Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33351) moleculez válasza TigerCat (#33350) üzenetére


moleculez
veterán

Mire használod, ha szabad kérdezni?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33352) TigerCat válasza moleculez (#33351) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Safari (20-25 fül), Chrome (12-15 fül), Mail, Üzenetek, Skype, Viber, Messenger, Excel, Naptár, ForkLift, Pixelmator, Zene, ezek mind mennek folyamatosan. Alapvetően böngészés, levelezés, chat, bannerek és grafikák készítése, zenehallgatás. Munka közben.

Egyébként néha letöltök ezt-azt, ha kell átkonvertálom emészthetőbb formátumba, filmet nézek, YouTube-ozok, ilyenek.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33353) Divinity válasza TigerCat (#33352) üzenetére


Divinity
őstag

Ez jól hangzik. Base MBP vagy tuningolt?

Én jövőre tervezek beszerezni egy maxolt Air-t ha a garanciális változások miatt nem változik az ára :DDD

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#33354) Snoop-y válasza TigerCat (#33352) üzenetére


Snoop-y
veterán

Azert ne mondjad mar, hogy a fenti taskok alatt egy i7 osszefossa magat :U

Az osszes felsorolt cucc sima atlag felhasznalas amit kb barmilyen cpu rohogve kiraz az ujjabol.

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#33355) TigerCat válasza Snoop-y (#33354) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Egy szóval nem mondtam. Megkérdezte mire használom és én leírtam. Két éve azért vettem az i7-es Minit, hogy időtálló legyen és ha kell a kraft, akkor legyen. Sokszor jól is jön. Azonban a mindennapokban nincs rá szükség, de vannak napok, amikor igen és nem bántam meg, hogy a drágábbat vettem. Jövőre valószínűleg cserélem majd M2-re...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33356) moleculez válasza TigerCat (#33355) üzenetére


moleculez
veterán

Ami valszeg szembetűnő, az maga a rendszer sebessége, mennyire pörgős az egész. Én mindenképp várok egy évet, mert bármi előfordulhat amire most nincs felkészülve az M1, és akkor copás van. Egyetemen elvárnak néha egy-egy progit, és az KELL használni, hiába van jobb, és nem akarok ilyenekkel kínlódni.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33357) moleculez


moleculez
veterán

Ja amugy ha valaki tarhellyel problémázik, itt egy nagyszerű eszköz, ez alap kene hogy legyen a rendszerben, szépen összeszedi mi hol mennyit foglal. [link] En pl találtam 5+ GB Outlook csatolmányt :W Valamint kiderült hogy a VMware-es Win10-em 25GB, úgy hogy egy darab program van telepítve.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33358) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Sziasztok!

Segítséget kérek! Létezik magyar kiosztású, vezeték nélküli, háttérvilágítású bill. mac-hez? Lehetőleg numerikus rész nélkül. Nagyon kellene, de én sehol nem találtam.

Semmit sem írok alá!

(#33359) footy


footy
addikt

Sziasztok!

Imac late 2013-as gepem tervezem Catalina-ra frissiteni.
Sierra-val vettem a gepet. Van ertelme egy teljesen friss telepitest csinalni a Catalinaval?
Friss install utan is vissza tudom allitani az alkamazasokat time-machinebol?

koszi

(#33360) TigerCat válasza bmwk1200s (#33358) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Másik topikban írtam, magyar kiosztással szerintem kb. esélytelen. Esetleg még a Logitech, de ez is teljes méretű sajnos.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33361) Ear001 válasza bmwk1200s (#33358) üzenetére


Ear001
addikt

A Matiasnak van. Ennek a vezeték nélküli változata. Onnan tudom, hogy nekem is ez van én a Styleboltból rendeltem, de ott már nincs, viszont-itt ott fel szokott tűnni.

