Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1301) grunge válasza Eagle16 (#1297) üzenetére


grunge
addikt

Nekik külön szervereik is vannak? van valami info hogy mik a költségek? :)

159 SW 1.9 jtdm <3

(#1302) emre válasza Doomgiver (#1300) üzenetére


emre
veterán

az nem is lesz :DDD

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#1303) egonn válasza Doomgiver (#1300) üzenetére


egonn
csendes tag

Kulcs:
http://www.shatteredcrystal.com/index.php/world_of_tanks

(#1304) Eagle16 válasza grunge (#1301) üzenetére


Eagle16
addikt

Igen, van orosz szerver meg EU szerver, de majd lesz még pár helyen, ha szükséges. (Ázsia, Ausztrália stb.)

Milyen költségek? A prémium? Az orosz szerveren 10 dollár 2500 gold.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#1305) Doomgiver válasza egonn (#1303) üzenetére


Doomgiver
aktív tag

Köszönöm szépen!!!!!!! :C :C :C :C :R :R :R

"The Drift is not a race... The drift is an art... The art of driving"

(#1306) Doomgiver válasza Doomgiver (#1305) üzenetére


Doomgiver
aktív tag

Már szedem is a dolgokat!!! Nemsokára game:D

Mégegyszer kössz:) :C :R

"The Drift is not a race... The drift is an art... The art of driving"

(#1307) grunge válasza Eagle16 (#1304) üzenetére


grunge
addikt

Igen erre voltam kíváncsi, köszi! :R

159 SW 1.9 jtdm <3

(#1308) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. Nem tudom én régen miért útáltam annyira szegény VK3601H-t, még arra is vetemedtem, hogy eladjam, és áttérjek a ruszki frontra. Eljutottam kv-ig, aztán ott kicsit megálltam, mert hát azért egy Tigris még is csak egy Tigris. Kv-val elég jól ment a bosszantó lassúsága ellenére is, ígyhát újra megvettem a Vk-t, és hát meg kell mondja, nem bántam meg, sőt.
Egy tegnapi sztorival kezdeném. Minszken voltam, forgolódtam össze vissza, hátha akad vki, akit ki lehetne lőni. Aztán megláttam kint a pálya szélén az úton egy heavy tankot. Na mondom kicsit megizzasztjuk. Mikor odaértem, akkor látom, hogy ez egy IS-3 olyan 50% körül, na mondom bekopogok neki, de észben tartottam, hogy ő az erősebb, könnyen ki is lőhet. A 88-as HE be volt már töltve :C Kibújtam és rálőttem, csak pár százalékot vett le neki, de ő persze arra sem méltóztatott, hogy felém fordítsa a tornyot. Mikor ismét kész voltam tüzelni, újra kibújtam, ezúttal 10% fölött kapott a ruszki vas, most már kicsit elkapta őt is az ideg, fordult is felém a cső, de nem tudott eltalálni, sőt egyáltalán lőni rám, mert én már visszabújtam a sarki ház mögé. Na mondom megkockáztatok még egy lövést, kerül amibe kerül. Hát került is, a fél tankomnak annyi volt,(most magamban elképzelem, amint hiányzik a tanknak a fele, pölö hosszában szét van vágva :DDD :DDD ) mikor megkaptam az IS3-tól a csomagot, de én sem szégyenkeztem, újabb 10% minuszt írtam a számlára. Aztán újra mertem lőni, mert az enemy újra elfordította a tornyot, biztos érdekesebb volt a Vk 4502, mint én, nem is csodálkozom. Most sajnos ismét csak pár százalék pergett le róla, de már közel jártam, miközben azt vettem észre, hogy más le se szarja az IS3-at. Megint csak eldördült a 88-as, és ezúttal egy hajszálon múlott az életem, mert ahogy igyekeztem vissza a ház mögé, a lassan MÉH-be való harckocsi lövedéke kb 1 méterrel csapódott az orrom előtt a talajba. Na, mondom, engem már nem érdekel, mindent egy lapra teszek fel, és kimegyek, lesz ami lesz. Mertem ezt azért megtenni, mert időközben az IS3 befordult az épületekhez. Ezazz, gondoltam magamban, most ráverek a seggére. Meg is lett az eredménye, már csak a festés tartotta össze a vasat. Bevittem még egy seggest, aztán iszkolnom kellett, mert már tolatott hátra, és kifordult elém. Oldalba lőttem, és 13%-ja maradt, nekem meg kb 3-4, mert kaptam tőle én is egyet szemből. Vége, lefőtt a kávé, game over, viszlát, mehetek a roncstelepre, mikor betöltött a kis tüneményem. Azonnal lőttem is, aztán az IS-3-ból nem sok minden maradt, felrobbant, röpködtek ki belőle az alkatrészek, és lángolt mint egy fáklya, miközben ezt hallgatam.
"Enemy vehicle knocked out" - Zene volt füleimnek :C :C

