Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17151) sanchomuzax válasza bambano (#17149) üzenetére


sanchomuzax
aktív tag

Nna, meg lesz a gond, csak látszólag van ott a plugin. Grafikon van, de mintha nem futna pluginként.

Itt nem látom a cupsys_pages plugint:

$telnet localhost munin
Trying 127.0.0.1...
Connected to localhost.
Escape character is '^]'.
# munin node at raspberrypi
list
cpu df df_inode entropy forks fw_packets if_err_eth0 if_eth0 interrupts irqstats lighttpd_accesses lighttpd_busyservers lighttpd_idleservers lighttpd_kbytes lighttpd_uptime load lpstat memory ntp_kernel_err ntp_kernel_pll_freq ntp_kernel_pll_off ntp_offset open_files open_inodes pisense_clock pisense_temp pisense_volt proc_pri processes swap threads uptime users vmstat

Holnap ezzel folytatom... Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Google: Sancho blogja

(#17152) bambano válasza sanchomuzax (#17151) üzenetére


bambano
titán

amikor linkelted a plugint, újraindítottad a munin-node-t?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17153) sanchomuzax válasza bambano (#17152) üzenetére


sanchomuzax
aktív tag

Jajj, nem. Most már ott a listában! Ez lesz a megoldás.

Hm, most van egy Printer és egy Other szekció is, és mindegyik alatt egy grafikon. Még nem rajzol görbét, nyomtatok párat.

Köszönöm az eddigieket! :R

[ Szerkesztve ]

Google: Sancho blogja

(#17154) sanchomuzax


sanchomuzax
aktív tag

A queue még üres, de sebessége már van! :D

Google: Sancho blogja

(#17155) rt06 válasza sanchomuzax (#17142) üzenetére


rt06
veterán

a logfile-t, vagy egy reszletet fel tudnad dobni valahova?

szerk.: jah, mindegy, megint elfelejtettem lapozni

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#17156) sanchomuzax válasza rt06 (#17155) üzenetére


sanchomuzax
aktív tag

Azért köszi! :)

Google: Sancho blogja

(#17157) Zoli133


Zoli133
őstag

Üdvözletem!
Azt hiszem ez a megfelelő hely a problémának.

Nos az initrmafs-ben nem tudok rendes bash shell-t nyitni. "No job control" -ra problémázik állandóan. Megpróbáltam körbejárni ezt a témakört és ha jól sejtem egy tty hiányzik neki. Ez a rész már nem tiszta nekem, milyen fájlok kellenek ehhet az initrd-be? Vagy mi kell egyáltalán, hogy menjen?

Van aki esetleg próbálkozott ilyesmivel?

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#17158) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Milyen Google Drive kliens létezik Linux alá ?
Konkrétan Mint 13 x86.

A beállítást egyszer megcsinálom a benti gépeken, az nem baj ha kicsit bonyolultabb;a lényeg, hogy utána egyszerű legyen használni a kollégáknak (természetesen automatikus bejelentkezés lesz. De valószínűleg egy csak erre a célra külön létrehozott gmail fiókkal lesz használva).
Csak alap funkciókra kellene, fényképeket feltölteni egy tárhelyre napi mappákba. Majd a grafikus kollegina letölti, megszerkeszti PC-n, és törli ami kész van (esetleg pár napra a mappanevet átnevezi, beleírva egy "Kész"-t).

(#17159) sanchomuzax válasza atesss (#17158) üzenetére


sanchomuzax
aktív tag

Nem néztem, most találtam: https://github.com/astrada/google-drive-ocamlfuse

Google: Sancho blogja

(#17160) rigo88


rigo88
aktív tag

üdv
valószínűleg rossz topikba írok, de sebaj csak szeretném megerősíttetni veletek a gondolatom. :)
[ 15.099983] hub 7-0:1.0: Cannot enable port 1. Maybe the USB cable is bad?
mindenféle módosítás nélkül egy újraindítás után kapom ezt a dmesg-et csomó egyéb hibaüzenettel.
ubu livecdről futtatásakor is u.ezt az üzenetet kapom és az adott hw szintén nem reagál.
viszont ha átdugom az adott usb eszközt egy másik belső alaplapi usb foglalatba a hiba nem jön elő és minden megy mint régen.
tehát ahogy captain obvious is mondaná: alaplapi hardverhiba.
igaz?
feleslegesen nem küldeném prágába az asus lapot rma-ztatni ha nincs is semmi baja.
esetleg egy bios frissítést csináljak?
ha a legfrissebb bios van fent azt "újra tudom rakni"?
:R
r

Dirr

(#17161) MacCaine válasza rigo88 (#17160) üzenetére


MacCaine
őstag

Így van, azzal az egy aljzattal van valami.

