Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22751) TigerCat válasza Elektrosokk (#22750) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nálam megy. Az oldaluk szerint sincs hiba: Apple System Status

Ettől függetlenül én is szívtam vele nemrég, pedig akkor is mindent zölden jelzett...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#22752) Elektrosokk válasza TigerCat (#22751) üzenetére


Elektrosokk
addikt

ez érdekes... még új apple ID-t is regisztráltam ez miatt, azzal sem megy... ma nem volt időm elmenni lemezt venni sem. de a legszebb az az egészben hogy most próbáltam ki egy El Capitant egy másik pendrive-ra (ami sony gyártmány 8GB) Transmac-el win alatt és már látta az osx, el is indult csak megszakadt a telepítés... amivel tegnap este óta kb 10-szer próbálkoztam az egy kingstone 16gb, kb 3 hónapos... érdekes :)

Úgy látszik nem minden usb flash meghajtó alkalmas erre. úgyhogy most teszek egy Liont-t a sonyra és talán lesz rendszerem. :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#22753) TigerCat válasza Elektrosokk (#22752) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem Darth Vader 8GB USB2 is simán vitte, pedig nem egy hájtek cucc. Bár lehet hogy azért, mert az erő vele van.
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#22754) Elektrosokk válasza TigerCat (#22753) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Igazán kölcsön adhatnád. :D kezdem feladni ... Csak Az El Capitan telepítôje jelenik meg option key-el történô boot esetén, de AZ meg nem fut végig... A többi verzió: Mountain Lion, Maverick amit próbálok nem, pedig a lemezkezelôben jónak látom... :(

Atomjó a pen drive! :) Saját Fotó?:)

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#22755) TigerCat válasza Elektrosokk (#22754) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ja, iPhone-nal lőttem az irodában.
:R

Ugye kétféle módon telepítheted:
CMD+R - webes telepítő
CMD+ALT+R - amivel vásároltad
Egyik sem megy? Elég hihetetlen...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#22756) Elektrosokk válasza TigerCat (#22755) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Nincs meg AZ eredeti telepítôm. Pont ez a probléma. A netesre meg azt írja hogy jelenleg nem elérhetô, késôbb próbálja újra. Ezt játszom tegnap este óta. :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#22757) TigerCat válasza Elektrosokk (#22756) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Hát bakker, szívesen segítenék, de Veszprémben vagyok.
Bár, kb. 2 óra alatt megjárnám...
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#22758) Elektrosokk válasza TigerCat (#22757) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Ne hülyéskedj. :) de köszi, maximum annyi merült fel bennem hogy elszaladnék a telepített bootolható Vader-ért :) nem Tudom miért nem jön össze win alol Az elkészítése, lassan megoldást kéne találnom. :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#22759) Core2duo6600 válasza Elektrosokk (#22758) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Én azzal próbálkoztam, hogy pendrive ra csináljak egy telepítőt a legújabb Os X ről, a gép nem támogatja ugyan, de hátha :)
De csak odáig jutottam, hogy a pent meglátta, de nem bootol róla.

Ebből a szempontból azért a PC vel könnyebb helyzetben vagyunk.

Ha van műkodő win es géped, az "nmagon" fent van.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#22760) Elektrosokk válasza Core2duo6600 (#22759) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Köszi az infót. "szereztem" már pár darabot, sikeresen kiírtam Transmac progival, 2 elkezdi a telepítést, de hibára fut és egy áthúzott 0 jelenik meg a kijelzôn. Nem Tudom Mit rontok el. :) apple oldalán van snow Leo 6090 FT, állítólag 24 órán belül kiszállítják. Teszek egy próbát. :) mountain lion jobb lett volna, de Ott csak online lehetôség van. :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#22761) Ragnar95 válasza Elektrosokk (#22760) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem írtad, milyen gépről van szó, de a SL csak akkor megy fel rá, ha legalább olyan idős a gép, mint a SL. Ha alapból újabb szoftverrel jött ki, akkor a SL nem fog felmenni.
Amúgy ahogy TigerCat kolléga is írta, Cmd+alt+r a recovery partícióról net nélkül telepíti azt a rendszert, amivel gyárilag érkezett a gép, annak működnie kéne, hacsak nem formáztad le teljesen az egész gyári merevlemezt.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#22762) madgie válasza Ragnar95 (#22761) üzenetére


madgie
titán

Teljes format után is megy a netes telepítés.

