Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16551) bambano válasza Soak (#16548) üzenetére


bambano
titán

azért fontold meg, hogy inkább több mappába pakolsz, mert ha egy fájlrendszered van és beüt egy vinyó hw hiba, akkor ott kínos dolgok történnek a teljes adatmennyiségeddel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16552) Soak válasza bambano (#16551) üzenetére


Soak
veterán

Jaja, egy normális raid lenne a legjobb megoldás, de nyilván nem jókedvemben nem csinálom, all-in megyek inkább :D

(#16553) rt06 válasza bambano (#16551) üzenetére


rt06
veterán

lvm ala tehet akar raid tombot is, vagy maga az lvm is tud tukrot csinalni, ha minden igaz

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#16554) Osiris


Osiris
őstag

Sziasztok,

Debian alapú RaspBMC (raspberry pi) linuxon szenvedek olyan problémával, hogy letöltéskor a "transmission-daemon" torrentkliens egy idő után leáll. A kernel.log-ban ilyenkor ezt a bejegyzést látom:
Feb 7 09:39:56 raspbmc kernel: Out of memory: Kill process 1253 (transmission-da) score 91 or sacrifice child
Feb 7 09:39:56 raspbmc kernel: Killed process 1253 (transmission-da) total-vm:56396kB, anon-rss:20kB, file-rss:780kB

Azt értem, hogy elfogyott a memória, de azt nem , hogy miért. A régebbi RaspBMC kiadásoknál ilyen gondom nem volt (ugyanezen a hardveren). A ram tényleg elég kevés, de a swapben még bőven lenne hely:

free -m
total used free shared buffers cached
Mem: 121 109 12 0 0 59
-/+ buffers/cache: 50 71
Swap: 127 33 94

Mi lehet az oka, hogy nem használ több swappet? :F

(#16555) buherton


buherton
őstag

Sziasztok!

Az ext4-es fájlrendszer biztonságosan kezeli a 2-3 TB-os partíciókat?

Köszi.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#16556) sonar válasza buherton (#16555) üzenetére


sonar
addikt

igen, csak ajánlatos GPT -Globally Unique Identifier Partition Table- t használni.
GParted Device->Create Partition Table and select "gpt"

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#16557) sh4d0w válasza buherton (#16555) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Checkthis.

https://www.coreinfinity.tech

(#16558) buherton válasza sonar (#16556) üzenetére


buherton
őstag

Rendben! GParted, gondolom ennek is van CLI-je.

(#16557) sh4d0w: The ext4 filesystem can support volumes with sizes up to 1 exbibyte (EiB) and files with sizes up to 16 tebibytes (TiB).

Meg lettem győzve :D .

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#16559) #40935168


#40935168
törölt tag

Sziasztok,

bérelek szervert a távolban és van egy eth0 interfész, rajta egy statikus ip, stb, ahogy kell, ennyi. Ez egy fizikai vas.

Szeretnék rajta virtuális gépeket futtatni. Xen. Kernel megvan, betöltött, oké. Minden adott.
Egy alap Debian, a minimumról tettem fel.

Kérdésem a hálózatra vonatkozik: szeretnék létrehozni egy belső hálót (tipikus C osztályú 192.168.0.x-et) és az egyes VM-eknek ezt adni.

A routing és egyéb része, iptables stb. okés lenne, de konkrétan bridge és hasonló szinten nem vagyok nagyon képben: a bridge (virtbr0 vagy br0 stb) tulképpen egy virtuális switch ?

Szóval hogyan tudom azt az /etc/interfaces-ben definiálni, hogy eth0 mellett további virtuális interfészeim is megjelenjenek ? Nekik netet a host adna, szóval natolni szeretnék.

Xen oldala azt írja, hogy eth0-t definiálni kell interfaces-ben de ip és egyebek nélkül, eth1-et is (ami passz, hogy fizikai-e vagy sem, nekem itt nyilván nem az kell) és a kettőt összeköti br0-ban, valahogy így:

# This file describes the network interfaces available on your system
# and how to activate them. For more information, see interfaces(5).