Igen, felül tudod csapni a legfrissebb BIOS-t is (bár nem tudom, hogy megoldja-e a problémát, valószínűleg nem).

(#17162) rigo88 válasza MacCaine (#17161) üzenetére


rigo88
aktív tag

elfelejtettem említeni hogy valójában 2 (egymásmelletti) port egyszerre. ez teszi furává az egészet. a front panel usb és a ház beépített ir-e voltak rendre a 2re rákötve.
aktív áramellátással össze vannak kötve a paneltáppal, tehát az ir mikor nyomkodom a távirányítót led-villogással visszajelez, nem ez az aktív ellátás tehette tönkre? (hónapok óta így van érintetlenül, éjjel nappal, áram alatt van, és ebből napi 14-16 órát van bekapcsolva kb tehát nem tartom valószínűnek hogy úgy 2000 üzemóra és 1000óra standby után adja meg magát...)

a bios updatet csak kipróbálom nehogymá hülyének nézzenek az rma-sok. :)

Dirr

(#17163) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Létezik Linuxra valami nagyon jó minőségű kép átméretező progi?
A GIMP szörnyű minőséget produkál átméretezéskor Lanzos-szal is.

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#17164) Siriusb válasza Bici (#17163) üzenetére


Siriusb
veterán

Szia!

Imagemagick.

(#17165) ludla válasza Siriusb (#17164) üzenetére


ludla
őstag

Szia!
Ez az Imagemagick program beépül valahova?
Mert nálam SUSE 12.3 alatt alapból fent van de nem találkoztam még vele :)
Sőt nálam még a GraphicsMagick fent van de ezt se veszem észre sehol :F

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#17166) Rimuru válasza ludla (#17165) üzenetére


Rimuru
veterán

Terminálon tudod használni, nincs GUI hozzá.

Vigyázat, csalok!

(#17167) Jester01 válasza Rimuru (#17166) üzenetére


Jester01
veterán

De van, bár ott nem lehet annyira finomhangolni. A display paranccsal lehet elindítani.

Jester

(#17168) Bici válasza Siriusb (#17164) üzenetére


Bici
félisten

Köszi, kipróbálom. :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#17169) Rimuru válasza Jester01 (#17167) üzenetére


Rimuru
veterán

Akkor sorry, ennyit nem foglalkoztam vele.

Vigyázat, csalok!

(#17170) sanchomuzax


sanchomuzax
aktív tag

Ha egy "sudo apt-get install ..." fut egy terminál ablakban, de az ablakot kilövöm, akkor lefut ettől függetlenül a csomag telepítése? Vagy megáll abban a minutumban?

[ Szerkesztve ]

Google: Sancho blogja

(#17171) rt06 válasza sanchomuzax (#17170) üzenetére


rt06
veterán

megall, hasznalj screen-t

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#17172) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Létezik linuxra olyan szoftver, ami alkalmas arra, hogy mobil számok között bridge-eljen, forwardoljon, stb?
Az lenne a feladat, hogy 2db mobil szám a saját telefonomon csörögjön ki, és én is tudjak azon számok "nevében" telefonálni, és ne kelljen 3 telefont magammal vinni.
Gondolom, ehhez valami modem is kell, de csak 3G modemeket találtam. Nekem meg pont csak hang kell.
VOIP alapon is jöhet a hívás a telefonomra, meg az is megoldható, hogy szerzek egy negyedik számot, amiről ingyen hívható az én telefonom, és azon keresztül jön a hívás.
Mivel lehet ezt a problémát megoldani?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#17173) MacCaine válasza Bici (#17172) üzenetére


MacCaine
őstag

Én nem hallottam még ilyen szoftverről.

Viszont az adott feladatra találták ki a 2 SIM-es telefonokat. :) (És úgy rémlik, mintha lenne már 3 SIM-es is.)

