Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143901) Gtaati válasza Ájvé (#143899) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Az elvárásom, hogy gyorsabb pörgősebb legyen a készülék, mint az X4..... Anno 40 ezer ft környéke volt az X4, de hajlandó vagyok többet is szánni rá. Köszönöm!

(#143902) Gtaati válasza lenox (#143900) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Jó az ötlet, kipróbálom, de memória kártyától független a dolog, tehát nem a kártyán, illetve kártyával végzett műveleteknél jelentkezik a probléma.

(#143903) Ájvé válasza Gtaati (#143901) üzenetére


Ájvé
veterán

Redmi 7 vagy 65-ért Redmi Note 7 még jobb lenne. Méretben ezek a készülékek viszont jócskán megnőttek, kis méretben keresel készüléket az nehezebb lesz.

(#143904) lenox válasza Gtaati (#143902) üzenetére


lenox
veterán

De a filerendszeren, aminek resze a kartya. Pont ma volt ilyen nalam egy regi teloval, kivettem, elmult. Persze lehet a belso is szar, azt nem lehet kivenni, de hatha csak a kartya.

(#143905) carl18


carl18
addikt

Üdv!

Lassan kéne egy másik telefon, körülnéztem kicsit Xiaomi Redmi Note 7, Mate 20 lite, Samsung A40, ezek közül melyik érné meg legjobban? 60E mi a legjobb mobil.

Fotózni, videózni használnám meg néha néha játékra. Galaxy s5 után egyik se volna visszalépés szerintem. Esetleg mivel nem sokkára jön a Redmi note 8 megérheti rá várnI?

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#143906) Sgr_A válasza carl18 (#143905) üzenetére


Sgr_A
addikt

Ezek közül a note7, lehet megvárnám a note 8-at abban már lesz nfc is

(#143907) carl18 válasza Sgr_A (#143906) üzenetére


carl18
addikt

Nekem az NFC nem fontos, sose használom. Viszont ha a kamera és a teljesitmény jobb volna az jobban számitana. Egy Redmi note 7, tud annyit mint egy Galaxy s8? Csak most nézzem használtan már azok se sokkal drágábbak.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#143908) Hópihe5


Hópihe5
tag

Az Asus okostelefonokról mi a véleményetek, tapasztalatok, mennyire megbízhatóak?

(#143909) sfdrakex válasza carl18 (#143907) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

S8 akkuban nagyon gyenge. Egyébként kamerában biztosan jobb a Redmiknél.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#143910) Sgr_A válasza carl18 (#143907) üzenetére


Sgr_A
addikt

Miben?
üzemidőben a többszörösét
térerő is jobb egy kicsit (s8 vs note5 tesztelve)
fényképekben talán
videóban nem
kijelzőben sem
teljesítményben sem bár csak a teszprogikban fogod észre venni a mindennapokban nem jön ki
valószinűleg garanciàban is jobb a note7 újonnan annyi mint egy gari nélküli használt s8
ha a méret nem számit a note7-et venném
Az s8 single simes a note 7 dual simes

[ Szerkesztve ]

(#143911) Hzi válasza carl18 (#143907) üzenetére


Hzi
aktív tag

Szia, írtam privit. :K

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#143912) carl18 válasza Sgr_A (#143910) üzenetére


carl18
addikt

Oké köszönöm! :) Pár nap múlva bemutatják a Redmi note 8-at még azt akkor csak kivárom.

A mate 20 lite is tetszik, de nem gondoltam a Xiaomi ennyire jó középkategóriában.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#143913) Ájvé válasza carl18 (#143912) üzenetére


Ájvé
veterán

Még csak kínait fogják bemutatni, Globalról semmi hír nincs (egyáltalán hogy lesz-e). MTK SoC amúgy annyira nem biztató. Kamera jónak tűnik.

Tapsi75:
Azért nem mondanám biztosan hogy jobb a RN7 kamerában, főleg IOS is van S8-ban. SoC is erősebb, UFS-ről nem is beszélve szóval nem csak szintetikus teszteken. Üzemidő nyilván jobb (főleg hogy ha használt az S8), de többszöröse az túlzás azért. Kijelző AMOLED és elég jó, írtam nemrég egy volt RN7 tulajjal és neki a kijelző csalódás volt, nem volt elég neki a fényerő. S8 is kapott Pie-t lehet a RN7 se kap többet, persze MIUI támogatás meglesz így is. Ha használt az S8 akkor nyilván jobb a RN7 garanciában újonnan.

