Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17401) nyunyu válasza bambano (#17400) üzenetére


nyunyu
félisten

Koszi a valaszt.

Kozben rabukkantam a shell szkript topikra is, csak azt elsore a programozas temakorben kerestem, de nem ott van, hanem itt a oprendszereknel.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17402) td


td
senior tag

Sziasztok!

Ide (is) irányítottak a problémámmal, úgyhogy első körben nektek teszem fel a kérdésemet.

A problémám az, hogy DVD-írásnál túl hosszúak a file-nevek, és le akarja vágni őket a K3b, de én ezt nem szeretném, mert ezzel infó vész el. Persze tudom, ez nem kívánságműsor, de azok a file-nevek még nem olyan hosszúak szerintem, amiknek a levágását még ne lehetne kivédeni, és amúgy is elég érthetetlen ez a dolog a hosszakkal.

Ilyen opciók vannak az "Allow untranslated ISO9660 filenames" pont alatt (Advanced opciók az írási ablakban):
- Allow 31 character ISO9660 filenames
- Allow max length ISO9660 filenames (37 characters)

És van egy másik főkategória:
- Allow 103 character Joliet filenames

Mindhármat bepipáltam.

Namost írás előtt a Joliet kapcsán panaszkodik, vagyis eszerint 103-ra akar vágni, és ez az, amit nem értek, mert hosszra csak kb. 60 felé van egyik-másik, és ráadásként a logba úgy írja be, hogy mögé írja zárójelben egy másik file nevét, ami szintén hasonló hosszúságú, de nem írja, ahogy annak helyette milyen sorszámozott nevet adna. Nagyon nem tiszta ez a kavarás.

Pl.
Using 20100705VIHARFELH1-MEZOHEGYES-000.JPG for <elérési út>/20100705viharfelh1-Mezohegyes-junius18-jegvihar.jpg (20100705viharfelh1-Mezohegyes-junius18-jegvihar-NAGY.jpg)

A kérdésem lényege tehát, hogy ezt mivel lehetne kivédeni? Windowszon nem panaszkodott ilyen hosszúságú nevekre, csak jóval nagyobbra emlékeim szerint. Mit kéne még kiválasztanom, hogy engedjen hosszabb file-neveket is?

[ Szerkesztve ]

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#17403) Vladi válasza td (#17402) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hirtelen ezt a leírást találtam.

E szerint elvileg ki kell kapcsolni a Allow 103 character Joliet filenames opciót. Odébb a file system részen van a Generate Rock Ridge extensions és Generate Joliet extensions opciók. Ezeket meg be és úgy próbáld.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#17404) td válasza Vladi (#17403) üzenetére


td
senior tag

Ez sajnos nem megy így. A Rock Ridge és a Joliet alapból is pipálva voltak. Most kiszedtem a 103 karakteres Jolietet, és bent maradt az Allow untranslated ISO9660 (alatta minden kiszürkítve, tehát a 31 és 37 karakteres beállítások is, persze pipálja), de ugyanúgy jön a 64 karakterrel, amikor írni kezdeném.

Elég bosszantó, mert ezek szerint akármit pipálok Jolietnek, mindig 64-re akar vágni. A Rock Ridge jó lenne 255-re, csak azt meg a Windows úgysem látja. De emlékeim szerint, amikor Neróval írtam Windowszon, ott nem 64 karakter miatt reklamált valamikor jó régen, hanem többért, talán 255-ért.

Valami más ötlet?

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#17405) bambano válasza td (#17404) üzenetére


bambano
titán

zippeld be a hosszú nevű fájlokat és a zipet vésd ki. vagy tarold össze.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17406) Jester01 válasza td (#17404) üzenetére


Jester01
veterán

Kipróbáltad, hogy tényleg nem lesz jó?
Emlékeim szerint ugyanis az a kiírás csak jelzésértékű, azt mondja, hogy az alap iso fájlrendszerben milyen nevet fog használni, ettől függetlenül a joliet vagy rock ridge még a teljeset fogja tartalmazni.

