Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16301) dany27 válasza bambano (#16300) üzenetére


dany27
őstag

Mert talán ubuntu 12.04 fut azon a gépen ami szolgáltatja a netbootot?! Amíg nem indul el a windows telepítő addig mi köze lenne hozzá? Csak a pöttyözésig jut el a boot, vagyis tölti be a RAM-ba az iso-t.

(#16302) sh4d0w válasza dany27 (#16301) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Google search sokat segíthet.

https://www.coreinfinity.tech

(#16303) dany27 válasza sh4d0w (#16302) üzenetére


dany27
őstag

Már megoldottam, csináltam egy WinPE-t amivel felcsatolom samban megosztott telepítőt és onnét indítom!

(#16304) Siriusb


Siriusb
veterán

Üdv.

Flashplugin-11.2.202.258 + firefox-ot ha használ valaki, működik a videolejátszás? Én kénytelen voltam visszatenni a flashplugin 251-et.

(#16305) vadcoca válasza Siriusb (#16304) üzenetére


vadcoca
tag

Működik, de lehet nem ugyanazt nézzük. :)
Ha küldesz linket megnézem.

6x9 = 42

(#16306) bambano válasza Siriusb (#16304) üzenetére


bambano
titán

most upgradeltem, miközben a tecsőt is buherálták, az elején nekem sem ment, de azóta valamit faragtak és már nincs vele gond.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16307) hcl válasza Siriusb (#16304) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Meg az sem mindegy, milyen vason. A Flash sem támogat régebbi VGA kártyákat, azzal is be lehet szívni... :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#16308) Siriusb válasza hcl (#16307) üzenetére


Siriusb
veterán

Köszönöm mindenkinek a választ.

@hcl,
Régebben nvidián szép kék színt adott a flash videóknak a hardveres gyorsítás bekapcsolása, elég érdekes jelenség volt. Nem tudom, javították-e, azóta sem kapcsoltam vissza. :)

(#16309) hcl válasza Siriusb (#16308) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Elvileg igen.

Nekem amikor anyám gépében a FX5200-al küzdöttem, akkor a nyílt driverrel nem ment minden flash. Zárttal, régebbi Flash verzióval megy.

Mutogatni való hater díszpinty

(#16310) mszl


mszl
aktív tag

Sziasztok!

Valakinek sikerült üzembe helyezni-e a bandwidthd-pgsql progit ubuntu vagy más disztro alatt?? Ha igen akkor egy kis segítség jól jönne!!
Hogyan lehet teljesen eltávolítani a cuccos az adatbázissal együtt mert másodszorra már nem kérdezett adatbázis eléréshez.

Üdv Laci

[ Szerkesztve ]

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#16311) bambano válasza mszl (#16310) üzenetére


bambano
titán

psql -l listázza az adatbázisokat
dropdb-vel lehet törölni.
postgres az adatbáziskezelő superusere.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16312) rt06


rt06
veterán

adott egy xen hipervisor, amin fut egy dom0 es tobb domU
nem igazan szeretnem, hogy barmi folosleges dolog legyen a dom0-an, csak ami nagyon kell, pl hw szenzorok olvasasa, domU-k vezerlese, syslog, cron es par aprobb util van csak rajta jelenleg

szerintetek az megoldhato, hogy valamilyen framebuffer-t hasznalo vnc viewer-rel hasznalhato sebesseg mellett bele lehessen nezni a domU gepekbe (mas-mas tty-n akar tobb domU-ba is parhuzamosan), vagy ehhez mindenkepp szukseges valamilyen grafikus feluletet telepiteni?

amennyiben megoldhato, ugy tudnatok esetleg ajanlani ilyen vnc klienst?

