Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16601) korcsi


korcsi
veterán

Sziasztok!

Alsa-val xbmc vs mpd (music player daemon) problémám lenne

Asrock e350m1 alaplapom van és az alaplapi integrált hangkeltő digitális kimenetét használom, grafikus felületem nincs, egy ubuntu lett mini iso-ból telepítve.
Önmagában az xbmc-vel nincs gond, be van állítva a megfelelő hangeszköz és szól, de az mpd-ből csak úgy tudok hangot csiholni, ha az xbmc-nek elállítom a kimeneti hangeszközét.

A probléma, hogy nem tudom hogy lehet olyan hangeszközt csinálni/használni ami tud keverni (pl.: asound.conf)

Némi infó:
aplay -l :
**** PLAYBACK hardvereszközeinek listája ****
kártya 0: Generic [HD-Audio Generic], eszköz 3: HDMI 0 [HDMI 0]
Aleszközök: 1/1
0 számú aleszköz: subdevice #0
kártya 1: SB [HDA ATI SB], eszköz 0: ALC892 Analog [ALC892 Analog]
Aleszközök: 1/1
0 számú aleszköz: subdevice #0
kártya 1: SB [HDA ATI SB], eszköz 1: ALC892 Digital [ALC892 Digital]
Aleszközök: 0/1
0 számú aleszköz: subdevice #0

aplay -L :
null
Discard all samples (playback) or generate zero samples (capture)
pulse
PulseAudio Sound Server
hdmi:CARD=Generic,DEV=0
HD-Audio Generic, HDMI 0
HDMI Audio Output
dmix:CARD=Generic,DEV=3
HD-Audio Generic, HDMI 0
Direct sample mixing device
dsnoop:CARD=Generic,DEV=3
HD-Audio Generic, HDMI 0
Direct sample snooping device
hw:CARD=Generic,DEV=3
HD-Audio Generic, HDMI 0
Direct hardware device without any conversions
plughw:CARD=Generic,DEV=3
HD-Audio Generic, HDMI 0
Hardware device with all software conversions
default:CARD=SB
HDA ATI SB, ALC892 Analog
Default Audio Device
sysdefault:CARD=SB
HDA ATI SB, ALC892 Analog
Default Audio Device
front:CARD=SB,DEV=0
HDA ATI SB, ALC892 Analog
Front speakers
surround40:CARD=SB,DEV=0
HDA ATI SB, ALC892 Analog
4.0 Surround output to Front and Rear speakers
surround41:CARD=SB,DEV=0
HDA ATI SB, ALC892 Analog
4.1 Surround output to Front, Rear and Subwoofer speakers
surround50:CARD=SB,DEV=0
HDA ATI SB, ALC892 Analog
5.0 Surround output to Front, Center and Rear speakers
surround51:CARD=SB,DEV=0
HDA ATI SB, ALC892 Analog
5.1 Surround output to Front, Center, Rear and Subwoofer speakers
surround71:CARD=SB,DEV=0
HDA ATI SB, ALC892 Analog
7.1 Surround output to Front, Center, Side, Rear and Woofer speakers
iec958:CARD=SB,DEV=0
HDA ATI SB, ALC892 Digital
IEC958 (S/PDIF) Digital Audio Output
dmix:CARD=SB,DEV=0
HDA ATI SB, ALC892 Analog
Direct sample mixing device
dmix:CARD=SB,DEV=1
HDA ATI SB, ALC892 Digital
Direct sample mixing device
dsnoop:CARD=SB,DEV=0
HDA ATI SB, ALC892 Analog
Direct sample snooping device
dsnoop:CARD=SB,DEV=1
HDA ATI SB, ALC892 Digital
Direct sample snooping device
hw:CARD=SB,DEV=0
HDA ATI SB, ALC892 Analog
Direct hardware device without any conversions
hw:CARD=SB,DEV=1
HDA ATI SB, ALC892 Digital
Direct hardware device without any conversions
plughw:CARD=SB,DEV=0
HDA ATI SB, ALC892 Analog
Hardware device with all software conversions
plughw:CARD=SB,DEV=1
HDA ATI SB, ALC892 Digital
Hardware device with all software conversions

Válaszokat előre is köszi!