# The loopback network interface
auto lo br0
iface lo inet loopback

# Set up interfaces manually, avoiding conflicts with, e.g., network manager
iface eth0 inet manual

iface eth1 inet manual

# Bridge setup
iface br0 inet static
bridge_ports eth0 eth1
address 192.168.1.2
broadcast 192.168.1.255
netmask 255.255.255.0
gateway 192.168.1.1

Namost, annyit mond még az okosság, hogy eth0 ugye nem kap ip-t, ehelyett br0-nak kell felvennie a szolgáltatótól kapott ip címet. Na de ez sehogy nem áll össze a fejemben, akkor az olyan kvázi, mintha az egyik guest-em eth0-áját is a szolgáltató switch-ébe kötném, vagy rosszul látom ?

Szóval nem kéne kizárnom magam a gépből, se a szolgáltatónál gubancot okoznom: egy eth0-tól teljesen izolált natolt belső hálózatra lenne szükségem, amiben a host belelógatja a lábát 192.168.1.1 ip-vel és csókolom, míg eth0 továbbra is kifele a külvilágra figyel.

Ötlet ?

Egy évvel ezelőtt KVM valahogy megcsinálta nekem jól, de ez most Xen..

(#16560) #40935168


#40935168
törölt tag

Közben rábukkantam már egy libvirt cikkre, okosodom..

(#16561) rt06 válasza #40935168 (#16559) üzenetére


rt06
veterán

nalam hasonlo kornyezetben ez ugy van megoldva, hogy az eth0-t beken hagyom (szinten van neki egy statikus ip-je, amin keresztul kapcsolodik az internetre), s e mellett van egy bridge a xen altal letrehozott virtualis eszkozoknek
debian-on nem tudom, hogy ezt hogyan tudod config file-okban megadni, de elvileg a brctl addbr br0 ott is kell, hogy mukodjon
szoval ezzel letrehozol egy bridge-et, majd adsz neki egy 192.168.0.1-es cimet

ha tippelnem kellene, valami ilyesmi kell a /etc/network/interfaces file-ba az eth0 beallitasain kivul:
iface br0 inet static
bridge_ports eth0 eth1
address 192.168.0.1
broadcast 192.168.0.255
netmask 255.255.255.0

ezzel megvan a dom0 halozati beallitasa (felteve, hogy a net eddig is mukodott), meg majd egy kis iptables kell a vegen

kovetkezo lepes, hogy a domU-k config-jaban megadod a vif-nek, hogy:
vif = [ "bridge=br0,mac=00:00:bc:e3:e1:3d,ip=192.168.0.2" ]
vagy valami hasonlot, attol fuggoen, hogy minek nevezted el a bridge-et, milyen mac es ip cimet szeretnel
fontos, hogy ha 4.2-es, vagy ujabb xen-t hasznalsz xl toolstack-kel, akkor az ip e modon torteno megadasa nem fog mukodni, mindenkepp a domU-n belul kell azt beallitani

a domU halozati beallitasa igy kell, hogy kinezzen (ha debian):
auto eth0
iface eth0 inet static
address 192.168.0.2
netmask 255.255.255.0
gateway 192.168.0.1

mas rendszeren ertelemszeruen az ott megfelelot, de a lenyeg, hogy az ip, az alhalozati maszk es az atjaro mellett nem kell mas (ez igaz win-re is, ott is csak par kattintas es kesz)

vegezetul meg arra van szukseg, hogy a dom0-an beallitsd az ip forward engedelyezeset es a nat-ot:
echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/conf/all/forwarding
echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/conf/default/forwarding
echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/conf/all/rp_filter
echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/conf/default/rp_filter
iptables -t nat -A POSTROUTING -o eth0 -j MASQUERADE

ha nem felejtettem ki semmit, akkor ezt kovetoen mukodnie kell az interneteleresnek a domU-kon belul, es amennyiben beallitasz megfelelo forwarding szabalyokat, ugy a domU-k elerhetoek lesznek a kulvilag felol is

