hátha.

Ez még segíthet

[ Szerkesztve ]

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#33327) MiklosSaS válasza okoska74 (#33326) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Kosz, ranezek ksesobb.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#33328) moleculez


moleculez
veterán

Ha a laptopra 4K TV-t kötök, akkor a az AppleTV annak megfelelően streamel? (megfelelő sávszélesség esetén)

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33329) Snoop-y válasza moleculez (#33328) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ha jol emlekszem amint rakotod a HDMI-t megall majd a lejatszas.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#33330) moleculez válasza Snoop-y (#33329) üzenetére


moleculez
veterán

Úgy gondoltam alapból úgy inditom el :B Szóval az aktuális kijelzőhöz igazodik, vagy mihez?

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33331) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Fejlemény: lapos az apple szervízbe, nem user error volt hanem valami baj van az ssd-vel. Ez a szar még 4 hónapos sem volt és már a szervízbe csücsül......a 4 éves Lenovóm meg gyosabb mint új korában :))

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#33332) Divinity válasza MiklosSaS (#33331) üzenetére


Divinity
őstag

Attól, hogy szervizben van még lehet user error.
Bár mivel semmi értékelhető infót nem adtál így bármi is lehet.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#33333) biker válasza MiklosSaS (#33331) üzenetére


biker
nagyúr

33333 :)

Nem kapott egy pofont az a gép? wifi hiánya és a nyűgöd hibára utal egyébként.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#33334) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Mit kell csinálnom, ha Siri azt mondja, hogy nem tud telefonhívást kezdeményezni most :F

macOS 10.15.7

Ugyan azon a hálózaton és ifin van a telefon és a gép is.

Megoldódott, valami appleid-s dolgot meg kellett erősítenem a telefonomon.

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#33335) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Mac Mini-hez Ti milyen felbontású monitort használtok?
Egy 27 inches 4K-s megfelelő lenne alap felhasználásra + néha light-os programozás?

(#33336) TigerCat válasza Ron Swanson (#33335) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Az szerintem jó lehet, de sajnos skálázni kell, mert ebben a méretben a 2560x1440 az ideális. Viszont úgy meg nem retina. Összefoglalóban találsz infót róla.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33337) Syl válasza Ron Swanson (#33335) üzenetére


Syl
nagyúr

32"-es natív 4K felbontásban.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33338) kleinguru válasza Syl (#33337) üzenetére


kleinguru
addikt

~43" natív 4K :D

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#33339) TigerCat válasza Syl (#33337) üzenetére


TigerCat
nagyúr

138 PPI nem sok? Mármint a szöveg. Lehet hogy kicsi lesz. Marha nagy dilemma Mac-hez kijelzőt venni. Persze, 27 colon 5K lenne tökéletes, de nem is nagyon van, illetve egy vagyon. Ha natív, akkor még mindig a 110-115 PPI felé hajlok. Viszont az is igaz, hogy ebben az esetben meg retina után pixelesnek hat. Nálam a méret győzött, legyen nagyobb.
:D

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33340) Divinity válasza Ron Swanson (#33335) üzenetére


Divinity
őstag

Én most 34-es UWQHD monitorokkal szemezek :DDD

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#33341) Syl válasza TigerCat (#33339) üzenetére


Syl
nagyúr

> 138 PPI nem sok?

Milyen értelemben? Hogy minden túl apró?
Weboldalakat a kényelmes olvashatóság végett nagyítom, de a munkámhoz "kell a hely", a sok szabad pixel. Tehát szóba sem jöhet nálam a 4k retina - az ugye nagyon szép, de egy pixellel sem ad több helyet, mint a full hd. A 2560x1440 retinában majdnem jó lenne, csak az alatt meghal az intel iris.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33342) TigerCat válasza Syl (#33341) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen-igen. Arra gondoltam. Korábban 34-es 3440x1440 volt, most 38" 3840x1600, ezt imádom. 110 körüli a PPI és kényelmes minden plusz helyem is van bőven. Mini viszi mint a szélvész...
:D

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33343) Syl válasza TigerCat (#33342) üzenetére


Syl
nagyúr

A 2560x1440px (ami a natív 4k után, a "qurva kevés helyem van" érzést adja :B ) az ~92ppi, 3200x1800px pedig ~115ppi.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33344) TigerCat válasza Syl (#33343) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jaaa, széles. Mindjárt más. Régen mindig óriásként tekintettem a 27-es iMac-re, sajnos ehhez képest már kevésnek érzem én is. Pedig a retina felbontásért azért kissé folyik a nyálam...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33345) Snoop-y válasza TigerCat (#33344) üzenetére


Snoop-y
veterán

En most egy ilyenen gondolkodom az iMac melle:
Dell UltraSharp U3219Q 32", 3840 x 2160 Pixels

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#33346) kkp900


kkp900
senior tag

32" HP OMEN 1440p felbontással tökéletes szerintem. Féltem ,hogy rossz lesz de nem. Előtte 27" 4K csúcs LG na az szar volt az oda vissza skálázással ment is vissza.Persze nem a monitor hibája hanem a gyenge videokártya a Miniben.Lehet ezt korrigálták már a mostani M1 es -ben legalább! Meg ott tényleg aprók voltak a betűk legalábbis nekem. Ezért nagyobb ,és 1440p felbontás a nyerő. Displayport -Thunderbolt 3-as kábellel összekötve.

Has most kellene vennem akkor biztos a Xiaomi 34" 1440 monitorát venném meg 149 a xiaomi.hu -ról Mindenki áradozik róla mennyire jó. Biztos ,hogy jó ,mert el is fogyott náluk egyenlőre.
https://xiaomi.hu/xiaomi-mi-curved-gaming-monitor-34-1531

[ Szerkesztve ]

(#33347) TigerCat válasza Snoop-y (#33345) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szép!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33348) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Köszi a válaszokat monitor ügyben.
Hát nem könnyű választani, lehet hogy a 27" 4K-t offolom, és inkább 32" 4K és 27" 1440p lesz a két versenyző.

(#33349) moleculez


moleculez
veterán

Kedves M1 userek, eddig mi a tapasztalat, mire nem(!) lehet most/még használni? Mikyen limitekbe/korlátokba ütköztök?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33350) TigerCat válasza moleculez (#33349) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Hasít. 2018-s i7-es 6-magos Minim van, az vánszorog az új M1 MBP 13-hoz képest. Na jó, ennyire nem gyászos a helyzet, de sokkal fluidabbnak érzem.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.