Jester

(#17407) polonic


polonic
félisten

Üdv!

Nem tudom, hogy jó helyen járok-e a kérdéssel, de azért felteszem.

Mennyire nagy meló megszerezni egy RHCE-t és egy RHCVA-t?

(#17408) Vladi válasza polonic (#17407) üzenetére


Vladi
nagyúr

Attól függ, mennyire vagy penge. Ha megy a red hat ha álmodból is felébresztenek, akkor pár óra.
Ha még nem láttál linuxot futni, akkor pár év. :D

De van róla sok infó, hogy mi a követelmény: link

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#17409) Jester01 válasza Jester01 (#17406) üzenetére


Jester01
veterán

Nem tudom k3b mit hív a háttérben mindenesetre parancssorból ez nekem működött:

$ mkdir cd
$ echo test > cd/20100705viharfelh1-Mezohegyes-junius18-jegvihar.jpg
$ echo foo > cd/0001020304050607080910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849
$ genisoimage -joliet-long -o cd.img cd
Warning: creating filesystem with Joliet extensions but without Rock Ridge
extensions. It is highly recommended to add Rock Ridge.
Total translation table size: 0
Total rockridge attributes bytes: 0
Total directory bytes: 160
Path table size(bytes): 10
Max brk space used 0
182 extents written (0 MB)
$ isoinfo -l -i cd.img

Directory listing of /
d--------- 0 0 0 2048 Jul 1 2013 [ 28 02] .
d--------- 0 0 0 2048 Jul 1 2013 [ 28 02] ..
---------- 0 0 0 4 Jul 1 2013 [ 30 00] 00010203.;1
---------- 0 0 0 5 Jul 1 2013 [ 31 00] 20100705.JPG;1
$ isoinfo -l -J -i cd.img

Directory listing of /
d--------- 0 0 0 2048 Jul 1 2013 [ 29 02] .
d--------- 0 0 0 2048 Jul 1 2013 [ 29 02] ..
---------- 0 0 0 4 Jul 1 2013 [ 30 00] 0001020304050607080910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849
---------- 0 0 0 5 Jul 1 2013 [ 31 00] 20100705viharfelh1-Mezohegyes-junius18-jegvihar.jpg
$ su -c 'mount cd.img /mnt/test -oloop,ro'
Password:
$ ls -l /mnt/test
total 1
-r-xr-xr-x 1 root root 4 Jul 1 19:50 0001020304050607080910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849
-r-xr-xr-x 1 root root 5 Jul 1 19:50 20100705viharfelh1-Mezohegyes-junius18-jegvihar.jpg
$ su -c 'umount /mnt/test && mount cd.img /mnt/test -oloop,ro,nojoliet'
Password:
$ ls -l /mnt/test total 1
-r-xr-xr-x 1 root root 4 Jul 1 19:50 00010203
-r-xr-xr-x 1 root root 5 Jul 1 19:50 20100705.jpg

Jester

(#17410) polonic válasza Vladi (#17408) üzenetére


polonic
félisten

Leginkább AIX-szel melózom, ritkábban látok RedHat-et is. Plusz a munkahelyi gépemen RedHat fut. Olyan alapszintű unix tudásom van, mondjuk azt.
Szóval ebből kéne összehozni valamit. :D

[ Szerkesztve ]

(#17411) Vladi válasza polonic (#17410) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az alapnak jó. Igazából az rhce vizsgát azok számára találták ki, akik rendszeresen red hattal dolgoznak, és a vizsga feladatokat már elve tudják. Inkább ilyen minősítés a munkájukról. Azt nem tudom pontosan, hogy milyen helyekre kérik ezt a vizsgát. De legtöbbször a munkahely szokta fizetni a dolgozóinak.