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#16602) Jester01 válasza korcsi (#16601) üzenetére


Jester01
veterán

A plug:dmix az az eszköz, de csak analóg kimenetre alapértelmezett.
Valami ilyesmivel próbálkozhatsz:

pcm.digitalmix {
type dmix
ipc_key 1024
slave {
pcm "hw:1,1"
}
}
pcm.!default {
type plug
slave.pcm "digitalmix"
}

MOD:
Jobban megnézve, maga a dmix neked létezik digitálisra is:

dmix:CARD=SB,DEV=1
HDA ATI SB, ALC892 Digital
Direct sample mixing device

Akkor viszont próbáld meg egyszerűen beállítani a plug:dmix eszközt a lejátszókban.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#16603) sonar


sonar
addikt

Hi,

Egy kis mountolós problémám van.
/etc/hosts
172.17.2.3 Windows
127.0.0.1 localhost.localdomain localhost

Igy nem mountol:
mount -t cifs //Windows/bp /tmp/bp -o username=user,password=jelszo
dmesg:
CIFS VFS: cifs_mount failed w/return code = -5

Igy mountol
mount -t cifs //172.17.2.3/bp /tmp/bp -o username=user,password=jelszo

Pingelni tudom
# ping Windows
PING Windows (172.17.2.3) 56(84) bytes of data.
64 bytes from Windows (172.17.2.3): icmp_seq=1 ttl=128 time=0.250 ms

googlit turom, de nem találtam eddig semmi érdemlegeset.
Valaki találkozott már hasonlóval?
(CentOS 6.2 - 2.6.32-220.el6.x86_64)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#16604) Jester01 válasza sonar (#16603) üzenetére


Jester01
veterán

Elképzelhető, hogy a mount a kernelnek egy-az-egyben odaadja a host nevet amit beírtál, az pedig nem nézegeti már a hosts fájlt (mivel az egy user dolog). Meg kellene vizsgálni a mount.cifs forráskódját, esetleg strace alatt futtatni.

Jester

(#16605) Jester01 válasza Jester01 (#16604) üzenetére


Jester01
veterán

Hm, belenéztem a forrásba, elvileg futtat rá egy getaddrinfo hívást, akkor meg jónak kellene lennie.

Jester

(#16606) sonar válasza Jester01 (#16604) üzenetére


sonar
addikt

Valeszeg igazad lesz.
strace-t eddig nem ismertem, de úgy néz ki, hogy nem helyettesiti be a nevet az IP-vel.
(ping-nél szépen behelyettesiti.)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#16607) szaszayanou


szaszayanou
aktív tag

Sziasztok!

Gnome-do nevű programot használom programok elindítására. Tudja valaki, hogy honnan szedi az ikonok képét? Előbb telepítettem manjaro-t xfce felülettel, és nem minden programnak talál rendes ikont. Gondolom azért, mert nem gnome-t használok.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#16608) szaszayanou válasza szaszayanou (#16607) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Már tárgytalan. Csak újra kellett indítani ahhoz, hogy újraindexelje a programokat.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#16609) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Gyártanom kellene egy kernel modult, és ami leírást szerezni tudtam, abban 2.6-os linux kernelt emlegetnek - a leírás is ahhoz a környezethez van. Mostanra viszont már 3.4-es linux kernel is van stabilan. Valami tipp kellene, hogy a 2.6-os kernel verzióhoz képest mennyire alapvetőek a változások, mennyire out of date az a leírás. Foglalkozzam-e vele, vagy már annyi minden változott, hogy nyugodtan hagyjam a fenébe, mert biztosan újabb doksira lesz szükségem, és kotorásszak még egy sort?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#16610) rt06 válasza coco2 (#16609) üzenetére


rt06
veterán

a 2.6 => 3 valtas a verzioszam atirasan kivul semmi olyasmit nem hozott, ami miatt a leiras ne lenne hasznalhato (kb ugy kell elkepzelni, hogy nem pl 3.4.2-es, hanem 2.6.44.2-es kerneled lenne, vagy 3.7.0 helyett 2.6.47)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#16611) mmat3


mmat3
tag

Már 4x feltelepítettem a gentoo linuxot de mindig ugyanazt a hibát kapom [link] .3x ez alapján,egyszer a gentoo handbookot használtam.Mit rontotam el?

[ Szerkesztve ]

(#16612) coco2 válasza rt06 (#16610) üzenetére


coco2
őstag

Köszönöm, akkor benyelem a 2.6-os doksit.

