Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17251) n00n válasza MacCaine (#17250) üzenetére


n00n
őstag

Meg volt. Nyitva van az 1700-as port.

(#17252) MacCaine válasza n00n (#17251) üzenetére


MacCaine
őstag

És milyen hibaüzenetet ír az ssh (vagy putty)?

(#17253) n00n válasza MacCaine (#17252) üzenetére


n00n
őstag

PuTTY: Network error: Connection timed out

(#17254) MacCaine válasza n00n (#17253) üzenetére


MacCaine
őstag

Akkor most a putty beállításairól is dobjál be egy képernyőképet.

(#17255) n00n válasza MacCaine (#17254) üzenetére


n00n
őstag

Melyik része kellene pontosan? Itt van egyelőre ez:

Ha az IP-t kicserélem a benti IP-re (192.168.0.105) akkor vígan fut. :U

[ Szerkesztve ]

(#17256) MacCaine válasza n00n (#17255) üzenetére


MacCaine
őstag

Esetleg azt próbáld meg, hogy DMZ-be rakod a privát IP címet a Virtual server helyett.

(#17257) n00n válasza MacCaine (#17256) üzenetére


n00n
őstag

Semmi változás. Beraktam oda is. De ugyanazt produkálja.
Kipróbáltam kettő különböző webes online ssh-val, de ugyanaz mindkettőnél. :U

Plusz infó: Egy router még van dugva a szerver és a másik router közé, de DHCP kikapcsolva rajta, csak AP-ként működik. Mert nem volt kedvünk falat fúrni, hogy még egy UTP kábel átférjen. Ennek szerintem semmi jelentősége, nem? Különben a belső hálóról sem érném el.

[ Szerkesztve ]

(#17258) MacCaine válasza n00n (#17257) üzenetére


MacCaine
őstag

Tehát ha jól értem van egy router, aminek a WAN portjába bemegy a szolgáltató kábele, onnan az egyik LAN portról meg egy másik router WAN portjába megy a kábel. Ez a második wireless, és a szervered wireless csatlakozik a netre?

(Amikor a belső hálóról csatlakozol, akkor melyik routerre van kötve a géped?)

(#17259) n00n válasza MacCaine (#17258) üzenetére


n00n
őstag

Rajzoltam inkább egyet: KÉP

Én a 7-es PC-ről (piros X a képen) próbálok kapcsolódni a serverhez, a második routerhez oda is írtam, hogy a switchből jövő kábel a lan portra megy (DHCP off), szóval az első router osztja mindenkinek a címet.

[ Szerkesztve ]

(#17260) f_sanyee válasza n00n (#17259) üzenetére


f_sanyee
senior tag

tehet a benti halozaton akarod elerni kulso cimrol?

(#17261) n00n válasza f_sanyee (#17260) üzenetére


n00n
őstag

Most vagy általánosságban? Most igen, mivel fizikailag itt van a szerver. De a későbbiek természetesen kintről akarom elérni.

Attól, hogy így próbálom még működni-e kellene, nem?

[ Szerkesztve ]

(#17262) MacCaine válasza n00n (#17259) üzenetére


MacCaine
őstag

Ez akkor csak egy helyi hálózat, nem? (A kép alapján legalábbis.)
A PC#8 meg a server wireless csatlakozik a routerre? Melyik routeren állítottad a virtual servert?

(#17263) n00n válasza MacCaine (#17262) üzenetére


n00n
őstag

Igen. Ez az irodai LANunk. Nem, nincs wireless. Minden kábellel csatlakozik. A modem melletti Routeren állítottam mindent. Mint mondottam a másik router csak ideiglenes megoldás, mert falat kell fúrni még egy kábelnek. A DHCP tiltva van rajta.

(#17264) f_sanyee válasza n00n (#17263) üzenetére


f_sanyee
senior tag

lehet csak a routered nem birja feloldogni hogy bentrol akarod a kulso cimet elerni. probald meg kintrol.