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#16313) bambano válasza rt06 (#16312) üzenetére


bambano
titán

a gugli vnc viewer svgalib kérdésre hoz pár találatot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16314) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok, arch linuxot használok, valamiért nem megy a samba rendesen, amikor bekapcsol a rendszer nem indul el normálisan, nem lehet csatlakozni semmihez. Viszont ha újra indítom a daemont akkor megint jól működik.
Amikor jól működik, ennyit hagy a logban.
[2013/01/01 19:15:25, 0] nmbd/nmbd.c:861(main)
nmbd version 3.6.10 started.
Copyright Andrew Tridgell and the Samba Team 1992-2011
[2013/01/01 19:15:48, 0] nmbd/nmbd_become_lmb.c:397(become_local_master_stage2)
*****

Samba name server RASPBERRY is now a local master browser for workgroup WORKGROUP on subnet 192.168.1.123

*****
[2013/01/01 19:16:26, 0] nmbd/nmbd.c:66(terminate)
Got SIGTERM: going down...





Rendszer újraindítás után viszont ez van a logaban, és nem lehet csatlakozni a megosztotta mappákhoz.
[1970/01/01 01:00:14, 0] nmbd/nmbd.c:861(main)
nmbd version 3.6.10 started.
Copyright Andrew Tridgell and the Samba Team 1992-2011
[1970/01/01 01:00:15, 0] nmbd/nmbd.c:690(open_sockets)


Ha újraindítom a daemont, utána jól működik a megosztás megint, a logban ennyi van.
[2013/01/01 19:22:42, 0] nmbd/nmbd.c:861(main)
nmbd version 3.6.10 started.
Copyright Andrew Tridgell and the Samba Team 1992-2011
[2013/01/01 19:23:05, 0] nmbd/nmbd_become_lmb.c:397(become_local_master_stage2)
*****

Samba name server RASPBERRY is now a local master browser for workgroup WORKGROUP on subnet 192.168.1.123

*****

(#16315) PistiSan válasza PistiSan (#16314) üzenetére


PistiSan
addikt

Megoldva!
DHCP-n kapott ip-t a cucc, kivettem az auto startból, újraindítottam, kézzel indítottam a sambat és működött.
Ekkor jött az ötlet, adtam a vasnak fix ip címet, majd vissza tette ma sambat auto startba! Restart után is működik rendesen :)

(#16316) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Sziasztok!

Nem is tudom, hogy kezdjek neki...
Szóval.. A Segítségeteket szeretném kérni, egy számomra eléggé összetett problémában.

Egy laptopon lemerülés miatt Win7 hibernálta magát viszont nem akar indulni a Win. Próbáltam telepítő cd-ről javítani de az nem tudja helyreállítani meg az összes általam ismert megoldással.. (a csökkentett mód se megy..)
Ezért memóriakártyáról futtatok most egy Ubuntut. Gondoltam innen majd tudom menteni a Win particióján lévő adatokat.. Viszont az Ubuntu nem engedi csatolni a partíciót, mert a win7 hibernálva van rajta.

Van erre valami megoldás, hogy tudjam csatlakoztatni, esetleg törölni a win7 hibernációs fájlját (szerintem abban lesz a hiba, mert eddig tökéletesen ment)

Nem igazán tudom eldönteni, hogy ezzel hova forduljak.. de mivel Linuxból kell valamit csinálnom ide jöttem :)

:R

Nem vagyok egy nagy linuxos, az Bill bácsi OS-én nőttem fel, de most a kényszer hatására elkezdtem használni.. és olyan gondolataim is támadtak, hogy nem biztos, hogy vissza fog rá menni a win7 ha sikerül lementenem az adatokat :DDD

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#16317) bence192


bence192
csendes tag

Üdv, egy kis segítségre lenne szükségem,
vagy egy NAS-om DLink DNS320, és ubu 12.10 live cd-alatt másoltam át fileokat a NAS-ból kiszerelt linuxos meghajtóra, a probléma a következő a NAS-ban windows alól hálózati meghajtóként nem látja azokat a fileokat, a NAS látja, Jogosultsági problémám van,

