Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) WinnerB0Y válasza WinnerB0Y (#4700) üzenetére


WinnerB0Y
senior tag

Bocsi a sok idiótaságomért. :D
Nagyon megfogott a Razer Chmaera 5.1 verziója.. Különösen az, hogy nem kell külön hangkártyát vennem hozzá mert annyi a dolgom ,hogy 1 jack et szánok az audio ra és egy másik jack et a mikrofonra..
Viszont nem tudom így hogyan lesz 5.1 de valahogy biztosan :D
Persze hangkártyát fogok venni majd mindenképpen mert azért egy alaplapival ez sem az igazi, de egyenlőre megteszi.

EUNE: iNeeko

(#4702) Fore


Fore
tag

Sziasztok

Nemrég kakkant meg a Creative Tactic3d Alpha-m (széttört a váz :W ) és szeretnék venni egy olyan fejest ami tovább bírja mint fél év. Az ára lehetőleg 20k alatt legyen. Játékra és zenére egyaránt használnám.

Amit kinéztem az egy Superlux HMD660E lenne. Az alaplapi hangkártyám képes lehet ezt meghajtani, vagy Xonar kapitány segítségét kell kérnem?

az alaplapom egy Asrock P67 Extreme 4 :
- 7.1 CH HD Audio with Content Protection (Realtek ALC892 Audio Codec)
- Premium Blu-ray audio support
- Supports THX TruStudio PRO™

Köszönöm :R

(#4703) jaffa 2843 válasza Fore (#4702) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Xonar DG vagy DGX erősen ajánlott hozzá.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4704) NateDogHUN válasza Fore (#4702) üzenetére


NateDogHUN
tag

Nem lehet kapni... :(
Esetleg jelezd az igényed itt is :
[link]

[ Szerkesztve ]

http://www.natedog.hu

(#4705) Fore válasza jaffa 2843 (#4703) üzenetére


Fore
tag

Köszönöm, akkor Xonar DG is lesz, mert ahogy látom a DG és a DGX között csak a slot az eltérő minden más ugyan az. De ha tévedek kérlek javítsatok ki.

NateDogHUN: Ez biztos? mert itt még kint van [Superlux HMD660E].

(#4706) NateDogHUN válasza Fore (#4705) üzenetére


NateDogHUN
tag

Telefonon kérdeztem, azt a választ kaptam hogy már nincs.

http://www.natedog.hu

(#4707) Fore válasza NateDogHUN (#4706) üzenetére


Fore
tag

fu..k, :O

Köszönöm :R

(#4708) Telda válasza Fore (#4705) üzenetére


Telda
addikt

Nekem volt ilyen fülesem, elég jól szólt, a hangjával 100% meg voltam elégedve, de...
A mikrofonja fix, nem lehet felhajtani, mindig a szád előtt van, valamennyire flexibilis, de nem az igazi.
Nagyon szorított és egy idő után törte a fülem és kényelmetlen volt, próbáltam rajta hajlítani, de úgy meg már nem illeszkedett tökéletesen a fülemre és más volt a hangja. Ja és spirálkábeles, engem mondjuk zavart, de ez cserélhető, ha van kedved forrasztgatni.
Viszont nagyon masszív, elnyűhetetlen darab, a fejpántja fém, tuti nem fog eltörni.
Nézz szét itt az aprón, pár napja láttam garival 9000.

(#4709) NateDogHUN válasza jaffa 2843 (#4703) üzenetére


NateDogHUN
tag

Légyszíves magyarázd el hétköznapi nyelven az audiotechnikai analfabétáknak-mint én :D -, hogy milyen hátrányokat fogok észlelni ha az alaplapi integrált hangkártyával hajtom meg az említett fülest!

http://www.natedog.hu

(#4710) barisj


barisj
aktív tag

Helló mindenki! Gamer füles vásárlás előtt állok,és nem tudom,hogy Sennheiser PC350 vagy Steelseries 7H Fnatic edition-t vegyek. melyik a jobb?

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#4711) MarcZ válasza barisj (#4710) üzenetére


MarcZ
senior tag

A PC350 kilométerekkel jobb, mint a 7H. Alig várom már én is sajátom. :D

A man's got to do what a man's got to do.

