Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124044) #92275200


#92275200
törölt tag

Sziasztok!

Végső mentsvárban fordulok hozzátok, mert patthelyzetbe sodortam magam :D Lehet azt mondjátok, hogy akkor menjek a sóhivatalba, de egy bővebb kérdést megér.

Szeretnék vásárolni egy mobiltelefont, de helyzetem a következő: mostanában sajnos "sok" telefon megfordult a kezem között, de eladás lett a vége, mert nem jöttek be.
Tehát amit nem szeretnék:
- Xiaomi
- Huawei (és honor).
- Vernee
- Egyéb kínai márkacsoda, aminek a nevét se hallottam.

- Árkategória.

70-120 között.
A 120 az már nagyon kierőltetett és számomra sok lemondással járna, így csak akkor szeretnék 100 fölé menni, ha már irgalmatlan best buyról van szó.

- Használt vagy új?

A lényeg, hogy legyen rajta normális, gyártói garancia. Az lehet futárszolgálatos, vagy nagyvárosokban található boltokba szóljon a garancia (euronics, aqua, edigital stb), hogy azért ne kelljen súlyos pénzekért futárral visszaküldözgetnem ha nincs a gyártónak futárszolgálatos garija.

- Hol vennéd meg?

Boltban, webshopon, egyértelműen megbízható eladótól itt a HA-n.

- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?

Hosszú táv (1,5-2 év)
Független és dual sim a prioritás.

- Mire használnád?

Zenehallgatás. Jó lenne, ha jó hangja lenne (természetesen fülesen)
Sok üzenetváltás (prioritás a skype, hangouts, messenger),
Social media (facebook, instagram stb),
Dokumentumok/adatok kezelése (Google docs, felhők)
Fényképezés és videó felvétel (általános, de azért egy közepes kamera nem árt, az emlékeket szeretném normális képen látni). Dokumentumokat is "szkennelek".

- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?

Nem szertetem a tepsiket, max 5-5,2".. bár azt is nagynak tartom, de belefér.

Nagyon rühellem, ha egy telefon laggol vagy darabos az animáció, vagy nem jönnek meg rendesen az értesítések (huawei és xiaomi telefonokkal ez volt a legnagyobb bajom. Az ember beállította 6 különböző részen, de még így is misselt értesítést).

Amiket eddig nézegettem:
- Samsung Galaxy A5 2017: Nem tudom, hogy erre még egyáltalán érdemes 70-80 ezer forintokat költeni?
- Samsung Galaxy A8 2018: Elég drága, nem tudom megéri-e egyáltalán?
- Sony Xperia XA2: Pofás, tetszik, keretbe még pont beleférne, de annyira új, hogy nem sokat olvasni róla. Legutóbbi sony telefonom egy Z3 compact volt, annak imádtam minden porcikáját.

Bocsi, hogy bőlére eresztettem, minden segítséget köszönök!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.