Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#181201) Viktor0610 válasza Tiédetis (#181199) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Támogatást az iPhone 14 Plus kap tovább (bár a Samsung is eléggé sokáig ígéri az S23+-ra), kamerában az S23+ jobb. Akkuidőben picivel a Samsung jobb.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#181202) patyil válasza .mf (#181196) üzenetére


patyil
tag

Sajnos ilyen telefon nincs amit keresel attól félek.
Igaziból hiába nem kell erős cpu neked, az áll a jó képalkotás mögött általában, ami a csúcskategóriára jellemző, ugyanakkor itt nincs sd bővíthetőség többnyire.
A kis méret - nagy akku páros kb kiüti egymást
A telekamera pedig szintén elég ritka ezen az árszinten.
Az utód s21 FE nem sikerült rosszul (snapdragonos valtozat), de úgy látom eléggé orrolsz a samsungra.

pixel 6a/7a/6/7 közül valami használtan, ha a zoomkamerát elengeded? Esetleg iphone 11pro valami ujabb akkuval/12pro? Igaz itt mind az üzemidő csuri de valahol kompromisszumot kell köss.

Ajánlom esetleg a mobilfotós topicot pörgesd, ott lehet a kamerával kapcsolatban jobban tudnak segiteni és rengeteg tesztképet, gcam infot is találsz ami alapján konkrét képek mentén tudsz összehasonlítani telókat:)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#181203) Tiédetis válasza Viktor0610 (#181201) üzenetére


Tiédetis
senior tag

köszi
így végleg eldőlt

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#181204) t-joco


t-joco
tag


Adott 1 kb másfél éves S21 FE telefon. 6/128Gb. Fél év garanciával, teljesen jó, karcmentes állapotban, "jó" akkumulátorral, új üvegfóliával, tokkal, töltővel együtt. Megérhet 125.000 Ft-ot? Érdemes lenne megvenni? Vagy inkább vegyek új telefont? Ki mit gondol?
Valahol meglehet nézni a telefon menüjében a pontos üzemidőt,hogy mennyit "ment" eddig a telefon, az első bekapcsolás óta?

(#181205) .mf válasza Sgr_A (#181197) üzenetére


.mf
veterán

Oké, szólok :DDD :(

Tiédetis: ha jól emlékszem Lábatlan végén a járdára felvezetett bringaúton tekertem lépésben, mert annyira töredezett, kátyús volt - ekkor esett ki a kormánytáska térképzsebéből. Nilkin Camshield tokban volt, meg üvegfólia is volt rajta; de alsó harmadtól másik alsó sarokig átlósan pókhálós. Szerencsére működik tovább, bár néha az ujjlenyomat-olvasó nem hajlandó felismerni.

Szs85: papíron jobbnak kéne lennie, de nagyon sokszor hibázik a fehéregyensúly-mérése, a manuális wb-állítást érthetetlen okból kihagyták az alap módból, csak a pro módban van benne; ott viszont az auto-HDR nem lehet bekapcsolni. A G6-tal a Gcam csodákat művelt, erre viszont nincs stabil verzió, pedig próbáltam többet is, el sem indult vagy fagyott. Az S20FE topikban más is írta, akinek volt G6, ha előbb kérdezem tőle, ő se ajánlotta volna a G6 után az S20FE-t.

Patyil: 6.5" már kis méret? Már így is alig fér be néhány nadrágom zsebébe.
Nem lopta be magát a Samu a szívembe, az tény. GSMArena alapján az S21FE-ben koppra ugyanazok a kamerák és lencsék vannak, ha jól látom? Igaz ha SD, akkor arra már esélyesebb, hogy lesz Gcam; és GG3 helyett GG Victust kapott, talán strapabíróbb.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#181206) NoMagix


NoMagix
addikt

Üdv mindenkinek!