Ha te most tanulod, akkor egyelőre ne ez legyen a cél. Igaz, hogy van felkészítő vizsga, de az inkább ilyen ráhangolás. Akkor menj el, ha már mindent tudsz napi szinten használni a követelményeiből. :K

A technikusi inkább reális, hogy otthoni tanulással meglesz. De ha saját zsebre megy, akkor meg pénzkidobás.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#17412) polonic válasza Vladi (#17411) üzenetére


polonic
félisten

Köszönöm a kimerítő választ. Igazából saját zsebre menne. Úgy tűnik, azt várhatom, hogy a munkahely bármilyen vizsgát is fizessen nekem.

(#17413) td válasza bambano (#17405) üzenetére


td
senior tag

Az macerás lenne, elég sok minden van "szanaszét". Még úgy is nehéz, ha megnézem a K3b logban, hogy miknél vágott, és az alapján gyűjtöm ki (pl. file-ba teszem, aztán azt adom be cp-nek). Ráadásul a zárójeles kiírást nem is értem - nem értem, miért nem külön sorba írja, de mindegy, mert az is hosszú név, csak idegesítő ez a kavarás.

A másik dolog meg az, hogyha én iso-ba teszem, akkor ott a file dátumok és idők "rendben" lesznek. Mert ugye ha pl. Windows alatt nézem a DVD-t, akkor attól függően, hogy DST-ben vagyok-e vagy sem, más-más időt ír ki módosításra. Vagyis az iso-s megoldás összhangban lenne minden mással.

De ha tar-ba teszem, az mit csinál? Fixen beleírja a módosítási adatokat, és kész. Ha kitömörítem, akkor amit meg is őriz (most nem tudom, a könyvtárak dátumai maradnak-e), az nem mindig fog helyesen megjelenni. Ez majd attól függ, hogy mikor tömörítem ki, ha jól sejtem (téli vagy nyári időszámítás). Ezek ilyen apróságok, de én szeretném, ha rendben lennének.

Azt nem tudom, hogy egy olyan program, ami pl. tar-t tud felmountolni úgy, mint egy CD/DVD image-et, meghajtóként, az hogyan kezeli ezt a témát, de úgy tűnik, más választásom úgysem lesz, mint az uncompressed tar.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#17414) n00n


n00n
őstag

Adott egy Ubuntu Server (i3 CPU 8G DDR3) és egy Win XP "szerver" (Dual Core 2.0 GHZ, 2GB), mindkettőn ugyanaz a Firebird (2.5) verzió. A Wines gépen gyors az adatbázis elérése, a Linuxoson lassú, pedig az sokkal jobb gép. Mi lehet az oka?

(#17415) td válasza Jester01 (#17409) üzenetére


td
senior tag

Megnéztem, és valóban úgy van, ahogy írod. A jolietes listázásnál látszik, hogy hosszabbak a file-nevek, viszont 103-nál ott is vágott (a tényleges névből, így a kiterjesztést meghagyta).

Ha úgy csinálom, ahogy fentebb írták nekem egy leírás alapján, vagyis csak a Joliet és a Rock Ridge van bepipálva, a 103 karakteres Joliet nincs (az Allow untranslated ISO igen), akkor 64 karakterre vágva jelennek meg a file-nevek, szóval az rosszabb.

Egyébként rájöttem, hogy a logba csak azokat a file-neveket írja ki, amiket az ISO miatt vágott meg, szóval abból jóval több file jönne ki, mint ami szükséges (Joliet-vágás), úgyhogy a fenti ötletem az előző hsz-ben nem is olyan jó. A könyvtárak neveit meg fel sem tünteti így, ha jól látom.

Most az lenne a kérdésem, hogy létrehozási dátum mint olyan hogyan létezik Linuxon? Ha Windows alól kiírok Neróval adatokat, akkor egy adott könyvtárban járva a ".." bejegyzés dátuma (pl.) Total Commanderben az a dátum, amikor létre lett hozva az adott könyvtár eredetileg. "Kintről" nézve, a könyvtár módosítási dátuma természetesen azt mutatja meg, amikor utoljára történt valamilyen művelet benne. Így egy DVD-re kikerülnek ilyen adatok is.

