Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVIII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#28034) Fred23 válasza Tomics (#28032) üzenetére


Fred23
nagyúr

Csak voltam, de kinőttem. :D

littlelion21 képéről például meg tudom mondani, hogy leginkább miért hatásos: az átlagos vegák egyik legalapvetőbb ösztönét célozza meg, mégpedig nem is azonnal, hanem sunyiban, akkor, mikor kezdené megvédeni az álláspontját! Reflexből olyasmire gondol a vega, hogy a saláta értéke nem egyenlő egy állatéval, mert az állat érző lény pl., vagy éppen fejlettebb valamilyen favorizált szempontból, stb. A baj csak az, hogy a vegák szinte mindig alapvetően az egyenlőségre törekednek, azt védik, annak nevében szeretnek fellépni. Gyűlölik a rangsorolást. Szívből, ösztönből, de még tudatosan is az értékek egyenlősítése, mellérendelése mellett szeretnek állást foglalni. A kép pedig arra kényszeríti őket, hogy rangsoroljanak. Ez a legfőbb oka szerintem annak, hogy poénosnak tartjuk ezt a képet, és nem más. A vega magával kerül konfliktusba ettől a képtől.

ljk: Magyarországon a normális, a hagyományos a húsevés, aki ettől eltér, bizonyára van valamilyen oka rá. Ezeket az okokat megkeresheti, akinek van hozzá kedve, ideje. Nekem nincs, csak szemezgetni maximum, illetve emlékezetből leírni az általános, gyakori tapasztalatokat, mint pl. félelem az erőszaktól, és az erre való reakció, vagy a megfelelni akarás túlzásba vitele, vagy a gyengeség önigazolásához, az egyén önbecsülésének megalapozásához kell -akár nem is maga a vegaság, hanem pl. az a környezet, hit, ami az "átlag vegák" sajátja, és ez hozzá csak a toldalék, stb. Bármennyit írhatnék róla, de tényleg nem akarok többet. :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVIII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.