Segítséget kérnék új telefon vásárláshoz (android).
Jelenlegi készülékem egy Samsung A53 5G ez előtt Samsung A31 volt amit nagyon szerettem, méretét a kijelzőjét és főleg az erős rezgését.
Az A53 hulla gyenge rezgéssel rendelkezik amit nem tudok megszokni és a mérete sem tetszik.
Ami a lényeg ne legyen a telefon nagyobb mint az A31 és erős rezgéssel kell rendelkeznie.
Átlagos felhasználó vagyok 50 év felett, már nem játszom a telefonon csak nyugodtan használom telefonra, böngészésre, navigálásra, stb.
Volt több Xiaomi is nálam a Samsungok előtt, de azokból is kiábrándultam a minőségi és szoftver problémák miatt
Árban semmiképpen sem szeretnék többet kiadni mint amennyiért vettem az A53-at 120 ezer volt.

Köszönöm szépen a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#181207) varmi2 válasza NoMagix (#181206) üzenetére


varmi2
nagyúr

Pontosan milyen minőségi és szoftveres gondokra gondolsz a xiaomi kapcsán?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#181208) lovas93 válasza NoMagix (#181206) üzenetére


lovas93
tag

Ezek szerint nem volt a kezedben mostanában Xiaomi telefon. A 13-ast kézbe véve még az ájfón tulajok is elismerően nyilatkoztak. A szoftvere meg szerintem már a MIUI 12 óta kb hibátlan. Szerintem ne vesd el őket!

(#181209) Viktor0610 válasza NoMagix (#181206) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nemigen van ilyen készülék.
A méretet vagy az árat elengedve találhatsz megfelelő telefont.
De persze, azt szerintem senki nem fogja tudni, hogy melyik telónak erős a vibramotorja.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#181210) juve600 válasza lovas93 (#181208) üzenetére


juve600
nagyúr

+1

(#181211) NoMagix válasza varmi2 (#181207) üzenetére


NoMagix
addikt

A családban a legutolsó note 10 és 11 volt nagyon gyatra így vagy úgy. (lefagyások, bootloop frissítés után, szar kamera, stb...)

#181208 lovas93 nem volt a kezemben
#181909 Viktor0610 akkor marad az üzletekben próbálkozás, nyomkodás
mehetnék feljebb az árban de az már ellenkezik az elveimmel, számomra már nem ér egyik telefon sem annyit mint amiket mostanában elkérnek az üzletekben.
20-25 éve sokkal többet áldoztam a telefonokra. :DDD

köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#181212) varmi2 válasza NoMagix (#181211) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az redmi. De az sem ilyen. Nekem volt redmi note 9s, jelenleg 9pro, de van xiaomi 11t(szervizben, ezért használom a note 9pro-t) de egyik teloval sem találkoztam még hasonlóval sem. Úgyhogy vagy a teló hibás, vagy a használója.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#181213) xhege válasza lovas93 (#181208) üzenetére


xhege
addikt

A 13 széria valóban jól sikerült, de a kérdező által megjelölt keretösszeg messze van ettől. Amit ő megjelölt az a Redmi meg Note szint kb. Mondjuk ezen az árszinten nincs kompromisszummentes készülék.

(#181214) juve600 válasza xhege (#181213) üzenetére


juve600
nagyúr

+1

(#181215) Elmör válasza kutkut (#180987) üzenetére


Elmör
senior tag

Bocsánat, hogy csak most válaszolok, nem néztem nyaralás alatt prohardvert. Én úgy tudom nem hivatalos viszonteladó, de már vettem több telefont is így, egyikkel sem volt gond lekopogom. Most a telefonpont.hu-ról rendeltem, igaz azóta felment közel 30 ezer Ft-ot az ára. Június 12-én 253 ezer Ft volt az alapár és erre jött még rá a töltő meg a tok.Gondolkoztam a szolgáltatónál való vételen, de nem szeretnék újra előfizető lenni, nekem jobb a kártyás megoldás.

