Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17951) llaszlo válasza Sonja (#17945) üzenetére


llaszlo
veterán

Ennek az Elementary-nak milyen a supportja? Itt is van ilyen LTS verzió vagy itt folyamatos?

(#17952) Jester01 válasza llaszlo (#17950) üzenetére


Jester01
veterán

A dd tényleg egyszerű viszont mindent lement, az üres helyet is.

Jester

(#17953) pakriksz válasza Jester01 (#17948) üzenetére


pakriksz
őstag

De ez csak egy config fájl nem? Mert a beállítás jó, a probléma az, hogy reboot után csak a konzolon marad meg a magyar billentyűkiosztás, X-en nem, a setxkbmap-al kell mindig alkalmazni.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#17954) Jester01 válasza pakriksz (#17953) üzenetére


Jester01
veterán

Igen, ez egy config fájl amit az X is használ. Ekvivalens azzal, mintha setxkbmap-ot hívnál.
Ha mindenképp setxkbmap-ot akarsz futtatni akkor az /etc/X11/Xsession.d alá lehet scriptet felvenni, vagy ha felhasználóhoz kívánod kötni akkor a ~/.xsessionrc fájlba írni. Persze ha használsz valami desktop environment-et akkor annak a beállításait kellene nézegetni. Amiket én írtam az alap X-re vonatkoznak.

Jester

(#17955) pakriksz válasza Jester01 (#17954) üzenetére


pakriksz
őstag

éppen ez az hogy nem használja. Be van állítva, hogy magyar, még is angol billentyűzettel indul az LXDE, csak setxkbmap után válik magyarrá, miközben a ctrl-alt-f1-el előhívható konzol alapon magyar.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#17956) Jester01 válasza pakriksz (#17955) üzenetére


Jester01
veterán

Akkor minden bizonnyal az LXDE felülcsapja, annak nincs beállítási lehetősége?

Jester

(#17957) vadcoca válasza sanchomuzax (#17949) üzenetére


vadcoca
tag

partclone (ezt használja a clonezilla is), vagy partimage

6x9 = 42

(#17958) pakriksz válasza Jester01 (#17956) üzenetére


pakriksz
őstag

de van pythonhulladékra épülő beállítója, ami pythontól elvárható szokás szerint hibával elszáll induláskor.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#17959) jaja1981


jaja1981
addikt

Kollégák!

A Zorin OS üzleti célú felhasználása ingyenes?

Köszönöm.

[link]

(#17960) bali93


bali93
tag

Üdv!

Lenovo G580-asomra akarok Linuxot telepíteni (Ubuntuval, Minttel és Fedora-val próbálkoztam mivel ezek támogatják az uefi-t). A laptopomon jelenleg egy 64bites Win8 Pro van, ami remekül működik. Második OS-nek akarok Linuxot feltenni, azonban egyik disztró sem látja a telepítésüknél a már telepített Win8-at, viszont feltettem egy másik partícióra (szóval az efi indítót nem állítottam be a Win8-as partícióra, mert felülírná). A telepítés megtörtént, de amikor bootol, a Linuxot sehol nem látom. Próbáltam easyBCD-vel is beállítani, de a Linuxot kiválasztva crashel, így csak a Win8 hajlandó elindulni. :Y
Mit tegyek? A Win8-hoz nem akarok nyúlni, mert azon dolgozom, és az uefit sem akarom kikapcsolni, mert akkor a Win8 boot manager híján nem tudom elindítani az ablakos os-t... :F
Előre is köszönöm. :R

(#17961) Tinúviel válasza bali93 (#17960) üzenetére


Tinúviel
csendes tag

A Suse elvileg támogatja az uefi-t és látja a Win8-at. Én nem próbáltam, de a netes doksiban ez áll. Egy próbát megér, mert ez is nagyon jó disztró. Igaz, hogy a csapból is az Ubuntu folyik, de ez nem jelenti azt, hogy az legjobb.

(#17962) Tinúviel válasza llaszlo (#17951) üzenetére


Tinúviel
csendes tag

Az LTS-re épül.

