Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180751) pvt.peter válasza pvt.peter (#180736) üzenetére


pvt.peter
őstag

Esetleg erre vki további tippet? :D

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#180752) bpmcwap


bpmcwap
senior tag

Létezik még bunkofon? Olyan telefon kellene amivel csak telefonálni lehet, email és whatsapp meg a maps megy rajta és mást nem is lehet rátelepíteni - se youtube, se face, se tiktok, se semmi. Vagy van olyan program, amit okostelefonra fel lehet tenni és minden telepítést tilt? Illetve hogy lehet levakarni az androidról a youtubot?

Túrista vagyok

(#180753) balzs79 válasza bpmcwap (#180752) üzenetére


balzs79
csendes tag

Androidon Family Link alkalmazásban a gyerekek tabletjeit tudom így korlátozni....

(#180754) szs85 válasza pvt.peter (#180751) üzenetére


szs85
tag

Én lehet megpróbálnék vízálló tokhoz mobilt nézni. Mondjuk egy Ghostek tokhoz milyen telefon kapható.

(#180755) bpmcwap válasza balzs79 (#180753) üzenetére


bpmcwap
senior tag

Köszönöm, nem ismerem, utánanézek

Túrista vagyok

(#180756) balzs79 válasza bpmcwap (#180755) üzenetére


balzs79
csendes tag

https://families.google.com/intl/hu/familylink/

(#180757) tasiadam válasza BiP (#180722) üzenetére


tasiadam
veterán

A gari naluk attol fugg, hogy ok a forgalmazok, vagy mas. Ha van gyari szerviz, oda kell kuldeni, de ezt jelzik. Esetek 90%aban

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#180758) Nazrym


Nazrym
tag

Sziasztok

Samsung S9+ készülékem cserélném, mert már eléggé eljárt felette az idő.

- Árkategória. 150e Ft
- Használt vagy új? új
- Hol vennéd meg? telekomtól hűségidővel kamatmentes részletre
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, az előző telefonom 4 évig meg volt, nem feltétlen akarok ennyi ideig telót, de 2 évig bírja legalább
- Mire használnád? Elsősorban netflix, social platformok, játék
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? S9+ méreténél nagyobbat nem szeretném, közel azonos oké (159*74*9)

Jelenleg 2 készülék van telekomnál ami tetszik:
- Samsung Galaxy A54 5G
- Xiaomi Redmi Note 12 Pro

De ezenkívül, nyitott vagyok bármilyen más készülékre.

(#180759) pvt.peter válasza szs85 (#180754) üzenetére


pvt.peter
őstag

Ezt még nem ismertem, megnézem.
Köszi.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#180760) flash-


flash-
veterán

sziasztok
100.ezer forint alatt milyen(xiaomit szeretem) okostelefont vegyek?

Legfontosabb a kamerás képességek(minel jobb képeket szeretnék a főkamerával)
utána üzemidő és vagy sebesség (időt állósag tehát )
ami nem kell :nem fontos nfc,se 5g,se infra

köszönöm szépen előre is

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#180761) razor03


razor03
aktív tag

Sziasztok!

Új telefon vásárlás előtt állok, de nagyon egyéni szempont alapján kell hogy válasszak, és ebben kérném szépen a segítségeteket!

Egyik ismerősöm azzal szórakozik, hogy az "Android spy" nevű programmal lehallgatja a mostani telefonom. A szóban forgó programmal nézegeti a P9 lite telefonom és ezzel próbál zsarolni a teljes családom előtt. Sajnos egyelőre senki nem hisz nekem a családban, hogy ilyen létezik.

Webshopból lehet ilyen szoftvereket vásárolni, és az Androidos telefonok tartalmához (illetve az appkhoz: messenger, viber, snapchat stb.) hozzá lehet férni. Most nem linkelem már be ezt a webshopot, de sajnos teljesen legalásin van ilyen.

Olyan telefont szeretnék vásárolni, amihez már nem tudnak hozzápiszkálni. Úgy láttam, hogy a Samsung valamelyik új modelljét már úgy reklámozza, hogy nincs hozzáférés a telefon kamerájához, mikrofonhoz... de ez vajon mennyire megbízható vagy hatásos?

