Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50351) Vangelis válasza Blackmirror (#50345) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Hát néztem, de nekem nem jönnek be valahogy.. vagy nem is tudom...

Szépek, de pl az F6 nekem túl túl valamilyen... nem tudom megmondani.

De tényleg jól jönne a víz és port ellenálósága is.

Igazából a Z1C jönne be árban és tudásban is.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#50352) PHenis


PHenis
senior tag

Sziasztok,
telefonváltásban kérnék tanácsot, a következők az elvárásaim (az első hsz alapján)
Árban a kritériumoknak megfelelő legolcsóbb persze.
Az új készülékeket preferálom, de ha használtan lényegesen olcsóbb...
Alapvetően hosszú távra tervezek, de 2 év alatt álltalában megunom és cserélek.
Többnyire chetelésre (fbcahat, gtalk, viber, skype), netezésre (fórum, híroldalak), néha egy kis játék, de ez nem szempont, fényképezésre és navigálásra használnám.
Mindegy milyen oprendszer, de mondjuk az androidot preferálom.

És akkor kicsit szűkítenék még: 1280x720 5 col körül, min 1Gb ram, nem túl rossz kamera, nagy akku, a hánymagos és a milyen android nekem mindegy.
Volt Defy-m, attól rosszabb kamerát és akkuidőt nem nagyon szeretnék...
Tudom hogy elég sok készülék megfelel ezeknek, de van egy nagy gondom, mégpedig, hogy a Samsung szerű lekerekített szappantartók nagyon nem jönnek be. Tetszik pl az iNew v3 ami nagyobb akksival pl jó is lenne, vagy a Lenovo k900, de ebben szintén pici az akku.Vagy pl az InFocus M310 is tetszik külsőre. Szóval szögletes tepsit szeretnék.
Tudtok ajánlani valami jó kis készüléket amit szeretni is tudok?

[ Szerkesztve ]

(#50353) #65577472 válasza PHenis (#50352) üzenetére


#65577472
törölt tag

Ha már a K900-at említetted, P780 olcsóbb, és minden kritériumnak megfelel! Akksija 4000 mAh, 5" HD IPS, 1 GB RAM, stb. [link]

(#50354) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Tesóm telót akar venni: LG G2 vagy Samsung S5? Ez a nagy kérdés, nem tud dönteni.

(#50355) stilo18 válasza rayoliviero (#50354) üzenetére


stilo18
addikt

Ár/érték alapján MOST jobb vétel a G2. Ha nem számít a pénz, akkor egyértelműen S5!

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#50356) rayoliviero válasza stilo18 (#50355) üzenetére


rayoliviero
veterán

És miben jobb az S5?

(#50357) stilo18 válasza rayoliviero (#50356) üzenetére


stilo18
addikt

Kicsit erősebb, (egyik tábor szerint) jobb kijelző, kicsit jobb kamera, jobb videó felvétel, vízálló.
Az idei csúcsok a "kicsit" elven terveződtek...:)

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#50358) mtcob válasza rayoliviero (#50356) üzenetére


mtcob
senior tag

Kicsit erősebb hardver, jobb kamera, víz- és porállóság, jobb szervízes háttér
Szerintem a G2-t vegye, nem éri meg az S5 a felárat :N
Megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

(#50359) tomtom98 válasza thefreeman (#50347) üzenetére


tomtom98
csendes tag

Énis ha jol tudom "ő" lett az év online áruháza és ok termelték a legnagyobb haszont(vagy valami ilyesmi,nem tudom pontosan).

ZTE VEC 4G (Snapdragon400)

(#50360) rayoliviero válasza mtcob (#50358) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszönöm a válaszokat.
Micro sd-t lehet S5-be dugni? És micro USB pendrive-ot? És arról filmeket nézni?

(#50361) stilo18 válasza rayoliviero (#50360) üzenetére


stilo18
addikt

Mindegyikre igen a válasz!
A filmezéshez szükség lesz egy MHL adapterre, vagy egy ilyen speckó pendrive-ra...

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#50362) atosan válasza krumplipogi (#50350) üzenetére


atosan
addikt

Nexus5 a Google referencia mobilja, szűz felület, azonnal érkező frissítések. Ha ez nem szempont, akkor a G2. Mindkettő LG termék.

Maine coon

(#50363) rayoliviero válasza stilo18 (#50361) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszi.