Most van egy ubu telepítve a gépemre, kiszereltem a NAS-ból és beraktam a pc-be a vinót, de ne engedi módosítani az attribútumokat az ubu, mert nem ő a tulajdonos, hogy lehetne még is módosítani úgy hogy a tulajdonost root-ra átvarázsolni és mindenki kapjon mindenféle jogot a file-hoz, vagy a NAS-on létrehozott egyik file attribútumaival megegyezőt beállítani a problémás fileokra.
Köszönöm!
Üdv.: Bence

Bence 192 && 2013

(#16318) mezis válasza bence192 (#16317) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

sudo chmod 666 filenak a neve ?

mezis

(#16319) bence192 válasza mezis (#16318) üzenetére


bence192
csendes tag

Köszönöm a segítséget!
látom elég egyértelmű a dolog, de elfelejtettem írni, hogy nem vagyok egy nagy linux felhasználó csak másolásra, és vagy live cd-vel adatmentésre használom.
Köszönöm!

Bence 192 && 2013

(#16320) bence192 válasza bence192 (#16319) üzenetére


bence192
csendes tag

Illetve kb saccperkb 130 file-ról van szó, illeve terminálba a terminálba a cd /media/bence/hosszúkarakterlánra nem tudok belépni, mondjuk sose használtam érdemileg terminált..

leírnád pontosabban mit csináljak, illetve hogy terminálon kívül van-e más lehetőség esetleg?

Bence 192 && 2013

(#16321) rt06 válasza bence192 (#16320) üzenetére


rt06
veterán

ez mindenre ad iras es olvasas jogot az adott konyvtaron belul:
chmod -R a+rw /media/bence/hosszúkarakterlánc/

a belepni nem tudsz alatt mit ertesz? arra sincs jogod, vagy nem tudod helyesen begepelni?
ha elobbi, akkor az alabbi parancs segithet (ez ad iras, olvasas es tallozas jogot a konyvtarra)
chmod a+rwx /media/bence/hosszúkarakterlánc
ha pedig utobbi, akkor probald meg beirni az elejet, amig ninsc benne spec karakter, utana nyomj tab-ot, s ekkor a shell automatikusan ki kell, hogy egeszitse, pl.:
cd /media/bence/hoss<tab>

[ Módosította: 7 ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#16322) bambano válasza rt06 (#16321) üzenetére


bambano
titán

én nagy R -re emlékszem a rekurziónál, mert a -r az elveszi az olvasási jogot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16323) rt06 válasza bambano (#16322) üzenetére


rt06
veterán

igaz (fejbol ezeket neha elrontom, rm megeszi kicsivel is, ez kavarhatott be)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#16324) F34R válasza Siriusb (#16308) üzenetére


F34R
nagyúr

Nem, (gt430-al ) a flash-el nekem is bajom van a sima lejatszassal nem de ha tekerni akarsz a videoban addig mig nem er vegig a buffer egybol omlik ossze.

(#16325) MacCaine válasza Hobbbyt (#16316) üzenetére


MacCaine
őstag

Mit jelent az, hogy nem indul? Kékhalál? Folyamatosan újraindul? Sima fekete képernyő?

Terminálból próbáltad mountolni?

(#16326) mezis válasza rt06 (#16321) üzenetére


mezis
nagyúr

UBUNTU Linux-ja van, annál nem tud root-ként bejelentkezni, igy jobb ha egyből a

sudo chmod -R a+rw /media/bence/hosszúkarakterlánc/

módon írja be a parancsot.

mezis

(#16327) bence192 válasza mezis (#16326) üzenetére


bence192
csendes tag

Köszönöm a segítséget kipróbálom.

Bence 192 && 2013

(#16328) rt06 válasza mezis (#16326) üzenetére


rt06
veterán

teljesen kivettek belole a su parancsot is?

illetve ha mar disztrok kozti kulonbsegek: kinel hol van az ifconfig?
nekem eddig /sbin-ben volt, de most atkerult /bin-be
ennek mi lehet az oka? (nem nagyon talaltam rola leirast, csak annyit, hogy attettek)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#16329) mezis válasza rt06 (#16328) üzenetére


mezis
nagyúr

Az su parancs benne van, de hiába próbálkozom ugyanazzal a psw-el mint a sudo parancsnál, "Authetication Failure" az eredmény.

