Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16351) GD


GD
őstag

Sziasztok,

Apt-os kérdés: milyen estben dönt úgy a rendszer, hogy visszatart csomagokat frissítéskor?
"Az alábbi csomagok vissza lesznek tartva: ...és itt jön a lista"
Ez miért jó, vagy miért nem jó? és mi a javítási eljárás?
Rendszer: Linux debian 3.1.0-1-amd64

source list:

###### Debian Main Repos
deb http://ftp.hu.debian.org/debian/ wheezy main contrib non-free
deb-src http://ftp.hu.debian.org/debian/ wheezy main contrib non-free

###### Debian Update Repos
deb http://security.debian.org/ wheezy/updates main contrib non-free
deb http://ftp.hu.debian.org/debian/ wheezy-proposed-updates main contrib non-free
deb-src http://security.debian.org/ wheezy/updates main contrib non-free
deb-src http://ftp.hu.debian.org/debian/ wheezy-proposed-updates main contrib non-free

Köszi!

(#16352) pomm válasza GD (#16351) üzenetére


pomm
tag

Ha fel akarod azokat is telepíteni:
apt-get dist-upgrade

üdv: pomm

(#16353) Siriusb válasza Siriusb (#16350) üzenetére


Siriusb
veterán

Abszolút útvonalat kell használni, ha esetleg valaki még belefutna.

(#16354) buherton válasza Siriusb (#16353) üzenetére


buherton
őstag

Letudnád egy picit részletesebben írni, hogy mi volt a gond?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#16355) Siriusb válasza buherton (#16354) üzenetére


Siriusb
veterán

A konfig fájlban az indító ikon készítésekor launcher_item_app = definiálásnál a ~/.local/share/applications szintaxis nem működik (nem jelenik meg indító ikon), csak a /home/xyz/.local/... forma jó.

(#16356) TonTomika


TonTomika
aktív tag

Sziasztok!

Egy ügynökségnél dolgozok, és van egy Debian alapú fájlszerverünk, amin tárolunk minden munkával kapcsolatos anyagot. Van egy olyan mappánk, ahová ügyfelek szerinti almappákba lebontva, majd dátum szerinti mappákba van rendezve az aktuális anyag, amit ki kell küldeni az ügyfelek részére. (Ezeket a mappákat bizonyos időközönként persze kitöröljük, a végleges anyagok máshol vannak learchiválva.)

A feladat:

Szeretnénk egy olyan megoldást, ami az Account/PM lányok gépén jelzi, ha mi valamelyik mappába beletettünk egy fáljt, illetve frissítettük azt.

Macintoshon dolgozunk, és jó lenne úgy megoldani, hogy Growl notifikációk jelenjenek meg, azoknál a projekteknél, amin az adott Project Manager dolgozik. Maga a Growl program is képes hálózatról fogadni notifikációkat, de akár az Automatorral/ AppleScripttel is össze lehetne drótozni.

Milyen megoldást tudtok erre javasolni?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#16357) Jester01 válasza TonTomika (#16356) üzenetére


Jester01
veterán

Kell egy daemon ami inotify segítségével figyeli az adott mappát és küldi a kívánt üzenetet.
Legegyszerűbb esetben ez lehet shell script is.

Jester

(#16358) ivana


ivana
Ármester

Sziasztok!
Valaki tudd megoldást arra, hogy az összes gtk-s fálj dialogot kde-sre cseréljem, mivel a gtk-s egy katasztrófa használhatóság szempontjából? (Rendszer: openSuSE 12.2; kgtk scriptet próbáltam régebben, de nem akart rendesen működni)

(#16359) Jester01 válasza ivana (#16358) üzenetére


Jester01
veterán

Nem láttam mostanában kde-t, mivel jobb benne a fájl dialógus mint a gtk-ban?

Jester

(#16360) cashback


cashback
őstag

Sziasztok.

Erre a laptopra szeretnék Linuxot telepíteni: Toshiba Satellite 1640CDT - 475MHz | 64mb ram | 20Gb HDD | CD - Floppy | ATI RAGE LT PRO

Puppy 5.01 még támogatja ezt a vga-t (feljebb már nem indultak el).
Viszont valami oknál fogva ezt nem igazán akarja telepíteni.