A másik sztorihoz csak képem van, mert lassan Logoutot írhatnék. De ha kíváncsiak vagytok rá, szívesen elmesélem.
Szóval az említett pikcsör, jelezvén így is lehet bánni a picivel: :C :C :Y :Y :
[link]

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#1309) grunge válasza GrooveHero (#1308) üzenetére


grunge
addikt

Szép csata :C Én imádom ezeket a VK-kat! eléggé jol lehet idegesiteni vele heavy-népet! :) próbáld k ia 3001 H-P-ket is, a sebességük zseniális felderitővé is teszi őket!

[ Szerkesztve ]

159 SW 1.9 jtdm <3

(#1310) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Na egy kis dicsekvés, tényleg a tier 7-es a legjövedelmezőbb, T.29 pont jó, a 32-es már elég keserves, legalábbis nekem :))

Már szereztem egy A20-ast is, hátha jó gyakorolni.

Most látom, hogy tizenhatan voltunk :P

By.: Johnny

[ Szerkesztve ]

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#1311) _seth_


_seth_
veterán

Haladok közben én is :)

Tigris maxon, már a KT-ra gyűjtök.
KV3 megvan de még kissé alap bár fejlesztem gőzerővel.
M6 maxon már félig megvan az xp a T29-re is.
Leopard még mindig maxon extrákkal :)
Hertzer majdnem maxon csak kipróbálni a TD-ket :)
T57 maxon utána egy M37-et veszek.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1312) Doomgiver


Doomgiver
aktív tag

Üdv fiatal harcosok:D

Ma kezdtem a játékot...valahogy nemvilágos a játékmenet. Van 3 könnyű harckocsim.
A szovjet "kistraktorral" járom itt a tréning csatékat de nem enged igazi csatához kapcsolódni.

Valaki elmagyarázná nekem kezdőnek hogy hogyan is érdemes indulni? :B :F

Köszönöm szépen :) :R

"The Drift is not a race... The drift is an art... The art of driving"

(#1313) csaabz válasza Johnny001 (#1310) üzenetére


csaabz
őstag

Mondtam, a játék már túl sokat vár el egy tier 8as tanktól...

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#1314) GrooveHero válasza Doomgiver (#1312) üzenetére


GrooveHero
addikt

Érdekes, ilyen még nem fordult elő velem, hogy nem engedett volna csatába. A tank meg lett javítva? Legénység teljes? Lőszer van?
Általában ezek szoktak lenni a gondok.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#1315) frame>24 válasza Doomgiver (#1312) üzenetére


frame>24
addikt

Most akkor légy szíves olvasd el ezeket, és akkor okuljál, mer ez így hosszú lesz!

alapozó
FAQ (gyakran ismételt kérdések (=nyafogás)
Match making rendszer
álcázási rendszer

Kedves mindenki más!

Mivel a játék 'szottul addiktív, várhatóan a megjelenés után ez a topik durván fel fog pörögni.
ELSŐ hsz módosítás szükségét szagolom a levegőben.
Ha lesz időm, majd összedobok valamit, de más is bohóckodhat, ha van rá ideje.

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#1316) Doomgiver válasza frame>24 (#1315) üzenetére


Doomgiver
aktív tag

Köszönöm :) :R

"The Drift is not a race... The drift is an art... The art of driving"

(#1317) grunge válasza frame>24 (#1315) üzenetére


grunge
addikt

ez nagyon nagy segítség, pár kérdésemre én is választ kaptam! köszi! :) :R

159 SW 1.9 jtdm <3

(#1318) belaazallat válasza Johnny001 (#1310) üzenetére


belaazallat
addikt

Náladnál kisebb tankokat nem kihívás kilőni!