(#50364) Lacy6 válasza atosan (#50362) üzenetére


Lacy6
senior tag

Igen, alap android de ami érdekes a HTC m8 sebességbe most a piacon a leggyorsabb készülék. Azt nem értem, hogy lehet gyorsabb az alap,fapados,nyers androidtól? :F Amúgy nem olyan régen itt volt pár g2 tulaj panaszkodni a hívásminőségre, bug-okra, gyorsabb merülésre amit a legutóbbi frissítés okozott.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#50365) stilo18


stilo18
addikt

Nexushoz képest nem tudom,de ez tavaly is így volt. A leszarozott One volt a leggyorsabb, legsmoothabb androidos telefon...
Mai napig tökéletes választás!

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#50366) atosan válasza Lacy6 (#50364) üzenetére


atosan
addikt

Valamit tudnak :)

Maine coon

(#50367) jooker82 válasza Lacy6 (#50364) üzenetére


jooker82
nagyúr

Én pár napja vettem,független és semmi probléma a G2-vel.. tiszta telepitéssel tettem fel a 4.4-et.
Nagyon jó telefon,csak ajánlani tudom. :)

Amúgy,ha erre gondolsz,ő nem is használja a G2-t :( úgy elég nehéz véleményezni.

[ Szerkesztve ]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#50368) darvinya válasza stilo18 (#50361) üzenetére


darvinya
titán

Ne írj hülyeséget. :DDD

MHL kábel HDMI kimenethez kell, nem pendrive-hoz.
OTG kábel kell pendrive-hoz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#50369) Lacy6 válasza jooker82 (#50367) üzenetére


Lacy6
senior tag

volt több is, de itt konkrétan ezzel kezdődött egy kis vita link
Erre emlékeztem

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#50370) Colka79


Colka79
tag

Sziasztok!

Szeretném megvenni első okos telefonomat,mert lejárt a hűségidőm a Vodánál,a 2 kiszemeltem:
1. Samsung Galaxy Trend Plusz 5.000 Ft
2. LG L70 10.000 Ft

Sima alap felhasználásra melyik lenne a megfelelőbb számomra,úgy,hogy ez lenne az első ilyen Telefonom!!

Előre is köszi!

Gamertag:LaondaHUN

(#50371) darvinya válasza Colka79 (#50370) üzenetére


darvinya
titán

Egyik sem.
Ezek inkább kínszenvedés okoz, mint kellemes felhasználói élményt.

Felső-közép kategória alatt csak ilyen van.

Ami elfogadható még Sony SP, és innéttől felfelé.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#50372) jooker82 válasza Lacy6 (#50369) üzenetére


jooker82
nagyúr

Nem kell mindenkinek mindent elhinni,sokan nem telepitették megfelelően a szoftvert. Érdekes én megvettem 2 napja 4.2-vel,aznap még úgy használtam,majd este felajánlotta a 4.4-et otán lefrissitettem 10 perc alatt és azóta sincs semmi bug hivásprobléma semmi.
Sokan rootolgatják,agyonromolják,nem megfelelően telepitik,ebből adódnak a felesleges gondok.
amúgy meg ne olyanok mondják már meg,hogy hogy működik a telefon,akik csak benéznek néha és igyekeznek kijegyzetelni a hibákat és máshol telrtömik a topicokat vele..

darvinya:Kinszenvedést tudommal az SP okoz..De az LG L70-ről mért irod,hogy szenvedést okoz,mikor még nem is használhattad? :F Még pár napja került az üzletekbe.

[ Szerkesztve ]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#50373) HKorn válasza Colka79 (#50370) üzenetére


HKorn
addikt

Sztem vegyél egy Lumia 520-at, jobban jársz vele, mint az ilyen olcsó droidokkal.

Run&Ride

(#50374) darvinya válasza jooker82 (#50372) üzenetére


darvinya
titán

Gyengébb kicsivel mint az SP, de annyira nem nyerő KK 4.4.2 sok hívás, aksi, stb. hibái miatt.

De lehet jó neki. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#50375) jooker82 válasza darvinya (#50374) üzenetére


jooker82
nagyúr

Gyengéb kicsivel,de ha stabilabb már megérte.. Ráadásul friss szoft knock onnal.IPS kijelzővel
Na meg irta is,hogy alap felhasználásra

[ Szerkesztve ]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#50376) atosan válasza darvinya (#50371) üzenetére


atosan
addikt

Azért azt nem mondanám. Volt L5 ii-m ami gond nélkül ment, főleg alap felhasználásnál, hívások, névjegyek, sms-ek, fb, messenger, whats app, bármelyik időjárás app, sok felesleges cucc amiket csak kipróbáltam, egyik sem lassította. Most Trend plust használok, szintén elégedetten. Ha nem csúcs játékokat akar, bőven megfelel, főleg alap cuccokra. Ebben a kategóriában is már vannak használható mobilok.