Ezt szerettem volna Linuxon is megoldani, bár azt nem tudom, hogy egy K3b-s lemez (vagy image) tartalmaz-e létrehozási dátumot a nerós íráshoz hasonlóan. Pontosabban azt tartalmazza-e, amikor eredetileg létrejött egy könyvtár a vinyón, vagy az fog szerepelni ott, amikor az image-et hoztam létre (esetleg a módosítási dátumot írja oda)?

Illetve ha pl. TAR-olok, akkor kitömörítésnél a tar mit állít be? (Mondjuk beteszek egy tar-ba mindent, Windows alatt kitömörítem, és a módosítási dátum mellett a létrehozásiakat is be lehet-e állítatni vele az eredetire, vagy azt nem?
(Bár megnéztem, Neróban is csak az elérési utak hosszára lehet beállítani a 255 karakternél hosszabb méret engedélyezését, szóval az a trükk valószínűleg nem játszik, hogy tar-ba teszem a cuccokat, és majd windowszos gépen írom ki azzal, hogy ott hosszabb neveket is ki tudok írni. Most még az UDF-en gondolkodtam...)

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#17416) J97


J97
tag

Nem tudja valaki, hogy open amd radeon (xserver-xorg-video-ati) driver esetén hol lehet belőni, hogy dual graphics rendszeren az APU -t használja és ne a diszkrét kártyát?

Majd elfelejtettem a disztro egy módosított linux mint cinnamon 32 bit. [AudioPhile Linux]

[ Szerkesztve ]

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#17417) Jester01 válasza J97 (#17416) üzenetére


Jester01
veterán

Mármint állandóan? Talán ha megadod a BusID opciót az xorg.conf-ban?

Jester

(#17418) J97 válasza Jester01 (#17417) üzenetére


J97
tag

Igen. Sajna a diszkrét kártya elég rossz hatással van a melegedésre és az akkus üzemidőre. Nincs Xorg.conf állományom.

Ubuntu rendszer alatt simán felment az fglrx, ott lehetőségem volt kártyát választani, volt xorg-conf is. Viszont most váltottam erre a disztróra, itt nem működik az fglrx, a disztro készítői fel is hívták rá a figyelmet. Csak az open driver megoldás marad.

[ Szerkesztve ]

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#17419) Siriusb válasza J97 (#17418) üzenetére


Siriusb
veterán

Az nem megoldás, ha a BIOS-ban letiltod?

(#17420) J97 válasza Siriusb (#17419) üzenetére


J97
tag

Sajnos nincs ilyen funkció, már kerestem. :(

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#17421) Siriusb válasza J97 (#17420) üzenetére


Siriusb
veterán

Most nem egy laptopról beszélünk, hanem asztali gépről? Nem vagyok egy laptop szakértő, de hülyeségnek tartanám, ha nem lenne elérhető ez a funkció.

(#17422) J97 válasza Siriusb (#17421) üzenetére


J97
tag

Egy HP Pavilion G6 -ról. Noti. Pedig én nem leltem meg, 2x is átnéztem a biost.

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#17423) Jester01 válasza J97 (#17418) üzenetére


Jester01
veterán

Nincs Xorg.conf állományom.
De csinálhatsz :K

Jester

(#17424) J97 válasza Jester01 (#17423) üzenetére


J97
tag

Erre gondoltam én is. Ehhez nem tud esetleg valaki valami tartalmat nyújtani open amd driverre szabva? Ha létrehozom a xorg.conf -ot onnantól automatikusan azokat a beállításokat fogja alapul venni az X?

Hardver: AMD A4-3300M APU + Ati Radeon 6470M diszkrét VGA. Jelenleg az utóbbi üzemel ez a gond! Elég lenne az APU -ban levő 6480G chip is.

