Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12206) erikke17


erikke17
őstag

Üdv, vettem egy Intenso Memory Station 320GB USB-s merevelemezt, FAT32-es formázhatom NTFS-re nyugodtan? :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#12208) erikke17 válasza King Unique (#12207) üzenetére


erikke17
őstag

Mármint gyorsformázás?

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#12212) erikke17 válasza King Unique (#12209) üzenetére


erikke17
őstag

Remek köszi, nagyszerű lett :D

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#12219) erikke17


erikke17
őstag

Szembesültem a win7 betegségével hogy nem kapcsolj ki teljesen vinyót. 2x volt eddig csatlakoztatva, meg lecsatlakoztatva, gondolom nem jó ha nem úgy van lecsatlakoztatva, hogy nem áll le.

Találtam ezt: 1: Click Start, click Run, type regedit in the Open box, and then click OK .
2: Locate and then click the following subkey in the registry:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\usbhub
3: On the Edit menu, point to New, and then click Key.
4: Type HubG for the name of the new key, and then press ENTER.
5: On the Edit menu, point to New, and then click DWORD (32-bit) Value.
6: Type DisableOnSoftRemove for the name of the DWORD Value, and then press ENTER.
7: Right-click DisableOnSoftRemove, and then click Modify.
8: In the Value data box, type 1 , and then click OK.
9: Exit Registry Editor.

Ezt ha megcsinálom okés lesz? Sosem túrtam még registryben, láttam itt egyik fórumtárs csinált egy .reg filet ami két kattintással elvégzi, de megpróbálom magam.
Ha ezt beirtam registry-ben akkor kell egy újrainditás? :)

Esetleg ez a művelet lesz valami kihatással a többi USB-s eszközre??

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#12221) erikke17 válasza King Unique (#12220) üzenetére


erikke17
őstag

Igen már átnéztem fórumot ezzel kapcsolatban meg azt is néztem Teejay tag csinált. Meg MS is amit közzétett róla.
Egy 2.5" Intenso Memory Station 320GB vinyó, minap kérdeztem róla NTFS-el kapcsolatba. Jobbára adatok tárolására lenne használva, családi képek stb...
Amúgy W764bit.

Rendben akkor megbuherálom, videót is találtam róla YouTue-on, pofonegyszerűnek tűnik.. :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#12223) erikke17 válasza King Unique (#12222) üzenetére


erikke17
őstag

Na megcsináltam mindent a leirás szerint, újrainditottam gépet. Rádugtam vinyót elindult szépen, rámentem hogy leválasztás gyönyörűen leállt ahogy az a nagykönyvben meg van írva :)
LED villant egyet rajta igaz tovább világított de a motor leállt nagyszerű.

Köszönöm a segitséget :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#16393) erikke17


erikke17
őstag

Üdv. Van egy Intenso 320GB-os (Toshiba MK3275GSX belsővel) külső vinyóm, táplálás Y kábelen keresztül történik. Windowson használtam eddig ahol Registry buhera megvolt tehát szépen leállítja.

Viszont lett egy médialejátszóm (Raspberry Pi B+) itt külső áramforrásról kapja a naftát a HDD filmnézésre van használva. Openelec Linux disztró fut raspin van lehetőség lecsatlakoztatásra, de sajnos nem állítja le a tányért. Mivel ugye külső áramforrásról megy HDD, de amúgy sem hinném hogy leveszi áramot USB portról. Ha el is venné az jó de 600mA szerintem kevés induláshoz...

Egy idő után alvóba megy HDD kb 5-10 perc, ilyenkor ugyebár nem pörög, fej parkol. Mi lenne ha lecsatlakoztatnám tehát biztonságos eltávolítás Openelecben majd megvárnám míg alvóba megy és úgy áramtalanítanám? Mert ha megvárom hogy alvóba menjen majd rámegyek, hogy lecsatlakoztatás megint felébreszti HDD-t.

Vagy nem csatlakoztatom le de megvárom amíg alvóba megy és úgy áramtalanítom...

Melyik lenne jobb?

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#16399) erikke17 válasza King Unique (#16394) üzenetére


erikke17
őstag

NTFS-re van formázva ott is nagyon fontos?
Értem, akkor kipróbálom, hogy leválasztom megvárom míg alvóba megy majd áramtalanítom.

Ez egy házilag fabrikált aktív HUB :D Gyári Y USB kábellel. Y egyik vége 1.5A-es telefontöltőre másik vége meg Raspberrybe. De raspberry és Y kábel közé tettem egy darab USB hosszabbítót amiből kiheréltem a +5V vezetéket így nem kap két különböző helyről naftát HDD.

Egyébként nincs kattanás se nyekkenés, olyan hangja van mint ha rendesen leállítanám.

Alapból 600mA ad le raspberry fel tudom tornázni 1.2A-re, hogy annyit adjon ley csak feleslegesen ezzel is terhelni Táp bírná mert az 2A-es van raspberryn.

Nem tudom el e indulna 600mA-al mert 900mA írt toshiba oldalán felpörgéshez maximum.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#16403) erikke17 válasza King Unique (#16401) üzenetére


erikke17
őstag

Némileg konyítok elektronikához azért :D Neten is utána néztem csináltak Pi-hez ilyen "HDDtápot", meg hobbyelektronikán is utána kérdeztem, hogy ez így tökéletes.

Azért belenéznék egy aktív usb hub-ba mi lehet benne, egy dióda jóesetben, hogy ne legyen visszatáplálás meg ne engedjen át +5V-ot a feszültség különbség miatt, vagy szimplán ott is csak ki van herélve a +5V

Akkor lehet eldöcögne 600mA-al is... Majd teszek egy próbát, bár nem kínoznám nagyon.

Egyébként az mennyire normális, hogy másolok rá egy filmet elindul 100mb/s sebességgel majd lassan lecsökkent 10mb/s sebességre néha felugrik a sebessége majd megint vissza. Majd 99%-nál totalcmd és windowsos intéző is áll HDD meg dolgozik aztán egyszer csak kész...

Olyan érthetetlen.. Vagy csak rakodna utána még HDD? USB2.0 a kapcsolat...

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.