(#17174) Bici válasza MacCaine (#17173) üzenetére


Bici
félisten

Őszintén szólva nem szívesen cserélném le a telefonomat eimatt.
Max, ha végképp nem tudom megoldani.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#17175) sanchomuzax válasza rt06 (#17171) üzenetére


sanchomuzax
aktív tag

Köszi!

Google: Sancho blogja

(#17176) sanchomuzax válasza Bici (#17172) üzenetére


sanchomuzax
aktív tag

Ha ez lehetséges lenne egyszerűen, akkor azt a mobilszolgáltatók rendesen támadnák. :) Nincs ilyen.

Google: Sancho blogja

(#17177) Bici válasza sanchomuzax (#17176) üzenetére


Bici
félisten

Hmm, tehát nem lehetséges az, hogy amikor kicsörög az egyik szám, akkor a gép felhív engem voip-on vagy egy másik számon, és amikor én felveszem, akkor ő is felveszi a csörgő vonalat, és összeköti a kettőt?
Technikailag nem tűnik lehetetlennek, bár lehet, hogy tévedek.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#17178) MacCaine válasza Bici (#17177) üzenetére


MacCaine
őstag

Technikailag tényleg nem tűnik túl nagy feladatnak, de még így is sokkal bonyolultabb (meg jóval drágább) megoldás, mint egy 2 SIM-es telefon.

(#17179) sanchomuzax válasza Bici (#17177) üzenetére


sanchomuzax
aktív tag

Valami ilyesmire gondolsz?

http://www.raspberrypi.org/archives/3679

Google: Sancho blogja

(#17180) MacCaine válasza sanchomuzax (#17179) üzenetére


MacCaine
őstag

Ez jó hekkelős megoldás, de tetszik. :)

(#17181) Bici válasza sanchomuzax (#17179) üzenetére


Bici
félisten

Ez sem rossz. Köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#17182) bambano válasza Bici (#17172) üzenetére


bambano
titán

természetesen létezik, asterisk-nek hívják, de csak voip telefonnal jó. elvileg működik minden más telefonnal is, csak azokhoz hardver is kell, ami nem kettő pénz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17183) Bici válasza bambano (#17182) üzenetére


Bici
félisten

És nem létezik véletlenül valami olcsó GSM dongle, az USB-s 3G cuccok mintájára? Ez ügyben én is guglizok még.
Esetleg még arra gondoltam, hogy veszek kopott, hasznlát, low-end androidos telefonokat, és azok segítségével oldom meg. Utánanéztem, Androidon teljes kontroll alatt tudom tartani a hívásokat távolról is, ha rootolva van a készülék. Nem is lenne túl bonyesz írni egy ilyen progit, ahogy néztem. Csak azt kell kisütni, hogy hogy küldjem át a hangot a telefonomra...
Ehhez kellhet az asterisk. Megnézem, hogy tud-e ilyet.

Köszi a tippet!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#17184) bambano válasza Bici (#17183) üzenetére


bambano
titán

az asterisk alapvetően egy pbx, nagyon konyhanyelven és nagyon leegyszerűsítetten fogalmazva egy sip router. mindent képes routolni (előre lefektetett hívási tervek alapján), ami sip.

az összes többihez meg árulnak olyan hardvereket, amitől sip lesz. na ezeknek az árától tettem le a hajam nemrég.

hátha ez vagy ez. de a gugli sok találatot ad asterisk gsm keresésre.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17185) Bici válasza bambano (#17184) üzenetére


Bici
félisten

Kössz az infót, már találtam is izgalmas dolgokat. :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#17186) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Nem pontos leírást, csak címszavakat, hogy merre induljak el. A cégünk főnökének van egy mail címe (fonokneve@cegnev.hu). Erre a mail címre jönnek levelek. Ezt POP3 protokollal érjük el, és saját SMTP (ISP-jét) használjuk küldéshez. Szépen be is van állítva főnök gépén Thunderbirdben, illetve még kettő másik alkalmazottén akik írhatnak a főnök nevében. A főnökség kérése viszont további 4-5 kolléga érhetné el az e-maileket. Erre jobb lenne beállítani egy levelező szervert. Van egy Ubuntu 12.04.02 LTS 24/7 üzemelő szerverünk, erre szeretnék egy olyan megoldást, hogy ez a gép tölti le a leveleket (csak POP3 van) kb 10 percenként. És az ezen tárolt leveleket érik el a kollégák. Levél küldés is úgy legyen, hogy ez a szerver küldje el a leveleket, így egy helyen lenne az összes kimenő levél. Ez miképp oldható meg?