[ Szerkesztve ]

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#17425) Jester01 válasza J97 (#17424) üzenetére


Jester01
veterán

xorg.log-ból vagy lspci kimenetből ki kell bogarászni melyik buszon van.
Az xorg.conf-ba talán ennyi is elég:

Section "Device"
Identifier "APU"
BusId "PCI:1:0:0"
EndSection

Jester

(#17426) Vladi válasza J97 (#17416) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ide süss: link
:K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#17427) td válasza Jester01 (#17409) üzenetére


td
senior tag

Eszembe jutott még egy ötlet. Virtuális diszket tudok valamivel létrehozni, amit majd Windows alatt is böngészhetek egy (Daemon Tools-hoz hasonló) program segítségével úgy, mintha meghajtó lenne?

Van az a VHD formátum, az pl. úgy tűnik, jó lenne abból a szempontból is, hogy Win7-től natív módon támogatott (ha jól tudom).

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#17428) td válasza td (#17415) üzenetére


td
senior tag

Ez a kérdés a DVD-image-beli dátumokról stornó, mivel az összes könyvtárnak azt állítja be, amikor az image (vagy ha DVD-re is ment, akkor nyilván az) létrejött, vagyis mind ugyanaz lesz. Elég gáz.

(A Preserve file permissions nem volt bepipálva, de gondolom, az nem változtatja meg ezt, mindenestre kipróbálom.)

Arra viszont továbbra is kíváncsi lennék, hogy lehet-e valamivel egy virtuális diszket készíteni egyszerűen, úgy, ahogy az íróprogival DVD-image-et hozok létre. Egy fokkal jobb alternatívának tartom, mint a tömörítetlen tar-ba tevést.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#17429) J97 válasza Jester01 (#17425) üzenetére


J97
tag

Ennyi volt! Több napi szenvedés után feladom ezt a módosított disztrót. Buherált a kernel is meg még sok minden más is, többek között ezért nem hajlandó működni az fglrx. Keresek valami más disztrot, vagy visszatérek a jó öreg ubuntura vagy kipróbálom az új mintet. Esetleg fedora. Ti melyiket javasolnátok?

Elsőnek megpróbáltam a Vladi által linkelt megoldást. Sajna nem jött be a switches módszer, pedig nem lett volna rossz! Majd generáltattam egy xorg.conf -ot, most már innen szedi a beállításokat az X. Átírtam a bus id -t. Úgy tűnt elsőre, hogy működik viszont az akku üzemidő nem nőtt jelentősen ergo valószínűsítem, hogy ha még nem is volt használatban a diszkrét kártya, ettől még ette az áramot.

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#17430) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Van egy Ubuntu server, rajta Samba (alap konfig) és egy Firebird DB kezelő. Hálózaton hozzá szeretnék férni a /home/felhasznalonev/db.gdb fájlhoz TCP protokoll alatt a 3050-es porton. Mit kell beállítanom a sambába, hogy ez mehessen? Nem kell megosztani a fájlt, csak TCP-vel elérjem. UFW nincs engedélyezve.

(#17431) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Hogyan lehet iptables-szel MAC alapján szűrni?

https://www.coreinfinity.tech

(#17432) MacCaine válasza sh4d0w (#17431) üzenetére


MacCaine
őstag

man iptables

;]

(#17433) sh4d0w válasza MacCaine (#17432) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Te zseniszökevény :DDD

https://www.coreinfinity.tech

(#17434) bambano válasza sh4d0w (#17431) üzenetére


bambano
titán

szerintem sehogy, arra az ebtables való.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17435) J97


J97
tag

Valami gebasz lehet az fglrx -el. Mint alatt az új fglrx nem ismerte fel csak az integrált kártyát, mondjuk ez jó de azért régen ment a diszkrét is és lehetett közöttük váltani (már nem emlékszem melyik fglrx verzióval, kb. egy évvel ezelőttivel.) Az egyel régebbi fglrx unsupported hardwerként jelölte meg a kártyákat. Ubuntu alatt ugyanez a helyzet. :F Hogy mit össze szopok ezzel a nyomorult radeon támogatással, már lassan kezdem bánni, hogy nem nvidia kártyás notit vettem valamivel több pénzért.