(#22763) wm2 válasza Core2duo6600 (#22759) üzenetére


wm2
őstag

Ha tákolni akarsz, inkább építs PC-t MP házba. (Én megpróbálnám beletuszakolni a Xeon helyére a C2D processzort. Hátha!)

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#22764) Elektrosokk válasza Ragnar95 (#22761) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Ez egy iMac, nincs gyári merevlemez, ssd-re lett cserélve....

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#22765) Elektrosokk válasza Ragnar95 (#22761) üzenetére


Elektrosokk
addikt

oké... öreg vagyok és hülye. bocsánat. ezzel a hármas bill kombinációval már fut is rajta a Lion telepítője.. :R

hát pedig évekkel ezelőtt heti szinten telepítettem óprendszereket. Úgy látszik ebbe belegörcsöltem kicsit. :D

de simán recovery-ből csak a netes telepítést nyomta.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#22766) whited


whited
addikt

sziasztok
fő gépnek 1 windows-os notit használok, de ha vennék otthonra egy általános célokra használandó gépet (film,zene,böngészés) akkor ezt vehetem vagy ennyiért van már más / jobb ? [link]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#22767) Chal válasza whited (#22766) üzenetére


Chal
addikt

Ez maximum gyűjtési/hobbi/retró célokra jó. Ennyi pénzért pedig nem fogsz sajnos semmilyen macet kapni, ami a mai szoftverekhez jó (modern böngésző, codecek, pluginok, etc...).

[ Szerkesztve ]

(#22768) Ragnar95 válasza madgie (#22762) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az valóban, de a cmd+alt+r a recovery partíciót hozza be, ami offline működik, cmd+r a recovery mód, ami a netes telepítést hozza fel.
iRico: örülök, h sikerült megoldani a problémát :)

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#22769) oszy


oszy
veterán

A DiskKeeper Advanced Cleaner hasznos program lehet? Ma ingyenes.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#22770) cigam válasza oszy (#22769) üzenetére


cigam
félisten

Sőt holnap is.

A vásárlás kicsit trükkös, mert az App Store programban a "kódbeváltás" menüben kell beírni a kapott "redeem" kódot.

Amúgy nálam nem talált sok mindent:

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22771) TigerCat válasza oszy (#22769) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Disk Diag-ot használom ugyanerre a célra. Cache, Log fájlok, stb. törlése, szóval csak ha némi helyet akarok felszabadítani. Manuálisan is megy, de ezzel kényelmesebb.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#22772) oszy válasza cigam (#22770) üzenetére


oszy
veterán

Nekem nem kért semmi kódot. :) De nálam sem talált szinte semmit.

(#22771) TigerCat:Csak azért jött ez képbe, mert egy ideig most ingyenes. :)

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#22773) blakey válasza cigam (#22770) üzenetére


blakey
titán

Nálam semmit nem kért, átírányított a Store-ba és Get, ennyi volt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22774) cigam válasza blakey (#22773) üzenetére


cigam
félisten

Ja, igen. Nem a Download-ra kattintottam, hanem a szövegben szereplő link-re, ami a Devotion (a fejlesztő) oldalára mutatott. Bekérte az e-mail címem, és jött a levél a kóddal.

Engem kicsit megnyugtat, ha a store-ból jön le, és nem a cég oldaláról töltődik.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22775) TigerCat válasza oszy (#22772) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jogos, én is lecsapok szinte bármire, ami hasznosnak tűnik és éppen ingyenes, vagy baromi jó akcióban kínálják.

Más...

