Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22451) nylontacsko válasza biker (#22449) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Az az. Köszönöm.
De miért tették ezt kézi indításúvá?

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#22452) nylontacsko válasza blakey (#22450) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Jogos. Pedig tudom melyik a jobb és a bal kezem. Utóbbiból kettő is van :DDD

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#22453) blakey


blakey
titán

Elég komoly lehet az új frissítés, 11.11.1.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22454) DanielK válasza nylontacsko (#22451) üzenetére


DanielK
addikt

Mert sokakat, köztük engem is, qrvára zavart. Én terminal paranccsal lőttem ki az első alkalom adtán. Designban sem megy a mostani os x-hez, használatban is lassú stb.

(#22455) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy imac mini i5 2.6ghz kis ketyerét.Mit kell róla tudni? érdemes venni? sajnos helyhiány miatt nem tudok venni imac-et,ezt is tv-re kötném.Köszönöm a segitséget!

(#22456) tDr1v3r válasza kisjimy (#22455) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Mire hasznalnad?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#22457) rii


rii
nagyúr

sziasztok

ha van egy file, tele filenevekkel, kb. 300.000 db
akkor meg lehetne oldani script-tel finder-szerű keresést?

- kis keresőmező - be lehet ütni a filename-t
- ezt a filename-t grep-pel lehetne-e szűrni
- és a találatokat egy listában megjelenítené
- ahonnan be lehetne húzni az InDesign-ba?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#22458) molgyorgy válasza danilla (#22445) üzenetére


molgyorgy
csendes tag

Köszi, azt mondta az fent van neki, de az elég gagyi.
Én nem ismerem a programot, sőt a apple-s termékekben se vagyok járatos.
Esetleg ismersz más alternatívát?

(#22459) danilla válasza molgyorgy (#22458) üzenetére


danilla
őstag

Nem sajnos. Ha rövid kis szösszenetet kell vágni akkor az iMovie-t használom, ha valami komolyabbat akkor pedig a FCPX-et (fizetős)

https://twitch.tv/ddplayzone

(#22460) kisjimy válasza tDr1v3r (#22456) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Szia!

Böngészés facebook tweetter,zenehalgatás!Képnézegetés meg kb ilyenek! :)

(#22461) Ragnar95 válasza nylontacsko (#22451) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Először nekem is hiányzott, de kb 1-2 nap alatt átszoktam Spotlightra, mert az is tud mindent, amire a Dashboardot használtam (árfolyam-, mértékegységváltás), időjárás meg ott van a NC-ben.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#22462) DanielK


DanielK
addikt

Na, én is vettem egy lotigech egeret. Anniyt panaszkodtatok, hogy utánajártam és a csodás egér miatt néha fájt már a kis ujjam és a gyűrűs ujjam is.
Ergonómiailag egy rakás.... :U A funkciói hiányoztak volna.
Helyette vettem egy m335-öst. A nagyobban gondolkodtam, 535, de azt mondtátok, hogy bt-n a logitech haldoklik.
Szerencsére funkciókban gazdagabb, mint a csodás egér.
Pl mission control, app exposé, desktop váltás, zoom in/out és még sorolhatnám... A két gombra szinte bármit be lehet állítani. Így többet is tud, mint a csodás egér! :C


(#22463) tDr1v3r válasza kisjimy (#22460) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Arra szerintem a legolcsóbb is elég.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#22464) Totheground válasza DanielK (#22462) üzenetére


Totheground
addikt

Trackpad > bármilyen egér.
Nagyon kipróbálnám az új verziót, de valakinek elgurult a gyógyszere az árazásnál.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#22465) Mister_X válasza Totheground (#22464) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Mit is tud ez a magic trackpad, hogy mindenki a csodájára jár? :F

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#22466) kispecek


kispecek
aktív tag

Üdv!

Valaki tudna nekem segíteni aki keni vágja a finalcutprót. :)
Örömmel venném ha privát üzenetben megkeresne.
Nem akarom sürgetni, de elég sürgős lenne :D

Köszönöm!

Napi egy alma - az orvost távol tartja.

(#22467) TigerCat válasza Mister_X (#22465) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jóval nagyobb, mint az elődje, megkapta a Force Touch-ot, Haptic Feadback-et is, beépített akku van benne és fehér lett a színe. Mindez potom 50 ezerért...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#22468) DanielK válasza Totheground (#22464) üzenetére


DanielK
addikt

Macbookon ok, de imac előtt nekem nem kényelmes. Ahogyan a csuklómat ott tartom előtte, az nekem hosszú távon fárasztó. Persze van a gesztusok miatt, de valahogy nem tudok vele hosszan dolgozni. Valamint pixelmatorban, meg a logoistban nem jó vele pozicionálni.
Amúgy te hogy tartod a kezed a trackpadnél imac előtt?