[ Szerkesztve ]

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#181216) kopi72


kopi72
aktív tag

Mi most a best buy telefon xiaomitol?
a redmi note 12-t neztem ki a lanyomnak, oledes, 128GB, 4GB ram (ezt keveslem kicsit) es csak 54e ft..

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#181217) sfdrakex válasza kopi72 (#181216) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Annyiért nem lesz jobb. Az, hogy mi a best buy attól függ mennyi a kereted.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#181218) kopi72 válasza sfdrakex (#181217) üzenetére


kopi72
aktív tag

mondjuk 70 - 80 ezer max Tobbet nem akarok kolteni ra, ugyis osszetori. Ha nem tori el, akkor meg ellopjak a suliban tole torna ora alatt :-)))

"Annyiért nem lesz jobb" -> akkor azert anyira nem rossz a redmi note 12 ugye? Ugy olvasom a reklamokat is ki lehet kapcsolni mar bennuk.

Nekem redmi note 9s van snapdragonnal, es a mai napig hasznalom, megelegedetten

[ Szerkesztve ]

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#181219) sfdrakex válasza kopi72 (#181218) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem azt jelenti hogy nem rossz, csak azt, hogy más se jobb.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#181220) kopi72 válasza sfdrakex (#181219) üzenetére


kopi72
aktív tag

ertem, akkor megis best buy ebben az 54 ezer forintos keret osszegben :-)

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#181221) juve600 válasza kopi72 (#181216) üzenetére


juve600
nagyúr

Az sima redmi 12 lesz annyiért nem note

(#181222) bunz


bunz
csendes tag

Sziasztok, Huawei Mate 20 Promat szeretném lecserélni, kifejezetten szerettem és most nehezen találok mást helyette. Nagyjából 130ezerig keresgélek, jó minőségű használt is szóba jöhet, ami:
Méretben nem nagyobb nagyon a Mate 20 pronal, mert ez még elfér zsebben, kézben is egész jól elbírtam vele egy kézzel, a kamerája legyen jó, sokat fotózok, illetve belső tárhelyben is legyen benne legalább ennyi, meg jó akksi, akár gyorstöltési lehetőséggel.
Ha van ilyen ötletetek ezekkel a paraméterekkel, ne tartsátok magatokban. Köszi

(#181223) sfdrakex válasza juve600 (#181221) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Árukeresőn van Note 12 4/128 54-ért.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#181224) sfdrakex válasza bunz (#181222) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

5 éves, akkor 300 ezres telefon helyett keresel 130-ért jobbat? Nem lesz egyszerű. Illetve használtban is csak szintén 2-3 éveset, amire meg nincs értelme váltani, szerintem.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#181225) bunz


bunz
csendes tag

azt is használtan vettem anno, sajnos tönkrement. Nem keresnék másikat, és nem váltanám le, ha nem lenne muszáj

[ Szerkesztve ]

(#181226) Demertin válasza Demertin (#181171) üzenetére


Demertin
tag

Erre esetleg valaki?

(#181227) Sgr_A válasza Demertin (#181226) üzenetére


Sgr_A
addikt

Xiaomi 13

(#181228) zagloba válasza Demertin (#181171) üzenetére


zagloba
aktív tag

Ha Poco F1-ed van, nézzél rá a Poco F5 / Poco F5 Pro-ra is! Hozzák az átlagot. :)

(#181229) Mákdaráló


Mákdaráló
tag

Üdv,

Milyen telefont ajánlanátok, ha fontos a zoom kamera, DC dimming, AMOLED, vízállóság? Mi9 lenne cserés, hasonló kategória. Egyelőre az ár másodlagos, egyáltalán az opciók érdekelnek. Android mellett lehet iPhone is (bár nem használtam még almásat). Köszi

A matt kisperec sokkal finomabb a fényesnél.

