Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVIII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#26251) SzlobiG válasza Boxer001 (#26236) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jó gondolat.:D

(#26252) Boxer001 válasza Woodslave (#26249) üzenetére


Boxer001
veterán

Csak fel tudjál állni majd Papa...a te korodban már azért vigyázni kéne. :D
Kassadin
Nem én hasonlítgattam pl. C. Ronaldo testfelépítését egy testépítőhöz, meg fikáztam xarrá úgy, hogy focit se nézek...meg ugye nyilván buzi is, mert jobban néz ki az átlagnál, de igen, volt véleményem a témában, viszont annyira nem is mentem bele.

(#26253) mocsanisi válasza Kassadin (#26247) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Még sok víz lefolyik a dunán. Amúgy biztonsági szakember, vagy közszolgálati szakot végzek és valami kül-belügyel foglalkozó emberke.

Amúgy mostani súly 67-68kg, forma alakul, 100kg kiment ma fekve :) Ezt is megéltük :D

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#26254) nepszter1 válasza mocsanisi (#26253) üzenetére


nepszter1
addikt

Még mindig csak a karod nő ? Egy idő után szvsz. már nem fog ez a nagy kar jól kinézni . Persze azt is tudom hogy ez ellen nem tehetsz semmit.

mod: mondta régebben hogy akaratlanul is a válla dolgozik fekvenyomásnál is és nem a melle.

[ Szerkesztve ]

(#26255) Kassadin válasza nepszter1 (#26254) üzenetére


Kassadin
addikt

"Persze azt is tudom hogy ez ellen nem tehetsz semmit."

Miért is nem tehet ellene?

(#26256) mocsanisi válasza nepszter1 (#26254) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Elkezdett formásodni a mellem is, kell neki a nagy súlyos terhelés. Most nagyobb hangsúlyt kap, ezzel sokat fogok még szívni. Emelni kell brutálul a súlyokat, és elindul az. Nem is a karom a durva hanem a vállam. Na az túl van fejlődve nem kicsit, de azt meg nem csinálhatom meg hogy vállra nem edzek...

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#26257) SzlobiG válasza mocsanisi (#26256) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nálam is a váll van elhúzva tenni én se tudok ellene(vállazást nem hagyom ki), genetika...

(#26258) P00By válasza mocsanisi (#26256) üzenetére


P00By
nagyúr

Nálam is ez volt mikor még edzettem. Első oldalsó vállam nőtt, mint a gomba, bicepszem gyak. nem volt... :D

A legutóbbi "Balatoni wuki" c. képemen már kisebb voltam, de azért ott is látszott ez...vmennyire... :D

(#26259) mocsanisi


mocsanisi
senior tag

Amúgy 70kg körüli junior kategóriába mennyit szoktak fekvenyomni?

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#26260) God Vazzeg válasza Boxer001 (#26248) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Én edzettem :K Mell-bic volt, adka adta :D

(#26261) God Vazzeg válasza mocsanisi (#26259) üzenetére


God Vazzeg
veterán

-70kg-ban 100-al kisebb versenyeken dobogós lehetsz :K

(#26262) macikos


macikos
addikt

5 liter víz edzésen és száraz a szám széle.

(#26263) Boxer001 válasza God Vazzeg (#26260) üzenetére


Boxer001
veterán

De ha nem Jack barátunkkal, akkor ne haragudj, az edzésed értékelhetetlen. :D

(#26264) Manitou válasza macikos (#26262) üzenetére


Manitou
addikt

Ha 5 liter vizet izzadsz ki, akkor ne csodálkozz :(

;]

(#26265) mocsanisi válasza God Vazzeg (#26261) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Hmmm, akkor lehet ráfekszem erre :) na mindjárt dobok képeket hogy miről is beszélünk, aztán várom a tanácsokat merre tovább.

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#26266) spammer


spammer
veterán

Lehet, hogy én vagyok csak ilyen "maradi" gyökér, de számomra az, hogy 1-et bele tudok nyomni egy súlyba, vagy esetleg 1-et bele tudok guggolni, oszt csá, az nekem annyira nem nagy dolog.