Srácok, hogy látjátok nem retinás [108.79 PPI] iMac-en, vagy Thunderbolt kijelzőn, Cinema Display-en mennyiben változott a szöveg olvashatósága El Capitan alatt? Jobban, vagy kevésbé szőrösek-elmosódottak a fontok?

E között a két kijelző között vacillálok:
DELL U2515H, 25" 2560x1440, 118.000 Ft - 117.49 PPI
LG 34UM95-P, 34" 3440x1440, 225.000 Ft - 109.68 PPI

Nyilván a magasabb érték a jobb, de az ultra széles kijelző hatalmas fíling (már volt ilyenem, csak nem kaptam vissza garanciából), jóval több minden ki is fér, filmet nézni állat, stb. Egyedül az bizonytalanít el, hogy az új fontok vékonyabbak lettek, minden a retina felé megy, szóval adott a kérdés: Mennyire éri meg befektetni nem retina kijelzőbe?

Oké, Windows alatt ez tökéletes, de ha nem muszáj, nem veszek PC-t. Bár gondolkodtam a dolgon.

Egy itteni kollégával már leveleztem ezügyben, de sajnos mostanában nem megyek Bp-re, másrészt olyan helyen tudnám csak kipróbálni, ahol nem fogok vásárolni. És ez így kissé ciki...

Szóval, nem retináról mi a vélemény?
Jobb és szebb lett a Kapitánnyal, vagy sem?

Köszi!
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#22776) cigam válasza cigam (#22770) üzenetére


cigam
félisten

Na, csak sikerült. A home könyvtár beállítása után ki kell lépni. A következő indításkor, vagy a másodszori home könyvtár beállítása miatt, már talált törölni valót:

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22777) Elektrosokk válasza Ragnar95 (#22768) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Én is nagyon, és hálás Vagyok az infóért, ha nem írod biztosan nem probálom így.. akármikor szükségem volt telepítésre a netes mindig jó volt. :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#22778) DanielK válasza TigerCat (#22775) üzenetére


DanielK
addikt

Nekem jobban tetszik az új font. Teljesen jól olvasható. Azt merem mondani, hogy jobban mint yosemite alatt. :B

(#22779) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

Egyébként egy pár dolog szerintem nem úgy működik ahogy kellene... pl ha Bridge-ban egyszerre kijelölök 300 db fotót hogy mozgatni szeretném akkor jön a strandlabda, vagy ha leméretezett képeket szeretnék megnyitni egyben sokat. de ha le szeretnék csatolni egy flash meghajtót arra is várni kell több másodpercet... nálatok is vannak ilyen bosszantó problémák ? El Capitan. Yosemite sem volt a kedvencem, de az jóval sebesebb volt.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#22780) oszy válasza Elektrosokk (#22779) üzenetére


oszy
veterán

Én ugyanezt mondtam megjelenés után. Mármint, hogy lassú!

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#22781) Alex91 válasza Elektrosokk (#22779) üzenetére


Alex91
félisten

Lemezmuveletek mindig megfogjak. De ez mar kezdetektol igy van, nem Amiga ez... :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#22782) Elektrosokk válasza Alex91 (#22781) üzenetére


Elektrosokk
addikt

hát ez eléggé aggasztó... lehet visszalépek Yosemite-re, nagy dolgokat nem bukok vele úgy sem. :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#22783) Alex91 válasza Elektrosokk (#22782) üzenetére


Alex91
félisten

En ezt a Mac OS X-re ertettem, ugy altalaban...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#22784) oszy válasza Alex91 (#22783) üzenetére


oszy
veterán

Nekem a Yose jobban működött. Nem strandlabdázott ennyit!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#22785) wm2 válasza oszy (#22784) üzenetére


wm2
őstag

Várni kell a 2-3-4. hibajavításig... :U

Ozora <3

(#22786) megema válasza wm2 (#22785) üzenetére


megema
őstag

Ha úgy haladnak, ahogy most, akkor inkább vissza kell rakni a Yosemite-ot. :( Lehet, hogy a rendszer mélyén történnek javítások, de a felület egyre rosszabb.

