Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16401) RaZroX válasza Jester01 (#16400) üzenetére


RaZroX
addikt

Hmmm.. Egyéb más ötlet, hogy mi lehet a probléma ? :F

This is the way

(#16402) Jester01 válasza RaZroX (#16401) üzenetére


Jester01
veterán

Hányas wine van? Frissítés a legújabbra?

Jester

(#16403) RaZroX válasza Jester01 (#16402) üzenetére


RaZroX
addikt

Ez a verzió van fent: wine1.4 1.4-0ubuntu4.1
Ami ennél újabb az már béta.
De a PlayOnLinux-nak tudtommal az a lényege, hogy felteszi a megfelelő Wine verziót az adott játékhoz.

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#16404) Soak


Soak
veterán

Sziasztok!

Ubuntu 12.04 server az OS . A kérdésem az, hogy miként tudom olyan programog erőforrását korlátozni amelyek még nem futnak? Tehát ha majd automatikusan elindul a jövőben egy program akkor az csak a 80%-áig terhelhesse a CPU-t vagy akármilyen más konifgban (X ram, X mag, stb) ?

Köszi .

(#16405) body007 válasza RaZroX (#16399) üzenetére


body007
addikt

Én terminálból indítanám a dolgot, ott több azért az infó :)
Nyiss terminált -> oda pötyögd be: wine [progi elérési útvonala] (zárójel nélkül persze).
nálam pl.: wine /home/body/.wine/drive_c/Program\ Files/Internet\ Explorer/iexplore.exe - jó hülye példa... :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#16406) ViZion válasza body007 (#16405) üzenetére


ViZion
félisten

:D Esetleg állítsa át msconfig -ban? :W :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16407) dany27


dany27
őstag

Sziasztok!

Adott egy Ubuntu 12.04-es masina amire csatlakoztattam egy HP LaserJet 2430as nyomtatót.
Feltelepítettem a cupsot, működik is a nyomtató. Megosztottam Samban a windowsos gépek számára.
Feltelepítettem az egyik win7-es gépen de a nyomtatási beállításokat az istenért sem tudom változtatni..

[link]

Mit ronthattam el?

Ugyan ez a driver volt eddig is a win7es gépen amíg direktbe volt rá kötve a nyomtató.

Előre is köszi!

(#16408) dany27 válasza dany27 (#16407) üzenetére


dany27
őstag

Sikerült elhárítanom a hibát!
:R

(#16409) hcl válasza dany27 (#16408) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mi volt a baja?
Csak hogy az utókor is okulhasson belőle :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#16410) dany27 válasza hcl (#16409) üzenetére


dany27
őstag

Azt hogy a CUPS 631es porton hallgatózik de ezt a drága jó windóz nem tudta és így érdekesen ment fel a nyomtató...
Megadtam neki így: http://szervernév-vagy-ip:631/printers/nyomtatónév

(#16411) RaZroX


RaZroX
addikt

Na mive sokat "barmoltam" a rendszert és még nem is nagyon laktam be, gondoltam újratelepítem. Kapásból a Valve-Steam által támogatott nvidia drivert tettem fel. feltettem a wine legújabb verzióját, majd a cod2-t és láss csodát elindult :D Nem tudom miért de megy :D

This is the way

(#16412) hcl válasza dany27 (#16410) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk ilyenkor érdemesebb lett volna a windzhoz igazodni, és azon csatlakozni, amit ő szeretne, de igazából egy otthoni hálón mindegy.

Mutogatni való hater díszpinty

(#16413) kovaax válasza Soak (#16404) üzenetére


kovaax
őstag

cpulimit, nice

-=- There's no place like /home -=-

(#16414) Soak válasza kovaax (#16413) üzenetére


Soak
veterán

Köszönöm neked is, közben az ubuntu topikban ugyanezt a választ kaptam, még nem volt alkalmam kiprobálni, de leírásokból ítélve err van szükségem . :)

(#16415) master90


master90
aktív tag

Sziasztok !

