Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVIII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#26201) Jim-Y válasza nepszter1 (#26200) üzenetére


Jim-Y
veterán

azt nem szeretem az ilyen gifekben, hogy sosem lehet továbbnézni őket :(((

(#26202) Snoop-y válasza spammer (#26162) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mondjuk en 2 eve sajat sulyos eddzest vegzek sosem voltam nagy darab de ettol nem is vartam. Ha a cel az adott formahoz tarsulo legnagyobb allokepesseg es ero megszerzese akkor nem nagyon tudok elkepzelni jobb kombinaciot.

Pl: atlagos gyuros nem kepes egy sorozatban 20 huzodzkodast vegrehajtani de lehet hogy ha egy zongorat a nyakaba akasztasz azzal csinal akar 10 ismetlest is.

Erdemes neha mast is kiprobalni:
pl lehet valaki 100kg-al guggol de egy labbal suly nelkul sem tud egy ismetlest sem vegrehajtani (teljesen leguggolva fenek erinti a bokat)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#26203) Boxer001 válasza Snoop-y (#26202) üzenetére


Boxer001
veterán

Egy lábbal guggolás...nekem kapásból a térdem taccsra vágása jut eszembe, meg hogy eldőlök, mint egy zsák. Hülyeség. :D

(#26204) Jim-Y válasza Boxer001 (#26203) üzenetére


Jim-Y
veterán

Nem hülyeség csak gyakorlást kíván, és a közhiedelemmel ellentétben a térdet sem nyírja ki, csak ha nem jó a térded, vagy nem jól csinálod...

(#26205) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

De beindult a topic! Nem nézek ide egy napig és már 230 új hsz. :DDD

Sic Parvis Magna

(#26206) Eagl3 válasza Jim-Y (#26204) üzenetére


Eagl3
veterán

Sőt, kifejezetten jót tesz neki!

(#26207) Boxer001 válasza Jim-Y (#26204) üzenetére


Boxer001
veterán

Ne haragudj, de én a közhiedelemnek hiszek. Kizártnak tartom, hogy nem nyírja a térdet, már ha csak rágondolok, tolhatnak a műtőbe. :D

(#26208) kkrisi


kkrisi
senior tag

Sziasztok!

Számoltam osztottam szoroztam, de remélem jók lettek a mennyiségek:

Reggeli: zabpehely 60-70g, müzli 30g, tej 3dl
Suliban: Puffasztott rizs csirkemellel és (pufirizs mondjuk 4-5 szelet, csirkemell 120-130g
Ebéd: rizs 100-120g, csirkemell 120-130g
Edzés után 4.db tojás
Vacsora: ha 6 után Tonhal (pufirizzsel) vagy zsírszegény túró (120-140g)
Vízből napi 4 liter. Viszont minden reggel multivitamin és s-vitamin

vélemény?

(#26209) Jim-Y válasza Boxer001 (#26207) üzenetére


Jim-Y
veterán

De most őszintén, mitől tenné tönkre, azért mert nem két, hanem egy lábbal guggolsz le? Ez akkora nagy evolúciós zsákutca lenne? mindegy ne válaszoljatok, úgy is megkapom, hogy nem értek hozzá.. ami igaz is, ettől függetlenül akik értenek hozzá megmagyarázhatnák, hogy miért nem jó?!

(#26210) Boxer001 válasza Jim-Y (#26209) üzenetére


Boxer001
veterán

Nyugi, én se értek a témához, mivel még sose jutott eszembe, hogy egy lábbal guggoljak. :D Nekem olyan természetellenes...azért van a két lábam, hogy azzal biztonságosan, egyensúlyomat megtartva közlekedjek, guggoljak...
A fél lábú és kerekesszékes emberektől elnézést kérek, nem úgy értem, hogy fél láb nem láb, de azért mégse. :D
Majd jön egy okoska és megmondja a tutit.

(#26211) penene válasza Boxer001 (#26210) üzenetére


penene
őstag

Én már nem mondok semmit, korábban Ijknak linkeltem. :D

"azért van a két lábam, hogy azzal biztonságosan, egyensúlyomat megtartva közlekedjek, guggoljak"
Mi vagy Te, nyúl, hogy 2 lábon ugrálva közlekedsz???? :Y ;]
Mondjál olyan életszitut, ahol főként 2 lábbal mozogsz, vagy tevékenykedsz (most nem arra gondolok, amikor leguggolsz az erdőben, ha rádjön). ;]

(#26212) Boxer001 válasza penene (#26211) üzenetére


Boxer001
veterán

Nem úgy értettem, hogy páros lábbal ugrálok te fákk. ;]
Guggoljatok akkor egy lábbal, nekem mindegy, hogy kúrjátok szét a térdeteket, hol érdekel... ;]

(#26213) penene válasza Boxer001 (#26212) üzenetére


penene
őstag

;] Nem azért kell 1 lábbal guggolni, mert azt fogod hasznosítani a mindennapokban. Hanem, mert az jelentősen erősíti az egylábas erőt, az egyensúlyt, mindent.

