Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) galaxys80 válasza lucky00 (#2450) üzenetére


galaxys80
veterán

Nem gond. Megy gondolom jelszó nélkül is.
Ezen [kép] a felületen mit kell majd beállítanom?
Remote Host-hoz bármit írhatok? Vagy ide kell a NAS IP-je?
Porthoz azt amit a transmission webes felületén látok? (ezt kinyitottam a routerben)

[ Szerkesztve ]

(#2452) #53667584 válasza galaxys80 (#2447) üzenetére


#53667584
törölt tag

Alapból nincs a transmissionben beállítva jelszó. Transmission-gui-n csak az IP-t adod meg és a portot.

Remote hosthoz megy az IP. Porthoz 9091. Authentication required pipa ki. Routerben ne nyisd ki a portot. Az akkor kell ha kintről is el akarod érni. De ha kintről el akarod érni akkor semmi esetre se hagyd az alapértelmezett 9091-es porton, és ne tedd ki a netre jelszó nélkül. Sőt, szerintem sehogy ne tedd ki a netre.

[ Szerkesztve ]

(#2453) galaxys80 válasza #53667584 (#2452) üzenetére


galaxys80
veterán

Köszönöm. Így fogom beállítani.
De a 9091-es port nyitása nélkül is aktív leszek a torrent oldalon?

(#2454) Fagyi válasza #53667584 (#2446) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Nem kell!

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#2455) galaxys80 válasza Fagyi (#2454) üzenetére


galaxys80
veterán

És mi az ami kell? :)

(#2456) #53667584 válasza galaxys80 (#2453) üzenetére


#53667584
törölt tag

Az teljesen más dolog. A 9091 a webui eléréséhez kell. A transmission beallitasaiban kell beállítani egy portot és azt kell nyitni a routerben. Később küldök róla screenshotot.

(#2454) Fagyi: mondd hogyan oldod meg ide-oda kattingatassal.

[ Szerkesztve ]

(#2457) galaxys80 válasza #53667584 (#2456) üzenetére


galaxys80
veterán

Köszönöm szépen! :)

(#2458) Fagyi válasza galaxys80 (#2455) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Topiknyitóban is benne van.
[link]

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#2459) #53667584 válasza Fagyi (#2458) üzenetére


#53667584
törölt tag

Maradjunk annyiban, hogy nem ez a legjobb megoldás. Sőt, kimondottan nem ajánlott. Default porton jelszó nélkül soha ne engedj ki a netre semmit. Soha.

(#2460) galaxys80 válasza Fagyi (#2458) üzenetére


galaxys80
veterán

Természetesen elolvastam ezt. De én nem találtam arra utaló leírást, hogy hogyan tudok máshonnan elindítani torrent letöltést. Aztán lehet én voltam vaksi.
De mindegy egyébként. Nem létszükséglet a dolog. Csak gondoltam néha akár jól is jöhetne.

[ Szerkesztve ]

(#2461) Fagyi válasza galaxys80 (#2460) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Tm klienssel és RSS olvasóval intézem a friss dolgokat. A külső indítás csak a myzyxelcloud vagy egyéb dyndns szolgáltatáson keresztül működik.
Lényegében ugyanaz mint otthonról, csak a url más, felület uaz. Transmission kliens vagy a gyári letöltés kezelő is megoldja a letöltéseket. A TM-hez van kliens, van androidra és iosra is. Én is azt használom távolról.
Egyszer kell beállítani a csatlakozást és megadni s jelszavas hozzáférést.Onnantól faék egyszerűségű és magyarul is tud!

Bővítem a leírást kliens képekkel is.

Nemsoká tudom szerkeszteni a topiknyitót és jelölöm majd az updatet ha a leírásokban változtatok/tunk.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#2462) galaxys80 válasza Fagyi (#2461) üzenetére


galaxys80
veterán

Szuper. Köszi előre is.

(#2463) #53667584 válasza galaxys80 (#2453) üzenetére


#53667584
törölt tag

Itt kell megadni egy portot, majd azt nyitni a routerben ahhoz, hogy aktív légy.

(#2464) galaxys80 válasza #53667584 (#2463) üzenetére


galaxys80
veterán

Igen. Köszönöm. Ezen már túl is vagyok. Csak én tévesen azt hittem, hogy remote gui -ban levő portot is nyitni kell.