(#181230) xhege válasza Mákdaráló (#181229) üzenetére


xhege
addikt

Ha a zoom annyira fontos, akkor az almát el is engedheted :) 3x a max zoom és nem túl acélos a minőség sem (14 Pro telefonom van). Zoomban S23 Ultra vagy Xiaomi 13 Pro. A Xiaomi 13 Ultra aranyárban van és nehezen beszerezhető, ha egyáltalán a globál verzió már elérhető. (Csak Kínából elérhető az Oppo Find X6 Pro) DC dimming ügyban nem vagyok járatos.

(#181231) juve600 válasza Sgr_A (#181227) üzenetére


juve600
nagyúr

+1

(#181232) spileraaa


spileraaa
senior tag

Motorola Defy van valakinek tényleg bírja a strapát?
Hasonló árban van alternatíva?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#181233) Mákdaráló válasza xhege (#181230) üzenetére


Mákdaráló
tag

Szóval a mi 13 jobban teljesít a 13pronál? Ehhez képest a 14pro? Sajnos a Samsungokban nincs dc dimming, nekem pedig érzékeny a szemem és 3 perc után migrénes fejfájást okoz.

A matt kisperec sokkal finomabb a fényesnél.

(#181234) xhege válasza Mákdaráló (#181233) üzenetére


xhege
addikt

A Xiaomi 13 Pro szerintem fotóban jobb, mint az iPhone 14 Pro a zoom kamerát tekintve ez méginkább igaz. :K
Ha nem MIUI lenne rajta megvettem volna (de ez csak az én privát hülyeségem) :)

(#181235) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

Másod telefonnak szeretnék egy telefont. Samsung A54 és Xiaomi Note 12 Pro között gondolkodom.

Van egy Apple 13 Pro Max-om főtelefonnak. A kiválasztottban 2 másik ország SIM-je (Sokat utazom) lenne. Nagyon ritkán lenne használva, gyors legyen, wi-fi hotspot is a lehető leggyorsabb legyen, illetve az üzemidő is fontos lenne.

Melyiket ajánljátok jobban? :R

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#181236) Cblacksmithc válasza Cold5 (#181235) üzenetére


Cblacksmithc
junior tag

előbbit, ha más nem - mérete alapján (bár ez nem szempont)

Ne fogadd meg a tanácsomat. És bárki más tanácsát se. Bízz magadban! Jó vagy rossz, boldog vagy boldogtalan, de a te életed, és csak rajtad áll, hogy mihez kezdesz vele

(#181237) beach head


beach head
senior tag

udv! redmi nite 12 pro 5g (256/8gb ) es a poco x5 pro 5g (256/8gb ) kozt vacilalok.
melyik a szerencsesesebb a miui alatt , a snapdragon vagy a mediatek soc?
A snapis pocoban gondolom erosebb a gpu (adreno 642L) mint a mtk-s note 12ben (mali g68 mc4)?
mas alternativa ebben a 100.000es arban?
-256gb tar
-8gb ram
-nfc
-5g
-5000mah
-automatikus kepfrissites allitas (90-120hz)
ezek a fontosabb dolgok

(#181238) Fiddlestick


Fiddlestick
aktív tag

Sziasztok! Meghalt az iphone 11pro-m, es nezelodtem, ugy dontottem elengedem az alma temat mert egy 3eves 12pro max is 220kornyeken van hasznaltan, amit azert tulzasnak tartok. A valasztasom ket samsung keszulek, az egyik egy regebbi s21 ultra, a masik egy s22 (sima). Samsung felhasznalok melyiket ajanljak ? A keret nagyjabol ott van ahol ezek hasznalt piacia arai, es mindenkepp hosszutavban gondolkodom. :R
(11pro-nak nagyon bejott a kameraja, hasonlo fele huzodnek, de egyik samsungot sem volt alkalmam kiprobalni a ketto kozul) :R

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#181239) Sgr_A válasza Fiddlestick (#181238) üzenetére


Sgr_A
addikt

A sima 22 az akkuban egy katasztrófa mreül meg melegszik az exynos proci miatt a térerő is elég ramaty

(#181240) sfdrakex válasza Cold5 (#181235) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem lenne egyszerűbb e-simként az iPhoneba tenni a külföldi simeket?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#181241) juve600 válasza beach head (#181237) üzenetére


juve600
nagyúr

Poco jobb szerintem

(#181242) Cold5 válasza sfdrakex (#181240) üzenetére


Cold5
senior tag

Erre nem is gondoltam... :U

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#181243) Akosch:.