(#17265) n00n válasza f_sanyee (#17264) üzenetére


n00n
őstag

Basszus. És most megpróbáltam telefonról. És igazad van. Simán kapcsolódott... :) Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget. :R

(#17266) MacCaine válasza n00n (#17265) üzenetére


MacCaine
őstag

Akkor most azt is próbáld ki, hogy a belső IP címet beírva a puttyba működik-e?

(#17267) n00n válasza MacCaine (#17266) üzenetére


n00n
őstag

Igen a gépen a PuTTY-ról működik belső IP címmel. Miért?

(#17268) MacCaine válasza n00n (#17267) üzenetére


MacCaine
őstag

Semmi extra, csak egy kis fekete pont a dlink routereknek.

(#17269) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Ez van a userdir konfigban, de a mod rewrite mégsem akar menni. Mi lehet a gond? Maga a mod_rewrite engedélyezve van a szerveren.

<Directory "/home/*/public_html">
AllowOverride all
Options MultiViews Indexes SymLinksIfOwnerMatch IncludesNoExec
<Limit GET POST OPTIONS>
Order allow,deny
Allow from all
</Limit>
<LimitExcept GET POST OPTIONS>
Order deny,allow
Deny from all
</LimitExcept>
</Directory>

Ennyi van csak a htaccess fájlban:

AddDefaultCharset UTF-8

<IfModule mod_rewrite.c>

RewriteEngine on
#RewriteBase /home/tothsz/public_html/campaign

# if a directory or a file exists, use it directly
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d

# otherwise forward it to index.php
RewriteRule . index.php

</IfModule>

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#17270) Lenry válasza bambano (#17131) üzenetére


Lenry
félisten

hagytam a francba és átdugtam USB2-re, ott jó.

most viszont azok a portok is foglaltak, ezért mindenképp USB3-on kellene használni, ha hagyná magát, de nem teszi...

xhci_hcd 0000:02:00.0: WARN: Stalled endpoint - mondta a dmesg

egy 2010-es Ubuntu topikban találtam ugyanilyen nyűgöt, akkor a következő kernel-verzióra kalapáltak valamit és megjavult, de (ha pusztán a verziószámot nézzük, akkor) a Debianban régebbi kernel van még, azt persze a franc tudja, hogy ezt pont javították-e maszekban, bár láthatólag nem.

kőbalta-megoldás mivel csak az xhci hülye, így az USB3-as vinyót átdugtam USB2-re, az USB2-t meg USB3-ra, így most mindkettő USB2-n megy, hibátlanul.
úgyis pár bájtos vackokat mentegetek, nem igazán érvényesül az USB3

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17271) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Linuxhoz kéne vmi alapozó nekem, parancsok terminalban ilyesmi, ha lehet magyarul, általános max középsulis szint. :)

Vkinek vmi jó 5lete van ne kíméljen.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#17272) atesz117 válasza Dare2Live (#17271) üzenetére


atesz117
aktív tag

Kezdésnek, +

Samsung Galaxy A34 5G

(#17273) Speeedfire válasza Speeedfire (#17269) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Létre kellett hozni egy symlink-et a httpd mappában a /home mappára.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#17274) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Üdv
Adott egy linuxos hp laptop
van rajta egy oem partició 10 gb mérettel
ezt hogy lehetne leszedni róla?
mivel a win lemez kezelő semmit se enged vele csinálni
köcce előre is

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#17275) leslieke válasza 7Heads Drago (#17274) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Linux live boot, majd gparted.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17276) MurdR


MurdR
veterán

Sziasztok.
Ismerkednek a linux vilagaval, a linux kezdoknek topic osszefoglalojat atnyalaztam, szeretnek valami nagyon "minimal" felulettel rendelkezo disztrot kiprobalni, csak nem tudom hogy mikent induljak el.
Tudnatok ajanlani? Ahogy keresgeltem neten, lubuntut, meg ilyeneket talaltam.
A telepitesrol is szivesen olvasnek.