Egyéb alternatíva erre a pici teljesítményű gépre? Esetleg olyan ami egy TP-Link TL-WN422G usb wifi-t helyből ismer? (sajnos Mint-hez kevés a memória)

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#16361) vadcoca válasza GD (#16351) üzenetére


vadcoca
tag

Valamiért nem tudja feloldani a függőségeket. Lehet hogy megvan minden csomag frissebb verziója, de a sima upgrade nem annyira "ügyes". Ezért előfordul, főleg ha sok a frissítendő, hogy az upgrade nem talál megoldást. Ekkor működhet a dist-upgrade.
De ha valóban hiányoznak szükséges függőségek, akkor a dist-upgrade sem tud csodát tenni. Akkor várni kell míg meglesz minden szükséges csomag frissebb változata. Addig vissza lesznek tartva azok a csomagok amikhez nincs meg minden.

6x9 = 42

(#16362) ivana válasza Jester01 (#16359) üzenetére


ivana
Ármester

A legnagyobb probléma az, hogy a gtk-s duppla klikkes, a kde-s meg nem, a dolphinhoz szokott embernek kényelmetlen. Nincs átnevezés, legalábbis úgy mint kde-ben. Nem lehet miniatűröket, vagy ikonakat vagy akármilyen más nézetet beállítani kde-ben erre van egy csúszka. A helyet mutató sorra nem lehet ráklikkelni és írni a mappák nevét.

(#16363) body007 válasza cashback (#16360) üzenetére


body007
addikt

Olyan disztró nem fogsz találni - arra a kis gépre - ami tele van mindenféle wifi modullal... Olyat viszont ajánlhatok ami a puppy-tól is apróbb, ez a tinycore

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#16364) MinionFlasH


MinionFlasH
senior tag

Sziasztok!

Van egy notebookom amin meguntam az xp fel-le rakását, elérkezettnek láttam az időt az ismeretlen linux világára...gondoltam én! :DD

Lap-topra szeretném: Intel celeron 1.5ghz 512 ddr, asszem intel gma 945 integrált vga!

Leszedtem kiírtam az Ubuntu 12.04-et én kis naiv hát a boot se jött össze mert valami vga error és nem csinál semmit!

tudtok nekem olyan Ubuntut ajánlani amelyik ismerheti a vga-t, és el is kocogna e fent leirt notin?

Hálás köszönet, jó hétvégét!

Üdv.:MF

[ Szerkesztve ]

(#16365) MinionFlasH


MinionFlasH
senior tag

Win xp-ben ezt irja eszközkezelőbena vga-ra: 82852/82855 GM/GME Graphics controller

(#16366) rt06 válasza rt06 (#16346) üzenetére


rt06
veterán

ha valakit esetleg erdekelne, sikerult megoldanom
ket fontosabb valtoztatas tortent (nem tudom, hogy melyik oldotta meg, es nem is igazan van most kedvem kiserletezni), ezek az alabbiak:
1: a vgchange parancs kapott egy --sysinit parametert
2: ezt kovetoen bekerult egy vgmknodes parancs

a teljes init script itt talalhato, ez pedig a file-ok listaja, amik bekerulnek az initramfs-be
az initramfs elkeszitese az alabbi modon tortenik:

mount /boot
mkdir -p /usr/src/initramfs
cd /usr/src/initramfs
wget -O init http://pastebin.com/raw.php?i=iWKxQDJ2
wget -O initramfs_list http://pastebin.com/raw.php?i=sZ75MQdY
cd /usr/src/linux
chmod +x usr/gen_init_cpio scripts/gen_initramfs_list.sh
scripts/gen_initramfs_list.sh -o /boot/initrd.cpio.gz /usr/src/initramfs/initramfs_list

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#16367) sh4d0w válasza rt06 (#16366) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönjük :C

https://www.coreinfinity.tech

(#16368) cashback válasza body007 (#16363) üzenetére


cashback
őstag

Köszönöm.

Megnézem.