(#17963) bali93 válasza Tinúviel (#17961) üzenetére


bali93
tag

Okés, köszi, megnézem. Pedig már régebben egyszer próbáltam, így uefivel Ubuntut felrakni Win8 mellé, akkor pedig látta... Bár az 12.10 volt, ez meg 13.04.

(#17964) MacCaine válasza jaja1981 (#17959) üzenetére


MacCaine
őstag

Igen.

(#17965) Sonja


Sonja
veterán

Tudtok ajánlani nekem olyan videó konvertert, mint pl. Format Factory? :F Tehát olyan, ami mindenről mindenre konvertál, illetve magam is tudok létrehozni benne profilt. :K Handbrake-et már próbáltam, de az nagyon nem jó. :( Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#17966) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sziasztok,

Mostanába gondolkodom, hogy kipróbáljam a Linux-ot. Régen iskolába tanulta, de sose használtam otthon. Mivel egyre kevesebbet játszok, gondoltam ismerkedek vele egy kicsit. Elsőre azt szeretném megkérdezni, hogy pedrive-ról van e lehetőség futtatni mondjuk az Ubuntu-t. És mit kell ehez tenni, milyenprogramokat kell beszerezni hozzá?
Másik kérdés, hogy ha ez megoldható, akkor újraindítás után megjegyzi az adatokat a linux? (Természetesen még mindig pendrive-ról futtatva)

Mire leírtam ezt most találtam rá erre a cikkre, amiben van szó a Live USB-ről is. De esetleges jó tanácsokat szívesen fogadnék ezek mellett is!

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#17967) ReJim válasza Sonja (#17965) üzenetére


ReJim
őstag

talán valami MEncoder alapút javasolnék, van hozzá pár gui.

</end.?>

(#17968) MacCaine válasza .LnB (#17966) üzenetére


MacCaine
őstag

Ha a géped elég erős hozzá, akkor ne szenvedj a pendrive-al, inkább virtualboxba pakolj fel egyet, aztán ha megismerted, mehet a windows mellé. Vagy helyett. :)

(#17969) .LnB válasza MacCaine (#17968) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Adatlapomon ott a konfigurációm szerintem elég hozzá. De az USB-s megoldás nem egyszerűbb ?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#17970) buherton válasza .LnB (#17969) üzenetére


buherton
őstag

Nem feltétlen. Live USB-s módban mindig bugosabb a disztró mint ha telepítetted volna. Nem beszélve arról hogy gyorsabb.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#17971) MacCaine válasza .LnB (#17969) üzenetére


MacCaine
őstag

Az szerintem elég lesz.

Szerintem nem. (Meg nem nyírod ki a pendrive-ot se.)

[ Szerkesztve ]

(#17972) .LnB válasza buherton (#17970) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az a baj, hogy més sose használtam virtualbox-ot. Nem tudom, hogy kell csinálni. Az USB-s dologról pedig találtam jó leírást IT café-n.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#17973) Sonja válasza ReJim (#17967) üzenetére


Sonja
veterán

Tényleg, a MEncoder! :W Majd nézek hozzá valamit. Köszönöm! :R Egyelőre találtam egy nekem valót, méghozzá az FF Multi Converter-t. Próbálgatom, és egyelőre pont olyan, amilyet szerettem volna. :C

(#17972) .LnB: Pedig baromi egyszerű. Most én is virtualbox-ban használom az ElementaryOS-t, és nagyon jó. Igaz, Ubuntu nem nagyon akar működni, mert egy hiba miatt nem teszi fel a virtualbox dolgait. A hibából meg semmit nem értek. :B :D

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#17974) buherton válasza .LnB (#17972) üzenetére


buherton
őstag

Egyszerűbb mint a faék. Akkor bonyolódik egy picit a helyzet ha USB/soros/LPT portot is akarsz használni, de különben next, next, finish szinte. Próbáld ki és hagyd az USB-s mahinálást.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#17975) .LnB válasza buherton (#17974) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem tudtok egy kis leírást linkelni azért kezdésnek? Ha lehet magyart, de nem feltétlenül szükséges annak lennie. Köszi :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#17976) buherton válasza .LnB (#17975) üzenetére


buherton
őstag

[link]

Bocsi ;] .