(#2465) Speederer válasza galaxys80 (#2464) üzenetére


Speederer
senior tag

Tudom, hogy a vpn beállítás az már egy kicsit haladóbb kategória, mert viszonylag kevés eszköz (akár pl router vagy nas) tudja ezt alapból, de azon keresztül sokkal biztonságosabban intézhetőek az ilyen távoli elérések.
Nekem speciel a router-ben működik a vpn szerver és arra fel tudok lépni telefonról is. Onnantól meg már mintha otthon lennék a saját wifin, lehet kezelni mondjuk a torrenteket is.
Android-on pl a Torrnado és a Transdroid vannak fent nekem, mindkettő jól teszi a dolgát.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#2466) #53667584 válasza Speederer (#2465) üzenetére


#53667584
törölt tag

Helyes. Minden szavad igaz. Nálam egy Raspberry Pi-on fut egy OpenVPN szerver, így érem el az itthoni NAS-t és a biztonsági kamerákat.

Csak néztem amikor olyanokat mondtak, hogy upnp port ide, routeren port oda, jaj :Y

(#2467) galaxys80


galaxys80
veterán

Az normális, hogy most már egy órája 100% a cpu?
Torrent megy a háttérben.
Meg nemrég végeztem a fájlok másolásával.

(#2468) Fagyi válasza galaxys80 (#2467) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Normális, akár 1-2 nap is elcsoszog így, indexel, thumb-ot gyárt, meg hasonlók. Ne bánkódj.
A státusz központban megtudod nézni mi eszi az erőforrásokat!

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#2469) KovGer válasza Fagyi (#2461) üzenetére


KovGer
csendes tag

Első kérdésem hozzád lenne Fagyi.

Milyen módon használod az RSS-t? Mert én is akartam volna rá egy automata letöltést csiholni anno, fpp-> automatic kombinációval, de utána időhiány miatt feladtam, plusz utána adta meg magát a GUI az 5.20-as fw-vel.

Örömmel venném, ha tudnál az rss-es torrent letöltésben segédkezni egy kicsit.

A másik kérdésem a PLex-t használók köréhez lenne. A twonkyt ha jól godolom a plex mellől ki kell kapcsolni. Holnap este akarnám tesztelgetni, hogy a twonky helyett a Plex legyen a TV-kiszolgálója. Esetlegegy gyorstalpalót valaki felrakna róla?

Köszi előre is!

A szépség nem minden, de jó nézni.

(#2470) blst


blst
tag

Sziasztok!

Próbálom ez a leírás alapján feltenni az uwsiteloadert és a minidlna-t. Az uwsiteloader telepítés elszáll a no internet connection résznél. Kipróbáltam a topicban felsorolt megoldásokat de egyik sem vált be, van valakinek ötlete ezzel kapcsolatban?

(#2471) galaxys80


galaxys80
veterán

Pont hasonlót szerettem volna kérdezni. Hogy hogyan lehet feltenni a minidlna-t? Sajnos a twonky-val az a gond, hogy a két tv közül az egyik egyáltalán nem játssza le az MKv fájlokat. Korábban egy routerre kötött hdd-ről a minidlna tökéletesen ment.

[ Szerkesztve ]

(#2472) #53667584 válasza galaxys80 (#2471) üzenetére


#53667584
törölt tag

(#2473) galaxys80 válasza #53667584 (#2472) üzenetére


galaxys80
veterán

Huh. Na ezt én tuti nem tudom megcsinalni.
Inkább visszateszem azt a hdd-t amin a gyerek meséi vannak a routerre.
Úgyis csak az ő szobályában kell a Dlna.
Kár, mert azt hittem minden mehet a nas-ról.

(#2474) #53667584 válasza galaxys80 (#2473) üzenetére


#53667584
törölt tag

Akkor majd jön valaki és megmondja, hogy hogyan kell ffp-ből feltenni. Én entware-párti vagyok.

(#2475) galaxys80


galaxys80
veterán

Mondjuk fel nem fogom mi a gond ezen a tv-n.
Avi, Mov tökéletesen megy. MKv meg nem támogatott formátumot ír.
A dlna rejtelmei.

