Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) galaxys80 válasza Tonyk (#2798) üzenetére


galaxys80
veterán

Nos, így már kezd világos lenni a dolog. :)

A media_dir mögé, ha nem csak videót akarok megosztani, akkor kell a =V,M,P is vagy üresen kell hagynom?

(#2802) Tonyk válasza galaxys80 (#2799) üzenetére


Tonyk
veterán

És azzal mi a baj?

UPNP-t a routerben is engedélyezetté kell tenni, és TM-ben is engedni kell (portforward engedélyezése), de én errő lebeszélnélek! Ne nyitogasson semmi portot magának a későbbiekben.
Kézzel engedélyezed a routerben az adott portot (ami tm-ben be van állítva) a nas privát címére és kész. (ekkor a tm-ben ki kell venni a pipát a portforward engedélyezése elől!!!!!!!)

(#2801) galaxys80

ha minidlna-t használsz akkor igen A=Audio, V=video, P=photo. Az M nem tudom mi akar lenni :D
media_dir=AVP,/i-data/md1/torrent43 . Akkor innen minden megy a levesbe.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2803) galaxys80 válasza Tonyk (#2802) üzenetére


galaxys80
veterán

Azért gondoltam az upnp-re, mert a laptopnak viszont más az ip címe lan-on és más wifin. A szükséges portot viszont, ha már az egyiken megnyitottam, akkor a másikon már nem engedi. Van egy programom a laptopon aminek kell a portnyitás.
De, akkor inkább elengedem az upnp-t.

Most manuálisan nyitottam portot a routeren a transmission-nak, az upnp pedig tiltva van.
Viszont a portforward engedélyezése előtt emlékeim szerint nálam bennmaradt a pipa. Ez van azon a lapon, ahol a portszámot kiírja ugye?
Így működik a portnyitás gond nélkül. Open-t ír.

(#2804) Tonyk válasza galaxys80 (#2803) üzenetére


Tonyk
veterán

Ez van azon a lapon, ahol a portszámot kiírja ugye?

:K

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2805) galaxys80 válasza Tonyk (#2804) üzenetére


galaxys80
veterán

De ezt a pipát, miért egyébként kivenni? Ez vonatkozik az upnp-re?
Csak, mert nálam így is nyitott lett a port, hogy be van pipálva. (routeren port nyitás+upnp tiltva)

(#2806) galaxys80 válasza Tonyk (#2804) üzenetére


galaxys80
veterán

Csak, hogy egyre gondoljunk.
Nálam is így néz ki:

Tehát a Use port forwarding from my router előtt van pipa.

(#2807) Tonyk válasza galaxys80 (#2806) üzenetére


Tonyk
veterán

Igen, vedd ki a pipát előle.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2808) galaxys80 válasza Tonyk (#2807) üzenetére


galaxys80
veterán

Rendben köszönöm. Akkor kilövöm, ha hazaértem.

Egyébként nálam valamiért nem működött az upnp. Persze nem is szeretném bekapcsolni, csak kíváncsiság.
Routeren engedélyezve volt az upnp, TM-ben ugye a pipa be volt nyomva. Mégsem lett open a port és nem is jelent meg a router upnp menüben.
NAS-on is kellett volna még állítani valamit?

(#2809) Fagyi válasza galaxys80 (#2808) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Ezt routere válogatja. Van amelyik érti a kérést, van amelyik nem. Nem feltétlenül tudnak együtt működni a komponensek.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#2810) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#2800) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sajnos elkiabáltam -- a miniDLNA maradt...

A slacker -r minidlna parancsra bejött az uninstalláló lista, bejelöltem mind a három miniDLNA programot, látszólag végre is hajtódtak, ha ismét kiadom a parancsot, ezt kapom:

root@NAS326:~# slacker -r minidlna
No packages found (status or, pattern (minidlna))

A miniDLNA viszont továbbra is megjelenik a hálózati gépeken, megjeleníti és lejátssza a NAS-on tárolt zenét. :F

Hogyan tudnám a miniDLNA- tényleg kiirtani?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2811) alex73


alex73
tag

Üdv.
Meg lehet venni egy ilyet használtan? Mire kell figyelni? Vagy inkább más típust ha használt. Sok időm nincs az állítgatásokra, mókolásra. Na meg türelmem se.