Légyszi olyan írjon aki tényleg ért ehhez, mert nem akarnék potyára pénzt kiadni. Amúgy is le akarom már cserélni a telefonom, ez meg különösen fontos lenne. A pénzt rá szánnám egy jó telefonra, de ha nem muszáj nem venném meg a legdrágább modellt - ha muszáj akkor igen.

Olyat is hallottam hogy iPhone-t kell venni, mert azokkal nem lehet így szórakozni. (A kapcsold ki a helymegosztást stb. az ilyen fizetős kémprogramok ellen nem ér semmit...)

Előre is köszönöm a válaszokat!

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#180762) szkorhetz válasza razor03 (#180761) üzenetére


szkorhetz
őstag

Miért nem csinálsz egy teljes visszaállítást a telefonon?

(#180763) razor03 válasza szkorhetz (#180762) üzenetére


razor03
aktív tag

Telefon szám alapján felismer újra!!

Új telefonra lenne szükségem amihez ilyen programokkal már nem lehet hozzáférni.

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#180764) Cblacksmithc válasza szkorhetz (#180762) üzenetére


Cblacksmithc
junior tag

nem lehet, hogy új simre van szükéged ?

nem nagyon értem, hogyan lehet az, hogy hozzáfér a te telefonodhoz, de lehet.
ha teszel a telódba 1 új simet (új számmal) és előtte csinálsz 1 teljes visszaállítást - na ezt már nem nagyon hiszem el...

[ Szerkesztve ]

Ne fogadd meg a tanácsomat. És bárki más tanácsát se. Bízz magadban! Jó vagy rossz, boldog vagy boldogtalan, de a te életed, és csak rajtad áll, hogy mihez kezdesz vele

(#180765) razor03 válasza Cblacksmithc (#180764) üzenetére


razor03
aktív tag

Nyilván egy új SIM addig lenne titok a családtag számára, amíg 5 perc alatt valaki megadja neki...

Mégegyszer leírom hogy: olyan teló kellene nekem az újak közül, amihez ilyen android kém programokkal NEM lehet hozzáférni. Mennyire megbízható az iPhone ilyen szempontból?

Légyszi olyan írjon már aki jártas a témában.

[ Szerkesztve ]

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#180766) szs85 válasza razor03 (#180765) üzenetére


szs85
tag

Nekem ez nem tiszta: ha a rendszer visszaállítás nem segít, akkor nem a telefonhoz fér hozzá, hanem a cellaadatokhoz (az már másik szint lenne), ekkor édesmindegy mit veszel.
Ha azonban a telóhoz fér hozzá, akkor meg azért mindegy.

(#180767) Laslow válasza razor03 (#180763) üzenetére


Laslow
senior tag

Az nem elég, hogy a telefon gyári visszaállítása (és esetleg a memóriakártya külső eszközzel történő alapos formázása) után kizárólag megbízható appokat telepítesz a készülékre, és még véletlenül sem kattintasz ilyen-olyan e-mail linkekre? A kémprogram valahogy fel kell kerüljön a telefonodra a kémkedéshez.
Abban én nem hiszek, hogy a Samsung eszközein ne működne ugyanúgy egy ilyen felügyeleti/spy szoftver.
iPhone zártabb, de azért arra is folyton jönnek a biztonsági frissítések. Ha valaki távolról Androidra feltesz egy ilyen appot a telefonodra, szerintem iPhone-ra is felteszi az almás változatot.
Én nem hiszem, hogy vérprofi hacker lenne az ismerősöd, inkább csak valamilyen gyermekfelügyeleti alkalmazást rakott valahogy a telefonodra (főleg, hogy azt mondod, legálisan beszerezhető), viszont ennek telepítését azért elég jó eséllyel meg lehet akadályozni ha nem fér hozzá fizikailag a készülékedhez, és nem kattintgatsz mindenféle gyanús linkekre.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#180768) Sungoo válasza razor03 (#180765) üzenetére


Sungoo
addikt

Nem sok olyan lesz, “aki jártas a témában”, mert ilyenről még nem sokan hallottunk. Főleg egy webshopból megvásárolható appról…Az meg külön technikai kérdés, hogy telefonszám alapján hogy fér hozzá a te telefonod adataihoz.

(#180769) Stauffenberg válasza razor03 (#180765) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem egyszerűen rossz topikban vagy és azt kéred az itteniektől, hogy vakon tapogatózzanak, senki nem tudja milyen biztonsági kihívás ellen kell védekezned, de mondjuk meg neked, hogy mit vegyél. Amúgy valóban vannak webshopok, amik "kémszoftvereket" árulnak, de ezek jellemzően céges felhasználóknak szánt eszközök a céges telefonok felügyeletére és nem települnek csak úgy maguktól.

