Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22401) cigam válasza Ragnar95 (#22398) üzenetére


cigam
félisten

Egyrészt nem felesleges, hisz nem tudhatod senki használati szokásait(honnan, hogyan szerzi be a programjait, milyen oldalakat látogat, stb...). Pl. velem már fordult elő 18+ oldalon, hogy a képre kattintva nem a videó indult el, hanem lejött egy .exe fájl. Sose tudhatod, hogy kedvenc oldalad védelme mikor esik el, és futtat le a te gépeden kártékony kódot. Ha pedig Flash van a gépeden, akkor pláne a tűzzel játszol.
No meg csak a biztonság kedvéért - ahogy harylmu is írta - már csak kíváncsiságképpen is érdemes 1-2 havonta lefuttatni egy kergetőt. Miért ne lehetne az elkövetkező 6 hónapban ez a Bitdefender?

A gépen sem lassít észrevehetően, de ha mégis szükségesnek tartod, akkor kikapcsolható a valós idejű védelem.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22402) harylmu válasza cigam (#22401) üzenetére


harylmu
őstag

Nem egészen ez akart lenni a mondanivalóm. :)

(#22403) omikron23


omikron23
senior tag

Én évek óta az Avira-t hasznaltam windovson vírusirtónak, nem lassította a gépet, elégedett voltam vele. Most, hogy áttértem mac-re, bár mondák, hogy nem kell, én mégis raktam fel vírusirtót... Nagy meglepetésemre az Avira-nak van ingyenes Mac-es verziója is, így számomra nem volt kérdés, hogy melyik vírusirtót tegyem a gépre... :K

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#22404) Ragnar95 válasza cigam (#22401) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha az .exe lefut OSX-en megeszem a kalapom :))
A Gatekeeper és Rootless óta elég konoly vírus kell ahhoz, h kárt tudjon okozni és ezeket célzott támadásokhoz használják általában, nem csak úgy "terjesztik a nagyvilágba", szóval kisebb veszélyt jelentenek az átlagfelhasználóra...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#22405) blakey válasza Ragnar95 (#22404) üzenetére


blakey
titán

CrossOver-rel lefut. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22406) DanielK válasza Chal (#22395) üzenetére


DanielK
addikt

Köszi! Akkor marad az usb3-as külső vinyó. Harmad annyi időben.

(#22407) harylmu válasza DanielK (#22406) üzenetére


harylmu
őstag

Válts gigabitre és nem kell kábelekkel szarakodni többet. :)

[ Szerkesztve ]

(#22408) wm2 válasza Chal (#22394) üzenetére


wm2
őstag

áá csak nem férek L tőlük a szobában :-)

Az tudja vki hogy a Samsung ConnectShare USB2/3 milyen formátumokat támogat? Gondolom fat/ntfs és osx-et nem.

Ozora <3

(#22409) cigam válasza Ragnar95 (#22404) üzenetére


cigam
félisten

Na akkor vássz hozzá savanyúságot, mert pl. a wine os x alatt futtatja az .exe-t ;]
Gatekeeper és Rootless sem varázsszer. Pl. Hogyan akadályozza meg, hogy az user nevében futó program,zombi hálózat része legyen? Nem téged támad, de felhasznál a céljai eléréséhez.

No meg honnan tudod, hogy ő átlagfelhasználó? Lehet nagyon is sokan érdeklődnek utána.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22410) Chal válasza cigam (#22409) üzenetére


Chal
addikt

Kár ezen veszekedni szerintem. Az OSX-ben fél évente van olyan lyuk amire még akkor se ad az Apple javítást amikor már a google első találata hozza a működő exploitot. A böngészőkben is mindig van valami. Miből állt volna pl év elején ezekkel is játszadozni egyet az encrypteres zsarolós malwarekkel?

Ide csak azért nem kell vírusvédelem amiért 10 éve se kellett: nem érig meg a szarakodást nekik. 5-6% az OSX userek aránya a világban perpill (a Windows meg kb 90%), töredék annyi munkával több nagyságrenddel nagyobb botnetet lehet építeni Windows felhasználókra alapozva.

A célzott támadás más kérdés, de azt meg nem is fogja elkapni a vírusirtó nagy eséllyel.

