Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVIII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#26301) God Vazzeg válasza mocsanisi (#26299) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Értem. Akkor ez kiesik.. A többi tanácsomat próbáld végig, érdekes lesz :D Nem fogsz 100-az nyomni, garantálom ;) (Cserébe lesz melled idővel.. :D )

(#26302) mocsanisi válasza God Vazzeg (#26301) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Rendben. Már hozhatnák végre a felújított pozitív padot... Az anyjukat, 10.-éig kaptak elvileg határidőt, ma beszéltem a teremtulajjal, és mondta hogy elkezdtek nyafogni a felújítók hogy május végéig kéne határidő. Na meglássuk.

Amúgy tökre megjött a kedvem a versenyzéshez is... Felhúzás-fekvenyomás szerintem felhozható lenne, viszont guggolás... Franc se tudja mit akarok... :U

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#26303) SzlobiG válasza mocsanisi (#26291) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ha jól emlékszek akkor így hétfő:
Fekvenyomás egyenes padon.
Fekvenyomás ferde padon(minimálisan) keretbe.
Tárogatás.
Tolódzkodás széles fogással.

péntek:

fekvenyomás "gépen" szűkebben.
45 fokos nyomás gépen szűkebben.
1kezes nyomás 45 fokba.

Valami még lehet volt de nem jut eszembe a lényeg az volt hogy szűkebben nyomtam mint a hétfőinél. Meg csináltam úgy is, hogy hétfőn nem nyomtam ferde padokon csak egyenesen és pénteken nyomtam a ferdén amit leírtam az is ilyen. Most csak heti egy mell van "felezve".

Súlyokat ált úgy választottam, hogy 4x8, de az utolsó kettő nyomásnál már erőlködősen mennyen, vagy segítséggel ez mondjuk nem az összes gyakorlatra igaz kedvtől is függ van hogy teszek még rá azt csak ilyen 4 megy bele.

(#26293) Kassadin Képet. ;]

[ Szerkesztve ]

(#26304) SzlobiG válasza mocsanisi (#26291) üzenetére


SzlobiG
félisten

Dual.:(

[ Szerkesztve ]

(#26305) spammer válasza Teasüti (#26296) üzenetére


spammer
veterán

Szedj ízületvédőt, akár megelőzésképpen is, ha még nem fáj. 1-2 hónapig érdemes szedni, aztán lehet szünetet tartani (pl. pár hónapig), aztán megint mehet kúraszerűen. Az ízületek anyagcseréje nagyon lassú, de kb. 1 hónap után már érezhető a változás.

+sok vizet igyál és még az olajok (halolaj, lenmagolaj, olivaolaj) is segíthetik a kenést.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#26306) BÁ Nutrition válasza Snoop-y (#26230) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

a muscle up a TEK fizikai felmérőjének követelményei között is ott volt, aztán gyorsan kivették, mert rájöttek hogy akkor nem maradna senki az állományból :DDD

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#26307) mocsanisi


mocsanisi
senior tag

Még ráírtam haveromra hogy van-e ötlete. Ő annyit tanácsolt hogy próbáljam ki hogy előfárasztásnak tárogatással kezdek... Szerintetek? :U

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#26308) Kassadin válasza mocsanisi (#26297) üzenetére


Kassadin
addikt

Fölényeskedni eddig is te fölényeskedtél, mert kb. minden második hozzászólásodban megemlíted, hogy háh, ezt is én mutattam neked!. Csendben jegyzem meg, hogy amennyit fejlődtem amióta edzek, azt magamnak köszönhetem, mert nem veszem sértésnek az építő kritikát, amit kaptam a teremben mástól/itt.

(#26309) God Vazzeg válasza mocsanisi (#26307) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ha előfárasztod a melled, szinte biztos hogy átveszi más a terhelést! Fáraszd elő az első vállad, és a tricepszed inkább :)

De szerintem fasság, csináld ahogy írtam, és jó lesz :)

(#26310) Teasüti válasza spammer (#26305) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Köszi a tippet!
Ízületvédőből mindegy mit veszek? Látom van már 3k-tól, meg akár 3x annyiért is.

1 hónap után a változást arra érted, hogy érződik rajtuk az edzés, vagy hogy érződik rajtuk a bogyók használata?