(#33362) TanczosGabor


TanczosGabor
csendes tag

Sziasztok,
Nem tudom jól helyen járok-e, ha nem akkor bocsi az offért.
Segítséget szeretnék kérni.
Big Sur szeretném feltelepíteni iMac 27" Late 2012 (gyárilag nem támogatott tudom), viszont patch-el fel lehet tenni.
Elkészítettem a Big Sur telepít USB -t. a leírtak szerinte [link]
Újraindítás után az ALT -ot nyomva tartom és kiválasztom a Big Sur USB indítólemezt.
Amikor kiválasztom utána fehér képernyőn áthúzott ikon, nem csinál semmit és kikapcsol.
Mit kellene tennem, hogy működjön?
Köszönöm előre is!

(#33363) máyköl


máyköl
veterán

Sziasztok,

Erre esetleg valaki?

(#33364) moleculez válasza máyköl (#33363) üzenetére


moleculez
veterán

Szerintem írj az ügyfélszolinak.
De nyugi, nem fogja rádtörni az ajtót a behajtó/TEK/MI6.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33365) Divinity válasza máyköl (#33363) üzenetére


Divinity
őstag

Ilyen esetben csak leszokták lőni az előfizut, én nem paráznék rá, ők néztek be valamit nem te

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#33366) footy válasza footy (#33359) üzenetére


footy
addikt

Erre valaki?

Sziasztok!

Imac late 2013-as gepem tervezem Catalina-ra frissiteni.
Sierra-val vettem a gepet. Van ertelme egy teljesen friss telepitest csinalni a Catalinaval?
Friss install utan is vissza tudom allitani az alkamazasokat time-machinebol?

koszi

(#33367) TigerCat válasza footy (#33366) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Catalina nekem ment szépen, egy próbát megér. Készíts mentést és egy pendrive telepítőt a jelenlegiről, ha tényleg vissza akarod tenni, legyen mihez nyúlni. A webes mindig a legfrissebbet teszi fel. Vagy vissza tudod tenni a gyárit is, amivel érkezett. Az alkalmazásokat visszateszi, de lesz, amit újra aktiválni kell, ha olyan.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33368) kkp900


kkp900
senior tag

Sziasztok! Lenne egy kis problémám a Frissítés óta. Ami 2 nappal ezelőtt jött meg. Az Üzenetekben ami Imessege nem működik sajnos. Már próbáltam kikapcsolni vissza kapcsolni meg minden ilyet. Elvileg a telefonomnál ugye telefonszámhoz van rendelve itt meg ugye email címhez . Elvileg ugyan az van megadva mint az Icloud címem ,de mégis más beszégetést akar elindítani. Így sose kapom meg gépre azokat az üzeneteket amiket telon meg igen. Mit kell beállítani Újra mi lehet a bibi? :F

(#33369) TigerCat válasza kkp900 (#33368) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Adatoknál (küldés fogadás) a telefonszámod legyen megadva, saját kontaktot is ellenőrizd. Üzenetek iCloud-ban funkció bekapcsol, telefonon pedig üzenettovábbítás.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33370) kkp900 válasza TigerCat (#33369) üzenetére


kkp900
senior tag

Adatoknál telefonszám megadva eddig is meg volt. A saját kontakt azt hogy varázsolom elő és mit kell figyelni rajta? Ha arra gondolsz ,hogy Saját információk ott a saját nevem van megadva,eddig is az volt nem változtattam rajta semmit se.Utánna van olyan még ,hogy apalértelmezett fiók na ott melyiknek kell lennie az ICLOUDnak? Icloudban is be volt kapcsolva az Üzenetek ahogy eddig is. A Telefonon hol van az Üzenet továbbítás? Azt nem találtam az Üzenetekben a beállításoknál.

[ Szerkesztve ]

(#33371) TigerCat válasza kkp900 (#33370) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Telefonon üzenetek beállításaiban a küldés és fogadás rész. Ezen belül a számod legyen alapértelmezett, amin indítod. Mac-en ugyanez.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33372) kkp900 válasza TigerCat (#33371) üzenetére


kkp900
senior tag

Macen hol tudom megadni a telefonszámot? Mivel csak email cím van az Üzenetek beállításokban ,és ott nem is tudok hozzá adni semmit se.