[ Szerkesztve ]

(#143914) hhenry válasza carl18 (#143907) üzenetére


hhenry
őstag

S8 jó választás lenne de az akksi gyenge :(

(#143915) scream válasza scream (#143804) üzenetére


scream
veterán

Valaki esetleg? :F

(#143916) nyisziati válasza scream (#143915) üzenetére


nyisziati
veterán

Nem hiszem, hogy van ilyen. Mindenképp erős kompromisszum lesz, bármit is választasz.
És igazából nem írtad, de a Mate 20 csúcskategória, ha lejjebb adod, a teljesítmény lehet, hogy hiányozni fog.
Arról nem beszélve, hogy flagshipek közt a tiszta Androidot nemigen fogod megtalálni.

(#143917) scream válasza nyisziati (#143916) üzenetére


scream
veterán

Már az S8+ teljesítménye is bőven elég volt (M20P előtt az volt), játszani nem játszom, de az ívelt kijelzőből kezd elég lenni, illetve a gyártói ROMokkal és a korlátozásaikkal (testreszabást illetően).

Szóval a teljesítmény csökkenés annyira nem nagy gond.

(#143918) Norbi. válasza scream (#143915) üzenetére


Norbi.
őstag

Félve írom be.. Nokia 9?

Igaz az akku kisebb. Tesztekbe lehúzták, de mintha azt olvastam volna, hogy azóta sokat javult volna a telo. Használtam láttam múltkor 120ért garival, annyit talán megérhet, az új árát már kevésbé. Bár nem tudom használt játszik-e.

Az Oneplus 6T/7 viszont egy biztosabb választás, az Oxygen OS nem tiszta droid, de talán az van legközelebb hozzá. Akku is egész jó. Viszont IP védettség nincs.
Szoval mindenképp komprumisszumos választás lesz.

[ Szerkesztve ]

(#143919) Hzi válasza scream (#143915) üzenetére


Hzi
aktív tag

Vegyél sima Mate 20-at.
Ugyanaz a SoC, gyors, erős, de nem ívelt.
A kijelző nem amoled és a kamera kicsit gyengébb.

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#143920) Ájvé válasza scream (#143917) üzenetére


Ájvé
veterán

Talán lehetne Motorola One Vision van NFC, elég jó benne a kamera, viszont üzemidő maximum közepes, IP védettség nincs, Android One program van. SoC Exynos 9609 közepes (S660 szintű) alapba van viszont 128 GB ROM, ez mellett jó nagy lapát telefon.

(#143921) nyisziati válasza Norbi. (#143918) üzenetére


nyisziati
veterán

Egyébként elsőre nekem is a OnePlus 7 ugrott be.

(#143922) Arpitov


Arpitov
csendes tag

Sziasztok!
A segitsegeteket szeretnem kerni telefon vasarlassal kapcsolatban.
Edesapamnak keresunk telefont hosszu tavra amit magaval is vinne horgaszni, meg dokumentalni vele a halat. :D Egy jo ar/erteku keszuleket szeretnenk neki venni, amivel nem lesz gondja evekig. A meret is fontos mivel neki nem jonnek be az oriasi kijelzok.

- Árkategória. 40-50k
- Használt vagy új? mindegy
- Hol vennéd meg? Webshop, hasznalt telefon eseteben szemelyesen Budapesten.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Hosszu tavra keresunk telefont.
- Mire használnád? normál felhasználás, fényképezgetés, internet
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? OS az mindegy, en szemely szerint az iOS-t preferalnam, szerintem konnyen hozzaszokna faterom
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? ne legyen nagy, kb 4,7" vagy kisebb kijelzo, nem tepsit keresunk :)
Elsosorban hasznalt iphone6s-t(32GB) neztem ki neki, de azt nem tudom, hogy manapsag megeri-e venni, mondjuk egy jo allapotban levo akksival (90%>)?

Androidos telefonok is szobajohetnek termeszetesen.
Az iphone-tol tartok egy kicsit mivel a 6S akksiproblemajat mar tobb forumban is olvastam, es nem szeretnem ha csak fel napot birna ki neki.

Koszonom a segitseget! :R

Arpitov

(#143923) Sgr_A válasza Arpitov (#143922) üzenetére


Sgr_A
addikt

Iphone se használtan

Ebben az árban meg méretben nem igen van más

(#143924) Alastair' válasza Arpitov (#143922) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Esetleg a Galaxy A40-et nézzétek meg használtan talán 50 körül lehet kapni. Hiába 5.9-es a kijelzője, a készülékház csak 6 mm-el magasabb mint a 6S.
Új készülék, az aksitól nem kell félni.

Alister from Hell

(#143925) Kbali válasza Arpitov (#143922) üzenetére


Kbali
nagyúr

6S-nél azt kell megkérdezni, hogy csereprogramban volt-e gyári akkucsere már. Elvileg ezekre még van 10e Ft-os csereprogram.