Azt persze nem értem, hogy ha semmi lényegesebb kernel változás nincs (ha lenne, az tuti meglátszódna a modul szerkezeten is), minek emeltek verzió számot? Vagy talán az egész 3-as sorozat egy maratoni fejlesztői verzió?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#16613) MacCaine válasza mmat3 (#16611) üzenetére


MacCaine
őstag

Mivel csináltad a kernelt? Genkernel?

(#16614) mmat3 válasza MacCaine (#16613) üzenetére


mmat3
tag

Nem.make menuconfig.

(#16615) bambano válasza sonar (#16603) üzenetére


bambano
titán

én nem szoktam nagybetűs neveket adni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16616) bambano válasza mmat3 (#16611) üzenetére


bambano
titán

ott van a képernyőn: ismeretlen blokkos eszköz 8,4. ha megnézed a /dev alatt, akkor az sda4 lesz a 8,4 ha jól sejtem. tehát nem leli a vinyó drivert. vagy initramfs-t nem raktál fel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16617) bambano


bambano
titán

Asteriskhez ért valaki?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16618) mmat3 válasza bambano (#16616) üzenetére


mmat3
tag

Igen ez volt a baja.De sikerült megoldani.

(#16619) korcsi válasza Jester01 (#16602) üzenetére


korcsi
veterán

Köszönöm a segítséget, néhányszor behúztam magam a csőbe, de összejött a dolog!

Menne amúgy simán, a probléma, hogy az xbmc az aplay -l kimenete alapján veszi fel az eszközöket, tehát fizikai kimenetet lehet csak választani, nem úgy mint régen, akkor még beállította az ember az alsa-t és ment magától a dmix.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#16620) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Friss Nod32-t lehet valahogy telepíteni parancssoros debian alá? ÉN amit találok telepítőt, az desktop verzió.

(#16621) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Linux Mint 13 x86, Mate.
Ma reggel az egyik kollégának vagy 10-15 perc volt mire elindult a gép. Nem találta a /home könyvtárat csak a többedik indításra.
A /home külön particióra lett telepítve.
syslogot átküldték, ezeket találtam hirtelen a fájlrendszerrel kapcsolatosan:
Feb 16 09:05:28 [username] kernel: [ 1.647520] EXT4-fs (sda1): INFO: recovery required on readonly filesystem
Feb 16 09:05:28 [username] kernel: [ 1.647527] EXT4-fs (sda1): write access will be enabled during recovery
Feb 16 09:05:28 [username] kernel: [ 1.685759] EXT4-fs (sda1): recovery complete
Feb 16 09:05:28 [username] kernel: [ 1.686669] EXT4-fs (sda1): mounted filesystem with ordered data mode. Opts: (null)
Feb 16 09:05:28 [username] kernel: [ 13.473419] EXT4-fs (sda1): re-mounted. Opts: errors=remount-ro
Feb 16 09:09:34 [username] kernel: [ 1.609591] EXT4-fs (sda1): INFO: recovery required on readonly filesystem
Feb 16 09:09:34 [username] kernel: [ 1.609670] EXT4-fs (sda1): write access will be enabled during recovery
Feb 16 09:09:34 [username] kernel: [ 1.640153] EXT4-fs (sda1): recovery complete
Feb 16 09:09:34 [username] kernel: [ 1.640434] EXT4-fs (sda1): mounted filesystem with ordered data mode. Opts: (null)
Feb 16 09:09:34 [username] kernel: [ 30.700301] EXT4-fs (sda1): re-mounted. Opts: errors=remount-ro
Feb 16 09:09:34 [username] kernel: [ 123.336131] EXT4-fs (sda6): warning: mounting fs with errors, running e2fsck is recommended
Feb 16 09:09:34 [username] kernel: [ 123.338222] EXT4-fs (sda6): mounted filesystem with ordered data mode. Opts: (null)
Feb 16 09:14:35 [username] kernel: [ 423.904027] EXT4-fs (sda6): error count: 1
Feb 16 09:14:35 [username] kernel: [ 423.904033] EXT4-fs (sda6): initial error at 1360764951: ext4_free_blocks:4755
Feb 16 09:14:35 [username] kernel: [ 423.904037] EXT4-fs (sda6): last error at 1360764951: ext4_free_blocks:4755

Ebből mit lehet leszűrni ?
Van még olyan log fájl, amiben bővebb infót találhatok ?