Pl. lépcsőre is 1 lábbal lépsz fel, 1 lábbal sétálsz, futsz. 1 lábbal váltasz irányt, ráadásul az elég erőteljes. 1 lábbal kell főként felállnod, ha térdre ereszkedve bekötöd a cipőfűződ.
Én is csak pár éve ismertem be, hogy mennyire nagy előny az 1 lábas erőt is fejleszteni a 2 lábas mellett. És mindezt úgy, hogy a térdem egy tropa, és pont amiatt került előtérbe, mert sokkal jobbak a mindennapjaim, ha így is erősödöm.
1 lábas guggolás meg nagyon nehéz, nem csak az a gyakorlat az érdemes, hanem a többi is. Pl. kitörés az még konditeremben is van, meg fellépés. Az mind mind jó, és bevett. Az 1 lábas guggolás ezekhez képest tényleg para.

Egyébként bár jár a szám, de mostanában még csak 2 lábas guggolásokat csinálok + lépcsőzöm a melóhelyen. Mielőtt 1 lábasra váltok, kicsit megerősítem magát a térdemet is (és akkor sem a teljes 1 lábas guggolással fogok kezdeni, mert az öngyilok, hacsak nem vagy eleve full edzett pl. vívás miatt).
Én is a műtőben látom magam, ha most 1lábasra gondolok, pedig decemberben csináltam jó párat, igaz, nem teljesen mélyet, mert azt nem bírtam. De nem is az volt a fő profil, sok más 1 lábas gyakorlat van.

Persze ez csak egy szempont, de gyúráshoz nem feltétlenül fontos. Viszont nekem hasznos a mindennapi életben.

[ Szerkesztve ]

(#26214) Eagl3 válasza Jim-Y (#26209) üzenetére


Eagl3
veterán

A legnagyobb probléma a stabilitással van. Egy lábon guggolgatva pláne kezdőként akarva akaratlanul ide oda nyeklik a térd. Eleve más a testhelyzet is egy lábon guggolásnál, kicsit bedől az ember oldalra ellentétes irányba, ez nyírja is rendesen a térd ízületet.
Súly nélkül persze nem ilyen vészes, de úgy esetünkben nem sok értelmét látom.

Szvsz nem éri meg, a térdsérülés nagyon szar, nekem elhiheted...

(#26215) Márk01 válasza penene (#26211) üzenetére


Márk01
tag

Múlt héten kipróbáltam,és úgy döntöttem minden lábedzésnél bevetem az elkövetkező időben.
Először csináltam hagyományos guggolást,majd ezt követően 1lábast,utána elől guggolást.

===============================================================

(#26216) spammer


spammer
veterán

Minden nyavalygó puncinak: irány nembuzi módjára edzeni! ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#26217) penene válasza Márk01 (#26215) üzenetére


penene
őstag

Azért vigyázz magadra, csak óvatosan. De ezt úgyis érzed, nem tűnsz agyatlannak. :)
Meg valszeg csináltál már életed során 1 lábas edzéseket.

[ Szerkesztve ]

(#26218) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Fókuszba most megy Péter.

(#26219) spammer válasza SzlobiG (#26218) üzenetére


spammer
veterán

Ja, Lola kell a riportba, meg az "okos" túlsúlyos "szakértő" néni, aki a synthol-guy-t mutogatja példaként :))

szerk: Lola nem szereti, ha túl izmos egy pasi, szóval akkor van esélyem nála :DDD

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#26220) Sotho


Sotho
őstag

Egylábas guggolásnál egy emelvényre, szék, pad, hokedli, asztal állunk ,hogy a szabadon levő lábunk ne akadályozzon a kivitelezéskor, ne kelljen görnyedezni az alsó ponton. A dógozó lábunk oldalán meg egy kézisúlyzót vegyünk a kezünkbe, hogy egyensúlyban legyünk oszt kész.

(#26221) engine88


engine88
aktív tag

Tricepsznyújtást hogy érdemes végezni?
Állva, fekve, döntött padon, vagy simán ülve?