szerk.: amit fentebb rendre kihagytam, az a nevszerverek beallitasa, enelkul ugye nem lesz nevfeloldas
legegyszerubb a megfelelo nevszervert kezzel beallitani a /etc/resolv.conf-ban (ha van a dom0-an bind, vagy hasonlo, akkor akar annak a cime is lehet, vagy ha nincs, akkor azok a cimek, amik a dom0-an vannak beallitva)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#16562) #40935168 válasza rt06 (#16561) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nahh, klassz amit leírtál, köszi ! Meglett közben a nat verzió, most interfaces-em úgy néz ki, hogy loopback és eth0 statikusra benne van, de bridge és többi ilyesmi, semmi.

Ezt külön húzza fel egy virtlib script a net-autostart miatt:

# virsh net-define /usr/share/libvirt/networks/default.xml
Definiálom a default network-öt, aztán net-edit-tel átírom benne ip-ket..
# virsh net-autostart default
Ez húzza fel a virt. if-et boot alatt
# virsh net-start default
Ez pedig most indítja el..

Eredmény:
# brctl show
bridge name bridge id STP enabled interfaces
virbr0 8000.000000000000 yes

Illetve egy ifconfig új interfész:
virbr0 Link encap:Ethernet HWaddr 8a:66:d9:73:8d:83
inet addr:192.168.1.254 Bcast:192.168.1.255 Mask:255.255.255.0
UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0

Routing-hoz betettem a következőt /etc/sysctl.conf-ba:
net.ipv4.ip_forward = 1
de plusszban a Te parancsaid is lefutnak a tűzfal scriptemben.

A guest OS-ek végül név alapján köthetők be a virtuális alhálóba (aminek a neve default de lehetne pityu is):
<interface type='network'>
<source network='default'/>
<mac address='00:16:3e:1a:b3:4a'/>
</interface>

(Innentől kezdve a guest-ben dől el nyilván, hogy dhcp-n kap-e ip-t, vagy static).

Soha nem csináltam még így, mint fentebb, mindig úgy szoktam, ahogy Te írtad. De most műx, már nyomtam egy reboot-ot is tesztelni a dolgot, tök jó ;)

Ja, és a végén a nat dolgok, igen.

Viszont a FORWARD csak szűr (éspedig mindkét irányba), kintről hogy egy virtuális gép az ip-jén látható legyen, PREROUTING kell és DNAT ;) - 80-as portra pont ezt csinálom, egy másik VM email-re.. stb. Alájuk meg kipublikálom a host /home mappájában lévő TrueCrypt konténereket :DDD

No, mindenesetre thx :R

[ Szerkesztve ]

(#16563) rt06 válasza #40935168 (#16562) üzenetére


rt06
veterán

forwarding szabaly alatt termeszetesen az alabbi parosokat ertem:
iptables -t nat -A PREROUTING ... -j DNAT --to ...
iptables -t filter -A FORWARD ...

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#16564) #40935168


#40935168
törölt tag

:K (Nem szukseges, ha a FORWARD ACCEPT-en van, persze egy paranoid ember itt is szur) :)

[ Szerkesztve ]

(#16565) rt06 válasza #40935168 (#16564) üzenetére


rt06
veterán

nalam max az output van accept-en, az sem mindenhol - bar ez nem annyira paranoia, mint inkabb mindent kontrollalni akaras

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#16566) #40935168 válasza rt06 (#16565) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nalam semmi. Minden DROP-on. Meg ftp-t sem hasznalok, helyette a honlaphoz vagy barmi mashoz a feltoltest Samba-n csinalom - egy OpenVPN SSL tunnellel osszekotve a routerem es a szerver.

(#16567) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Van arra valami trükk, hogy ha ssh-n belépek és nem fut egy grafikus alkalmazás akkor azt vhogy elinditsam?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#16568) bambano válasza sonar (#16567) üzenetére


bambano
titán

az ssh konfigban engedélyezni kell az x forwardot és utána ssh -X -szel lehet próbálkozni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16569) Jester01 válasza sonar (#16567) üzenetére


Jester01
veterán

Illetve ha a távoli gépen futó X sessionben akarod elindítani akkor a DISPLAY megfelelő beállítása után el tudod indítani (esetleg xhost és/vagy XAUTH is szükséges lehet).

