Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16451) hcl válasza Gigi01 (#16450) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Lubuntuból (minden Ubuntu származékból) van Live CD. A Mint is Ubi alapú :)
De próbálhatod virtuális gépen is.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#16452) Gigi01 válasza hcl (#16451) üzenetére


Gigi01
őstag

Ja igen látom,miután bebootoltam,majd megnyitottam.A Lubuntut szedtem le.Köszi! :R

(#16453) szezso15


szezso15
addikt

Sziasztok!
Az történt velem, hogy a régi Ubuntu 11.10-em helyett felpakoltam egy Linux Mint 13-as Maya verziót. Ezzel tegnap még tudtam filmet, YT-ot nézni gond nélkül. De mára, az újraindítás után, minden gyorsított felvételben megy, a 10 perces videó kb. 2 perc alatt, miközben hangja sincs...:( Ez igaz a netes videókra, meg a lokálisakra is, sőt, zenét se tudok hallgatni, mert azt is gyorsítja, és hang szintén nincs.

Ötletetek van esetleg? :( Annyit csináltam, hogy felraktam a Flash Player-t, a frissítéseket telepítettem, aMSN és az Android fordításhoz szükséges cuccok kerültek rá, ennyi...

Ötlet? :F

*Hajrá Loki!* i15+

(#16454) Gigi01 válasza Gigi01 (#16452) üzenetére


Gigi01
őstag

Megpróbáltam telepíteni,de miután azt válsztom,nem akar felmenni,befagy a gép.
Live-on meg fut. :W

(#16455) hcl válasza Gigi01 (#16454) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Próbáld meg az alternatív telepítővel.

Mutogatni való hater díszpinty

(#16456) body007 válasza szezso15 (#16453) üzenetére


body007
addikt

Nyomd ki a TURBO gombot... :DDD

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#16457) szezso15 válasza body007 (#16456) üzenetére


szezso15
addikt

Köszi az ötletet! :D
Sajnos nem tudom kipróbálni, mert felraktam a legfrissebb driver-t, amivel már okés. :)

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#16458) Gigi01 válasza hcl (#16455) üzenetére


Gigi01
őstag

Köszi,megodottam!De lassabb volt,mint win2000-rel,így egyenlőre visszament rá az.

(#16459) hcl válasza Gigi01 (#16458) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Persze, hogy lassabb lesz, az azért nem mai csirke. És nem is túl biztonságos :)
Meg majd amikor programokat kell rá tlepíteni... :U (Pl. Chrome :) )

Mutogatni való hater díszpinty

(#16460) Gigi01 válasza hcl (#16459) üzenetére


Gigi01
őstag

Akkor szerinted melyiket próbáljam még meg,ami kicsit gyorsabb lehet a Lubuntunál?

Pont az újabb alkalmazások végett szeretném lecserélni az oprendszert.

[ Szerkesztve ]

(#16461) f_sanyee válasza Gigi01 (#16460) üzenetére


f_sanyee
senior tag

szerintem mindegy mit teszel erre, az ablakkezelo legyen valami fapados, dwm pl.
amugy a bongeszonek is keves 512 ram, csak szenvedes ezzel a geppel.

(#16462) hcl válasza f_sanyee (#16461) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:) Én 256Mb-al is használok Ubit. A LXDE megfelelő amúgy.. Openbox alapú dolgok, vagy Blackbox lehetnek kicsit gyorsabbak. Amúgy procierő kell, mert 700MHz-en tetű minden, egy 1GHz-es gépen meg szépen megy.
Persze más kérdés, mi a tetű. Egy P3-at nem szabad egy mai géphez hasonlítani.
Ja, most nézem, hogy egy 2.2-es P4M? Az űrtechnika... :D
Nekem 1.7-es Pentium M-en, 1Gb RAM -mal megy az Ubi, és vállalható. Nem gyors, de főleg a winyó fogja vissza. Kéne bele egy gyors CF kártya ;)

@Gigi01 : Amúgy még egy Debiant nézz meg, stable ágból, talán az.
Mondjuk én feltettem egy Pentium 1-es laptopra egy 5.0-s Debiant, és _működik_. Nem kapkod, de egy chatkliens elmegy vele. Kemény 64Mb RAM...
De különben mzochistáknak van TCL is, az ~30-60Mb, de elég macerás.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#16463) f_sanyee válasza hcl (#16462) üzenetére


f_sanyee
senior tag

chatkliensnel freetalkra gondolsz? :D
nekem atomon archlinux van dwm-mel, hamarabb felall a rendszer mint egy firefox inditas (ami a vinyo miatt lassu).