(#143926) Arpitov válasza Arpitov (#143922) üzenetére


Arpitov
csendes tag

Koszonom szepen az eddigi ajanlasokat!
Sajnos annyiban modositanom kell, hogy megis uj telefonra lenne szukseg.
Ebben az arkategoriaban melyik az a telefon amit erdemes megvenni? (40-50k)
:R

Arpitov

(#143927) sfdrakex válasza Arpitov (#143926) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Méret miatt Redmi 6.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#143928) mzso


mzso
veterán

Helló!

Most akcióban lehet kapni 4 gigás Meizu note 8-at kínából. Szerintetek mennyire éri meg?

Gorilla Glass hiányozna nekem? Mennyit ér az? Jobban véd a karcok meg törés ellen?

A 3600mAh az nem sokkal kevesebb mint a másik mobilnál ami érdekesnek tűnt nekem, ami a Xiaomi Note 5, ami viszont makacsul drága marad. KB ebben a két dologban látom kevesebbnek.

[ Szerkesztve ]

(#143929) Ájvé válasza mzso (#143928) üzenetére


Ájvé
veterán

Mennyiért? B20 nincs benne, így azért nagyon meggondolnám.

(#143930) #22743424 válasza Ájvé (#143929) üzenetére


#22743424
törölt tag

A Globál változatban van B20.

(#143931) Ájvé válasza #22743424 (#143930) üzenetére


Ájvé
veterán

Hivatalos oldalon tényleg fel van tüntetve.

Ezzel együtt is szerintem nagyon kedvező áron éri csak meg. Frissítés nem igen várható már rá (néhány Flyme frissítés talán még).

[ Szerkesztve ]

(#143932) w.miki


w.miki
veterán

60-80e Ft között tudnátok ajánlani androidos okostelefont. A5 2017-et váltanánk le.
Cél: játék, FB (Ha lehet új, az akku tartóssága miatt.)
ÚJ Samsung lenne a legjobb. A sok A változat közül melyik a legjobb, melyik az ajánlottabb?
Van köztük valami sorrend? A10, A20, A40, A50....?
Antutu pontszámokra lehet hagyatkozni?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#143933) w.miki válasza w.miki (#143932) üzenetére


w.miki
veterán

Antutu alapján az A5 2017 gyorsabb mindegyiknél?
Ja nem rossz oszlopot néztem, nem a 3.-at. De nem nagy az eltérés? :DDD
A30 jó kompromisszum lehet? 65e

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#143934) mzso válasza Ájvé (#143929) üzenetére


mzso
veterán

100 USD, és van benne B20:
>Network ------- Full Netcom, Dual SIM Dual Standby
GSM:B2/B3/B5/B8 
WCDMA:B1/B2/B4/B5/B8 
TD-SCDMA:B34/B39 
CDMA:BC0 
TD-LTE:B40
FDD-LTE:B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B20

Az egyik képen ki is van emelve a B7,B20 támogatás:

Vajon a "clear film" meg a "glass film" között mi a különbség?

[ Szerkesztve ]

(#143935) mzso válasza Ájvé (#143931) üzenetére


mzso
veterán

Én nem tudom, hogy kell-e nekem Frissítés. Az Oreoval jól megvagyok. Neked volt már Meizu-d, hogy sejted hogy már nem lesz frissítés?

A 100 USD az neked kedvező?
Ha szerinted van jobb vétel hasonló áron ~42 ezer akkor ne tartsd magadban

Ehh, volt 1 db piros, de egyből elkaparintotta valaki.

[ Szerkesztve ]

(#143936) Alastair' válasza w.miki (#143932) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ezek közül az A50 a legerősebb, de csak szolgáltatónál fér be 80-ba.

Alister from Hell

(#143937) w.miki válasza Alastair' (#143936) üzenetére


w.miki
veterán

Akkor A20 vagy A30?
Ahogy nézem az A30 erősebb, de elég kevés helyen kapható... Vajon miért?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#143938) amadeus11 válasza w.miki (#143937) üzenetére


amadeus11
senior tag

Az A40 és az A50 ajánlott. Az A40 a kompakt mérete, az oled panel és az elégséges hardver miatt, az A50 már elég jól használható készülék. Ha nem akarsz ennyit költeni telefonra válassz más gyártók készülékei közül ( Redmi Note 7 pl. vagy Honor 10 light)!

There is a star

(#143939) Bukk900


Bukk900
őstag

Sziasztok!
Jó fotós képességű telefont keresek, ezen kívül csak alap dolgokra használnám.
Árban szeretnék 100eFt alatt maradni, e fölé csak akkor mennék, ha a mostani Nexus 5x fotós tudását nem éri el.
Köszi az ajánlatokat!

(#143940) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Üdv, srácok.