(#2476) Fagyi válasza KovGer (#2469) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Mivel mottóm az ésszerűségi határ, ezért a telefonon van rss reader és onnan teszem be a nekem tetsző filmeket. Kb. 2 hét alatt megtelne egy nagyobb Hdd is automata letöltéssel.
De valamiért a közvetlen rss feed-et nem eszi meg a kliens? :F
Nekem az rss a telon fut van valami érdekes beteszem és kész. Rövid leírás is van, ha készítenek hozzá a trackeren. De jó ideje mú-t nézem kodi alól. Nem kell letölteni, ami tetszik azt letöltöm jó minőségben.
Most pl. belefutottam egy 0*-os filmbe Proud Mary, hát azt nem töltöttem volna le ha megnézem előtte :P
Plex.hez csinálok egy leírást. Én anno a 325-ös topikban fellet infó alapján tettem fel a servert, de elég sokat hibázott. Mivel a syno servere van átdobva ide, de lehet Én bénáztam.
Most már felkeltették a minidlna felé is a érdeklődésemet!

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#2477) Fagyi válasza galaxys80 (#2471) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Twonky-ről, ha hálózaton van a TV át tudod küldeni a filmet! Bal oldali menüsor DEVICES alatt látod amin le tudod játszani. Persze be kell hogy kapcsold előtte! Ezután csak a play gombot kell megnyomni. E voilá!

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#2478) Fagyi válasza blst (#2470) üzenetére


Fagyi
aktív tag

FFp és mini dlna telepítése, meg némi egyéb is.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#2479) galaxys80 válasza Fagyi (#2477) üzenetére


galaxys80
veterán

Ezt a twonky webes felületén kellene látnom? Mert nekem ott a device alatt semmi nincsen. ( illetve csak egy on/off kapcsoló)
De ha lenne sem hiszem, hogy ez a tv le tudná játszani az adott fájlokat. Illetve az sem lenne igazi megoldás, ha pc-t kellene kapcsolnom a film indításához.
Jól gondolom, hogy a twonky-n kívül mással nem lehet átküldeni egy filmet tv-re alapból.

(#2480) galaxys80


galaxys80
veterán

Ha esetleg valaki Győrben járna, akkor azt szívesen vendégül látnám egy sörözéssel egybekötött minidlna beállításra. :D

Más:
Ha a routerben mac cím alapján fix ip címet adtam a NAS-nak, akkor mehet automatán a hálózati beállítás ugye?
Felesleges két helyen is fixálni nem?

(#2481) KovGer válasza Fagyi (#2477) üzenetére


KovGer
csendes tag

Igazából, ha akart tvd van akkor eléred a tv keresztül is a mást és mehet a film. A telód feedet majd megpróbálom ha visszatér a szerviz ők a teló bár jó lenne ha megcsinálnák a guit hozzá. Mivel autómatán is lehet válogatot történetét hozzáadni.

A szépség nem minden, de jó nézni.

(#2482) blst válasza Fagyi (#2478) üzenetére


blst
tag

Köszi!

Gyakorlatilag ugyan ezt csináltam az uwsiteloadernél. A végeredmény mindig az hogy kiírja hogy nincs net.

(#2483) MaCS_70 válasza galaxys80 (#2480) üzenetére


MaCS_70
félisten

Így van, ha az eszközön adsz fix IP-címet, akkor ugyanezt ne foglald le a DHCP-táblában!

SOHO felhasználásra egyébként sokkal praktikusabb, kezelhetőbb, áttekinthetőbb a címfoglalás a routeren.

Fix IP-címeket csak jó okkal használunk.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2484) galaxys80 válasza MaCS_70 (#2483) üzenetére


galaxys80
veterán

Köszönöm. Így tettem én is. Routerben fix ip-t adtam. Nas-on maradt automatikus.

(#2485) Fagyi válasza galaxys80 (#2479) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Settings- Devices-Enable sharing for new media receivers automatically-nál pipáld ki.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#2486) Speederer


Speederer
senior tag

Jól sejtem hogy "random" spk fájlokat (tehát synology package-eket) nem tudok telepíteni? Pedig mekkora királyság lenne ugye... :)
A gondolat ugye onnan jött, hogy a Plex-hez is a synology-s spk-t kell használni, de gondolom ott a zyxel-es keretprogram (vagy minek nevezzem) ezt konkrétan a Plex-re kihegyezve lekezeli.

Más: az hogy az entware gui-jában a "Packages" oldal 404-et dob, az vajon mitől lehet?

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#2487) Fagyi válasza galaxys80 (#2479) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Egyébként a legegyszerűbb megetetni valamivel ami a hálón lóg TV, a zCloud-ból átküldeni és kész.
Nekem egy "smart" tv, simán viszi, nem csak a dlna-s.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#2488) galaxys80


galaxys80
veterán

Azt meg tudná nekem valaki mondani, hogy nekem, miért hiányzik innen [kép] a bal oldali setting menüsor?