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#17977) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Piti problémám van.
A panelen az ikon azt mondja, hogy nincs NET kapcsolat, pedig suhan a Firefox, működik a Thunderbird levelező. Unom már, hogy pirossal ikszel valamit, ami pedig működik. Ennyire buta hogy lehet?
Linux Mint 15 Mate 64 bit. Már nem virtuálisan, hanem élesben.
Megoldható ez a látvány probléma?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#17978) .LnB válasza buherton (#17976) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem baj, jogos. Csak melóba voltam és azért kértem linket, hogy mikor hazajövök ne kelljen keresnem :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#17979) leslieke válasza Vakegérke (#17977) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ikon elrejtése? :F Nekem a torrentkliens írja ugyanazt, amióta routeren keresztül jön a net a gépbe.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17980) Vakegérke válasza leslieke (#17979) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nálam nyista router, a madzag közvetlenül megy a gépbe. No mindegy, majd kibírom valahogy.
Köszönöm a választ és az ötletet. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#17981) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Üdv!

Egyetemen kaptam beadandót, de még nem tanítottak semmit és így kellene összeállítani a programlistát, én meg eddig nem sokat használtam a Linux-ot, így abszolút lövésem sincs, hogy ehhez miket kéne használni. Ubuntu server pl., vagy elég a desktop változat? Magát a feladatot majd megoldom, csak kéne ehhez egy kis segítség, hogy milyen programokkal célszerű. Virtualizálva természetesen. Köszi.

(#17982) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Tegnap kipróbáltam az Ubuntu linux-ot. Tetszik is, de akadt 2 nagy problémám.

(Szeretném előre leszögezni, hogy próbáltam választ találni magamnak a Google használatával, de nem sikerült ezért is írok ide)
Live USB módba használtam a rendszert, nem tudom ez számít e.

-Asus Xonar DX-es hangkártyám-at nem kezelte a rendszer. Semmilyen hangot nem ad ki. Létezik Driver ehez a hangkártyához Linux alá?

-Razer Deathadder egeremet kezelte, de mivel 3500dpi, nagyon érzékeny, gyors az egér mozgása. Én alapból kis érzékenységgel használom windows-ba is és ez nagyon zavaró. Az egér beállítások menüben sem találtam megoldást. Hiába húztam a "csúszkát" az egér érzékenység nem változott.

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#17983) Sonja válasza .LnB (#17982) üzenetére


Sonja
veterán

Szintén Asus Xonar DX kártyám van, de nekem volt hangom Ubuntu alatt. :F Érdekes. :) Viszont alapból elég halk, de utána olvastam, hogy miért. Az alsamixer-ben le van véve alapból a master hangerő. :U Felhúztam, utána már ugyan olyan hangos volt, mint Win alatt. :K Melyik Ubuntu verzióval próbáltad?

Szerk.: Nyiss egy terminal-t, majd írd be, hogy lspci. Amit kiiír, másold ide.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#17984) vgergo válasza .LnB (#17982) üzenetére


vgergo
aktív tag

Létezik driver: [link]
[link]

Nekem Xonar D2X-m van. Nálam sem szólt a kártya Ubuntu alatt. alsamixer-ben nem volt kiválasztva a kártya.

(#17985) .LnB válasza Sonja (#17983) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

A legújabb verziót próbáltam ki. Most nem tudom bemásolni mert nem vagyok otthon, de délután megnézem.

(#17984) vgergo Köszönöm a segítséget, sajnos ez nekem nagyon magas. Teljesen kezdő vagyok Linux-ból. :( Lehet így hagynom is kéne :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#17986) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

Van egy kis otthoni központi gépem/ szerverem, amin jelenleg egy LAMP fut (és még sok minden más, ami most nem ide illik). A lényeg az, hogy szeretnék egy ownCloud rendszert kialakítani, de abba a problémába ütköztem, hogy rettenetesen megnő a CPU-Load, amikor az apache próbálja kiszolgálni a kéréseimet. (Több 100 GB-s kérések, szóval valahol érthető...) Ált. 1,0-0,4 között alakul a load-m optimális esetben, amikor rádurranok a kis cloudomra, akkor igencsak meg tud ugrani és sokszor 7,0-11,0 között alakul a dolog. Azért fura, mert csak én használom.