MOD:
HDD pár hete lett cserélve egy Sata-sra (egy ugyan használtra, de tökéletes állapotúra).
Előtte volt probléma a géppel, de azt úgy néz ki a beporosodás miatti túlmelegedés okozhatta.
Ezzel együtt lett a HDD is lecserélve (a régi egy IDE-s volt), a Linuxos kolléga DD-vel áthúzta a rendszert az újra.
(Meg a VGA is meghalt, azt is cseréltük. Nvidia maradt, csak 7-es sorozat helyett 8-as.)

[ Szerkesztve ]

(#16622) rt06 válasza atesss (#16621) üzenetére


rt06
veterán

ez nekem ugy nez ki, mintha egy nem megfelelo lealluitas utani boot lenne
elso korben lekapnam az sda6-ot es adnek neki egy fsck-t, masodik korben meg ujrainditanam a geped es adnek egy fsck-t az sda1-nek is (ha shutdown -rF now paranccsal inditasz ujra, kov restartnal mindenkeppen fut fsck)

ezt kovetoen, ha esetleg unatkoznal (mert ez eleg hosszadalmas lehet) es/vagy tovabbra is jelentkeznek problemak, en a helyedben meg adnek eyg badblocks-ot is a lemeznek

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#16623) atesss válasza rt06 (#16622) üzenetére


atesss
addikt

Én most nem vagyok bent, ezt az egyik kolléga küldte át.
Ha addig nem lesz más probléma, jelenthet a javítás/kiderítés tekintetében problémát ha én csak hétfő-kedd körül nézem meg ?
(A gépet addig is használják. Hétvégén kb. egész nap, éjfélig is; hétközben állt. csak késődu./estefelé - egyfajta szórakozóhely)

(#16624) atesss válasza atesss (#16623) üzenetére


atesss
addikt

Ja és mázli, hogy éppen az egyik Linuxhoz valamicskét konyító kollega volt bent most, aki egy kis instrukció után ki tudta másolni a log mappát (root fájlkezelő kell hozzá ugye).

(#16625) rt06 válasza atesss (#16623) üzenetére


rt06
veterán

javitas/kiderites tekinteteben nem, viszont adatvesztes tekinteteben igen

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#16626) atesss válasza rt06 (#16625) üzenetére


atesss
addikt

Nem nagyon van fontos adat a gépen, de azért szóltam a kollégának hogy nézze meg.
Ami meg pár héttel ezelőtti, az végszükség esetén ott van a régi HHD-n is még (még nem vettem máshol használatba, sőt bent is hagytam).
A legnagyobb gond önmagában az, ha nem megy a gép.
Újratelepíteni a rendszert ugye nem két perc, és az igazából hozzá értő kollega is kérdéses hogy mikor ér rá (bár talán én is meg tudom már oldani. A probléma a két monitor lehet.).
Bár a régi HDD-n elvileg még minden meg van az Nvidia driveren kívül, azt meg remélhetőleg én is fel tudom rakni.

[ Szerkesztve ]

(#16627) Jester01 válasza atesss (#16626) üzenetére


Jester01
veterán

smartctl -a futtatása is indokolt lehet, illetve régebbi logokban körülnézni volt-e valami i/o hiba.

Jester

(#16628) scream


scream
veterán

Sziasztok!

Egy olyan problémám adódott, hogy egy már készen felinstallált Win8 mellé/alá felraktam (pendriveról) egy Ubuntu 12.10-et, olyan opcióval,hogy Win7 mellé, majd fel is települt szépen, megy is az Ubuntu csak éppen a Win8 nem megy,mert amikor GRUB-ban kiválasztom a Win7 opciót (mert csak az van) akkor azt írja, hogy : " Invalid EFI file path "

Ilyenkor mit kell csinálni, hogy megint legalább elinduljón a Win ? Ha az ubuntu kárbavész az nem nagy baj, de a Windowst megkéne menteni valahogyan.

BIOS-ban kikapcsoltam minden ilyesmit, hogy SecureBoot, meg FastBoot, de így sem indul.

Boot-repair sem oldotta meg a dolgot.

(#16629) vadcoca válasza scream (#16628) üzenetére


vadcoca
tag

Szerk. Ha a boot-repair-on ezt értetted, akkor bocs.

