Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  World of Tanks - OFF topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-16 19:31:31

LOGOUT.hu

World of Tanks OFF topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42401) infectedmann válasza jozefgucci1 (#42399) üzenetére


infectedmann
őstag

:D :DD :DDD :C

[ Szerkesztve ]

(#42402) Enzolord válasza #84221696 (#42400) üzenetére


Enzolord
addikt

Az vilmoskörte mód lesz.. :)

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#42403) galervin93


galervin93
őstag

12 lejátszott meccs és 759-es átlagsebzés után végre-valahára eladtam a Pershinget (akciósan). Megnyugodott a lelkem. :D Tohonya, papír, pontatlan, kis átütésű ágyú... Nekem ehhez semmi kedvem...
Legalább lesz legénységem a T54E1-be...
Ehhez képest az Indiennel alig több mint 50 meccs alatt meglett az első jel és már lassan dupla ennyi az átlagsebzésem...
Égi jel, hogy ne erőltessem az ami vonalat. Csak a csajokat sajnálom, mert ide kértem őket...

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#42404) jr1994 válasza galervin93 (#42403) üzenetére


jr1994
addikt

Ez biza user error lesz. Az amcsi med vonalon a Lee után egy rossz tank sincs. A Pershing nem lassú, és az ágyúja sem rossz. Majd pár hét, esetleg hónap múlva szerintem adj neki még egy esélyt.

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#42405) mcwolf79 válasza jr1994 (#42404) üzenetére


mcwolf79
veterán

:K
A Pershing se rossz, de utána a két patton valami Istencsászár (főleg a 10-es).

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#42406) galervin93 válasza jr1994 (#42404) üzenetére


galervin93
őstag

Igen, tudom hogy az, ezért is adtam el. :D Nem feledkezem meg a vonalról teljesen, mert a nagy Patton mozgatja a fantáziámat. Pedig minden meccsen úgy álltam hozzá vele, hogy jó gép, tudod milyen erősségei vannak, mit kellene kihasználni, plusz lassan 4 skilles csajok ülnek benne, de egyszerűen nem találtam vele az összhangot. Majd eccer visszaveszem, a legénység nem fog elveszni, mert az E1-be megy... Aztán ha majd késztetést érzek rá vissza veszem. De nem nagyon tudok rájönni, miért nem ment vele. Mindenki isteníti a gpeket, a T20 nekem is bejött, de itt meg valami gikszer van...
Evvan. Addig élvezkedek az Indiennel, nagyon tetszik.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#42407) #84221696 válasza galervin93 (#42406) üzenetére


#84221696
törölt tag

Jó az az indien. Nekem jobban bejött, mint a leo pta a saját tierjében. Túl sokat pallérozódtam a pantherekben és ugyanúgy játszottam vele. :)

(#42408) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Ezt most találtam a Zindexen:

A WOT junior program legújabb résztvevője...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#42409) Atti777 válasza galervin93 (#42403) üzenetére


Atti777
senior tag

Pedig nem olyan rossz a Pershing, bár az igaz, hogy én is félretettem 1-2 hónapra :)
Megvettem az M46-ot, de most inkább a PTA-t húzom, az kevésbé tűnik szenvedősnek.
Tettem rá erősített felfüggesztést, meg a tornyot free-ből, és már 10k megvan a 105-ösre is.
A Patton nehezebbnek tűnik a gyengébb átütésű ágyúk miatt, úgyhogy az most pihen a garázsban egy darabig.

[ Szerkesztve ]

Путин, иди нахуй!

(#42410) Departed válasza Atti777 (#42409) üzenetére


Departed
őstag

M46 Patton egy álom a T9 dpm királyaként (2711!) kevés esetben veszek T10 alatti tankra örök camo-t, de ő megérdemli, FUN tank. :K

(#42411) jano_77 válasza skopy (#42398) üzenetére


jano_77
nagyúr

Ez biza így volt nekem is tegnap. Egyik csatában azt hittem rosszul látok, mert szinte csak lila ikont láttam a csapat listában - ez az arty. :B A dolog pikantériája az volt, hogy az egyikben ott ült az enemynél Jozefgucci is. ;] (5-5 arty volt oldalanként, nem is emlékszem mikor láttam ilyet utoljára.)

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#42412) #84221696 válasza Enzolord (#42402) üzenetére


#84221696
törölt tag

Még egy siegfrid line és tökön szúrom magam :O

(#42413) KisApám válasza #84221696 (#42412) üzenetére


KisApám
addikt

Pedig a Map rotációval NINCS semmi baj. Azt mondják...