Amúgy meg az egérre mondtam, hogy jobb, mint a csodás egér! :P

(#22469) oszy


oszy
veterán

Az OS X-et újra lehet rakni úgy, mint a winfost, hogy vsak a rendszer partíciót törlöm le? Még nem vágom ezt a részét a dolgoknak... Esetleg valahol valami leírás vagy videó van? Nagyon köszönöm!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#22470) Ear001 válasza oszy (#22469) üzenetére


Ear001
addikt

Persze. Telepítőnél a bal felső saroknál ott vannak a lehetőségek, ki tudod választania lemezkezelőt, ott formázod/törlöd a partíciót, és ha megvagy, mehet oda a telepítés.

(#22471) Totheground válasza DanielK (#22468) üzenetére


Totheground
addikt

Az alkarom fekszik az asztalon, 4-5 ujj a trackpaden pihen (és attól függően, hogy mit csinálok, emelek fel néhányat). Tehát végig le van támasztva a kezem.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#22472) DanielK válasza Totheground (#22471) üzenetére


DanielK
addikt

Aham, akkor széles asztalod van. Ezek szerint. Sajnos nekünk elég keskeny, így ha kinyújtom a kezem (alkarom), akkor szinte már majdnem az asztal végén vagyok. :N

(#22473) Mister_X válasza DanielK (#22472) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Az nem asztal, hanem kocsmapult :DDD

Új iMacek mellé kivétel nélkül jár egy olyan?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#22474) DanielK válasza Mister_X (#22473) üzenetére


DanielK
addikt

Sajna kis lakáshoz kis asztal jár.
Úgy tudom, hogy csak csodás egér 2 jár hozzá. A trackpad plusz lóvé.

A sima trackpadet és billéntyűzetet az appel már nem is árulja?

(#22475) DanielK válasza DanielK (#22462) üzenetére


DanielK
addikt

Ezzel az egérrel megy a Finderben a vissza is! :Y :C
Tehát balra megnyomom a görgőt és a Finder visszalép az előző helyre. :))

(#22476) TigerCat válasza DanielK (#22475) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha nem menne, mint az előző típus esetén, akkor sem lenne gond. Hozzáadod alkalmazás specifikusan és kész. Most is van 6-féle beállításom, attól függően, mit csinálok éppen. Pl.: képszerkesztőben nagyítás-kicsinyítés, a középső gomb 100%, Finderben pedig a szokásos holmik, de jobbra-balra döntés az másol és beilleszt. Jobbra fent tudod hozzáadni ezeket...

Az viszont kimaradt, hogy a magyar kiosztást hírből sem ismeri sajnos, tehát ha ALT+CMD+0-val a valós méretet akarom beállítani, akkor nem fog menni (Pixelmator), ezért az alkalmazás billentyűparancsát kellett átállítanom előtte. US kiosztáson a 0 a 9 után van, tutira ez lesz a gond.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#22477) oszy válasza Ear001 (#22470) üzenetére


oszy
veterán

Köszönöm majd kipróbálom, ha ezután a frissítés (10.11.1) után is lassú lesz a rendszer. Ugyanis nekem belassult mióta jött a kapitány :F Rátelepítettem a yosemitere.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#22478) oszy


oszy
veterán

Hogyan lehet a jelszó kérést kikapcsolni? Bekapcsolásnál még jó, de "ébredésnél" már nagyon nem!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#22479) cigam válasza oszy (#22478) üzenetére


cigam
félisten

A Rendszerbeállítások -» Biztonság, és adatvédelem

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22480) n.andras74 válasza oszy (#22477) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Én csinálok egy rendszer söprést és újra telepítem, ha így se lesz gyorsabb akkor .....

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#22481) rjg válasza n.andras74 (#22480) üzenetére


rjg
őstag

SMC és PRAM resetet már próbáltátok?

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#22482) oszy válasza n.andras74 (#22480) üzenetére


oszy
veterán

Neked is lassabb lett a kapitánnyal?

(#22481) rjg: Azt hogyan kell? :F

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#22483) oszy


oszy
veterán

Közben találtam valamit az Apple oldalán. SMC, PRAM (NVRAM)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#22484) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

Új iMac vásárlás előtt állok. A jelenlegi 4-5éves, szóval kiszolgálta az idejét.

Melyiket érdemes most venni? 27-est szeretnék mindenképp, Fusion Drive, bár lehet inkább egy FULL SSD kellene bele, mert ahogy olvastam az 1TB-nél csalt az Apple az új 27-esnél (24GB SSD). A kifutóban még rendesen 128GB-os SSD van?

A nagy kérdés M290X vs. M390... Megéri a többlet pénzt és a kisebb SSD területet?

:R

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#22485) blakey válasza oszy (#22482) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom, hogy nálad mi okozhatja a lassulást, nálam nagyon gyors minden. z SMC és a PRAM resetet csináld meg.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22486) nylontacsko


nylontacsko
senior tag

4-5 éves iMac kiszolgálta az idejét.
Pfehhhhh... nem semmi.
Itt falun, erre az a kérdés: Oszt mijé'?