(#16464) vadcoca válasza Gigi01 (#16460) üzenetére


vadcoca
tag

Szerintem is Debian. De előjátéknak a Debian-hoz ;) inkább ezt javasolnám: Linux Mint Debian Edition.
Ez a testing-re épül, ezért (általában ) jóval frissebb, mint a stable. A testing-hez képest pedig nagyobb és ritkábban megjelenő frissítőcsomagokkal operálnak, így ez (elvileg) valódi rolling.

szerk:
lassabb gépre LXDE +1

[ Szerkesztve ]

6x9 = 42

(#16465) body007 válasza hcl (#16462) üzenetére


body007
addikt

Kéne bele egy gyors CF kártya - akkor meg a usb vezérlés fogja megenni a procit

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#16466) vadcoca válasza body007 (#16465) üzenetére


vadcoca
tag

Nem, ha ilyenre gondolt. Én is mostanában tettem egy P3 1GHz laptopba a 4200-as 20G-s vinyó helyére ( +debian testing, LXDE), mondhatom "megtáltosodott". (Persze mihez képest :D )

6x9 = 42

(#16467) hcl válasza body007 (#16465) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondom, bele ;) CF-IDE átalakulóval.
Egy 266x feletti CF kártya gyorsabb, mint a mostani IDE winyója a gépnek. Tárhely meg úgysem nagyon kell egy 1000 éves laptopba.

@f_sanyee : Nem, Pigdinre. Ablakkezelő meg Openbox, 0 felülettel, jobb gombra menü, abból indul a kliens :)
Csak szórakozásból csináltam, semmi másért :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#16468) body007 válasza vadcoca (#16466) üzenetére


body007
addikt

Hogy mik vannak..., dejó cucc :)

hcl: értem már :)

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#16469) bambano válasza hcl (#16462) üzenetére


bambano
titán

a 2.2-es p4-ek a legrosszabb procik, amiket találni lehet. azokat a p3-asok leverik a porba. az 1.7-es p3m dettó.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16470) hcl válasza bambano (#16469) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

1.7-es Pentium M nem egyenló P4M.
Volt 4M-es laptopom is, azonos órajelen, nem volt az rossz (IBM T30 :) )
Attól még amúgy, hogy gyengusz a proci, nem használhatatlan, csak nem kell tőle azt a sebességet elvárni, mint egy Core2-től.

"azokat a p3-asok leverik a porba"
Asztali P3 lehet. Mondjuk ha Tualatin.

Mutogatni való hater díszpinty

(#16471) bambano válasza hcl (#16470) üzenetére


bambano
titán

tehát mégegyszer: az asztali tualatinos p3-as, ami mondjuk jár 1266MHz-en, az leveri a porba az asztali 2.2GHz-es p4-et.
nekem volt p3m, szintén notebookban, t41-ben, az egyes feladattípusokban 9x, más feladattípusokban 22x volt gyorsabb, mint a 2.2-es p4. a legelső sorozatú p4-ek gyakorlatilag semmire nem voltak jók, ha nem akartál fűteni.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16472) hcl válasza bambano (#16471) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

P3M az a Pentium 3 Mobile. A Pentium M az egy másik proci. A T41-ben Pentium M volt. Az nem P3 (bár abból fejlődött ki).
A Pentium 3 Mobile az egy P3 mobil proci. A Pentium 4 Mobile az egy elég szar, de p4 alapú. A Pentium M még az után volt.
De attól még ezek a gépek, ha már vanak, csak-csak használhatóak, ha lassúak is.
Hogy az első generációs, Willamette P4-ek rosszak voltak, az nem kérdés, mondjuk :D:D:D

Most szórakozok egy frissen javított mobil Core2 procis laptopon, 512Mb RAM-mal a Lubuntu még hálózatról futtatva is teljesen jól megy.