Én mindig megtalálom a nálam nagyobbakat:

2db IS kísért egy T32-t, aminek egy T34/85 volt a felvezetője. Mivel mindenki lepattant a T32-ről nekem kellett kivégezni. 10% kivételével én nulláztam le az a T32-t.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#1319) BoogeyM@n.


BoogeyM@n.
aktív tag

Ha már nagyobbakról van szó hát nem kifogtam a pálya 2 csúcsragadozóját olyan jó meccs volt hogy szinte mással nem is találkoztam de szerencsére himmelsdorf-ot jól ismerem.

Először az is7-et pillantottam meg a kis lő lyukban kempelt és azt gondolta nem fogják egykönnyen lesebezni hát én meg mindig viszek APCR-t ezekre az esetekre így csalódott. Az első csípésre gyorsan abba hagyta a nagy fölénykedést és eltűnt onnan utána már csak a végén láttam mikor mögé tudtam kerülni és befejezni amit elkezdtem de sajna az utolsót így se sikerült bele ereszteni mert jöttek segíteni a bázis foglalók.
A JT-vel viszont nagyot harcoltam mert f2f-ben kellett az elején elcsitítani szerencsére csak ő volt meg 1 IS akivel találkoztam mellettem meg 1 KV de baromira jól nyomta a lomhasága ellenére mindig kitért a találatok elől.

Zotac GTX470^^E8400@4.0GHz^^4GB1066MHz^^ SoundBlaster7.1^^ Roccat Kave5.1^^ LG 22" W2452V^^ CoolerMaster Hyper212+^^

(#1320) grunge


grunge
addikt

Na nekem is volt egy jó köröm a cicával :)

[ Szerkesztve ]

159 SW 1.9 jtdm <3

(#1321) marked one94


marked one94
őstag

Tegnap este már annyira untam magam hogy elővettem a jó öreg BT-2-est, baromi jó tank.

[link]
[link]

De jó érzés volt Hősnek lenni :DDD

[ Szerkesztve ]

You'll Never Walk Alone

(#1322) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. Érdekes dolog történt. Tudom, hogy nem egészséges BinLaden néven játszani, haver mégis mindíg mindenhol ezt a nevet használja. Hát most fel is függesztették az account-ját, mert tltott nevet használt. Írtam gyorsan a nevében a supportnak angolul egy e-mailt, most várjuk a fejleményeket, remélem sikerül neki visszajönni. Találkozott vki hasonlóval?

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#1323) Eagle16 válasza GrooveHero (#1322) üzenetére


Eagle16
addikt

Persze, másik fórumon banoltak már emiatt pár embert...55, 88, SS, stb. volt a nickben.
Majd írni fognak vissza, hogy mi legyen az új név és utána újra aktiválják.
(persze a Stalin-ok, meg hasonlók maradhatnak...heh.)

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#1324) GrooveHero válasza Eagle16 (#1323) üzenetére


GrooveHero
addikt

Köszi, remélem mihamarabb megcsinálják. De érdekes, láttam egy két Wittman-oast is, remélem ők is megkapják a büntit, ha haverral így elbántak, A Wittman névre meg még jobban kellene ugraniuk :DDD

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#1325) Eagle16 válasza GrooveHero (#1324) üzenetére


Eagle16
addikt

Miért? Ő csak egy tankparancsnok volt a sok közül.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#1326) grunge válasza GrooveHero (#1324) üzenetére


grunge
addikt

A-A! most kaptam meg tigerrel a Wittman medált...szoval az marad :))))

159 SW 1.9 jtdm <3

(#1327) GrooveHero válasza Eagle16 (#1325) üzenetére


GrooveHero
addikt

igen, és ha az értesüléseim nem csalnak, jó pár orosz tankkal, ezzel együtt orosz férfiaval ,családapával, szülővel...stb...végzett. Vagy tévednék?
Persze az már más tészta, hogy kinek a parancsára tette, amit tett, egyszóval közvetlenül, vagy közvetve, de ő is elítélendő azért amit tett, azokkal együtt, akik csak egyetlen egy töltény is kilőttek az Mp-40-ből, Mp-44-ből, Kar-98K-ból, vagy Mg42-ből.