(#4712) barisj válasza MarcZ (#4711) üzenetére


barisj
aktív tag

kilometerekkel jobb?:?DD na ne mar. cs1.6ra kéne a füles:D arra is a pc350 jobb?:/ nekem ss7h fnatic edition sokkal jobban tetszik,mind kinézetre mind összességében:D

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#4713) MarcZ válasza barisj (#4712) üzenetére


MarcZ
senior tag

Igen, kb. mindenre jobb. Sennheiserek mind minőségiek, már kb. 65 éve gyártanak audioval kapcsolatos termékeket, míg a Steel sehol sem jár hozzájuk képest.

(#4714) barisj: Ja, és arról nem is beszélve, hogy a 7H-nak kb. 1 hónap múlva nem fog működni vagy a bal, vagy a jobb speakere. Többeknél így van.

[ Szerkesztve ]

A man's got to do what a man's got to do.

(#4714) barisj válasza MarcZ (#4713) üzenetére


barisj
aktív tag

értem,köszi:) azért mások véleményére is kiváncsi lennék! :R

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#4715) wbalu8 válasza barisj (#4714) üzenetére


wbalu8
csendes tag

a pc360 felveszi térhatásban az 5.1-esekkel a versenyt?

(#4716) jaffa 2843 válasza wbalu8 (#4715) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Hangminőségben sokkal jobb, a térhangzás pedig nem a fejhallgató érdeme, hanem a hangkártyáé. Egy Xonar DX-szel párosítva esélye sem lesz a többi géjmer cuccnak ezzel szemben. Azt csak halkan jegyzem meg, hogy ennyiből sokkal jobb fejest is lehet venni, igaz mikrofon nélkül, de azt meg lehet igen könnyen oldani egy kábelre csíptetős mikivel.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4717) wbalu8 válasza jaffa 2843 (#4716) üzenetére


wbalu8
csendes tag

xonar dg lesz hozzá. az elég? :$

(#4718) jaffa 2843 válasza wbalu8 (#4717) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Igen, az is elég lehet.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4719) wbalu8 válasza jaffa 2843 (#4718) üzenetére


wbalu8
csendes tag

és 15ből melyik fejes lenne jobb am. ? :)

(#4720) jaffa 2843 válasza wbalu8 (#4719) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Én 15-ből Superlux HD660-at vennék, vagy ha kell mikrofon is akkor HMD660E. Később pedig vennék hozzá plüss párnákat.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4721) MarcZ válasza jaffa 2843 (#4720) üzenetére


MarcZ
senior tag

Tényleg, amúgy ez a Superlux HMD660E, el hangminőségben jobb, mint a PC 360? zenei és játék teret értek ez alatt. Vagy esetleg a G35-nél zenében? G35 zenei téren nagyon erős, játékban annál rosszabb, de amúgy megmondom az őszintét, én még evvel is hallok mindent mint 7.1 sz*rban és sztereoban is, zenei szinten meg hihetetlenül jó.

A man's got to do what a man's got to do.

(#4722) wbalu8 válasza MarcZ (#4721) üzenetére


wbalu8
csendes tag

mondjuk engem kifejezetten csak a játék érdekelne. zenét nem hallgatok fülesen, mert nem bírom egyiknek sem a hangját hosszú távon.

(#4723) barisj


barisj
aktív tag

Helló mindenki! SS 7h -hoz milyen hangkártya passzolna?:D vagy tökmind1? csak vmi jó?:D

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#4724) Telda válasza barisj (#4723) üzenetére


Telda
addikt

Hát szerintem két márka van ami jó és nem drága, az a Xonar és az Audigy (jó persze ezekből is van több tízezres).

(#4725) MarcZ válasza barisj (#4723) üzenetére


MarcZ
senior tag

Biztos nem a PC 350 végül? Jobban járnál vele sokkal.

A man's got to do what a man's got to do.

(#4726) barisj válasza MarcZ (#4725) üzenetére


barisj
aktív tag

tegnap vettem meg a 7h-t :D naon jó. most kinéztem egy ilyen Creative X-FI Xtreme Gamer hangkártya. ez jó lenne?