[ Szerkesztve ]

(#2812) Tonyk válasza MaCS_70 (#2810) üzenetére


Tonyk
veterán

chmod a-x /ffp/start/minidlna.sh
Restart

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2813) Tonyk válasza alex73 (#2811) üzenetére


Tonyk
veterán

Sok idő nem kell az állítgatáshoz. Pont annyi mint más nasok esetében.
Ha extra dolgokat akarsz, akkor nyilván kell kézimunka, de ha értesz hozzá akkor ez sem több fél óránál.
Ha tudás hiányában vagy , akkor az extra dolgok nehezebbek lehetnek. Alap funkciók, beállithatóak így is.
Vannak ennél jóval felhasználóbarátabb rendszerek is 2-3x-os áron . Qnap, synology.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2814) alex73 válasza Tonyk (#2813) üzenetére


alex73
tag

Anno Linux web szervert (ubuntu,zentyal) telepítettem saját szerver építés pc-ből. DDNS de akkor volt időm türelmem. Család mellet nincs időm, munka miatt meg türelmem.

[ Szerkesztve ]

(#2815) galaxys80


galaxys80
veterán

Így sikerült összehozni a 2 HDD csatolását. Nem tudom, hogy szabályos-e így, de tökéletesen működik. :)

(#2816) MaCS_70 válasza Tonyk (#2812) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2817) Tonyk válasza MaCS_70 (#2816) üzenetére


Tonyk
veterán

Ez nem törli, csak letiltja az automatikus indulást!

Nem lehet, hogy egy olyan mindlna verziót tettél fel ami nagy M betűvel kezdődik?

slacker -r nidlna

Így talán megtalálod.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2818) galaxys80


galaxys80
veterán

A Hdd leállítását, ha lehetséges ti bekapcsoltátok?
Tudom ez a kíméletesebb, de így meg van, hogy 5-10 másodperc mire elérem a tartalmát smb-n.

(#2819) Tonyk válasza galaxys80 (#2818) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem kíméletesebb. Egy hdd-nek az jobb ha folyamatosan megy, mint a ki-be kapcsolgatás. Sőt WD esetében, még a parkolást is jobb kikapcsolni vagy valami jó nagy időre állítani , mert nagyon alacsony időkre vannak állítva

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2820) galaxys80 válasza Tonyk (#2819) üzenetére


galaxys80
veterán

Köszönöm. Akkor ki is kapcsolom, mert akkor nekem minden szempontból jobb, ha nem áll le és indulgat újra.

(#2821) rolaaand


rolaaand
újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, akárhogy is próbálom nem tudok csatlakozni a NAS-hoz belső hálózaton keresztül. Kerestem is rá, meg is csináltam az ott leírtakat de akkor se sikerül. Fix ip cím, router konfigolva. Minden más tökéletesen működik..

Hibakód: 0x80070035

Valaki?

[ Szerkesztve ]

(#2822) rolaaand válasza rolaaand (#2821) üzenetére


rolaaand
újonc

már meg is oldva, leírom hátha valaki még belefut ebbe a problémába.

Meg kell nyitni a parancssort - rendszergazdai jogosultsággal, majd ezt a két parancsot beírni:

sc.exe config lanmanworkstation depend= bowser/mrxsmb10/nsi

sc.exe config mrxsmb20 start= disabled

Ezután újraindítani a gépet (ez fontos!) és kész. Ezután már csatlakozik :C

(#2823) MaCS_70 válasza Tonyk (#2817) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

A lényeg az, hogy nem fut és nem indul újra a miniDLNA. Az, hogy telepítve van, nem igazán oszt vagy szoroz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2824) Tonyk válasza rolaaand (#2822) üzenetére


Tonyk
veterán

Ez így csak kerülő megoldás. Engedélyezted a nem biztonságos smb1-et, és letiltottad a biztonságosabb 2-es verziót.