Az ifconfig nekem az sbin-ben van (Xubuntu 12.04,1)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#16330) bpx válasza mezis (#16329) üzenetére


bpx
őstag

kb. 1 éve, egyik Ubuntut használó kolléga, mondta, hogy abban nincs root
"sudo su -" paranccsal simán át tudtam váltani rootra

[ Szerkesztve ]

(#16331) mezis válasza bpx (#16330) üzenetére


mezis
nagyúr

Kipróbáltam, működik ! Köszönöm ! :R

mezis

(#16332) rt06 válasza mezis (#16329) üzenetére


rt06
veterán

mert a sudo a te jelszavadat keri, a su pedig azt, amelyik felhasznalora at kivansz valtani (ha nincs megadva, akkor ez a root)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#16333) Ooops!


Ooops!
csendes tag

üdvözlet!

Az Elementary OS LUNA első bétáját próbálta valaki közületek ?

A szabadságharcosok mind terroristák addig amíg nem győznek... onnantól hősök

(#16334) EasyR


EasyR
tag

üdv mindenkinek!

egy kis segítséget szeretnék kérni!
debian rendszer, ext3 file-rendszer alatt vissza kellene állítani (undelete) az egyik könyvtárban pár véletlenül törölt file-t!

konkréten egy megosztott és felcsatolt mappából win alatt kitöröltek pár képet és pár html dokumentumot, amit jó lenne visszarakni!
(/share2/al mappa, azon belül volt kb. 10-10 kép és htm file)

nem vagyok nagy linux guru, illetve a házi szerveren csak parancssoros op. rendszer van.

le tudná valaki nekem írni, hogy konkrétan mit is csináljak? (milyen progi, milyen lehetőségek vannak, illetve mit is írjak be a parancssorba?)

nagyon fontos lenne! előre is köszönöm!

;

(#16335) Hobbbyt válasza MacCaine (#16325) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Sima Fekete képernyő volt, a bal felső sarokban egy alsó vonás villogott. De semmi egyebet nem csinált.

Igazából végül megoldottam a problémát, sikerült csatolni a partíciót, adat mentés is sikerült.. viszont annyira megtetszett a ubuntu, hogy mindenképp fel akartam rakni az új Win7 mellé.

Egy ügyes (fogalmazzunk úgy inkább, hogy kicsit afterparty hangulatban) félrenyúlás miatt végül az egyik win7 telepítésénél sikerül törölnöm a nagy partíciómat (640gb vinyón 562gb-ost)
Az akkori sokkokból felépültem, viszont sokadszori próbálkozással se sikerült immár tök szűz vinyóra feltenné egymás mellé a Win-t és az ubuntut.

Az ubuntu telepítésénél hiába azt adtam meg, hogy a Win7 mellé tegye.. egyszerűen mindig a win7 indul. És fel se kínál választási lehetőséget a bootloader. :( Találtam a neten ilyen hibát, de megoldás kínai.. pedig nem tartom magam elveszettnek. Az n900-at is simán babráltam terminálon kersztül egy kis leírás elolvasása után

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#16336) MacCaine válasza Hobbbyt (#16335) üzenetére


MacCaine
őstag

Csinálj egy 30-50 GB-os partíciót a windowsnak (vagy 100, amennyire szükséged van a programokhoz), oda telepítsd fel. Utána indítsd el a gépet az Ubuntu telepítőről, és amikor a partícionálást kérdezi, válaszd a kézit. Csinálj neki mondjuk egy 10GB-os partíciót, a csatolási pont a root ( / ), illetve egy swap partíciót (amekkora a RAM mérete). Ha 4GB vagy több RAM-od van, akkor swap nem kell. Azután telepítsd a bootloadert (grub) a /dev/sda -ra. Ez fel fogja ismerni a windowst, és bootoláskor tudsz majd választani a 2 op. rendszer között.