Ha valaki mondjuk min. 4-6-ot belenyom egy adott súlyba, azaz tud szériázni, akkor oké, de nekem ezek az "egyet belenyomok" témák nem olyan nagy dolgok.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#26267) Kassadin válasza spammer (#26266) üzenetére


Kassadin
addikt

Arra jó, hogy feszegesd a határaid(?), másra nem.

(#26268) kovsol válasza P00By (#26258) üzenetére


kovsol
titán

nekem bezzeg az oldalsó váll baszik nőni bármit is :(

May the Force be with you!

(#26269) mocsanisi


mocsanisi
senior tag

Na hát a képek szar minőségű mobilosok lettek, ennél azért jóval szálkásabb vagyok élőben.

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#26270) Ijk válasza mocsanisi (#26269) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ne aggódj, élőben mindenki sokkal szálkásabb és izmosabb. :K
Meg nem ártana mellezni.

#26271: Valamit ezek szerint nem jól csinálsz. A képek alapján te is az a karból-vállból nyomó típus vagy.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#26271) mocsanisi válasza Ijk (#26270) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Mell edzés az ami sose marad el, próbálok mindig más gyakorlatokat csinálni, erősödöm is, emelem a súlyt. Itt jön ki a genetika... :U

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#26272) Kassadin válasza mocsanisi (#26269) üzenetére


Kassadin
addikt

Amit most fogok írni, azt ne vedd sértésnek.

Erről beszéltem eddig is. Tök jó, hogy már megy 100 kiló fekve, csak látszata nincsen. Gondolom, még mindig azt csinálod mellre, amit régebben is írtál, és véletlenül se próbáltad ki azt, amit én írtam. Olyasmihez ragaszkodsz, ami nem hoz eredményt, és ráfogod arra, hogy neked rossz a genetikád. :N

(#26273) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Kicsit félve teszem fel a kérdésem ezekből okulva, de hátha... :)
Calisthenic-ről mi a véleményetek? Ha otthon edzegetek csak úgy magamban, akkor milyen edzésterv lenne optimális? Laikusként sokszor csináltam már olyat, hogy reggel-este hasprés és fekvőtámasz, volt is látszatja. De a könyvben megakadt a szemem a heti edzésterveken, miszerint a kezdők heti egy-két napon végezzék azt a kevéske feladatot, amiről azt hinném, hogy akár napjában többször is meg tudnám csinálni különösebb megerőltetés nélkül. Lásd utolsó hsz a linken. :B
Erről kellene egy szakvélemény. :R

Köszönöm!

szerk: 1. hsz megvolt természetesen (mint őstaghoz méltón...), releváns infót nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#26274) 14adam válasza mocsanisi (#26259) üzenetére


14adam
addikt

IPF-nél két kategória van ami 70 körüli a 66 és a 74kg. 160kg-ot nyomott a srác 73,1kg-os testsúllyal az utóbbi versenyen. 66-ba meg 150-et.Mondjuk ez ruhás verseny
Raw-ba 120-140 körül már fasza vagy mind a két kategóriába

[ Szerkesztve ]

(#26275) mocsanisi válasza Kassadin (#26272) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Na akkor várom hogy lehet variálni, leírom hogy szoktam mellezni:
Pl. mai edzés:
1. fekvenyomás egyenes padon: 20*20, 40*15, 60*10, 70*8, 80*6, 90*2, 95*1, 100*1, 70*16
2. fekvenyomás 30fokon 1kezesekkel: 20*12, 25*8, 25*8, 25*8
3. tárogatás 30fokon: 8kg*15, 10kg*10, 12kg*10, 14kg*10
4. áthúzás: 20kg*10, 25kg*8, 25kg*8, 20kg*12

Valahogy így volt. Na most van amikor 1kezes nyomással kezdek ferde padon, van hogy gépen nyomok "fekve", szoktam alsócsigás felsőmellet csinálni, szoktam kábeles összetolást. Általában 2 nyomó, és 2 tárogató gyakorlat van. És kipróbáltam a magas ismétlést, amivel azt értem el hogy a tricepszem meg a vállam hülyére durrant, a mellemet meg nem éreztem. Na ilyenkor mivan? :U

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#26276) macikos válasza Teasüti (#26273) üzenetére


macikos
addikt

fegyencedzés...

vélemény: faszság!

(#26277) Teasüti válasza macikos (#26276) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jó, akkor az engem érintő kérdést illetően?