Fel telepi tetem lubuntut egy Tinkpad R60-ra
És az lenne probléma hogy a telepités sikeresen fel ment de viszont újra indítás után fekete kép várt
Usb-röl lett telepítve asztalink kipróbáltam azon gond nélkül ment.
Olyan lenne mintha usb-re telepitete volna a boot filokat

Mi lehet a gond ?

ne csak nézz láss is

(#16416) sonar válasza master90 (#16415) üzenetére


sonar
addikt

Rossz helyre telepitetted a Grub-ot / bootmanagert
Sokféle megoldás létezik, egyik: [link]

My problem:

Van egy CentOS 5.3 (elvárás, hogy ez legyen) ami nem ismeri fel a hálókártyát. Letöltöttem a legújabb intel e1000e drivert.
Viszont mikor kiadom a make install parancsot a következőt kapom vissza

Makefile:71: *** Kernel header files not in any of the expected locations.
Makefile:72: *** Install the appropriate kernel development package, e.g.
Makefile:73: *** kernel-devel, for building kernel modules and try again. Stop

Felraktam a C forditot meg a dev librarykat, de akkor se jutottam előbbre. Honnan tudnám kideriteni, hogy mi is hiányzik neki pontosan?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#16417) sh4d0w válasza sonar (#16416) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ez a baja: "Kernel header files not in any of the expected locations."

Ez is megvolt?

# yum install kernel-devel

https://www.coreinfinity.tech

(#16418) sonar válasza sh4d0w (#16417) üzenetére


sonar
addikt

:R
én a grafikusban kattingattam, mindent ami a developerben volt felraktam. THX most már megy
De rohadt reggel van, és mivel leállitottam a hálókártyát nem megy a putty :O :W :DDD

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#16419) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ért itt valaki Metasploithoz?

https://www.coreinfinity.tech

(#16420) mszl


mszl
aktív tag

Sziasztok!

Kisérletezgetek egy routerépítéssel, és kérdezném, hogy hogyan lehetne egyszerűen lementeni egy alap rendszert, (és persze kellene egy egyszerű visszaállítás is) (ami az alap a buherálásomnak) hogy ne kelljen mindig mindent újra telepíteni, ha valamit eléggé elrontok.(ami megesik a sok wifi driver turkálás miatt) a rendszer ubuntu 12.04 server az adat 2-2,5GB kb.
A /home másik partíción van amit telepítésekkor mindig megtartok, ezen vannak a különböző mentéseim, letöltéseim. Esetleg ide lehetne mendeni a lemezképet amit USB-ről boot-olva visszamásolhatnám az erdeti helyére.
A root / sda1 (32GB a particio de a menteni való 2-2,5GB)
swap sda2
/home sda3

Előre is köszi a segítséget!

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#16421) ViZion válasza mszl (#16420) üzenetére


ViZion
félisten

Clonezilla. Mindent ment, lehet partíciót vagy egész diszket is menteni vele. OS független, faék egyszerű, kicsi angoltudás kell.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16422) mszl


mszl
aktív tag

Kipróbálnám az apache helyett a lighttpd-t.
Hol tudom beállítani az egyes oldalak helyét, elérhetőségét amit az apache-nál az /etc/apache2/conf.d/ könytárban mondták meg hogy egyes oldalakat hol talál, és milyen jogosultágokkal érhetők el? (pl. a monitorix progit szeretném elérni a /usr/share/monitorix könyvtárban)
A googlin még találtam erre válasz, eddig :( :(

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#16423) mszl válasza ViZion (#16421) üzenetére


mszl
aktív tag

KÖSZI!

Elsőre tetszik! Nemsokára próbálom.

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#16424) #40935168


#40935168
törölt tag

Sziasztok,

adott két gép:
- PC1, NAS
- PC2, Workstation

PC2-t szeretném PC1-el összekötni USB-n, kihasználva a mindkét oldalon USB3-as sebességet.
Van ilyen megoldás, tudtok ilyenről .. ? Valami Ethernet over USB vagy IP over USB -nek lehetne hívni.