(#2489) Fagyi válasza galaxys80 (#2488) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Próbáld meg a 9002-es portot.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#2490) galaxys80 válasza Fagyi (#2489) üzenetére


galaxys80
veterán

Megnéztem és ott is ugyanez

(#2491) galaxys80


galaxys80
veterán

3 nap szívás után nxferenc segítségével végre sikerült feltenni a minidlna-t.
Viszont üröm az örömben, hogy a nas-ra kötött külső hdd-ről állandóan megszakad a lejátszás smb-n és dlna-n is, restartol a lejátszó, tv. Belső hdd-ről semmi gond. Mi lehet a probléma? Ez a hdd korábban hibamentes volt.
Használja valaki külső hdd-vel?

[ Szerkesztve ]

(#2492) galaxys80 válasza galaxys80 (#2491) üzenetére


galaxys80
veterán

Ha ez számít EXT4-re lett formázva a külső HDD.

(#2493) krealon válasza galaxys80 (#2491) üzenetére


krealon
veterán

"a nas-ra kötött külső hdd-ről állandóan megszakad a lejátszás"

Ha 2.5 colos HDD, akkor az USB-rol kapott aram keves, ezert leszakad / ujraindul.

(#2494) galaxys80 válasza krealon (#2493) üzenetére


galaxys80
veterán

Én is erre gondoltam. De egy másik külső hdd-nél meg nem volt gond. Sőt, évekig egy routerre volt kötve és onnan ment a minidlna.
Szóval ez sem feltétlenül igaz. Lehet, hogy valamiért ez a leszakadó hdd több energiát igényel vagy egyszerűen valami baja van.
Bár teszem hozzá, hogy most tesztelem úgy, hogy fix ip-t adtam a lejátszonak és lassan fél órája megy gond nélkül.
Azt nem kérdezd, hogy mi az összefüggés. :)

(#2495) sarobee80


sarobee80
csendes tag

Sziasztok!
A NAS-on fájlmegosztást szeretnék. Különböző mappákat csak bizonyos felhasználók érhetnék el. Jól látom, hogy a "gyökérkönyvtárban" nem tudok létrehozni mappát? admin, music,photo, video alatt lehet csak? Jelenleg nem telepítettem semmit hozzá. Kell hozzá valami külön app ehhez?

Másik téma a Port Mapping. Hozzáadnám a 80-at 21-et 443-at de ha megadom a WAN porton ugyanezt a portszámot (de igazából bármit) az alkalmaz megnyomása után eltűnik a listából. a 9002 és az 5001 az megmaradt. Mi lehet a gond? Routeren bevan kapcsolva a Port Mapping. Fix IP címet adtam...

(#2496) #53667584 válasza sarobee80 (#2495) üzenetére


#53667584
törölt tag

Itt tudsz mappát hozzáadni: [kép]

A random port nyitogatást meg ki lehetne/kellene venni a az ilyen-olyan leírásokból ha nincs mellette érthetően elmagyarázva, hogy mi milyen biztonsági kockázatot jelent.

(#2497) galaxys80


galaxys80
veterán

Arra nincs ötlete senkinek, hogy a képen látható bekeretezz rész az nálam, miért nem látszik a twonky felületén?
[kép]

Minidlna-t használok ugyan, de idegesít, hogy nálam, miért nem látszik.

(#2498) sarobee80 válasza #53667584 (#2496) üzenetére


sarobee80
csendes tag

Szuper, köszi, ezt kerestem!

A portnyitásnál olvastam, hogy legyen ugyanaz a száma a WAN-nak mint amit a LAN-nak ad meg. Viszont ahogy az előbb írtam, ha beállítom eltűnik, tehát még hibaüzenetet sem dob ki. Milyen portszámot kell, hogy megadjak?

(#2499) #53667584 válasza sarobee80 (#2498) üzenetére


#53667584
törölt tag

A 80 és 443-as portot miért szeretnéd nyitni?

(#2500) sarobee80 válasza #53667584 (#2499) üzenetére


sarobee80
csendes tag

Wordpress oldalt szeretnék NAS-on belül. Ezt szeretném elérni kívülről, https-en keresztül. A 80-as, 21-es port nem játszik, csak ugyanaz a szitu ezeknél a portoknál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.