Samsung Galaxy s6 edge-et szeretném nyugdíjazni kényszerből, az akksija miatt.
Úgy néz ki visszamegyek a telekomhoz előfizura.
Mit érdemes onnan venni olcsó pénzért részletre? (havi 22x3000 HUF max)
Teljesítményben, és kamera minőségben hogy viszonyul az S6 edge-hez a mostani közép kategória? Miket nézegessek onnan. Bizonyos szolgáltatások, és kényelmi funkciók miatt a Samsung-ot favorizálnám.
Nézegettem még az A40-et, A7-et (kifutó termék), A9-et (ez nem fér bele sztem).....
Üzemidő is fontos lenne.

(#143941) nyisziati válasza tzsolesz (#143940) üzenetére


nyisziati
veterán

Szia!
Az A40 jó kis kompakt készülék, de eléggé alsó-középkategóriás (cégesként használtam egy darabig).

Sajátként A9-et használok, itt vannak képek: [link]
Az első hsz-ben van még egy csomó a linken.

Szerintem bőven jó a középkategóriában. Üzemidőben is príma, 2 nap simán megvan vele. Teljesítménye is nagyon jó. Szerintem próbáld meg kiszorítani pénzben, vagy olyan tarifát választani. Ha végképp nem megy, érdeklődd meg a Telenornál. Én többször vettem onnan, és mások is mondják, hogy ott a legolcsóbb.

Persze az A7-es se rossz, csak kisebb aksi, gyengébb stb.
összehasonlítás: [link]

(#143942) Kallor


Kallor
csendes tag

Sziaszok!

50K körül keresgélek édesanyámnak telefont. Facebook, netezés, néha youtube + fotózás.
A redmi 7-et néztem ki. Van értelme tovább keresgélni, van kihívója ebben az árszegmensben?

Köszönöm a segítséget!

B.

(#143943) mzso válasza mzso (#143934) üzenetére


mzso
veterán

Hmmm... Ezt a "clear film" dolgot nem tudom megfejteni. Aki rakott fel képet annál is úgy néz ki, hogy valami üveg van. Legalább is merev a kijelzővédő.

(#143944) Alastair' válasza tzsolesz (#143940) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Fotós képességekben az A széria nem éri el még az S6-ot se.
Ha ebből tudsz engedni akkor A40 vagy A50.

Alister from Hell

(#143945) F-ECT$ válasza tzsolesz (#143940) üzenetére


F-ECT$
titán

Mielőtt vennél egy A szeriás készüléket, azért próbáld meg megnyomkodni valamilyen boltban, mert Flagship után nehéz visszamenni a középkategóriába vagy az alá, ha nem tudsz engedni az igényekből.

Dive ever, work never.

(#143946) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv. Érdeklődnék hogy melyik a top 10 mobil (android) hatlapi fotózás és videózasban. Mate 10 prot váltanak valamire, s10 et nézegettem eddig és a p30 prot.

(#143947) Integreat


Integreat
tag

Sziasztok!

Mate 20 pro mennyire ajánlott most?
Esetleg ebben a kategóriában valami más 150-170 ezerig bezárólag.

Prioritás a kamera, fotózás, hosszú távú megbízhatóság, videónézés, zenehallgatás.

(#143948) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Köszönöm mindenkinek az infókat, és tapasztalatokat. :R

A fotós képességek fontosak, de nem az elsődleges már mostanában, de azért fontos.
Sebesség, és üzemidő még ami kérdéses.
Tovább nézegettem. A9 6GB-os(98K) vs. A50 4GB-os(95K)?

(#143949) nyisziati válasza tzsolesz (#143948) üzenetére


nyisziati
veterán

Szerintem hatalmas különbség nincs köztük. Ami az egyikben jobb, az a másikban gyengébb és vice versa.
[link]

Nekem pl. fontos volt, hogy ne legyen notch, illetve az anyag is fém kontra plasztik, ebben jobb az A9. Aksiban jobb az A50, illetve könnyebb és kicsit jobb a screen-to-body ratio.
Az A50-nél még az ujjlenyomat-szenzort nem szokták szeretni, mert a kijelző alá van építve, és nem old fel olyan gyorsan és biztosan, mint a hátlapi, ami az A9-ben viszont példásan teljesít.
De csak ennyi a negatívum igazából, szerintem bármelyik jó. Kamerában szinte ugyanúgy teljesítenek.

[ Szerkesztve ]

(#143950) Norbi. válasza Integreat (#143947) üzenetére


Norbi.
őstag

Nálam ajánlott kategóriás.

Esetleg meglesheted még a sima P30-at, ha nem jön be a hajlított kijelző. Kicsit kisebb akku és kijelző, proci, ram ugyan az.

Vagy S10e viszont az még kisebb, még kisebb akkuval. Vagy ha nem sürgős, Mi 9T Pro. Elvileg nem sokára kapható itthon is.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.