(#33373) kkp900 válasza kkp900 (#33372) üzenetére


kkp900
senior tag

Na sikerült hozzá adnom a telefonszámot is az Icloudnál a gépen de az üzenetek programban nem jelenik meg lehetőségnek sajnos csak az email cím ahogy eddig is. Szóval semmi változás sajnos eddig.

(#33374) Syl


Syl
nagyúr

Kezd qrvára tele lenni a hócipőm a Mac-kel! :(((

10.15.7 óta pár naponta kockásra fagy ([kép]), amiből csak power gomb folyamatos nyomvatartásával lehet kilőni.
Futtattam Memtest-et, frissítettem BigSur-re, csináltam formatcés BigSur installt nulláról belakással (semmi restore from TM), leszedtem a gépről a második monitort, leszedtem az USBHDD-t, DisplayPort/HDMI kábeleket cserélgettem stb.

Egyszerűen nem tudom mit tudnék (a PC vásárláson és Windows használaton kívül) csinálni, hogy megszűnjön ez a retkes fagyás. :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33375) Elektrosokk válasza Syl (#33374) üzenetére


Elektrosokk
addikt

ez nem videokártya probléma ?

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#33376) Syl válasza Elektrosokk (#33375) üzenetére


Syl
nagyúr

Miniben nincs külön VGA kártya, csak az Intel integrált.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33377) moleculez válasza Syl (#33376) üzenetére


moleculez
veterán

Szervíz? (bocs ha volt már, most hirtelen nincs meg a kálváriád :R )

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33378) Syl válasza moleculez (#33377) üzenetére


Syl
nagyúr

A hibát nem lehet reprodukálni, van hogy egy hétig hibátlanul megy a gép. Így elhajtanak a szervizből.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33379) blakey válasza Syl (#33374) üzenetére


blakey
titán

Ez nagyon furcsa hiba, ez valamilyen hardver hiba lesz, soha ilyenem nem volt az elmúl 21 évben.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33380) Syl válasza blakey (#33379) üzenetére


Syl
nagyúr

Beszéltem más Apple gép tulajjal aki szintén tapasztalt hasonló fagyást. És a gugli is egy sor találatot hoz 10.15.7 freezere.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33381) MiklosSaS válasza Syl (#33380) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nekem is kezd a tököm tele lenni a mac-el, két hete ül az apple szervízben a 2020-as macbook próm és még most sem tudják mi a baja vagy mikor lesz kêsz ez a szar.
Már kezdtem nézegetni a microsoft surface-eket :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#33382) Snoop-y válasza MiklosSaS (#33381) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ha nagyon eleged van belole joarasitva atveszem barmikor ;)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#33384) Czo válasza MiklosSaS (#33383) üzenetére


Czo
őstag

Nekem volt hasonlo bugom az Intel 655-os GPU-val, szinten 13"-as gepen valamikor szeptember vegen, de mivel telepitve volt a Big Sur Developer Build is a gepre, ami viszont nem bugzott, igy egyszeruen betara frissitettem a 10.15.7-et is, azota semmi problema nincs.

(#33385) MiklosSaS válasza Czo (#33384) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ssd bug-om és wifi bug-om van. Állitólag az ssd probléma megszünt mert fizikailag hibás volt, de még az apple guru az apple szervízben sem tudja megmondani hogy miért nem jelenik meg a wifi ikonja a recovery mode-ban. Állitólag valami sorozat hiba lehet, vagy a franc tudja mi.
A lényeg az hogy 99%-ban bíztos vagyok hogy amikor vissza kapom a szervízbõl még aznap teszem is fel ebayre. Jóval olcsóbban hozzá tudok jutni egy Surface 3 laptophoz...512 gb ssd, 16 gb memóriával meg egy 10th i5-el.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#33386) TigerCat válasza MiklosSaS (#33383) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezt privátban legyetek szívesek, sajnos tiltja a szabályzat a saját termék eladását.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33387) MiklosSaS válasza TigerCat (#33386) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Elnézést kérek.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#33388) TigerCat válasza MiklosSaS (#33387) üzenetére