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#42414) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Az egyik jgpz narancs a másik citrom. mind2 heat-et lőtt... az egyik belém is vágott egy ezrest... kérdem én.. MINEK? 300-as átütés már nem elég? főleg, hogy a csata végén már,(ami eléggé el nyúlt) nem is volt kemény tank... De azzal kell lőni, mert azt lőnek a profik is... Bezzeg tűzoltója nem volt, mert leégett egy lövésemtől mint a sz.r...

(#42415) Departed válasza KisApám (#42413) üzenetére


Departed
őstag

Persze hogy nincs, 2-3 térkép rotálódik, nem csak 1 van egész nap... :U :P

(#42416) #84221696 válasza KisApám (#42413) üzenetére


#84221696
törölt tag

Nincs hát. Minden csata kezdetekor betölt egyet. :D

(#42417) rlazol válasza SoulReaver (#42414) üzenetére


rlazol
addikt

a HEAT-nek nagyobb a penje, ezért "biztosra" akarnak menni (lehet, így látták a nagyoktól a streamen).
Csak azt nem tudják, hogy a HEAT a kisebb korrigációs szög miatt nagyobb eséllyel pattan ill. nyelődik el... :D

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#42418) KisApám válasza rlazol (#42417) üzenetére


KisApám
addikt

Láncot nekik! :DDD

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#42419) Emu válasza rlazol (#42417) üzenetére


Emu
őstag

Erről a "korrigációs szög"-ről tudnál írni pár sort? Jó egy link is ahol utána tudok olvasni :R

(#42420) jozefgucci1 válasza Emu (#42419) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Nem írja csak le , mi az , hogy ide bedob valami magasröptű dumát aztán ennyi . :DD Teesék megmagyarázni és minimum excell grafikonon prezentálni , akkor talán még az első hsz-ba is berakom ..........Jah nem az régen volt :DDD

Troll OFF Soha ne mond , hogy soha

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#42421) jano_77 válasza Departed (#42415) üzenetére


jano_77
nagyúr

Azért az tényleg vicc, hogy van vagy 40 map, de minden nap 2-3 váltakozik csupán! Nem kicsit unalmas. :o

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#42422) Departed válasza jano_77 (#42421) üzenetére


Departed
őstag

Abszolút. Kifejezetten szánalmas ez tőlük. :U
Van "Ruinberg nap", "Prokhorovka nap", "Steppes nap", vagy mint ahogy a kolléga mondta mára: "Siegfried line nap".
Vagy egyszerűen van hogy bármennyi csatát megyek egy nap egyszer sem jön városi pálya. Csak ha artyt indítok akkor kivételt tesz. Viccen kívül. :U

[ Szerkesztve ]

(#42423) rlazol válasza Emu (#42419) üzenetére


rlazol
addikt

a normalizációra gondoltam, csak nem találtam a szót, sry :U
le van írva a wikiben a lövedéktípusoknál.
Itt meg van pár jó kép főleg a másodikat ajánlom figyelmedbe.

lényegében arról van szó, h az AP és APCR lövedék, ami "erőből" próbálja átütni a vasat, a hegyének a kialakítása miatt egy kicsit "ráfordul" a döntött páncélra, így csökkenti a szögellést. Ez az AP esetében 5 fok, az APCR-nél már csak 2 fok. Mivel a HEAT átégeti a páncélt, ott ilyen nincs, vagyis ha szög alatt érkezik, döntött páncélra, a fenti mechanizmus hiánya miatt elképzelhető, h pattan ott, ahol a többi átütne.

jozefgucci1: bizony! :K lássák rajtam, h értek hozzá, aztán majd nem mernek beszólni, ez a taktikám, de Te átlátsz rajtam... excel grafikon :F ... mi az? :F mikor láttál te engem olyat használni??? :U

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#42424) jano_77 válasza rlazol (#42423) üzenetére


jano_77
nagyúr

Ha szépen megkéred Mesit biztos segít benne :K ;)

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#42425) Szasinka válasza Emu (#42419) üzenetére


Szasinka
tag

ha megy az angol:"When you hit a tank with an AP shell the impact angle (90 being parallel and 0 being perpendicular to the armor) is decreased by 5 degrees, this process is called normalization. If you hit a 100mm thick plate at 65 degrees it'll have an effective angle of 60 degrees, which means 100/cos(60) = 200mm effective armor, without normalization this amount would be 100/cos(65) =~ 237mm.
.
Basically it's a feature for AP shells which reduces the effectiveness of angled armor. The same applies for APCR shells as well except they get 2 degrees of normalization instead of 5. Since almost all tanks have armor sloped to some degree T10 heavies most of the time have more effective penetration than T10 mediums despite the fact their nominal penetration is smaller, the reason being the fact T10 mediums (excluding 121) use APCR as normal ammunition whereas T10 heavies use AP."