A kérdés az, hogy esetleg egy PHP Appszerver esetleg segítene-e a problémámon, segítene-e az apache-n, hogy kiszolgálja a kéréseimet? Ha igen, akkor mit ajánlotok?

OC 5
Debi 7
PHP 5.4

(Remélem nem kérdeztem hülyeséget..)

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#17987) pakriksz


pakriksz
őstag

az mitől van hogy egy linuxos NFS szerverre/ről az adatátvitel max 5 mbyte-sec (de inkább 3-4)?

A kábellel nincs gond, iperf-el mérve (100 megás háló) 10 mbyte/sec simán megy mind2 irányba.
A cpu használat a szerveren nfs átvitel közben nem megy 25% fölé, kliensen meg főleg nem.
Ennyi van az exports-ban:
/share 192.168.0.0/24(rw,async,no_subtree_check,all_squash,anonuid=1000,anongid=1000)

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#17988) Vladi válasza Jhonny06 (#17981) üzenetére


Vladi
nagyúr

Amit ebből hirtelen tudok mondani: Mit fog a szerver csinálni wines kliensek felé? Mondjuk fájt és nyomtatót oszt meg, akkor sambát vedd elő.

Azt nem tudom mennyire szigorúak a feltételek. Elvben ezeket guin is össze tudod dobni. De vannak célirányos leírások a howtoforgeon.

(gyors segélynek most jó ez az oldal, de ha beletanultál felejtsd el.)

Meg még felhasználó kezelés és megvan a kettes. :D

(#17985) .LnB:

Az nem is kell neked. Annyit jelent csak, hogy mivel az alsa támagotja, akkor 99%, hogy a disztród is. Meg kellene nézned a hangerő beállításokat. Ott látni fogod az eszközt. Lehet, csak rossz helyre van kivezetve a hang és kész.

(#17986) McSzaby

najó, de mennyi a gép? rasberry pi? Mert az 100, hogy megfekszik ettől. :D

(#17987) pakriksz

Kérdés ugyan az, mint feljebb, mi a vas? Mondjuk nfs közben a 25 % is csúnya... :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#17989) McSzaby válasza Vladi (#17988) üzenetére


McSzaby
őstag

A kicsi Brazos. :) Azért abban már elég sok erő van egy ilyenhez :) 4 GB ram 1,6 Ghz, dual core.. :) Egyedül engemetet ki kőne, hogy szolgáljon. :) Azért kéne tudnom, hogy az appszeró segítene-e rajta, mert java alapú dolgoknál nagyon sokatszámít, de hogy php-nál.. hűhű.. ezt kéne tudni..

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#17990) vgergo


vgergo
aktív tag

Segítséget szeretnék kérni hangkártya beállításában.
Jelenleg Ubunutu 13.04 64bit használok.

Első probléma, hogy a mélynyomó nem ad le hangot. (Windows-nál szól.)
speaker-test -c6 parancs esetén a mélynyomó kivételével minden hangfal szól

Második probléma alsamixerben azt vettem észre, hogy a legjobboldali oszlopban Upmixing Front+Surround szerepel. Próbáltam átállítani 6ch-re, de nem megy. pavucontrol-ban 5.1 van beállítva. Hangbeállításoknál is 5.1 jelenik meg. speaker-test -c6 parancs esetén az a hangfal szólal meg amelyiknek kell (kivéve a mélynyomó).

Hogyan tudom beállítani 6csatornát?

Előre is köszi a segítséget.