Egy kollégának már összeszedtem pár hibát privátban, bemásolom:
- Ha külső kijelzővel indítom újra a gépet, akkor utána két dolog nem vált retinára retina kijelzőn: a "Jelszó megadása" felirat bejelentkezéskor, és a dock alkalmazásnév felugrójának a háromszög (nyíl) része. Utóbbi szerintem Yosemite óta ilyen. A jobb gombos menünél viszont ilyenkor is retina.
- Megtekintőben a bélyegképek panelja több sebből vérzik. Próbáld meg egy fekvő lapokból álló PDF esetén végiggörgetni a bélyegképeket. A felső kis, szürke fejléc és a bélyegképek szélén is megjelenik a görgetősáv "rejtett" háttere. Ezen felül, ha a görgetősáv fölé viszed az egérmutatót, akkor ugye kiszélesedik. Viszont, ha hagyod eltűnni, akkor egy pillanatra fehér háttér villan be. WTF? :W És túl lehet görgetni a bélyegképeket, plusz egynek való hely marad az utolsó után.
- Próbálj Finderben nyilakkal mozogni egy mappában, ikonnézet mellett. Mondjuk egy olyanban, ahol az utolsó sorban csak egyetlen elem van. Azokban az oszlopokban, ahol nem szerepel az utolsó sorban elem, ha nyilakkal lépkedsz le-föl, akkor az adott oszlop utolsó eleme csak félig látszik, nem görgeti eléggé le a tartalmat.
- Nézd meg bármilyen alkalmazás megnyitás ablakát (Cmd + O) ikonnézetben. Ha elsőre nem is minden programnál, de egy kis váltogatás után az oldalsávon biztosan nem görgeti eléggé le a mappák tartalmát, az első sor félig látszik csak.
- 10.11.2 béták alatt már a listanézetes Letöltések mappa sem a legtetejére görgetve jelenik meg. (Gondolom az összes listanézetes mappa, de én csak a Letöltéseket használom úgy.)
- 10.11.1 óta a rendszerhangokat monitorra dugva is a gép hangszóróján játssza le, nem a monitorén. Vagy épp nincsenek rendszerhangok, ha a gép némítva van. Minden más hang a monitorra megy. :F
- Illetve az örök klasszikus, hogy retinán a Launchpad mappa-animációi lassúak.

Ez mondjuk lehet szerveroldali probléma is:
Az Outlook fiókommal nem igazán kompatibilis a Mail. Aliasról nem tudok küldeni, mert ugyan be tudom állítani, de úgy is a rendes címemről megy ki a levél. Elküldött mappában néha duplikálja küldés után a leveleket. Néha nem tud csatlakozni a szerverhez sem. Az elolvasás hatására olvasottnak jelölés néha megtörténik, majd utána kiderül, hogy a szerverig nem jutott el, újra olvasatlanként jelenik meg. Saját szerverrel működnek a beállított aliasok...

Egyik sem vészes dolog, csak bosszantó, hogy ilyeneket benéznek. Van olyan hiba, amit már legalább 2 hónapja jelentettem, több verzió kapcsán is. Valószínűleg annyi jelentés érkezik be hozzájuk, hogy nem győzik (de szerintem nem is izgatja őket).

[ Szerkesztve ]

(#22787) megema válasza megema (#22786) üzenetére


megema
őstag

Van egy olyan bug is, hogy ha hálózati meghajtón átnevezek egy fájlt, akkor néha úgy tűnik, mintha nem csinálta volna meg. Viszont ha átviszem a kijelölést egy másik elemre, akkor látszik, hogy át lett nevezve. Ha visszarakom a kijelölést, akkor megint a régi neve jelenik meg. :F

(#22788) Elektrosokk válasza Alex91 (#22783) üzenetére


Elektrosokk
addikt

jah, hát pedig Yosemite volt fent előtte már egy jó ideje, ott nem voltak ilyen várakozásak.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#22789) wm2 válasza megema (#22786) üzenetére


wm2
őstag

Le se szarják. Egyelőre nem is tervezem, hogy frissítek. A 10.10.5 filmet nézni és böngészgetni elég. Bár most is PPC-ről írok. :-)

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#22790) megema válasza wm2 (#22789) üzenetére


megema
őstag

Az a helyzet, hogy azért hozott javulást is az El Capitan. Pl. a Safari már rendesen üríti a memóriát. A teljesítmény is jobbnak tűnik valamivel. Csak sok az apró bug. Ha már ők nem tesztelik rendesen, akkor legalább a visszajelzésekre figyelhetnének...