A lényeg, AP lőszer esetén 5° a normalizáció. azaz pl. 65°-os tényleges becsapódási szög esetén 60°-al számolja az effektív páncélt. APCR esetében ez 2°, HE és HEAT esetében nulla. Ezért van, hogy ezek a lőszertípusok döntött páncél ellen kevésbé hatékonyak viszont vastag de nem - annyira - döntött páncél ellen igen (lsd heat spam E100 toronyra).
Ezért van, hogy a nominális átütés tier 10 medek esetén hiába magasabb mint egy heavynél az effektív átütő erő inkább rosszabb mint jobb.
Ehhez még hozzájön, hogy a távolsággal csökken az AP és APCR átütése (nem egyenlő mértékben és tankonként szintén eltérően) míg a HE, HEAT-é nem csökken a távolsággal.

szerk: lassú voltam :(
annyi kiegészítés még akkor: 70° (normalizáció után) felett (HEAT esetén ez 80°) automatikus lepattanó van. AP/APCR esetén van overmatch, ha a lövedék kalibere háromszor akkora mint a nominális páncélvastagság mindenképp átütést érsz el, HEAT esetén ilyen nincs. Pl. 122 mm gránát vs. 40 mm vastag páncél (nem effektív!).

[ Szerkesztve ]

(#42426) jano_77 válasza Departed (#42422) üzenetére


jano_77
nagyúr

Fejlesztői Hírpercek 194:
"A térképek rotálási problémája (hogy mindig ugyanazt a térképet adja a gép), jelenleg a legfontosabb feladatok egyike és javítva lesz, amilyen gyorsan csak lehetséges. Megállapították hogy ez egy igen komoly probléma, így a javítása és hatásainak észlelhetősége eltarthatnak majd egy ideig." - 5 év kellett, de legalább 3, ahhoz, hogy eljusson a kis agyukig, hogy NEM jó az, ami a mapokkal van! Gratulálok hozzá!
Vajon mennyi idő lesz, mire tényleg lépnek is és számunkra is érezhető hatása lesz a javításnak?!? Ez lehetne mondjuk az egyik angol fogadási irodában - ott ugye minden lószarra lehet fogadni - egy fogadási tétel. ;]

Hát EZ elég érdekes járgány! :) De nem tudom miért kell ilyeneket szellőztetni, szerintem soha nem kerülnek ilyen tankok be a WOT-ba.......persze, persze tudom, soha ne mond, hogy soha. :B

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#42427) jozefgucci1 válasza rlazol (#42423) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Szándékosan provokáltalak kicsit , mert tudom , hogy te ezen a téren maximalista vagy :K Bár tudom , hogy a keresőt nem nagyon használja senki ,de csak itt maradnak ezek kőbevésve érthető Magyar nyelven !

Ma este ezerrel elindul a kampány a nyeremény tankért ! Van aki tolni fogja ?

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#42428) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Az egész ellenséges csapat, mint ha TS-en beszélte volna meg ezt a csatát.. :D egy oldalról jött az egész banda, mert a kék csapattársak is arra mentek... gyorsan elmorzsolódtak a medjeink. Én meg a másik e5 kerülővel mentünk, de nem sok esély volt.

Egyenlő elosztás...

Végeredmény...

Csapat teljesítmény:

(#42429) KisApám válasza jano_77 (#42426) üzenetére


KisApám
addikt

Ez nagyon tetszik:
"a legfontosabb feladatok egyike és javítva lesz, amilyen gyorsan csak lehetséges. "
és ezek után meg:
"ez egy igen komoly probléma, így a javítása és hatásainak észlelhetősége eltarthatnak majd egy ideig."

Most széna vagy szalma? A pap vagy a papné? Nem mindegy.
De ha komoly, akkor miért "egy ideig", azaz ez alapján, a WG-t ismerve talán egy pár év idejéig tart megoldani a problémát...??? Gratula.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#42430) jano_77 válasza SoulReaver (#42428) üzenetére


jano_77
nagyúr

Szerintem nincs okod panaszra, mert egész "szépen sebeztek a csapattársaid is (4 voltatok 1000 felett ;] ) Nekem tegnap ilyen jutott:

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#42431) jr1994 válasza Emu (#42419) üzenetére


jr1994
addikt

Asszem ebben benne van link.