Továbbá természetesen csinálhatsz távoli asztalt is (vnc).

Jester

(#16570) sonar válasza bambano (#16568) üzenetére


sonar
addikt

Nem egészen jól fejeztem ki magam.
Nekem nincs szükségem az X-re, csak el akarom inditani a progit és ne kelljen ezért pl VNC-t inditani.

VNC-re gondoltam én is. Csak az esetek 99%-ban nem kell az X és gyorsabban gépelek, mint kattintok ezért gondolkodok valami másban.

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#16571) bambano válasza sonar (#16570) üzenetére


bambano
titán

a grafikus alkalmazás nem fog X nélkül elindulni, ha ez volt a kérdés.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16572) sh4d0w válasza bambano (#16571) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

+1.

Én is próbáltam ssh parancssorból elindítani Transmission-gtk-t és nem indult. VNC-vel GUI-ról persze szépen.

https://www.coreinfinity.tech

(#16573) Jester01 válasza sh4d0w (#16572) üzenetére


Jester01
veterán

De ha már fut X azon a gépen akkor el lehet indítani ssh-ból is.
Persze az X-et is el lehet.

Jester

(#16574) bambano válasza Jester01 (#16573) üzenetére


bambano
titán

lyalyly :) ez nagyon hasznos lehet, hogy elindít egy távoli gép konzolára jó sok biztonsági mókolás után egy programot, aminek nem látja a kimenetét :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16575) sh4d0w válasza Jester01 (#16573) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Namostakkor tisztázzuk: ha a GUI a login ablaknál várakozik, akkor fut az X, vagy sem? :DDD

Én ugyanis login ablakon hagytam otthon a gépemet, feltételezve, hogy akkor elindul majd a transmission-gtk, de nem tette, mert hiányolta maga alól az X-et.

https://www.coreinfinity.tech

(#16576) bambano válasza sh4d0w (#16575) üzenetére


bambano
titán

amikor login ablakkal várakozik, akkor még nincs userhez rendelve a session, tehát nem fogja tudni elindítani a gui-s cuccokat.

ha bejelentkezve hagyod ott, akkor már userhez van rendelve, csak ott át kellene hágni az azonos user két sessionje közötti határt.

de beírod a guglinak, hogy null X server és ilyen találatokat hoz, mint ez meg ez.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16577) Jester01 válasza bambano (#16574) üzenetére


Jester01
veterán

Igenis az :P . Ha az adott program csak grafikusan hajlandó menni, sokáig fut, és te meg elfelejtetted elindítani mielőtt elmentél otthonról. ssh-n bemész, elindítod, kilépsz és majd ha hazaérsz fogod látni is.

Jester

(#16578) bambano válasza Jester01 (#16577) üzenetére


bambano
titán

be tudsz menni ssh-n és ki tudsz adni egy xhost + parancsot a futó grafikus felületeden? vagy eleve ki van kapcsolva a jogosultság ellenőrzésed?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16579) Jester01 válasza bambano (#16578) üzenetére


Jester01
veterán

Ha ssh-val bemész onnantól az X-nek lokális user vagy, az meg csak engedélyezve van?
Mi az xhost default?

Jester

(#16580) bambano válasza Jester01 (#16579) üzenetére


bambano
titán

nem, nem vagy lokális user és nincs engedélyezve az X-nek.
már akkor sem tudsz X-es programot indítani, ha leülsz egy grafikus felület elé, indítasz egy terminált, bessh-zol ugyanoda úgy, hogy az ssh-ban nincs a forward engedélyezve.

bambano@bruti:~$ ssh localhost
bambano@localhost's password:
Linux bruti 2.6.32-5-amd64 #1 SMP Sun Sep 23 10:07:46 UTC 2012 x86_64

The programs included with the Debian GNU/Linux system are free software;
the exact distribution terms for each program are described in the
individual files in /usr/share/doc/*/copyright.