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#4727) piRate_nEx válasza WinnerB0Y (#4700) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Maradj távol a Razer audioktól. Tény, hogy egérben, egérpadban, és billentyűzetben, meg ilyen kütyükben a legjobb, de itt a határ. Inkább egy Sennheiser PC320 vagy PC330, sokkal jobban jársz, ugye a név kötelez. :P
És akko még extrázhatsz, hogy PC323D / PC333D, amik virtuális 5.1-et adnak. És még ezekkel sem haladtad meg a Razer cuccok árát.

The glass is already broken.

(#4728) TXT válasza piRate_nEx (#4727) üzenetére


TXT
őstag

Miert irod ezt, tapasztalat? Hiszen a Razernek ott van pl a valodi 7.1-es fulese a Razer Tiamat 7.1! Ezzel mi a helyzet?

(#4729) zzola


zzola
félisten

Üdv.
Problémám van, adott egy Sharkoon X-Tatic SR felhallgató, PS3-al használom. Ha hallkan játszom, vagy filmet nézek, alapzajként hallani recsegést. Van hozzá egy Sound Control Unit (SCU)
, optikai bemenettel használom. Hetekkel ezelőtt vettem észre a recsegést, azt hittem, hogy valamelyik patch alkalmával lett ilyen sz@r a multiplayer hangja. De minap kipróbáltam a popcorn lejátszóval is, és ott is recseg. Így egyértelművé vált, hogy nem a BF3 multiplayere a rossz. Van egy amplifier on/off kapcsoló is a kábelen, ha azt kikapcsolom, abbamarad a recsegés. Elképzelhető, hogy a SCU romlott el? Alig fél éves a cucc....
Ezzel a hibával érdemes gariztatni? Járt már valaki egyáltalán így?

(#4730) piRate_nEx válasza TXT (#4728) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Bizonyára jól működik és szépen szól, de az ára nem magyar barát. Ennyiért nem vennék fejhallgatót, és most már van másik 7.1-es fejhallgató is, olcsóbban.

The glass is already broken.

(#4731) TXT válasza piRate_nEx (#4730) üzenetére


TXT
őstag

Az árán kívül van vmi más indokod, esetleg hallottad is már? Olyan általánosságban húzod le a Razert ezen a téren, talán mindet hallottad is? Csak azért kérdezem, mert pl én is arra vagyok kíváncsi, hogy mik a tapasztalatok és nem az előítéletek! Ráadásul tudtommal nagyon kevés a valódi 5.1 is, nemhogy a valós 7.1!

Ettől eltekintve melyik lenne az, amit Te már hallottál és a legjobban ítélsz a te füleddel, legyen az 5.1 vagy 7.1?

Tisztelettel: TXT

[ Szerkesztve ]

(#4732) speeedyyy


speeedyyy
tag

Tudnátok ajánlani egy fejhallgatót nem olyan vészes áron? (max 10k).

(#4733) Telda válasza speeedyyy (#4732) üzenetére


Telda
addikt

Hát ha bevállalod és nem annyira sürgős ebay-ről lehet venni Steelseries Siberia fülest, 8500 körül.
Én is ilyet vettem, bár még nem érkezett meg, de remélem nem lesz vele semmi gond. Vagy milyen érdekelne? Mert ez sztereó.

(#4734) piRate_nEx válasza TXT (#4731) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Nem hallottam még, csak neten olvastam a véleményeket. Ezért az árért úgy gondolom nem éri meg, mert nemhogy a 7.1, de még az 5.1 sem akkora hókuszpókusz többek szerint. Továbbá az árért egy Sennheiser 5.1-et kapsz.
Ne érts félre, nem húzom le, sőt, nekem is Razer egerem van, és nagyon is jó, de fejhallgatóban a Sennheiserre esküszök.
Egy hónapja én is fejhallgatót kerestem, nagyon sok reviewot elolvastam, nem fiktív dologról beszélek. Az elején én is 5.1-es fejest akartam, de sokan csalódnak benne, ezért maradt egy jó minőségű sztereó, reális áron. Én úgy gondolom, 5.1 vagy 7.1 rendszer vételekor fontos a basszus is, az pedig testhang, így a fejhallgató nem is tudja adni a hatást annyira.
Persze kérdezz meg mást is, én ezt gondolom, és ha van pénzed nyugodtan vedd meg, de szerintem nem éri meg.

The glass is already broken.