(#26278) spammer válasza Teasüti (#26273) üzenetére


spammer
veterán

Itt nem túl kedvelt téma a fegyenc :N

Röviden: erőnlétjavításra és egy alap "fittségre" jó, de a gyúrástól messze van, szóval nagyon izmos nem leszel tőle :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#26279) God Vazzeg válasza kovsol (#26268) üzenetére


God Vazzeg
veterán

+1 :(

(#26280) Ijk válasza mocsanisi (#26275) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az a dolog lényege hogy te azokkal a mellekkel a büdös életben nem fogsz 25 kilós egykezesekkel szériázni, főleg nem egyenes pad után. Te azt hiszed hogy mellből nyomod, közben meg vállból és tricepszből rángatod.
Az a baj hogy berögzült egy rossz gyakorlat végzés, mivel mindig a karod és a vállad volt a domináns. Rá kellene teljesen mellre koncentrálni a gyakorlatot, de elég nehéz lesz.
100 kilós fekvenyomás jól hangzik, de legfeljebb egy profi testépítő mellizmai képesek 100 kilót megmozgatni.

#26282: A teljes 25 kilós egykezes gyakorlatról csinál videót, egyben az összes széria, pihenővel. Arra tényleg kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#26281) macikos válasza Teasüti (#26277) üzenetére


macikos
addikt

"megerőltetés nélkül"

.....

Most te mit is szeretnél?

(#26282) mocsanisi válasza Ijk (#26280) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Nem tudom hogy lehetne mellből. Koncentrálok rá, durran is, nem is rángatom. Ha gondolod csinálok neked videót... :U

Szerk.: De basszameg a test egy komplex szerkezet. "100kg jól hangzik fekve de nem mellből nyomom". A profi testépítő se fog 100kg-val mellezni, csinálja 200-al és így kapja a legnagyobb terhelést a melle. Nem tudod ennyire szétizolálni a melled, dolgozni fog a vállad, tricepszed is. Az más kérdés hogy agy-izom kapcsolattal sok mindent el lehet érni, de ha nekem úgy tapadnak az izmaim, hogy nyomásoknál jobban dolgozik a váll-tric., akkor nem teljesen látom hogy mit tudnék csinálni.
God bácsi? ötlet?

[ Szerkesztve ]

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#26283) mocsanisi válasza Ijk (#26280) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Lemennek az érettségik és csinálok egy edzésvideót, és akkor kereshetjük a hibákat. :))

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#26284) Teasüti válasza spammer (#26278) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A "funkcionális erőnlét" lenne a célom. Olyan sportokat végzek, ahol ez veszettül jól jönne, megdobná a teljesítményt. Nem célom nagyra nőni, az nem praktikus. ;)

Viszont nem értek annyira a biológiához, hogy ha calisthenic-et végzek (hagyjuk a fegyencet most), akkor ha úgy érzem édes kevés a napi kvóta - főleg egy egész hétre levetítve -, akkor ha önkényesen naponta végezném (akár reggel-este) azt, amit a program úgy ajánl, hogy csak hetente pár alkalommal, ez esetben minek teszem ki a testem? Vagy kiteszem-e vmilyen káros hatásnak? Pl. hogy az izmaim hamarabb alkalmazkodnak mint a lágy szövetek (?), vagy bármi, amiről nem tudok.

Erről várnék egy kis objektív felvilágosítást, lehetőleg, amiből tanulni is tudok.
(ha csak a véleményetek erőltetitek rám, attól nem leszek okosabb) :R

Vagy hol kaphatnék választ a kérdésemre?

(#26281) macikos
[...] amiről azt hinném, hogy akár napjában többször is meg tudnám csinálni különösebb megerőltetés nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#26285) littlelion21 válasza mocsanisi (#26282) üzenetére


littlelion21
addikt

Szvsz próbáld ki Smith-gépen tricepsz előfárasztással.

(#26286) Kassadin válasza mocsanisi (#26275) üzenetére


Kassadin
addikt

Próbáld ki pl. ezt. A haladót persze. :D

Szvsz (és itt többen is osztják ezt a nézetet) ferde pados rudas fekvenyomással kell kezdeni. Azzal elég jól ki lehet fárasztani a mejjet már az edzés elején is, nem is kell hozzá orbitális nagy súly.