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#17436) Zoli133 válasza J97 (#17435) üzenetére


Zoli133
őstag

Az fglrx már csak ilyen, nem igazán működik rendesen.
Legutóbbi kedvencem mikor 2 azonos laptop (RAM/proci/HDD átrakva a tényleges azonosságért) azonos chipekkel azonos rendszerrel különböző eredménnyel. Az egyik megy a másiknál behal a driver...

De persze a 3D support miatt valami működőt kellene összehozni, A support meg nem léátező dolog AMD-nél.... :(((

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#17437) Vladi válasza J97 (#17435) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hát most na... Így vagyunk ezzel mi mind linuxos atisok. :C
Najó nekem megy szépen.

A nyílt driverrel futhatnál még egy kört. Több más módszert is találtam a neten, hogyan kapcsolhatod ki.
Fogyasztásmérőd van? Mert azzal tudná egzakt módon ellenőrizni a kikapcsolást.

Mindjárt nézek linket.

De ha nem modolok minek írtam ezt? :F :D Nomindegy.

Nem próbáltam ki, kicsit rizikós módszer, ha nem tudod mit csinál inkább skippeld, de én bepróbálnám: link

Ha géz van, dobsz egy resetet. Laptopon...

Ez alapján gyakorlatilag egy gombot megnyomsz és kikapcsol. :)

(#17436) Zoli133:

Anno azt mondta a linuxos világközösség, hogy a gyártó adjon dokumentációt, mi meg csinálunk drivert.
Hát atiék komolyan vették.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#17438) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Kicsit off, de lehet, hogy azért érek el lassan egy adatbázist linux alatt, mert a RAID lemezek inicializálása még fut? Lassíthat ez rajta?

(#17439) sh4d0w válasza bambano (#17434) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi.

ATi-s témához: éppen tegnap baromkodtam az fglrx telepítéssel, vhogy mindig törött csomagjaim lettek Mint alatt, aztán ráuntam, felvettem a xorg-edgers tárolót és hipp-hopp felment a driver és műxik.

https://www.coreinfinity.tech

(#17440) Jester01 válasza n00n (#17438) üzenetére


Jester01
veterán

Bár igyekszik a háttérben csinálni, de azért bőven lassít így is.
Esetleg beállíthatod, hogy lassabban csinálja.

Jester

(#17441) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Olyan szoftvert keresek, ami a filmek 5.1/6.1 hangját sztereóra mixeli le, de nem csak simán, hanem - amennyire lehetséges - megtartva a térhatást.
Valami olyan hatást szeretnék elérni, mint ami a binaurális felvételeken hallható.
Létezik ilyen progi, vagy lejátszó plugin? A gugli nem segített. :B

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#17442) bambano válasza Bici (#17441) üzenetére


bambano
titán

a mencoder mixere elég sok mindent tud...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17443) Bici válasza bambano (#17442) üzenetére


Bici
félisten

Köszi, akkor elkezdek arrafelé keresgélni.

De a mencoder nem csak kódolni tud? A lejátszásnál is van szerepe?
Azt elfelejtettem írni, hogy real-time kellene filmlejátszás közben. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#17444) Jester01 válasza Bici (#17443) üzenetére


Jester01
veterán

mplayer is ugyanazokat a szűrőket használja.
Bár így első ránézésre nem látok olyasmit ami neked kellene.