(#4735) TXT válasza piRate_nEx (#4734) üzenetére


TXT
őstag

Koszonom az okfejtest, igy mar sokkal erthetobb az allaspontod! :K

Azt azert elarulod, hogy miert nem az altalad is emlitett Sennheiser 5.1-et vetted?

(#4736) Serricon válasza TXT (#4735) üzenetére


Serricon
senior tag

Szerintem nyilvánvaló, olcsóbban jobb hangminőséget kap stereoban.

Nálam is van 2 Sennheiser(PC30, HD555), meg egy Beyerdynamic(DT990), ha hozzámvágnák sem használnék 5.1-es fejest..
A térhatás meg a hangkártya dolga. Hangminőség pipa, tér pipa, öröm és boldogság. :K

(#4737) TXT válasza Serricon (#4736) üzenetére


TXT
őstag

Koszonom neked is a velemenyed! :R

Jol ertem, hogy magat a tererzetet, vagyis pl egy jatekben, multiban, vagy egy filmben, ha hatulrol, oldalrol, felulrol stb... erkezik valami/valaki azt is jol erzekelhetoen el tudjuk kuloniteni, vagyis pontosan tudjuk, hogy honnan jon a hangforrases egy jo minosegu sztereo fulessel es ez sokkal jobb minoseg, mint egy valodi, vagy virtualis 5.1/7.1 fules? :U

(#4738) NateDogHUN válasza TXT (#4737) üzenetére


NateDogHUN
tag

Nekem is ez lett a végső konklúzióm, ezért rendelek Superlux HDM 660 E-t.
Amúgy ha végigolvasod a fórumot minden 2-3 oldalon, a "itt recseg, ott ropog, jajj meghalt a mikrofon, kontaktos a füles" típusú hozzászólásokba szaladsz a gémer fülesekkel kapcsolatban.

http://www.natedog.hu

(#4739) piRate_nEx válasza TXT (#4735) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Pontosan, ahogy Serricon mondja. Nem akartam annyit költeni egy fejhallgatóra, annyira nem vagyok zenés, és otthon van fadobozos 5.1, azért az megmozgatja a házat.
És még így is, egy 25 ezer forintos sztereó Sennheisert vettem 15-ért, és full új.

The glass is already broken.

(#4740) eszakas válasza WinnerB0Y (#4677) üzenetére


eszakas
senior tag

Hali nekem Roccat KAVE van, sajnos elég doboz hangja van. Nagyobb hangzavarba nem venni észre de elég vízhangos ha csend van. Nehéz, nyomja a fülem és a fejem is most gondolkodom a cseréjén. AKG 530LTD volt az elődje de vissza fogok rá állni ha lesz olyan hangkártyám ami kihajtja azt a fülest. Mivel USB tápos a hangerővel nincs semmi baj de ha hallani zajt az alaplapi hangkártyán. A műanyag fülpárna miatt nyáron szinte elviselhetetlen volt a meleg alatta.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#4741) cskamacska válasza wbalu8 (#4722) üzenetére


cskamacska
addikt

"engem kifejezetten csak a játék érdekelne. zenét nem hallgatok fülesen"
(nem kimondottan neked válaszolok, inkább általánosságban)
Igazából nekem ezzel mindig az volt a bajom, hogy ha nem kizárólag CSÉ 1.6-ot ért valaki játék alatt(aminek aztán olyan mindegy a két tucat 22KHz-es mono hangjához :DDD ), akkor valami mindenképp megszenvedi a hangzáson való spórolást.
Ott van a röhejesen népszerű Battlefield sorozat, ahol direkt ráfeküdtek a hangokra(BF2 óta mindenképp, BFBC2 óta meg a War Tapes rátett egy lapáttal), és igazi élmény belevetni magad a zakció sűrűjébe, mert hangok alapján egy igazi csatába csöppentél éppen. De éppen Crysis 2-ben imádtam a zenét, és egész jók voltak az effektek, Modern Warfare 2 singlejében hatalmas érzelmi bónuszt adott a játék alatti filmzene, Dawn of War II alatt alig vártam a kiváló háttérzene felcsendülését, és hatalmas kár lett volna, ha a tökös űrgárdistáim nyeszletten, vagy épp doboz hangon igazolják vissza a parancsaimat.
Szóval rendben, hogy "csak játék", de ha az ember nem kizárólag K/D-ra verős competitive multiplayer-t játszik, vagy nem egy +1-es faszkorbácsra grindol egy zs- kategóriás koreai MMO-ban(amelyeknél megértem, hogy csak annyira kell zörögnie valaminek, hogy megtaláld az ellenfelet ;) - rokon pl teljesen jól elvolt egy 2D MMO-val lekapcsolt hangszórókkal is :DDD ), hanem netán belemerülne, és élvezné is a játékot, aminek eléréshez nagy szerepe van a háttérzenének, a háttérhangoknak, és a hanghatások minőségének, akkor nagyon nem mindegy, hogy milyen az a fülesből szóló hangminőség. :(