Meg igazabol azt is szivesen vennem, ha valaki adna egy linket, ahol a telepitestol kezdve az alapfunkciokig megerthetnem az egeszet, mert vannak meg olyan kerdeseim, amikre pl egy igen vagy nem valasz is eleg lenne, de nem szeretnek senkit sem terhelni vele :D

Tehat ami adott:
Dell Inspirion E4300 Noti, egy mukodo Win7 Ultival, es letrehoztam egy 5 gigas particiot (egyelore ntfssel, mert nem tudom hogy a win latja e az ext4-et...)

Hogy kezdjek neki?
Mindenkepp virtualboxszal probalgassam a szarnyaimat?
Windows alol hogyan tudom telepiteni egyszeruen?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#17277) Siriusb válasza MurdR (#17276) üzenetére


Siriusb
veterán

Ha bátor vagy, kezdheted Arch Linuxszal, olyan Desktop Enviromentet (Gnome, KDE stb) vagy Window Managert (pl. Openbox) raksz fel, amit akarsz.
Kell még hozzá sok türelem, jó néhány óra és egy másik számítógép, melyen böngészheted az internetet és utána olvashatsz minden lépésnek.

A legtöbb letölthető linux telepítő cd liveCD-ként funkcionál, tehát telepítés nélkül ki tudod próbálni. Ha minimál felületet akarsz, akkor a Gnome, KDE kerülendő, xfce, lxde javallott. Ezek mind DE-k, tehát nagyjából minden szükséges programot (csomagot) magukkal húznak.

(#17278) MurdR válasza Siriusb (#17277) üzenetére


MurdR
veterán

Ertelek.
Maga a kiprobalast azt windows alol mikent tudom foganatositani?
Mindenkepp CDre ki kell irni, vagy win alol siman lenne egy autostartja?
Vagy minimum virtualbox?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#17279) Lenry válasza MurdR (#17278) üzenetére


Lenry
félisten

Mivel külön op.rendszer, így értelemszerűen nem fogod tudni Windows alól elindítani, ahogy egy másik Windowst sem tudsz futtatni.

Nem muszáj CD-re írni, pendriveról is futtathatók.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17280) MacCaine válasza MurdR (#17278) üzenetére


MacCaine
őstag

Virtuális gépbe tudsz telepíteni linuxot, akkor nem kell partícionálni sem.

A linuxnak saját fájlrendszere van, az extended (ext2, ext3, ext4), erre tudod telepíteni. A windows csak külön segédprogival tudja olvasni a linux fájlrendszerét, de nincs ilyenre szükséged, elhiheted. Linux alól viszont tudod írni/olvasni az összes windowsos fájlrendszert.

(#17281) rt06 válasza MurdR (#17276) üzenetére


rt06
veterán

elso korben mindenkepp virtualbox-ot, vagy valami hasonlot (vmware, virtualpc) javasolnek, ugy sokkal kevesebb kart tudsz tenni a mukodo rendszeredben, nem kell 516 disztrot cd-re kiirni, amig megtalalod a neked tetszot, es particionalgatni is raersz kesobb

aztan van egy ilyen oldal, ez nagyjabol megmondja, melyik a neked valo disztro, az alapjan, hogy mit tudsz es mit szeretnel

a nagyon alap dolgokhoz erdemes rakeresni a linux cheat sheet szavakra (kepeket es pdf-eket fogsz tobbnyire kapni), igy megtalalhatoak a fontosabb/nepszerubb parancsok, hogy mire mi valo es egy-ket prograM

ha terjedelmesebb doksikat szeretnel, akkor howtoforge, es tldp lesznek a legjobb barataid, disztro specifikus wiki oldalakbol pedig az arch es a gentoo az, ami rendkivul jo (mindkettorol elmondhato, hogy copy paste is mukodik, de ha tenyleg meg akarod erteni, mit is csinalsz, ezek adnak hozza a legotbb segitseget)

ha pedig meg batrabb vagy, mint Siriusb irja, akkor ezt olvasd at (csak hogy ne erjen meglepetesnekt: ne is almodj rola, hogy elsore sikerulni fog)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#17282) MurdR válasza rt06 (#17281) üzenetére


MurdR
veterán

Hat...
Ez igy asszem nem fog menni nekem...
Igy olvasva szamomra eleg bonyolultnak tunik, meg az 5. fele verziot olvasom..
Szerintem ez egyedul igy netrol nem fog menni..