Akosch:.
csendes tag

Sziasztok!

Lassan érik anyának egy telefoncsere és amióta megvettem a saját samsung galaxy a40-emet '19 nyarán nem nagyon követtem semmit (én ezzel és ezelőtti sonymmal nagyon elégedett voltam, mindkettő semmi problémával ment 4-5 évet).

Fixen nem tudok semmit, csak segíteni szeretnék neki 1-2 ajánlással mert már haldoklik a mostani huaweiije és nem is volt vele elégedett, csak szenvedés az egész.
- Árkategória? Max 130-150k környékéig szerintem.
- Használt vagy új? Új.
- Hol vennéd meg? Független újonnan gyártói garival vagy előfizetéses részletre vodánál, utóbbi preferált tippre, lehet tud kapni valami kedvezményt is.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel? Éppen best-buy lenne a cél szerintem.
- Mire használnád? Facebook, sok telefonálás és mindent is fényképezgetni.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Androidhoz szokott, és nem nagyon szeretne új dolgokat tanulni.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Neki minél nagyobb tetszene, de szerintem azért 6,5"-nél megállhatunk :D

Előre is köszi!

(#181244) Fiddlestick válasza Sgr_A (#181239) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Akkor inkabb az s21 ultra-t ajanlod ?

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#181245) Sgr_A válasza Fiddlestick (#181244) üzenetére


Sgr_A
addikt

Az is csak a mérete miatt bírja jobban
én az s23-at ajánlanám

(#181246) buek1967 válasza Fiddlestick (#181238) üzenetére


buek1967
tag

Motorola Edge 30 ultra Alza. Szerintem 220ért nagyon rendben. Keress rá pl. a Youtube-on összehasonlító videókra.

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#181247) Fiddlestick válasza Fiddlestick (#181238) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Talan ebbe az arsavba esik meg a note 20 ultra is :U

Ugyhogy jelenleg ez a 3telefon kozul kellene az "ertelmesebbet" kivalasztani

Note 20 Ultra, S21 Ultra, S22

[ Szerkesztve ]

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#181248) Fiddlestick válasza Sgr_A (#181245) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

50-70eft-al tobb mint amiket en neztem, lehet annyit mar nem erne meg nekem :U

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#181249) juve600 válasza Sgr_A (#181245) üzenetére


juve600
nagyúr

+1

(#181250) ViZion


ViZion
félisten

Poco X5 Pro gyorsjelentés, 3 nap használattal:
félelmetesen gyors. Semmi lassulás, akadás, röccenés. Hangja jó, minden irányban (hallanak jól és itt is jól hallani). Kijelző szép, jól reagál mindenre. Fotókat nem csináltam, passz. Rengeteg gesztus dolog bekapcsolható, azt sem tudom, h mit hova rakjak (ezek az én korlátaim, beállítom, de elfelejtem :D ).
Pár negatívum: Rengeteg Google és Xiaomi bloatware, ADB debloat után is van még, de ezek már nem befolyásolják a működést. Face appot töröltem, eltűnt, de debloat lista alapján még 3 csomagot letiltott... Automata fényerő a Huawei és Honor telefonok után egy vicc. Huawei pár napon belül megtanulta, h milyen környezeti fénynél milyen fényerő kell. Itt a szenzort pl. monitor fénye megzavarja, nem találja a helyes fényerőt.
Összességében nagyon jó, köszönöm az ajánlást :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.