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#1328) Eagle16 válasza GrooveHero (#1327) üzenetére


Eagle16
addikt

És ez fordítva is igaz, ne csak a csúnya, gonosz német katonákat hozzuk már fel akkor példának...én nem ítélem el a harcoló katonákat, akkor olyan helyzetben nem volt választásuk, vagy ölnek, vagy megölik őket. Mindegyik harcoló fél óriási veszteségeket szenvedett, és ebbe beletartozik a "rossz" oldal is, őket ugyanúgy várták haza.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#1329) BoogeyM@n.


BoogeyM@n.
aktív tag

Ne feledjük már mi melyik oldalon álltunk és a mi országunknak is sok áldozata volt.

Wittman meg egy kimagasló teljesítményű tank parancsnok volt ilyen tehetségek minden oldalon voltak de 1 tank se tudta überelni a repülőgépeket.

Hans-Ulrich Rudel

A hadtörténelem legeredményesebb csatarepülőgép-pilótája összesen 1000 katonai járművet, 150 tüzérségi egységet, 519 ellenséges harckocsit, 70 partraszálló járművet és 9 vadászgépet pusztított el, de az ő nevéhez fűződik a Marat csatahajó, illetve két másik haditengerészeti hajó (egy cirkáló és egy romboló) elsüllyesztése is, miközben 30 Stukát lőttek ki alóla. Rudel egymagában olyan súlyos károkat okozott a Vörös Hadsereg számára, hogy Sztálin példátlanul nagy összegű, 100 000 rubeles vérdíjat tűzött ki a fejére – a pilóta mégis túlélte a világháború

[ Szerkesztve ]

Zotac GTX470^^E8400@4.0GHz^^4GB1066MHz^^ SoundBlaster7.1^^ Roccat Kave5.1^^ LG 22" W2452V^^ CoolerMaster Hyper212+^^

(#1330) grunge válasza Eagle16 (#1328) üzenetére


grunge
addikt

+1! Bizony, az éremnek két oldala van! és nem csak a spektrumos, discovery-s "okosságok" alapján kell ezt megitélni. (ott pl. hányingerem van ha ilyesmi témáju okitás megy). a sovejtek uygaugy végiggyalulták a hedszinteret, csak keletről-nyugatra. nagyszülők is meséltek eleget...

ON: ez a VK egyre jobban bejön. kivánics vagyok mit alakit a 3002DB, vagy akár a panther is. wipeok után egyből erre indulok el. :)

(#1329) BoogeyM@n.: ha már légierő, akkor ott volt Erich Hartmann és társai. :)

[ Szerkesztve ]

159 SW 1.9 jtdm <3

(#1331) GrooveHero válasza Eagle16 (#1328) üzenetére


GrooveHero
addikt

Ez egyértelmű, nem is úgy teknitek a németekre, mint rossz csúnya bácsikra, akik majdnem elfoglalták egész Európát. Bizonyos értelemben ámulattal tekintek rájuk, a technológiájukra, és ahogy mindezt elérték, de szerintem minden korom beli fegyver és tankbuzi így gondolkodik. Tehát mindenkit, és ugyanakkor senkit nem hibáztatok azért, amit anno tettek, vagy nem tettek, mert tudom, hogy akkoriban így mentek a dolgok, mégis, ha a játék készítőit, mint orosz állampolgárokat nézem, sok rosszat tett ellenük Wittman, és a hozzá hasonlóak. Bár ezzel az alattomos részrehajlással azért nem értek egyet, ami a játékban zajlik, mert nem voltak annyira rosszak ám a német vasak, és a játék szerint az oroszok csak háború utáni technológiával voltak képesek elejét venni a német fölénynek, nem is beszélve az amcsik papír modelljeiről, amikor csak a tervezőasztalon léteztek, mostmeg mindenki T29-esekkel, meg hasonlókkal futkározik. Persze nem nézem le a ruszki tankokat sem, mert ők is belerakták az anyagot a tankokba, ahogy sok minden másba is, de tény, hogy a T-34-esek a roncstelepről összeszedett fémhulladékból készültek, ezért került az áruk 0-ba, vagy majdnem 0-ba a Panzer General II-ben:D