Mutogatni való hater díszpinty

(#16473) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pár hete kérdeztem, hogy miért van gond a flash lejátszással régebbi gépen.

No tegnap meglátogattam egy ismerőst, még a Chrom 18 idején lett felrakva a Chakra neki, azóta csak használták. Viszont mivel a 21-es Chromera frissítés után nem volt többé flash lejátszás, meg a Chakra fejlesztői megszüntették az x86 ágat, így felraktam a gépre egy Manjaro-t.

Pikk-pakk, a gép szinte repül, de persze flash nem megy. Kis fejvakarás után rájöttem, hogy SSE2 kell az aktuális flashpluginnek, a proci meg csak SSE1-et tud, mert AthlonXP.
A megoldás az volt, hogy vissza kellett tenni a 10. valahányas flashplugint ami letölthető az Adobe oldaláról a mozillás plugin mappába, innentől biztonsági figyelmeztetés mellett, de van flash.

Hang persze alapból nem volt, de azt a pulseaudio és pulseaudio-alsa csomagok telepítése megoldotta.

No, hátha valakinek segít majd...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16474) chab7 válasza CPT.Pirk (#16473) üzenetére


chab7
addikt

Nekem biztosan a muter gépével kapcsolatban, ami szintén athlon xp kicsit megkavarva még nvidia fx5500-el. De akkor tudom legalább, hogy a flash az a proci miatt nem akar menni. Na akkor vadászok a 10-es flashre.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#16475) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló!

Keresek egy programot amit először és utoljára linux-on láttam...valami olyasmi lehetett a neve, hogy "kseg szerkesztő szoftver" ([link])
Nem tudjátok véletlenül melyik lehet az amire gondolok ?? :R

Háhá pont ez volt a neve :DDD :DD (megvan)

[ Szerkesztve ]

(#16476) hcl válasza CPT.Pirk (#16473) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

és @chab7 : Uyganez volt a bajom nekem is, csak Fx5200 (mondjuk az még legalább támogatott :D )
Nekem is visszatenni a régi plugint, és megy.
Amúgy Firlefranc esetén még figyelmeztetés sincs.

Mutogatni való hater díszpinty

(#16477) CPT.Pirk válasza hcl (#16476) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez fx5700 vga-s gépben volt. Én rókás vagyok, a tulaj meg Chrome-os, ott meg nem találtam megoldást a figyelmeztetés kikapcsolására. Mindegy, legalább fölösleges flash tartalmat nem jelenít meg. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16478) hcl válasza CPT.Pirk (#16477) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem lehet a konfigban? MOndjuk én nagyon nem néztem.
(Vagy valami ilyen volt, hogy kikapcsoltam, de attól még hisztizett? Anyámnak meg mindegy, hogy néz ki a böngészde, 5Mbites neten nem az korlátoz...)

Mutogatni való hater díszpinty

(#16479) CPT.Pirk válasza hcl (#16478) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valamerre biztos, de nem volt erre idő ma, plusz nem is szeretem a chrome-ot, rókához képest visszalépésnek érzem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16480) hcl válasza CPT.Pirk (#16479) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Attól függ, mire. Egyszerű, kicsi, gyors.aki nem akar karácsonyfát, annak jó :) Nekem is van, ami nem tetszik benne, de low-end gépeken tökéletes. És az asztalimon nekem is FF :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#16481) vadcoca válasza hcl (#16480) üzenetére


vadcoca
tag

Akkor én nem tudom mit csinálok, de 256M :K RAM-mal a chromium swappel mint a barom, FF (most 18.0.1 de a korábbiak is) elvan, persze szigorúan max. néhány tab-bal.