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#22487) Cold5 válasza nylontacsko (#22486) üzenetére


Cold5
senior tag

Azééééé! Azé, Azé, Azé! (drága Hofi, isten nyugosztalja)

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#22488) cigam válasza Cold5 (#22484) üzenetére


cigam
félisten

az 1TB-nél csalt az Apple az új 27-esnél (24GB SSD)

És ez hogyan jelentkezik a mindennapi használat során? Tippem szerint azért csökkentette, mert átlagos használat mellett ennél több adat nem forgott rajta. Még így is jóval több, mint amit az SSHD-kba raknak.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22489) wm2 válasza cigam (#22488) üzenetére


wm2
őstag

:DDD :R :R

Ozora <3

(#22490) Ragnar95 válasza cigam (#22488) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

24GB-on csak a rendszer fér el kb, még a gyakran használt appok sem nagyon, szóval egyértelműen lassabb az új Fusion Drive, mint a régi, hiszen a HDD-ről fut minden 3rd party app...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#22491) Totheground válasza Ragnar95 (#22490) üzenetére


Totheground
addikt

Hacsak nem találtak fel valami app-slicing-szerű techet az OSX-re magára is, és csak a rendszer rendszeresen elért részei ülnek az SSD-n.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#22492) cigam válasza Ragnar95 (#22490) üzenetére


cigam
félisten

24GB-on csak a rendszer fér el kb

:F
Miért olvasná be oda az utolsó szögig a telepített rendszert? Nálam most 2.6GB RAM-ot eszik amiből 1.7GB az alkalmazásmemória. Tippem szerint a rendszer működéséhez szükséges fájlok mérete nem haladja meg a 4-6GB-ot, a többit a programok és adataik használhatják.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22493) rol33


rol33
aktív tag

két gmail-es fiókom is a mail alkalmazással használtam eddig hibátlanul, tegnap frissítettem a 10.11.1 -re, azóta csak az egyik fiókommal tudok levelet küldeni. mondanom sem kell nem nyúltam semmihez.valaki 5let :F

®

(#22494) rjg válasza cigam (#22492) üzenetére


rjg
őstag

Ettől még azt kimondhatjuk, hogy az Apple megint fillérb@szó volt és olyan helyen spórolt a userek rovására, ami az előző -saját - megoldásához képest is visszalépés? Ettől még lehet, hogy igazad van és a felhasználói élmény nem fog sérülni, mert szoftveresen megoldják, na de akkor is...

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#22495) cigam válasza rjg (#22494) üzenetére


cigam
félisten

A tudaton kívűl, hogy neked csak 24GB-os a virtuális péniszed, mi zavar még benne? Ugyanannyi memóriából, most 5 gépet csinálnak az eddigi 1 helyett. Ez tipikus költségoptimalizálás a gyártó részéről. Amíg ezt nem veszem észre a mindennapi használat során, pont nem érdekel mekkora mérettel oldja meg.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22496) rjg válasza cigam (#22495) üzenetére


rjg
őstag

Ha valaki audio vagy video szerkesztésben használja munkaeszközként a gépét, akkor szerintem villámgyorsan előáll az a helyzet, amikor az aktuális projektet - ami eddig elfért az ssd-én - már a hdd-ről kell elérnie a rendszernek. A pénzügyi részében igazad van, csak ezt megint olyan lépésnek érzem, ami csak az Apple-nek jó. Hosszú távon pedig szerintem csak a win-win működik, nem véletlen megy a reklamáció a különböző fórumokon.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#22497) cigam válasza rjg (#22496) üzenetére


cigam
félisten

Ha valaki audio vagy video szerkesztésben használja munkaeszközként a gépét, akkor szerintem tisztában vele, hogy villámgyorsan előállhat ez a helyzet, és eleve SSD-vel szerelt gépet vesz. :P
(Vagy gyorsan bevásárol egy 128GB-os verziót.) Azért annak is megvan a diszkrét bája, hogy listázva van, melyik régebbi modelt miért érdemesebb megvenni. Talán még az összefoglalóba is érdemes lenne egy ilyen listát készíteni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22498) rol33 válasza rol33 (#22493) üzenetére


rol33
aktív tag

úgy néz ki megoldódott...

®

(#22499) Ragnar95 válasza Totheground (#22491) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem hiszem,h ezt ne jelentették volna be, ha valóban megoldották volna.
cigam: alapból nem lehet több partícióra telepíteni a rendszert, így nem hiszem, hogy a rendszer saját magát tudná pakolgatni két különböző tároló között...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#22500) cigam válasza Ragnar95 (#22499) üzenetére


cigam
félisten

Pedig ez a Fusion Drive lényege. Egy nagy meghajtónak látja a merevlemez, és SSD párost. Az SSD-t egy dinamikus "gyorsítótár"ként használja.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.