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#1332) Eagle16 válasza GrooveHero (#1331) üzenetére


Eagle16
addikt

Az amcsi nehéz tankok mindegyikéből épült prototípus, nem csak papíron léteztek, ellentétben néhány német tankkal :)

grunge: most új információk szerint nem lesz soft-wipe, hanem februárban kiadják a játékot hard-wipe kíséretében, szóval addig amit még összeszedsz kipróbálhatod, de februárban mindenki bukik mindent, valami ajándékot kapunk a bétatesztért, de még nem tudjuk mit.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#1333) Johnny001 válasza belaazallat (#1318) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Lehet, hogy nem kihívás de én már annak is örülök, ha lövök valamit (sajnos elég béna vagyok néha, felhúzom magam, aztán mégannyira se megy). A nálam kisebbek simán ki szoktak végezni csapatostul. Az artykra meg külön haragszom :)) nagy tankokkal úgy futok általában össze, hogy azok is csapatban vannak és mind rám lő.

Valószínűleg bennem van a hiba, de azért nagyon jó játék!

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#1334) Ghostface


Ghostface
senior tag

Nagyon jó ez az artillery. Pénteken vettem meg a Hummelt, felfejlesztettem benne mindent így került kb 650000 creditbe. Maradt 400000 creditem és most ott tartok hogy már van 1,6 millió. Olyan mint egy pénznyomda, még akkor is 10000 pluszba jövök ki ha vesztünk. :)
Így hard-wipeig meglesz a VK4502-esem.

PSN: Nifty_Ghostface

(#1335) BoogeyM@n. válasza Ghostface (#1334) üzenetére


BoogeyM@n.
aktív tag

Hát ezzel a kijelentéssel nem lettél túl népszerű nálam én arty nélkül is ugyan úgy csinálok.
Nekem is van hummelem de már attól undorodom ha meglátom
megvettem meguntam azóta porosodik

Zotac GTX470^^E8400@4.0GHz^^4GB1066MHz^^ SoundBlaster7.1^^ Roccat Kave5.1^^ LG 22" W2452V^^ CoolerMaster Hyper212+^^

(#1336) vhw


vhw
addikt

Hello!
Ha a legénység több tagjának is ugyanaz a skill-je van meg, teszem azt a gyorsjavítás, vagy a rejtőzködés, akkor ez "összeadódik"? Tehát mondjuk 4-5 100%-os camouflage skill szinte észrevehetetlenné teszi a páncélost?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#1337) Eagle16 válasza BoogeyM@n. (#1335) üzenetére


Eagle16
addikt

Nekem is volt SPG-m, tényleg jó farmolásra de hamar megunható...

Ilyen célra inkább vettem egy Sherman-t, stabil 20k-t hoz körönként és még élvezetes is vele játszani.

vhw: igen összeadódik

A rejtőzködés skill német tankok esetében felesleges, mivel még egy helyben állva sem tudnak elbújni...kivéve a Jgpz, és ez alatti TD-ket.

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#1338) grunge válasza Eagle16 (#1332) üzenetére


grunge
addikt

Igy legalább jobban van értelme, mint a soft, aztán majd később egy hard wipenak. addigis lehet meglesz a panther :)

(#1337) Eagle16: hogy érted hogy német tankoknál felesleges? :F ruszkiknál ill usánál működik csak, or what? :)

[ Szerkesztve ]

159 SW 1.9 jtdm <3

(#1339) BoogeyM@n. válasza grunge (#1338) üzenetére


BoogeyM@n.
aktív tag

[ Szerkesztve ]

Zotac GTX470^^E8400@4.0GHz^^4GB1066MHz^^ SoundBlaster7.1^^ Roccat Kave5.1^^ LG 22" W2452V^^ CoolerMaster Hyper212+^^

(#1340) Eagle16 válasza grunge (#1338) üzenetére


Eagle16
addikt

Úgy valahogy. A belinkelt képen látszik. Minél nagyobb az érték, annál jobban el tud rejtőzni.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#1341) virkir


virkir
veterán

Ha kell valakinek kulcs írjon van egy felesleges.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1342) grunge


grunge
addikt

Köszönöm a két előző posztot srácok! ez is nagy segítség:) kicsit vicces hogy a nagy hombár is-7 azér képes rejtőzni, a panther meg rosszabb értékeket kap a tiger-nél :) na mindegy, elvégre legyen át kihivás :)