Szerintem utána jöhet valami kézi súlyzó egyenesen vagy egyenes padon rúddal nyomás. A tárogatás/áthúzás/csigás gyakorlatok jók a végére, én is úgy szoktam. Az ismétlésszámot nem tudom, mindenkinek más a jó. Ezeknél a gyakorlatoknál a 10 az nálam minimum, inkább több. Súlyt nem írok, mert kinevetnek itten az emberek. :DDD Áthúzásra is van amúgy egy "jó" technika, teremben tanultam egy fickótól. Amikor leengeded a súlyt a fejedhez, nyomod a derekad felfele, amikor pedig húzod fel a súlyt, engeded le a csípőd, és a súlyt körülbelül a hasad felső részéig húzod. Sokkal jobb, mint amit én ismertem, tégy majd egy próbát vele.

Szerk: A nagy súlyt meg kurvára felejtsd el, nem az a lényeg kezdőként, lesz még arra bőven időd később is. Fekvenyomásod nem tudom hogy néz ki, de gondolom, csak addig nyomod ki, ameddig érzed is (tehát nem akasztod ki a könyököd).

[ Szerkesztve ]

(#26287) Ijk válasza mocsanisi (#26282) üzenetére


Ijk
nagyúr

Számít a genetika, nekem anno a 100 kilós fekvenyomástól is elég terhelést kapott a mellem a fejlődéshez. Akinek nem tapad, annak nehezebb, trükközni kell, próbálgatni. Olyan biztos hogy nincs hogy valaki szabályosan az adott izomcsoportot terhelve végzi a gyakorlatot és nem fejlődik.
Persze nem kellenek fejlett mellek, például fekvenyomáshoz minél nagyobb súlyokkal. Az a kérdés mi a cél.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#26288) mocsanisi válasza Kassadin (#26286) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Ez a haladó olyan amilyet szoktam néha csinálni. Jelenleg még jönnek a gépek a terembe, egyenes rudas ferdepad, meg smith gép nincs. (Itt megjegyezném hogy tricepsz előfárasztásnak nem látom értelmét, mell edzésnél mellet kéne előfárasztani szerintem) Áthúzást úgy csinálom ahogy te is leírtad. :U

Szerk.: Az írtam hogy nálam nagy súlyokkal lehet olyan terhelést elérni, hogy másnap érezzek valamit. Sok ismétlés kisebb súlyokkal, másnap meg se érzem. Én annak a híve vagyok hogy nagy súllyal "lerombolni" az izmokat. Ez mindenhol be is jött, kivétel mell. Az meg hogy nagy súlyt felejtsem el kezdőként... Hát nemtudom mennyire számíthatok kezdőnek, és mi számít nagy súlynak. Múltkor már a 120kg-s felhúzásaimtól kiakadtatok, azóta 150kg-ba is húztam. Kassa azt viszont elfelejted hogy annó én mutattam neked hogy ne akaszd a könyököd :)

Szerk 2.: Ijk: Én nem láttam még olyan embert aki ténylegesen nagy súlyokkal eddz, és ne lenne melle pl. ... :U

[ Szerkesztve ]

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#26289) tween válasza mocsanisi (#26146) üzenetére


tween
őstag

csajozni? na majd értesítem Ágit, asszem ;]

(#26290) SzlobiG válasza mocsanisi (#26282) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nálam is a váll általában átveszi (mérgelődök is állandóan) a mellről a terhelést ezért szoktam nagyobb súlyokkal erőltetni másképp nem érzem a mellbe.

Nálam ami hozott az a heti kettő mell edzés szét bontva.

(#26291) mocsanisi válasza tween (#26289) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Nemtudom kijaz az Ági :D Figyelj én abból indultam ki hogy lány unokatesóim mindig rá voltak állva az úszómesterekre :DD

Szlobi: Te hogy bontod? Kíváncsi vagyok mert alkatra hasonlítasz rám.

joamilestoné: miért lenne sok? :U

[ Szerkesztve ]

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#26292) szőröscica válasza mocsanisi (#26275) üzenetére


szőröscica
addikt

Nem túl sok ez?

szerk.: 21 széria, még ha a bemelegítést leszámolom belőle, szerintem akkor is marha sok.