Akkor wifi-vel mókolnom kell egy keveset (lustaság... csak azért akartam valami integráltat :B )

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#16369) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
Megnéznétek kérlek, h a Retek klub RTL Most működik linux alatt? Amúgy szilverlájtos, de nem mindent visz a moonlight sem.
:R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16370) bpx válasza ViZion (#16369) üzenetére


bpx
őstag

itt nem megy, mas silverlightos video megy gond nelkul

(#16371) ViZion válasza bpx (#16370) üzenetére


ViZion
félisten

Köszi! Akkor havernál gyanítom kilőve a linux. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16372) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Sziasztok,

Live Linux alól tudok HDD-t formázni? :B

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#16373) leslieke válasza fi:zi'k (#16372) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Igen.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#16374) rt06


rt06
veterán

van itt olyan, aki 3.7-es kernelt hasznal? es osztaj a netet? es tapasztalt lassulast az interneteleres sebessegeben?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#16375) bambano válasza rt06 (#16374) üzenetére


bambano
titán

[link]
[link]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16376) rt06 válasza bambano (#16375) üzenetére


rt06
veterán

koszi, akkor megnyugodtam, hogy nem en csesztem el valamit
mert mikor valamit allitani kell, mindig parazok kicsit, hogy elrontok valamit, s most a nat atvarialasa miatt kellett megint piszkalni a config-ot (mondjuk azt, hogy mi az az ipv6 nat, nem is igazan ertem, de az ipv4 nat-ot is elpakoltak mas helyre)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#16377) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nagyon kérdés...
Debian stable, Gnome 2.3, nvidia nyílt driverrel kéne megoldanom, hogy két monitort kössek a gépre (lehessen váltani egy és két monitoros üzemmód között, ava), illetve a betűk simítását kellene beállítani, mert a tulajnak nem tetszik...

Mutogatni való hater díszpinty

(#16378) VaZso válasza hcl (#16377) üzenetére


VaZso
senior tag

Monitorkezelésre xrandr valamilyen frontendje nem működik?

Betűsimítást pedig dpkg-reconfigure fontconfig-config alatt variálhatod mondjuk.

(#16379) hcl válasza VaZso (#16378) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nézem... De szerintem nem, mert amúgy páran már összedugták rajta a fejüket (illetve van a Gnome-ban egy monitorkezelő, de az a nullával egyenlő...)

Mutogatni való hater díszpinty

(#16380) VaZso válasza hcl (#16379) üzenetére


VaZso
senior tag

Nem ismerem (és nem próbáltam) ezeket, de arandr, grandr csomagban lévő program nem segít?

(#16381) MacCaine


MacCaine
őstag

Debian off, Sabayon on (Sabay-on :) ).

Nem találtam külön Sabayon topikot, vajon mérgesek lennének a moderátorok, ha nyitnék egyet? :)

(#16382) ViZion válasza MacCaine (#16381) üzenetére


ViZion
félisten

Az ütős fájós poénért én bannolnálak minimum, nemhogy még topik, miegymás :D ;]
Használják annyian, h kell neki topic? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16383) MacCaine válasza ViZion (#16382) üzenetére


MacCaine
őstag

Kösz. :DDD

Nemtom, Arch / Gentoo topikok is vannak, és havonta kb. 1 hsz. érkezik oda is. Egyébként a Squeeze után határozottan felüdülés a Sabayon, érdemes kipróbálni. Néha nagyon felidegesített az a pár bug a Debianban.

(#16384) body007 válasza MacCaine (#16383) üzenetére


body007
addikt

Bug az mindegyikbe lesz csak az kérdés, h mennyi és melyikkel tudsz együtt élni. Najó, a fedorába nincs egy se, tessék azt használni... :P ;] :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#16385) ViZion válasza body007 (#16384) üzenetére


ViZion
félisten

Ennyi! :R :R :R
:D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16386) sh4d0w válasza body007 (#16384) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Hja... egy nincs... :DDD

https://www.coreinfinity.tech

(#16387) MacCaine válasza body007 (#16384) üzenetére


MacCaine
őstag

Az van az itthoni szerveremen. Frissítés után nem indul. Ez akkor nem bug, hanem feature? :DDD

(Legalább van okom kipróbálni a FreeBSD-t. :) )

(#16388) hcl válasza MacCaine (#16387) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Lehet hogy a FreeBSD után még a Debian is jobban be fog jönni :)

Khm, nyílt nvidia driverrel gondolom esélytelen a Compiz? De ha igen, akkor van egy másik kérdésem, i915 driverrel megy-e?