(#22411) cigam válasza Chal (#22410) üzenetére


cigam
félisten

Szerintem nem veszekszünk, csak máshogy látjuk a dolgokat, és ezt leírtuk. Ragnar-al mindég van egy csörte váltásunk ha ez szóba kerül, vagy belinkelek egy biztonsági program promót. :K

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22412) Chal válasza cigam (#22411) üzenetére


Chal
addikt

Jó hát én sem szó szerint értettem :)

(#22413) Ragnar95 válasza cigam (#22409) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ja és majd a vírus magától tudja, hogy a wine-al le tud futni OSX-en is :U
A user nevében futó appokat a usernek kell tudnia szűrni...
Egy nagy igazság van: ha fel akarnak törni valamit, fel is fogják törni előbb-utóbb... Persze lehet próbálkozni ilyen-olyan vírusírtókkal, de valószínűleg amit ezek kiszűrnek, azt megfelelő odafigyeléssel amúgy se kapja be a felhasználó, a többit meg úgysem tudja holmi commercial vírusírtó kiszűrni, főleg ingyenes nem...
blakey: a hsz-em első mondata érvényes erre is, csak a wine szót cseréld ki crossoverre :)) Ráadásul a wine és crossover sem futtat le bármilyen .exe-t, csak ami kompatibilis vele...

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#22414) wm2


wm2
őstag

Persze ezt is sunyiban csinálták http://9to5mac.com/2015/10/13/retina-imac-fusion-drive-flash-lol-are-you-serious/ tessék bólogatni :-D

Ozora <3

(#22415) Chal válasza wm2 (#22414) üzenetére


Chal
addikt

Már volt itt róla szó párszor :)

(#22416) hengelhof válasza cigam (#22396) üzenetére


hengelhof
senior tag

Még nem látom át, de ez a zCloud miben nyújt többet mint az OSX saját képlopója? A Dropboxban eleve be lehet állítani, hogy figyelje a képlopást, és feltölti. Plusz automatikusan a vágólapra teszi a linket.

(#22417) cigam válasza hengelhof (#22416) üzenetére


cigam
félisten

Ha úgy tetszik akkor egy dropbox alternatíva, ahol nincs se sávszélesség limit, se tárhely korlátozás.
While zCloud has no size, storage, bandwidth, or other limits, zCloud is limited to the storage available in your Dropbox account.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22418) blakey válasza cigam (#22417) üzenetére


blakey
titán

Annyi a gond, hogy magyar store-ból nem elérhető. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22419) cigam válasza blakey (#22418) üzenetére


cigam
félisten

Ez biztos?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22420) blakey válasza cigam (#22419) üzenetére


blakey
titán

Igen, nekem kiírta, hogy nem érhető el, tegnap volt, azóta nem próbáltam.

uiu.
Most kipróbáltam és most engedte. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22421) cigam


cigam
félisten

Chronicles of Emerland. Solitaire
2 napig ingyenes

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22422) The DJ


The DJ
addikt

Sziasztok!

Valaki tudna erre esetleg valami okosat mondani? [link]

:R

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#22423) biker válasza The DJ (#22422) üzenetére


biker
nagyúr

magát a hőátadó blokkokat kellene szétszedni, mert ott van/lehet a bibi
ezt csak úgy tudod, hogy nekiállsz, és darabokra szeded, átmosod, összerakod

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#22424) oszy


oszy
veterán

Miért lassú a másolás a fotók programmal? Rátettem a készüléket, hogy másolja át azt a pár videót és fotót (kb. 6 db 2-3 perces és 8 fotó). Olyan szinten belassult a Mini, mint még soha. A böngészőt alig bírom megnyitni... Pedig a másolás utáni törlés sincs kipipálva. Safari, iTunes, fotók. Ennyi megy egyszerre.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#22425) Bengio


Bengio
tag

Sziasztok!

Late 2012-es Mac mini-et szeretném bővíteni memória terén. Gyári 2x2 helyett 2x8GB-ra.
Pár kérdés megfogalmazódott bennem, amikre google-zva sem találtam egyértelmű választ.
Jó lenne, ha találnék olyan embert, aki 100% biztosra tudna válaszolni, esetleg ugyanilyen minit bővített az általam feltett kérdésekben szereplő modulokkal, tehát van gyakorlati tapasztalata ezekkel.