Win8 telepítőlemezén van egy ilyen, hogy "Számítógép javítása". Ezzel kinyírod a grub-ot a hdd-n. Viszont ha előtte nyomsz egy sudo grub-install /dev/sdx -t pl. egy olyan pendrive-ra, aminek nincs használatban az MBR-je, akkor az ubuntu-t erről tudod majd indítani. Ez eléggé jobb kézzel bal váll felett megoldás, de így menni fog mindkettő "egyszerre", amíg nem lesz normális megoldás (amire sajnos nincs ötletem).

[ Szerkesztve ]

6x9 = 42

(#16630) scream válasza vadcoca (#16629) üzenetére


scream
veterán

Nem ezt értettem, hanem van egy Boot-repair nevű alkalmazás Ubuntu alatt, ami a grub-bal csinál valamit ... (bár nálam semmi érdemlegeset nem tesz.)

Kipróbálom, bajom nem lehet belőle.

[ Szerkesztve ]

(#16631) bambano válasza scream (#16630) üzenetére


bambano
titán

szerintem ne találgass, neked nem linuxos problémád van, hanem windowsos, van rá szaktopic.
ismerek adatmentő cégeket, akik az ilyen "bajom nem lehet belőle" kezdetű mondatokból élnek, jól :)

szerintem úgy fogsz célt érni, hogy másik topicban megmondják, hogy rakd helyre a w8-at, utána lemented, legyalulod az egészet nullára, kikapcsolod az összes uefi baromságot a biosban és utána újraraksz mindent.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16632) scream válasza bambano (#16631) üzenetére


scream
veterán

Írtam én oda is, de nem érkezett még válasz. És sajnos (nyílván...) elég sürgős lenne a Windowsomba belépni.

És gondoltam, hátha találkozott már itt valaki hasonló problémával, hogy a GRUB összecseszett valamit és amiatt nem indult el a másik oprendszer.

---

Sajnos a Win8-as DVD-s repair sem jött be (nem látja magát a telepített Windows-t,szóval még rendszervisszaállítást sem lehet csinálni.)

(#16633) Siriusb válasza scream (#16632) üzenetére


Siriusb
veterán

(#16634) bambano válasza scream (#16632) üzenetére


bambano
titán

remélem nem terjed a szokás, hogyha adott témára szakosodott topicban nem kap választ a kérdező, akkor idejön, mintegy topicok szemetesévé degradálva a nagy linux topicot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16635) rt06 válasza bambano (#16634) üzenetére


rt06
veterán

mivel a linux disztrojaval erkezo grub b*szta szet a rendszeret, szerintem teljesen jogos, hogy itt is meg merte kerdezni, mikent lehet azt helyretenni

ha nem tudsz, vagy nem akarsz ra erdemben reagalni, muszaj minden egyes alkalommal elkezdeni egy subthread-et arrol, hogy ez szerinted nem valo ide? mert az viszont, hogy te mennyire nem szereted a windoze szot leirva latni, tenyleg offtopic, mig az eredeti kerdes kozel sem annyira

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#16636) scream válasza Siriusb (#16633) üzenetére


scream
veterán

Köszönöm, de sajnos sehogy nem ment, így újra kellett mind a kettőt raknom.

---

(#16634) bambano :

"mintegy topicok szemetesévé degradálva"

Igen, hogyne, én offolom tele azzal,hogy nem ide való egy adott hsz. De biztos, az nem annyira zavaró. :U

[ Szerkesztve ]

(#16637) sh4d0w válasza scream (#16636) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Mondjuk egy helyen is elég lett volna megkérdezni, amire kíváncsi voltál...

https://www.coreinfinity.tech

(#16638) Anakin007


Anakin007
aktív tag

Sziasztok!

Egy win-es share-t szeretnék linux alá csatolni de úgy, hogy ne kelljen jelszót és user nevet beleírnom az fstab-ba. Tudom, egyszerűbb csak root-ra tekerni az fstab jogait, de anno mandriva-n láttam erre elegánsabb megoldást is, asszem credenstial (ha jól írtam) alkalmazásával. Tudja esetleg valaki hogyan tudok ilyet csinálni kézzel?

Köszönöm előre is!