Javaslom, hogy kapcsold vissza a smb2-őt, és mellette engedélyezd az 1-et. Vezérlőpultban a szolgáltatásoknál.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2825) solti


solti
senior tag

Vettem egy ilyen nast, szerintem kifogtam egy hibásat: újraindulás mindig visszaáll default configra. Fw frissítés ráment, de nem segített (most a legújabbon van).
A hibát hddvel és nélküle is hozza... Próbáltam factory resetet is, de ugyanaz... Szerintem viszem vissza boltba...
(pár éve egy nsa325v2-ből is csak a 2. volt jó, ott a ventiszabályzó volt rossz)
Járt már más is így?

(újraindításig amúgy nagyjából konfigolható, még ffp is rámegy, de utána eltűnik)

(#2826) Fagyi válasza rolaaand (#2821) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Jó ideig szenvedtem a megoldással Én is!
Sikerült megoldanom, ha haza értem felteszem a megoldást. :C
Aki nem érte el a win10-en a NAS-t, figyeljen!

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#2827) alex73


alex73
tag

Használt NAS vásárlásnál mire érdemes figyelni?

(#2828) tédroberto87


tédroberto87
csendes tag

Sziasztok!

Pár hete vettem egy NAS326-ot, jobbára ennek és még pár másik topicnak hála a legtöbb kérdésemre/problémámra választ kaptam, amiért örök hála nektek.

A napokban problémám volt a zyxel saját DDNS szolgáltatásával, a host névhez tartozó ip cím annak ellenére sem frissült (legalább 24 órán át), hogy a https://mycloud.zyxel.com/ oldalon az aktuális IP címet írta helyesen. Esetleg valaki más is találkozott már ezzel? Ha ez a szolgáltatás nem túl megbízható, akkor inkább használnék -a kényelme ellenére is- valami mást helyette.

Üdv,
Robi

(#2829) #53667584 válasza tédroberto87 (#2828) üzenetére


#53667584
törölt tag

Nekem a routerben van beállítva egy dyn.com-os cím, soha semmi problémám nem volt vele.

(#2830) tédroberto87 válasza #53667584 (#2829) üzenetére


tédroberto87
csendes tag

Nálam sajna ez nem játszik, jelenleg eléggé macerás a helyzet! :) Nincs vezetékes internet, a mobilrouteren nincs ethernet port, a vezetékes switch és a router között egy bridge van és persze a mobilrouterben nem konfigurálható DDNS. Lehet beállítani a nason általános DDNS szolgáltatást is, ha mégegyszer előfordul ami tegnap, akkor beállítok valalmi mást.

(#2831) galaxys80


galaxys80
veterán

Az elmúlt hetekben másodszor fordult elő , hogy kipirosodtak a torrentek a transmission-ben, port closed lett és a torrent oldal sem érzékelte a forgalmat.
Igaz teszt miatt a napokban sokszor indítottam újra a routert. Nas restart után helyreállt a rend.
Tapasztalt valaki már ilyet.

(#2832) Speederer válasza galaxys80 (#2831) üzenetére


Speederer
senior tag

Upnp vagy port forward? Utóbbinak stabil(abb)an kellene mennie.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#2833) #53667584 válasza galaxys80 (#2831) üzenetére


#53667584
törölt tag

Transmissionben ilyenkor kattints a torrent nevére, aztán info. Ott nézd meg, hogy mi a baj.

(#2834) galaxys80 válasza #53667584 (#2833) üzenetére


galaxys80
veterán

Köszi. Ha esetleg megint előfordulna (remélem nem fog), akkor ránézek. Bár emlékeim szerint valami olyasmit írt, hogy a tracker nem elérhető. Vagy nem válaszol. NAS restart után meg egyből rendbe lett.

(#2832) Speederer

Port forward.

(#2835) galaxys80 válasza #53667584 (#2833) üzenetére


galaxys80
veterán

Port forwarding-nál egyébként a protokoll-nál maradhat az "ALL" vagy "TCP" kell?

(#2836) zso73


zso73
veterán

Sziasztok. Egy kérdésem volna. Hány torrentet bír kezelni egyszerre a NAS ? A leírásban nem volt benne.... :)

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#2837) Fagyi válasza zso73 (#2836) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Ésszerűségi határig. Bár már olvastam olyat, aki 2000-el próbálta.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#2838) krealon válasza zso73 (#2836) üzenetére


krealon
veterán

"Hány torrentet bír kezelni egyszerre a NAS ?"