De térjünk vissza a lényegre: Az egy jó sorvezető, hogy a Huawei P9 Lite egy 7 éves telefon és a Wikipedia szerint Android 7.0 volt az utolsó frissítés rá. Csak szólok, hogy Android 13-nál járunk és a mai telefonoknál már alap, hogy főverzió frissítéstől függetlenül havonta/kéthavonta adnak ki biztonsági frissítéseket. A telefonod alighanem biztonsági szempontból olyan, mint árvíz ellen sajtreszelővel védekezni.

Ha az nagyobb biztonságérzetet ad, vegyél iPhone-t, de az a platform is elég csábító célpont azok körében, akik kártékony kódokat írnak. De a legtöbb esetben (és ez iOS és Android esetén is igaz), kell a felhasználói input ahhoz, hogy a kód le tudjon futni (pl: fertőzött melléklet megnyitása, fertőzött kódot leküldő linkre kattintás, stb).

Hallani bőven szoftverekről, amik a felhasználó tudta nélkül települnek, de ezeket nem webshopokban árulják, hanem kormányzati szervek vásárolják.

(#180770) Zsolt,72 válasza razor03 (#180761) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Szia!

Az jutott eszembe, hogy talán jobban megfelelne a kérdésed számára az Android szakmai topik: [link]

Érdekességként mellé teszem, hogy pont most fut ott egy beszélgetési szál, ami szintén lehallgatással kapcsolatos.

Szerintem ott (is) fogsz kapni érdemi segítséget, ötleteket.

(#180771) razor03 válasza Zsolt,72 (#180770) üzenetére


razor03
aktív tag

Szia!

KÖSZÖNÖM szépen, akkor felteszem ott a kérdést :R

Egyébként [link] erről a szoftverről van szó... távoli eléréssel működik, nem kell személyesen semmit sem telepíteni a másik telefonjára (legalábbis én így értelmeztem az eddigiek alapján!).

Szerintem elég durva... ráadásul hiába változtatom meg a jelszavaim, ha valahová bejelentkezek (akár ide!) ez a szoftver MINDENT loggol azonnal!

Nah nem offolok tovább, az biztos hogy nagyon dúrván vissza lehet élni, voltam a rendőrségen is ez ügyben. A legjobbnak látom azt az új telefont megvenni, amiben már hardveres védelem is van hogy ne férjenek hozzá a készülékhez, ezért kérdeztem lentebb, hogy melyik lehet az a Samsung telefon amit már ezzel az új védelemmel reklámoznak...

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#180772) razor03 válasza Stauffenberg (#180769) üzenetére


razor03
aktív tag

Igen, igazad van teljes mértékben, csak eltelt egy kis idő mire rájöttem miről is van szó. Sajnos nem volt eddig pénzem új telefont vásárolni, nem is volt jobb telefonra igényem, de most ott tartok hogy azonnal lecserélném, akár a legjobbra is, csak ne legyen az amiről beszéltem. Azért írtam ide, mert nem is tudtam pontosan hol kellene hogy érdeklődjek ilyen ügyben, szóval bocs az offért illetve köszönöm a pontosítást hogy hová írjak a továbbiakban. :R

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#180773) balzs79 válasza razor03 (#180771) üzenetére


balzs79
csendes tag

Szerintem hívd fel a forgalmazót és kérdezd meg, hogy hogyan működik, mielőtt beruházol egy új telefonra. Gyanítom, hogy egy gyári beállítás és minden törlése elég. Ne legyen roorolt a telefon és csak azt telepítsd és engedélyezz, amiben megbízol. A leírás alapján szerintem ezt az alkalmazást telepíteni kell a lehallgatandó telefonra (ezt is vállalják díj ellenében) és utána képes szép csendben dolgozni a hattérben.

(#180774) Stauffenberg válasza razor03 (#180771) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ezt azért nem kicsit megmosolygom. Kétlem, hogy az érintett hozzájárulása (értsd: telepítés, engedélyek megadása, stb) nélkül fel lehetne telepíteni.

Mellesleg ha valaki az engedélyed nélkül lehallgat, az Btk. szerint is bűncselekmény és feljelentést tehetsz.