Debian GNU/Linux comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY, to the extent
permitted by applicable law.
Last login: Mon Feb 11 17:25:23 2013 from localhost
bambano@bruti:~$ gnome-terminal
A paraméterek feldolgozása meghiúsult: Nem nyitható meg a megjelenítő:

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16581) Jester01 válasza bambano (#16580) üzenetére


Jester01
veterán

Ahha, gugli ezt köpte ki: However, when Xorg is started from GDM, the list is completely empty (márming az xhost lista)

Nem használok GDM-et :N
Ezzel együtt nekem érdekes módon üres xhost listával is simán működik.

Jester

(#16582) bambano válasza Jester01 (#16581) üzenetére


bambano
titán

akkor azt vedd nagy nagy security bugnak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16583) Jester01 válasza bambano (#16582) üzenetére


Jester01
veterán

Csak a saját felhasználómnak engedi meg, másik usernek nem. Minden bizonnyal az xauth-nak lesz hozzá köze.

Jester

(#16584) Jester01 válasza Jester01 (#16583) üzenetére


Jester01
veterán

man Xserver

Authorization data required by the above protocols is passed to the server in a private file named with the -auth command line option. [...] If this file contains any authorization records, the local host is not automatically allowed access to the server, and only clients which send one of the authorization records contained in the file in the connection setup information will be allowed access.

The X server also uses a host-based access control list for deciding whether or not to accept connections from clients on a particular machine. If no other authorization mechanism is being used

[ Szerkesztve ]

Jester

(#16585) sh4d0w válasza bambano (#16576) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Merci.

https://www.coreinfinity.tech

(#16586) MacCaine válasza sh4d0w (#16585) üzenetére


MacCaine
őstag

190D? :)

(#16587) Vladi


Vladi
nagyúr

A kérdés amúgy jó.

S ha csinál rá egy cron jobot? :D

Jah kérdezőnek: transmissiont indítsd el démonként, majd csatlakozz rá. Van fasza távoli grafikus felület hozzá, és kész.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#16588) sh4d0w válasza MacCaine (#16586) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Meghülyültél, nem veszek németet?! :D

(Bár kivételesen a 190-es az egyik kedvencem.)

https://www.coreinfinity.tech

(#16589) rt06 válasza sh4d0w (#16588) üzenetére


rt06
veterán

markat sem? nekem van olcson elado

szerk.: nem lattad az uvegtigris 2-t?

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#16590) sh4d0w válasza rt06 (#16589) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ákcijós, tezsvírem? Ákkó érdákő... De ván 4 akcijós téli gumim is a verdádrá, köll? Pont olyanok, mint a ládádon...

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#16591) sonar


sonar
addikt

Üdv! Megint én.

Telepítenem kellett egy Lenovo RD430-at CentOS 6.2-vel.
Nos 3 hálókártya van rajta (2x intel igb + 1 e1000e management)
Alap kiosztásban eth0, eth1 - igb, eth2 management port.
Nos a dolog úgy néz ki, hogy eth0-n kapja a szerver a felsőbb utasitásokat, ezen keresztül frissülnek a programok stb. Szóval ez a legkevésbé terhelt port.
eth1-2 meg kiszolgál (dhcp, samba...)
Nos terhelésnél a management port többször is önkényesen visszavette a sebességet 100Mbit-re :F
Oké gondoltam, hogy akkor átszervezem a dolgot és eth2-ből eth0-t csinálok.
Sikeresen fel is cseréltem [link] viszont a dhcp valahogy lehalt, egyszerűen nem hajlandó az új interface-n ip-t osztani.
A logokból semmi érdemlegeset nem látok.
Van vkinek ötlete, hogy mi lehet? Hol lehet dhcp az interface-hez kötve?
(dhcpd.conf-ban csak ip-k vannak, iptables rendben van, tűzfal kikapcsolva)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#16592) bambano válasza sonar (#16591) üzenetére


bambano
titán

át is drótoztad?

azt, hogy azonos broadcast tartományban több kártyája legyen egy linuxos gépnek, nagyon nagyon erősen javaslom elkerülni.

szerk: debianban a /etc/default alatt van vagy dhcp vagy isc-dhcp konfig fájl, amiben megmondod, hogy melyik interfészre üljön rá.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16593) MasterDeeJay

Hali Mindenkinek!