Mutogatni való hater díszpinty

(#16389) bambano válasza hcl (#16388) üzenetére


bambano
titán

a 9.1-es freebsd mostani állapota alapján simán.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16390) MacCaine válasza hcl (#16388) üzenetére


MacCaine
őstag

Annyira x@r? :F

(#16391) bambano válasza hcl (#16388) üzenetére


bambano
titán

emlékeim szerint az i915 már egy ideje nem támogatott, de lehet, hogy tévedek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16392) hcl válasza bambano (#16391) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na ez az, erre lennék kíváncsi.
Van egy Debianom, amin próbálgathatom a dolgokat, meg van az a gép, amin i915 driver van, és most nincs a közelben, de kéne segítenem pl. ablakbetekintőt csinálni. Viszont az én gépemben nv kártya, és a Debian játszós rendszeremen meg nouveau driver...
Szóval rá kéne venni a compizt mind a két gépen, hogy működjön :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#16393) bambano válasza hcl (#16392) üzenetére


bambano
titán

egyszer volt a kezem alatt egy régi hp notebook, 2d-ben sem működött, nem compizzal... és abban is mintha 915 lett volna.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16394) hcl válasza bambano (#16393) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A betekintő most nem működik, pont ez az :S De kérdés, a 2.3 Gnome-ra lehet-e varázsolni, illetve a Compiz valahogy megy-e rajta, de utóbbi gondolom nem...

Mutogatni való hater díszpinty

(#16395) RaZroX


RaZroX
addikt

Üdv!

Azért írok itt, mert az Ubuntus topicban még nem sikerült megoldást találni.
Frissen telepített Ubuntu 12.04 LTS-t használok. Játékon kívül majdnem mindenre. Viszont volna egy játék amivel szeretnék játszani és futtatható is Linux alatt tehát nem lehetetlen akarok elérni
Szóval a Call of Duty 2-vel akarok Multiplayerben játszani. Wine telepítve, és PlayOnLinux-szal telepítettem a játékot, gond nélkül fel ment. Elindítom a játékot, fekete kép és itt vége a történetnek...
Pont erre a problémára van megoldás ITT. Fel is teleítettem gyorsan a Driconf-t, elndítom és hibaüzenetet kapok:
XDriInfo returned with non-zero exit code.
A következő ötlet a driver volt.

Először fölülről a 3. driver volt telepítve, azt tanácsolták, hogy az egyel alattival próbáljam meg. Azzal sem ment és az után tanácsolták a jelenlegi drivert, mert az azt a Valve a Steam-mel együtt fejleszti. Sajnos ezzel is hibaüzenetet kapok.
Tehát nem tudom mi lehet a probléma, valami nem stimmel a 3D kezeléssel. Remélem tud valaki segíteni, előre is köszönöm!

konfig:
Lenovo M55 Tower
Intel P4 3GHZ (Logikai 2 magos) 2MB Cache
NVIDIA GeForce 9600GS 768MB
4GB DDR2 800mhz (2x2GB)

ui.: amatőr/kezdő linuxos vagyok.. :U

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#16396) Jester01 válasza RaZroX (#16395) üzenetére


Jester01
veterán

Erre mit kapsz terminálban?
glxinfo | grep :

Jester

(#16397) RaZroX válasza Jester01 (#16396) üzenetére


RaZroX
addikt

This is the way

(#16398) Jester01 válasza RaZroX (#16397) üzenetére


Jester01
veterán

Ez eddig jó. Most nézzük akkor ezt: glxinfo | grep s3tc
Egyébként nem kell kép róla, szövegesen is bemásolhatod. Sőt, ebben az esetben elég annyi, hogy adott-e eredményt (amiben várhatóan a GL_EXT_texture_compression_s3tc fog szerepelni).

Jester

(#16399) RaZroX válasza Jester01 (#16398) üzenetére


RaZroX
addikt

Hát ezt k aptam :D

GL_ATI_texture_mirror_once, GL_S3_s3tc, GL_EXT_texture_env_add,
GL_EXT_texture_compression_rgtc, GL_EXT_texture_compression_s3tc,

(Az s3tc piros színű.)

This is the way

(#16400) Jester01 válasza RaZroX (#16399) üzenetére


Jester01
veterán

Ez is jó. Elvileg ezzel mennie kellene. :F

Jester

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.