(#180775) Tiédetis válasza Stauffenberg (#180774) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Ez így van. Első út a rendőrség és feljelentés. Minden további felesleges maszlag. Bár ha izraeli kémprogram van rajta, akkor ott nagy gebasz van és már mennék is el az országból

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#180776) tukeegabi


tukeegabi
csendes tag

Sziasztok!

Pixel 7 és Oneplus Nord 3 között vaccilálok.

A jó kamera fontos, abban talán valamivel jobb a pixel, de a nord 3 se rossz egyáltalán, úgy láttam.

Pixel oldalról jó lenne az e-sim, de alapvetően nem elengedhetetlen.

Nord 3 esetében pozitív a gyors töltés és a kicsit jobb üzemidő, valamint "hivatalos értékesítés" (voda hálózaton használnám, és ott hallani anomáliákat a pixelről)

Árban kb hasonló a kettő, szóval az nem mérvadó.

Ti melyiket javasolnátok a kettő közül Nord 3 vagy Pixel 7?

Köszi!

(#180777) balzs79 válasza tukeegabi (#180776) üzenetére


balzs79
csendes tag

Pixel esetében nézz utána a VoLTE támogatásnak. Ha az nincs (vagy csak “mókolással” lenne), akkor nem ajánlanám.
Én nagyon szeretnék Pixelt, de amíg hivatalosan nem forgalmazzák itthon (és nincs 5G sem), addig nem veszek.

(#180778) Sungoo válasza Tiédetis (#180775) üzenetére


Sungoo
addikt

Mint írta, már járt a rendőrségen.

(#180779) ghiottone válasza tukeegabi (#180776) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Csatlakozok balzs79-hez. De Volte már van, ha a szolgálattónál is aktiváltattad.
Ami inkább hátrány - , ha neked számít - az 5g hiánya és gyenge modem, ami köszönhető a Tensor processzornak. A kamera miatt jó a Pixel, de nekem mint telefon összességében már rezgett a léc. El is passzoltam másodszorra is a 7esem.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#180780) Tiédetis válasza Sungoo (#180778) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Olvastam

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#180781) flash-


flash-
veterán

tud valaki abban segíteni hogy ha 50-100ezer forint környékén vesz az ember xiaomit(redmi note 12 ,vagy note 12 pro) akkor mennyi rammal érdemes?
nem játszanek, csak általános használat: felteleoitett appok,messenger,facebook ,youtu.be,kamera,web,ilyenek.

ebben az esetben mennyi az ami már jó es később sem fog lagolni?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#180782) Viktor0610 válasza flash- (#180781) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hat elég lehet. :K
Hosszabb távon 8 nyilván jobb.

Xiaomi 13T

(#180783) 4D4M18


4D4M18
újonc

Sziasztok. Anyumnak néznénk telefont, a leglényegesebb a kamera lenne. Idáig a Poco F5 és a Samsung Galaxy S21 FE-t találtam a legideálisabbnak. A 2 közül melyik a jobb választás?

(#180784) vacs válasza tukeegabi (#180776) üzenetére


vacs
veterán

Nekem Pixel 7 van, kamerában az egyik legjobb, de szerintem inkább Nord3-at vegyél.

4D4M18: kamerában jobb a Samsung.

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#180785) sfdrakex válasza 4D4M18 (#180783) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

+1 az S21 FEre.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#180786) sfdrakex válasza flash- (#180781) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Hosszabb távon nyilván a több a jobb,.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#180787) flash- válasza sfdrakex (#180786) üzenetére


flash-
veterán

ezt en is igy gondolom ,kettő éve vettem pocophone f3 -at, azóta egyszer ,egy eve volt factory reset,egyébként most is gyors, pedig tele programmal ,viszont nem játszok.
ezért vagyok arra kíváncsi hogy ezzel a logikával tehát bőven elég most is 6gb ramnal venni egy telefont? vagy pedig ez a cpu -n is mulik?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#180788) sfdrakex válasza flash- (#180787) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Igen, a SoCon is múlik.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#180789) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Sziasztok!

A jelenlegi S20FE-t szeretném lecserélni - elsősorban térerő okok miatt (költöztünk, és itt baromi gyengén muzsikál a telefon, bejövő hívásokat kb sose kapcsol csak SMS-t kapok, VoLTE-t folyamat eldobálja, stb - Voda hálózat, SIM csere volt, semmi javulás). Ezen kívül elégedett vagyok az S20FE-vel, nem is cserélnék - de így használhatatlan a teló.