En olyanra gondoltam, hogy ott a kis particio, arra radobok valami egyszeru kis linuxot, amin probalgathatom magamat...

Hogy ha kiirom CD-re, es az bebootol; telepitem, akkor indulasnal ki tudom valasztani azt hogy Win vagy Linux?
Mert akkor mindjart elo is vadaszok egz pendriveot, rateszem, es telepitem is az Ubuntu 13at asszem..

Urak, mi a legegyszerubb modja, hogy a pendrivera tegyem az isot, ugy, hogy bootolhato legyen?
Az lehet sima NTFS ugye?

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#17283) bambano válasza MurdR (#17282) üzenetére


bambano
titán

szerintem az összes linuxos kérdéseddel kapcsolatban kb. örökre el kellene felejteni végre az ntfs-t.
a pendrájvra nem fájlként kell felmásolni az iso-t, mert azzal semmire nem megy, hanem raw módban. cd-re sem fájlként másolod fel, hanem közvetlenül és nem ntfs lesz alatta, hanem maga az iso.
a live cd-k nem babrálnak hozzá a vinyódhoz, ezért első ismerkedésre alkalmasak.
ha rezerváltál egy partíciót a linuxnak (szerintem 5 gigánál többet kellene), akkor vagy a linux loaderével töltöd a linuxot és a windowst is, vagy a windowséval a linuxot. mindkettőre van doksi a neten.

szerk: [link]

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17284) MurdR válasza bambano (#17283) üzenetére


MurdR
veterán

Idokozben mar rajottem hogy az NTFSes kerdesem ugy hulyeseg ahogy van...

Most akkor valahogy at kene szerkesztenem azt az 5 gigas particiot nagyobbra.... ehhh

na most mar csinalja az altalad linkelt progi a dolgat, keszul a pendrive :)

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#17285) MurdR


MurdR
veterán

Csinaltam egy 20 gigas particiot a Linuxnak :)

akkor most restart, boot, es telepithetem, ugye?

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#17286) Jim-Y válasza MurdR (#17285) üzenetére


Jim-Y
veterán

Windows alól usb készítése: next-next-finish
Linux alól:
It is really simple. Go to a Terminal and type:

sudo dd if=~/Desktop/linuxmint.iso of=/dev/sdx oflag=direct bs=1048576
Where '~/Desktop/linuxmint.iso' is the name and location of your downloaded image (located at the desktop in this example) and '/dev/sdx' is the target USB drive. If your system doesn't support 'oflag=direct', you can just leave it out as it is simply intended to speed up the process a bit.

If you don't know about the target USB drive path, run this command and figure out your destination drive.

sudo fdisk -l
Warning: Make sure to set the correct device path, as this process will delete all data that was on the specified device previously!

Remember, don't include an integer for the USB drive, e.g. '/dev/sdx1', as it would refer to the existing partition on that drive and not the drive itself.

When the USB has been properly created by 'dd', there should be an output similar to this:

sudo dd if=~/Desktop/linuxmint.iso of=/dev/sdb oflag=direct bs=1048576
706+1 records in
706+1 records out
740601856 bytes (741 MB) copied, 91.7024 s, 8.1 MB/s

Ubuntu jó lesz kezdésnek, lévén az a legpopulárisabb jelenleg, mondjuk én debiannal kezdtem volna, vagy sima Debian Wheezy-vel, vagy LMDE-vel.