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#4742) wbalu8 válasza cskamacska (#4741) üzenetére


wbalu8
csendes tag

abszolút egyetértek abban amit írtál, de nekem most egy pc 360-am van xonar dg kártyával, és akárhogy is állítgatom a térhatás nem az igazi. a hangok helye csak nagyjából beazonosítható, esetleges. A minőséggel nincsen gond, viszont nem hallom ha egy hang mondjuk felülről vagy alulról jön nagyjából még az irány és a távolság meg van, de néha még az elől jobb vagy hátul jobbat se lehet rendesen elkülöníteni. kíváncsi lennék, hogy melyik az a fejhallgató ami minőségben és térhangzásban is tökéletes.

(#4743) Whysperer


Whysperer
addikt

Sziasztok. Erről a fejesről mai véleményetek? Játék/zene/filmnézésre lenne! Plantronics Gamecom 780 PC [link]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#4744) doboka98


doboka98
tag

Sziasztok! Valaki tudna ajánlani 20ezer alatt egy 5.1-es fejhallgatót, aminek nagyon szép és tiszta hangzású a mikrofonja? Mert jelenlegi fülesemnek nagyon halk a mikrofonja, ha pedig nyomok a vezérlőpultnál +30 boost -t akkor jó, viszont serceg.

(#4745) Whysperer válasza doboka98 (#4744) üzenetére


Whysperer
addikt

Na pont hasonlót keresek! Zalman ZM-RS6F+M 5.1 erre azt mondták nem jó akkor kérdeztem a másiakt arra nem reagáltak!

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#4746) Cooltib válasza WinnerB0Y (#4701) üzenetére


Cooltib
csendes tag

Úgy lesz 5.1 hogyha optikai kábellel kötöd össze ha sima jack-el kötöd össze akkor csak generál 5.1-et. Amúgy én most rendeltem meg mert nagyon jókat írtak róla. Egy rossz szót nem írtak róla csak olyanok akik még a közelében se voltak. :D

(#4747) Whysperer


Whysperer
addikt

Nekem volt egy JVC RX300 Extra Bass fejesem csak eltörtem a dugaszát és nem lehet javítani vagyis amennyiért lehet annyiba kerül! Viszont bitang jól szól! Azt mondjátok mivel van ASUS DG kártyám vegyek meg ezt újra vagy valami Stereot és csókolom máris boldogság?

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#4748) tomturkey


tomturkey
csendes tag

sziasztok! [link] ilyen fülesem van. usb-n keresztül is szép a hangja nagyon, jacken használva a hangminőséget még jobbnak találom viszont enyhe visszhangot hallok..egy asus xonar d1 hangkarival használom..nem tudja valaki mitől lehet?

(#4749) tomturkey


tomturkey
csendes tag

ja igen azt elfelejtettem mondani, hogy a visszhangot csak játékokban hallani, a legkifejezettebben bf3-ban. a többi játéknál inkább kicsit torzul a mély..filmeknél zenehallgatásnál semmi gond.

(#4750) CrAck69


CrAck69
senior tag

Hali, olvasgattam itt a fórumot és sokan írjátok az asus xonar dg vagy a dgx et
csak ezek tudják ezeket az erősítéseket? :)
mert én éppen egy xonar dx et vettem az is jó lesz játékra?
tudnátok ajánlani egy jó kis sztereó fülest hozzá?
ár szinte mindegy de 25-30 alatt legyen xD
ha van 15 ért is minőségi akkor az is jöhet.
:R

Egyszer fenn....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.