(#17187) n00n válasza n00n (#17186) üzenetére


n00n
őstag

Na addig eljutottam, hogy fetchmail-lel leszedem a leveleket a szerverre. Viszont ahhoz hogyan férnek hozzá a felhasználók? Thunderbirdből el lehet érni? Kell telepíteni a szerverre egy POP3 szervert?

(#17188) bambano válasza n00n (#17187) üzenetére


bambano
titán

igen, a te szerveredre pop3 szervert kell felrakni.
viszont a teljesen önálló saját kimenő smtp szervert az isp-k nem fogják hagyni, azt azelőtt felejtsd el, hogy hetekig erőlködnél vele és nem működne.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17189) rt06 válasza bambano (#17188) üzenetére


rt06
veterán

egyes szolgaltatoknal (pl t, digi - bar ez utobbival voltak problemaim) lehet az o smtp szerveruket relay-nek hasznalni bizonyos korlatozasok mellett (t eseteben csak t-s halorol, es csak azonositas utan)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#17190) Zoli133


Zoli133
őstag

3.10-es kernellel próbálkozott már valaki?
Módosítottak a kernel command line feldolgzás? Töbek közt a sime ro illetve rw opciót sem szereti nálam, az elején bedobja a törülközőt kernel panic formában.
"can't open 'ro' " üzenettel, nem is értem mit akar rajta megnyitni. a root=/dev/.. iletve nohz=off stb parancsokat elfogadja szó nélkül, de van jópár amit nem szeret...

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#17191) MacCaine válasza Zoli133 (#17190) üzenetére


MacCaine
őstag

Még nem, te vagy köztünk a legbátrabb. :)

(#17192) Zoli133 válasza MacCaine (#17191) üzenetére


Zoli133
őstag

Reggel óta szenvedek is vele. Persze a dokumentációban semmi nincs róla...
Kernelforrást túrkálom, de nem találom meg az okát, kezd kikészíteni. Ha ma nem sikerül marad a 3.9.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#17193) MacCaine válasza Zoli133 (#17192) üzenetére


MacCaine
őstag

A kérdés, ami felmerül bennem, hogy miért szívatod magad ezzel? Egy jól bevált, stabil kernel miért nem jó?

(#17194) Zoli133 válasza MacCaine (#17193) üzenetére


Zoli133
őstag

Jórészt a munkaköri leírásom miatt. :B

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#17195) MacCaine válasza Zoli133 (#17194) üzenetére


MacCaine
őstag

Aham, így már érthető. :)

(#17196) Zoli133


Zoli133
őstag

Ns némi küszködés után úgy tűnik csak a paraméter=érték jellegű dolgokat eszi meg, most jött a köv baj, az init nem indul,,,,

Azt hiszem marad a 3.9es kernel, na meg a 12.04es ubuntut se ártana frissíteni...

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#17197) bambano válasza Zoli133 (#17196) üzenetére


bambano
titán

mintha gcc-t is kellene hozzá frissíteni...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17198) Zoli133 válasza bambano (#17197) üzenetére


Zoli133
őstag

Lehet ha lesz stabil rendszerem 3.9-el adok neki még egy esélyt addigra úgy is kijön az rc3 is.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#17199) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Az általam próbált Mint-ben(13/14/15RC), a Firefox-ban(21/22), hogyan lehetne életre kellteni a Google keresőmotort, ugyanis nem jeleníti meg a keresési javaslatokat.
Neten ugyan találtam pár megoldást (külön letölteni az FF-t, kiszedni belőle agoogle.xml-t és bemásolni/felülírni az aktuális FF-ben levővel), de nem működik a dolog. (a létező összes, az FF-hez tarozó google.xml-t felülírtam, de hiába)

Szóval valami valóban működő javaslatot kérnék, Thx!

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#17200) kispx válasza Fire/SOUL/CD (#17199) üzenetére


kispx
addikt

[link]
Alul a Google-t válaszd ki. Emlékezetem szerint ha így teszed alapértelmezett keresőmotorrá, akkor a keresési javaslatok is menni fognak. De több mint fél éve használtam a Mintet, szóval lehet, hogy rosszul emlékszek.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.