Ha kiírtad pendrive-ra, akkor restart, majd be biosba, ott kicseréled, hogy legközelebb az usb-ről bootoljon a gép, restart, és akkor elméletileg be kéne, hogy bootoljon a linux live. Ki tudod próbálni, és ha tetszik, akkor rögtön telepíteni is. Telepítés közben tudod kiválasztani, hogy melyik partícióra települjön.

[ Szerkesztve ]

(#17287) MurdR válasza Jim-Y (#17286) üzenetére


MurdR
veterán

Az mar megvan, most arra varok valaszt, hogy ha telepitem a 20as particiora, akkor kovetkezo inditasnal ki tudom valasztani hogy win vagy ubuntu?

:)

Elkezdem, ha fel ora mulva nem jovok, ne varjatok, mert elb.tam mindent :D

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#17288) Rimuru válasza MurdR (#17287) üzenetére


Rimuru
veterán

Grub-ban meg fog jelenni a Windows is. :K

Vigyázat, csalok!

(#17289) MurdR válasza Rimuru (#17288) üzenetére


MurdR
veterán

A pendrive működik, de valami ilyat ír amikor telepíteném akarom hogy nincs csatolva gyökér vagy mi a franc....

Mert amikor ki lehet első ízben választani hogy hova telepítse, akkor nem ajánlja fel a 20 as partit, csak a 2x 150et.
Most törlöm a 20at meg a 150et és csinálok egy 170est, amiből a telepítő kiválaszthat magának akkorát amekkorát akar :D

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#17290) bambano válasza MurdR (#17289) üzenetére


bambano
titán

mert a partíció típusát linuxra kell állítani, és formázni kell valamelyik ext fájlrendszerrel, hogy telepítés előtt csatolni tudja.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17291) MurdR válasza bambano (#17290) üzenetére


MurdR
veterán

Ext4-re van formázva

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#17292) sanchomuzax


sanchomuzax
aktív tag

A legutóbbi rendszerfrissítéshez köthetően a Munin nem akarja betölteni a weboldalát a kis szerveremen. A lent látható hibaüzenetek jönnek, ha meg akarom próbálni.

A /munin/index.html és minden fájlja "500 - Internal Server Error" hibaüzenetet ad. Az az érdekes, hogy minden más webes cuccom megy. Sőt, ha másik mappába átmásolom bármelyik a Munin megjelenéséért felelős fájlt, akkor frankón megjelenik. Csak ebben a mappában nem hajlandó semmi mutatkozni. Elvileg semmihez sem nyúltam a Lighttpd konfigjában, minden a régi.

A /var/log/lighttpd/error.log tele van ilyenekkel:

2013-06-02 00:44:00: (log.c.166) server started
2013-06-02 00:44:00: (server.c.987) WARNING: unknown config-key: accesslog.filename (ignored)
2013-06-02 00:44:44: (mod_fastcgi.c.2543) unexpected end-of-file (perhaps the fastcgi process died): pid: 15734 socket: unix:/var/run/lighttpd/munin-cgi-html.sock-3
2013-06-02 00:44:44: (mod_fastcgi.c.3329) response not received, request sent: 1187 on socket: unix:/var/run/lighttpd/munin-cgi-html.sock-3 for /munin-cgi/munin-cgi-html?, closing connection
2013-06-02 00:44:44: (mod_fastcgi.c.2543) unexpected end-of-file (perhaps the fastcgi process died): pid: 15733 socket: unix:/var/run/lighttpd/munin-cgi-html.sock-2
2013-06-02 00:44:44: (mod_fastcgi.c.3329) response not received, request sent: 1187 on socket: unix:/var/run/lighttpd/munin-cgi-html.sock-2 for /munin-cgi/munin-cgi-html?, closing connection
2013-06-02 00:47:18: (mod_fastcgi.c.1732) connect failed: Connection refused on unix:/var/run/lighttpd/munin-cgi-html.sock-3
2013-06-02 00:47:18: (mod_fastcgi.c.3002) backend died; we'll disable it for 1 seconds and send the request to another backend instead: reconnects: 0 load: 1
2013-06-02 00:47:24: (mod_fastcgi.c.2543) unexpected end-of-file (perhaps the fastcgi process died): pid: 16257 socket: unix:/var/run/lighttpd/munin-cgi-html.sock-3
2013-06-02 00:47:24: (mod_fastcgi.c.3329) response not received, request sent: 1187 on socket: unix:/var/run/lighttpd/munin-cgi-html.sock-3 for /munin-cgi/munin-cgi-html?, closing connection