6x9 = 42

(#16482) hcl válasza vadcoca (#16481) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nemtom, de akkor neked jó :)
Mondjuk 256Mb-al nekem minden swappel :D:D:D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#16483) master90


master90
aktív tag

Lehet már találkozót valaki ezzel a problémával jelenleg ubuntu van fent.
És nincsen hang audigy 2 hang kártyával mi lehet a probléma ?
Valami ötlet ?

ne csak nézz láss is

(#16484) hcl válasza master90 (#16483) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk ez 11.04, de talán segít

Vagy ez, 12.04-hez

Mutogatni való hater díszpinty

(#16485) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Valaki tudna ezzel foglalkozni? :R

(#16486) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Archbang - OpenBox szakértőt keresek.

A régi flashplayer miatt felraktam a pulseaudio és a pulseaudio-alsa csomagokat, de azóta nincs hang. Valamilyen grafikus megoldás nincs az alapértelmezett hangkártya kiválasztására? Már belegabalyodtam az alsamixer meg egyebek terminálos abajgatásába és nem stimmel az alapértelmezett hangeszköz beállítása a wikiben írtak szerint, nincs olyan fájl...

Van egy USB-s mikrofon, egy alaplapi, meg egy valami kártya, de hiába van feltolva minden hangeszköznek mindene az alsamixerben, semelyik kimeneten nincs hang. Holnap cserélek hangkártyát, hátha...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16487) Jester01 válasza CPT.Pirk (#16486) üzenetére


Jester01
veterán

Amikor hangproblémák voltak bármi rendszeren az első dolgom mindig a pulse leszedése nem a felrakása volt ... utána minden szokott működni. Az én gépemen pedig sose volt pulse, flashplayer pedig mindig működött.

Jester

(#16488) hcl válasza Jester01 (#16487) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ennyi :D:D:D:D Pulseaudio rossz, értem? :)
Mondjuk nekem most fent van, de a 10.04 Ubival nem ment.

Mutogatni való hater díszpinty

(#16489) CPT.Pirk válasza Jester01 (#16487) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A hegyi beszéd itt nem segít! :N

No az van, hogy SSE1-es procira régi flashplayer megy, az meg nem akart szólni pulseaudio nélkül, hiába van minden másnak hangja.
Egyébként maga a pulseaudio egy jó dolog, főleg ha igazi hangkártyád van, mint pl. egy Audigy. Pulse nélkül kapod az üzeneteket bootoláskor, hogy ilyen eszköz meg olyan eszköz örökre el lett távolítva, valamint a hangeszközök között az annyi audigy hangeszköz van, ahány módon be lehet lőni a kimenetet. Ha van pulse, akkor szépen egyetlen hangeszköz van, szépen kiválasztható hangfal konfigurációval és a hülye boot alatti üzenetek nélkül.

Az én disztróm pl. alapból pulseaudioval érkezik, de ezt megelőzően már sokan kérték a fórumában, hogy legyen ez, mert egyszerűen jobb, mint nélküle.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16490) Jester01 válasza hcl (#16488) üzenetére


Jester01
veterán

Egy időben maguk a PA fejlesztők mondták, hogy az ubuntuba idő előtt (vagy rossz verzió, már nem emlékszem) került bele.

Mezei felhasználónak egyébként sem tudom miben nyújt többet mint a sima ALSA.

CPT.Pirk: mivel a PA alatt is az ALSA van, amiket felsoroltál az maximum a kezelőfelület problémája. Amúgy az "igazi" hangkártyákkal valóban nem sok baj van PA mellett, mivel azok hardveres keverést támogatnak (a PA ugye szereti kizárólagos használatra megnyitni az eszközöket...). Nekem diszkrét kártyám (SB PCI128) van de hardveres keverést nem támogat. Cserébe évek óta működik :K

[ Szerkesztve ]

Jester

(#16491) CPT.Pirk válasza Jester01 (#16490) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Néztem is, hogy tényleg az-e a hangkártyád, ami. Nekem is volt régen (még a P1 korszakból?), faszán nézett ki az orbitális méretű TDA erősítő IC a nyákon. Valahol még megvan. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16492) Jester01 válasza CPT.Pirk (#16491) üzenetére


Jester01
veterán

Bizony rátapintottál a lényegre! Az erősítő miatt használom még mindig, van 2 szép nagy passzív hangfalam (vagy 30 évesek) és nagyon jól megvannak így együtt!