Az osszest, mint Chuck Norris. ;]

Az elod vas (NSA325v2), a gyari transmission-nel, mar futtatott 2000 torrentet is.
Persze ebbol csak 15-20 aktiv egyszerre, mert a feltoltesi sebesseg a beka hatsoja alatt van nalam :((
Jelenleg 1200-1300 van a transmission-ben.

(#2839) galaxys80 válasza #53667584 (#2833) üzenetére


galaxys80
veterán

Could not connected tracker. :((

(#2840) #53667584 válasza galaxys80 (#2839) üzenetére


#53667584
törölt tag

Ilyenkor SSH-n keresztül megpingelném a trackert.

(#2841) galaxys80 válasza #53667584 (#2840) üzenetére


galaxys80
veterán

Fogalmam sincs, hogyan lehet ezt. Router restart és helyreáll a rend.
De ez mitől lehet? Elment itthon a net pár percre. Mire visszajött ez lett megint.

(#2842) #53667584 válasza galaxys80 (#2841) üzenetére


#53667584
törölt tag

Gondolom attól lett, hogy elment a net és így nem tudott kapcsolódni a trackerhez. De talán jobb klikkre a torrenten van valami olyasmi, hogy több peer kérése. Próbáld meg azt, hátha ilyenkor újra próbál csatlakozni. Vagy csak várj, X percen belül úgyis próbálkozik magától. Igazából nem tudom, ehhez nem értek, én nem torrentezek, megvagyok kényelmesen a hulu, netflix, hbo trióval :)

(#2843) galaxys80 válasza #53667584 (#2842) üzenetére


galaxys80
veterán

Rendben. Köszi.

(#2844) gyulazsolti válasza galaxys80 (#2843) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Ilyen net elmenős dolognál nekem nem mindig jött be a tracker frissítése.[kép]
Inkább a leállítás, és indítás jött be.

(#2845) galaxys80 válasza gyulazsolti (#2844) üzenetére


galaxys80
veterán

Mármint a transmission leállítása, elindítása? Webes felületen?

(#2846) gyulazsolti válasza galaxys80 (#2845) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Nem.

A torrent, leállítás és indítás. Amelyik "megakadt."
Az előbbi képen látod, hogy leállítás, indítás.

(#2847) galaxys80 válasza gyulazsolti (#2846) üzenetére


galaxys80
veterán

Ja értem. Köszi.

(#2848) bexinho23 válasza zso73 (#2836) üzenetére


bexinho23
őstag

Nálam 10-15 is futott egyszerre, persze többsége készenlétben várta a seed-elést. Viszont 1000mbit-es net mellett ha nincs korlátozva a letöltés, akkor egy nagyobb méretű (50-100gb) csomag esetén szinte sosem fut végig zökkenőmentesen. Zökkenőmentes alatt azt értem, hogy a NAS fogja magát és befagy. Fizikai gombokra nem reagál, hálózaton nem lehet elérni, csak az áramtalanítás segít, ami mondhatni életveszély az adatokat tekintve. Így én lekorlátoztam kb. 100mbit-re, és ha lehet, akkor max 1 torrentet használok letöltésre.

Nálatok hogy megy a letöltés?

(#2849) bexinho23 válasza bexinho23 (#2848) üzenetére


bexinho23
őstag

Amit még kérdezni akartam. Ki használ SSL-t? Hogyan működik ez? Készítek egyet, feltöltöm NAS-ra, laptop chrome-ba telepítem. Viszont ha WEBDav-ról, vagy helyi hálózaton lévő médialejátszóval akarom elérni a filmeket, akkor gond nélkül működik ez után is, vagy ezt a tanúsítványt máshol is használnom kell?

(#2850) Csabex válasza odrif (#1307) üzenetére


Csabex
őstag

Távoli elérésed is működik rendesen? Sajnos kollégámnak nem tudjuk összehozni, pedig már minden portot kinyitottunk mindenhol és egyszerűen ha rákattansz a linkre, akkor láthatod, hogy mi jön be... próbáltam loginra kicserélni az index-et a link végéről, de semmi... Esetleg van valakinek valami ötlete?

[ Módosította: Intruder2k5 ]

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.