(#17991) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mai tervem, hogy a meglévő Windows 8-hoz, feltelepíteném a legújabb Ubuntu Linuxot.
Első dolog, hogy arra az SSD-re telepíteném, amin a Windows is van. Kötetzsugorítással tervezem az egészet.
A kérdésem az lenne milyen esetleges problémákra figyeljek. És mennyi helyet igényel, egy teljesen átlagos felhasználáshoz? Boot problémák előfordulhatnak e. És úgy általában az SSD-re telepítés is zökkenőmentesen zajlik e? (SSD-m típusa OCZ Vertex 4)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#17992) vgergo válasza .LnB (#17991) üzenetére


vgergo
aktív tag

Ubuntu telepítője 5Gb tárhelyet ír ki minimumnak, mivel ssd-re telepítesz ezért érdemes a particíó 1/3-t üresen hagyni. /home könyvtár is SSD-re fog kerülni? Én min 20Gb javasolnék átlag felhasználásra.
SSD-re történő telepítés pont úgy történik, mint hdd-ra. Érdemes /etc/fstab-ban az ssd-hez noatime,discard beállításokat alkalmazni.

[ Szerkesztve ]

(#17993) .LnB válasza vgergo (#17992) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én 30Gb-ra gondolta. Akkor azzal nincs gond.

"Érdemes /etc/fstab-ban az ssd-hez noatime,discard beállításokat alkalmazni."
Ezt légyszíves magyarázd el mit jelent, mert első Linuxom lenne, pont ismerkedés céljából. Szóval egy szót sem értek belőle. És a /home könyvtárat sem tudom. Ha a telepítő alapból oda telepíti akkor SSD-re fog kerülni. Nem tudom mit befojásol ez.

Szeretnék, bocsánatot kérni mindenkitől, hogy teljesen kezdőként itt zaklatlak benneteket a teljesen hülye kérdéseimmel. Megértem, hogy nektek ez teljesen kézenfekvő. De máshogy nem tudok elindulni. Mindenki a nulláról kezdi :) Megértéseteket Köszönöm!

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#17994) vgergo válasza .LnB (#17993) üzenetére


vgergo
aktív tag

Egy másik topicban beszéltek erről a noatime,discard beállításokról.

Telepítő alapból egy helyre teszi az összes könyvtárat, ha nem tárolsz sok adatot a /home könyvtárban, akkor 30Gb bőven elég lesz.

[ Szerkesztve ]

(#17995) Sonja válasza vgergo (#17990) üzenetére


Sonja
veterán

Egy ötlet. Az /etc/pulse/daemon.conf file-ban az enable-lfe-remixing mellett a no szerepel? :F Ha igen, akkor írd át yes-re, majd indítsd újra a rendszert.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#17996) .LnB válasza vgergo (#17994) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Olvasgattam abban a topic-ban. Bocsi de ide tenném fel a kérdést. Akkor a noatime, és a discard beeállításához elég a terminálba bepötyögnöm a következő sorokat?

"/etc/fstab (sudo gedit /etc/fstab)

/dev/sda1 / ext4 defaults,noatime,discard,nobarrier 0 0"

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#17997) vgergo válasza .LnB (#17996) üzenetére


vgergo
aktív tag

Terminálba csak a következőt kell beírni:
sudo gedit /etc/fstab
vagy
gksu /etc/fstab

"noatime,discard" pedig a megjelenő ablakban kell beírni és menteni.

(#17995) Sonja
köszi este megnézem

(#17998) Sonja


Sonja
veterán

Pear OS 8 Linux Distribution Will Be Inspired by iOS 7

Nem is néz ki olyan rosszul. :B :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#17999) sh4d0w válasza vgergo (#17997) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem sudo gedit!!!

sudo nano

vagy

gksu gedit

Mi a fészkes fene kéne, hogy megjegyezzétek?!

Ráadásul a gksu /etc/fstab lefuttatná a fájlt...

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#18000) pakriksz válasza Vladi (#17988) üzenetére


pakriksz
őstag

A szerver egy 2 magos 1ghz-s ARM Cortex A7. De mint írtam nem a vas a korlát, mert sem a cpu-nak, sem a hálózatnak ez a maximuma. A kliens pedig egy 4 magos athlon II 3,1ghz-n, vindóz 7-el.
Egyébként AMD E-350-et használva szervernek is ugyan ez a végeredmény, pedig annak már gigabites hálója van, 800-800 mbites átvitellel, meg egészben erősebb mint az ARM.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.