Talán ez:

hrtf[=flag]
Head-related transfer function: Converts multichannel audio to 2 channel output for headphones, preserving the spatiality of the sound.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#17445) Bici válasza Jester01 (#17444) üzenetére


Bici
félisten

Wow, pont ez kell nekem.
7végén ki is próbálom, hogy műxik. :K
Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#17446) Siriusb


Siriusb
veterán

Regular expression téma.
[A|B] egyezéskor meg lehet adni, hogy A esetén 1-re, B esetén 2-re cserélje? Létezik ilyen lehetőség?

(#17447) vegyszer


vegyszer
addikt

Szervusztok!

Egy Nook Simple Touch fog hozzám hamarosan érkezni.
Ő egy droidos ebookreader.
Sajnos csak a rendelés után sikerült megtalálni, hogy a 21GB memóriája alig több mint tizede használható szabadon.
Már driodos telefont már ugye sikerrel partícioáltam ár, de itt felmerült egy (jópár) kérdés.
Itt sikerrel számolnak be a memória újre felosztásáról.

Disk mynook101.img: 1958 MB, 1958739968 bytes
128 heads, 32 sectors/track, 934 cylinders, total 3825664 sectors
Units = sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disk identifier: 0x00000000

Device Boot Start End Blocks Id System
mynook101.img1 * 32 155647 77808 c W95 FAT32 (LBA)
mynook101.img2 155648 188415 16384 c W95 FAT32 (LBA)
mynook101.img3 188416 577535 194560 83 Linux
mynook101.img4 577536 3792895 1607680 5 Extended
mynook101.img5 577568 1167359 294896 83 Linux
mynook101.img6 1167392 1658879 245744 c W95 FAT32 (LBA)
mynook101.img7 1658912 2150399 245744 83 Linux
mynook101.img8 2150432 3792895 821232 83 Linux

Disk new.img: 1958 MB, 1958739968 bytes
128 heads, 32 sectors/track, 934 cylinders, total 3825664 sectors
Units = sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disk identifier: 0x00000000

Device Boot Start End Blocks Id System
new.img1 * 32 32767 16368 c W95 FAT32 (LBA)
new.img2 32768 40959 4096 c W95 FAT32 (LBA)
new.img3 40960 303103 131072 83 Linux
new.img4 303104 3825663 1761280 5 Extended
new.img5 303136 827391 262128 83 Linux
new.img6 827424 3563519 1368048 c W95 FAT32 (LBA)
new.img7 3563552 3694591 65520 83 Linux
new.img8 3694624 3825663 65520 83 Linux

Az eredeti partíciós táblája

Az a kérdésem, hogy egy ilyen esetben, mikor egy ext partíció 4 darabra van felvágva, ezz megkerülhető-e pl úgy, hogy egyben hagybnám az egészet, és a rá hivatkozó kötet csatolásokat csak a mappák hivatkkozásával oldanám meg.

(mert a legnagyobb rész sajna a saját könyvesboltja számára van fentartva)

Tudom, tudom, félig meddig off, de ez inkább ide illik, mint máshová.

Köszi!

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#17448) Nixon18


Nixon18
senior tag

Hello!
Egy laptopra telepítenék Ubuntut pendriveról. A képfájl ki van írva a pendrivra bármilyen gépen működik az USB-s bootolás és a telepítés is. Kivéve azon, amire nekem fel kellene telepítenem. A bútolásnál és a telepítésnél is megakad a betöltésnél, miután kb 2-3-szor végigtölti a pontsort (bocs a pontatlanságért, még eléggé gyerekcipőben jár a kapcsolatom a Linux-szal :D)
Tudnátok esetleg segíteni?

Szerk.:
Win7 gond nélkül fut, telepíthető rá.

[ Szerkesztve ]

(#17449) Lenry


Lenry
félisten

kicsit kapcsolódik, de úgy érzem illik megemlíteni

Tegnap este egy cserbenhagyásos gázolás folyamán életét vesztette Seth Vidal, a yum megalkotója. :(

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17450) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Az ssh kapcsolatom nagyon belassult és azt vettem észre, hogy van egy zombie processzem.
Hogyan tudnám kideriteni, hogy mi az?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.