Látok a neten mindenfélre próbálkozásokat, de olyat nem szeretnék, hogy veszek egy USB3-as HUB-ot, és hozzá 4-4 (=8) USB-s hálókártyát, amiket négy kábellel kötök és trunk-ölök, szóval ez így a nonszensz lenne.

Tudtok tehát olyanról, ami két gép között USB kábelen valósít meg adatátvitelt ? (Erre még ha Network layer is rájön valami virtuális interfésszel mindkét oldalt, mmm).

A gép Win7, a NAS egy Debian.

[ Szerkesztve ]

(#16425) #40935168 válasza #40935168 (#16424) üzenetére


#40935168
törölt tag

(Erről beszélek, az USB3 specifikáció engedi már, hogy két PC-t összekössünk ilyennel, de mint a fehér holló.. + akkor OS oldalon mi támogatja..) :F

(#16426) MacCaine válasza sh4d0w (#16419) üzenetére


MacCaine
őstag

Csak egy kicsit. :DDD

(#16427) sh4d0w válasza MacCaine (#16426) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nah, tódd arrébb a Hondádat... :DDD

https://www.coreinfinity.tech

(#16428) bambano válasza mszl (#16420) üzenetére


bambano
titán

ghost for linuxot is megnézném, g4l nével fut

(#16425) Eperkutyus: sose csináltam még ilyet, de rndis környékén nézelődnék.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16429) Soak válasza ViZion (#16421) üzenetére


Soak
veterán

És hogyha egy virtuális gépet szeretnék menteni és átrakni egy fizikai gépre akkor van lehetőség lekopizni a jelenlegi OS állapotát (adatokkal, mindennel) majd telepíteni ugy hogy ugyanaz legyen mint a virutális környezetben kivéve, hogy más HW van alatta.

(#16430) Siriusb válasza Soak (#16429) üzenetére


Siriusb
veterán

Ha a virtuális gépen vesa driver van felinstallálva - ha nincs én biztos felraknám, az kb minden GPU-t elvisz -, rsync-kel át lehetne másolni a merevlemezre, liveCD-ről feltelepíteni a grub-ot, vagy amit használnál és failsafe módban bootolni. Így első nekifutásra azt mondanám, mennie kellene.

(#16431) hcl válasza Soak (#16429) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mennie kell, nem windóz ez.
Én már csináltam ilyet :)
A legegyszerűbb megoldás Kendek fórumtárs Systembakc progija, már ha a te rendszeredre megvan :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#16432) vadcoca válasza Soak (#16429) üzenetére


vadcoca
tag

Ha #16430 szerint csinálod, akkor fstab-ot és grub.cfg-t ellenőrizd. Ha uuid-t használsz, akkor biztos módosítanod kell legalább az fstab-ot. Ha a LiveCD "csak" grub-install-t csinált akkor a grub.cfg-t is.

6x9 = 42

(#16433) Soak


Soak
veterán

Köszi szépen srácok, felét se értem miről van szó, kicsit rá kell feküdnöm :D

(#16434) vadcoca


vadcoca
tag

Na, jól letelt az idő.

Jogokkal is lehet lyukra futni. rsync-hez --numeric-ids, vagy tar-hoz --numeric-owner javasolt.

6x9 = 42

(#16435) Siriusb válasza vadcoca (#16432) üzenetére


Siriusb
veterán

Jogos, hogy megemlítetted, nem mindenkinek egyértelmű. Kösz, hogy kiegészítetted.

Szerk: fsarchiver-t is lehet használni, az megőrzi a labelt, uuid-t is.