(#26311) BÁ Nutrition válasza Ijk (#26280) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

"100 kilós fekvenyomás jól hangzik, de legfeljebb egy profi testépítő mellizmai képesek 100 kilót megmozgatni." :Y

te amúgy beteg vagy? :F

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#26312) mocsanisi válasza God Vazzeg (#26309) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Okés :)

Kassa: Képet ;] ;]

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#26313) SzlobiG válasza BÁ Nutrition (#26311) üzenetére


SzlobiG
félisten

Tudod baba súlyokkal edz. ;]

(#26314) spammer válasza Teasüti (#26310) üzenetére


spammer
veterán

Ha még nem fáj, akkor elég egy olcsóbb is, pl. itt van sok féle, és vásárlói vélemények is vannak [link] Egy Joint-X szerintem elég. (Nyilván ott vásárolod meg, ahol akarod, sok helyen kapni, csak egyszerűbb a shopbuildert linkelnem, nem reklám :) )

szerk: de ha találsz máshol jó ár/érték arányút, akkor vehetsz bármilyet, de arra figyelj, hogy legyen benne mindhárom: Glükozamin, Kondroitin, MSM, mert így a leghatásosabb.

szerk2: elvileg a jobb kenést kellene érezni, nyilván jobban bírja a terhelést is, ha hatott a cucc...

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#26315) BÁ Nutrition válasza God Vazzeg (#26294) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

"megpróbálod jó magasra engedni a rudat, ne a melledre, hanem fölé, minél fentebb, ahol még nem feszül a vállad. Itt is próbálj meg préselni a melleddel kinyomásnál" :R

én is ezt tolom egy jó ideje, azóta fejlődik a mellem, előtte tikmell hosszú évekig, próbáltam ezeregy móccert, de ez vált be :K

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#26316) Kassadin válasza mocsanisi (#26312) üzenetére


Kassadin
addikt

Nincsen tükrünk itthon.

(#26317) macikos válasza BÁ Nutrition (#26315) üzenetére


macikos
addikt

A mellezés azért megy szarul a legtöbb embernek, mert nem érzik a mellüket és a válluk dolgozik.

Szóval az én módszerem:

Érdemes otthon gyakorolni a mellezést! Nem vicc. Le kell feküdni az ágyra és a kezünket kell emelgetni, mintha tárogatnánk vagy fekvenyomnánk. Lehet kétkézzel és egykézzel is csinálni, ilyenkor a másik kezünket rátudjuk tenni a mellizmunkra, hogy érezzük, és így ki lehet tapasztalni, lehet érezni, hogy mikor, hogy feszül a mellizom, mi jön be nekünk. Ha ez megvan, akkor ezt kell otthon gyakorolgatni, akár minden este+mellezés előtt is lehet a teremben egyfajta bemelegítés gyanánt előhozni ezt, hogy a berögzült mozdulat előjöjjön, az idegrendszerünk ráálljon a mozgásra.

(#26318) Ijk válasza BÁ Nutrition (#26311) üzenetére


Ijk
nagyúr

Miért, azt hiszed hogy amikor a 65 kilós egykezesekkel dolgozol, akkor az összes terhelést a mellizmod kapja? Mert ha igen, akkor képet! ;] (Schwarzi mellizmaid lehetnek)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#26319) penene válasza mocsanisi (#26282) üzenetére


penene
őstag

Szvsz nem baj, ha nem izolálod szét magad. Viszont jelen esetben az már nem testépítés lenne. :)
De ha maradni akarsz a testépítésnél és adott edzéssel túl sokat fejlődik a vállad, akkor egyszerűen a váll arra ható edzését csökkenteni kell. Pl. nem kell előre emelés, meg vállról nyomás is úgy, hogy kevésbé az elsőt terhelje.
És akkor máris kevesebbet terhelődik az elülső váll, ami sok. Nyilván kevésbé fog akkor fejlődni. nem? :)

De persze nem árt helyesen kivitelezni a fekvenyomást sem, ahogy a többiek írták. :)

[ Szerkesztve ]

(#26320) BÁ Nutrition válasza Ijk (#26318) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

a 65 kilós egykezes súly úgy szétk*rja a mellemet hogy szabályosan érzem ahogy szakadnak a rostok.. egy sorozat többet ér belőle mintha 100at belenyomnék 100 kilóba.. (nyilván nem egy sorozatban, 3-4 között) :U

de amúgy is a 100 kilóról volt szó, az konkrétan bemelegítő kategória..
persze lehet hogy van akinek félelmetes jó a genetikája harmatgyenge izompójával annak lehet hogy ennyi is elég.. nekem meg csak bohóckodás lenne. akkor is többel szoktam nyomni ha harmadik gyakorlatra teszem a fekpadot két döntött pados után

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#26321) macikos


macikos
addikt

Egyszer már kérdeztem, de nem jött jó válasz: hogyan lehet letölteni a BBTV Flash videókat? [link]

(#26322) headhunter válasza macikos (#26321) üzenetére


headhunter
addikt

(#26323) drogery válasza mocsanisi (#26269) üzenetére


drogery
tag

ne haragudj, de ha ez genetikai korlát lenne.... :DD
Az meg, h választani kell a "nagy" fekvenyomás ill. a mell növekedése között szintén nc.
Egyébként a nyakra engedős fekvenyomás gironda press vagy Guillotine press néven is fut, érdemes egyenes padon széles fogással is kipróbálni.