(#16337) Hobbbyt válasza MacCaine (#16336) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Köszönöm szépen!
Mostmár működik... :R

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#16338) sh4d0w válasza EasyR (#16334) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nétt utána a photorec programnak.

https://www.coreinfinity.tech

(#16339) Siriusb


Siriusb
veterán

PS/2 billentyűzet lecserélődött egy Logitech wirelessre. Mint kiderült, van egy kis összezördülés a Unifying Receiver és udev közt. Nagyjából mindent meg tudtam oldani, de sehogy nem jövök rá, hogy Slim-ben a bejelentkezésnél a keyboard layout-ot miként tudom us-ről hu-ra varázsolni.
Próbáltam a slim.conf-ban a layouttal megtoldani:
xserver_arguments -nolisten tcp vt07 -layout hu
sikertelenül.

Most az a röhejes helyzet, hogy early userspace-ben magyar, slimben us, majd xinitrc segítségével ismét magyar a kiosztás. Hrrrrr.

(#16340) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok!
Telepítettem a gépemre (Acer 5755G) Linux Mint 14 mate 64bit-et.
Az nvidia drivert hogyan kell telepíteni?
GT540M a dedikált videokártya, a drivert letöltöttem a honlapról de nem vágom hogyan tovább. Az integrálthoz is megkeresem.
A filmeknél néha megjelenik egy vízszintes csík a mozgásoknál, mintha el lenne vágva a kép. Youtubeon detto. Gondolom driver probléma.

S23

(#16341) pylon


pylon
tag

Helló mindenkinek!

Frissítettem OpenSUSE 12.2-re clean installal és szembesültem a GNOME 3-al és borzalmas.
Vissza lehet állítani a két paneles megjelenést, valódi asztalt ikonokkal stb. ?

A másik: Pulseadio a default hangkezelő és sikerült müködésre bírni de Firefox+Flash (pl.: youtube) esetén nincs hang. konzol kimeneten semmi (miután hozzáadtam magam a audio, pulse csoporthoz)
Steam (RO), gmplayer, chromium (+flash) alatt viszont van hang.
Találkozott valaki ezzel a problémával?

(#16342) bambano válasza pylon (#16341) üzenetére


bambano
titán

szerintem nem, de nézd meg, van-e opensuséra mate desktop.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16343) pylon válasza bambano (#16342) üzenetére


pylon
tag

van rá!
köszi!

(#16344) Ooops!


Ooops!
csendes tag

A kérdésem még mindig aktív:

Az Elementary OS LUNA első bétáját próbálta valaki közületek ?

A szabadságharcosok mind terroristák addig amíg nem győznek... onnantól hősök

(#16345) body007 válasza Ooops! (#16344) üzenetére


body007
addikt

Itt a legtöbben már egy "bevált" disztró mellett tették le a voksukat, nem fognak próbálgatni (esetleg virtuálisan - mint én is néha napján). Szerintem tedd fel vbox alá és hajrá :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#16346) rt06


rt06
veterán

probalok osszerakni egy uj rendszert, ahol a root particio egy lvm koteten olenne, viszont az initramfs elkeszitesevel egy kellemetlen problemaba utkoztem
minden majdnem tokeletesen mukodik, leszamitva azt, hogy az init script nem hajlando letrehozni az lvm-hez tartozo node-okat, igy nem lehet mount-olni a koteteket

az initscript itt talalhato, kimenete a kovetkezo:
Reading all physical volumes. This may take a while...
Found volume group "xendomains" using metadata type lvm2
Activating vg: xendomains
2 logical volume(s) in volume group "xendomains" now active
Mounting rootfs
mount : mounting /dev/xendomains/host-disk on /mnt/root failed: No such file or directory
No root partition found
Something went wrong. Dropping you to shell.
/bin/sh: can't access tty; job control turned off