- Árkategória. max a 250.000 körül, de jobb az olcsóbb :)
- Használt vagy új? új
- Hol vennéd meg? SufniGSM is lehet akár, lényeg, hogy számlásan (céges vásárlás lesz).
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, kb 2 évre tervezek
- Mire használnád? sok tartalomfogyasztás, böngészés, családi fotók (0 játék)
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Androidot preferálnám
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? kb mint a jelenlegi

Amiket néztem:
S23: pont beleférne árban (sufniban), csak kicsit kicsi
S23 +: ez lenne a jó, de ennyit nem adok telefonért elvből
A54: a műanyag keret + káva mérete miatt kicsit "gagyinak" éreztem kézben
Pixel 7: gyenge modem miatt vszeg kiesik, akár a Pro (és nincs 5G se), pedig nagyon szimpi
Xiaomi 13: baromi jó kézben, de MIUI-tól tartok kicsit évekkel ezelőtti rossz tapasztalatok miatt (nem akarok ROMokat cserélgetni meg mókolni, illetve értesítésekkel baj volt nálam MIUI alatt)
Nothing Phone 2: sötét ló nekem, nem tudom mennyire megbízható, illetve a Glyph UI-t így használat nélkül eléggé "gimmicknek" tartom
Oneplus Nord 3: passz, sötét ló nekem

Mi lenne a legjobb választás szerintetek? Köszi!

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#180790) ubyegon2 válasza Ezekiell (#180789) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Lehet elsőként másik szolgáltatót kéne megnézned, akár egy Telekomos Domino SIM-mel tesztelni, hogy ugyanolyan rossz-e a dolog, mint Voda-val! Egy ezrest megér a próba, utána meg a Yeti SIM. Nem biztos, hogy a teló a gyenge.

Amúgy meg nem tudom mi bajod volt régen a MIUI-val, de jó ideje tökéletes már, persze sokan nem szeretik, de ez más tészta. Ami előfordul valóban, hogy kicsit agresszívan kíméli az akkuidőt, de ez az adott alkalmazásoknál az Akkumulátorkímélő teljes kikapcsolásával kiküszöbölhető. A Xiaomi 13 nem csak kézben baromi jó! Épp ma nézegettem meg Xiaomi bemutatóteremben, persze a Xiaomi 12T Pro is ott volt, így az maradna a favorit, valahogy a 12-es sorozat jobban tetszik, most 12X van. A többi felsoroltat vagy nem ismerem vagy nem fogott meg bennük semmi. De a Xiaomi 13 az tényleg nagyon rendben van! :K

Az A54 amúgy is alacsonyabb géposztály, az kb a Xiaomi Redmi Note 12 Pro-nak felel meg, épp ma láttam a Xiaomi Redmi Note 12 Pro + verziót, az se rossz, de ami azért fontos egy telónál...a screen-to-body ratio

comparison

(#180791) Ezekiell válasza ubyegon2 (#180790) üzenetére


Ezekiell
veterán

Igen, szolgáltatócsere is lesz próbának, már vettem egy Yetteles SIMet - de telefon csere is lesz 99% eséllyel.

Köszi a véleményt! MIUIval a tényleg az értesítéskezelés volt a bajom: nem jöttek meg push üzenetek, hasonlók. De lehet adok neki még egy próbát majd.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#180792) AttilaMvh válasza Ezekiell (#180791) üzenetére


AttilaMvh
tag

Szia, ha Xiaomi mellett döntesz, a MIUI-n 3 dolgot kell beállítani, hogy egy apptól jöjjenek az értesítések: appnak automatikus indítás engedélyt megadni, akkukímélőt letiltani, és memóriában zárolni (lakat a futó appok között) Így jó eséllyel nem lesz gond az értesítésekkel. Mindez a FB Messengerre csak időnként érvényes, de ez nem telefonfüggő, nekem Samsung A52-n is akkor jelez, amikor akar. Igaz, hogy 2 éve Samut használok kötelező cégpolitika miatt, de azelőtt 12 évig Xiaomikat nyúztam nagy elegedettséggel, és a családban most is él 2xPoco X3 Pro, szintén több,mint kétévesek, a vízállóság kivételével verik a szolgálati Samumat.