Ha versenyfelkészülésre szánnád magad, akkor felsőhát-csuklya vonalra kellene ráállni, mert az gyenge láncszemnek tűnik.
Rawban junior -75kg-ban 450 kg összetett alatt nem sok minden van és -67,5 se sokkal gyengébb. Ob-n fekvenyomás tskg*2, guggolás tskg*2,5, elemelés tskg*3, ezek inkább minimumok :Y

(#26324) God Vazzeg válasza drogery (#26323) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Kisebb versenyekre azért nyugodtan menjen csak el. Egyik ismerősöm 17 évesen -100kg-ba nyomott 122,5-t és 3. lett. Majdnem minden versenyen meg tud csípni dobogót, annyi kell hogy ne ob-ra menj, nyilván ez oda kevés. Én is nyertem már pár versenyt 160-al, -100kg-ban, nyilván ez se egy ob szint, de ki nem szarja le, a hangulat a fontos! Menjen, csinálja, első pár versenyen a 6. hely is jó, legalább látod mi hogy megy, mik az elvárások :K

(#26325) drogery válasza God Vazzeg (#26324) üzenetére


drogery
tag

persze nem azt mondom, h ne menjen. kisebb versenyekkel az a baj, h nincs junior, a kisebb kategóriákban kevesen vannak. még ob-n is előfordul, h -75 alatt juniorban 1-2 versenyző van. vidékről meg nem is beszélve :(

(#26326) Boxer001


Boxer001
veterán

Most nézem, hogy 8900 lett a bb-n a Jack, szépen felrántották, azt hittem csak pár százzal emelik.

(#26327) Woodslave válasza mocsanisi (#26302) üzenetére


Woodslave
nagyúr

kezdjél mondjuk tárogatással. :U 3-4 sorozat, legjobb lenne nem súlyzóval, hanem alsó csigán, ott nem veszik el a feszülés a felső ponton, lehet keresztezni a mellizmokat (ami az igazi funkciójuk, nem pedig a nyomás...) Ezután mehetsz mondjuk párat tolódzkodni, rövid pihenők (30 mp), 10-12 ismétlés. Na ezután mehet a nyomás....

Tricepsz előfárasztásának annyiban lehetne értelme, hogy nem tud akkorát besegíteni...

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#26328) drogery válasza Woodslave (#26327) üzenetére


drogery
tag

esetleg előfárasztásnak megcsinálja a fekvenyomását ;]

(#26329) deniro2 válasza mocsanisi (#26302) üzenetére


deniro2
senior tag

Ha gondolod, próbáld ki az én egykezes technikámat, hátha segít...
Kezdésnek mondjuk 25-30-as egykezesekkel, egyenes padon.
Kinyomod a súlyt (szigorúan vállszélességben, semmiképpen nem összefelé, mert az nagyon sokat könnyít), megállítod a holtpont elött és kifelé mozdítod kb. 10 centit majd vissza, aztán leengeded teljesen, amíg csak lehet. Végig lassan csináld, a mellizomra koncentrálva.
Ez a gyakorlat is ad terhelést a vállra (melyik nem), viszont cserébe a 2. sorozattól olyan fájdalmat okoz az ember mellében, mintha késsel szurkálnák... És, mint tudjuk: no pain, no gain... :)

(#26330) Woodslave


Woodslave
nagyúr

ja a legfontosabbat elfelejtettem: Boldog Jack3D napot mindenkinek :C ;] Alig várom a délutánt. Szerintem ha citromos bolero lenne benne akkor is szétszedném a termet. ;] :DD

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#26331) God Vazzeg válasza Woodslave (#26330) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Várjuk a beszámolót :D

(#26332) Woodslave válasza God Vazzeg (#26331) üzenetére


Woodslave
nagyúr

a doboz felbontásáról és az első adag elfogyasztásáról majd élőben közvetítek :K :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#26333) drogery válasza Woodslave (#26332) üzenetére


drogery
tag

videóblogbot is vezethetnél róla :K

(#26334) asuspc96


asuspc96
senior tag

Valaki rendel mostanában bodybuilder-ről ? :F
Lenne vele egy kis beszélgetésem....(a száll költség felezés-megtakarítás érdekében)

asuspc96

(#26335) Ijk válasza Woodslave (#26327) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem jó tárogatással kezdeni, mert nagyon megnyújtja a rostokat, utána meg nem túl optimális úgy nyomni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#26336) God Vazzeg válasza Ijk (#26335) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Így van, én se kezdenék tárogatással :N