[ Szerkesztve ]

(#26293) Kassadin válasza mocsanisi (#26288) üzenetére


Kassadin
addikt

Milyen tricepsz előfárasztás? :F

Sehol se írtam azt, sok ismétlés kis súllyal, ez Ijk mániája. Én azt mondom, hogy szabályosan kell csinálni a lehető legnagyobb súllyal.

"Kassa azt viszont elfelejted hogy annó én mutattam neked hogy ne akaszd a könyököd"

Ahhoz képest a mellem legalább háromszor akkora, mint a tied. De biztos én csinálok valamit rosszul. Te nyilván azt hiszed, hogy itt mindenki csak rosszat akar, vagy nem tudom, miért vagy ennyire önfejű. De én leszálltam rólad. Azt csinálsz, amit akarsz, sokkal egyszerűbb a genetikádra fogni mindent, minthogy magadba nézz és önkritikát gyakorolj, hogy bazze, ezt bizony szarul csinálom.

(#26294) God Vazzeg válasza mocsanisi (#26282) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ferde padon kezdj, teljesen leengeded a nyakadra, majd kinyomásnál préseled a melled.. :K Majd egyenes pad, és megpróbálod jó magasra engedni a rudat, ne a melledre, hanem fölé, minél fentebb, ahol még nem feszül a vállad. Itt is próbálj meg préselni a melleddel kinyomásnál..

Ezek az ötleteim.. Áthúzás is finom lehet, egykezes súlyzó, mélyen beengedve, majd szűken áthúzod, és préseled a melled közben összefele..

(#26295) spammer válasza Teasüti (#26284) üzenetére


spammer
veterán

Szerintem a fegyences topikban többen tudnának válaszolni neked. Én sem, és szerintem a többiek sem nagyon ismerik ezeket az edzésprogramokat. Ha nem vagy kezdő és amúgy is sportolsz, akkor nem lesz szerintem semmi bajod tőle, ha többet nyomod, mint az előírt. Nem hiszem, hogy túl tudnád magad edzeni vele. Ha izomlázad van, akkor viszont pihentetni kell, nem szabad ráedzeni.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#26296) Teasüti válasza spammer (#26295) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Értem. Ha elkezdenek fájni az ízületeim (ha beleesek abba a csapdába, hogy az izmaim hamarabb alkalmazkodnak a terheléshez), akkor addigra már késő? Hogy tudom ezt idejében felismerni?
Vagy ezért vannak akkora pihenő idők az ajánlott edzéstervekben? -> Mert akkor kétszer is átgondolom, hogy mennyire fogom siettetni.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#26297) mocsanisi válasza Kassadin (#26293) üzenetére


mocsanisi
senior tag

A tricepsz előfárasztást mást írta, csak ide sikerült válaszolni.

Te nem értem miért veszed támadásnak, és csak mondtam hogy nem akasztom ki, hogy is akasztanám mikor neked is én mutattam hogy ne akaszd ki. Ez a 3x akkora a mellem kicsit fölényeskedő de mindegy. Nekem is van ismerősöm akinek jóval kidolgozottabb melle van mint nekem, pedig terem közelében nem járt. Hidd el énis szeretnék javítani a mellemen, és várom a tanácsokat, de eddig olyan tanácsokat adtatok amiket csináltam eddig is.

God: Neked köszi, kipróbálom hátha jobban érzem mert így még sose csináltam... :)

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#26298) God Vazzeg válasza mocsanisi (#26297) üzenetére


God Vazzeg
veterán

A könyököt nem is kell kiakasztani sose.. Még egy érdekesség: fogásszélességet nem tudom hogy fogod, de próbáld meg szűkebben fogni, ezzel nagymértékben kikapcsolható a váll :K

(#26299) mocsanisi válasza God Vazzeg (#26298) üzenetére


mocsanisi
senior tag

A kisujjam van a jelzésnél, ennél szűkebben már nagyon tricepszes a dolog :)

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#26300) Ijk válasza mocsanisi (#26297) üzenetére


Ijk
nagyúr

És ne nyújtsd ki a karod teljesen, főleg ne állj meg egy felső holtponton pihenni. Felső zónában csak a tricepsz dolgozik, a mellet szinte teljesen kiveszi a gyakorlatból.

/人◕ ‿‿ ◕人\

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVIII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.