Ha lenne alternatíva, akkor már lecseréltem volna az Apple-t. Az OS X és az iOS miatt is. Csak az a gond, hogy számomra nincs megfelelőbb.

(#22791) wm2 válasza megema (#22790) üzenetére


wm2
őstag

Ezért a legjobb a Snow Leo. Négy évig futott a rendszer. Évente nem lehet operációs rendszert kiadni 4-5-6 hibajavítással. Meg milyenekkel!? Még most sem ajánlják sok zeneit portálon a kapitányt. Vagy saját felelősségre. A legtöbb stúdiós/zenész ismerősöm SL vagy ML rendszeren tolja a mai napig. A Pro szekció pont az iOS óta magasról le van szarva. Amilyen elszeparált volt régen a pro userek számára, ma már inkább konzumidiótáknak való.

U.I.: sajnos ezzel együtt kell élnem, mert számomra is csak ez létezik.

Apropó. Én a Safari-t lecseréltem erre és maximálisan elégedett vagyok!

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#22792) oszy válasza wm2 (#22791) üzenetére


oszy
veterán

De egy régebbi rendszert fel lehet rakni még most is?

-

Ezt én is kipróbálom! :)

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#22793) Elektrosokk válasza wm2 (#22791) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Pontosan milyen hátránya lenne ha most is ML-t használnék ?

olyan dolgok történnek amiket nem értek... meg kéne csinálnom pár beltér panorámát holnapra, kijelölöm a 3 fotót hogy összefűzzem és nem hívja be a PS, mintha semmi sem történne... adobe programokat már újra telepítettem, egyéni raw megniytása is rendben. Azt sem Tudom most az os vagy ps szórakozik :D

oszy : és simán feltolnám az ML-t.

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#22794) oszy válasza Elektrosokk (#22793) üzenetére


oszy
veterán

És nem fogod? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#22795) Elektrosokk válasza oszy (#22794) üzenetére


Elektrosokk
addikt

egyenlőre nincs ML-em, de ez a Kapitány nem fog maradni az biztos, ma felteszem az előző verziót és majd meglátom mi lesz. :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#22796) Ragnar95 válasza Elektrosokk (#22793) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Azért 3 főrendszerfrissítés alatt már elég sok plusz funkciót kapott az OSX, az mind elveszne, ezen kívül nem biztos,h minden app támogatja még a 10.8-at.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#22797) Elektrosokk válasza Ragnar95 (#22796) üzenetére


Elektrosokk
addikt

igen, valszeg a Yosemite marad egy ideig. . .

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#22798) Ragnar95 válasza Elektrosokk (#22797) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én mondjuk azt nem raknám vissza semmi pénzért, Lion óta az volt a legbugosabb OSX verzió, amivel találkoztam.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#22799) Elektrosokk válasza Ragnar95 (#22798) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Én grafikai munkára retusálásra és videó vágásra használom, nekem azon kívül hogy alvó állapotban naponta rebootolt nem volt vele problémám, pedig gyakran 3 böngésző és 2 adobe program meg apróságok dolgoztak együtt rajta.

szerinted akkor mit csoináljak? telepítsem újra ezt ?

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#22800) Ragnar95 válasza Elektrosokk (#22799) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Sajna mivel sok az egyedi probléma, így nem lehet 100%-os bizonyossággal tippet adni ezen kérdésben, de szerintem inkább rakd újra az El Capitant, ha baj van vele, illetve várj a következő frissítésre, jobb lesz ez mindenképp, mint a Yosemite.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.