(#26222) penene válasza engine88 (#26221) üzenetére


penene
őstag

Mai magaslabda is megvolt. Kiváncsi vagyok, kiveszett-e már a topik szelleme innen, vagy nem. ;]

(#26223) Boxer001 válasza penene (#26213) üzenetére


Boxer001
veterán

Mondom, csináljátok nyugodtan, nekem jó a sima is, és ezzel akár le is lehet zárni. :D
Szerk.: nem hinném, hogy kettőnk közül nekem van itt viszlát...legalább én edzem, még ha értelmetlen, akkor is. Te meg max rehabra jársz, szevasz. ;]

[ Szerkesztve ]

(#26224) penene válasza Boxer001 (#26223) üzenetére


penene
őstag

Szerintem is. :R Viszlát! ;]

Hát ebbe nem tudok belekötni. :) Azért nem rossz az se, amit csinálok, ma eléggé anyáztam az utolsó ismétléseknél. :DDD
Holnap meg úszás 1. alkalom. :D

[ Szerkesztve ]

(#26225) Tomics válasza engine88 (#26221) üzenetére


Tomics
addikt

Féllábbon állva.

PH! addikt since 2004

(#26226) penene válasza Tomics (#26225) üzenetére


penene
őstag

1 lábas guggolás alsó pontján megtartva!

(#26227) szőröscica


szőröscica
addikt

Höhh, most nézem, a shopbuilder megemelte a Jack3D árát, gondolom látta, hogy nagyon fogy. :DDD

(#26228) Boxer001 válasza szőröscica (#26227) üzenetére


Boxer001
veterán

:D Legyen is jó drága, emeljék csak... ;]
Valaki jöjjön már és írja meg, hogy ez az egylábas történet egy faxság, nehogy már nem az... ;]

(#26229) engine88 válasza penene (#26222) üzenetére


engine88
aktív tag

Mivan?
shop.builderen nézem a gyakorlatokat és ott van, hogy 4 féleképpen lehet csinálni:
Tricepsznyújtás ülve
Tricepsznyújtás ferde padon
Tricepsznyújtás fekve
Tricepsznyújtás állva

(#26230) Snoop-y válasza Eagl3 (#26214) üzenetére


Snoop-y
veterán

Eleg nagy koncentraciot kivan de pont az a lenyege hogy ne mozdulj el oldalra mert azzal megvaltoztatod a sulypontodat.
Ha nem mozdulsz el akkor a comb izomzat maximalis terhelest kap es nem nagyon vagyodsz plusz sulyok utan mert 10 ismetleses sorozatban a seggeden is levegot veszel mintha 100kg lenne a valladon :DD
Sokat segit az egyensulyod fejleszteseben is. Nyilvan nem egy labbal kell kezdeni de nagyon sokan suly nelkul sem tudnak ket labbal leguggolni hogy a fenek erintse a bokat.
Masik kedvenc sajat sulyos gyakorlatom a muscle up (mindossze 2 ev kellett hozza hogy meg tudjam csinalni ugy hogy alapban atlagon feluli ismetlest tudtam csinalni normal huzodzkodasbol 20 korul/sorozat)
Szoval ezeket a gyakorlatokat sokkal nehezebb megcsinalni mint ahogy kineznek igy keretik kis tiszteletet tanusitani irantuk mint ahogy en is kellokeppen tisztelem masok elmebajat pl 2-300 kilokkal guggolnak fekvenyomasban 150-180kg-al szeriaznak :R

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#26231) SzlobiG válasza spammer (#26219) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mekkora egy szar volt főleg az a szakértő nő greg valentinót nézegeti a neten és arról alkot véleményt nem csodálom, hogy az emberek ezután milyen véleménnyel vannak a gyúrósokról. :W

(#26232) nepszter1


nepszter1
addikt

[link]
18éves a srác , menjen a pibe.

persze hogy az mindenki az :D

Amúgy én úgy tudom van ez a Sylvester Stallone srác és ugye vannak gyerekei is és ha jól tudom van közöttük fogyatékos is . Ez köszönhető a sok "fehérjének" ?