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#16639) Jester01 válasza Anakin007 (#16638) üzenetére


Jester01
veterán

Jól emlékeztél.

man mount.cifs

credentials=filename
specifies a file that contains a username and/or password
and optionally the name of the workgroup.
The format of the file is:
username=value
password=value
domain=value
This is preferred over having passwords in plaintext in a
shared file, such as /etc/fstab. Be sure to protect any
credentials file properly.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#16640) Anakin007 válasza Jester01 (#16639) üzenetére


Anakin007
aktív tag

Köszi, erre gondoltam! :R

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#16641) Thusor


Thusor
őstag

Feltettem a HP mikroszerveremre egy Ubuntu 12.04.2 LTS server verziót. Mivel lehet a legegyszerűbben és legbiztonságosabban megcsinálni a távoli asztal elérését, úgy hogy gördülékeny is legyen? A szerverre telepítettem az ubuntu-desktopot, mivel olyan programokat is szeretnék rajta futtatni amiket jóval egyszerűbb GUI-val kezelni.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#16642) bambano válasza Thusor (#16641) üzenetére


bambano
titán

A távoli grafikus eléréshez minek ubuntu desktop a szerverre???

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16643) MacCaine válasza Thusor (#16641) üzenetére


MacCaine
őstag

NXClient.

[ Szerkesztve ]

(#16644) g0dl


g0dl
addikt

Egy kis segítségre lenne szükségem (opensuse)

Az alaplapi hangkártyám (889a alapú) tud 7.1-et. Ezt szeretném úgy használni, hogy 5.1 analóg kimenet, és az előlapi kivezetés pedig egy külön 2.0-ás kártyaként működjön. Ez utóbbiba van dugva a füles ( voip stb).
Az 5.1 az megy alap telepítésből ( miután alsamixerben kikapcsoltam, hogy elnémitsa ha az előlapi be van dugva), de a füles nincs elkülönülve, azon minden szól.

Ez windows-on simán megy, de itt nem találom merre induljak. ALSA-hoz nem találok megfelelő doksit, ami le is írná mit jelentenek az .asoundrc-ben lévő dolgok ( bind ttable stb.) Illetve a pulseaudio is bekavar, nem tudom ezt melyik szinten egyszerűbb megcsinálni.

(#16645) Thusor válasza bambano (#16642) üzenetére


Thusor
őstag

Nem a távoli grafikus eléréshez kell az ubuntu desktop, hanem azokhoz a programokhoz amiket nem lehet parancssoros megoldással kezelni, csakis grafikus felületen.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#16646) bambano válasza Thusor (#16645) üzenetére


bambano
titán

Az architektúra az, hogy azon a gépen kell a grafikus desktop, ami előtt ülsz.
Arra a gépre, amire a grafikus felületet igénylő programot rakod fel, csak egy-két apróság kell. X szerver, ablak kezelő meg full gnome tipikusan nem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16647) choco01


choco01
addikt

Sziasztok!
Backtrack linuxot hogy lehet telepíteni ilyen Wubi jelleggel,Win 8 mellé?:)
Úgy hogy lehetőleg mind 2 menjen rendesen.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#16648) sh4d0w válasza choco01 (#16647) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Egy helyen is elég megkérdezni...

https://www.coreinfinity.tech

(#16649) #40935168


#40935168
törölt tag

Sziasztok,

van egy szerverem valahol a neten, a távolban. Bérelt gép, Debian stable. Szükségem van grafikus felület elérésére VNC klienssel itthonról, néha. Kérdésem: HOGYAN ?

- XEN virtualizálok rajta
- xfce4-et preferálom, kicsi, gyors, jó
- telepítettem, X is felment
- gondolom, boot-nál már grafikusan indul a gép (reboot oké, túlélte)

Kíváncsiságból beírtam az ssh session-ben, hogy startx, és megállt az élet. Vagy a hálózatot cseszte el, vagy szétfagyott, de utóbbit kétlem. Adtam neki a szolgáltató admin felületéről egy reboot-ot. :(((

Két dolog érdekelne:

1. mivel kézzel írt iptables scriptem van, nem szeretném, ha belekontárkodna. Ha így lenne mégis, hol kapcsolom ki, hogy az X ne bántsa a network script-eket ?

2. vnc-n hogy érem el ? KVM-mel ez régen ment, de most netstat nem nagyon mutat semmi erre utalót, hogy figyelne-e valami VNC porton egy X session...

Szóval egyelőre kéznél minden, de elakadtam. (A vnc-t ssh tunnelen viszem át, de egyelőre még ott tartok, hogy szerintem nem is hallgatózik semmi).

[ Szerkesztve ]

(#16650) rt06 válasza #40935168 (#16649) üzenetére


rt06
veterán

mit szeretnel elerni? dom0, vagy domU
bar ugy illik, hogy elobbin nincs grafikus felulet (sem)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.