[ Szerkesztve ]

(#180793) ubyegon2 válasza Ezekiell (#180791) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nekem az nagyon fontos Xiaomi 12X-nél, hogy a munkába készülődés előtt ne legyen a húbacca+ 20%-on van a mobil, mert töltőre rakom és mire indulok, már fel van töltve! Erre a 67W gyorstöltő bőven elég. :K

Aztán ott van még az is, hogy egy adott OS egy erősebb hardveren képes másképpen viselkedni, optimalizálni(Linuxos tapasztalat), a Xiaomi 13 meg elég erős hw-ben. Amit AttilaMvh írt most, az meg konkrétan megoldja, hogy ne legyenek gondok az értesítésekkel. Nyilván gyakran lehet olvasni telók saját topikjában, hogy detökszarezaxiaomi, megint nem kapok értesítést a Messengeren....persze furamód épp Messenger frissítés után oldódik meg a gond, minden telótipuson, de ezt már nem tudják értelmezni. :N

Ja és amit nagyon utálok, az online rendelés 14 napos elállási opció, de esetedben talán pont jól jöhet! Ez időn belül tudsz tapasztalatokat szerezni, nyilván hátad közepére kívánod, mert pont elég dologgal kell foglalkoznod....

[ Szerkesztve ]

(#180794) vacs válasza Ezekiell (#180789) üzenetére


vacs
veterán

Az S20FE az exynos vagy snapdragon verziós?
Ha exynos, akkor ez részben lehet a hiba forrása, emiatt snapdragon-os telefont keresnék.
Így az A54 kilőve, az S23 jó lehet, Pixel 7 szintén kiesik (mondom ezt Pixel 7 tulajként).
Viszont a Nothing Phone 2 és Oneplus Nord 3 ajánlott lehet.
A Nothing Phone 2-ről már Tech2 + TamZsolt (Legendd@mobilarena.hu) + Ren-Tech is csinált tesztet, jó kis telefon.
A Oneplus Nord 3-ról Tech2 Laci-nál lesz teszt, de amúgy jók a Oneplus-ok (párom most is Oneplus-t használ, illetve én is 5 évig használtam).

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#180795) Ezekiell válasza vacs (#180794) üzenetére


Ezekiell
veterán

Snapdragonos, erre direkt figyeltem. Köszi a tippeket, nézem a teszteket!

@uby: a 14 napos elállás céges vasarlaskent nem megy :( nyilván lehetne magánszemélyként venni, majd ha tetszik, akkor is visszakuldeni, és újra rendelni cégként, csak ez olyan... nem remek dolog :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#180796) ubyegon2 válasza Ezekiell (#180795) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

a 14 napos elállás céges vasarlaskent nem megy

Jogos, bocs, pedig írtad első hsz-ben, ezt az ígyúgy rendelést én sem tartom járható útnak! :N Szerintem vedd meg a Xiaomi 13-at, ha nem jön be mégsem, ÁFA nélküli áron simán átveszem tőled! ;) (csak ne piros legyen)

Oppo és társai...tuti jó telefonok azok is, lehet én vagyok kicsit konzervatív ebben, de nulla európai háttérrel mintha nem is létezne...no de mindenkinek más prioritások fontosak.

[ Szerkesztve ]

(#180797) scincole


scincole
csendes tag

Hali
150eFt (indokolt esetben nagyon max 200) értékben keresek egy telefont hosszú távra. Szempontok fontossági sorrendben: kamera, támogatás, üzemidő, fényerő, stabilitás. Játék vagy egyéb megterhelő app nem lesz rajta, csak alap böngészés, fényképezés. Dual SIM, android, valami megbízható boltból. Előny a kisebb méret és Jack dugó.
Eddig legjobban az A54 tetszik. Tudtok jobbat?

(#180798) jel1


jel1
aktív tag

Üdv!

A kameralyuk nélküli teljes előlapi kijelző az továbbra is álom? Nincsen semmi új értelmezhető telefon ilyen tulajdonsággal?

Köszönöm a segítséget :R

(#180799) Rhino82 válasza jel1 (#180798) üzenetére


Rhino82
tag

Oneplus 7 pro volt ilyen pár éve. Azon kívül nem nagyon tudok, hogy lenne.

[ Szerkesztve ]

(#180800) sfdrakex válasza jel1 (#180798) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Sonykrra nézz rá.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.