[ Szerkesztve ]

(#26233) spammer válasza nepszter1 (#26232) üzenetére


spammer
veterán

ja és full naturál, gondolom :U

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#26234) szőröscica válasza Boxer001 (#26228) üzenetére


szőröscica
addikt

Isteni megérzés volt részemről, hogy még tegnap éjjel megrendeltem. ;]

(#26235) Sotho válasza Boxer001 (#26228) üzenetére


Sotho
őstag

Ismerősöm egyszer leugrott a terembe hozzánk. 180kg nyak mögül nyomás és 100 kg kétkezes bicepszezés után edzegetett egy kicsit lábra 1lábas guggolás 2 db 30kg súlyzóval. Neki ezekszerint bejött :D

(#26236) Boxer001 válasza SzlobiG (#26231) üzenetére


Boxer001
veterán

Ezt én már úgy fogom fel, hogy nyugodtan legyen minél több ember rossz véleménnyel, minél kevesebben csinálják...kevesebb lesz a kigyúrt, jobban érzem magam. ;]
A nőkre kéne még minél jobban hatni, hogy senki se szeresse a túl izmos palikat, visszaállna a világ rendje. ;]
Sotho
Szerinted én ilyen példát vártam? Guggoljatok egylábbal faxom. :W :D

[ Szerkesztve ]

(#26237) Jim-Y válasza nepszter1 (#26232) üzenetére


Jim-Y
veterán

Most majdnem beírtam, hogy "wtf lementél edzéterembe?", de utána eszembe jutott, hogy az nem te vagy, hanem apuska96, vagy ki a tököm :D

[ Szerkesztve ]

(#26238) nepszter1 válasza Jim-Y (#26237) üzenetére


nepszter1
addikt

január körül raktam képet keress meg :)

(#26239) Sotho válasza Boxer001 (#26236) üzenetére


Sotho
őstag

Hülyén néz ki , csak buzik csinálják akik nem tudnak normálisan edzeni és minden szart kitalálnak. -Így jó? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26240) Woodslave válasza nepszter1 (#26232) üzenetére


Woodslave
nagyúr

a best body nutrition webshop adminja, gondolom tápkieggel fizetik :D Meg a Bognár Gergő segíti, szóval nem csinál hülyeséget.
Meg a cucc is eredeti ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#26241) Boxer001 válasza Sotho (#26239) üzenetére


Boxer001
veterán

Tökkkéletesss, bár a csicska jelző kimaradt. :DDD

(#26242) Jim-Y válasza nepszter1 (#26238) üzenetére


Jim-Y
veterán

Emlékszem valamire, tükörben fényképezős tokiohoteles kép ugye? ;]

(#26243) penene válasza Sotho (#26239) üzenetére


penene
őstag

(Titokban kipróbálja, és olyan függő lesz, mint az állat. Iszonyat mód megerősödik, és mikor csak látják a strandon, milyen fessen lépdes, és kérdezik, hogy mitől lettél ilyen, csak annyit mond nevetve - genetika)

;]

(#26244) Boxer001 válasza penene (#26243) üzenetére


Boxer001
veterán

Szép lenne, de a genetikai hulladék közelebb áll az igazsághoz. :D

(#26245) Sotho válasza penene (#26243) üzenetére


Sotho
őstag

Vannak gyakszik amit csak titokban lehet végezni és ha rákérdeznek le kell tagadni pl pinatárogató gép :Y :DDD

(#26246) nepszter1 válasza Jim-Y (#26242) üzenetére


nepszter1
addikt

sajnos nem , azóta a srác skinhead lett :D

(#26247) Kassadin válasza nepszter1 (#26176) üzenetére


Kassadin
addikt

Ha tehetséges vagy szakmunkásként és jól beszélsz nyelvet, tulajdonképpen nyitva áll előtted a világ, és akkora pénzt akasztasz le kint, amekkorát itthon sosem fogsz...
Pár szakmán kívül itthon semmi sem fizet jól, ha azok nem szimpatikusak, és nincsen hozzá tudásod se, akkor itthon nincsen jövőd más munkakörben. Én így látom.

mocsanisi: Te mi leszel?

[ Szerkesztve ]

(#26248) Boxer001 válasza Kassadin (#26247) üzenetére


Boxer001
veterán

Ezt a témát nem lehetne máshol, vagy mit tudom én, de továbbtanulás, anime, stb...szóval na. :U
Edzett ma valaki? Én holnap megyek, kipróbálom Jack barátomat, segít-e mell-karozni.

(#26249) Woodslave válasza Boxer001 (#26248) üzenetére


Woodslave
nagyúr

alig várom :C felhúzás lesz először kicsit félek az alsó hát beállástól, de megoldjuk :K :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#26250) Kassadin válasza Boxer001 (#26248) üzenetére


Kassadin
addikt

Amikor a kutyákról, kocsikról, meg a buzi fociról van szó (amiben te is kiveszed a részed rendesen), az nem gond, ez már igen? :F :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVIII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.