159 SW 1.9 jtdm <3

(#1343) frame>24 válasza grunge (#1342) üzenetére


frame>24
addikt

Másik fórumon Cifu nevezetű ember sok tesztet hajtott végre a láthatósági rendszerre vonatkozóan. A játék hivatalos fórumán ő is "tempban-t" kapott, de a legjobb, hogy privát levélben elismerték neki, hogy az értékek az orosz, már fizető banda miatt vannak buffolva az ő irányukba.
És hogy ezek lehet, hogy változni fognak az itteni megjelenés után... LoL

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#1344) csaabz válasza frame>24 (#1343) üzenetére


csaabz
őstag

Ez durva.... :(

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#1345) ALEX131 válasza GrooveHero (#1327) üzenetére


ALEX131
csendes tag

Sajnos mindig a győzteseknek van igazuk és mindig úgy formálják a dolgokat, hogy a történelemben ők legyenek a jók, az ellenfél meg a gonosz.

Katyini mészárlás - a nagy orosz hadsereg több mint 10.000 lengyel katonát végzett ki, főleg tiszteket!
Sztálin parancsba adta, hogy minden Német nőt erőszakoljanak meg a katonái, hogy az orosz magvakat elültessék. A szövetségesek tudták, hogy az oroszok hogyan bánnak a "felszabadított" népekkel és Churchill ezért vetette fel, hogy kezdjenek a szövetségesek lejárató propagandát a Németek ellen!
Malmedy mészárlás- a történelem szerint a gonosz nácik legyilkolták a fogságba esett Amerikai katonákat... Annyit kifelejtenek, hogy nem megtervezett gyilkolás volt hanem 1 olyan szerencsétlen felkészületlenség a Németek oldaláról ami elvezetett idáig. A szövetséges katonáknak parancsba volt adva, ha fogságba esnek akkor kötelességük a szökés megpróbálása, amennyiben ezt elmulasztják akkor árulással vádolhatók! Ezért is kezelték külön a tiszteket a közkatonáktól a Németek. A Malmedynél összeterelt foglyok 1 tisztáson voltak elhelyezve várván a további sorsukat(elszállítás), semmilyen védmű nem volt, csak a fegyveres őrök! Az Amerikaiak felismervén a helyzetet csoportos megszervezett szökést kíséreltek meg aminek eredményeképpen 72 katona lelte halálát.

churchill és Anglia bombázása: 1940ben a Német légierő olyan fölényre tett szert, hogy Churchillel közölték 2 héten belül összeomlik Anglia. Ugyan is addig a Német bombázók csak katonai, ipari, közlekedési - tehát stratégiai- célpontokat támadtak. Ekkor adta ki a kis kopasz a parancsot, hogy éjszakai bombázással támadjanak Német városokat, Hamburgot meg is szórták rendesen és az idióta Hitler ezek után adta parancsba, hogy mostantól az Angol népet kell büntetni.

Nagyszüleim mikor még éltek meséltek dolgokat:
Mi az iskolában(81-89) még azt tanultuk, hogy a felszabadító vörös hadsereg tankokról osztogatta a kenyeret a népnek mert éheztek a Magyarok, és több tízezer Magyar harcolt a vörös hadseregben a megszálló nácik ellen. A nagyszüleim szerint ez nem így volt, amikor bejöttek a Németek akkor illemtudóan viselkedtek mikor elszállásolták őket a nagyszüleimnél. 3 tisztet osztottak be hozzájuk és első szavuk az volt "mire van szükségük?" ugyan is akikhez elszállásolták a katonákat azoknak kellett ételt adniuk és mosniuk a katonákra. Ami akkoriban nagy szó volt az a cukor, rendszeresen szereztek cukrot a Németek és mindig megjegyezték, hogy a gyerekeknek is maradjon a süteményből. Mikor közeledtek az Oroszok akkor közölték a nagyszüleimmel, hogy mi a helyzet és jöjjenek velük mert az oroszok nagyon kíméletlenül bánnak a "felszabadított" népekkel.
Természetesen maradtak az ősök és elbújtak. A bevonuló ruszkik felégették a széna/szalma boglyakat vagy csak belegéppuskáztak, mindezt azért, hogy a bújkálókat előcsalogassák az, hogy a nőkkel mit is csináltak ugye nem kell részleteznem...
A fali vagy álló órákat összeszedték és dobálták fel a teherkocsikra, tankokra. Nagyszüleimhez megint elszállásoltak tiszteket... de most kissé más volt a helyzet!
Megkövetelték a főt ételt de semmit nem adtak cserébe, a földből kiásták a zöldséget és azt a konyhaasztalra felhalmozva szeletelve megsózva zabálták! Mikor vízöblítéses WCt láttak akkor élvezettel huzogatták le a vizet mert ilyent még nem nagyon láttak :)