Jester

(#16493) hcl válasza Jester01 (#16490) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az Ubiba mindenből hamar kerül bele a sz@r... :D Megszoktam :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#16494) siebener


siebener
aktív tag

Üdvözlet.

Olyan Linux rendszer kellene, ami egy viszonylag gyengébb gépen - 2.66 GHz Intel, 1 GB RAM - is elfut. Viszont kellene az, hogy mobilmodemet külön "macera" nélkül is felismerjen, úgy, hogy semmit ne kelljen hozzá telepíteni. (Azt pedig nem tudom, hogy alapból megvan-e benne, ezért csak zárójelben írom, hogy képes legyen live módban futni)
Köszönöm. :R

(#16495) CPT.Pirk válasza Jester01 (#16487) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jártam pár kört, a /.asoundrc fájlt létrehozva már voltak eredmények, ha jó hangeszközt írtam be, akkor bejött a tálcán egy hangerő szabályzó. A betett Creative Live így sem szólalt meg, végül kiszedtem, mert időközben véletlen megszólalt az alaplapi, biosban letiltott hangkártya. Igaz nem volt stabil, de aztán leszedtem a két pulse csomagot, onnantól szólt, csak megint korrigálni kellett a device értékeket az asoundrc-ben.

Most a skype és Youtube hangja is megvan, bár csak az egyik csatorna szól, valszeg hibás a hangkártya, de a következő gép upgradeig már így marad, úgy is csak mono tartalmak szólnának rajta...

siebener: nagyjából bármelyik disztró vígan elvan 1G rammal, max a proci lesz kicsit gyér. Ha pl. most win alatt vagy, akkor válassz egy diszrót a Linux Live kompatibilitási listájából: [link] Mivel vacakolni kell a cuccoddal, javaslok valami Arch alapú disztrót, ahol használható az Arch wiki, pl. a Manjaro-t a neked tetsző felülettel.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16496) siebener válasza CPT.Pirk (#16495) üzenetére


siebener
aktív tag

Köszönöm, bár a fele kínai volt. :)

Egyébként live módban mobilmodem használható, vagy mindenképpen telepítés kell hozzá?

Más: létező win7 telepítésre (két partíció van a HDD-n, mindegyik használatban) adatvesztés nélkül telepíthető Linux?
Sorry, tök kezdő vagyok a téren (is).

(#16497) Jester01 válasza CPT.Pirk (#16495) üzenetére


Jester01
veterán

asoundrc nekem nincs, viszont a modul konfigba be van írva, hogy melyik kártya legyen az elsődleges.

alias snd-card-0 snd-ens1371
options snd-ens1371 snd_index=0
alias snd-card-1 snd-intel8x0
options snd-intel8x0 snd_index=1

Mondjuk ha biosban le van tiltva akkor nekem linux alatt nem is látszik (vagy hallatszik :DD ).

[ Szerkesztve ]

Jester

(#16498) hcl válasza siebener (#16494) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Lubuntu, Xubuntu, Mint, vagy Debiant érdemes a gyengusz gépre :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#16499) siebener válasza hcl (#16498) üzenetére


siebener
aktív tag

Köszönöm. :R
Ezek megfelelnek a kritériumoknak (a modemre gondolok).?

(#16500) hcl válasza siebener (#16499) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Modemtől is függ. De nézd meg a modemet típusát, és nézz utána a neten, hogy mik a tapasztalatok vele. Vagy csont nélkül megy, vagy mókolni kell vele.
Ha Ubuntut választasz, akkor 12.04-et, ne 12.10-et.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.