(#26337) God Vazzeg válasza Woodslave (#26332) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ez a minimum kedves Barátom :D ;]

(#26338) Woodslave válasza Ijk (#26335) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ezt beszéld meg Mike Menzterrel. Majd 50-60 év múlva :K :D

tudom a sárga kapszulában biztos nem ez van

Én rendszeresen úgy nyomok ferdén, hogy előtte tárogatás és egyből ugrás a padra. De nem vagyok izmos, úgyhogy tök mindegy mit csinálok. Amúgy mit értessz azon hogy nem optimális?

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#26339) drogery válasza Woodslave (#26338) üzenetére


drogery
tag

akkor már mind1 lesz :K

Nekem azt magyarázzátok el, h a tárogatás miért nyújtja meg jobban a mell izmait, mint egy akár egykezesekkel jól kivitelezett nyomás, .

(#26340) Ijk válasza Woodslave (#26338) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem a sárgakapszulából van, teremedző mondta régebben. De ha belegondolsz van benne logika, ugyanis olyan mintha edzés előtt nyújtanál.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#26341) Woodslave válasza Ijk (#26340) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nem érdekel a logika ;] hozzál tudományos kutatási eredményeket :K :D

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#26342) God Vazzeg válasza Woodslave (#26341) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Megnyúlnak a szalagok és kevésbé tartanak, sérülés veszélyes is, és nyújtás után gyengébb az izom is, szóval teljesen felesleges a hideg izmot nyújtogatni.

Az én doktori címemmel remélem elfogadod az érvelést :D ;]

(#26343) Woodslave válasza God Vazzeg (#26342) üzenetére


Woodslave
nagyúr

elfogadom. :K
Ki kell próbálni, azért a tárogatás nem egyenlő a sima nyújtással. A sérülésveszéllyel kapcsolatosan egyetértek, de egy ilyen után nem nagyon fog akkora súlyt felrakni, mintha fekvenyomással kezdene.
Nekem bevált, bár nem nagyon van problémám a mell edzéssel, 3 ismétléstől bedurran, de azért így más kicsit.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#26344) drogery


drogery
tag

visszatérve a mellre, nekem a komplexet adnak olyan érzést, mintha csinálnék valamit.
Általában 3 gyakorlat szuperszettben kezdve a legnehezebbtől, egyenként 8-10 ismétlés.
pl. adott egykezesekkel állítható padon fekvenyomás, döntve kezdve aztán egy kattanással lejebb, a végén meg egyenes padon. pihenés nélkül. ennél lehet több lépcsőben is menni.
vagy fekvőtámasz lábak egy padon, hátadon egy tárcsa, aztán tárcsa nélkül, aztán lábak is a földön.
nyilván itt is lehet a végtelenségig variálni.

guggolásnál is adja egy ilyen. ohs, majd mellen, végül tarkón.

(#26345) God Vazzeg válasza Woodslave (#26343) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Persze, próbálja ki, új impulzus lesz, lehet be is jön neki :K Aláírásod picit módosult látom :D ;]

(#26346) Boxer001


Boxer001
veterán

Na, megvolt a mell-kar a haverommal. :D Hááát...ugye múltkor úgy álltam a lábazáshoz, hogy se kedvem, meg hitem se a cuccban, és nagyon zsír volt. Most szerintem túl sokat vártam...ahhoz képest nem sok minden történt. :D Lehet már hozzá is szoktam és emelni kell a dózison. :D

(#26347) Woodslave


Woodslave
nagyúr

[link] - na ilyenkor erősödik meg bennem, hogy xarul csinálom :K

Boxer: nem érdemled meg a cuccot :( ;]

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#26348) God Vazzeg válasza Woodslave (#26347) üzenetére


God Vazzeg
veterán

9 hónap alatt? :Y Asszem én is abbahagyom a pitsába :N

(#26349) drogery válasza Woodslave (#26347) üzenetére


drogery
tag

biztos fog megjelenni könyve táplálkozási tanácsokkal..

[ Szerkesztve ]

(#26350) Boxer001 válasza Woodslave (#26347) üzenetére


Boxer001
veterán

Jaja, lehet adom is el a picsába. :D
Tudod kit érdekel ez a hiphopmajom. Koxos kötsög, letudom ennyivel, meg is nyugtattam magam. ;]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVIII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.