Jozef: jaja mától kampány, naná hogy megyek :K

[ Szerkesztve ]

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#42432) Emu


Emu
őstag

Köszönöm mindenkinek, erről a normalizációról még nem hallottam. :B

(#42433) Enzolord válasza jozefgucci1 (#42427) üzenetére


Enzolord
addikt

Miféle kampány, und tanková?

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#42434) jano_77 válasza Enzolord (#42433) üzenetére


jano_77
nagyúr

Chieftein/T95

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#42435) Enzolord válasza jano_77 (#42434) üzenetére


Enzolord
addikt

Köszi.. :R :R

Amúgy bekaphatják, hogy csak erre a klánosdi buzulásra adják a rengeteg extra vasat..

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#42436) jr1994 válasza Enzolord (#42435) üzenetére


jr1994
addikt

Nem elég a személyes küldetés tankok meg az a sok amit küldetéssel lehetett megszerezni? Tessék klánozni ha akarod a tankot, ha nem lenne érte jutalom ki buzulna a klánosdival? (Na jó én lehet akkor is mert csapatban játszani jobban szeretek.)

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#42437) jozefgucci1 válasza Enzolord (#42435) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Tudom be vagy betonozva ,de simán jöhettél volna hozzánk ! Azaz még jöhetsz most is ha érdekel a tank . Szepi fórumtársat is nyaggatom ,de nem akar velem egy tálból enni :DDD

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#42438) csapee válasza jr1994 (#42436) üzenetére


csapee
senior tag

Ooooo mekkora weakpoint a tetejen, ez szarabb mint az fv4202.

Csapee

(#42439) Enzolord válasza jozefgucci1 (#42437) üzenetére


Enzolord
addikt

Az egyenlő lenne a felségárulással, szóval sajnos nem tudok menni, de igazán köszönöm.. :)

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#42440) Bingisz válasza Enzolord (#42435) üzenetére


Bingisz
addikt

:P

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#42441) szbalogh


szbalogh
őstag

Sziasztok! De jó hogy megtaláltam ezt a fórumot! Ki szeretném próbálni a játékot és egy fasza meghívókódot keresek. Persze ingyen.
Köszi :D

Nick: HE_Storm

(#42442) Enzolord válasza szbalogh (#42441) üzenetére


Enzolord
addikt

Trolloló.. Eladtad a régi accod? ;] ;] ;]

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#42443) munnergep


munnergep
senior tag

Leállították az autoaim csítet? 2 meccs, 2 pascucci, eddig meg röptömbe is kiszedtek az artyk 9.13 óta.

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#42444) szbalogh válasza Enzolord (#42442) üzenetére


szbalogh
őstag

Jah, úgyhogy megyek tier 1-be szétvágom a kis fókákat ;]

Nick: HE_Storm

(#42445) csapee válasza szbalogh (#42444) üzenetére


csapee
senior tag

Aaaa már ott sem ugyanaz az élet van. Minden Invite mellé warpack-ot adnak.;]

Csapee

(#42446) jr1994 válasza csapee (#42438) üzenetére


jr1994
addikt

Azon kívül kb mindenben jobb nála, jobb mobilitás, jobb ágyúkezelés, a kupakon kívül a tornya is sokkal jobb, és a lőszer sokkal olcsóbb. Amúgy az M48 Puttonynak is ugyanolyan tumor van a fején, mégis egy jó tank.

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#42447) SoulReaver válasza jozefgucci1 (#42437) üzenetére


SoulReaver
veterán

Engem érdekelne az a tank, meg sok más ilyen király tank mint pl obj 907, csak most ezért lépjek ki KH-ból? :) Nem mint, ha olyan aktív lenne.. khm, Enzo.. :P

(#42448) lacibacsi válasza szbalogh (#42444) üzenetére


lacibacsi
addikt

Mielőtt belefogsz a játékba, javaslom, hogy nézz minél több Klíverlend, meg Kukibébi videjót! ;]

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#42449) Enzolord válasza SoulReaver (#42447) üzenetére


Enzolord
addikt

A klán aktív, csak nem a játékban.. :C :C

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#42450) szbalogh válasza Enzolord (#42449) üzenetére


szbalogh
őstag

Beléphetek én is? Accom az nincs :D

Nick: HE_Storm

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  World of Tanks - OFF topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.