1. DDR3L, azaz 1.35V-os modulokkal kompatibilis a mini? Ha jól tudom, gyárilag 1.5V-os DDR3 ramokkal szerelték.
2. A gyári, 1600MHz-es modulok helyett 1866MHz-eseket is tehetek bele? Ha igen, akkor van értelme? (árban minimális a különbség az 1600 és 1866 típusok között).
3. HyperX Fury 2x8GB DDR3L 1866MHz kitet fogja szeretni? Esetleg a Corsair hasonló paraméterekkel rendelkező típusait?
- > 4. ha nem, akkor melyik típust ajánlanátok?

:R

[ Szerkesztve ]

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#22426) blakey válasza Bengio (#22425) üzenetére


blakey
titán

Ez jó hozzá, többiről nincs tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22427) Ear001 válasza Bengio (#22425) üzenetére


Ear001
addikt

Szerintem fordítsd meg a dolgot. A memóriagyártók oldalán fenn van, hogy milyen típusokat ajánlanak Mac-ba, azok tuti mennek, és ha nem, akkor a boltban is cserélik neked, ha mégsem, nem hajthatnak azzal el, hogy abba spéci memória kell. (Amúgy nem.)

Nekem ugyan nem 2x8GB-re lett bővítve, de az 1.35V-os ment vele.

(#22428) Bengio válasza Ear001 (#22427) üzenetére


Bengio
tag

Köszönöm, rákerestem, és mind2 általam említett gyártó esetében is megtaláltam a megfelelőt (1600MHz), az már biztos, hogy az 1.35V-os modulokkal nem lesz gond.
Az 1866-os támogatottságról még olvasgatok, arra nem találtam választ, véleményem szerint vinnie kell.

:R

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#22429) hemaka


hemaka
nagyúr

Az uj minit neztem, a 2,6-os procival, de az eleg harmatosnak tunik teljesitmenyben. Gondolom egy izmosabb PS melo megfektetne. Regebbi minik is ilyen gyatra procival vannak vagy van esetleg combosabb is?
iMac nem jatszik, mert a monitorom korbe rohogi azt a kijelzot, szoval feleslegesen nem adnek erte penzt.

Bengio
Intel max. 1600-ig kezel, szoval teljesen mindegy .

[ Szerkesztve ]

(#22430) Ear001 válasza hemaka (#22429) üzenetére


Ear001
addikt

A 2012-esekben vannak jobb procik.

(#22431) blakey válasza Bengio (#22428) üzenetére


blakey
titán

Biztos, hogy nem lesz gond az 1,35V-tal?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22432) Mister_X válasza hemaka (#22429) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Pont ezt a kérdést akartam kérdezni, pontosabban, hogy hogy muzsikál összességében a mini. Addig oké, hogy eldöcög alatta az OSX és van RAM dögivel, csak nehogy már egy két-három oldalas Safari + Word megfektesse a gyomrát. És lehetségesen PS menne még rajta.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#22433) blakey válasza Mister_X (#22432) üzenetére


blakey
titán

Új minit nem tudom, szerintem annyira nem fektetné meg viszont a Late 2012-es i7-est egyáltalán nem fekteti meg a PS, Ai, Id stb. :) Bírja a hajtást.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22434) tDr1v3r válasza Mister_X (#22432) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A 2012 i5 Mini teljesen jol teljesit (MBP-m kozel ugyanolyan hardverrel rendelkezik), PS, Lightroom se fekteti meg. Gondolom ugyanilyen lehet az ujabb Iris-i5 modell is.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#22435) Mister_X válasza tDr1v3r (#22434) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ami csak az újakban aggaszt, hogy csak villámáron lesz érdemi (5400RPM vinyó... pont egy olyat használok ajtótámasznak). Régebbiekben akkor még otthon is bepattinthatok egy SSD-t?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#22436) Bengio válasza blakey (#22431) üzenetére


Bengio
tag

Elvileg nem, ahogy Ear001 kolléga is tapasztalta, működik vele.
Továbbá találtam pár olyan képernyőfotót, amin látható, hogy régebbi, pl 2011-es mini is képes 1866-os memóriát hajtani.
Megkérdőjelezhető a kép hitelessége, elvileg a chipset max 1600-as memóriákat támogat...

szerk: pl találtam ilyet is: "I have 8Gb of Kingston HyperX 1866Mhz on my Mac Mini 2012, they are clocked at 1600Mhz. On my old Mac Mini 2011 they were running at 1866Mhz.."