jol lathato, hogy nem jon letre a /dev/xendomains/host-disk node, igy a mountolas sikertelen
viszont ha ezt kovetoen kezzellefuttatom a vgscan --mknodes parancsot, a node letrejon, amit aztan tudok mountolni, majd kezzel el tudom inditani a rendszert
/ # vgscan --mknodes
Reading all physical volumes. This may take a while...
Found volume group "xendomains" using metadata type lvm2
/ # mount -o ro /dev/xendomains/host-disk /mnt/root
/ # umount /proc
/ # umount /sys
/ # umount /dev
exec switch_root /mnt/root /sbin/init

ezt kovetoen elindul az init, es a rendszer folytatja a boot-ot, egesz addig, hogy keri a bejelentkezesi informaciokat

van valakinek barminemu otlete, hogy mi okozhatja a problemat?

tovabbi informaciok

a particios tablam igy nez ki:
vostok-1 ~ # fdisk -l

Disk /dev/sda: 160.0 GB, 160041885696 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 19457 cylinders, total 312581808 sectors
Units = sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disk identifier: 0xee7c817c

Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/sda1 2048 526335 262144 83 Linux
/dev/sda2 526336 312581807 156027736 8e Linux LVM

lvm info:
vostok-1 ~ # pvs
PV VG Fmt Attr PSize PFree
/dev/sda2 xendomains lvm2 a-- 148.80g 136.80g
vostok-1 ~ # vgs
VG #PV #LV #SN Attr VSize VFree
xendomains 1 2 0 wz--n- 148.80g 136.80g
vostok-1 ~ # lvs
LV VG Attr LSize Origin Snap% Move Log Copy% Convert
host-disk xendomains -wi-ao 10.00g
host-swap xendomains -wi-ao 2.00g

fstab, csatolasi pontok:
vostok-1 ~ # cat /etc/fstab
# <fs> <mountpoint> <type> <opts> <dump/pass>
# Disk 0
/dev/disk/by-label/boot /boot ext2 defaults,noatime,noauto 1 2

# LVM
/dev/xendomains/host-swap none swap sw 0 0
/dev/xendomains/host-disk / ext4 defaults,noatime 0 1

# SELinux
none /selinux selinuxfs defaults 0 0

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#16347) rt06


rt06
veterán

adott egy gep (egy ibm noti), van benne lspci szerint 4 usb kontroller
adott tovabba egy webcam, ami lsusb szerint pedig usb-n kapcsolodik a gephez
xen-nel at akarnam adni az egyik domU-nak a webcam-ot tartalmazo usb controller-t, ehhez viszont jo lenne tudni, hogy melyik controller-hez is kapcsolodik a webcam

van erre egyszeru megoldas? (egyszerubb, mint egyesevel atadni a controller-eket, es megnezni, hogy atment-e a webcam)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#16348) Jester01 válasza rt06 (#16347) üzenetére


Jester01
veterán

lsusb -v kimenetben először megkeresed az eszközhöz tartozó buszt majd a buszhoz tartozó root hubot és annak az iSerial mezőjéből kapod a pci eszközt (ne kérdezd miért pont onnan):

Bus 003 Device 003: ID 0ac8:307b Z-Star Microelectronics Corp. USB 1.1 Webcam
[...]
Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
[...]
iManufacturer 3 Linux 3.0.0 ohci_hcd
iProduct 2 OHCI Host Controller
iSerial 1 0000:00:12.0

Jester

(#16349) rt06 válasza Jester01 (#16348) üzenetére


rt06
veterán

koszonom, meglett (mas kerdes, hogy nem erek vele semmit, mert nem akar leszakadni a dom0-rol, sem bootidoben, sem kesobb - akkor sem, ha mind az 5 usb controller-t le akarom szedni)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#16350) Siriusb


Siriusb
veterán

tint2 svn verzióban launcher-t (desktop fájlt) a ~/.local/share/applications-ből miért nem tudok hozzáadni? A /usr/share/applicantions-ből megy.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.