Van egy csodálatos Samba szerverem amire nem tudom megoldani azt hogy egy multifunkciós gép scannelni tudjon. A korábbi windows-os megossztásra ment eddig, az ugyan úgy beállított samba megosztásra meg nem. Nem jövök rá hogy mi a gond.
A megosztás teljesen elérhető gyakorlatilag klónja a korábbinak, felhasználónév jelszavak 1000%-ig jók, többfélével is próbáltam. Hibaüzenet csak annyi hogy nem sikerült.
A samba szerver egyébként egy debianon fut webminnel. Gyakorlatilag teljesen kiváltotta a windowsos szervert viszont ez a scanelés (Scan to SMB) nem jön össze. Az eszköz egy Minolta bizhub 223.
Valami olyasmire tippelek hogy a samba más módon jelentkeztetne be.

Ötletek?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#16594) sonar válasza bambano (#16592) üzenetére


sonar
addikt

kábelezés rendben volt. Az általad emlitett file-t nem találtam (hasonlót se)
Volt backupom a beallitasok előtti állapotról azt visszaraktam, és utána futtattam le a inicializáló progit és most müxik rendesen.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#16595) Soak


Soak
veterán

Sziasztok !

Limitálni szeretném kapcsolatonként a sávszélességet. Esetleg csak egy kifejezett virtualhost-on (ha ez lehetséges) . Az elképzelés így nézne ki (vhostonként külön) , userA betölti a főloldalt, ami gyorsan bejön neki, maxi sávszéllel (meg mindenki másnak is nyilván), elnavigál egy videohoz, a video másik vhostrol streameli az anyagot, ezért maga a page full sávszéllel tölt be, viszont ahonnan a videostreamel csak pl 1.5Mbit/s-el streamel maximum, mert közben megjött userB is, ő is videózik, de neki is csak 1.5Mbit-el jön (ami amúgy bőven elég) .

Én triviálisnak gondolom a választ, mert gondolom másnak is volt már hasonló igénye, de nem igazán találtam semmi olyat ahol elindulhatnék. Első körben az se lenne rossz ha egységes lenne a korlátozás.

OS : Ubuntu server 12.04 LTS

(#16596) Osiris válasza MasterDeeJay (#16593) üzenetére


Osiris
őstag

Hasonló problémám van egy multifunkciós eszközzel ami hp L7680. A digitális irattár nevű feature, ami szintén a hálózatra mentené a scannelt dolgokat, csak windowsos megosztással működik. A probléma ha jól emlékszem úgy jelentkezik, hogy mikor nem egyetlen oldalt scannel, hanem többet és egy pdf-be akarja menteni, akkor egyszerüen megáll és nem tudja menteni a dokumentumot.
Sajnos megoldást nem sikerült találni erre a problémára. Jelenleg egy win xp-t futtató virtuális gép szolgáltatja a megosztás a linux szerveren és ez a win-es megosztás van felcsatolva a scannerre, így megy...

(#16597) Osiris válasza Soak (#16595) üzenetére


Osiris
őstag

Itt egy leírás a virtualhostonkénti limitáláshoz: http://linuxpoison.blogspot.hu/2012/02/setup-and-configure-bandwidth-limiting.html

(#16598) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

LUKS-ban, vagy dm-cryptben be lehet állítani vhol, hogy ha az unsuccessfull login count elér egy bizonyos értéket, akkor automatice shreddellje a disket?

https://www.coreinfinity.tech

(#16599) Soak válasza Osiris (#16597) üzenetére


Soak
veterán

:R

(#16600) Siriusb válasza sh4d0w (#16598) üzenetére


Siriusb
veterán

Amikor régebben olvasgattam erről, úgy emlékszem azt írták, hogy akárhány sikertelen bejelentkezés után sem történik semmi.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.