[ Szerkesztve ]

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#22437) blakey válasza Bengio (#22436) üzenetére


blakey
titán

Az 1886-os memo nem gond, abból 1600-at használ, de én csak olyat használok ami apple gépekhez készült és olvastam olyat, hogy néha gond lehet pl. 1.35V-ossal. Nekem olyan van amit linkeltem. Nem értem, hogy az pl. miért nem jó? :F

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22438) Bengio válasza blakey (#22437) üzenetére


Bengio
tag

Igazából nem tudom, szeretném vásárlás előtt teljesen körbejárni a témát, ha megy a Low Voltage benne, akkor miért ne? Kezd körvonalazódni a történet, 1600-as lesz, és értelemszerűen olyan, ami már a nevében is támogatja az apple gépeket. Mostmár csak a Kingston vs Corsair kérdéskör marad, amit véleményem szerint az én személyes szimpátiám fog eldönteni.

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#22439) Ear001 válasza Mister_X (#22435) üzenetére


Ear001
addikt

Be. IFixit-en van hozzá jó leírás.

(#22440) hemaka válasza Mister_X (#22432) üzenetére


hemaka
nagyúr

Én ezt találtam, ez azért már eléggé odaver kategória.
Még a HDD-t kicserélném és jó pár évig mac marad.
Konkrétan ez az i7-es erősebb, mint a mostani i5 3570-em, ami azért vígan elboldogul bármivel még a mai napig is.

(#22441) rii


rii
nagyúr

sziasztok

ki lehet kacccsolni valahol a menük alatti áttünés-effect-et?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#22442) TigerCat válasza rii (#22441) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Beállítások » Kisegítő lehetőségek » Kijelző » Átlátszóság csökkentése

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#22443) rii válasza TigerCat (#22442) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm!
(mert bár bámulatos hol tart már a tudomány (komolyan ... 92-től számítógépezek) de inkább ezzel ne kelljen foglalkoznia .... )

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#22444) molgyorgy


molgyorgy
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy a főnökömnek kellene egy olyan videószerkesztő program, ami mac os x-en futna és magyar nyelvű (az előző két feltétel nagyon fontos lenne), nem túl bonyolult, de nem is a leggagyibb, ismer-e valaki ilyet? (Windowsos gépen ő eddig a Pinnacle Studiot használta, tehát egy ehhez hasonló program kellene) Nem lenne hátrány az se, ha ingyenes lenne.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#22445) danilla válasza molgyorgy (#22444) üzenetére


danilla
őstag

iMovie?

https://twitch.tv/ddplayzone

(#22446) nylontacsko


nylontacsko
senior tag

Igyekszem érthetően leírni. Bár mivel nem emlékszem, mi volt a konkrét elnevezése, így nem vagyok benne biztos, hogy világos lesz :DDD

Szóval:
Yosemite alatt létezett egy olyan desk, ami a a Desk1 előtt (balra) "suhintás" mellett előjött és különféle alkalmazásokat: pl. számológép, árfolyam stb. alkalmazásokat lehetett elhelyezni.
Na most El Capitan alatt ez a funkció eltűnt. Be lehet ezt kapcsolni bárhol is, vagy ez nincs már benne a Capitanban?
:B

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#22447) blakey válasza nylontacsko (#22446) üzenetére


blakey
titán

Notifications? Nem tűnt el :)

A Trackpadnél be tudod állítani, More Gestures fül alatt.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22448) nylontacsko válasza blakey (#22447) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Nem. Nem ez. Ez megvan :N
Ez a "jobb oldalon van".
Mondom valami testre szabható desk volt. És a főképernyő mellett volt található.
olyasmi mint a Launchpad.

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#22449) biker válasza nylontacsko (#22448) üzenetére


biker
nagyúr

Dashboard
Kézzel kell indítani már

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#22450) blakey válasza nylontacsko (#22448) üzenetére


blakey
titán

(balra) suhintás zavart meg. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.