[ Szerkesztve ]

(#16436) mszl válasza mszl (#16422) üzenetére


mszl
aktív tag

Sikerült megoldani!
itt találtam
[link]

alias.url += (
"/monitorix-cgi" => "/usr/share/monitorix/cgi-bin/",
"/monitorix" => "/usr/share/monitorix/",
)

$HTTP["url"] =~ "/monitorix-cgi/" {
cgi.assign = (
".cgi" => "/usr/bin/perl",
)
}

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#16437) Jester01 válasza #40935168 (#16425) üzenetére


Jester01
veterán

Nekem már évek óta van USB gépösszekötő kábelem, igaz abban van egy kis filléres elektronika és csak USB2.0-ás.

Úgy látszik van ilyesmi USB 3.0 változatban is.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#16438) Gigi01


Gigi01
őstag

Sziasztok!

Erre a régi nootebook-ra melyik Linux-ot ajánlanátok?
Annyi különbség van,hogy 512MB ram van benne.
Eddig ezt az oprendszert még nem használtam,de végülis nem az én gépemre lessz.
Jelenleg win2000 van rajta.Xp-t próbáltuk,de valamiért nem szereti,kékhalált dobál.
Csak netezni kellene,(facebook,youtube),másra nem.

(#16439) MacCaine válasza Gigi01 (#16438) üzenetére


MacCaine
őstag

Mondjuk Xubuntu vagy Lubuntu.

(#16440) hcl válasza Jester01 (#16437) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az is csak egy USB HUB amúgy :) Csak fizikailag nincsenek csatlakozói.

@Gigi01 : Lubuntu, Debian Stable :) .

Mutogatni való hater díszpinty

(#16441) #40935168 válasza bambano (#16428) üzenetére


#40935168
törölt tag

thx..
elagyalgattam azon, 2-3 USB3 port trönkölve (2-3 interfész) milyen szépen tudna cibálni egy storage-ot apróért, úgy 10-11 Gigabit körül overhead-del mondjuk..

(#16442) #40935168 válasza Jester01 (#16437) üzenetére


#40935168
törölt tag

Sztem ez kettes, nem ? (Hiába 3-asnak írja). Az USB3-ba nem fontos már az elektronika közé, de lehet csinálnak még ilyet.. hmm.. körbejárom, thx.

(#16443) bambano válasza #40935168 (#16441) üzenetére


bambano
titán

a félelmem az, hogy elolvasod az usb3.0 speckót a sebességről, meg megméred, és akkor kiderül, hogy nem teljesen ugyanarról van szó...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16444) #40935168 válasza bambano (#16443) üzenetére


#40935168
törölt tag

Valszeg igen.. de eljátszottam a gondolattal.. biztos megfordult ez már másnak is a fejében..

(#16445) hcl válasza #40935168 (#16444) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Trönkölve tuti gyorsabb, mint magában. Mondjuk kérdés, hogy ez másnak még miért nem jutott eszébe...
Amúgy a 2 eszköz rendszerbuszának is képesnek kell lennie kiszolgálni az USB-t adattal :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#16446) Jester01 válasza hcl (#16440) üzenetére


Jester01
veterán

Nem hub. :N
Hubon keresztül sem tudsz ugyanis összekötni 2 gépet.

Jester

(#16447) hcl válasza Jester01 (#16446) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor lehet, hogy repeater, de kb. ugyanaz, az 5V bekötése van alakítva, hogy ne dolgozzanak egymásra a gépek tápjai. De amúgy a belseje kb. az, nem csak drót van benne.

Mutogatni való hater díszpinty

(#16448) bambano válasza hcl (#16447) üzenetére


bambano
titán

nem lehet hub, mert az usb hierarchikus, valami központi izé kell hozzá, ahova a kliensek a hagyományos protokollal be tudnak jelentkezni. az inkább egy dupla host lesz, valami köztes adatátpakolgatóval.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16449) hcl válasza bambano (#16448) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na az lehet...

Mutogatni való hater díszpinty

(#16450) Gigi01 válasza hcl (#16440) üzenetére


Gigi01
őstag

Ezeknek van cd-ről futtatható valtozatai is,vagy csak telepítős?
Csak gondoltam megnézni,hogy milyen.
A Linux Mint-be futottam bele a napokban.
Az is elfutna?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.