TigerCat
nagyúr

No problem, megesik!
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33389) moleculez válasza MiklosSaS (#33385) üzenetére


moleculez
veterán

Én a helyedben azért adnék neki még egy esélyt, tudod, hogy nem csak vasat vettél. Nemrég volt olyan probléma, hogy régebbi Surface gépeket rakott parkoló pályára Win update. Használod a (működő) gépet aztán meglátod hogy tetszik.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33390) r4z válasza Syl (#33374) üzenetére


r4z
nagyúr

Tegyel fel Mojavet.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#33391) Syl válasza r4z (#33390) üzenetére


Syl
nagyúr

Gondoltam rá.
SHIF+ALT+CMD+R visszaállítás vajon BigSur után működne? A netes telepítő látni fogja a belső meghajtót?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33392) r4z válasza Syl (#33391) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem vagyok benne biztos. Szerintem az a tuti, ha linux alol leformazod az egeszet. Bar akkor mar Mojave telepitot is tudsz kesziteni, es ugyanezt megcsinalni disk utilitybol es/vagy terminalbol.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#33393) Syl válasza r4z (#33392) üzenetére


Syl
nagyúr

Idézet redditről:

I updated to Big Sur and then tried to go back to Mojave. Well, that’s not easy. I’ve learned (through error and trial), that the firmware installed by Big Sur on my iMac Pro is NOT a compatible with Mojave. There are problems. So after a week of hell, I’ve learned how to revert the firmware and now I have to install an is just go enable external drive booting in order to install Mojave. The problem is that when you revert the firmware, it locks the security T1 chip and you need to install an is to be able to change it to allow external booting. Then you can boot an external drive to install Mojave. I’m still trying to figure out if the problems have been resolved.

Hátööööö, lehet mégsem ugrok neki :(

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33394) Czo válasza Syl (#33393) üzenetére


Czo
őstag

Halkan jegyzem meg, hogy szerintem a felhasznalo nem ert hozza. Nem letezik olyan iMac Pro, amelyben T1 lenne. A T2-es MBP pedig siman bootol High Sierrat is Big Sur telepites utan.

(#33395) blakey


blakey
titán

Kezditek teljesen elvenni a kedven a Big Sur-től, pedig tervezem, hogy Mojave-ről arra frissítsek. :(

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33396) moleculez válasza blakey (#33395) üzenetére


moleculez
veterán

Nálam semmi probléma. (MBA2018)
Szerintem csinálj egy jó backupot, azt uccu' neki.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33397) blakey válasza moleculez (#33396) üzenetére


blakey
titán

Nem kell csinálni mentést, minden másik meghajtón van, csak a macera.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33398) r4z válasza Syl (#33393) üzenetére


r4z
nagyúr

Omm, ez alapjan az volt a gond, hogy valamiert nem tudott kulso lemezrol bootolni. Ha biztosra akarsz menni, keszits egy telepitot (vagy akar telepitsd a Mojavet egy kulso lemezre), es meglatod, hogy elindul-e.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#33399) moleculez válasza blakey (#33397) üzenetére


moleculez
veterán

Ja én nem stresszelek, nagylevegő, megnyomom, azt majd lesz vmi :DDD Nekem úgyis minden cloudban van, legrosszabb esetben dolgozom böngészőből egy darabig, de nem volt még ilyen :N

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33400) Syl válasza r4z (#33398) üzenetére


Syl
nagyúr

Időközben megtaláltam ezt: downgrade youtube, a T2 módosítás nálam megvolt pár hete, amikor pendriveról futtattam a Memtestet.
Akkor egyedül az elhatározás kell, ami nem túl egyszerű, hisz pont két hete, hogy lemezformázással és nulláról belakással tettem fel a big sur-t... :O

(#33399) moleculez

Indesign meg Illustrator nem megy böngészőből :B úgyhogy nekem stabil gép kell.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.