Maine coon

(#50377) atosan válasza Colka79 (#50370) üzenetére


atosan
addikt

Trend plus vs L70-kijelző 4 coll-4,5 coll egyforma felbontással tehát az Lg pixelesebb, ram-768mega-1giga, akksi az Lg-nél erősebb, android-4.2.2 - 4.4.1
Szerintem az Lg a nyertes.

Maine coon

(#50378) Apir


Apir
tag

Hali. Új teló kéne...
Oldalakat olvasgatva úgy tűnik itt talán a dolgom kicsit nehezebb lesz mint tablet-vásárláskor (akkor a tablet topicot olvasgattam, nem is kellett írnom.)

Ilyen kritériumok lennének:
- Ár: 40.000-65.000 Ft körül
- ERŐS AKKUMULÁTOR (bírja a napi nyüstit mobilnettel & wifivel)
- GPS, meg talán kamera vakuval
- Android, Min. jelly bean 4.2.2
- nagyobb lag nélkül nyisson meg szerkeszthető dokumentumokat és váltson programok között
- azért ne legyen túl nagy szenvedés vele Minden egyes 3d game

Megköszönöm ha ajánlotok, eddig ezeket néztem/nézem most, meg persze tovább is olvasgatok a topicokban közben.

Galaxy trend plus
Galaxy ace 3 (LTE)
LG optimus f6
Motorola moto G
Galaxy S duos 2

[ Szerkesztve ]

(#50379) stilo18 válasza darvinya (#50368) üzenetére


stilo18
addikt

Igazad van, bocsánat... :R

Apir: F6 akkor!

[ Szerkesztve ]

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#50380) xperiasigi


xperiasigi
őstag

Aki telo vasarlas elott al annak irany veletech :K

Iphone 6s

(#50381) Hunt3r22 válasza Apir (#50378) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Lg F6 :K

[ Szerkesztve ]

Xr

(#50382) Apir válasza Hunt3r22 (#50381) üzenetére


Apir
tag

Ha Angliába is használnám, akkor csak arra kell ügyelnem hogy ne szolgáltatótól vegyem? (mert gondolom a kártyafüggetlen volta kelleni fog)

(#50383) #82471168


#82471168
törölt tag

Sziasztok. Mi a véleményetek erről a telefonról? Érdemes vele foglalkozni,megvenni? :U [link]

(#50384) Lenry


Lenry
félisten

barátnőm szeretne okostelefont, ebben kérném a segítségetek.

nincs sem márka, sem OS preferenciája, ez lesz az első okostelefonja, és én is nyitott vagyok mindhárom nagy rendszer felé.
ami viszont fontos lenne: nem lát jól, és sajnos olyan a betegsége, hogy szemüveggel sem korrigálható, így olyan telefon/OS kellene, ami gyengénlátóknak is jól használható (emiatt egy picit a WP felé tendálok, a csempék jó nagyok és egyértelműen azonosíthatók). nem kell semmilyen szövegfelolvasó, de nem baj, ha beállítható valami nagyobb kontrasztú téma és ha a rendszer és a legfontosabb appok esetleg nagyíthatók.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#50385) dunc válasza Lenry (#50384) üzenetére


dunc
nagyúr

Ebben az esetbe a WP ajánlom egy LUMIA 625 személyébe! Nagy kijelző kedvező ár.

[ Szerkesztve ]

(#50386) stilo18 válasza #82471168 (#50383) üzenetére


stilo18
addikt

Én biztos messziről kerülném, az 512 ram és az android csak bosszúságot okoz az esetek többségében...

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#50387) valyogvisko


valyogvisko
csendes tag

Sziasztok,

új vagyok itt a fórumon, értelemszerűen új mobil vásárlásán gondolkodom és örülnék a tanácsoknak:)

Ár tulajdonképpen mindegy, az ár/érték arány lehetőség szerint legyen megfelelő. Mindenképpen új telefon érdekel, megbízható helyről, garanciával, nem előfizetésre. Ha nem független, akkor Vodás. Jó lenne, ha kb. 2 évig ki is tartana. Nem sürgős jelen pillanatban, 1-2 hónapot nyugodtan tudok várni ha NAGYON megéri. Oprendszer mindegy (IOS ki lesz zárva később, de nem a platform miatt).