Mi a hóhért vágtam agyon? :) Hogyan tudom javítani?

Google: Sancho blogja

(#17293) Siriusb válasza MurdR (#17289) üzenetére


Siriusb
veterán

Ha a manuális módban vagy, kiválaszthatod a 20 GB-osat, csatolási pontnak pedig a "/", azaz "root" ("gyökér") pontot kell kiválasztani. Sírni fog a swap partíció miatt, de ha van 3 GB RAM a gépben, nem is kell, illetve a későbbiek folyamán lehetséges swap fájlt is készíteni a linux partícióra (ez olyasmi, mint windowsnál a lapozófájl).

(#17294) MurdR


MurdR
veterán

Na most települ.
Remélem nem a Win7et töröltem le amikor kiválasztottam hogy hova tegye, mert akkor megszívtam...

Siriusb hát egy pár perccel előbb is írhattad volna... :DDD
Most egy kicsit izzadok hogy mi a francot formáztam... ehh :) na meg ha felment a linux, akkor remélem hogy indul windows... :U

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#17295) MurdR


MurdR
veterán

Na mar az Ubuntu alol a firefoxbol irok :D :D :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#17296) MurdR


MurdR
veterán

Csak az a baj hogy nem arra a particiora tette amire én szerettem volna, mert ezek szerint rossz irányba húztam a csuszkát.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#17297) Lenry válasza MurdR (#17296) üzenetére


Lenry
félisten

VirtualBoxba kellett volna telepítened, akkor egy ablakban, a Windows alól virtualizálva tudtál volna vele játszadozni, nem veszélyeztetve a meglévő rendszered

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17298) MacCaine válasza Lenry (#17297) üzenetére


MacCaine
őstag

Mondjuk vagy öten a virtualizációt. Most már mind1...

(#17299) MurdR válasza Lenry (#17297) üzenetére


MurdR
veterán

Oké hogy mondjátok, csak éppen fix rendszernek tettem fel az ubuntut, nem játszadozásra. Játszadozni gyengébb rendszeren akarok, ez teljesen jó a mindennapokban is.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#17300) MurdR


MurdR
veterán

A problémát megoldottam, volt egy üres 150es partícióm, amivel mertem bűvészkedni, tehát konkrétan nem veszélyeztettem a jelenlegi fő rendszert.
Most legyalultam a 150est, csináltam egy 20as ext4et amin az ubuntu van, van egy 4gigás swap amit a linux csinált magának (?) és most öröm bódottá, minden megy ahogy mennie kell.
Tetszik, hogy amint feltelepült, nem kellett a wifivel sz.rozni, egyből tolta a drivereket, pöcc röff lett a rendszer.
Nem ehez vagyok hozzászokva, teszik nah. :D
Aztán meg kérdeztem itt is, meg az alap topicban is, nem igazán mondta el senki a konkrét menetét, kivéve 1-2 user aki nagyon jó linkeket adott (:R), a többiek más témával kezdtek el foglalkozni (ami szíve joguk...), így magam áltam neki kitapasztalni hogy mi a szitu.

Néha még érdekes, nem teljesen látom át a rendszert, pl csak annyi a ''menü'' ami oldalt van az a sáv? Mert ott pl terminal emulatort sem találtam, systemet sem, meg ilyenek. Abból kell gazdálkodnom?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.