De kanyarodjunk vissza a háborús bűnökhöz! Mikor a Németek lerohanták a Szovjeteket akkor az Ukránok, Fehéroroszok meg a többi nép felszabadítóként üdvözölte a Wehrmacht katonáit! Sztalin ezek után adta parancsba, hogy a megszállt területeken Német egyenruhába bujtatott partizánok terrorizálják azon népeket amelyek barátságosan viselkednek a Németekkel. csak Ukrajnában 30.000 partizán ténykedet eleinte! 1943ra ez a szám 100.000 felettire tehető már!
Természetesen a Németek se voltak szentek mert az SS szerint a Szláv népek szolga népek és sok helyen ezért is fordultak a Németek ellen.
Újra visszatérve a háborús bűnökhöz, mi lett azzal a 600.000 német katonával akik Paulus parancsnoksága alatt estek orosz fogságba??? Mennyien is tértek haza?

A Zsidó kérdés... erről nagyon hosszan lehetne beszélgetni, nem minden úgy történt ahogy a győztesek állítják! Sőt az igazság sokkal összetettebb és bonyolultabb mint azt jelenleg tudjuk. Sajnos a teljes igazság valószínűleg már sosem fog kiderülni, csak sejtések és következtetések vannak arra vonatkoztatóan, hogy mi, miért és hogyan is történt... - ha van rá igény akkor leírok néhány dolgot ezzel kapcsolatban.
Minden ami ellentmond annak amit a győztesek elterjesztettek az Bűnnek számít és börtönbüntetésre is ítélhetik azt aki tagadja annak a valóságtartalmát!

A hülyék mindig a szomszédban vannak!

(#1346) vhw válasza BoogeyM@n. (#1339) üzenetére


vhw
addikt

Ez egy "hivatalos" összesítés? Méréseken vagy a játék fájljaiból tudták elővarázsolni ilyen számszerűsített formában?
Mellesleg szép, hogy például egy SU 152 kevesebb mint 30 centivel alacsonyabb egy Jagdpanthertől, mégis 3-4szer jobbak a rejtőzködőképességei... hogy micsoda részlehajlások vannak itt... :(

[ Szerkesztve ]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#1347) Joe-T válasza ALEX131 (#1345) üzenetére


Joe-T
tag

Azt sem kell elfelejteni, hogy (ha jól emlékszem) Magyarországot a II. ukrán front szabadította fel amely csoportosulás nagyrészt köztörvényes bűnözőkből állt!

Amit leírtál a német és orosz katonák a civil lakóssághoz való viszonyáról azt én is meg tudom erősíteni, mert a nagyszüleim nekem is ilyen dolgokról meséltek!

Olyan még sohasem volt, hogy sehogysem lett volna!

(#1348) Joe-T válasza vhw (#1346) üzenetére


Joe-T
tag

Van itt több érdekesség is! Ez egy ruszki játék és igencsak részrehajló sajnos! Pedig ígéretes is lehetne!

Olyan még sohasem volt, hogy sehogysem lett volna!

(#1349) vhw válasza Joe-T (#1348) üzenetére


vhw
addikt

Értem én hogy a szovjet technika a csúcs, de hogy még a kapitalista amerikaiaknak is jobban kedvez...

[ Szerkesztve ]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#1350) vhw


vhw
addikt

Úgy látszik most ezen a hadszíntéren nem a hatalmas túlerővel kell megküzdeni a német páncélosoknak, hanem a lebutításuk okozta hátrányokkal... :U

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.