A kijelző legyen 4,7-5,5 col között, a felbontása minimum HD, de inkább full HD, ha lehet - sokat netezem a telefonon, ez fontos szempont lenne. Kamera konkrétan huszadrangú, az se érdekelne, ha nem lenne benne:) Nem muszáj semmilyen IPxx-szabványnak eleget tennie (persze ha van, nem hátrány), tudok vigyázni a telefonjaimra. Legyen legalább 16 gigás, ha nem, akkor microSD-vel bővíthetőség legyen adott.

És akkor az legfontosabb és egyetlen kitétel a kijelző mérete mellett: olyan telefont keresek, ami elfogadható fülessel (pl most egy shure SE215-öt használok) a LEGJOBB, magyarán melyik telefonban van a legjobb hangchip? Ha jól tudom, némelyik Samsungban Wolfson DAC van, az új OPPO MaxxAudio-val dolgozik, a csúcs-HTC-k és talán a csúcs-SONY-k is valami elfogadhatóval rendelkeznek, de nem tudom, hol lehetne utánajárni, melyik a legjobb (számomra)? Szoftveres hablatyok, mint pl a HTC8s BeatsAudio-ja, nem megfelelőek...

Előre is köszönöm, ha kihagytam valamit, ami segít javasolni, elnézést.

Update: ha javasoltok telefont, örülnék, ha esetleg valamilyen linkkel együtt, ahol meg is tudom venni, k.

[ Szerkesztve ]

HTC, LG

(#50388) Lacy6 válasza valyogvisko (#50387) üzenetére


Lacy6
senior tag

HTC One M8 (#50276)

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#50389) valyogvisko válasza Lacy6 (#50388) üzenetére


valyogvisko
csendes tag

Hmm, kösz a linket, elolvasom. És hol/milyen boltban vegyem?

HTC, LG

(#50390) norbert1998 válasza valyogvisko (#50389) üzenetére


norbert1998
veterán

Lehetőleg szolgáltató. Vagy ha nem, mindegy, csak figyelj, hogy gyártói garancia legyen. Igazából a bolti sem rossz, de a gyártói a tuti

(#50392) Apir válasza Apir (#50382) üzenetére


Apir
tag

Ahogy látom nem nagyon lehet..

(#50393) Morris válasza Apir (#50392) üzenetére


Morris
veterán

Mit nem lehet?

Egyébként igen, ha más országba (más szolgáltatóval) is használni szeretnéd, akkor független kell.
Ja és ami nagyon fontos. A UK-ban lévő T-mobil nem egyezik meg a hazaival. Tehát, ha ott veszel egy T-mobilos telefont, akkor itthon nem fog működni a hazai T-mobil sim kártyájával.
Ugyanez fordítva.

De gondolom ez az összes ország esetében így van!

A fenti személyes tapasztalat!

[ Szerkesztve ]

(#50394) Apir válasza Morris (#50393) üzenetére


Apir
tag

Hát hogy csak a szolgáltatóknál látom a telefont.

Ahogy olvastam fel lehet hívni külön a telenort/t-mobilt a függetlenítés ügyében ( meg talán az Lg-t hogy a művelet után is érvényes e a garancia), szóval macera.

[ Szerkesztve ]

(#50395) Morris válasza Apir (#50394) üzenetére


Morris
veterán

Hát én sem találok független készüléket az F6-ból. Ki lehet függetleníttetni a T-nél hivatalosan, de akkor nem is annyi lesz az ára amennyi.

(#50396) Blackmirror válasza Morris (#50395) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Akkor már inkább a telenornál érdemes vásárolni/függetleníteni.az olcsóbb ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

iPhone X@R, iPad Pro

(#50397) Apir


Apir
tag

Oké, kösz mindenkinek!

(#50398) atosan válasza Blackmirror (#50396) üzenetére


atosan
addikt

Így van, 7650huf a függetlenítés, de csak szaküzletben, viszont eladók nem tudják megcsinálni. Garancia marad.

Maine coon

(#50399) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

50-60k-ig bezárólag mi a bestbuy androidos, illetve windowsos telefon? ZTE Bladet váltana haverom, főleg netezni szokott csak, de azt sokat. Telenoros, vagy független.

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#50400) atosan válasza Bdanyy (#50399) üzenetére


atosan
addikt

Droid fronton amik kártyásan beleférnek a Telenornál: Lg F6, Samsung Ace3 LTE, HTC Desire 500
Win telókat annyira nem ismerem.

Maine coon

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.